Wladza PiS dzien dzisiejszy.

Poważniej, czyli o polityce, sprawach społecznych, ustawodawstwie i naszych prawach.
ODPOWIEDZ
marinnaWR
super forma
super forma
Posty: 2070
Rejestracja: 21 maja 2008, o 02:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wladza PiS dzien dzisiejszy.

Post autor: marinnaWR » 22 paź 2018, o 01:32

neutrall pisze:
22 paź 2018, o 00:49
No i jak interpretować wyniki wyborów (?)
Wychodzi na to że po podsumowaniu wszystkiego wychodzi remis.... Nie ma ani wygranych ani przegranych....
Wstępna mapa samorządowa, nie napawa optymizmem, ale po zawiązaniu koalicji, układ sił jakoś się pozmienia.

https://wiadomosci.onet.pl/wybory-samor ... =onetsg_fb
W każdym razie oba obozy ogłosiły zwycięstwo.
Ja cieszę się z wyników jakie ma Łódź (co zrobi PIS?) i Warszawa. Nawet jeśli w sejmikach nieco lepszy wynik ma PIS, to jednak pomimo nachalnej propagandy zdecydowanego zwycięstwa nie odnieśli. Mam nadzieję, że wraz ze wzrostem frekwencji (nieznaczny) przyjdzie w przyszłości nadzieja na odbicie sejmików wojewódzkich. Nie chcę myśleć, że będzie gorzej.
Awatar użytkownika
neutrall
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 345
Rejestracja: 5 kwie 2014, o 16:27

Re: Wladza PiS dzien dzisiejszy.

Post autor: neutrall » 22 paź 2018, o 20:48

Ze wstępnych wyników wynika że PiS przejął sejmik na G. Śląsku :? Ale nic to, zobaczymy jakie będą oficjalne wyniki może samodzielnie nie będą rządzić. Trochę mnie to zdziwiło, bo Śląsk nie był wcześniej jakoś szczególnie za PiS.
Z drugiej strony cieszy że ludzie z mojego miasta w kooooońcu się ruszyli, jest skok we frekwencji. Ogólnie po wstępnych wynikach i naocznie było widać że jest parcie na zmianę. Będzie druga tura, nie licząc na wiele, to i tak coś pozytywnie zaskoczyło....
marinnaWR pisze:
22 paź 2018, o 01:32
Ja cieszę się z wyników jakie ma Łódź (co zrobi PIS?) i Warszawa.
Łódź to jest ciekawa sprawa.... Moim zdaniem PiS nie ruszy Zdanowskiej.

Po pierwsze, plan im się posypał, i nie do końca tak to miało wyglądać. Miał być szybki skok na samorządy a nie wiadomo w ilu sejmikach będą samodzielnie rządzić. Jako optymistka zakładam 2 może 3

Po drugie, nie będą chcieli podnosić temperatury opinii publicznej. Bo i tak, na pewno wynik wyborów, dają im mocno do myślenia i widzą, że jednak nie poszło im tak gładko jak sądzili.

A po trzecie, sądy i SN jest w kompletnej perzynie. Zakładali że po całkowitym przejęciu sądownictwa łącznie z SN, będą mogli wykaszać sobie np. z samorządów jak chcą i kogo chcą nawet z pominięciem prawa. (I to jest najważniejsze)
A te jasno mówi że wygaszanie mandatu w przypadku Zdanowskiej, jest niezgodne z kodeksem karnym i wyborczym, i są odpowiednie przepisy które ściśle to regulują.
Sąd z pewnością będzie te przepisy brał pod uwagę na drodze odwoławczej, jeśli wojewoda rzeczywiście odważy się wygaszać mandat. Także przy niezawisłym orzecznictwie sądowym, ta sprawa będzie wygrana w cuglach. PiS o tym wie, więc (na razie) nie będzie ryzykować takiej PRowej kompromitacji.
''Wolność to stan umysłu''
Awatar użytkownika
osiol
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2193
Rejestracja: 17 sty 2006, o 00:00
Lokalizacja: znów gdzieś tam ;)

Re: Wladza PiS dzien dzisiejszy.

