Wladza PiS dzien dzisiejszy.

Poważniej, czyli o polityce, sprawach społecznych, ustawodawstwie i naszych prawach.
spacerowiczka8
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 65
Rejestracja: 12 paź 2018, o 00:22

Re: Wladza PiS dzien dzisiejszy.

Post autor: spacerowiczka8 » 5 paź 2019, o 20:13

marinnaWR pisze:
4 paź 2019, o 23:30
Błąd założenia. Twoim zdaniem NIC NIE PORADZIMY a moim zdaniem PORADZIMY. Twoja bierność i założenie, że nic się nie da zrobić jest smutne, strasznie szkoda, że tak myślisz, ale twój wybór. Przeczytaj jeszcze raz co napisałam o sądach, edukacji. Nie rusza cię to ? I nie, ani Ujazdowski ani Korwin nie jest przeciwnikiem PIS w sensie, że któryś z nich zawalczy o nasze prawa.
Nie powiedziałam, że nic nie poradzimy. Napisałam, że Biedroń nic nie poradzi, bo wbrew obietnicom, że odda mandat europosła, wybrał lukratywny europarlament zamiast Sejmu - gdzie te decyzje o sądach i edukacji właśnie zapadają. Biedronia nie ma w Sejmie, więc nie będzie brał udziału w dyskusjach itd., oddał to pole innym osobom. Może lepszym od siebie z Wiosny, a może innym, z innej partii z koalicji Lewicy.
My możemy co najwyżej iść głosować, a poza tym być opozycją uliczną.
marinnaWR
super forma
super forma
Posty: 2070
Rejestracja: 21 maja 2008, o 02:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wladza PiS dzien dzisiejszy.

Post autor: marinnaWR » 5 paź 2019, o 22:05

spacerowiczka8 pisze:
5 paź 2019, o 20:13
marinnaWR pisze:
4 paź 2019, o 23:30
Błąd założenia. Twoim zdaniem NIC NIE PORADZIMY a moim zdaniem PORADZIMY. Twoja bierność i założenie, że nic się nie da zrobić jest smutne, strasznie szkoda, że tak myślisz, ale twój wybór. Przeczytaj jeszcze raz co napisałam o sądach, edukacji. Nie rusza cię to ? I nie, ani Ujazdowski ani Korwin nie jest przeciwnikiem PIS w sensie, że któryś z nich zawalczy o nasze prawa.
Nie powiedziałam, że nic nie poradzimy. Napisałam, że Biedroń nic nie poradzi, bo wbrew obietnicom, że odda mandat europosła, wybrał lukratywny europarlament zamiast Sejmu - gdzie te decyzje o sądach i edukacji właśnie zapadają. Biedronia nie ma w Sejmie, więc nie będzie brał udziału w dyskusjach itd., oddał to pole innym osobom. Może lepszym od siebie z Wiosny, a może innym, z innej partii z koalicji Lewicy.
My możemy co najwyżej iść głosować, a poza tym być opozycją uliczną.
ok. Podejrzewam, że zwyczajnie jesteś trollem.
Miłego wieczoru.
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Wladza PiS dzien dzisiejszy.

Post autor: ImaSumak » 6 mar 2020, o 22:29

Od dłuższego czasu (2 dni) w Pislandii szaleje korona wirus. Liczba zarażonych przechodzi ludzkie pojęcie (pacjent 0).
Wirtualna Polska donosi:

Jak już informowaliśmy "pacjent zero", czyli 66-latek z woj. lubuskiego, który wrócił z karnawału w Niemczech, leczony jest w trudnych warunkach kończących się zapasów środków ochronnych. Na szczęście to ma się zmienić.

https://www.money.pl/gospodarka/koronaw ... 2593a.html

Na zdrowie! :toast: :jupi:
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Wladza PiS dzien dzisiejszy.

Post autor: ImaSumak » 7 mar 2020, o 15:43

Dzień trzeci pandemii. Do tegoż szpitala przyjęto druga osobę, prawdopodobnie z grypą. Prezes placówki informuje:
My zmierzamy już do stanu krytycznego pod względem zaopatrzenia - powiedział na zorganizowanej w sobotę wideokonferencji w urzędzie marszałkowskim Marek Działoszyński, prezes szpitala.

https://www.money.pl/gospodarka/koronaw ... 8433a.html

:slonko:
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
neutrall
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 345
Rejestracja: 5 kwie 2014, o 16:27

Re: Wladza PiS dzien dzisiejszy.

Post autor: neutrall » 11 mar 2020, o 23:24

Polska jest krajem który robi chyba najmniej testów na koronowirusa w całej UE... Tę oficjalną liczbę zarażonych można sobie w bajki włożyć. Rzeczywista liczba zakażonych jest o wiele wyższa tylko są niezdiagnozowani. Każdy kolejny dzień bez odpowiedniej ilości testów, szybszego wykrywania, i łatwiejszej dostępności, będzie tylko poszerzał zasięg pandemii.

