Wladza PiS dzien dzisiejszy.

Poważniej, czyli o polityce, sprawach społecznych, ustawodawstwie i naszych prawach.
ODPOWIEDZ
biedronca
super forma
super forma
Posty: 2073
Rejestracja: 22 kwie 2015, o 19:46

Re: Wladza PiS dzien dzisiejszy.

Post autor: biedronca » 15 sie 2020, o 16:53

No tak, jak rozmawiać z kimś, kto nie ma argumentów, tylko wyobrażenia? Jak się z takim człowiekiem porozumieć? Ja z optyki za dobra nie jestem. Nie będę dyskutować, ile kolorów ma taka fizyczna tęcza, ale czy to ma jakiekolwiek znaczenie?
Awatar użytkownika
KobiecaPrzyjazn
super forma
super forma
Posty: 1538
Rejestracja: 4 lut 2014, o 22:38
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Wladza PiS dzien dzisiejszy.

Post autor: KobiecaPrzyjazn » 15 sie 2020, o 19:54

Założyłam że skoro protestują to mają coś do powiedzenia, potrafią to uzasadnić i nie mają nic do ukrycia. Jeszcze chciałam osobiście się przekonać czy to jest tak że opozycja nakręca takie sytuacje. Miałam nadzieję że Ci mnie mile zaskoczą. Ale takim ludziom wystarczy tylko dać się wypowiedzieć. Sami się pogrążają. Nie trzeba ich prowokować. Oni już nie mówią że protestują przeciwko ideologii. To było wprost powiedziane, "Bóg spalił Sodomę i Gomorę, ponieważ były tam kobiety obcujące z kobietami i mężczyźni z mężczyznami." Tak mi wyjaśniła Pani cel protestu.
Jeśli czujesz, że jesteś fair - rób co chcesz! ;)
biedronca
super forma
super forma
Posty: 2073
Rejestracja: 22 kwie 2015, o 19:46

Re: Wladza PiS dzien dzisiejszy.

Post autor: biedronca » 16 sie 2020, o 00:05

Pani to chyba Biblii nie czytała. Historia o Sodomie nic nie mówi o kobietach obcujących z kobietami. A z mężczyznami problemem była raczej próba gwałtu i to na gościach.
Oczywiście w Biblii są fragmenty potepiające homoseksualizm, ale jest tam też wiele innych bzdur. Na przykład ten wspaniały Lot, którego Bóg uratował z Sodomy, zaproponował, żeby zamiast jego gości mieszkańcy Sodomy zgwałcili jego córki :podbite oczko:

Ja się zawsze zastanawiam, co mają w głowie ludzie, którzy traktują Stary Testament jak źródło zasad moralnych, zamiast po prostu uważać go za zbiór mitów.
Awatar użytkownika
KobiecaPrzyjazn
super forma
super forma
Posty: 1538
Rejestracja: 4 lut 2014, o 22:38
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Wladza PiS dzien dzisiejszy.

Post autor: KobiecaPrzyjazn » 16 sie 2020, o 09:47

Dokładnie. Właśnie dziś sprawdzałam. Jeszcze było o pragnieniu obcowania z aniołami, cudzołóstwie, zatwardziałości w kłamstwie, popieranie złoczyńców, wyniosłość, niewspieranie ubogich i nieszczęśliwych, pycha, obrzydliwosc, ewentualnie kaziroctwo. Chybazehomoseksualizm rozumieją jako chęć gwałtu mężczyzny na mężczyźnie. Ale to raczej księża by się wpasowali :roll:
Jeśli czujesz, że jesteś fair - rób co chcesz! ;)
marinnaWR
super forma
super forma
Posty: 2070
Rejestracja: 21 maja 2008, o 02:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wladza PiS dzien dzisiejszy.

Post autor: marinnaWR » 16 sie 2020, o 10:07

Wielkie dzięki dla administratorek za uprzątnięcie z wątku wypocin PISowskich trolli. Szkoda energii na bezprzedmiotowe dyskusje.
Miłego dnia dziewczyny :) Niedzielny skwar wita Was :slonko: :slonko:

Martwię się o losy naszej rzeczywistości w Polsce, ale trzeba robić swoje. Płakać mi się chce jak widzę, że Nowacka uważa, że jest ok i kasa jej się należała. Jasne, że się należała. Tylko ten symboliczny wymiar porozumienia pod stołem w sprawie podwyżek dla posłów trochę uwiera. PO i PIS, to dwa bratanki :twisted:
Catrina00
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 19
Rejestracja: 17 sie 2020, o 08:17

Re: Wladza PiS dzien dzisiejszy.