Post autor: osiol » 23 paź 2018, o 12:02

Nawet jeśli spróbują, to taka sprawa będzie się ciągnąć pewnie rok, a za rok jej wyrok będzie wymazany, więc tak czy siak będzie mogła objąć urząd. A jeśli spróbują ją ruszyć - ludzie na wyborach parlamentarnych im tego nie zapomną :)
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Wladza PiS dzien dzisiejszy.

Post autor: ImaSumak » 23 paź 2018, o 14:20

Uważam, że jeśli wymaga się od kogoś przestrzegania prawa, to samemu trzeba go przestrzegać.
Jestem zniesmaczona postępowaniem w tym względzie PiSem, ale PO nie jest lepsza. Obie partie i ich argumenty są dla mnie obrzydliwe.

Jeśli ktoś skazany wyrokiem nie może pełnić funkcji publicznych, to nie może. Które uszko ma bardziej, w którym kierunku nie powinno mieć absolutnie żadnego znaczenia.
Lubię kiedy kobieta...
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Wladza PiS dzien dzisiejszy.

Post autor: dobranocka14 » 23 paź 2018, o 15:06

Przypadek p. Zdanowskiej jest interesujący bo z ustawy o pracownikach samorządowych wynika, że osoba skazana nie może być zatrudniana w samorządzie ale kodeks wyborczy jednocześnie dopuszcza możliwość kandydowania i wyboru osoby skazanej na burmistrza czy prezydenta.
Zgadzam się natomiast ze spojrzeniem Imy, że stawiając przeciwnikowi zarzuty samemu powinno się postępować w sposób jaki oczekuje się od drugiej strony.
Awatar użytkownika
neutrall
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 345
Rejestracja: 5 kwie 2014, o 16:27

Re: Wladza PiS dzien dzisiejszy.

Post autor: neutrall » 23 paź 2018, o 23:23

ImaSumak pisze:
23 paź 2018, o 14:20
Jeśli ktoś skazany wyrokiem nie może pełnić funkcji publicznych, to nie może. Które uszko ma bardziej, w którym kierunku nie powinno mieć absolutnie żadnego znaczenia.
Z moralnego pkt. widzenia tak powinno być. Ale prawo pisane i stanowione nie jest do końca kompatybilne z prawem moralnym.
Przy wygaszaniu mandatu, posła, radnego, czy na prezydenta itd. są brane pod uwagę różne wytyczne, m.in czy to był czyn umyślny lub nieumyślny, status wyroku, (i oto jest największy spór o kwalifikację czynu) czy to był wyrok pozbawienia wolności czy nie.

Np. z tego artykułu https://www.rp.pl/Ustroj-i-kompetencje/ ... andat.html można wywnioskować, że utrata mandatu, nie jest tak prosta jak by się mogło wydawać.

Jasne że to prawo można zmienić (bo rzeczywiście jest wadliwe i niespójne) tak, że jedną ławą wywalało by się z urzędu wszystkich, pod pretekstem jednego warunku prawomocnego wyroku. Tylko że wtedy wylatują wszyscy łącznie z członkami PiS na ważnych funkcjach, którzy również mają prawomocne wyroki, za zniesławienia, grzywny, albo z innego tytułu.

Ogólnie nie dość że ustawodawca źle napisał prawo, to jeszcze jest stosowane nierówno. Prosty przykład, burmistrz Rabki z PiS, która została skazana na grzywnę za niedopełnienie obowiązków służbowych, jednak nie poniosła żadnych konsekwencji.
''Wolność to stan umysłu''
marinnaWR
super forma
super forma
Posty: 2070
Rejestracja: 21 maja 2008, o 02:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wladza PiS dzien dzisiejszy.

