Przyszłość UE

Poważniej, czyli o polityce, sprawach społecznych, ustawodawstwie i naszych prawach.
onlyforyoureyes
super forma
super forma
Posty: 1361
Rejestracja: 19 sty 2016, o 12:17

Przyszłość UE

Post autor: onlyforyoureyes » 23 mar 2016, o 23:20

jak widzicie przyszłość UE? utrzyma się ten kolos na glinianych nogach? powinien sie utrzymać? ufacie UE? jej władzom (de facto nie wybieranym przez lud, tylko niewiadomo kogo)?

ja osobiście jestem za wyjściem Polski z UE. natychmiast. Unia tak, ale tylko i wyłącznie gospodarcza. broń Boże (Jezusie znaczy, żeby nie było wątpliwości kto jest Bogiem) unia polityczna! nigdy więcej w Europie nie powinna powstać unia polityczna, z jednym centralnym pseudo-rządem. a pseudo, bo co to za rząd który jest wybierany przez korporacje? myślę że UE padnie w ciągu najbliższych 5 lat. nie poradzi sobie z kryzysem nielegalnych imigrantów jaki wywołała. pierwsi pewnie wystąpią Wyspiarze, a za nimi myślę że pójdą inni. bo nie oszukujmy się, nie ma czegoś takiego jak Unia Europejska, a jest wyłącznie Unia Niemiecka. zastanawia mnie też czy zarząd UE wie jak bardzo tzw. zwykli ludzie nimi gardzą? myślę że nie wiedzą tego, bo żyją w utopii w której wydaje im się że są traktowani przez lud Europy jak bogowie, najmądrzejsi, nieomylni, wspaniali, niezastąpieni... co tam lud... to tylko tępy plebs dla władców marionetek. moim zdaniem Unia już się rozpadła, jest kolosem na glinianych nogach.

proponuję wewnętrzną mini sodę - kto jest za wystąpieniem Polski z UE? kto za trwaniem UE? kto za jej rozpadem?
Gaik
super forma
super forma
Posty: 1074
Rejestracja: 21 paź 2008, o 02:00

Re: Przyszłość UE

Post autor: Gaik » 23 mar 2016, o 23:47

Nie chcę wojny co dla mnie=chce Unii.
NATO chciałabym w tym sensie, że- Przestańmy przyzwalać na drenowanie Bliskiego Wschodu, jeśli jeszcze jest szansa to odkręcić.
Polska, w najbardziej nacjonalistycznych wizjach i dobrych planach ma z 40 lat do ...No właśnie..
Jakiekolwiek mocarstwo i samostanowienie jest nierealne.40 lat do odrobiny własnej specjalizacji-innowacyjnej gospodarki. A i to bazuje na kompromisie.

Dziś wystąpienie to katastrofa!Lud się cieszy, władza zarabia a przy tym, na zadowolony na igrzyskach, lud biednieje katastrofalnie.

Dziś dowiedziałam się od znajomej, że traci pracę, bo jej firma się zwija z kraju z powodu sytuacji politycznej.
Tzw., dobra zmiana, nie dotyczy tylko urzędów i spółek z kapitałem państwowym. Nie żyjemy w próżni. Wystarczyło pół roku...
Czy PiS ma koncepcję jak zapewnić ludziom chleb w okresie pomiędzy wykurzeniem zagranicznych przedsiębiorców a zbudowaniem tych, wyimaginowanych, dofinansowanych państwowo, wartościowych miejsc pracy dla profesjonalistów?

Zejdźmy na ziemię. A co najmniej tam gdzie dziś jest Francja, Anglia, Hiszpania, Szwecja.
onlyforyoureyes
super forma
super forma
Posty: 1361
Rejestracja: 19 sty 2016, o 12:17

Re: Przyszłość UE

Post autor: onlyforyoureyes » 24 mar 2016, o 09:12

Gaik pisze: Zejdźmy na ziemię. A co najmniej tam gdzie dziś jest Francja, Anglia, Hiszpania, Szwecja.
ostatniej rzeczy jakiej chcę dla Polski to by znalazła się tam gdzie dziś jest Francja, Anglia, Hiszpania, Szwecja.
właśnie zejdźmy na ziemię... i ustalmy kilka faktów.
1. PiS został wybrany nie przez kosmitów, tylko przez Polaków.
2. Unia = wojny domowe w krajach UE. do tego obecna dyktatura władców marionetek z Brukseli zmierza. oni w ogóle nie wzięli pod uwagę że Europa to nie jest jednolit, lecz składają się na nią różne narody, o różnych potrzebach, różnej historii, różnej religii, różnym światopoglądzie. władcy marionetek wrzucili te narody do jednego wora, dodali jeszcze trochę kolorowych, czyli ludzi z Afryki, Azji, Bliskiego Wschodu o zupełnie różnej religii, kulturze, skrajnie inna bajka. i stworzyli tym samym kocioł w którym wrze. to jest właśnie sytuacja jaką mamy dziś. już wojna, lub tuż przed nią. Unia = zło. ich srebrniki mnie nie przekonują o tym, że są dla Europy i Polski dobrzy i potrzebni.
3. co takiego zrobił PiS by z Polski przedsiębiorstwa zagraniczne uciekały? to fikcja i propaganda opozycji. chyba że ktoś ewentualne podniesienie podatków uzna za powód do zwijania biznesu, ale to się akurat dzieje w wielu krajach i pod wieloma rządami. zresztą podatki i tak trzeba będzie podnieść bo wzrosną wydatki na obronę narodową, a kasy nie ma na to, więc ktokolwiek byłby dziś u władzy w Polsce musiałby podnieść podatki. poza tam PiS nie zrobił nic co by odstraszyło przedsiębiorców. spor o TK to rozdmuchany przez opozycję spór o nic. Dobrze wiemy co PO z TK robiła i że to ona złamała prawo jeśli chodzi o TK. co do uciekających zagranicznych przedsiębiorców - nawet jeśli tacy będą to rpzyroda nie zna próźni i na nich miejsce przyjdą nowi, może nawet polscy.
4. NATO... po atakach w Brukseli czytałam kilka wywiadów z ludźmi z BIałego Domu i z wysoko postawionymi wojskowymi z USA. oni się wkurzają na Europę że jest skrajnie nieudolna, że nie radzi sobie z utrzymaniem bezpieczeństwa na własnym terytorium. Belgów nazwali dziećmi we mgle, a ich służby dziecinadą (podobno USA wielokrotnie ostrzegało Belgów o planach terrorystów i apelowało o wzmocnienie ochrony dla obiektów użyteczności publicznej). Trump zapowiedział że USA wydają za dużo kasy na NATO, które chroni głównie Europę. jeśli Trump zostanie prezydentem USA to Europa może mieć problem, bo sama obronić sie nie potrafi, za to NATO może już nie zagwarantować jej bezpieczeństwa pod rządami Trumpa który chce ciąć wydatki USA na NATO i ograniczyć jego rolę w UE. i wtedy będziemy mieć poważny problem.
Awatar użytkownika
takeyoudowntown
super forma
super forma
Posty: 2049
Rejestracja: 3 lis 2014, o 09:19