Każdy kolejny niezdiagnozowany przypadek niesie za sobą kolejne dziesiątki zarażonych.

To co gadają rządzący to kolejny stek kłamstw i bełkotu który ni jak się ma do rzeczywistości. Myślę że rząd o wszystkim wie tylko zamyka oczy, że ilość przeprowadzanych testów jest z góry ustalona. Bo po pierwsze nie chcą wprowadzać paniki, do tego wiedzą że stan Polskich szpitali nie da rady z taką ilością zakażonych, więc koloryzują liczby i pudrują rzeczywistość. A przypadki zgonów będą wciskać w inne statystyki, np. zwykłej grypy. Żeby pokazywać na papierze wszem i wobec jak to pięknie ten ''narót'' Polski radzi sobie z koronawirem. Bo tu jednostka się nie liczy. Liczy się wizerunek całego narodu.
''Wolność to stan umysłu''
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Wladza PiS dzien dzisiejszy.

Post autor: dobranocka14 » 12 mar 2020, o 12:17

neutrall pisze:
11 mar 2020, o 23:24
Polska jest krajem który robi chyba najmniej testów na koronowirusa w całej UE... Tę oficjalną liczbę zarażonych można sobie w bajki włożyć. Rzeczywista liczba zakażonych jest o wiele wyższa tylko są niezdiagnozowani. Każdy kolejny dzień bez odpowiedniej ilości testów, szybszego wykrywania, i łatwiejszej dostępności, będzie tylko poszerzał zasięg pandemii.

Każdy kolejny niezdiagnozowany przypadek niesie za sobą kolejne dziesiątki zarażonych.

To co gadają rządzący to kolejny stek kłamstw i bełkotu który ni jak się ma do rzeczywistości. Myślę że rząd o wszystkim wie tylko zamyka oczy, że ilość przeprowadzanych testów jest z góry ustalona. Bo po pierwsze nie chcą wprowadzać paniki, do tego wiedzą że stan Polskich szpitali nie da rady z taką ilością zakażonych, więc koloryzują liczby i pudrują rzeczywistość. A przypadki zgonów będą wciskać w inne statystyki, np. zwykłej grypy. Żeby pokazywać na papierze wszem i wobec jak to pięknie ten ''narót'' Polski radzi sobie z koronawirem. Bo tu jednostka się nie liczy. Liczy się wizerunek całego narodu.
Nie narodu tylko jego PRZYWÓDCÓW i nie wiem gdzie, bo chyba nikt nie wierzy w liczbę chorych ani w zapewnienia o przygotowaniu placówek zdrowia i personelu medycznego do walki z koronawirusem.
Najłatwiej czarować rzeczywistość ograniczoną liczbą wykonywanych testów i prężyć muskuły wydając specustawy.
Awatar użytkownika
neutrall
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 345
Rejestracja: 5 kwie 2014, o 16:27

Re: Wladza PiS dzien dzisiejszy.

Post autor: neutrall » 14 mar 2020, o 16:50

To co się dzisiaj odbywa w placówkach handlowych to istne koronaparty. Ludzie się tłoczą w kolejkach w zamkniętych przestrzeniach, nikt nie zachowuje odpowiedniej odległości od siebie w kolejkach i nie ma określonej liczby klientów, która może znajdować się w obiekcie. Nikt niczego nie kontroluje na wejściach.... I to jest kolejne przeoczenie, które wykładniczo będzie przynosić coraz więcej zakażonych.... Oficjalnie podobne obostrzenia obowiązują mszy kościelnych, ale nie ma takich obostrzeń w miejscach i obiektach najczęściej uczęszczanych.
''Wolność to stan umysłu''
Awatar użytkownika
neutrall
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 345
Rejestracja: 5 kwie 2014, o 16:27

Re: Wladza PiS dzien dzisiejszy.

Post autor: neutrall » 14 mar 2020, o 16:53

neutrall pisze:
14 mar 2020, o 16:50
To co się dzisiaj odbywa w placówkach handlowych to istne koronaparty. Ludzie się tłoczą w kolejkach w zamkniętych przestrzeniach, nikt nie zachowuje odpowiedniej odległości od siebie w kolejkach i nie ma określonej liczby klientów, która może znajdować się w obiekcie. Nikt niczego nie kontroluje na wejściach.... I to jest kolejne przeoczenie, które wykładniczo będzie przynosić coraz więcej zakażonych.... Oficjalnie podobne obostrzenia obowiązują mszy kościelnych czy aptek, ale nie ma takich obostrzeń w miejscach i obiektach najczęściej uczęszczanych.
''Wolność to stan umysłu''
jasandra
super forma
super forma
Posty: 1755
Rejestracja: 23 sty 2014, o 18:24

Re: Wladza PiS dzien dzisiejszy.