Post autor: Catrina00 » 17 sie 2020, o 08:46

Z dnia na dzien coraz bardziej boje sie zyc w Polsce, niestety.
marinnaWR
super forma
super forma
Posty: 2070
Rejestracja: 21 maja 2008, o 02:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wladza PiS dzien dzisiejszy.

Post autor: marinnaWR » 17 sie 2020, o 11:45

Catrina00 pisze:
17 sie 2020, o 08:46
Z dnia na dzien coraz bardziej boje sie zyc w Polsce, niestety.
Ja też, ale staram się nad tym panować. Prowadzę swoją prywatną krucjatę na miarę moich sił <3 <3 Widzę sens we wzajemnym wsparciu.
Awatar użytkownika
Quartz
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 45
Rejestracja: 1 lip 2019, o 14:34

Re: Wladza PiS dzien dzisiejszy.

Post autor: Quartz » 20 sie 2020, o 11:11

Szczerze to licze, że wladza przegnie do tego stopnia, ze skoncza sie zarty i sytuacja sprawi, że potem juz nikt nie bedzie nam kwestionowal praw bo zostanie z miejsca uznany za element aspoleczny.
goreka
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 707
Rejestracja: 5 wrz 2019, o 15:59

Re: Wladza PiS dzien dzisiejszy.

Post autor: goreka » 20 sie 2020, o 13:30

Quartz pisze:
20 sie 2020, o 11:11
Szczerze to licze, że wladza przegnie do tego stopnia, ze skoncza sie zarty i sytuacja sprawi, że potem juz nikt nie bedzie nam kwestionowal praw bo zostanie z miejsca uznany za element aspoleczny.
dobry plan, czekam
Awatar użytkownika
KobiecaPrzyjazn
super forma
super forma
Posty: 1538
Rejestracja: 4 lut 2014, o 22:38
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Wladza PiS dzien dzisiejszy.

Post autor: KobiecaPrzyjazn » 21 sie 2020, o 18:23

Jeśli czujesz, że jesteś fair - rób co chcesz! ;)
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Wladza PiS dzien dzisiejszy.

Post autor: dobranocka14 » 21 sie 2020, o 21:52

Quartz pisze:
20 sie 2020, o 11:11
Szczerze to licze, że wladza przegnie do tego stopnia, ze skoncza sie zarty i sytuacja sprawi, że potem juz nikt nie bedzie nam kwestionowal praw bo zostanie z miejsca uznany za element aspoleczny.
Jak uczy historia to tak nie działa. Nic samo się nie zadzieje, szczególnie jeśli część społeczeństwa jest przekonana, że walka z "ideologią LGBT" jest obroną dzieci przed deprawacją plus podnoszone są te wszystkie bzdurne pseudoargumenty na temat osób homoseksualnych czy parad.
marinnaWR
super forma
super forma
Posty: 2070
Rejestracja: 21 maja 2008, o 02:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wladza PiS dzien dzisiejszy.

Post autor: marinnaWR » 23 sie 2020, o 20:44

dobranocka14 pisze:
21 sie 2020, o 21:52
Quartz pisze:
20 sie 2020, o 11:11
Szczerze to licze, że wladza przegnie do tego stopnia, ze skoncza sie zarty i sytuacja sprawi, że potem juz nikt nie bedzie nam kwestionowal praw bo zostanie z miejsca uznany za element aspoleczny.
Jak uczy historia to tak nie działa. Nic samo się nie zadzieje, szczególnie jeśli część społeczeństwa jest przekonana, że walka z "ideologią LGBT" jest obroną dzieci przed deprawacją plus podnoszone są te wszystkie bzdurne pseudoargumenty na temat osób homoseksualnych czy parad.
To akurat może się nie zmienić nigdy. W każdej społeczności, państwie czy wspólnocie są elementy postępowe i hamulcowi wyznawcy najbardziej bzdurnych teorii. Nie dotrzesz z kagankiem wiedzy do wszystkich. Ale to nie zmienia faktu, że z powodzeniem funkcjonują na świecie państwa, wspólnoty czy społeczeństwa, w których obywatele niezależnie od wyznawanej religii czy stopnia wykształcenia żyją harmonijnie ze sobą i obok siebie
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Wladza PiS dzien dzisiejszy.