Re: Przyszłość UE

Post autor: takeyoudowntown » 24 mar 2016, o 09:31

Unia, zamiast zajmować się biurokracją, uprzykrzaniem życia przez zakazy, wymyślne restrykcje nt. żarówek, wędlin, dopuszczalnej długości trawy na własnym podwórku i innymi bzdurami, powinna zająć się poważnymi sprawami. Śmieszna instytucja, która już dawno straciła autorytet u obeznanych w tematach politycznych ludzi. Ciekawy i niecny plan NWO wypalił, loże się cieszą, obywatele cierpią.
Be someone who makes you happy
onlyforyoureyes
super forma
super forma
Posty: 1361
Rejestracja: 19 sty 2016, o 12:17

Re: Przyszłość UE

Post autor: onlyforyoureyes » 24 mar 2016, o 09:38

Gaik pisze: Zejdźmy na ziemię. A co najmniej tam gdzie dziś jest Francja, Anglia, Hiszpania, Szwecja.
rozumiem że Ty patrzysz wyłacznie na gospodarkę. ale ja patrzę na całość, bo pieniądze / praca jakkolwiek bardzo ważne, to jednak nie wszystko. gospodarkę da się podciągnąć do góry bo Polska ma potencjał, naprawdę, na koniec 2016 roku 50% osób w Polsce będzie miało dyplom mgr. żaden inny kraj nie ma procentowo tylu mgr co Polska. owszem można mówić ile te dyplomy są warte... ale ja widzę w tym coś innego, mianowicie chęć Polaków do uczenia się, do podnoszenia swoich kwalifikacji zawodowych, ich pracowitość. to ogromny potencjał. mamy też wody pod dostatkiem żyzne tereny, więc rolnictwo ma się na czym utrzymać, a rolnictwo to podstawa by wykarmić lud. plus dobrze wykształceni ludzie = potencjał dla usług. przemysłu nie mamy, ale to nie wina Polski, bo nie ma go w całej UE, z racji tego, że gospodarki stały się bardziej innowacyjne i cyfrowe a nie przemysłowe. poza tym mamy porty morskie, dostęp do morza, a to = duże możliwości handlowe. ogólnie byłabym spokojna o przyszłość gospodarki Polskie po wystąpieniu z UE. przy czym ja widzę tutaj nie tyle konieczność wystąpienia z UE, co konieczność przekształcenia UE w Unię wyłącznie gospodarczą, a nie polityczną. o Unii gospodarczej mówią też Brytyjczycy, którzy w większości tylko takiej Unii chcą.
tyle gospodarka.. bo rozumiem że miałaś na myśli głównie gospodarkę w tych krajach. ja patrzę na całość, czyli na: poziom bezpieczeństwa narodowego (który w tych krajach jest cholernie niski. owszem mają kasę, mogą iść na zakupy, ale z nich nie wrócić bo wylecieć w powietrze w centrum handlowym), na przestępczość w danym kraju (bije rekordy w Szwecji. Francja i Anglia są nielepsze pod tym względem), na sytuację społeczną czyli napięcia społeczne, konflikty między różnymi grupami etnicznymi, własnie te enklawy dzielnice do których strach iść (ludzie się boją iść tam, i policja), na łamanie wolności słowa w tych krajach (!). tam już nie można mówić co się myśli, bo masz nalot policji. jak wczoraj nauczyciel z Belgii który na Twiterze napisał że muzułmańskie dzieci klaskały jak dowiedziały się o zamach w Brukseli. przyszedł do domu i miał nalot policji która go pouczyła by nie pisał takich rzeczy (!). do terrorystów boją sie na chatę wpaść - ale do zwykłych obywateli którzy mówią jak jest, to wpadają. ogólnie te kraje stoją w obliczu wojny domowej. i to nie jest przesadzone. lamane są w nich prawa rdzennych obywateli, a chronieni są muzułmanie, którzy rosną w siłę bo im się na to pozwala. dawanie takich państw za przykład dla Polski uważam za karygodne. poza tym Gaik weź pod uwagę że pod ciężarem imigrantów już załamuje się system socjalny Szwecji więc to naprawdę równia pochyła.
Awatar użytkownika
pannaeliza
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 969
Rejestracja: 25 cze 2015, o 17:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Przyszłość UE

Post autor: pannaeliza » 24 mar 2016, o 09:42

takeyoudowntown pisze:Unia, zamiast zajmować się biurokracją, uprzykrzaniem życia przez zakazy, wymyślne restrykcje nt. żarówek, wędlin, dopuszczalnej długości trawy na własnym podwórku i innymi bzdurami, powinna zająć się poważnymi sprawami. Śmieszna instytucja, która już dawno straciła autorytet u obeznanych w tematach politycznych ludzi. Ciekawy i niecny plan NWO wypalił, loże się cieszą, obywatele cierpią.
Naprawdę żadna z Was nie zauważyła jak wiele w Polsce zmieniło się dzięki UE? Czy tylko ja pamiętam borykajacy się z ogromnym bezrobociem kraj z lat 90', jakim była Polska? W podstawowce robili nam kiedys sonde i pytali kto ma przynajmniej jednego bezrobotnego rodzica. Polpwa podniosla reke. Jak wyobraźcie sobie Polskę po wystąpieniu z UE? To mnie najbardziej intryguje. Ktoś ma jakiś plan, czy po prostu chcecie wyjścia z UE bo boicie się kilku muzułmanów czyhających na waszą religię?
a czy ty wiesz, że czasem bywa tak i tak się zdarza, że kury, koguty zadziobują swe własne jajka i je jedzą?
onlyforyoureyes
super forma
super forma
Posty: 1361
Rejestracja: 19 sty 2016, o 12:17

