Zawody

Poważniej, czyli o polityce, sprawach społecznych, ustawodawstwie i naszych prawach.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kokona
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 408
Rejestracja: 14 lis 2012, o 12:50

Zawody

Post autor: kokona » 2 lip 2017, o 20:51

Takie luzne pytanie. Kim jestescie z zawodu lub jaki zawod wykonujecie. Ciekawa jestem jaka grupa spoleczna sie tu spotyka :-)
She's not the chapter. She's all the story
Tablinum
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 65
Rejestracja: 24 lip 2016, o 02:34

Re: Zawody

Post autor: Tablinum » 2 lip 2017, o 22:23

kokona pisze:Takie luzne pytanie. Kim jestescie z zawodu lub jaki zawod wykonujecie. Ciekawa jestem jaka grupa spoleczna sie tu spotyka :-)
psycholog; w trakcie szkoły psychoterapii; wizażystka i charakteryzatorka; studia doktoranckie
ulotna_chwila40
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 917
Rejestracja: 16 lis 2014, o 20:36

Re: Zawody

Post autor: ulotna_chwila40 » 9 lip 2017, o 15:47

Z wykształcenia mgr nauk politycznych.
Z zawodu do niedawna wykonywanego archiwista z uprawnieniami państwowymi.
Zawód obecnie wykonywany to pracownik działu sprzedaży.
Wszystko co potępiamy u innych, znajdziemy we własnej duszy.
Seneka.
Awatar użytkownika
MarfaSz
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 10
Rejestracja: 4 lip 2017, o 23:15

Re: Zawody

Post autor: MarfaSz » 9 lip 2017, o 17:20

Ja z wykształcenia zrobiłam licencjat z biotechnologi oraz inżyniera z Zootechniki
A pracuje jaki groomer prowadzę również szkolenia i warsztaty z tego zakresu
anna09
Posty: 8
Rejestracja: 27 lip 2017, o 22:53

Re: Zawody

Post autor: anna09 » 15 sie 2017, o 15:05

Ja z wykształcenia Pedagog. Z zawodu bezrobotny :lol:
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Zawody

Post autor: dobranocka14 » 16 sie 2017, o 05:54

anna09 pisze:Ja z wykształcenia Pedagog. Z zawodu bezrobotny :lol:
Rozumiem, że w tej sytuacji Pedagog brzmi dumnie ;)
abecaduo
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 484
Rejestracja: 2 wrz 2015, o 18:55

Re: Zawody

Post autor: abecaduo » 16 sie 2017, o 21:27

Jestem największym zawodem moich rodziców xD
Awatar użytkownika
Altena_Q
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2295
Rejestracja: 3 gru 2012, o 17:33

Re: Zawody

Post autor: Altena_Q » 17 sie 2017, o 10:04

abecaduo pisze:Jestem największym zawodem moich rodziców xD
jak większość z nas ;)

The wind is my voice
The moon is my heart
Come find me
I'm on every hills and fields
I'm here
Awatar użytkownika
A_marth
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 43
Rejestracja: 28 lip 2017, o 23:56
Lokalizacja: Dolny Śląsk!
Kontakt:

Re: Zawody

Post autor: A_marth » 17 sie 2017, o 13:33

Uczę w technikum przedmiotów poligraficznych, fotografii i multimediów :) Dodatkowo robię jeszcze tematyczne zlecenia, żeby moje nauczanie miało sens w wymiarze praktycznym.

I tak, jestem też wielkim zawodem moich rodziców. Nie tylko w kwestii tego, że nie założyłam własnej rodziny, ale również w kwestii moich liberalnych i antytotalitarmych poglądów. I z powodu "fanaberii", jaką jest weganizm - "bo ciągle przez ciebie jest problem, nie możesz normalnie, tak jak ludzie?".
A warrior does not give up what he loves,
he finds the love in what he does.

Dan Millman
Awatar użytkownika
kokona
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 408
Rejestracja: 14 lis 2012, o 12:50

Re: Zawody

Post autor: kokona » 17 sie 2017, o 18:55

Altena_Q pisze:
abecaduo pisze:Jestem największym zawodem moich rodziców xD
jak większość z nas ;)
Ja na szczescie nie w tej wiekszosci. Moi Rodzice sa dumni ze swoich obydwoch corek
She's not the chapter. She's all the story
abecaduo
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 484
Rejestracja: 2 wrz 2015, o 18:55

Re: Zawody

Post autor: abecaduo » 17 sie 2017, o 20:02

A_marth pisze: I z powodu "fanaberii", jaką jest weganizm - "bo ciągle przez ciebie jest problem, nie możesz normalnie, tak jak ludzie?".
Zawsze mnie to bawi. A czym jest człowieczeństwo? : D
zztop
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 138
Rejestracja: 13 kwie 2016, o 15:47