Post autor: dobranocka14 » 24 sie 2020, o 10:21

marinnaWR pisze:
23 sie 2020, o 20:44
dobranocka14 pisze:
21 sie 2020, o 21:52
Quartz pisze:
20 sie 2020, o 11:11
Szczerze to licze, że wladza przegnie do tego stopnia, ze skoncza sie zarty i sytuacja sprawi, że potem juz nikt nie bedzie nam kwestionowal praw bo zostanie z miejsca uznany za element aspoleczny.
Jak uczy historia to tak nie działa. Nic samo się nie zadzieje, szczególnie jeśli część społeczeństwa jest przekonana, że walka z "ideologią LGBT" jest obroną dzieci przed deprawacją plus podnoszone są te wszystkie bzdurne pseudoargumenty na temat osób homoseksualnych czy parad.
To akurat może się nie zmienić nigdy. W każdej społeczności, państwie czy wspólnocie są elementy postępowe i hamulcowi wyznawcy najbardziej bzdurnych teorii. Nie dotrzesz z kagankiem wiedzy do wszystkich. Ale to nie zmienia faktu, że z powodzeniem funkcjonują na świecie państwa, wspólnoty czy społeczeństwa, w których obywatele niezależnie od wyznawanej religii czy stopnia wykształcenia żyją harmonijnie ze sobą i obok siebie
To prawda, jednak w tych krajach obowiązuje coś co nazywa się poprawnością polityczną, która - mimo swoich wad - jest skutecznym narzędziem pozwalającym na eliminowanie z życia politycznego/ publicznego osób głoszących poglądy, które u nas są trampoliną do kariery.
No i druga sprwa, w tych krajach też nic nie zadziało się samo, nie było tak, że rządy nakręcały spiralę nienawiści wobec innych/osób homoseksualnych/ i nagle spłeczeństwo edukowane w duchu wypaczonego patriotyzmu samo uznało, że nie - od jutra zmieniamy optykę i teraz będziemy przyjaźnie nastawieni.
marinnaWR
super forma
super forma
Posty: 2070
Rejestracja: 21 maja 2008, o 02:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wladza PiS dzien dzisiejszy.

Post autor: marinnaWR » 24 sie 2020, o 20:45

:D :D zobaczyłam to oczami wyobraźni :D ot ideał przebłysk geniuszu-nagle i niespodziewanie ogarnąwszy jednocześnie wszystkich jednocześnie :D
Oczywiście nie. Jednak moment krytyczny był wszędzie. Nie uważam żebyśmy mieli najgorzej pod słońcem. PIS to najgorsza zakała, która mogła się nam przytrafić, ale cóż zawsze lepiej tam gdzie nas nie ma...
Też uważam, że poprawność polityczna to dobre narzędzie a Polacy przespali możliwość samo wyewoluowania się tego mechanizmu. Trochę został nam narzucony poprzez wejście do UE, pewnie bez właściwego przygotowania społeczeństwa. Winnych z pewnością jest więcej, no choćby WINATUSKA 8)
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Wladza PiS dzien dzisiejszy.

Post autor: dobranocka14 » 24 sie 2020, o 21:31

marinnaWR pisze:
24 sie 2020, o 20:45
Winnych z pewnością jest więcej, no choćby WINATUSKA 8)
To już jak mam wybor wolę wina z Bordeaux ;)
marinnaWR
super forma
super forma
Posty: 2070
Rejestracja: 21 maja 2008, o 02:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wladza PiS dzien dzisiejszy.

Post autor: marinnaWR » 24 sie 2020, o 21:39

dobranocka14 pisze:
24 sie 2020, o 21:31
marinnaWR pisze:
24 sie 2020, o 20:45
Winnych z pewnością jest więcej, no choćby WINATUSKA 8)
To już jak mam wybor wolę wina z Bordeaux ;)
:toast:
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Wladza PiS dzien dzisiejszy.

Post autor: dobranocka14 » 10 wrz 2020, o 11:37

A propos ogólnopolskiej dyskusji jaka toczy się w sprawie tego jak powinny walczyć o swoje prawa osoby niehetero, co jest dopuszczalne, co kogo razi, co budzi niesmak i oburzenie.
https://oko.press/margot-srodkowy-palec ... 1599666322

Głównym celem protestów jest naruszenie codziennego trybu życia, przerwanie wcześniej zaplanowanego programu, abyś zwrócił uwagę na coś nowego ” – tłumaczy politolożka Deva Woodly.
W tym kontekście zarzucanie protestującym, że sięgają po niecodzienne, prowokacyjne środki jest bezsensu. Gdyby zwykłe, „uprzejme” działania przynosiły skutek, to dyskryminowana grupa w ogóle nie musiałaby protestować, bo jej problemy dawno zostałyby rozwiązane.


I kolejny cytat z tego artykułu (za M.L. Kingiem):

Przede wszystkim muszę wyznać, że w ciągu ostatnich kilku lat poważnie rozczarowałem się białym umiarkowaniem. Doszedłem do smutnego wniosku, że wielką przeszkodą czarnych w ich dążeniu do wolności nie są Rada Białego Obywatela czy Ku Klux Klan, ale umiarkowani biali, którym bardziej zależy na »porządku« niż sprawiedliwości; którzy wolą negatywny pokój bez napięć od pozytywnego pokoju, jakim jest obecność sprawiedliwości; którzy ciągle powtarzają: »Zgadzam się z waszym celem, ale nie mogę zgodzić się z waszymi metodami działania«; którzy paternalistycznie wierzą, że mogą ustalać harmonogram wolności innego człowieka.
marinnaWR
super forma
super forma
Posty: 2070
Rejestracja: 21 maja 2008, o 02:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wladza PiS dzien dzisiejszy.