Post autor: marinnaWR » 26 paź 2018, o 15:47

Wojewoda już się wypowiedział, dodatkowo jest opcja ułaskawienia Zdanowskiej przez prezydenta. Będzie prezydentką i powodzenia - niech rządzi i wyciąga wnioski z własnych błędów.
https://wiadomosci.wp.pl/szykuje-sie-wn ... 077899905a

Mnie zmartwiło, że tzw bezpartyjni dogadali się z PIS w dolnośląskim :x
Awatar użytkownika
Anielle
Posty: 9
Rejestracja: 30 paź 2018, o 13:31

Re: Wladza PiS dzien dzisiejszy.

Post autor: Anielle » 30 paź 2018, o 13:48

Podobno w obozie PiSu wybory samorządowe były bardzo gorzką pigułą i zaczął narastać strach, że przy wyborach do PE moze byc tylko gorzej. Mam szczerą nadzieje, że serio tak bedzie.
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Wladza PiS dzien dzisiejszy.

Post autor: ImaSumak » 30 paź 2018, o 14:24

Nie mam pojęcia skąd ta propaganda mówiąca, że PiSowi te wybory nie wyszły. Kto to rozsiewa takie banialuki? Platformersi, Kodowcy? Jak tak dalej PiS będzie przegrywał, to za 5 lat wszystkie samorządy będą jego, a opozycja bedzie świętować, że wygrała w Wawie. Trochę realizmu.
Oto zestawienie wyników tych wyborów i poprzednich:
https://wiadomosci.onet.pl/wybory-samor ... ku/5pxyr8l
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
neutrall
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 345
Rejestracja: 5 kwie 2014, o 16:27

Re: Wladza PiS dzien dzisiejszy.

Post autor: neutrall » 31 paź 2018, o 00:24

ImaSumak pisze:
30 paź 2018, o 14:24
Nie mam pojęcia skąd ta propaganda mówiąca, że PiSowi te wybory nie wyszły. Kto to rozsiewa takie banialuki? Platformersi, Kodowcy? Jak tak dalej PiS będzie przegrywał, to za 5 lat wszystkie samorządy będą jego, a opozycja bedzie świętować, że wygrała w Wawie. Trochę realizmu.
Oto zestawienie wyników tych wyborów i poprzednich:
https://wiadomosci.onet.pl/wybory-samor ... ku/5pxyr8l
Pyrrusowe zwycięstwo... Jak na tak wysokie nakłady i koszty, a także sprzyjającą koniunkturę, to i tak kiepski rezultat. W analogicznym czasie rządów, Platforma miała lepsze wyniki w samorządach.
''Wolność to stan umysłu''
marinnaWR
super forma
super forma
Posty: 2070
Rejestracja: 21 maja 2008, o 02:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wladza PiS dzien dzisiejszy.

Post autor: marinnaWR » 31 paź 2018, o 20:44

ImaSumak pisze:
30 paź 2018, o 14:24
Nie mam pojęcia skąd ta propaganda mówiąca, że PiSowi te wybory nie wyszły. Kto to rozsiewa takie banialuki? Platformersi, Kodowcy? Jak tak dalej PiS będzie przegrywał, to za 5 lat wszystkie samorządy będą jego, a opozycja bedzie świętować, że wygrała w Wawie. Trochę realizmu.
Oto zestawienie wyników tych wyborów i poprzednich:
https://wiadomosci.onet.pl/wybory-samor ... ku/5pxyr8l
Ima, cytujesz pisowską propagandę, te słupki pięknie pokolorowane...no same fakty, tylko te, które pasują do tezy. Tak właśnie działa propaganda. Czy to jest właściwe źródło informacji ? Te słupki, dane mają za zadanie jedno - przekonać Cię, że opozycja nie ma szans, że przegrywają zawsze i wszędzie. Wniosek ? są beznadziejnie głupi i powinni dać sobie spokój. To samo nadaje telewizja publiczna od wielu miesięcy...Zwycięstwa Zdanowskiej i Trzaskowskiego są niewidoczne w tych zestawieniach. Czy faktycznie tak niewiele znaczą ? :?:
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Wladza PiS dzien dzisiejszy.