Re: Przyszłość UE

Post autor: onlyforyoureyes » 24 mar 2016, o 09:54

pannaeliza pisze:Czy tylko ja pamiętam borykajacy się z ogromnym bezrobociem kraj z lat 90', jakim była Polska?
w latach 90-tych Polska była tuż po transformacji ustrojowej z 1989 roku. to normalne że bezrobocie było duże, bo rozwiązano państwowe zakłady, w których bezrobocie i tak było, tyle że ukryte (ukryte bezrobocie oznacza że pracę którą może wykonać 50 ludzi wykonuje 500 ludzi. trzyma się ich tylko po to by mieli pracę, by nie było bezrobocia. ale to zawsze pada jak kończy się kasa na ich wypłaty. a kasa się skończyła bo ZSRR przestawało dofinansowywać Polskę. to spór na inny wątek). Polska musiała przejść przez lata 90-te. stworzyć zręby wolnego rynku. i przeszła. bez pomocy UE.
owszem dostaliśmy od UE sporo kasy. ale Judasz też dostał... :roll: obawiam się że chcieli nas wykupić. i wielu ludzi kupili. ale to co było dla Polski dobre przez 10 lat obecnie zaczyna jej zagrażać. to nie tyle psioczenie na Unię, co reakcja na bieżącą sytuację. Bo owszem ta sprzed 10 lat była dobra. jednak obecnie w UE panuje pogląd że jak dała trochę kasy to może z danym krajem zrobić co chce. to nie do przyjęcia. I nie mówcie że jak UE daje kase to UE dobra, a jak nie daje to zła. bo to nie tak. obecnie Polska płaci już do UE spore składki członkowski, więc w my to naprawdę zwrócimy co dostaliśmy. to był raczej kredyt, niż darowizna. natomiast ludzie w Brukseli chyba traktują te dotacje jak łapówkę?! "daliśmy wam kasę, więc róbcie co wam każemy"! tak to wygląda niestety. na to się nie mogę zgodzić.
Awatar użytkownika
pannaeliza
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 969
Rejestracja: 25 cze 2015, o 17:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Przyszłość UE

Post autor: pannaeliza » 24 mar 2016, o 12:19

onlyforyoureyes pisze:
pannaeliza pisze:Czy tylko ja pamiętam borykajacy się z ogromnym bezrobociem kraj z lat 90', jakim była Polska?
w latach 90-tych Polska była tuż po transformacji ustrojowej z 1989 roku. to normalne że bezrobocie było duże, bo rozwiązano państwowe zakłady, w których bezrobocie i tak było, tyle że ukryte (ukryte bezrobocie oznacza że pracę którą może wykonać 50 ludzi wykonuje 500 ludzi. trzyma się ich tylko po to by mieli pracę, by nie było bezrobocia. ale to zawsze pada jak kończy się kasa na ich wypłaty. a kasa się skończyła bo ZSRR przestawało dofinansowywać Polskę. to spór na inny wątek). Polska musiała przejść przez lata 90-te. stworzyć zręby wolnego rynku. i przeszła. bez pomocy UE.
owszem dostaliśmy od UE sporo kasy. ale Judasz też dostał... :roll: obawiam się że chcieli nas wykupić. i wielu ludzi kupili. ale to co było dla Polski dobre przez 10 lat obecnie zaczyna jej zagrażać. to nie tyle psioczenie na Unię, co reakcja na bieżącą sytuację. Bo owszem ta sprzed 10 lat była dobra. jednak obecnie w UE panuje pogląd że jak dała trochę kasy to może z danym krajem zrobić co chce. to nie do przyjęcia. I nie mówcie że jak UE daje kase to UE dobra, a jak nie daje to zła. bo to nie tak. obecnie Polska płaci już do UE spore składki członkowski, więc w my to naprawdę zwrócimy co dostaliśmy. to był raczej kredyt, niż darowizna. natomiast ludzie w Brukseli chyba traktują te dotacje jak łapówkę?! "daliśmy wam kasę, więc róbcie co wam każemy"! tak to wygląda niestety. na to się nie mogę zgodzić.
Nie, to tak nie wygląda. Jest coś takiego jak solidarność, względnie : lojalność. Wiem, że to trudne pojęcia, zaliczane do abstrakcyjnych ale można je wyjaśnić prościej. Kiedy w szkole cała klasa uciekała z lekcji a dwie, trzy osoby zostawały to nie była to solidarność. Zostawalas, prawda? ;)

I, na Boga, nikt nikogo nie kupował. Skąd ty to wzielas? :roll:
a czy ty wiesz, że czasem bywa tak i tak się zdarza, że kury, koguty zadziobują swe własne jajka i je jedzą?
Awatar użytkownika
takeyoudowntown
super forma
super forma
Posty: 2049
Rejestracja: 3 lis 2014, o 09:19

Re: Przyszłość UE

Post autor: takeyoudowntown » 24 mar 2016, o 12:28

Unia, jako twór socjalistyczny, nie ma własnych pieniędzy, Elizo, więc nie zmieniło się dzięki UE, tylko dzięki temu, że Unia wzięła nam 400zł, a dała 200zł, ale ludzie nie znają praw ekonomicznych i uważają socjalistyczne instytucje za wybawienie świata.

Kapitału kraju nie buduje się na pomocach z Unii, Rosji, od żydów czy kogo chcecie. Kapitał buduje się poprzez rozbudowę własnych, prywatnych przedsiębiorstw, które zapewniają miejsca pracy w konkretnym państwie. Ale o czym my mówimy, jeśli świetnie prosperujące przedsiębiorstwa zostały sprzedane 3x drożej dawno temu przez pewnego nieżyjącego już pana, obcym, zagranicznym biznesmenom.