Re: Zawody

Post autor: zztop » 18 sie 2017, o 07:52

Jestem po ekonomii i pracuję u siebie :-)
Awatar użytkownika
Alpha
super forma
super forma
Posty: 3548
Rejestracja: 9 cze 2012, o 22:00

Re: Zawody

Post autor: Alpha » 18 sie 2017, o 23:20

Zoofizjoterapeuta koni. :pilka:
..życie jest wierzchowcem, który nie znosi tchórzliwego jeźdźca
Awatar użytkownika
Alfa_Omega
super forma
super forma
Posty: 1835
Rejestracja: 9 cze 2012, o 21:54

Re: Zawody

Post autor: Alfa_Omega » 18 sie 2017, o 23:30

Z wykształcenia filolog polski i historyk, specjalizacja judaistyka, i co oczywiste po takich kierunkach zawodów imałam się różnych :cool:
Miód jest dla mięczaków, prawdziwi twardziele żują pszczoły :-D
malina_grey
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 894
Rejestracja: 19 paź 2016, o 22:00

Re: Zawody

Post autor: malina_grey » 18 sie 2017, o 23:53

Z wykształcenia etnolog i antropolog kultury oraz archiwista,
Z zamiłowania księgowa,
Z racji wykonywanej pracy od kilkunastu lat bankowiec,
Z racji zajęć domowych posiadacz domu tymczasowego dla psów
Aania30
Posty: 3
Rejestracja: 23 mar 2016, o 21:23

Re: Zawody

Post autor: Aania30 » 19 sie 2017, o 00:36

Nauczyciel, jak kto woli oligofrenopedagog pracujący w zawodzie.Logopeda.
Z zamiłowania oligofrenopedagog kochający pracę z dziećmi z głęboką niepełnospawnoscią intelektualną.
Awatar użytkownika
karolcia1974
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 220
Rejestracja: 22 lut 2013, o 13:43

Re: Zawody

Post autor: karolcia1974 » 19 sie 2017, o 16:24

Alpha pisze:Zoofizjoterapeuta koni. :pilka:

o losie minęłam się w powołaniu mym..... z końmi w stajni od 8 roku życia ehhh do teraz..... nawet prezent w postaci utraty węchu po poważnym upadku z koniem mam.

ja to marna geodezja do tego w wojsku ;-)
malina_grey
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 894
Rejestracja: 19 paź 2016, o 22:00

Re: Zawody

Post autor: malina_grey » 19 sie 2017, o 17:58

karolcia1974 pisze:
Alpha pisze:Zoofizjoterapeuta koni. :pilka:

o losie minęłam się w powołaniu mym..... z końmi w stajni od 8 roku życia ehhh do teraz..... nawet prezent w postaci utraty węchu po poważnym upadku z koniem mam.

ja to marna geodezja do tego w wojsku ;-)
A czemu marna ? A w wojsku to fajne dziewczyny są
Awatar użytkownika
karolcia1974
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 220
Rejestracja: 22 lut 2013, o 13:43

Re: Zawody

Post autor: karolcia1974 » 19 sie 2017, o 18:04

malina_grey pisze:
karolcia1974 pisze:
Alpha pisze:Zoofizjoterapeuta koni. :pilka:

o losie minęłam się w powołaniu mym..... z końmi w stajni od 8 roku życia ehhh do teraz..... nawet prezent w postaci utraty węchu po poważnym upadku z koniem mam.

ja to marna geodezja do tego w wojsku ;-)
A czemu marna ? A w wojsku to fajne dziewczyny są

rzeczywiście bywają :mrgreen: . "marne" odniosłam w porównaniu geodezji do fizjoterapii koni. chyba jednak wolałabym konie.... ehhhh....
Awatar użytkownika
Altena_Q
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2295
Rejestracja: 3 gru 2012, o 17:33

Re: Zawody

Post autor: Altena_Q » 19 sie 2017, o 18:42

Miałam w życiu kilka lekcji jazdy konnej na lonży. Bałam się jak nie wiem, więc nic z tego nie wyszło. Trochę zazdroszczę tym, którzy podołali ;)

The wind is my voice
The moon is my heart
Come find me
I'm on every hills and fields
I'm here
anna09
Posty: 8
Rejestracja: 27 lip 2017, o 22:53

Re: Zawody

Post autor: anna09 » 19 sie 2017, o 20:34

Nie, dumna to jestem z siebie, bo mimo trudnej sytuacji daje sobie radę :) . A z wykształcenia jestem zadowolona, bo pomaga w życiu codziennym :wink:
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Zawody