Post autor: marinnaWR » 10 wrz 2020, o 21:49

dobranocka14 pisze:
10 wrz 2020, o 11:37
A propos ogólnopolskiej dyskusji jaka toczy się w sprawie tego jak powinny walczyć o swoje prawa osoby niehetero, co jest dopuszczalne, co kogo razi, co budzi niesmak i oburzenie.
https://oko.press/margot-srodkowy-palec ... 1599666322

Głównym celem protestów jest naruszenie codziennego trybu życia, przerwanie wcześniej zaplanowanego programu, abyś zwrócił uwagę na coś nowego ” – tłumaczy politolożka Deva Woodly.
W tym kontekście zarzucanie protestującym, że sięgają po niecodzienne, prowokacyjne środki jest bezsensu. Gdyby zwykłe, „uprzejme” działania przynosiły skutek, to dyskryminowana grupa w ogóle nie musiałaby protestować, bo jej problemy dawno zostałyby rozwiązane.


I kolejny cytat z tego artykułu (za M.L. Kingiem):

Przede wszystkim muszę wyznać, że w ciągu ostatnich kilku lat poważnie rozczarowałem się białym umiarkowaniem. Doszedłem do smutnego wniosku, że wielką przeszkodą czarnych w ich dążeniu do wolności nie są Rada Białego Obywatela czy Ku Klux Klan, ale umiarkowani biali, którym bardziej zależy na »porządku« niż sprawiedliwości; którzy wolą negatywny pokój bez napięć od pozytywnego pokoju, jakim jest obecność sprawiedliwości; którzy ciągle powtarzają: »Zgadzam się z waszym celem, ale nie mogę zgodzić się z waszymi metodami działania«; którzy paternalistycznie wierzą, że mogą ustalać harmonogram wolności innego człowieka.
No trochę poniosło autora, jak na mój gust-za dużo patosu.

Ogólnie ma rację i też bronię Margot gdzie mogę. Wszyscy moi hetero znajomi chórem wyliczają przewinienia, że jest chłopem i ma jaja, więc jaka z niego kobieta :D, że napadła na niewinnego kierowcę i że zniszczyła nieswoje auto. A do tego demoralizuje, bo żyje w poliamorycznym związku...No bez przesady, przecież to nie jest czas na takie ekscesy :D Więc dyskutujemy sobie kulturalnie...Co komu do tego, w jakim związku żyje ? Nie ma prawa ? Margot zdaje się określa się jako osoba niebinarna a nie jako kobieta (to dlaczego mam do niej mówić jak do kobiety ?? bo o to prosi :) Co do chuligaństwa, to sąd nie pomógł, prośby nie skutkują-dlatego sięgnięto po czyny nielegalne.

Czekam na kolejne fajne akcje Stop Bzdurom. Kibicuję :pilka: Nigdy nie lubiłam grzecznych dziewczynek <3 :twisted: <3
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Wladza PiS dzien dzisiejszy.

Post autor: dobranocka14 » 29 wrz 2020, o 13:45

https://queer.pl/artykul/204902/rekonst ... cka-agenda

Czarnek (!) na ministra edukacji narodowej i szkolnictwa wyższego a dodatkowo - jako wsparcie (?) - funkcjonować będzie minister ds. światopoglądu .... jprdl :shock:
Gratuluję nowego szefa wszystkim nauczycielom ..

Religia awansuje do przdmiotu obowiązkowego na maturze a z zajęć pozalekcyjnych zostaną kółka modlitewne i ewentualnie sportowe... żeby nie było, że kultura leży odłogiem :cool:
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Wladza PiS dzien dzisiejszy.

Post autor: dobranocka14 » 22 paź 2020, o 20:43

Gratulacje dla wyborczyń i wyborców PiSu. Litościwie po gwałcie/ w wyniku kazirodztwa jeszcze (przynajmniej teoretycznie) można usunąć ciążę. Z naciskiem na "jeszcze".

https://tvn24.pl/polska/aborcja-w-przyp ... tk-4727883
Awatar użytkownika
devise
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 68
Rejestracja: 8 paź 2017, o 02:25

Re: Wladza PiS dzien dzisiejszy.

Post autor: devise » 22 paź 2020, o 21:30

Kazik po dekadach dalej aktualny :roll:

https://youtu.be/9itfEdJG7ig
Zajebiście wyluzowany kwiat na tafli jeziora
Awatar użytkownika
KobiecaPrzyjazn
super forma
super forma
Posty: 1538
Rejestracja: 4 lut 2014, o 22:38
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Wladza PiS dzien dzisiejszy.