Silna wewnętrznie gospodarka i mądrzy finansowo i ekonomicznie ludzie, nierozkradanie i niesprzedawanie kapitału do obcych - to zapewniłoby pełną suwerenność i niezależność od Unii. Ale my nadal na etapie socjalistycznych rządów, od dziesięcioleci w tym tkwimy, ciężko się wyrzec, co naród pokazał w październiku.
Be someone who makes you happy
onlyforyoureyes
super forma
super forma
Posty: 1361
Rejestracja: 19 sty 2016, o 12:17

Re: Przyszłość UE

Post autor: onlyforyoureyes » 24 mar 2016, o 12:32

pannaeliza pisze: Jest coś takiego jak solidarność, względnie : lojalność.
solidarność to nie skakanie na główkę do pustego basenu, tylko dlatego że WSZYSCY skaczą. bądź wszyscy z twojej klasy, wiochy, firmy, rodziny, (wstaw co chcesz). poza tym to co ty nazywasz z rozmachem "solidarnością i lojalnością", ja nazywam "sprzedałaś się". ludzie w zamian za kasę sprzedają się, swoją godność, swoje bezpieczeństwo, swoje rodziny, swój kraj, etc.
onlyforyoureyes
super forma
super forma
Posty: 1361
Rejestracja: 19 sty 2016, o 12:17

Re: Przyszłość UE

Post autor: onlyforyoureyes » 24 mar 2016, o 12:36

pannaeliza pisze:Kiedy w szkole cała klasa uciekała z lekcji a dwie, trzy osoby zostawały to nie była to solidarność. Zostawalas, prawda? ;)
nigdy moja klasa nie uciekała z lekcji. to była akurat najlepsza klasa w szkole.
ale widziałam to w innych klasach. dziś te 2-3 osoby które wtedy zostawały są kimś, na wysokich stanowiskach, z dobrą pensją, do której samodzielnie doszły. ci którzy "solidarnie" uciekali chodniki zamiatają.
Awatar użytkownika
pannaeliza
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 969
Rejestracja: 25 cze 2015, o 17:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Przyszłość UE

Post autor: pannaeliza » 24 mar 2016, o 16:25

Ale zaraz, kto ci zabiera godność?

onlyforyoureyes pisze:
pannaeliza pisze:Kiedy w szkole cała klasa uciekała z lekcji a dwie, trzy osoby zostawały to nie była to solidarność. Zostawalas, prawda? ;)
nigdy moja klasa nie uciekała z lekcji. to była akurat najlepsza klasa w szkole.
ale widziałam to w innych klasach. dziś te 2-3 osoby które wtedy zostawały są kimś, na wysokich stanowiskach, z dobrą pensją, do której samodzielnie doszły. ci którzy "solidarnie" uciekali chodniki zamiatają.
To jest w ogóle bardzo ciekawa zależność i chętnie bym o tym porozmawiala (dlaczego ja nie zamiatam chodników? Wychodzi na to, że powinnam. Cholera :roll: ) ale niestety nie w temacie. Niemniej jednak, potwierdziło to moja teorię o tym, że elektorat pisu to ludzie generalnie sfrustrowani i obrażeni na świat od przedszkola. Jaka partia, taki elektorat.

Takeyoudowntown, a co jest wybawieniem świata? Neoliberalizm? Na razie jeszcze nikogo nie qybawil. Czy ktoś mi odpowie na pytanie, jaką jest alternatywa? Występujemy z UE już, teraz, dziś.i co dalej?
a czy ty wiesz, że czasem bywa tak i tak się zdarza, że kury, koguty zadziobują swe własne jajka i je jedzą?
Awatar użytkownika
takeyoudowntown
super forma
super forma
Posty: 2049
Rejestracja: 3 lis 2014, o 09:19

Re: Przyszłość UE

Post autor: takeyoudowntown » 24 mar 2016, o 16:56

Eliza, napisałam wcześniej co spowoduje wzmocnienie kapitału. Zero złodziejstwa i sprzedawania państwa, mniej uprzykrzania życia poprzez biurokrację państwową i tą z Unii, więcej prywatnych firm i przedsiębiorstw. Wiele lat temu Unii nie było, ZSRR nie było, a państwa jakoś istniały, produkowały towary, dawały pracę, emigracji zarobkowej nie było, istniał prężny import i eksport. Ale teraz państwa europejskie byłego bloku wschodniego, bez radzieckiej mateczki, niby dzieci we mgle. To poszły pod nową spódnicę, do mateczki Unii i tak siedzą, choć ta mama nie zawsze dobra i sprawiedliwa, a czy mądra to już dyskusja na długie wieczory ;)
Be someone who makes you happy
onlyforyoureyes
super forma
super forma
Posty: 1361
Rejestracja: 19 sty 2016, o 12:17

Re: Przyszłość UE

Post autor: onlyforyoureyes » 24 mar 2016, o 18:24

pannaeliza pisze:Ale zaraz, kto ci zabiera godność?
każdy kto próbuje decydować za mnie o moim życiu. w tym też o tym, wśród jakich ludzi będę musiała mieszkać. z jakimi podróżować metrem czy samolotem. każdy kto myśli że wie lepiej co dla mnie jest dobre odbiera mi godność. każdy kto czyni mi zło odbiera mi godność. każdy kto w moim domu próbuje umieścić ludzi których sobie w tym domu nie życzę odbiera mi godność. i ten który każe mi milczeć, nie odzywać się, też odbiera mi godność.
Awatar użytkownika
pannaeliza
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 969
Rejestracja: 25 cze 2015, o 17:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Przyszłość UE

Post autor: pannaeliza » 25 mar 2016, o 06:57

onlyforyoureyes pisze:
pannaeliza pisze:Ale zaraz, kto ci zabiera godność?
każdy kto próbuje decydować za mnie o moim życiu. w tym też o tym, wśród jakich ludzi będę musiała mieszkać. z jakimi podróżować metrem czy samolotem. każdy kto myśli że wie lepiej co dla mnie jest dobre odbiera mi godność. każdy kto czyni mi zło odbiera mi godność. każdy kto w moim domu próbuje umieścić ludzi których sobie w tym domu nie życzę odbiera mi godność. i ten który każe mi milczeć, nie odzywać się, też odbiera mi godność.
A myślisz, że po wyjściu z UE nikt już nie będzie za ciebie decydować? Hm, trzeba było mówić, że jesteś za anarchią.