Post autor: jasandra » 14 mar 2020, o 19:36

neutrall pisze:
14 mar 2020, o 16:50
To co się dzisiaj odbywa w placówkach handlowych to istne koronaparty. Ludzie się tłoczą w kolejkach w zamkniętych przestrzeniach, nikt nie zachowuje odpowiedniej odległości od siebie w kolejkach i nie ma określonej liczby klientów, która może znajdować się w obiekcie. Nikt niczego nie kontroluje na wejściach.... I to jest kolejne przeoczenie, które wykładniczo będzie przynosić coraz więcej zakażonych.... Oficjalnie podobne obostrzenia obowiązują mszy kościelnych, ale nie ma takich obostrzeń w miejscach i obiektach najczęściej uczęszczanych.
Masakra. Ja dziś musiałam pójść ze współlokatorką do sklepu (jak będziemy mieć koronaparty, to i tak siłą rzeczy wspólne), w sklepie osiedlowym spotkałam może 4-6 osób (poza ekspedientkami). Więc nie było tragedii. A ludzie się rzucili do centrów, bo zaraz zamykają. Ba, ludzie przyspieszają loty powrotne, wracają dzisiaj... i nie mają kwarantanny, bo się jeszcze nie łapią. Miało być dobrze, wyszło jak zwykle.
Awatar użytkownika
neutrall
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 345
Rejestracja: 5 kwie 2014, o 16:27

Re: Wladza PiS dzien dzisiejszy.

Post autor: neutrall » 16 mar 2020, o 19:51

jasandra pisze:
14 mar 2020, o 19:36
Masakra. Ja dziś musiałam pójść ze współlokatorką do sklepu (jak będziemy mieć koronaparty, to i tak siłą rzeczy wspólne), w sklepie osiedlowym spotkałam może 4-6 osób (poza ekspedientkami). Więc nie było tragedii. A ludzie się rzucili do centrów, bo zaraz zamykają.
Osobiście już przerzuciłam się na zakupy w małych prywatnych sklepach, które wprowadzają zasady bezpieczeństwa. Tzn. maksymalnie od 1-3 klientów może znajdować się w pomieszczeniu. Odpowiednia odległość od sprzedawcy. Zakaz dotykania produktów itp. itd.
Właściciele małych prywatnych sklepów mają widać większą swobodę w organizowaniu własnych zasad bezpieczeństwa.
Z tego co się dowiedziałam w sobotę, to decyzja o pewnych zasadach bezpieczeństwa w sieciówkach handlowych wielkopowierzchniowych czy dyskontach, jest podejmowana albo przez inspekcje handlową lub sztab kryzysowy. Czyli odgórnie. Przynajmniej tak utrzymywał jeden z menadżerów, jednej z sieciówek. Jedna z pracownic innego marketu, była wręcz przerażona, tym co się dzieje i że nie ma żadnych zaleceń, a oni jako pracownicy i zarządzający placówką handlową mają związane ręce. Nie wiem gdzie leży prawda, ale to jest to co zdołałam się dowiedzieć.

Zasady bezpieczeństwa panujące w zamkniętych pomieszczeniach często uczęszczanych są bardzo istotne, tak samo jak wentylacja. Zasada dystansu 1-1,5 m kompletnie się nie sprawdza w słabo wentylowanych i zatłoczonych pomieszczeniach.


A tak już wracając do rządu. Tutaj strategia jest zadziwiająca... Minister Szumowski, uprzedzał już o wiele wcześniej że koronawirus, na pewno pojawi się w Polsce i.... Nic... Zupełnie żadnych działań, żadnego zamykania granic, żadnych radykalnych kroków. Te działania są spóźnione o dobry miesiąc. Poza tym, polityka testów, dopiero gdy są objawy, raczej sprzyja jak największej liczbie zarażonych.
''Wolność to stan umysłu''
marinnaWR
super forma
super forma
Posty: 2070
Rejestracja: 21 maja 2008, o 02:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wladza PiS dzien dzisiejszy.

Post autor: marinnaWR » 18 mar 2020, o 14:24

Jest dramat. Na granicy olbrzymie kolejki, ludzie bez jedzenia i picia a i budki sklepowej nie uświadczysz, bo to nie te czasy, kiedy było ich tam jak grzybów po deszczu. Teraz piękne zaorane pole, kolejka i zmęczeni ludzie.
Małe firmy tracą dochody z dnia na dzień, fryzjer, kosmetyczka, salony piękności, siłownie-wszystko zamknięte.
Jest bajzel i obietnice rządu, że pomoże przedsiębiorcom. A gdzie konkrety ? Ludzie pozostawieni sami sobie organizują się wolontariacko. Piękne akcje na fb, wszyscy chcemy sobie pomagać nawzajem. Strach przed zarażeniem jest niszczący a jednak zachowujemy się odpowiedzialnie i staramy się siedzieć w domach. Bardzo mnie to wzrusza :slonko:
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Wladza PiS dzien dzisiejszy.

