Lesbijka, feministka, antyklerykał, proaborcyjna, lewicowa, kosmopolitka

Poważniej, czyli o polityce, sprawach społecznych, ustawodawstwie i naszych prawach.
eminem98xd
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 826
Rejestracja: 2 lip 2014, o 19:46

Re: Lesbijka, feministka, antyklerykał, proaborcyjna, lewicowa, kosmopolitka

Post autor: eminem98xd » 18 maja 2021, o 18:00

Przez ten matriarchat i przez typiary co udają feministki.
Mamy tak zje** świat że to się w głowie nie mieści.
Infantylizacja społeczeństwa, feminizm który mamy w Polsce jest antykobiecy. Feminizm dążył do całkowitej wolności. A nie do pierdół.
Wyście taki świat zgotowały że np idę do pracy a jakiś tansowa pizda (typek co udaje kobietę bo lubi) marudzi z byle gów** to biedny. A ja jak rzeczywiście mam gorszy dzień albo ktoś mi dopierdoli. To jestem ofiarą WTF.
Ja się pytam gdzie jest moje człowieczeństwo?
eminem98xd
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 826
Rejestracja: 2 lip 2014, o 19:46

Re: Lesbijka, feministka, antyklerykał, proaborcyjna, lewicowa, kosmopolitka

Post autor: eminem98xd » 18 maja 2021, o 18:09

Kurła.. płace podatki, jestem osobą dorosłą i ludzie mają czelność mnie podważać i nie szanować moich praw.
To jest wynik tego że takie lebiody co są wielce feministkami albo fanatycznie za LGBT co dało wynik (bez odzielania zairna od plewu) LGBT i jego idea powstania nie trafia do osób rzeczywiście dyskryminowanych. Ale do ludzi którzy udają że są inni bo jest na to hajp 🤦 JPRDL.
Czy ty jedna z drugą jak spotykacie takiego zboczonego transa który piszczy i udaje babę, czy was to nie obraża?
A jak spotyka się mężczyznę faktycznie wrażliwszego to go gnębią. To samo z kobietami ... Jakaś gruba lesba imituje babochłopa a faktycznie dziewczyna z umysłem zbliżonym do "męskiego" jest brana za wariatkę, nie wychowaną i bezczelna bo mówi bezpośrednio i ma strikte"męskie zachowania"
WTF !? 😔😑
Elinor
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 362
Rejestracja: 7 cze 2018, o 12:01

Re: Lesbijka, feministka, antyklerykał, proaborcyjna, lewicowa, kosmopolitka

Post autor: Elinor » 19 maja 2021, o 14:01

Misgenderowanie osób jest nieuprzejme i mnie nie obraża, jestem też osobą trans (km), ale zgadzam się, że jest z tym pewien problem i przed tranzycją też go miałem. Bo kobieta ma być "ładna". I szukanie wsparcia innych kobiet, ba, wsparcia... nie pomocy, a solidarności, jakiegoś źródła informacji np zawodowych (facet z kobietą się nie zakoleguje, bo oburzenie obyczajowe), zwykłych ludzkich zachowań - kończyło się kolejnym starciem z seksizmem, że zbyt męskie zachowanie, że czemu wyglądasz jak chłop i gadasz jak chłop. No bezsens, męczący jest ten brak swojego miejsca w społeczeństwie. Nie wiem, czy po tranzycji jest lepiej, ale przynajmniej człowiek czuje się lepiej sam ze sobą.

Forum mnie wylogowało i mi dłuższego sensowniejszego smarowanego posta zjadło. Meh.
sailor91
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 17
Rejestracja: 22 sie 2015, o 12:51

Re: Lesbijka, feministka, antyklerykał, proaborcyjna, lewicowa, kosmopolitka

Post autor: sailor91 » 23 kwie 2022, o 15:30

dobranocka14 pisze:
31 lip 2017, o 16:50
A poważnie jestem zainteresowana wyjaśnieniem tego fenomenu przez homoseksualne, zwłaszcza wyautowane, kobiety popierające PiS.
Myślę, że to jest dość proste do wytłumaczenia. Kwestie związane z LGBT to nie jest jedyna sprawa, która kształtuje ludzki światopogląd. Jeśli np. jakaś osoba homoseksualna popiera związki partnerskie, ale prezentuje konserwatywne podejście do życia, jest mocno przywiązana do kwestii patriotyzmu, jest przeciwko aborcji, jest na swój sposób religijna, jest krytyczna wobec części postulatów i działań aktywistów LGBT (nie popiera np. trans-postulatów, bo są i tacy, którzy wolą określać się jako LGB), to w sumie dlaczego miałaby nie popierać nawet i PiS?

Dlaczego taka osoba z powodu tylko jednej kwestii (związków partnerskich/małżeństw) miałaby głosować na lewicę, skoro w reszcie spraw nie dotyczących LGBT, fundamentalnie się z nią nie zgadza?
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Lesbijka, feministka, antyklerykał, proaborcyjna, lewicowa, kosmopolitka

Post autor: ImaSumak » 23 kwie 2022, o 17:15

sailor91 pisze:
23 kwie 2022, o 15:30
dobranocka14 pisze:
31 lip 2017, o 16:50
A poważnie jestem zainteresowana wyjaśnieniem tego fenomenu przez homoseksualne, zwłaszcza wyautowane, kobiety popierające PiS.
Myślę, że to jest dość proste do wytłumaczenia. Kwestie związane z LGBT to nie jest jedyna sprawa, która kształtuje ludzki światopogląd. Jeśli np. jakaś osoba homoseksualna popiera związki partnerskie, ale prezentuje konserwatywne podejście do życia, jest mocno przywiązana do kwestii patriotyzmu, jest przeciwko aborcji, jest na swój sposób religijna, jest krytyczna wobec części postulatów i działań aktywistów LGBT (nie popiera np. trans-postulatów, bo są i tacy, którzy wolą określać się jako LGB), to w sumie dlaczego miałaby nie popierać nawet i PiS?