Takeyoudowntown, trochę się zmieniło od czasu kiedy UE nie było a państwa istniały. Pomijam rzecz jasna również okres ZSRR i co widzę? Lata 30, może byc? Bieda,bieda,bieda i bezrobocie. Akurat lubię literaturę z okresu międzywojennego. Wcześniej też mogę się cofnąć ale dużo lepiej nie było. Rzecz jasna, ja kojarzę zabory ale nie jestem pewna czy teraz, w kraju gdzie nie mamy praktycznie żadnego swojego przemysłu, byłoby obecnie lepiej. Pytalam, czy ktoś ma plan. Nikt nie ma planu ale nadal chcecie wyjścia z UE. Co wam ta unia takiego zrobiła, że za wszelką cenę chcecie wiać mimo, że dobrze wiecie, że będzie potem bardzo źle? Jest w końcu jakiś plan czy go nie ma?
a czy ty wiesz, że czasem bywa tak i tak się zdarza, że kury, koguty zadziobują swe własne jajka i je jedzą?
Awatar użytkownika
takeyoudowntown
super forma
super forma
Posty: 2049
Rejestracja: 3 lis 2014, o 09:19

Re: Przyszłość UE

Post autor: takeyoudowntown » 25 mar 2016, o 08:23

Oglądałam kiedyś archiwalny program z lat 60-ych w Polsce, w którym babcia narzekała, że chleba nie ma, a za sanacji, w międzywojniu, to i 5 piekarni w okolicy było, a więc i praca była dla ludzi i jedzenie. Taka jest prawda, że jak rządzą krajem mądrzy rodacy, patrioci, a nie sprzedawczyki i złodzieje, to da się żyć.
Ciekawe dlaczego nie mamy praktycznie własnego przemysłu, Eliza?
Już dwa razy napisałam co trzeba zrobić, aby wyzwolić się od Unii, a Ty dalej nie widzisz.
W Niemczech ludziom zabierają mieszkania i dają emigrantom. Byłabyś zadowolona gdyby na Ciebie trafiło? Unijna polityka w końcu.
Be someone who makes you happy
onlyforyoureyes
super forma
super forma
Posty: 1361
Rejestracja: 19 sty 2016, o 12:17

Re: Przyszłość UE

Post autor: onlyforyoureyes » 25 mar 2016, o 09:32

pannaeliza pisze: A myślisz, że po wyjściu z UE nikt już nie będzie za ciebie decydować? Hm, trzeba było mówić, że jesteś za anarchią.
nie jestem za anarchią tylko za demokracją. a demokracja to m.in. taki stan gdzie LUD wybiera rząd. rządzi ten kto otrzymał większość głosów. i rządzi tylko i wyłącznie po to, by LUDOWI żyło się lepiej, by dbać o potrzeby ludu. to jedyny cel istnienia rządu. natomiast rządów w Brukseli nie wybiera LUD, tylko różne lobby, korporacje i inni majętni ludzie. to nie jest demokracja. mało tego, taki rząd UE nie rządzi tak by LUDOWI żyło się lepiej, ale by żyło się lepiej nielicznym, czyli m.in. przedstawicielom tych lobby i korporacji. to nie jest demokracja.

sposobów na życie po UE jest wiele. kilka opcji dała TAKE. Ja też pisałam o polskim potencjale. naprawdę Polska istnieje od tysięcy lat i radziła sobie bez UE. zresztą co takiego dała Polsce Unia? tylko miesza się w wewnętrzne sprawy, wyłącznie po to, bo ci ludzie nie chcą państw narodowych! oni chcą jednego tworu, Europy pod 100% ich rządami! a nie pod rządami rządów wybranych w legalnych wyborach w każdym państwie. dlatego judzą, ośmieszają te rządy, nazywają zaściankiem, itp. dali nam trochę kasy, i głośno o tym krzyczeli że dają. każda złotówka z UE wydana na Polskę ma odzwierciedlenie w znaczkach UE na każdej pierdułce zakupionej za pieniądze unijne. po to by wszyscy wiedzieli że to Unia sfinansowała. Tymczasem gdy teraz Polska wali już do UE niemałe składki członkowskie, to o tym cicho sza. jakby tego nie było. nikt o tym nie mówi, by przypadkiem nie wyszło na jaw, że Polska od UE dostała zwykły kredyt, który teraz spłaca w postaci składek członkowskich.

wiesz do czego to wszystko dąży? do stworzenia początkowo 5 superpaństw - USA, Europa, Japonia, Rosja, Chiny. a potem na szczycie tego tortu postawi się małą grupkę "elyt" która będzie rządzić całym cywilizowanym światem. reszte państw można pomału wykluczyć, wyeliminować z gry, czyli z realnego wpływu na to co się na świecie dzieje. wciąż słyszę głosy z Brukseli że dość już "grajdołków, i zaścianków" - tak nazywa się państwa narodowe w UE. to ma być Unia ? Unia to związek, tymczasem obecna Unia to już nie jest związek, tylko dyktatura niemiecka pod płaszczykiem Unii.
LenaRose
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 11
Rejestracja: 20 lut 2016, o 17:35

Re: Przyszłość UE

Post autor: LenaRose » 25 mar 2016, o 13:04

Nie trzeba mieć jakiegoś wielkiego pragnienia żeby Unia Europejska się rozpadła. To że się rozpadnie jest tylko kwestią czasu. UE w założeniach to może i ładny twór. Zresztą wiele idei było pięknych a później wychodziła z tego jedna wielka klapa.
UE miała przystopować zapędy Niemców, uspokoić ich. (jak kiedyś naciskała na to Liga Narodów)
Ale UE poszła w zupełnie inną stronę i to co miało zatrzymać Niemców tylko ich wzmocniło i UE rządzi Angela Merkel

UE miała być czymś w rodzaju łącznika, żeby była konkurencja, suwerenność. Po prostu- żeby wszystkie kraje miały do siebie "jakiś interes" bo wtedy jest mniej prawdopodobne, że ktoś poczuje się niesprawiedliwie i będzie dążył do nowej wojny.
Okazało się jednak jak ktoś wcześniej słusznie zauważył, że UE zaczęła tworzyć jedno wielkie państwo. Oni nie chcą żeby kraje czuły swoją przynależność. Dążą do multi-kulti, do łamania zasad bo wtedy łatwiej jest manipulować ludźmi. Łatwiej nimi sterować i podrzucać im sztuczne problemy.