Post autor: ImaSumak » 18 mar 2020, o 15:38

marinnaWR pisze:
18 mar 2020, o 14:24
Jest dramat. Na granicy olbrzymie kolejki, ludzie bez jedzenia i picia a i budki sklepowej nie uświadczysz, bo to nie te czasy, kiedy było ich tam jak grzybów po deszczu. Teraz piękne zaorane pole, kolejka i zmęczeni ludzie.
Małe firmy tracą dochody z dnia na dzień, fryzjer, kosmetyczka, salony piękności, siłownie-wszystko zamknięte.
Jest bajzel i obietnice rządu, że pomoże przedsiębiorcom. A gdzie konkrety ? Ludzie pozostawieni sami sobie organizują się wolontariacko. Piękne akcje na fb, wszyscy chcemy sobie pomagać nawzajem. Strach przed zarażeniem jest niszczący a jednak zachowujemy się odpowiedzialnie i staramy się siedzieć w domach. Bardzo mnie to wzrusza :slonko:
Myślę że tak jest w wielu krajach, nie tylko w Pislandii.
Zwróć też uwagę, że bardzo wielu ludzi również nie może wyjechać z wielu krajów. Również z Polski. To działa w dwie strony.

Co do strachu, to nie rozumiem. Zagrozeni śmiercią są ludzie starsi i chorzy oraz grubasy. To jednak stosunkowo niewielki procent. Reszta to tylko zagrożenie dla tej grupy ryzyka. Nie sadzę, że ten "niszczący strach przed zarażeniem" wynika z troski o najsłabszych...
Czy aby przypadkiem nie siejesz paniki?
Myślę że warto uspokoić wyobraźnię i nerwy i zacząć myśleć logicznie.
Mnie bardziej fascynuje, że to wlaśnie najbardziej narażeni starsi ludzie, w dużej części mają wszystko w dupie i rozłażą się po miastach i wioskach jak jacyś kamikadze lub zwyczajni idioci.
Lubię kiedy kobieta...
marinnaWR
super forma
super forma
Posty: 2070
Rejestracja: 21 maja 2008, o 02:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wladza PiS dzien dzisiejszy.

Post autor: marinnaWR » 18 mar 2020, o 16:32

Nie wiem jak teraz, ale w sobotę wyjazd z Polski odbywał się bez zakłóceń. A sytuacja zmienia się na niekorzyść, więc wszystko możliwe.
Suma, jestem tylko człowiekiem i to spokojnym opanowanym człowiekiem. Czy boję się o swoje życie ? Nie. Jestem zdrowa, choć na kwarantannie i właściwie wszystko jeszcze może zdarzyć, więc wiesz :wink: Staramy się panować nad mamą, która jest osobą starszą i Kościół jest dla niej ważny. Trudne to jest, ale całe szczęście mam rodzeństwo, które na kwarantannie nie jest. To wymaga od nas wszystkich skoordynowanych działań. I to nie jest tak, że ona ma to w dupie. Ona tego nie rozumie. Moim zdaniem winni są hierarchowie kościelni, którzy podle zachęcają seniorów do wychodzenia z domu. Dla mnie to nie do pomyślenia, ale uwierz mi, że my z tym naprawdę musimy walczyć i jest to droga przez mękę.

Właśnie przed chwilą ruszyła kampania polityków PIS odnośnie konkretów z zakresu pomocy państwa dla przedsiębiorców. Oferta jest uboga. Przedsiębiorcy nie wierzą w dobre intencje rządu i ja się nie dziwię. Patrząc na zamieszanie dot np tzw lotów do domu, to niestety spodziewam się też bałaganu w kwestii realizacji tego programu pomocowego. No ale zobaczymy.

Wartość szacunkowa #TarczaAntykryzysowa ok. 212 mld zł.
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Wladza PiS dzien dzisiejszy.

Post autor: ImaSumak » 18 mar 2020, o 20:23

O tym się nie mówi, ale wielu ludzi nie może wyjechać i jest to problem dla tych ludzi. :) Granice są zamknięte w obie strony. Moi znajomi nie mają pojęcia, kiedy bedę mogli wrócić do domu, do Anglii. Pomyśl też o tych wszystkich Ukraińcach, którym kończą się wizy lub już skończyły.