Post autor: ImaSumak » 31 paź 2018, o 21:51

neutrall pisze:
23 paź 2018, o 23:23
ImaSumak pisze:
23 paź 2018, o 14:20
Jeśli ktoś skazany wyrokiem nie może pełnić funkcji publicznych, to nie może. Które uszko ma bardziej, w którym kierunku nie powinno mieć absolutnie żadnego znaczenia.
Z moralnego pkt. widzenia tak powinno być. Ale prawo pisane i stanowione nie jest do końca kompatybilne z prawem moralnym.
Przy wygaszaniu mandatu, posła, radnego, czy na prezydenta itd. są brane pod uwagę różne wytyczne, m.in czy to był czyn umyślny lub nieumyślny, status wyroku, (i oto jest największy spór o kwalifikację czynu) czy to był wyrok pozbawienia wolności czy nie.

Np. z tego artykułu https://www.rp.pl/Ustroj-i-kompetencje/ ... andat.html można wywnioskować, że utrata mandatu, nie jest tak prosta jak by się mogło wydawać.

Jasne że to prawo można zmienić (bo rzeczywiście jest wadliwe i niespójne) tak, że jedną ławą wywalało by się z urzędu wszystkich, pod pretekstem jednego warunku prawomocnego wyroku. Tylko że wtedy wylatują wszyscy łącznie z członkami PiS na ważnych funkcjach, którzy również mają prawomocne wyroki, za zniesławienia, grzywny, albo z innego tytułu.

Ogólnie nie dość że ustawodawca źle napisał prawo, to jeszcze jest stosowane nierówno. Prosty przykład, burmistrz Rabki z PiS, która została skazana na grzywnę za niedopełnienie obowiązków służbowych, jednak nie poniosła żadnych konsekwencji.
Nie znam się na prawie, polemizować więc nie będę. Z tego co rozumiem, są dwie sprzeczne ustawy. Przede wszystkim więc należałoby tutaj zadziałać i naprawić błąd na przyszłość. Na dzień dzisiejszy zaś w związku z nieczytelnością prawa, wyższość będą brały własne interesy, bo przecież nikt nie pokusi się o obiektywizm.

Uważam, że osoby skazane prawomocnym wyrokiem nie powinny piastować publicznych funkcji. Przecież nawet od kontrolerów biletów wymaga się niekaralności. Skoro zaś mamy sytuację, że osoby sprawujace urzędy publiczne mogą mieć wyroki, to wg mnie coś jest nie tak. Taka sytuacja skłania do "targów" i "haków". Z jednej strony, bo z drugiej jakby wskazuje, że bycie skazanym jest własciwie niczym złym (bo że on/ona cos tam zrobił złego, to przecież nieważne, bo jest taki fajny, czy działa wg naszej myśli). A przecież takie rzeczy powinny być napiętnowane. Weźmy przykład pana Mateusza Kijowskiego: człowiek niepłacący od wielu lat alimentów na swoje dzieci. Przecież to jest karalne. Ilu ludzi za nim poszło, zupełnie nie zastanawiając się nad tym, że ten czlowiek nagminnie łamie prawo? Dlaczego tak wielu ludzi się nie zastanowiło, że coś z tym gościem jest nie tak?
Prawo działajace jak do tej pory nie jest stanowcze ani na tyle piętnujace, by pokazywać ludziom, że tak nie wolno. Osoby, które mają wyroki nie są wiarygodne i nie są w porządku. Nie powinno być przyzwolenia na łamanie prawa, a osoby publiczne powinny być dowodem na to.