Polska jako, że nadal jest jednak krajem katolickim i jest tak postrzegana ma wielkie szczęście. Jeszcze większe szczęście ma (wbrew pozorom) że wygrało PiS. Jakby znów wygrało PO mielibyśmy u nas hordę wygłodniałych seksualnie facetów jak miały kobiety w Kolonii podczas Sylwestra. W Niemczech bardzo wzrosła przestępczość i policjanci mówią, że nie ma już dla nich miejsca w więzieniach. Do tego doprowadziła "polityka otwartych granic"

Broń nas Boże (czy ktoś wierzący, czy też nie) przed tym żebyśmy upodobnili się do Szwecji, czy Francji. Szwecji ani Francji już nie ma! Oni stracili kontrolę nad własnym państwem i przybysze stawiają im warunki.
UE nie bójmy się powiedzieć Unia Niemiecka ingeruje dosłownie we wszystko. Zajmuje się świeczkami, kończąc na zakazie sprzedaży golonki. U nas wygrywa rząd PiS a Niemcy krzyczą, że w Polsce pełna putinizacja (lol) Politycy mają się tłumaczyć z nawet najmniejszych zmian i ktoś ma nam dyktować co mamy robić? Ciekawe. Bo jak na razie to postępowy Zachód ma zamach za zamachem a "zaściankowa Polska" nie musi się bać wychodzić z domu...

UE jest na kolanach przed islamem i ktoś sztucznie pompuje państwo (pfu) islamskie.
Po 1 jakie państwo? Mają gdzieś swoją ambasadę u nas? No chyba nie.
Po 2 komuś ewidentnie zależy na wprowadzeniu do Europy chaosu.
Po 3 jak to możliwe, że ludzie idą milionami i nikt ich nie sprawdza a Merkel wychodzi przed kamery i rozkazuje takim krajom jak Polska przyjmować wszystkich bez wyjątku?

Niemcy przestali już kryć się z tym, że rządzą UE. Przestali ukrywać, że ich hitlerowskie zapędy wcale się nie zmieniły. Ale niektórzy i tak wiedzą swoje, bo oglądają TVN24 i czytają Wyborczą. Co tam, że ponad 75% mediów to kapitał niemiecki. Co tam, że w ogóle Niemcy tyle lat mieli nas w garści a teraz nie mogą przeboleć, że przegrało POPSL. Przecież brakowało im tak niewiele. Jednej kadencji żeby zniszczyć ten kraj gospodarczo i przejąć wszystkie firmy. A tu niespodzianka. Nawet wielu ludzi LGBT głosowało na PiS, bo tak mieli dosyć PO.

Naprawdę ktoś z tego forum myślał, że PO załatwi w Polsce związki partnerskie? Wolne żarty. To był tylko temat zastępczy.
I naprawdę ktoś myśli, że w Polsce geje i les mają źle? Seriooo? To śmiało wyjeżdżajcie. Wtedy zobaczymy jak was w innych miejscach kulturowo "ubogacą" ci którzy na poważnie was nienawidzą
onlyforyoureyes
super forma
super forma
Posty: 1361
Rejestracja: 19 sty 2016, o 12:17

Re: Przyszłość UE

Post autor: onlyforyoureyes » 25 mar 2016, o 13:19

LenaRosa - :clap:
Awatar użytkownika
babette_h
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 1233
Rejestracja: 29 gru 2014, o 17:16

Re: Przyszłość UE

Post autor: babette_h » 27 mar 2016, o 16:06

A ja jestem za stworzeniem jednego państwa, z jedną polityką zagraniczną, fiskalną, militarną itd. i szalenie skomplikowanym systemem wyborczym (mającym zapewnić względną równowagę krajów).
Kurze wycieram... - zaczął nienaturalnym dyszkantem i nagle poznał przyjaciół. - A, to wy - powiedział - Myślałem, że ludzie...
Awatar użytkownika
Altena_Q
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2295
Rejestracja: 3 gru 2012, o 17:33

Re: Przyszłość UE

Post autor: Altena_Q » 27 mar 2016, o 19:32

babette_h pisze:A ja jestem za stworzeniem jednego państwa, z jedną polityką zagraniczną, fiskalną, militarną itd. i szalenie skomplikowanym systemem wyborczym (mającym zapewnić względną równowagę krajów).
czasami się nie zgadzamy w różnych tam szczegółach, ale za to zdanie Cię uwielbiam :slonko:

The wind is my voice
The moon is my heart
Come find me
I'm on every hills and fields
I'm here
Awatar użytkownika
pannaeliza
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 969
Rejestracja: 25 cze 2015, o 17:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Przyszłość UE

Post autor: pannaeliza » 27 mar 2016, o 21:51

babette_h pisze:A ja jestem za stworzeniem jednego państwa, z jedną polityką zagraniczną, fiskalną, militarną itd. i szalenie skomplikowanym systemem wyborczym (mającym zapewnić względną równowagę krajów).
Jedno państwo w ogóle, w ogóle. Święty spokój i brak pieniędzy. Marzenie <3
a czy ty wiesz, że czasem bywa tak i tak się zdarza, że kury, koguty zadziobują swe własne jajka i je jedzą?
Awatar użytkownika
Altena_Q
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2295
Rejestracja: 3 gru 2012, o 17:33

Re: Przyszłość UE

Post autor: Altena_Q » 27 mar 2016, o 21:55

pannaeliza pisze:
babette_h pisze:A ja jestem za stworzeniem jednego państwa, z jedną polityką zagraniczną, fiskalną, militarną itd. i szalenie skomplikowanym systemem wyborczym (mającym zapewnić względną równowagę krajów).
Jedno państwo w ogóle, w ogóle. Święty spokój i brak pieniędzy. Marzenie <3
Jak w Star Trek :)