Dlaczego taka osoba z powodu tylko jednej kwestii (związków partnerskich/małżeństw) miałaby głosować na lewicę, skoro w reszcie spraw nie dotyczących LGBT, fundamentalnie się z nią nie zgadza?
Ponieważ ci ludzie cię nienawidzą i życzą ci jak najgorzej. To tak, jakby Żyd popierał hitlerowców, bo zgadza się z ich wszystkimi postulatami prócz nienawiści do Żydów.

Pojęła, czy narysować?
Lubię kiedy kobieta...
sailor91
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 17
Rejestracja: 22 sie 2015, o 12:51

Re: Lesbijka, feministka, antyklerykał, proaborcyjna, lewicowa, kosmopolitka

Post autor: sailor91 » 23 kwie 2022, o 20:30

ImaSumak pisze:
23 kwie 2022, o 17:15
Ponieważ ci ludzie cię nienawidzą i życzą ci jak najgorzej. To tak, jakby Żyd popierał hitlerowców, bo zgadza się z ich wszystkimi postulatami prócz nienawiści do Żydów.

Pojęła, czy narysować?
Rozumiem, że w takim razie PiS zatrudnił w swoim rządzie wyoutowanego geja na stanowisku rzecznika MSZ, bo go nienawidzi i życzy mu jak najgorzej? A innego geja mianował swego czasu na p.o. pierwszego prezesa SN pewnie też z czystej nienawiści? Jakiś dziwny fetysz mają ci pisowcy, że dopuszczają do prestiżowych stanowisk w państwie osoby homoseksualne. Pewnie po to żeby się nad nimi znęcać.

Podziwiam to jak niektórzy mają nieskomplikowany, czarno-biały obraz świata.
biedronca
super forma
super forma
Posty: 2073
Rejestracja: 22 kwie 2015, o 19:46

Re: Lesbijka, feministka, antyklerykał, proaborcyjna, lewicowa, kosmopolitka

Post autor: biedronca » 23 kwie 2022, o 22:20

Jedno drugiego nie wyklucza. Nienawidzą, a jednocześnie cynicznie wykorzysują naiwność i głupotę, i zatrudniają, bo poprawiają wizerunek (np. ktoś może powiedzieć "jak to nienawidzą, skoro zatrudniają").

I jeszcze chciałam zauważyć, że w Polsce po pierwsze nie ma systemu dwupartyjnego, po drugie większość liczących się partii jest światopoglądowo konserwatywna, więc osoba o konserwatywnych poglądach ma bardzo duży wybór. Jeżeli ktoś twierdzi, że wybór jest między pisem, a lewicą, to albo kompletnie nie ma pojęcia o sytuacji politycznej w Polsce, albo próbuje manipulować faktami. Wstyd.
sailor91
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 17
Rejestracja: 22 sie 2015, o 12:51

Re: Lesbijka, feministka, antyklerykał, proaborcyjna, lewicowa, kosmopolitka

Post autor: sailor91 » 23 kwie 2022, o 23:19

biedronca pisze:
23 kwie 2022, o 22:20
I jeszcze chciałam zauważyć, że w Polsce po pierwsze nie ma systemu dwupartyjnego, po drugie większość liczących się partii jest światopoglądowo konserwatywna, więc osoba o konserwatywnych poglądach ma bardzo duży wybór. Jeżeli ktoś twierdzi, że wybór jest między pisem, a lewicą, to albo kompletnie nie ma pojęcia o sytuacji politycznej w Polsce, albo próbuje manipulować faktami. Wstyd.
Napisałam (w trybie przypuszczającym), że osoba homo o konserwatywnych poglądach może hipotetycznie głosować "nawet i na PiS", a nie że wyłącznie na PiS. Warto czytać dokładnie.

Podałam przykład lewicy, bo to lewica w najszerszym stopniu w swoim programie uwzględnia postulaty LGBT, ale można w to miejsce podłożyć PO, Hołownię czy jakąkolwiek inną partię.
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Lesbijka, feministka, antyklerykał, proaborcyjna, lewicowa, kosmopolitka

Post autor: ImaSumak » 24 kwie 2022, o 03:36

sailor91 pisze:
23 kwie 2022, o 20:30
ImaSumak pisze:
23 kwie 2022, o 17:15
Ponieważ ci ludzie cię nienawidzą i życzą ci jak najgorzej. To tak, jakby Żyd popierał hitlerowców, bo zgadza się z ich wszystkimi postulatami prócz nienawiści do Żydów.

Pojęła, czy narysować?
Rozumiem, że w takim razie PiS zatrudnił w swoim rządzie wyoutowanego geja na stanowisku rzecznika MSZ, bo go nienawidzi i życzy mu jak najgorzej? A innego geja mianował swego czasu na p.o. pierwszego prezesa SN pewnie też z czystej nienawiści? Jakiś dziwny fetysz mają ci pisowcy, że dopuszczają do prestiżowych stanowisk w państwie osoby homoseksualne. Pewnie po to żeby się nad nimi znęcać.

Podziwiam to jak niektórzy mają nieskomplikowany, czarno-biały obraz świata.
Nie podziwiaj, tylko myśl. A kto pilnował Żydow w np. Getcie Warszawskim? Czy aby nie byli to Żydzi?