Co do Pani burmistrz Rabki: PO nie poparła Adamowicza w wyborach samorządowych w Gdansku, gdyż trwają przeciw niemu procesy sądowe. A był to przecież ich sztandar w Gdańsku wieeeloletni. Wystawili więc swojego kandytata. Jeśli chodzi o Łódź zaś, po naradach, doszli do wniosku, że Zdanowską poprą mimo, że ta wyrok już ma... I takie to jest działanie oparte tylko i wyłacznie na interesach partyjnych i sympatiach. Takie działania
jednak oraz takie prawo generuje nieustajace i ciągłe zależności (oraz śmiesznośc, ale tego ludzie nie dostrzegają), bo w efekcie mamy przepychankę o to kto jest skazany bardzie (albo będzie) i które prawo jest prawsze.
A tak, gdyby wszyscy skazani prawomocnymi wyrokami wylecieli z życia publicznego, to po pierwsze, może zwykłym ludziom by to coś pokazało, po drugie, mocno przetrzebiloby towarzystwo goniace do wladzy, a po trzecie, pokazało ludziom, którzy chcą pelnić funkcje publiczne, że łamać prawa nie mogą, chocby wyzywając czy zniesławiając innych.
Lubię kiedy kobieta...
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Wladza PiS dzien dzisiejszy.

Post autor: dobranocka14 » 31 paź 2018, o 22:22

marinnaWR pisze:
31 paź 2018, o 20:44
ImaSumak pisze:
30 paź 2018, o 14:24
Nie mam pojęcia skąd ta propaganda mówiąca, że PiSowi te wybory nie wyszły. Kto to rozsiewa takie banialuki? Platformersi, Kodowcy? Jak tak dalej PiS będzie przegrywał, to za 5 lat wszystkie samorządy będą jego, a opozycja bedzie świętować, że wygrała w Wawie. Trochę realizmu.
Oto zestawienie wyników tych wyborów i poprzednich:
https://wiadomosci.onet.pl/wybory-samor ... ku/5pxyr8l
Ima, cytujesz pisowską propagandę, te słupki pięknie pokolorowane...no same fakty, tylko te, które pasują do tezy. Tak właśnie działa propaganda. Czy to jest właściwe źródło informacji ? Te słupki, dane mają za zadanie jedno - przekonać Cię, że opozycja nie ma szans, że przegrywają zawsze i wszędzie. Wniosek ? są beznadziejnie głupi i powinni dać sobie spokój. To samo nadaje telewizja publiczna od wielu miesięcy...Zwycięstwa Zdanowskiej i Trzaskowskiego są niewidoczne w tych zestawieniach. Czy faktycznie tak niewiele znaczą ? :?:
Tu dane szczegółowe
https://www.google.pl/amp/wiadomosci.ga ... polsce.amp
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Wladza PiS dzien dzisiejszy.

Post autor: ImaSumak » 2 lis 2018, o 21:41

neutrall pisze:
31 paź 2018, o 00:24
ImaSumak pisze:
30 paź 2018, o 14:24
Nie mam pojęcia skąd ta propaganda mówiąca, że PiSowi te wybory nie wyszły. Kto to rozsiewa takie banialuki? Platformersi, Kodowcy? Jak tak dalej PiS będzie przegrywał, to za 5 lat wszystkie samorządy będą jego, a opozycja bedzie świętować, że wygrała w Wawie. Trochę realizmu.
Oto zestawienie wyników tych wyborów i poprzednich:
https://wiadomosci.onet.pl/wybory-samor ... ku/5pxyr8l
Pyrrusowe zwycięstwo... Jak na tak wysokie nakłady i koszty, a także sprzyjającą koniunkturę, to i tak kiepski rezultat. W analogicznym czasie rządów, Platforma miała lepsze wyniki w samorządach.
Pyrrusowe zwycięstwo byłoby wtedy, gdyby PiS faktycznie poniósł naklady i koszty. Partie w Polsce finansowane są z pieniędzy publicznych. PiS będąc u władzy rozdał pieniądze podatników. Jak każda rządząca partia obłożył spółki państwa swoimi ludźmi, nawet "córka leśnika" miala mieć (i pewnie ma) swój udział. PiS w związku z tym że wygrał, musiał zapewnić wszystkim swoim poplecznikom co im obiecał. Stąd wycinka lasów na potęgę. Stąd zniszczenie prestiżu hodowli koni arabskich w Janowie. Stąd popsucie relacji z UE. Niszczenie szkolnictwa i uczelni wyższych, ukłon do o. Rydzyka itd., itd..