Post autor: dobranocka14 » 28 sie 2017, o 12:56

Altena_Q pisze:Miałam w życiu kilka lekcji jazdy konnej na lonży. Bałam się jak nie wiem, więc nic z tego nie wyszło. Trochę zazdroszczę tym, którzy podołali ;)
A ja ciągle jestem na etapie "chciałabym". Trochę się boję ale któtegoś dnia spróbuję. To moje wielkie marzenie z dzieciństwa.
Zawód wykonywany mam zgodny z wykształceniem a te daje dość szerokie możliwości w Polsce. Poza granicami mało użyteczne.
Awatar użytkownika
Altena_Q
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2295
Rejestracja: 3 gru 2012, o 17:33

Re: Zawody

Post autor: Altena_Q » 28 sie 2017, o 13:01

dobranocka14 pisze:
Altena_Q pisze:Miałam w życiu kilka lekcji jazdy konnej na lonży. Bałam się jak nie wiem, więc nic z tego nie wyszło. Trochę zazdroszczę tym, którzy podołali ;)
A ja ciągle jestem na etapie "chciałabym". Trochę się boję ale któtegoś dnia spróbuję. To moje wielkie marzenie z dzieciństwa.
Zawód wykonywany mam zgodny z wykształceniem a te daje dość szerokie możliwości w Polsce. Poza granicami mało użyteczne.
A to dokładnie przeciwnie niż u mnie, dopiero za zachodnią granicą okazało się, że artysta może się jednak utrzymać, a oceniane są faktyczne kwalifikacje, a nie płeć i kolor włosów. Co do koni, jeszcze jak miałam 14 lat, byłam w stanie wsiąść i pod kontrolą kogoś bardziej doświadczonego kawałek podjechać. Niestety z wiekiem boję się coraz bardziej XD

The wind is my voice
The moon is my heart
Come find me
I'm on every hills and fields
I'm here
Awatar użytkownika
karolcia1974
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 220
Rejestracja: 22 lut 2013, o 13:43

Re: Zawody

Post autor: karolcia1974 » 29 sie 2017, o 09:28

No ja swego czasu "mieszkałam" w stajni. Jedno jest pewne.... bogactwo emocji jakie dostarczają konie potrafi człowieka powalić. Jeśli się je traktuje z należytym szacunkiem i miłością potrafią wyleczyć z niejednej choroby. Jeśli się je uważnie ogląda nikomu krzywdy nie zrobią. Jak każde zwierze i koń wysyła sygnały jeśli jest coś nie po jego myśli. Jednak jeśli człowieka poniesie fantazja ułańska pt. okiełznam w 100% każdego wierzchowca to może zaliczyć zonka i doznać uszczerbku (oby tylko) na zdrowiu. Ja np. nie mam z tegoż tytułu węchu. :D i w ten sposób doświadczyłam tej jakże prawdziwej prawdy :wink:
Librameo
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 53
Rejestracja: 12 cze 2016, o 09:41

Re: Zawody

Post autor: Librameo » 3 wrz 2017, o 16:01

Z wykształcenia Pracownik socjalny oraz Tanatokosmetyczka, pracuję jako sprzedawca...
tłukę JavaScript, a wkrótce Phytona i Ruby bo chcę się przebranżowić.
jasandra
super forma
super forma
Posty: 1755
Rejestracja: 23 sty 2014, o 18:24

Re: Zawody

Post autor: jasandra » 3 wrz 2017, o 17:01

:arrow:
Librameo pisze:Z wykształcenia Pracownik socjalny oraz Tanatokosmetyczka, pracuję jako sprzedawca...
tłukę JavaScript, a wkrótce Phytona i Ruby bo chcę się przebranżowić.
Tanatokosmetyczka :o? Czytałam, że to dobry zawód, bo mało chętnych, jednak to trupy... Czy to prawda? Bo nie pracujesz w zawodzie?
Librameo
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 53
Rejestracja: 12 cze 2016, o 09:41

Re: Zawody

Post autor: Librameo » 3 wrz 2017, o 22:55

Tja, tja... Też nieraz napotykałam na takie artykuły, pisze to ktoś kto nie bardzo ma pojęcie, sam wątek jest taki "Creepy", wiec się wydaje, ze mało kto się chce tym zajmować że kupa kasy... ;) A balsamista to już całkiem w kasie pływa<-wrócę do tego zaraz.

Na przestrzeni kilku lat ładną kupkę CV, do zakładów mniejszych i większych, domów pogrzebowych- cisza. Powodów jest kilka: mało popularne są praktyki typu makijaż post mortem(traktowane jako zbytek, ekstrawagancja lub ktoś ma obawy, że wymaluję jak na disco )Do tego firmy pogrzebowe to często firmy rodzinne i ciężko się dostać tak całkiem z zewnątrz.
Jeden pan był zainteresowany, ale mu moja płeć i postura nie odpowiadała, bo jemu pasowało aby poza przygotowywaniem do pochówku i obsługą w biurze, czasem i płytę dźwignęła, bo pomniki tez robili .