Takie coś nazywa się byciem pożytecznym idiotą, jeśli chcialybyśmy to nazwać bardzo kulturalnie.
Lubię kiedy kobieta...
biedronca
super forma
super forma
Posty: 2073
Rejestracja: 22 kwie 2015, o 19:46

Re: Lesbijka, feministka, antyklerykał, proaborcyjna, lewicowa, kosmopolitka

Post autor: biedronca » 24 kwie 2022, o 05:04

sailor91 pisze:
23 kwie 2022, o 23:19
biedronca pisze:
23 kwie 2022, o 22:20
I jeszcze chciałam zauważyć, że w Polsce po pierwsze nie ma systemu dwupartyjnego, po drugie większość liczących się partii jest światopoglądowo konserwatywna, więc osoba o konserwatywnych poglądach ma bardzo duży wybór. Jeżeli ktoś twierdzi, że wybór jest między pisem, a lewicą, to albo kompletnie nie ma pojęcia o sytuacji politycznej w Polsce, albo próbuje manipulować faktami. Wstyd.
Napisałam (w trybie przypuszczającym), że osoba homo o konserwatywnych poglądach może hipotetycznie głosować "nawet i na PiS", a nie że wyłącznie na PiS. Warto czytać dokładnie.

Podałam przykład lewicy, bo to lewica w najszerszym stopniu w swoim programie uwzględnia postulaty LGBT, ale można w to miejsce podłożyć PO, Hołownię czy jakąkolwiek inną partię.
W Polsce jest tyle konserwatywnych partii, że nie jest chyba trudno osobie o poglądach konserwatywnych wybrać taką, którą chce popierać, a która nie jest PiS. Co to za poglądy, które wyraża tylko PiS, a inne mniej skrajnie prawicowe partie się z nimi nie zgadzają?
sailor91
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 17
Rejestracja: 22 sie 2015, o 12:51

Re: Lesbijka, feministka, antyklerykał, proaborcyjna, lewicowa, kosmopolitka

Post autor: sailor91 » 24 kwie 2022, o 15:11

ImaSumak pisze:
24 kwie 2022, o 03:36
Nie podziwiaj, tylko myśl. A kto pilnował Żydow w np. Getcie Warszawskim? Czy aby nie byli to Żydzi?

Takie coś nazywa się byciem pożytecznym idiotą, jeśli chcialybyśmy to nazwać bardzo kulturalnie.
Można nie lubić PiS-u. Można wyrażać rozgoryczenie z powodu dyskryminacji prawnej gejów i lesbijek oraz uprzedzeń ze strony społeczeństwa. Jednak porównywanie sytuacji homoseksualistów w Polsce do sytuacji Żydów za Hitlera to grube nadużycie. Nikt nie eksterminuje w Polsce osób homoseksualnych, ani nie tworzy dla nich obozów. Znajmy proporcje. Nadużywanie takich porównań w pewnym sensie trywializuje Holokaust.
Awatar użytkownika
neutrall
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 345
Rejestracja: 5 kwie 2014, o 16:27

Re: Lesbijka, feministka, antyklerykał, proaborcyjna, lewicowa, kosmopolitka

Post autor: neutrall » 25 kwie 2022, o 23:43

sailor91 pisze:
24 kwie 2022, o 15:11
Można nie lubić PiS-u. Można wyrażać rozgoryczenie z powodu dyskryminacji prawnej gejów i lesbijek oraz uprzedzeń ze strony społeczeństwa. Jednak porównywanie sytuacji homoseksualistów w Polsce do sytuacji Żydów za Hitlera to grube nadużycie. Nikt nie eksterminuje w Polsce osób homoseksualnych, ani nie tworzy dla nich obozów. Znajmy proporcje. Nadużywanie takich porównań w pewnym sensie trywializuje Holokaust.
To nie jest jednonaczne porównywanie, tylko przytoczenie przykładu kolaboracji. Bo jak nazwać geja, który pośrednio przykładał łape do tworzenia SN Manowskiej, który przepuścił złożony projekt poselski Kai Godek "Stop LGBT", mimo że rażąco łamie konstytucyjne prawa do edukacji i zgromadzeń, jak nie kolaborantem (?).
W środowisku zachodniego świata, metody eliminowania czy usuwania, ideowo niepasujących grup społecznych z danego kraju i przestrzeni publicznej, są o wiele bardziej wyrafinowane. I zawoalowane często w nienawistne i antagonizujące wypowiedzi rządzących. Wystarczy chociażby betonować prawodawstwo, podatkowe i ogólnie urzędnicze tak, aby zniechęcać osoby LGBT w walce o prawa i wypychać je poza granice kraju. Jasne że to nie odbywa się pod lufami karabinów czy komór gazowych, ale we współczesnych czasach to się odbywa przy armii urzędniķów i ustawodawców, którzy zmieniają lub podtrzymują prawo tak, aby każda śieżka prawna np. W nadaniu Polskiego obywatelstwa, dziecku pary tej samej płci była nie do przejścia. Czasy się zmieniają a wraz z nimi, definicje i metody, które prowadzą do zmniejszenia lub eliminacji jakiejś grupy społecznej.
''Wolność to stan umysłu''
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Lesbijka, feministka, antyklerykał, proaborcyjna, lewicowa, kosmopolitka

Post autor: dobranocka14 » 27 kwie 2022, o 14:21

sailor91 pisze:
24 kwie 2022, o 15:11
ImaSumak pisze:
24 kwie 2022, o 03:36
Nie podziwiaj, tylko myśl. A kto pilnował Żydow w np. Getcie Warszawskim? Czy aby nie byli to Żydzi?