Mówi się natomiast bardzo dużo na temat ludzi powracających, bo przecież warto kogoś oskarżyć o cale zło. :)

Co do osób starszych, to robi się delikatny temat, bo trudno mi zrozumieć, że dorosły, zdrowy człowiek nie rozumie: wychodzisz- zarażasz się- umrzesz i przy okazji zagrażasz innym.
Które stwierdzenie jest niezrozumiałe?
Zakaz wychodzenia to zakaz. Istnieje telewizja.
Natomiast jeżeli osoba starsza jest chora i faktycznie nie rozumie, bo demencja czy inne choroby, to wtedy dla jej dobra chroni się ja w domu przed samą sobą i innymi.
Jak Ci dziecko powie, ze ma w dupie kwarantannę, bo musi iść na plac zabaw, to je puścisz?
Takie to wszystko dla mnie trochę nie zrozumiałe.

Tak naprawdę wirus ten zagraża przede wszystkim elektoratowi PiS i KK. Najbardziej skorzysta ZUS i przyroda (oglądałam dzisiaj zdjęcia delfinów w Wenecji. Szok!)

O siebie się nie martw, będzie dobrze. Diabli nie biorą złego :)

Na program pomocowy bym nie liczyła.

Z kolei u nas nadal zawieszenie, choć Borys zaczyna mieć przebłyski kontaktu z rzeczywistością i zarządził, że od piątku szkoły będą zamknięte. Uniwerek wyprzedza działanie i na jutro zarządził grabież sprzętu z robo i prace z domu przez czas nieokreślony. Jest totalny bałagan. Rząd zostawił społeczeństwo samemu sobie, przeciągając ważne decyzje w czasie (nie chce wziąć odpowiedzialności finansowej). Instytucje same podejmują decyzje. Stąd np. ja w przyszłym tygodniu powinnam wyjechać daleko i nikt nie wie co z tym fantem zrobić. Daje im czas do namysłu do jutra.

Tak czy siak jestem pewna, że wszystko "najlepsze" jeszcze przed nami. Nie chciałabym tylko, by potwierdziły się przewidywania naszych naukowców, że pandemia utrzyma się do końca tego roku...
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
osiol
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2192
Rejestracja: 17 sty 2006, o 00:00
Lokalizacja: znów gdzieś tam ;)

Re: Wladza PiS dzien dzisiejszy.

Post autor: osiol » 19 mar 2020, o 20:54

Moja kuzynka dostała wczoraj telefon wieczorem, że jeśli chce wrócić do domu do Irlandii to ma kilka godzin na spakowanie się i dojechanie na lotnisko o 2 w nocy odleciała. Więc ten powrót do domu w drugą stronę też w jakiś sposób jest możliwy, chociaż utrudniony.
marinnaWR
super forma
super forma
Posty: 2070
Rejestracja: 21 maja 2008, o 02:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wladza PiS dzien dzisiejszy.

Post autor: marinnaWR » 28 mar 2020, o 20:09

Władza PIS ma się nieustająco dobrze. Ja rozumiem, że głupi ma głupie szczęście, farta i głupi los głupiemu sprzyja, ale czy władza PIS musi trwać wiecznie ?? (pytanie retoryczne)
tenira
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 108
Rejestracja: 18 mar 2009, o 01:00

Re: Wladza PiS dzien dzisiejszy.

Post autor: tenira » 25 lip 2020, o 12:31

tenira
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 108
Rejestracja: 18 mar 2009, o 01:00

Re: Wladza PiS dzien dzisiejszy.

Post autor: tenira » 25 lip 2020, o 12:33

I co pani Alteno?? Przed laty wymieniłyśmy zdania na tym forum. Minęło kilka lat, i co powiesz? Trzeba tutaj żyć i trochę umieć przewidywać. Przewidziałam. Zero satysfakcji z tego powodu.
Awatar użytkownika
KobiecaPrzyjazn
super forma
super forma
Posty: 1538
Rejestracja: 4 lut 2014, o 22:38
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Wladza PiS dzien dzisiejszy.

Post autor: KobiecaPrzyjazn » 6 sie 2020, o 19:57

Jakaś cisza zapadła...Czyżby pesymism po wyborach? A liczyłam że będę mogła się pożalić 😔
Czy ten dział umarł wraz ze śmiercią demokracji???
Jeśli czujesz, że jesteś fair - rób co chcesz! ;)
Awatar użytkownika
amandi
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 26
Rejestracja: 30 paź 2005, o 00:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Wladza PiS dzien dzisiejszy.

Post autor: amandi » 8 sie 2020, o 21:25

KobiecaPrzyjazn pisze:
6 sie 2020, o 19:57
Czy ten dział umarł wraz ze śmiercią demokracji???
na to wygląda :( co tu mówić, co pisać.... zwłaszcza po ostatnich wydarzeniach w Warszawie....
Obsequium amicos, veritas odium parit
Awatar użytkownika
neutrall
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 345
Rejestracja: 5 kwie 2014, o 16:27

Re: Wladza PiS dzien dzisiejszy.