Dla mnie jest przerażające, że mimo tego wszystkiego co PiS zrobił złego w Polsce i na arenie międzynarodowej podczas swoich rządów spowodowało, że ta partia wygrała w znaczący sposób w stosunku do poprzednich wyborów.
Ręce mi zaś zupełnie opadły, gdy okazało się, że dla blisko połowy uprawnionych do głosowania, jest zupełnie obojętne, czy w Polsce następuje niszczenie państwa zarówno na naszej arenie jak i miedzynarodowej i srodowiska naturalnego tego kraju. Że faszyzm ma się coraz lepiej, a z drugiej strony, że 500+ też mają w d...
Bardzo źle to o nas śiadczy.

PS W tych wyborach można było głosować tylko na terenie Polski. Pewnie 90% (lub więcej) Polaków mieszkajacych za granicą nie głosowało. Biorąc pod uwagę, że kiedy Polonia może głosować, to głosuje, procent głosujących byłby wyższy. Biorąc pod uwagę jak zwykle glosuje Polonia, PiS wygrałby jeszcze bardziej znacząco.
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Wladza PiS dzien dzisiejszy.

Post autor: ImaSumak » 3 lis 2018, o 13:12

marinnaWR pisze:
31 paź 2018, o 20:44
ImaSumak pisze:
30 paź 2018, o 14:24
Nie mam pojęcia skąd ta propaganda mówiąca, że PiSowi te wybory nie wyszły. Kto to rozsiewa takie banialuki? Platformersi, Kodowcy? Jak tak dalej PiS będzie przegrywał, to za 5 lat wszystkie samorządy będą jego, a opozycja bedzie świętować, że wygrała w Wawie. Trochę realizmu.
Oto zestawienie wyników tych wyborów i poprzednich:
https://wiadomosci.onet.pl/wybory-samor ... ku/5pxyr8l
Ima, cytujesz pisowską propagandę, te słupki pięknie pokolorowane...no same fakty, tylko te, które pasują do tezy. Tak właśnie działa propaganda. Czy to jest właściwe źródło informacji ? Te słupki, dane mają za zadanie jedno - przekonać Cię, że opozycja nie ma szans, że przegrywają zawsze i wszędzie. Wniosek ? są beznadziejnie głupi i powinni dać sobie spokój. To samo nadaje telewizja publiczna od wielu miesięcy...Zwycięstwa Zdanowskiej i Trzaskowskiego są niewidoczne w tych zestawieniach. Czy faktycznie tak niewiele znaczą ? :?:
Marinno, ja wiem jak działa propaganda. PO nie dość że doprowadziło swoimi ośmioletnimi rządami do przejęcia władzy przez PiS, to jeszcze teraz wraz z Kodowcami sieje propagandę sukcesu. Można i tak. Ostatecznie przecież wszystkim wiadomo, że PiS przegrał te wybory i żadne ładnie malowane słupki temu nie zaprzeczą. I zajebiście!
Lubię kiedy kobieta...
marinnaWR
super forma
super forma
Posty: 2070
Rejestracja: 21 maja 2008, o 02:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wladza PiS dzien dzisiejszy.

Post autor: marinnaWR » 4 lis 2018, o 02:32

Nie zaobserwowałam żeby PO chwaliła się wygraną tych wyborów, ale fakt, że nie śledzę ich oficjalnych stron (bo ich nie lubię), dlatego mogło mnie to ominąć.
Propaganda jest niestety powszechnie stosowana przez obozy polityczne, zwłaszcza podczas wyborów czy religie chcące zaskarbić sobie względy wyznawców. i niełatwo jest oddzielić ziarno od plew.
Mnie martwi obecna sytuacja w Polsce, tak samo jak Ciebie. Jest źle i chciałabym żebyśmy mieli silną opozycję, która potrafi mądrze pociągnąć za sobą rodaków do konstruktywnego działania przeciwko kaczystom. Niestety mimo wielu pięknym zrywom wciąż to się nie udaje, bo za mało rodaków angażuje się w te działania, nie są one też efektywne. Przyznaję, że czasem opadają mi ręce i w ogóle płacz. No, ale nie można się jednak poddawać, trzeba stawić opór. Każdy na miarę swoich możliwości i konsekwentnie.
ps. A tu wciąż pada :beksa:
massgirlz
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 177
Rejestracja: 29 sty 2018, o 17:25

Re: Wladza PiS dzien dzisiejszy.