Takie coś nazywa się byciem pożytecznym idiotą, jeśli chcialybyśmy to nazwać bardzo kulturalnie.
Można nie lubić PiS-u. Można wyrażać rozgoryczenie z powodu dyskryminacji prawnej gejów i lesbijek oraz uprzedzeń ze strony społeczeństwa. Jednak porównywanie sytuacji homoseksualistów w Polsce do sytuacji Żydów za Hitlera to grube nadużycie. Nikt nie eksterminuje w Polsce osób homoseksualnych, ani nie tworzy dla nich obozów. Znajmy proporcje. Nadużywanie takich porównań w pewnym sensie trywializuje Holokaust.
Przed Holokaustem propaganda nazistowska "pracowała" nad odpowiednim odbiorem Żydôw przez społeczeństwo niemieckie. Szykany, ośmieszanie, pogardliwe odnoszenie się, czynienie Żydów odpowiedzialnych za złą sytuację gospodarczą Niemiec, ustawowe blokowanie dostępu do wykonywania określonych zawodów, prowadzenie polityki narodowościowej z silnym sentymentem do wielkich Niemiec i szukanie wewnętrznego wroga. Do tego dyktator, który ma urojenia, blokuje lub chce blokować dostęp do wolnych czy tam nieupolitycznionych tak bardzo mediów, do przekazu innego niż jedyny właściwy.
Mordowanie poprzedzone było urabianiem społeczeństwa, pozbawianiem empatii dla Żydòw i dawaniem czegoś w rodzaju psychicznego usprawiedliwienia dla zabijania . To był proces, który od słów przeszedł do Holokaustu.
Dziś mamy Putina i rosyjskich żołnierzy, którzy okazują się być sadystami dla Ukraińców. Mechanizm prania mózgów Rosjan przez reżimowy aparat propagandowy jest podobnie skuteczny.

Zawsze agresja czynna zaczyna się od słów.
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Lesbijka, feministka, antyklerykał, proaborcyjna, lewicowa, kosmopolitka

Post autor: dobranocka14 » 27 kwie 2022, o 15:00

sailor91 pisze:
23 kwie 2022, o 15:30
dobranocka14 pisze:
31 lip 2017, o 16:50
A poważnie jestem zainteresowana wyjaśnieniem tego fenomenu przez homoseksualne, zwłaszcza wyautowane, kobiety popierające PiS.
Myślę, że to jest dość proste do wytłumaczenia. Kwestie związane z LGBT to nie jest jedyna sprawa, która kształtuje ludzki światopogląd. Jeśli np. jakaś osoba homoseksualna popiera związki partnerskie, ale prezentuje konserwatywne podejście do życia, jest mocno przywiązana do kwestii patriotyzmu, jest przeciwko aborcji, jest na swój sposób religijna, jest krytyczna wobec części postulatów i działań aktywistów LGBT (nie popiera np. trans-postulatów, bo są i tacy, którzy wolą określać się jako LGB), to w sumie dlaczego miałaby nie popierać nawet i PiS?

Dlaczego taka osoba z powodu tylko jednej kwestii (związków partnerskich/małżeństw) miałaby głosować na lewicę, skoro w reszcie spraw nie dotyczących LGBT, fundamentalnie się z nią nie zgadza?
Ponieważ dotyczy to podstawowych aspektów jej życia, jawnego bycia sobą, swobody wyboru partnera i bezpiecznego z nim życia a jeśli taka wola- możliwości sformalizowania związku,; możliwości uzyskania takich sam praw podatkowych; poczucia bezpieczeństwa w przestrzeni publicznej, zaprzestania kształtowania wizerunku osoby homoseksualnej jako dewianta. Zaprzestanie robienia wewnętrznego wroga z homoseksualistów i czynienia winnym rozpadu rodziny. To tak w maksymalnym skrócie.
Bycie sobą i życie w zgodzie z sobą to nie jest kwestia światopoglądu tylko absolutnie podstawowych praw człowieka, których partia rządząca nie raczy, dla swoich partykularnych interesów, uznać.
Btw. Osoba homoseksualna może być patriotą, nie musi dokonywać aborcji, może być na "swój sposób" religijna cokolwiek to znaczy i uczestniczyć w życiu kościelnej organizacji jeśli jej nie przeszkadza bycie pariasem, może być również krytyczna wobec niektórych postulatów środowisk LGBT+.
Jesteśmy takimi samymi obywatelami tego państwa, pracujemy, uczymy się, płacimy podatki ale ciągle są ludzie, którzy uważają, że orientacja to wybór i naganny styl życia.
Aerial
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 483
Rejestracja: 11 paź 2021, o 22:27

Re: Lesbijka, feministka, antyklerykał, proaborcyjna, lewicowa, kosmopolitka

Post autor: Aerial » 27 kwie 2022, o 18:54

Rany no

"Światopogląd" to jak ta "specjalna operacja wojskowa" Putina

Przepraszam jeżeli porównanie nie na miejscu

Ale podobny poziom wybielania siebie, kłamstwa

No bo kto nazywa to, co robi "światopoglądem" i "wartościami"? Głównie prawica, która lubi gnębić ludzi i mieć poczucie kontroli nad nimi. Bo problem rozbija się o kontrolę. W przypadku prawicy, Kościoła, państw autorytarnych jak Chiny. W Chinach nie ma gejów i lesbijek, rozwodów pewnie też, a na pewno są źle widziane. Nie spotkałam jeszcze osoby o lewicowych, liberalnych społecznie poglądach, która mówiłaby "mój światopogląd". Ani jednej.
sailor91
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 17
Rejestracja: 22 sie 2015, o 12:51

Re: Lesbijka, feministka, antyklerykał, proaborcyjna, lewicowa, kosmopolitka

Post autor: sailor91 » 27 kwie 2022, o 19:45

dobranocka14 pisze:
27 kwie 2022, o 15:00
Btw. Osoba homoseksualna może być patriotą, nie musi dokonywać aborcji, może być na "swój sposób" religijna cokolwiek to znaczy i uczestniczyć w życiu kościelnej organizacji jeśli jej nie przeszkadza bycie pariasem, może być również krytyczna wobec niektórych postulatów środowisk LGBT+.
Oczywiście, że może. Z tym że partie lewicowe i liberalne na ogół:

-promują kosmopolityzm i globalizm, co jest raczej trudne do pogodzenia z patriotyzmem
-domagają się finansowania aborcji z budżetu, czyli również z podatków osób sprzeciwiających się aborcji
-są nie tyle antyklerykalne co antyreligijne. Widać to choćby na marszach równości gdzie parodiuje się msze, wymachuje się tęczową Matką Boską czy parodiuje się sakramenty z jakąś domalowaną waginą. To już nie jest domaganie się świeckiego państwa (co jest słuszne), tylko agresja wobec religii. Wśród osób homoseksualnych też są wierzący i chrześcijanie, także tacy nie utożsamiający się z Kościołem katolickim i jego stanowiskiem wobec LGBT i takie przedstawienia mogą być dla nich obraźliwe.