Post autor: neutrall » 9 sie 2020, o 12:39

amandi pisze:
8 sie 2020, o 21:25
KobiecaPrzyjazn pisze:
6 sie 2020, o 19:57
Czy ten dział umarł wraz ze śmiercią demokracji???
na to wygląda :( co tu mówić, co pisać.... zwłaszcza po ostatnich wydarzeniach w Warszawie....
Najgorsze co można teraz zrobić to usiąść i załamać ręce. W wielu miastach są organizowane demonstracje. Każdy kto ma możliwość, chęć, może w nich uczestniczyć. Sama nie mam złudzeń że to coś zmieni, ale to jedna z pokojowych form wyrazu sprzeciwu społecznego. I jeden ze sposobów aby mieć osobiste poczucie że coś się robi w tej sprawie.
''Wolność to stan umysłu''
Imelda
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 57
Rejestracja: 4 mar 2020, o 21:31

Re: Wladza PiS dzien dzisiejszy.

Post autor: Imelda » 10 sie 2020, o 05:55

Cała ta awantura to od początku idiotyzm. Fakty są takie, że ta osoba pobiła człowieka i musi ponieść konsekwencje prawne. Niezależnie czy hetero bije homo, czy homo bije hetero, prawo dla wszystkich jest takie samo. Czego tu bronić? Zamiast skakać po radiowozach i utrudniać policjantom czynności zlecone przez sąd, lepiej zająć się jakimiś pożytecznymi działaniami, które budowałyby pozytywny, a nie awanturniczy wizerunek LGBT w Polsce.
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Wladza PiS dzien dzisiejszy.

Post autor: ImaSumak » 10 sie 2020, o 11:16

Ja sobie już odpuściłam temat. Skoro większości ten stan rzeczy odpowiada, to pozostaje ten fakt uszanować. Zresztą nie jest tajemnicą, że istnieje nawet grupa osób nieheteronormatywnych, które ten stan rzeczy popierają. Nie wspominając homoseksualistów, którzy ten system współtworzą i są współautorami prześladowania osób nieheteroseksualnych.
W związku z tym sprzedaję swoje wszystkie nieruchomości w Pl i podatków w tym kraju już płacić nie będę.
Kompletnie przestaje mnie obchodzić ten kraj.
Lubię kiedy kobieta...
marinnaWR
super forma
super forma
Posty: 2070
Rejestracja: 21 maja 2008, o 02:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wladza PiS dzien dzisiejszy.

Post autor: marinnaWR » 10 sie 2020, o 22:59

Imelda pisze:
10 sie 2020, o 05:55
Cała ta awantura to od początku idiotyzm. Fakty są takie, że ta osoba pobiła człowieka i musi ponieść konsekwencje prawne. Niezależnie czy hetero bije homo, czy homo bije hetero, prawo dla wszystkich jest takie samo. Czego tu bronić? Zamiast skakać po radiowozach i utrudniać policjantom czynności zlecone przez sąd, lepiej zająć się jakimiś pożytecznymi działaniami, które budowałyby pozytywny, a nie awanturniczy wizerunek LGBT w Polsce.
Nie. LGBT to ludzie i jak każdy człowiek mają prawo do godności. A są odzierani z tej godności kiedy w majestacie prawa szkalujące furgonetki jeżdżą i jakiś psychopata przez megafon opowiada farmazony. Nikt nie może nic z tym zrobić, po prostu jeżdżą od wielu miesięcy i jak w stanie wojennym formułują nową rzeczywistość dehumanizując grupę społeczną. Jesteśmy tylko ludźmi i mamy granice wytrzymałości. Mamy prawo do złości i do reakcji adekwatnej do faszyzujących akcji. Rozumiem i popieram reakcję Margot i Stop Bzdurom.
AmeIia
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 83
Rejestracja: 5 sie 2019, o 10:54

Re: Wladza PiS dzien dzisiejszy.

Post autor: AmeIia » 11 sie 2020, o 00:33

Temat furgonetek już był w sądzie i mimo niekorzystnego dla nich wyroku nadal jeździły, a policja olewała zgłoszenia, albo nawet je eskortowała! I tak długo zajęło, żeby wreszcie komuś puściły nerwy i coś z tym zrobił... Jak państwo działa nie tak, jak powinno, to ludzie biorą sprawy w swoje ręce, to logiczne. Co innego mają zrobić, ze stoickim spokojem znosić jak ktoś bezkarnie wyzywa ich od pedofili? Nie tylko wyzywa, bo na pewno niektórzy ludzie uwierzyli w te bzdury, które oni rozpowiadają i zwiększyło to jeszcze bardziej uprzedzenia.
Awatar użytkownika
KobiecaPrzyjazn
super forma
super forma
Posty: 1538
Rejestracja: 4 lut 2014, o 22:38
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Wladza PiS dzien dzisiejszy.