Post autor: massgirlz » 4 lis 2018, o 07:59

Niestety ale wybory aktualnie to nie jest już kwestia "wyboru" tego na kogo chemy głosować, bo w jakimś tam stopniu reprezentuje nasze poglądy, aktualnie powinniśmy wszyscy głosować przeciw.... przeciw fanatykom, narodowcom, radykałom i innym podobnym, których postępowanie stawia naszą demokrację na arenie międzynarodowej gdzieś zaraz za Kongiem...
Żadna z aktualnie przewodzących na naszej arenie partii nie jest nawet odrobiną satysfakcjonująca, jedna jednak nie jest fanatykami a ich trzeba się bać jak już pokazały karty historii.
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Wladza PiS dzien dzisiejszy.

Post autor: ImaSumak » 4 lis 2018, o 18:43

massgirlz pisze:
4 lis 2018, o 07:59
Niestety ale wybory aktualnie to nie jest już kwestia "wyboru" tego na kogo chemy głosować, bo w jakimś tam stopniu reprezentuje nasze poglądy, aktualnie powinniśmy wszyscy głosować przeciw.... przeciw fanatykom, narodowcom, radykałom i innym podobnym, których postępowanie stawia naszą demokrację na arenie międzynarodowej gdzieś zaraz za Kongiem...
Żadna z aktualnie przewodzących na naszej arenie partii nie jest nawet odrobiną satysfakcjonująca, jedna jednak nie jest fanatykami a ich trzeba się bać jak już pokazały karty historii.
Jak widać po wynikach wyborów:
1. Najwiekszej grupie uprawnionych do głosowania jest zupelnie obojętne kto i jak rządzi.
2. Coraz więcej głosujących wybiera PiS.

Kiedyś głosowałam przeciw. Teraz głosuje już tylko, na tych, których faktycznie popieram i nie interesuje mnie tłumaczenie, że powinnam na Platformę, Trzaskowskiego itd. dla mniejszego zła.
Dzięki takiemu myśleniu Platforma wciąż ma się dobrze, a to właśnie dzięki jej rządom mamy to, co mamy teraz.

Marinno, oczywiście że trzeba stawiać opór. Przynajmniej możemy sobie narzekać na spotkaniach po wyborach, bo na nie chodzimy (a propos jeża, to niedlugo przyjeżdżam).
Co do pogody: u mnie dzisiaj zaczęło padać, ale dopiero po jeździe konnej. Jestem więc usatysfakcjonowana, bo ostatnio tak mnie zlało, że nawet bieliznę mogłam wykręcać, a z butów musiałam wylać wodę. :)
Lubię kiedy kobieta...
marinnaWR
super forma
super forma
Posty: 2070
Rejestracja: 21 maja 2008, o 02:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wladza PiS dzien dzisiejszy.

Post autor: marinnaWR » 5 lis 2018, o 22:16

ImaSumak pisze:
4 lis 2018, o 18:43
massgirlz pisze:
4 lis 2018, o 07:59
Niestety ale wybory aktualnie to nie jest już kwestia "wyboru" tego na kogo chemy głosować, bo w jakimś tam stopniu reprezentuje nasze poglądy, aktualnie powinniśmy wszyscy głosować przeciw.... przeciw fanatykom, narodowcom, radykałom i innym podobnym, których postępowanie stawia naszą demokrację na arenie międzynarodowej gdzieś zaraz za Kongiem...
Żadna z aktualnie przewodzących na naszej arenie partii nie jest nawet odrobiną satysfakcjonująca, jedna jednak nie jest fanatykami a ich trzeba się bać jak już pokazały karty historii.
Jak widać po wynikach wyborów:
1. Najwiekszej grupie uprawnionych do głosowania jest zupelnie obojętne kto i jak rządzi.
2. Coraz więcej głosujących wybiera PiS.