The wind is my voice
The moon is my heart
Come find me
I'm on every hills and fields
I'm here
Awatar użytkownika
pannaeliza
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 969
Rejestracja: 25 cze 2015, o 17:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Przyszłość UE

Post autor: pannaeliza » 27 mar 2016, o 22:00

Altena_Q pisze:
pannaeliza pisze:
babette_h pisze:A ja jestem za stworzeniem jednego państwa, z jedną polityką zagraniczną, fiskalną, militarną itd. i szalenie skomplikowanym systemem wyborczym (mającym zapewnić względną równowagę krajów).
Jedno państwo w ogóle, w ogóle. Święty spokój i brak pieniędzy. Marzenie <3
Jak w Star Trek :)

Hm. Nie do końca o to mi chodziło, szczerze mówiąc ale ok :D
a czy ty wiesz, że czasem bywa tak i tak się zdarza, że kury, koguty zadziobują swe własne jajka i je jedzą?
Szkotka
Posty: 7
Rejestracja: 1 sie 2013, o 15:42

Re: Przyszłość UE

Post autor: Szkotka » 28 mar 2016, o 14:14

Co mają do tego muzułmanie??? Czemu Europejczycy są chorzy na Islam? Mało kto trzyma w domu Koran, Torę i Biblię. Ogromnie współczuję rodzinom ofiar. Nie tylko tym z Brukseli. Także w każdym innym miejscu, od Paryża przez Ankarę po Bagdad. Zabijanie przypadkowych ludzi jest dla mnie nie tylko zbrodnią, lecz i aktem tchórzostwa. Nie mogę nie myśleć, że ja sama, że każdy z nas, mógłby stracić w takim ataku swoich bliskich. Ale uleganie strachowi nie jest żadnym rozwiązaniem.Frapuje mnie pytanie, dlaczego do ataków dochodzi we Francji i Belgii, rzadziej w Anglii, ale nie w Niemczech, gdzie salafici też rekrutują członków. Być może Merkel miała jednak rację, przyjmując rzesze uchodźców z Syrii? A może niemieckie służby mają lepszych informatorów w samej społeczności muzułmańskiej. W Anglii niejeden zamach został udaremniony dzięki takim informacjom. A dzielnica Molenbeek, jak wiadomo, stała się rodzajem getta, niemożliwego do penetracji z zewnątrz.Oświadczenie Beaty Szydło, iż nie „widzi możliwości, by Polska przyjęła uchodźców”, jest zdumiewające i zasmucające. Jest mi wstyd za nią i za Polskę.Lękliwe i ksenofobiczne reakcje polityków nie powstrzymają dalszych aktów terroru, lecz przeciwnie – staną się zachętą do kolejnych. Celem fundamentalistów jest osłabienie Zachodu – płochliwość, izolacjonizm, załamanie współpracy w łonie Unii Europejskiej są właśnie tą słabością. Czym bardziej zaś będziemy skłóceni i słabi, czym bardziej poddamy się uczuciom nienawiści i ksenofobii, tym śmielej poczynać sobie będą mordercy, widząc skuteczność swoich działań.JESTEM ZA UE i noszę z dumą paszport UE-bo dzięki UE dostaniemy kasę np.nowe pociągi itd....to że pilnują nasze prawa, które naprawdę są łamane praw demokracji-Ktoś musi NAS pilnować.Polacy wyjeżdżają za pracę do krajów Unii i bez problemu dostaniemy pracę jako obywatele Unii. Uchodźcy są w Europie nie dlatego, że zaprosiła ich Angela Merkel. Są tutaj, bo uciekają przed wojną, pociągając za sobą i takich, którzy szukają lepszego życia na Zachodzie. Czy mamy ich pozostawić swojemu losowi? Czy mamy wsadzić ich do samolotów i spuścić na spadochronach nad Syrią? A może mamy ich rozstrzelać? Każdy, kto wypomina Zachodowi empatyczny stosunek do uchodźców, niechaj odpowie na te pytania, zanim otworzy usta, by szydzić i pouczać. A gdy zjawią się uchodźcy w Polsce, nie pytając nas o zgodę, to co z nimi zrobicie? Wepchniecie ich do Odry i postrzelacie w powietrze, aby wiedzieli, w którą stronę mają płynąć? Uchodźcy to realny problem i żywi ludzie. Oni po prostu są – nie kreuje ich żadna „polityka migracyjna Niemiec”, tylko wojna. I będzie ich coraz więcej – także u nas. Realny problem domaga się realnych rozwiązań. „Nie chcę!” to mówi dziecko w sprawie kaszki. Tu nie ma i nie będzie „chcę” ani „nie chcę”, lecz twardy fakt i zadanie. Macie realne POMYSŁY? Polska będzie bezpieczna tylko wtedy, gdy będzie solidarnym i konstruktywnym członkiem wspólnoty europejskiej i euroatlantyckiej. Jeśli będzie czynić obstrukcję, pokazywać swój egoizm, mnożyć roszczenia bądź się izolować, Zachód odwróci się od niej, a wtedy zostanie sama pod wielkim nawisem imperium Putina. Czy Beata Szydło, Jarosław Kaczyński, Andrzej Duda i Antoni Macierewicz tego właśnie sobie życzą?????????
Awatar użytkownika
babette_h
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 1233
Rejestracja: 29 gru 2014, o 17:16

Re: Przyszłość UE

Post autor: babette_h » 28 mar 2016, o 14:53

Altena_Q pisze:
babette_h pisze:A ja jestem za stworzeniem jednego państwa, z jedną polityką zagraniczną, fiskalną, militarną itd. i szalenie skomplikowanym systemem wyborczym (mającym zapewnić względną równowagę krajów).
czasami się nie zgadzamy w różnych tam szczegółach, ale za to zdanie Cię uwielbiam :slonko:
Ech, trudno, jakoś będę z tym żyła :wink:
Kurze wycieram... - zaczął nienaturalnym dyszkantem i nagle poznał przyjaciół. - A, to wy - powiedział - Myślałem, że ludzie...
Awatar użytkownika
babette_h
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 1233
Rejestracja: 29 gru 2014, o 17:16