Post autor: KobiecaPrzyjazn » 11 sie 2020, o 23:06

Powiem szczerze, że postanowiłam dozować sobie informacje dotyczące tego co się dzieje w Polsce. Na promocję koronawirus nie mam wpływu, więc jedyne co mogę zrobić to nie chlonac informacji, którymi nie chcę się karmić. Czekałam tylko na decyzję SN w sprawie powtórzenia wyborów. Nie, że spodziewałam się pozytywnego obrotu spraw, ale dla mnie to oczywiste, że po ogłoszeniu tej decyzji w Polsce powinna się rozpocząć fala protestów różnych środowisk. Okazuje się, że pomimo możliwości, jakie daje nam cywilizacja globalna, Polacy zrezygnowali. Mamy związki zawodowe, stowarzyszenia, to nie jest problem aby się skomunikować i stanąć do strajków, protestów, marszów, manifestacji. Problem leży w tchórzostwie i braku patriotyzmu. Co taki jeden Kowalski może zrobić sam. Albo grupa 48 osób. Ale już taki Trzaskowski, który ma poparcie przynajmniej prawie połowy społeczeństwa może. Wystarczy mały bodziec aby to wszystko wybuchło. Porozumienie ze zwiazkami, organizacjami. Bez problemu byłby w stanie to zrobić. Dlaczego tego nie robi? W czasach, gdy inni walczyli o wolność nie bylo internetu, nie było telefonów, a jednak ludzie wychodzili na ulicę i protestowali. Głównie po to aby było widać ilu nas jest. Tym czasem z dnia na dzień staliśmy się zakładnikami we własnym kraju. My dyskutujemy o tym czy można aresztować osoby z Fundacji kierującej furgonetką za łamanie przepisów drogowych??? Za rzucanie oszczerstw pod warunkiem, że indywidualne osoby złożą zawiadomienie o zniesławieniu? A co z dyskryminacja mniejszości? Z łamaniem zasad demokracji? Egzekwowaniem już ogłoszonego wyroku zakazującego działań owej Fundacji? Ja się zastanawiam dlaczego tylko jeden albo dwa protesty w Warszawie. Tego dnia akurat byłam w Warszawie. Gdybym wiedziała o takim proteście to bym na niego się wybrała i jeszcze bym udostępniła to dalej. To było na pewno bardzo odważne, ale zbyt mały zasięg i zbyt małe wykorzystanie zasobów jakie ma obecnie człowiek aby w szybkim czasie rozprzestrzeniać informacje.
Wstawiajcie proszę informacje o takich wydarzeniach, bo powinny się odbywać co weekend, a nawet jak trzeba codziennie i w coraz większej ilości ludzi. I najlepiej w sposób scentralizowany. Nie mamy prawa oczekiwać pomocy od UE skoro nie jesteśmy w stanie sami sobie pomóc, nie jesteśmy wyraziści, nie jesteśmy zdecydowani. To takie straszne być aresztowanym z powodu udziału w demonstracji? A kiedyś byłby to powód do dumy. Dlaczego nie organizujemy spotkań z innymi stowarzyszeniami, choćby nauczycielami, opiekunami niepełnosprawnych, przedsiębiorcami??? 48 albo nawet 400 osób nic nie wskóra. Spójrzmy na Białoruś. Przez wstawianie memów siedząc w fotelu nic Polacy nie zmienią. Trzeba pokazać jaka jest skala niezadowolenia aby uniewiarygodnic decyzję SN.
Jeszcze jakiś czas temu miałam mieszane uczucia na temat parad równości, wzbudzania kontrowersji w miejsce tolerancji dla osób, którym nie jest łatwo się otworzyć na taką swobodę i liberalizm. Teraz już nie o to chodzi. Chodzi o to żeby być widzialnymi dla Europy i świata. Po to ludzie wymyślili happeningi i ekspresję twórczą. Taki rodzaj kontrowersji ma naprawdę ogromny sens.
Jeśli czujesz, że jesteś fair - rób co chcesz! ;)
Awatar użytkownika
KobiecaPrzyjazn
super forma
super forma
Posty: 1538
Rejestracja: 4 lut 2014, o 22:38
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Wladza PiS dzien dzisiejszy.

Post autor: KobiecaPrzyjazn » 11 sie 2020, o 23:08

Imelda pisze:
10 sie 2020, o 05:55
Cała ta awantura to od początku idiotyzm. Fakty są takie, że ta osoba pobiła człowieka i musi ponieść konsekwencje prawne. Niezależnie czy hetero bije homo, czy homo bije hetero, prawo dla wszystkich jest takie samo. Czego tu bronić? Zamiast skakać po radiowozach i utrudniać policjantom czynności zlecone przez sąd, lepiej zająć się jakimiś pożytecznymi działaniami, które budowałyby pozytywny, a nie awanturniczy wizerunek LGBT w Polsce.
A to już zapadł jakiś wyrok, dowody, świadkowie, proces, że już wiadomo kto kogo pobił i co nim kierowało? Kiedy? Może pod osłona nocy?
Jeśli czujesz, że jesteś fair - rób co chcesz! ;)
Polska_1989
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 51
Rejestracja: 21 lut 2020, o 00:35

Re: Wladza PiS dzien dzisiejszy.