Post autor: KobiecaPrzyjazn » 25 paź 2020, o 11:51

Jeśli czujesz, że jesteś fair - rób co chcesz! ;)
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Wladza PiS dzien dzisiejszy.

Post autor: dobranocka14 » 26 paź 2020, o 18:38

Gdyby ktoś zechciał zapoznać się ze stanowiskiem Zespołu Ekspertów Prawnych Fundacji Batorego w sprawie rozstrzygnięcia TK dotyczącego aborcji, to poniżej link.

https://www.batory.org.pl/oswiadczenie/ ... o-aborcji/

***** ***
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Wladza PiS dzien dzisiejszy.

Post autor: dobranocka14 » 27 paź 2020, o 05:01

Przeniesione z tematu "petycje":
KobiecaPrzyjazn pisze:
26 paź 2020, o 23:38
A ja nie. Najpierw jestem człowiekiem. Potem kobietą.
Jak można być najpierw człowiekiem a potem kobietą ..... kobieta to człowiek tak samo jak mężczyzna. To taka samoredukcja, podobnie jak mówienie - najpierw jestem czlowiekiem, potem kobietą a na końcu lesbijką. Wg mnie jestem człowiekiem=kobietą=lesbijką. Te określenia są równoważne.
A sprawy Polski to sprawy obywateli, nie tylko kobiet. Sprawy naszej gospodarki, naszych finansów, dramatycznie rosnących podatków, a tym samym cen. Korupcji, grabieży. Uczniów, którzy mają chujową edukację tylko dlatego, że jest zdalna i tylko dlatego nauczyciele w szkołach publicznych są leniami. Nie wszyscy. Owszem, są tacy, którzy nie są. To, że szkoły nie są nadal przygotowane do zdalnego nauczania. Ani firmy. Jeśli rząd zrujnuje Polskę, to o swoje prawa kobiet będziemy walczyć w innym kraju. Albo jako staruszki.
I przede wszystkim sprawa naszej wolności. Nie tylko kobiet. Ludzi. Kobiety, skoro są na tyle silną grupą aby pociągnąć za sobą tłumy, czemu nie miałyby pociągnąć innych grup. Wkurzone kobiety są zdeterminowane, a wręcz niebezpieczne. Pokazały to. Skoro wołały do policjantów "Chodźcie z nami!", dlaczego nie zawołają do innych grup. Nie mają siły przebicia? Przecież mają, to w czym problem.
Przepraszam a czy to jakaś zabawa w piaskownicy i ustalanie kto się może bawić a kto nie? W czym problem żeby swojego niezadowolenie nie manifestował każdy kto czuje, że nie po drodze mu z tym rządem z różnych powodów. Nie wiem, jest zakaz przyłączania się przez inne niezadowolone grupy, zwłaszcza, że protesty stają się już ogólnie antypisowskie?
Pretensje do kobiet, że nie wywołują jak do tablicy brzmią dość komiczne.
Awatar użytkownika
KobiecaPrzyjazn
super forma
super forma
Posty: 1538
Rejestracja: 4 lut 2014, o 22:38
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Wladza PiS dzien dzisiejszy.

Post autor: KobiecaPrzyjazn » 27 paź 2020, o 08:27

Nie wiem skąd pomysł że to pretensje że kobiety nie wywołują nikogo do tablicy. Nie miałaś nigdy takiego fajnego uczucia, gdy pociągniesz kogoś do wspólnej sprawy, zabawy, nie patrząc tylko na siebie. Fajnie jest być empatycznym, współpracującym, współczującym. To się przydaje.
I skąd pomysł że to jest jakaś moja forma ataku wobec kobiet. Jestem kobietą. Sama siebie bym atakowała? :scratch:
Nie zawsze podobają mi się zwyczajnie teksty niektórych kobiet podczas demonstracji typu: "Ale to jest strajk kobiet proszę pana." Ja teraz mówię proszę pana nie pan" czy coś takiego. Skoro inni też się chcą przyłączyć to fajnie by było umieć to zrobić razem, nie oddzielnie. I nie tylko po to żeby uzyskać jedną rzecz, zaspokoić swój interes i iść do domu. Kobiety znają się na różnych rzeczach, nie tylko rodzeniu czy dokonywaniu aborcji. Też potrafią mówić o polityce np. czy innych sprawach nie związanych bezpośrednio z ich płcią. Zawężanie spraw kobiet do zakazu aborcji w przypadku ciężkiego uposledzenia płodu to jest samoredukcja.
dobranocka14 pisze:
27 paź 2020, o 05:01
Przeniesione z tematu "petycje":

