Wybory : kogo i dlaczego wybieramy

Poważniej, czyli o polityce, sprawach społecznych, ustawodawstwie i naszych prawach.
ODPOWIEDZ
krysia
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 195
Rejestracja: 4 wrz 2005, o 00:00

Wybory : kogo i dlaczego wybieramy

Post autor: krysia » 20 paź 2005, o 19:48

Mam wrażenie ,że duża grupa społeczeństwa wybiera nie na zasadzie przemyślanego i logicznego postanowienia .ale jak kibice . Ktoś kibicuje takiej a nie innej druzynie, nie mając z tego żadnych korzyści. No bo co ma taki jeden z drugim, że kibicuje takiemu czy innemu klubowi. W klubach robią przekrety , sprzedaja mecze a MY dalej chodzimy i wierzymy, że TYM razem zagrają uczciwie. Czy wierzycie że wybór PiS czy Platformy jest logicznym wyborem, skoro jeszcze 4 lata temy rządzili i doprowadzili do katastrofy. Kompletnie tego nie rozumiem A Wy ?
milość,wierność,namietność
kredka
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 182
Rejestracja: 28 maja 2004, o 00:00
Lokalizacja: U.K.

Post autor: kredka » 4 lis 2005, o 13:29

...czyli historia lubi sie powtarzac.Lewica takze dala d...y wiec po co ja trzymac dluzej? jak sadzisz Krysiu? :cool:
KaFor
super forma
super forma
Posty: 1617
Rejestracja: 14 wrz 2005, o 00:00

Post autor: KaFor » 4 lis 2005, o 13:59

Ano po to by zachować równowage władzy w demokracji polskiej wciaz młodej, a więc budującej się nadal - tak jak i polska lewica i prawica.
Jeszcze dużo do zrobienia jest w polskiej polityce.

K.
kredka
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 182
Rejestracja: 28 maja 2004, o 00:00
Lokalizacja: U.K.

Post autor: kredka » 4 lis 2005, o 14:56

o! argument! to mi sie podoba! Pierwszy po(prawie)wszystkich moich dzisiejszych postach :wink:
davergne
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 391
Rejestracja: 6 cze 2020, o 20:19

Re: Wybory : kogo i dlaczego wybieramy

Post autor: davergne » 9 lip 2021, o 22:26

krysia pisze:
20 paź 2005, o 19:48
Mam wrażenie ,że duża grupa społeczeństwa wybiera nie na zasadzie przemyślanego i logicznego postanowienia .ale jak kibice . Ktoś kibicuje takiej a nie innej druzynie, nie mając z tego żadnych korzyści. No bo co ma taki jeden z drugim, że kibicuje takiemu czy innemu klubowi. W klubach robią przekrety , sprzedaja mecze a MY dalej chodzimy i wierzymy, że TYM razem zagrają uczciwie. Czy wierzycie że wybór PiS czy Platformy jest logicznym wyborem, skoro jeszcze 4 lata temy rządzili i doprowadzili do katastrofy. Kompletnie tego nie rozumiem A Wy ?
Glosujemy na to co jest (mniejsze zlo). Dlaczego dobre, inteligentne i szlachetne osoby o dobrych intencjach ktore mogly by zmienic panstwo na lepsze w ktorym wszystkim zylo by sie lepiej nie startuja do polityki? Poniewaz znaczna wiekszosc spoleczenstwa to skonczeni debile- niestety. Lepiej jest sobie fajnie i milo pożyć niz wchodzic do polityki zeby szarpac sie z kretynami ktorzy ciagle podrzucaja sobie nawzajem klody pod nogi. Bo w imie czego? Zeby motłoch mial lepiej?

Z tego co widze, to rzadzacy krajem sa odzwierciedleniem wiekszosci jego spoleczenstwa. Zatem nie ma co sie dziwic ze takie mendy jak pis, po czy inne cudawianki dochodza do wladzy i nie ma lepszych kandydatow.

To jest tylko moja osobista opinia na ten drazniacy mnie temat ale jesli ktos ma inne spostrzezenia to bardzo chetnie poczytam :)
Filmy les na www.violka.pl
zwyczajna_kobie
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 140
Rejestracja: 29 kwie 2020, o 20:53

Re: Wybory : kogo i dlaczego wybieramy

Post autor: zwyczajna_kobie » 10 lip 2021, o 11:55

temat założony w 2005 roku (16 lat temu), a w polityce znowu ten sam dylemat
davergne
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 391
Rejestracja: 6 cze 2020, o 20:19

Re: Wybory : kogo i dlaczego wybieramy

Post autor: davergne » 10 lip 2021, o 14:50

zwyczajna_kobie pisze:
10 lip 2021, o 11:55
temat założony w 2005 roku (16 lat temu), a w polityce znowu ten sam dylemat
:D :D :D :D nic sie nie zmienilo
Filmy les na www.violka.pl
she76
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 574
Rejestracja: 17 lip 2017, o 15:12

Re: Wybory : kogo i dlaczego wybieramy

Post autor: she76 » 11 lip 2021, o 18:19

ODPOWIEDZ