Trudno się zatem dziwić, że nie każdy homoseksualista pali się, żeby głosować na lewicę czy liberałów.
biedronca
super forma
super forma
Posty: 2073
Rejestracja: 22 kwie 2015, o 19:46

Re: Lesbijka, feministka, antyklerykał, proaborcyjna, lewicowa, kosmopolitka

Post autor: biedronca » 27 kwie 2022, o 20:56

W jaki sposób i które partie promują kosmopolityzm i globalizm? Dlaczego uważasz, że kosmopolityzm i globalizm są sprzeczne z patriotyzmem?
Które partie lewicowe mają w programie finansowanie aborcji z budżetu i w jakich sytuacjach?
Które partie lewicowe na marszach równości parodiowały msze, wymachiwały tęczową Matką Boską czy parodiowały sakramenty z jakąś domalowaną waginą? Co właściwie jest antyreligijnego w tęczowej Matce Boskiej?

Poproszę konkrety zamiast pustych haseł z propagandowej gazetki dla idiotów.
sailor91
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 17
Rejestracja: 22 sie 2015, o 12:51

Re: Lesbijka, feministka, antyklerykał, proaborcyjna, lewicowa, kosmopolitka

Post autor: sailor91 » 28 kwie 2022, o 03:52

biedronca pisze:
27 kwie 2022, o 20:56
W jaki sposób i które partie promują kosmopolityzm i globalizm? Dlaczego uważasz, że kosmopolityzm i globalizm są sprzeczne z patriotyzmem?
Politycy lewicy otwarcie mówią o federalizacji UE, czyli przekształceniu jej w ponadnarodowe superpaństwo. Czarzasty na konwencji lewicy kilka dni temu głosił hasło "Albo Federacja Europejska, albo Federacja Rosyjska". Biedroń domagał się likwidacji zasady jednomyślności w UE, czyli pozbawienia państw członkowskich prawa weta.

Kosmopolityzmu nie da się pogodzić z patriotyzmem, tak jak wody nie da się pogodzić z ogniem. Kosmopolita czuje się obywatelem świata. Patriota czuje się przywiązany do konkretnego państwa, którego kulturę chce chronić i pielęgnować. Kosmopolita ma gdzieś czy za sto lat Polska będzie istniała, bo nie postrzega jej jako organicznej wspólnoty, tylko jako przypadkową grupę ludzi, która zamieszkuje dane terytorium. A globalizm to jest tylko przedłużenie kosmopolityzmu na obszar gospodarki, czyli pociskanie polaczkom pierdół typu "kapitał nie ma narodowości" przez Balcerowicza i innych ideologów neoliberalizmu.
biedronca pisze:
27 kwie 2022, o 20:56
Które partie lewicowe mają w programie finansowanie aborcji z budżetu i w jakich sytuacjach?
https://twitter.com/__lewica/status/1363422048849063948
biedronca pisze:
27 kwie 2022, o 20:56
Które partie lewicowe na marszach równości parodiowały msze, wymachiwały tęczową Matką Boską czy parodiowały sakramenty z jakąś domalowaną waginą? Co właściwie jest antyreligijnego w tęczowej Matce Boskiej?
To tak jakby zadawać pytania co jest anty-LGBT w "zakazie pedałowania" na marszach ONR. No bo przecież może im chodzić o rowerzystów?

Jest jasne, że chodzi o kontekst. Tym co wymachują takimi obrazami na marszach nie chodzi przecież o to, że nagle doznali religijnych uniesień, tylko o skandalizowanie i prowokowanie tamtej strony do reakcji.
biedronca
super forma
super forma
Posty: 2073
Rejestracja: 22 kwie 2015, o 19:46

Re: Lesbijka, feministka, antyklerykał, proaborcyjna, lewicowa, kosmopolitka

Post autor: biedronca » 28 kwie 2022, o 07:43

Ta ostatnia analogią kompletnie bez sensu.
"Zakaz pedałowania" jest zupełnie wprost przeciwko osobom homoseksualnym (zakaz) przy użyciu wulgarnego i obraźliwego okreslenia gejów (pedałowania).

W jaki sposób połączenie tęczy z Matką Boską jest antyreligijne ? Dlaczego to skandalizuje i prowokuje do reakcji?
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Lesbijka, feministka, antyklerykał, proaborcyjna, lewicowa, kosmopolitka

Post autor: dobranocka14 » 28 kwie 2022, o 14:00

sailor91 pisze:
27 kwie 2022, o 19:45
dobranocka14 pisze:
27 kwie 2022, o 15:00
Btw. Osoba homoseksualna może być patriotą, nie musi dokonywać aborcji, może być na "swój sposób" religijna cokolwiek to znaczy i uczestniczyć w życiu kościelnej organizacji jeśli jej nie przeszkadza bycie pariasem, może być również krytyczna wobec niektórych postulatów środowisk LGBT+.
Oczywiście, że może. Z tym że partie lewicowe i liberalne na ogół:

-promują kosmopolityzm i globalizm, co jest raczej trudne do pogodzenia z patriotyzmem
-domagają się finansowania aborcji z budżetu, czyli również z podatków osób sprzeciwiających się aborcji
-są nie tyle antyklerykalne co antyreligijne. Widać to choćby na marszach równości gdzie parodiuje się msze, wymachuje się tęczową Matką Boską czy parodiuje się sakramenty z jakąś domalowaną waginą. To już nie jest domaganie się świeckiego państwa (co jest słuszne), tylko agresja wobec religii. Wśród osób homoseksualnych też są wierzący i chrześcijanie, także tacy nie utożsamiający się z Kościołem katolickim i jego stanowiskiem wobec LGBT i takie przedstawienia mogą być dla nich obraźliwe.