Jak można być najpierw człowiekiem a potem kobietą ..... kobieta to człowiek tak samo jak mężczyzna. To taka samoredukcja, podobnie jak mówienie - najpierw jestem czlowiekiem, potem kobietą a na końcu lesbijką. Wg mnie jestem człowiekiem=kobietą=lesbijką. Te określenia są równoważne.
Można. Tak jak Ty z tego co rozumiem czujesz się najpierw kobietą, potem dopiero człowiekiem? Albo człowiekiem-kobietą.
Kwestia definicji, systemu wartości albo priorytetów.
Ja się nie czuję jakąś odrębną grupą społeczną przez to że jestem kobietą, nie chciałabym żeby płeć była czynnikiem który mnie determinuje i nie chciałabym aby ktoś mi przypisywał jakieś cechy, prawa czy zachowania że względu na moją płeć.
Myślę że to zwyczajna różnica sposobu opisywania świata. Chyba że nie i chodzi Ci o to że ważna jest tylko ta petycja w tym proteście?
Jeśli czujesz, że jesteś fair - rób co chcesz! ;)
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Wladza PiS dzien dzisiejszy.

Post autor: dobranocka14 » 27 paź 2020, o 09:40

Tak jak Ty z tego co rozumiem czujesz się najpierw kobietą, potem dopiero człowiekiem? Albo człowiekiem-kobietą.
Kwestia definicji, systemu wartości albo priorytetów.
Ja się nie czuję jakąś odrębną grupą społeczną przez to że jestem kobietą, nie chciałabym żeby płeć była czynnikiem który mnie determinuje i nie chciałabym aby ktoś mi przypisywał jakieś cechy, prawa czy zachowania że względu na moją płeć.
Chyba się nie rozumiemy :)
To nie jest kwestia odczuć, jestem człowiekiem będąc kobietą o określonej orientacji. Wsztstko jest spójne :) Mogę opisywać siebie w dowony sposób i żadno z tych określeń nie dominuje nad pozostałymi. To jedność.

Jest też tak, że rodzić mogą kobiety (upraszczając żeby już nie wchodzić w dalsze podziały na osoby ts k/m) więc wszystkie kwestie związane z ciążą i porodem lub aborcją są ściśle powiązane z plcią. Walka, której twarzą stała się Godek i co tak chętnie poparła prawica a upolityczniony TK celowo zajął się w czasie, kiedy teoretycznie nie powinno się zbiorowo protestować, dotyka przede wszystkim kobiet. Nie da się oddzielić problemu od płci. Ta konkretna sprawa dotyczy kobiet i kobiety zainicjowały protesty. Nie pierwszy raz zresztą w tej samej sprawie. Nie znaczy to jednak, że protest nie może stać się (a dzieje się tak) protestem przeciw ogólnej polityce PiS. Może niech grupy zawodowe, chcące się przyłaczyć ze swoimi postulatami dogadają się z organizatorkami i pojdą razem.
Z innej strony - koszula bliższa ciału - czy gdyby kobiety nie zainicjowały protestu czy jakaś organizacja skupiająca mężczyzn ruszyłaby protestować? Nie wiem, Rycerze Józefa, Jezusa czy nawet Maryji? Nie. Dlaczego więc robić zarzut, że protest wyszedł z konkretnym postulatem i jego głównym celem jest niedopuszczenie do wprowadzenia w życie przepisów ograniczających możliwość dokonania aborcji?
To, że konkretna płeć jest "beneficjentem" takiej polityki nie znaczy natomiast, że sprawa ta nie ma znamion ograniczenia praw człowieka.

Inna sprawa - jak i do czego te protesty wykorzystają pisowcy. Bo coś ciężko mi uwierzyć, że ich nie przewidzieli i nie przerobili na sucho scenariuszy rozwoju wydarzeń.
Awatar użytkownika
KobiecaPrzyjazn
super forma
super forma
Posty: 1538
Rejestracja: 4 lut 2014, o 22:38
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Wladza PiS dzien dzisiejszy.