Post autor: Polska_1989 » 14 sie 2020, o 08:32

A że to jest marksizm. Obok tych tęczowych flag były też czerwone komunistyczne czerwone flagi na wiecach LGBT. To są materiały dostępne w internecie. Ja nie chcę być nic wspólnego, ani z chuligaństwem, ani Z LGBT, ani z czerwonym komunizmem.
biedronca
super forma
super forma
Posty: 2073
Rejestracja: 22 kwie 2015, o 19:46

Re: Wladza PiS dzien dzisiejszy.

Post autor: biedronca » 14 sie 2020, o 09:49

No fantastycznie, wygląda na to, że nawet "naszym" udało się wmówić, że lgbt to ideologia :cry:

Z tego co wiem, chrześcijanie w Polsce mogą brać śluby, adoptować dzieci (pewno nawet łatwiej niż wyznawcy innych religii, albo ateiści). Nie słyszałam, żeby ktoś napadał ludzi i bił na procesji w Boże Ciało. Nie ma stref wolnych od katolicyzmu.

Jest dyskusja z symbolami chrześcijaństwa, są one używane w sztuce i w dyskusjach i nic dziwnego, bo chrześcijaństwo w naszym społeczeństwie jest bardzo istotne, nawet dla tych, nolens volens, którzy się z nim nie utożsamiają. I często wtedy rozpętuje się wielka debata, czy tak można. Moim zdaniem, jeśli to jest sztuka, jeśli nie znajduje się w przestrzeni publicznej tylko np. w galerii, to jest ok. Jeśli kogoś genitalia obrażają, to po prostu się tam nie pcha. Jeżeli pojawia się w przestrzeni publicznej, to kwestia do dyskusji.

Natomiast bardzo nie rozumiem, dlaczego kogoś obraża tęczowa flaga. Na symbolach religijnych? Przecież Jezus mówił o miłość do bliźniego. Przecież papież Franciszek mówi o szacunku do osób homoseksualnych. Na symbolach powstania warszawskiego? Z samej statystyki wynika, że wśród walczących były osoby należące do społeczności lgbt+. Że wśród osób, które ucierpiały w powstaniu takie osoby były, to są udokumentowane fakty.

I ja, ani żadna z nas, nie jest odpowiedzialna za zachowanie wszystkich osób lgbt+. Oczywiście, że nie wszyscy jesteśmy wspaniałymi dobrymi ludźmi (chociaż wydaje mi się, że więcej wśród nas takich ludzi niż wśród ogółu <3). Za przestępstwo należy odpowiedzieć, za niewłaściwe zachowanie należy się krytyka. Ale pokojowe demonstracje nie mogą być rozwijane przez policję w brutalny sposób. A kary za wykroczenia powinny być współmierne do tych wykroczeń.

I jeszcze jedno. Ja przyznam się, nigdy Marksa nie czytałam. Proszę mi wskazać, gdzie tu jest marksizmu.
Awatar użytkownika
KobiecaPrzyjazn
super forma
super forma
Posty: 1538
Rejestracja: 4 lut 2014, o 22:38
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Wladza PiS dzien dzisiejszy.

Post autor: KobiecaPrzyjazn » 15 sie 2020, o 16:41

biedronca pisze:
14 sie 2020, o 09:49

Natomiast bardzo nie rozumiem, dlaczego kogoś obraża tęczowa flaga. Na symbolach religijnych? Przecież Jezus mówił o miłość do bliźniego. Przecież papież Franciszek mówi o szacunku do osób homoseksualnych.
Jak dziś o to zapytałam protestującą Panią, to mi powiedziała, że ta tęcza lgbt się nie liczy bo ma sześć kolorów i jest symbolem szatana, druga Pani powiedziała że jest też szmatą. Prawdziwa tęcza ma 7 kolorów :roll:
Nie miała na głowie beretu ani dziwnego wyrazu twarzy, mówiła to z pełnym przekonaniem, była elegancko ubrana i była głęboko przekonana że ma sluszność. Panie, które się rzuciły na mnie i moją partnerkę pod kościołem z awanturą również uważały że mają prawo. Jedna chciała mnie przesuwać bo stwierdziła że nie mam prawa się odzywać ani dowiadywać o co protestują bo się z nimi nie zgadzam. Chciały wzywać policję, pomimo że to one stały i protestowały.
Jeśli czujesz, że jesteś fair - rób co chcesz! ;)
ODPOWIEDZ