Trudno się zatem dziwić, że nie każdy homoseksualista pali się, żeby głosować na lewicę czy liberałów.
Co innego na PiS :lol:
Argumenty dla których uważam głosowanie przez osoby homoseksualne na PiS/Konfederację za strzał w kolano, zgrabnie wycięłaś z cytowania. Jeśli ktoś zgadza się na pozbawienie społecznej podmiotowości - jego wybór, dla mnie niezrozumiały i co gorsza - bardzo szkodliwy.
Patriotyzm w pisowskim wydaniu, opiera się na żałosnym politycznym "wstawaniu z kolan", puszeniu się, noszeniu koszulek z grafiką Polski Walczącej i biciu kobiet z marszów. PiS potrafi obrzydzić wszystko.
Aborcja jest nielegalna i sprowadzanie rozmowy kto ma płacić za coś czego wykonywać nie wolno mija się z celem. Nawet jak teoretycznie są wskazania to w praktyce wygląda to źle (przypadki śmierci kobiet w szpitalach bo lekarze zwlekali z aborcją czy konieczność udowodnienia, że ciąża jest wynikiem przestępstwa).
Noszenia atrapy waginy nie uważam za szczyt wyrafinowania, z tym, że to nie były partyjne happeningi.
Tęczowa Matka Boska nie jest obrazą uczuć religijnych, co zdaje się uznał sąd
sailor91
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 17
Rejestracja: 22 sie 2015, o 12:51

Re: Lesbijka, feministka, antyklerykał, proaborcyjna, lewicowa, kosmopolitka

Post autor: sailor91 » 28 kwie 2022, o 18:14

biedronca pisze:
28 kwie 2022, o 07:43
Ta ostatnia analogią kompletnie bez sensu.
"Zakaz pedałowania" jest zupełnie wprost przeciwko osobom homoseksualnym (zakaz) przy użyciu wulgarnego i obraźliwego okreslenia gejów (pedałowania).

W jaki sposób połączenie tęczy z Matką Boską jest antyreligijne ? Dlaczego to skandalizuje i prowokuje do reakcji?
Powtarzam. Chodzi o kontekst. Jeśli ludzie mający prześmiewczy stosunek do religii używają symboliki określonego wyznania i modyfikują jej znaczenie, to jest to działanie nastawione na skandalizowanie i podburzanie wyznawców tego wyznania, dla których ta symbolika jest ważna.

Z zupełnie inną sytuacją mielibyśmy do czynienia, gdyby tęczowa Matka Boska pojawiła się na uroczystości religijnej jakiegoś kościoła czy związku wyznaniowego, który wspiera LGBT (są takie). Chcą wyrazić w tej formie wsparcie dla LGBT, widzą np. Matkę Bożą jako patronkę LGBT i spoko. Nikt nie ma prawa się ich czepiać, bo kontekst jest tu jasny.
sailor91
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 17
Rejestracja: 22 sie 2015, o 12:51

Re: Lesbijka, feministka, antyklerykał, proaborcyjna, lewicowa, kosmopolitka

Post autor: sailor91 » 28 kwie 2022, o 20:51

dobranocka14 pisze:
28 kwie 2022, o 14:00
Co innego na PiS :lol:
Jeśli ktoś jest konserwatywnym homoseksualistą, to już pewnie bliżej mu do PiS niż do lewicy. Ale też na PiSie scena polityczna się nie kończy. Jest np. PSL - konserwatyści bardziej umiarkowani i można tam spotkać zwolenników związków partnerskich (J. Kalinowski, W. T. Bartoszewski).
dobranocka14 pisze:
28 kwie 2022, o 14:00
Argumenty dla których uważam głosowanie przez osoby homoseksualne na PiS/Konfederację za strzał w kolano, zgrabnie wycięłaś z cytowania. Jeśli ktoś zgadza się na pozbawienie społecznej podmiotowości - jego wybór, dla mnie niezrozumiały i co gorsza - bardzo szkodliwy.
To się i tak prędzej czy później się zmieni. Prawica na zachodzie popiera LGBT i wiele osób homoseksualnych w tamtych krajach działa w partiach prawicowych na wysokich stanowiskach (nawet na skrajnej prawicy). Prawica polska nie zmieni wiatru historii i nie zahamuje nieuchronnych procesów społecznych, które zachodzą na całym świecie. Społeczeństwo w tej kwestii się liberalizuje i jeśli prawica w Polsce nie będzie chciała tracić głosów, to w końcu będzie musiała zaakceptować podstawowe postulaty LGBT. To kwestia czasu.
dobranocka14 pisze:
28 kwie 2022, o 14:00
Patriotyzm w pisowskim wydaniu, opiera się na żałosnym politycznym "wstawaniu z kolan", puszeniu się, noszeniu koszulek z grafiką Polski Walczącej i biciu kobiet z marszów. PiS potrafi obrzydzić wszystko.
Wstawanie z kolan to dobra idea, ale realizacja w wykonaniu PiS-u pozostawia wiele do życzenia. To fakt. Choć i tak wolę już ich politykę zagraniczną niż wasalną politykę PO wobec Berlina, który przez lata tuczył Putina.
dobranocka14 pisze:
28 kwie 2022, o 14:00
Aborcja jest nielegalna i sprowadzanie rozmowy kto ma płacić za coś czego wykonywać nie wolno mija się z celem. Nawet jak teoretycznie są wskazania to w praktyce wygląda to źle (przypadki śmierci kobiet w szpitalach bo lekarze zwlekali z aborcją czy konieczność udowodnienia, że ciąża jest wynikiem przestępstwa).
Chodzi o kobietę z Pszczyny? Polecam wywiad z jej matką. Okazało się na sekcji, że dziecko było zdrowe, a ona sama w ogóle nie rozważała aborcji i chciała je ratować. Środowiska pro-choice każdą śmierć ciężarnej kobiety teraz próbują cynicznie wykorzystywać do własnych celów, choć te tragedie jak się okazuje nie mają żadnego związku z wyrokiem TK.
biedronca
super forma
super forma
Posty: 2073
Rejestracja: 22 kwie 2015, o 19:46

Re: Lesbijka, feministka, antyklerykał, proaborcyjna, lewicowa, kosmopolitka

Post autor: biedronca » 28 kwie 2022, o 23:25

sailor91 pisze:
28 kwie 2022, o 18:14
biedronca pisze:
28 kwie 2022, o 07:43
Ta ostatnia analogią kompletnie bez sensu.
"Zakaz pedałowania" jest zupełnie wprost przeciwko osobom homoseksualnym (zakaz) przy użyciu wulgarnego i obraźliwego okreslenia gejów (pedałowania).