Post autor: KobiecaPrzyjazn » 27 paź 2020, o 20:17

Jak zwał tak zwał 😉 Wydaje mi się że to bardziej kwestia określonych emocji towarzyszących sytuacji. Trzeba zająć się rządem a nie ustawami, bo bezsensowne ustawy dopiero się zaczynają. Skoro rząd to zrobił, to jak mówisz przewidział reakcje. Następne protesty mogą być trudniejsze.
dobranocka14 pisze:
27 paź 2020, o 09:40
Nie znaczy to jednak, że protest nie może stać się (a dzieje się tak) protestem przeciw ogólnej polityce PiS. Może niech grupy zawodowe, chcące się przyłaczyć ze swoimi postulatami dogadają się z organizatorkami i pojdą razem.
A nie sądzisz że grupy nie chcą prowadzić dialogu i rozmawiać tylko każda chce uzyskać coś dla siebie? I w różnych momentach.
Dlaczego więc robić zarzut, że protest wyszedł z konkretnym postulatem i jego głównym celem jest niedopuszczenie do wprowadzenia w życie przepisów ograniczających możliwość dokonania aborcji?
Taki że Trzaskowski mógł wywołując medialne zamieszanie zrobić inny hasztag zamiast "Warszawa jest kobietą", "Piekło kobiet" czy Strajk kobiet", "koronawirus", wykorzystać sytuację i pchnąć w swoim kierunku grupy, które nie prowadzą dialogu. Nie zrobił tego również w swoich wypowiedziach na żywo.
Nie był to zarzut w stronę kobiet. Może w stronę wielu środowisk, że nie mając dobrego lidera, nie szukają lidera w swoich kręgach. Brak strategii. I nierealne cele.
Obawiam się że za trzy lata nie będzie czego łączyć i czego zbierać. Tym czasem Trzaskowski wykorzystuje kobiety aby zapunktować na następnych wyborach.
Inna sprawa - jak i do czego te protesty wykorzystają pisowcy. Bo coś ciężko mi uwierzyć, że ich nie przewidzieli i nie przerobili na sucho scenariuszy rozwoju wydarzeń.

No skoro to wszystko przewidzieli to raczej nie do tego żeby teraz ustapić. Może przewidzieli że nauczyciele i lekarze nie wyjdą bo mają pełne ręce roboty i nie wiedzą w co w nie włożyć. Jest tak mało pracowników, że pracują kilka dób i na nadgodzinach. W innych branżach tak podobnie. A może szykują jeszcze "fajniejsze" ustawy i działania, a to była tylko zasłona dymna...
Jeśli czujesz, że jesteś fair - rób co chcesz! ;)
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Wladza PiS dzien dzisiejszy.

Post autor: dobranocka14 » 27 paź 2020, o 21:46

KobiecaPrzyjazn pisze:
27 paź 2020, o 20:17
Trzeba zająć się rządem a nie ustawami
Wybory dość wyraźnie pokazały jakie suweren ma preferencje oraz oczekiwania wobec rządzących acz bardzo jestem zbudowana obecnymi protestami. Świta mi malutka nadzieja, że może ......
A nie sądzisz że grupy nie chcą prowadzić dialogu i rozmawiać tylko każda chce uzyskać coś dla siebie? I w różnych momentach.
No ale to Ty pisałaś o wspolnym proteście, do którego to powinny wezwać kobiety. Moja odpowiedż była więc taka - czemu nie, niech się dogadają i ewentualnie przyłączą. Nie można zrzucać odpowiedzialności na kobiety za to, że jakaś grupa się nie przyłączyła.

KobiecaPrzyjazn pisze:
dobranocka14 pisze:Dlaczego więc robić zarzut, że protest wyszedł z konkretnym postulatem i jego głównym celem jest niedopuszczenie do wprowadzenia w życie przepisów ograniczających możliwość dokonania aborcji?
Taki że Trzaskowski mógł wywołując medialne zamieszanie zrobić inny hasztag zamiast "Warszawa jest kobietą", "Piekło kobiet" czy Strajk kobiet", "koronawirus", wykorzystać sytuację i pchnąć w swoim kierunku grupy, które nie prowadzą dialogu. Nie zrobił tego również w swoich wypowiedziach na żywo.
Nie był to zarzut w stronę kobiet. Może w stronę wielu środowisk, że nie mając dobrego lidera, nie szukają lidera w swoich kręgach. Brak strategii. I nierealne cele.
Obawiam się że za trzy lata nie będzie czego łączyć i czego zbierać. Tym czasem Trzaskowski wykorzystuje kobiety aby zapunktować na następnych wyborach.
Zarzutów dotychczas nie formułowałaś w stosunku do Trzaskowskoego tylko w stosunku do kobiet. Zdecyduj się ;)

Co do braku lidera to się w pełni zgadzam.
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Wladza PiS dzien dzisiejszy.

Post autor: dobranocka14 » 28 paź 2020, o 08:51

Warto wiedzieć:
https://amnesty.org.pl/wszystko-co-potr ... onstracje/

Przewodnik co wolno a czego nie podczas protestów oraz co może a czego nie policja.
Awatar użytkownika
KobiecaPrzyjazn
super forma
super forma
Posty: 1538
Rejestracja: 4 lut 2014, o 22:38
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Wladza PiS dzien dzisiejszy.