Wbrew pozorom bardzo spokojne i satysfakcjonujące zajęcie - uważam że byłam( jestem) tym dobra, ale z pojedynczych zleceń gdy ktoś bardzo, ale to bardzo wymaga korekty(nie wchodzę w szczegóły) i dopiero wtedy zakład dzwoni, człowiek nie wyżyje(od 2013 roku- 2 razy :D )

Dobry zawód "pogrzebowy" to Balsamista ALE! wyuczyć się dobrze tutaj, dyplom uzyskać i jechać balsamować na zachód: Niemcy, Francja czy USA, jak się da...bo u nas się nie balsamuje.Rzadkie to przypadki. Tak wiec te bajki rodem z wp czy onetu, że Balsamista to 8 tysięcy złotych zarabia to trzeba interpretować, tak, że może i zarabia- za granicą, w euro ;)

Tak więc idę w Web-development, a może i później za Jave się chycę, na razie mnie przerasta.
Missunderstood
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 479
Rejestracja: 15 sie 2017, o 23:48

Re: Zawody

Post autor: Missunderstood » 6 wrz 2017, o 19:23

myszka2508 pisze:A ja pracuje na stanowisku biurowym i własnie całkiem niedawno zapisałam się na szkolenie Wirtualna Asystentka które organizuje Pola Sobczyk z Brandassist. Liczę, że dzięki zdobytej wiedzy będę mogła zrezygnować z etapu i zacząć pracować na "swoim" spełniając swoje marzenia. Oczywiście praca w biurze ma swoje plusy, ale ja już chyba jestem tym zmęczona. A skoro Internet daje nam możliwość pracy zdalnej to trzeba to wykorzystać.
Ja pracuję głównie zdalnie jako kierownik biura i koordynator, w siedzibie pojawiam się sporadycznie, żeby przekazać dokumenty lub poprowadzić szkolenie i naprawdę polecam, same plusy. No... może tylko poza tym, że zdarza mi się pracować w weekendy lub po nocach, jeśli akurat trzeba. Poza tym sama sobie sterem, żaglem, okrętem i śrubokrętem :lol: Z wykształcenia jestem wizerunkowcem. Jak czytam tu niektóre posty to po cichutku Wam kobity zazdroszczę, bo macie naprawdę ciekawe zawody i wykształcenie :D
malina_grey
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 894
Rejestracja: 19 paź 2016, o 22:00

Re: Zawody

Post autor: malina_grey » 6 wrz 2017, o 20:37

Missunderstood pisze:
myszka2508 pisze:A ja pracuje na stanowisku biurowym i własnie całkiem niedawno zapisałam się na szkolenie Wirtualna Asystentka które organizuje Pola Sobczyk z Brandassist. Liczę, że dzięki zdobytej wiedzy będę mogła zrezygnować z etapu i zacząć pracować na "swoim" spełniając swoje marzenia. Oczywiście praca w biurze ma swoje plusy, ale ja już chyba jestem tym zmęczona. A skoro Internet daje nam możliwość pracy zdalnej to trzeba to wykorzystać.
Ja pracuję głównie zdalnie jako kierownik biura i koordynator, w siedzibie pojawiam się sporadycznie, żeby przekazać dokumenty lub poprowadzić szkolenie i naprawdę polecam, same plusy. No... może tylko poza tym, że zdarza mi się pracować w weekendy lub po nocach, jeśli akurat trzeba. Poza tym sama sobie sterem, żaglem, okrętem i śrubokrętem :lol: Z wykształcenia jestem wizerunkowcem. Jak czytam tu niektóre posty to po cichutku Wam kobity zazdroszczę, bo macie naprawdę ciekawe zawody i wykształcenie :D
No to sobie coś wybierz i ....Alleluja i do przodu :D
Missunderstood
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 479
Rejestracja: 15 sie 2017, o 23:48

Re: Zawody

Post autor: Missunderstood » 6 wrz 2017, o 23:27

Racja, racja, ale ja szybko się nudzę i może dlatego trochę brakuje mi pomysłu na siebie. Już po kilku miesiącach tkwienia w tym samym zabija mnie rutyna. Przebranżowić można się raz, dwa, trzy, ale ja bym mogła na okrągło :roll: Skończy się na tym, że każdy będzie już specjalistą w jakiejś dziedzinie, a ja będę wieczny humanista, ni pies ni hydrant :| Dlatego zazdroszczę niezbyt głośno, raczej po cichutku. Na formę zatrudnienia nie mam powodu narzekać, ale mimo to są tu osoby, które mają ciekawsze zawody, z których czerpią satysfakcję.
ODPOWIEDZ