W jaki sposób połączenie tęczy z Matką Boską jest antyreligijne ? Dlaczego to skandalizuje i prowokuje do reakcji?
Powtarzam. Chodzi o kontekst. Jeśli ludzie mający prześmiewczy stosunek do religii używają symboliki określonego wyznania i modyfikują jej znaczenie, to jest to działanie nastawione na skandalizowanie i podburzanie wyznawców tego wyznania, dla których ta symbolika jest ważna.

Z zupełnie inną sytuacją mielibyśmy do czynienia, gdyby tęczowa Matka Boska pojawiła się na uroczystości religijnej jakiegoś kościoła czy związku wyznaniowego, który wspiera LGBT (są takie). Chcą wyrazić w tej formie wsparcie dla LGBT, widzą np. Matkę Bożą jako patronkę LGBT i spoko. Nikt nie ma prawa się ich czepiać, bo kontekst jest tu jasny.
Więc tęczową Matką Boską jest antyreligijna, bo ta religia głosi, że osoby homoseksualne należy mordować? Wydaje mi się, że zatoczyłyśmy koło, bo moje kolejne pytanie brzmi: Dlaczego jakakolwiek homoseksualna osobą miałaby bronić religii, która chce jej śmierci?
sailor91
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 17
Rejestracja: 22 sie 2015, o 12:51

Re: Lesbijka, feministka, antyklerykał, proaborcyjna, lewicowa, kosmopolitka

Post autor: sailor91 » 29 kwie 2022, o 16:51

biedronca pisze:
28 kwie 2022, o 23:25

Więc tęczową Matką Boską jest antyreligijna, bo ta religia głosi, że osoby homoseksualne należy mordować? Wydaje mi się, że zatoczyłyśmy koło, bo moje kolejne pytanie brzmi: Dlaczego jakakolwiek homoseksualna osobą miałaby bronić religii, która chce jej śmierci?
Gdzie w Katechizmie Kościoła Katolickiego jest napisane, że osoby homoseksualne należy mordować? Ja nie popieram stanowiska KRK w kwestii homoseksualizmu, ale nic takiego nie jest tam napisane. Pomyliło ci się chyba z islamem.
biedronca
super forma
super forma
Posty: 2073
Rejestracja: 22 kwie 2015, o 19:46

Re: Lesbijka, feministka, antyklerykał, proaborcyjna, lewicowa, kosmopolitka

Post autor: biedronca » 29 kwie 2022, o 20:04

W Biblii jest napisane.

No i skoro nie popierasz stanowiska Kościoła Katolickiego, jesteś tak samo antyreligijna, jak tęczowa Matka Boska
Awatar użytkownika
neutrall
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 345
Rejestracja: 5 kwie 2014, o 16:27

Re: Lesbijka, feministka, antyklerykał, proaborcyjna, lewicowa, kosmopolitka

Post autor: neutrall » 29 kwie 2022, o 21:43

sailor91 pisze:
28 kwie 2022, o 20:51
Wstawanie z kolan to dobra idea, ale realizacja w wykonaniu PiS-u pozostawia wiele do życzenia. To fakt. Choć i tak wolę już ich politykę zagraniczną niż wasalną politykę PO wobec Berlina, który przez lata tuczyły Putina.
Przez 8 lat PiS swoimi działaniami w polityce zagranicznej i zewnętrznej, wypychał Polske z UE na wschód. PiS do czasu agresji putina na Ukraine, tylko w retoryce był anty putinowski, a w praktyce pełnił role pożytecznego idioty putina.
Rozwałka systemu sądownictwa, podwarzanie wyroków TSUE i ETPCz tak jak to robi Rosja. Sojusze PiSu z antyunijnymi i proputinowskimi politykami Salvinim, Le Pen, Orbanem, którzy są jawnie finansowani przez Kreml, wraz z innymi organizacjami religijnymi np. Ordo Iuris i środowiskami nacjonalistycznymi. Cała ta nacjonalistyczna i prawicowa machina finansowana przez Kreml na terenie UE, ma za zadanie dezintegrować i rozsadzać UE od środka i ją podzielić.
Bo tylko UE podzielona i słaba jest na ręke putinowi.
Naprawde tych przykładów poczynań PiSu, które są pośrednio w swojej istocie prokremlowskie jest masa.
Tuż przed agresją Rosji na Ukraine, PiS miał plan zadłużania Polski u Chińczyków, czyli naturalnego sojusznika putina, w alternatywie do środków z KPO.
Polityka PO-PSL była prozachodnia, tak jak każdego rządu po 89r. Bo tylko taka polska polityka zagraniczna, leżała w naszym interesie. Więc to chyba naturalne że Niemcy, jako jeden z największych i najśilniejszych, państw UE, jest z nami w sojuszu, tym bardziej że Niemcy były naszym, głównym adwokatem i partnerem gdy przystępowaliśmy do UE. Już nie wspominając o tym kto wybudował całą infrastrukture importującą gaz i uniezależniającą Polske od Rosji...
''Wolność to stan umysłu''
sailor91
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 17
Rejestracja: 22 sie 2015, o 12:51