Re: Przyszłość UE

Post autor: babette_h » 28 mar 2016, o 14:54

Szkotka pisze:Czy Beata Szydło, Jarosław Kaczyński, Andrzej Duda i Antoni Macierewicz tego właśnie sobie życzą?????????
Być Łukaszenką w swoim kraju, to najwyraźniej łakomy kąsek.
Kurze wycieram... - zaczął nienaturalnym dyszkantem i nagle poznał przyjaciół. - A, to wy - powiedział - Myślałem, że ludzie...
Awatar użytkownika
san_andreas
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 58
Rejestracja: 10 maja 2015, o 14:40
Lokalizacja: Koniec Świata

Re: Przyszłość UE

Post autor: san_andreas » 27 cze 2016, o 09:54

Osobiście jestem za pozostaniem w UE, zwłaszcza po spadkach na Warszawskiej giełdzie i osłabieniu polskiego złotego.
Na giełdzie jeszcze nie widać stabilizacji a nasza waluta może i nie dostała jakoś strasznie mocno a mimo to po ciosie trochę potrwa zanim ustąpią wszystkie skutki Brexitu. Polska jako samodzielny kraj nie da sobie rady zwłaszcza teraz kiedy mamy najazd narodowości Ukraińskiej. Nasz Rząd powinien być przeciwny ich migracji do naszego kraju ze względu na tegoroczne Styczniowe zwiększenie się bezrobocia a i im mniej się zarabia tym mniej podatków odprowadzanych zostaje do kasy państwa a wiadome iż Ukraińcy mniej zarabiają w naszym kraju niżmy Polacy.

Oprócz skutki Brexitu jeszcze mogą nam się dać do wiwatu, słabsza część polskich obywateli w UK może być zmuszona do powrotu i tutaj nastroję obywateli mieszkających w kraju są podzielone ze względu na strach przed utrzymaniem stanowiska pracy. Trzeba tutaj podkreślić iż nasi rodacy mieszkający na wyspach wrócą do kraju ze znajomością j.angielskiego i po darmowych kursach gdzie jasne będzie dla mnie iż pracodawca będzie wolał zwolnić aby zrobić miejsce dla nich.

Skutki Brexitu rozciągną się i nie wszyscy jeszcze zdają sobie sprawę z tego jaki wpływ może mieć to na sytuację społeczną i polityczną w naszym kraju...
Polska powinna jak na razie działać aby zminimalizować straty i zyskać. I powinna zrobić to tak aby nie ucierpieli na tym obywatele mieszkający w kraju. A po stabilizacji wprowadzić plan działania na wypadek naszego wyjścia z UE, poczym porównać koszty i zyski w przypadku takiej opcji.
Awatar użytkownika
san_andreas
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 58
Rejestracja: 10 maja 2015, o 14:40
Lokalizacja: Koniec Świata

Re: Przyszłość UE

Post autor: san_andreas » 27 cze 2016, o 10:25

Gaik pisze: Dziś dowiedziałam się od znajomej, że traci pracę, bo jej firma się zwija z kraju z powodu sytuacji politycznej.
Tzw., dobra zmiana, nie dotyczy tylko urzędów i spółek z kapitałem państwowym. Nie żyjemy w próżni. Wystarczyło pół roku...
Czy PiS ma koncepcję jak zapewnić ludziom chleb w okresie pomiędzy wykurzeniem zagranicznych przedsiębiorców a zbudowaniem tych, wyimaginowanych, dofinansowanych państwowo, wartościowych miejsc pracy dla profesjonalistów?

Zejdźmy na ziemię. A co najmniej tam gdzie dziś jest Francja, Anglia, Hiszpania, Szwecja.
U mnie na dolnym-śląsku w ciągu roku zawinęła się cała strefa w Biskupicach Podgórnych. Tak zwana strefa LG pozwalniano ok. 1 tyś pracowników najniższego szczebla. Pytanie? Gdzie Ci ludzie teraz znajdą pracę? Na szybszą Emeryturę? Śmiech na sali za 20 lat nie będzie w naszym kraju emerytur bo tak nas ZUS ładnie okrada a lud patrzy i nie grzmi... Ten co żąda rewolucji jest automatycznie ścigany przez prokuraturę. Jak ta ostatnia głośna sprawa młodego gimnazjalisty podżegającego do napaści na nasz Rząd. Jesteśmy niewolnikami we własnym kraju i milcząco na to przyzwalamy taka jest smutna prawda.

Ps: Kufa! Czajnik spaliłam przez to wasze forum... :| :podbite oczko:
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Przyszłość UE

Post autor: ImaSumak » 27 cze 2016, o 20:14

onlyforyoureyes pisze:
pannaeliza pisze:Kiedy w szkole cała klasa uciekała z lekcji a dwie, trzy osoby zostawały to nie była to solidarność. Zostawalas, prawda? ;)
nigdy moja klasa nie uciekała z lekcji. to była akurat najlepsza klasa w szkole.
ale widziałam to w innych klasach. dziś te 2-3 osoby które wtedy zostawały są kimś, na wysokich stanowiskach, z dobrą pensją, do której samodzielnie doszły. ci którzy "solidarnie" uciekali chodniki zamiatają.
A ja chodziłam do najlepszej klasy w Polsce w swojej dziedzinie. Rzadko chodziliśmy do szkoły, bo mieliśmy ciekawsze zajęcia, które wspólnie realizowaliśmy. Jako że byliśmy bardzo zgrani, nikt nie zostawał, dlatego wszyscy mieliśmy, solidarnie naganne z zachowania i mieliśmy to gdzieś.
Z tego co wiem, nikt z nas tego do dzisiaj nie żałuje.

Oczywiście że jestem za pozostaniem w UE, zresztą jak duża część WB, stąd poszczególne narody chcą teraz referendum w sprawie wystąpienia z WB i pozostania w UE. Jestem za łączeniem, nie podziałami. Gdyby nie pieniądze z UE Polska wyglądałaby dziś jak Ukraina.
Lubię kiedy kobieta...
ODPOWIEDZ