Post autor: KobiecaPrzyjazn » 28 paź 2020, o 22:09

dobranocka14 pisze:
27 paź 2020, o 21:46
KobiecaPrzyjazn pisze: A nie sądzisz że grupy nie chcą prowadzić dialogu i rozmawiać tylko każda chce uzyskać coś dla siebie? I w różnych momentach.
dobranocka14 pisze:
27 paź 2020, o 21:46
No ale to Ty pisałaś o wspolnym proteście, do którego to powinny wezwać kobiety. Moja odpowiedż była więc taka - czemu nie, niech się dogadają i ewentualnie przyłączą. Nie można zrzucać odpowiedzialności na kobiety za to, że jakaś grupa się nie przyłączyła.

Raczej wrazilam nadzieję, że to kobiety będą właśnie tą grupą, która stanie ponad czekaniem na inicjatywę i która wyjdzie z tą z inicjatywą. Niektórzy ludzie się boją, niektóre grupy też. Może protestujące kobiety też się boją że to się skończy zamachem stanu jeśli organizacje zaczną wspólnie protestować. A ja mam nadzieję że tak się właśnie to skończy, bo nie widzę innej możliwości.

dobranocka14 pisze:
27 paź 2020, o 21:46

Zarzutów dotychczas nie formułowałaś w stosunku do Trzaskowskoego tylko w stosunku do kobiet. Zdecyduj się ;)

Co do braku lidera to się w pełni zgadzam.
Czyżby? 😉
dobranocka14 pisze:
26 paź 2020, o 21:12
KobiecaPrzyjazn pisze:
26 paź 2020, o 19:26
Może źle mnie zrozumiałaś... Jestem za takimi petycjami. Jednak to rozwiąże tylko jeden problem społeczny. Rząd w końcu rzuci jakiś ochłap i pójdzie na kompromis. Protesty ucichną i inne problemy zostaną. Chętnie się podpisze pod każdą petycją w obronie praw kobiet, ale uważam że są też inne ważniejsze kwestie.
To ja bym powiedziała tak - inne, również ważne kwestie. Nie, inne - ważniejsze. Prawa kobiet, mniejszości to coś co ciągle w XXI wieku, w kraju należącym do UE, który wstydzi się być nazywany Wchodnią Europą i aspiruje do bycia częścią zachodniej kultury jest dyskutowane, co trzeba tłumaczyć i o co trzeba walczyć.
Napisałaś wcześniej, że ważniejsze od praw kobiet powinny być sprawy Polski. Polska to państwo, państwo składa się z terytorium i obywateli. Obywatele to ludzie a ludzie to też mniejszości i kobiety. Prawa tychże są więc sprawami Polski.
Dlaczego w czasie pokoju, bez bezpośredniego zagrożenia zewnętrznego ciągle trzeba własne prawa odsuwać na dalszy plan bo ktoś uznaje, że inne sprawy są ważniejsze.
Rząd ma nas w dupie. Policjanci boją się o pracę, bo nie sądzę żeby byli jakąś szczególnie zdemoralizowaną albo bardziej niż inne skorumpowaną grupą zawodową. Inne grupy też się boją. Boją się przedsiebiorcy i szefowie. Jeśli ludzie protestują przeciwko różnym kwestiom to powinni je nazwać a nie pikietować pod szyldem # piekło kobiet czy #w obronie kobiet. Wtedy będą bardziej skuteczni. I Trzaskowski robi ogromny błąd jako potencjalny lider, że podpisuje się pod protestami w obronie praw kobiet, a nie pod protestami przeciwko łamaniu praw mniejszości, przeciwko nadużyciom podczas pandemii, nie przeciwko wynikom wyborów. Mamy coraz większą eskalacje niezadowolenia i gdyby był silnym liderem zaczął by mówić wprost i nazywał rzeczy po imieniu. On nie chce zmiany teraz on chce zdobyć elektorat, który przyda mu się dopiero przy następnych wyborach.
Niestety nie ma nikogo innego 😔
Na dzień dzisiejszy z liderowaniem będzie krucho. Faktycznie Trzaskowski wydaje się być naturalnym wyborem ale nie dlatego, że jest najlepszy a dlatego, że na horyzoncie nie ma nikogo innego. No i trzeba pamiętać, że jest z PO a cudów po tej formacji się nie spodziewam.

Co do nazw pikiet to wydaje mi się, że powodów dla których się odbywają nikomu tlumaczyć nie trzeba więc #pieklokobiet lub #wobroniekobiet są hasłami zrozumiałymi.
Też nie do końca jestem zdecydowana, bo obserwuję ciągle sytuację i nie widzę zdecydowania u Trzaskowski ego. Robi się coraz bardziej wkurzony. Może jednak coś się zmieni.
Jeśli czujesz, że jesteś fair - rób co chcesz! ;)
ODPOWIEDZ