Re: Lesbijka, feministka, antyklerykał, proaborcyjna, lewicowa, kosmopolitka

Post autor: sailor91 » 30 kwie 2022, o 05:49

neutrall pisze:
29 kwie 2022, o 21:43
Przez 8 lat PiS swoimi działaniami w polityce zagranicznej i zewnętrznej, wypychał Polske z UE na wschód. PiS do czasu agresji putina na Ukraine, tylko w retoryce był anty putinowski, a w praktyce pełnił role pożytecznego idioty putina.
Parę rzeczy jednak im się udało: wzmocnienie wschodniej flanki NATO, uniezależnianie się od ruskiego gazu, przekop Mierzei.
neutrall pisze:
29 kwie 2022, o 21:43
Rozwałka systemu sądownictwa, podwarzanie wyroków TSUE i ETPCz tak jak to robi Rosja.
Te tzw. reformy Ziobry to porażka i dziwię się PiSowi, że w sporach z UE trwoni energię na obronę tych bubli.

Jednak co do wyroków TSUE nie do końca się zgodzę. Nie każde orzeczenie TSUE nadaje się do wykonania, bo są takie, które są sprzeczne ze zdrowym rozsądkiem. Np. postanowienie TSUE ws. Turowa to jakiś chory absurd i gdyby PiS je zrealizował to powinien wówczas zostać cały wywieziony na widłach. Mnóstwo ludzi zostałoby wyrzuconych na bruk, a kilka mln gospodarstw pozbawionych prądu przez kaprys jednej sędziny.
neutrall pisze:
29 kwie 2022, o 21:43
Sojusze PiSu z antyunijnymi i proputinowskimi politykami Salvinim, Le Pen, Orbanem, którzy są jawnie finansowani przez Kreml, wraz z innymi organizacjami religijnymi np. Ordo Iuris i środowiskami nacjonalistycznymi. Cała ta nacjonalistyczna i prawicowa machina finansowana przez Kreml na terenie UE, ma za zadanie dezintegrować i rozsadzać UE od środka i ją podzielić.
Najbardziej UE rozsadzają i dezintegrują centralistyczne i federalistyczne zapędy eurokratów i ich szalone pomysły pokroju "Fit for 55", którego wdrożenie uczyniłoby z Europejczyków nędzarzy. Jeszcze więcej władzy dla niewybieranych przez nikogo i pozostających poza demokratyczną kontrolą urzędasów z Brukseli, to na pewno ludzie będą jeszcze bardziej kochać UE. To, że w każdym kraju UE zwiększa się rola sił antysystemowych powinno skłonić do refleksji co do przyczyn takiego stanu rzeczy i nie można tłumaczyć wszystkiego Putinem.
neutrall pisze:
29 kwie 2022, o 21:43
Polityka PO-PSL była prozachodnia, tak jak każdego rządu po 89r. Bo tylko taka polska polityka zagraniczna, leżała w naszym interesie. Więc to chyba naturalne że Niemcy, jako jeden z największych i najśilniejszych, państw UE, jest z nami w sojuszu, tym bardziej że Niemcy były naszym, głównym adwokatem i partnerem gdy przystępowaliśmy do UE. Już nie wspominając o tym kto wybudował całą infrastrukture importującą gaz i uniezależniającą Polske od Rosji...
Niemcy to są głównym adwokatem i partnerem, ale przede wszystkim Rosji. Do czasów aneksji Krymu można było ich jeszcze próbować tłumaczyć naiwnością, ale po tej dacie nadal robili z nią brudne interesy, budowano w najlepsze NS2 i wysyłano Ruskim broń mimo embarga. Nawet niemiecka prasa rumieni się ze wstydu za swoich rządzących.

PO i PSL chciały podpisania umowy z Gazpromem do 2037, przeciwko czemu musiała zainterweniować nawet Komisja Europejska. Umorzyli Gazpromowi miliard długu, a Pawlak otwarcie sprzeciwiał się projektowi Baltic Pipe.

A Gazoport powstał tylko dlatego, że decyzję o jego budowie podjął poprzedni rząd i rozpisał już przetargi, więc PO-PSL musieli to realizować, choć budowa się ślimaczyła i kilkukrotnie przekładano termin oddania go do użytku.
sailor91
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 17
Rejestracja: 22 sie 2015, o 12:51

Re: Lesbijka, feministka, antyklerykał, proaborcyjna, lewicowa, kosmopolitka

Post autor: sailor91 » 30 kwie 2022, o 05:57

biedronca pisze:
29 kwie 2022, o 20:04
W Biblii jest napisane.

No i skoro nie popierasz stanowiska Kościoła Katolickiego, jesteś tak samo antyreligijna, jak tęczowa Matka Boska
To Stary Testament. Nie jestem ekspertką co do katolicyzmu, ale z tego co obiło mi się o uszy Nowy Testament wraz z pojawieniem się Jezusa zaktualizował Stary i nie wszystko co jest w Starym Testamencie wiąże katolików. Ale tak jak mówię teolożką nie jestem, więc na szczegółach się nie znam.
biedronca
super forma
super forma
Posty: 2073
Rejestracja: 22 kwie 2015, o 19:46

Re: Lesbijka, feministka, antyklerykał, proaborcyjna, lewicowa, kosmopolitka

Post autor: biedronca » 30 kwie 2022, o 12:34

To ja już nie rozumiem, jaki masz dokładnie problem z tęczową Matką Boską i dlaczego uważasz, że jest antyreligijna?
pilin
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 235
Rejestracja: 28 lut 2022, o 20:55

Re: Lesbijka, feministka, antyklerykał, proaborcyjna, lewicowa, kosmopolitka

Post autor: pilin » 1 maja 2022, o 00:21

biedronca pisze:
30 kwie 2022, o 12:34
To ja już nie rozumiem, jaki masz dokładnie problem z tęczową Matką Boską i dlaczego uważasz, że jest antyreligijna?
punkt widzenia = punkt siedzenia.
ODPOWIEDZ