Kiedyś głosowałam przeciw. Teraz głosuje już tylko, na tych, których faktycznie popieram i nie interesuje mnie tłumaczenie, że powinnam na Platformę, Trzaskowskiego itd. dla mniejszego zła.
Dzięki takiemu myśleniu Platforma wciąż ma się dobrze, a to właśnie dzięki jej rządom mamy to, co mamy teraz.

Marinno, oczywiście że trzeba stawiać opór. Przynajmniej możemy sobie narzekać na spotkaniach po wyborach, bo na nie chodzimy (a propos jeża, to niedlugo przyjeżdżam).
Co do pogody: u mnie dzisiaj zaczęło padać, ale dopiero po jeździe konnej. Jestem więc usatysfakcjonowana, bo ostatnio tak mnie zlało, że nawet bieliznę mogłam wykręcać, a z butów musiałam wylać wodę. :)
Pomimo wielu złych wydarzeń i zaniechań Platformy uważam, że trochę jej zawdzięczamy. To prawda, że zawiedli w wielu aspektach, ale tam gdzie nie zawiedli to jednak chwała im za to.
Przyszło mi do głowy to, co z Wałęsą robi w tej chwili PIS. Otóż ja nie wiem, czy Wałęsa donosił. Mam nadzieję, że nie. Ale jeśli nawet, to moim zdaniem ten fakt niewiele zmienia. Wałęsa miał odwagę i pociągnął za sobą ludzi. Sprawił, że Polacy sięgnęli po demokrację. Uważam, że Wałęsie należą się apanaże i miejsce w historii Polski.

Lubię Ima Twoje twarde stanie na faktach i czarnowidztwo. Ja też te fakty dostrzegam, ale zdaje się, że jestem skłonna wybaczać ludziom słabości :*
Awatar użytkownika
Nayah
Posty: 9
Rejestracja: 6 lis 2018, o 11:19
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Wladza PiS dzien dzisiejszy.

Post autor: Nayah » 6 lis 2018, o 11:46

A jak wam sie podobalo wczorajsze przesluchanie Tuska przez komisje ds. Amber Gold? Matko, w życiu nie widzialam piękniejszego pokazu, że Plaftorma może i nie jest świeta, ale stoi kilka poziomow wyzej niz PiS.
marinnaWR
super forma
super forma
Posty: 2070
Rejestracja: 21 maja 2008, o 02:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wladza PiS dzien dzisiejszy.

Post autor: marinnaWR » 6 lis 2018, o 21:42

Nayah pisze:
6 lis 2018, o 11:46
A jak wam sie podobalo wczorajsze przesluchanie Tuska przez komisje ds. Amber Gold? Matko, w życiu nie widzialam piękniejszego pokazu, że Plaftorma może i nie jest świeta, ale stoi kilka poziomow wyzej niz PiS.
Nie podobało mi się. Pokaz elokwencji...może to faktycznie wszystko, co można było zrobić w sytuacji, gdy przewodniczącego RE wzywa się na przesłuchanie tylko po to żeby go upokorzyć. Bez dowodów i nawet bez jasnej strategii co i jak udowodnić przesłuchiwanemu. Żenada, ale żenujące też było to co mówił Tusk. Zdaje się, że to nazywa się zwyczajnie - mataczenie ?
:nie:
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Wladza PiS dzien dzisiejszy.

Post autor: ImaSumak » 9 lis 2018, o 22:40

marinnaWR pisze:
5 lis 2018, o 22:16
ImaSumak pisze:
4 lis 2018, o 18:43
massgirlz pisze:
4 lis 2018, o 07:59
Niestety ale wybory aktualnie to nie jest już kwestia "wyboru" tego na kogo chemy głosować, bo w jakimś tam stopniu reprezentuje nasze poglądy, aktualnie powinniśmy wszyscy głosować przeciw.... przeciw fanatykom, narodowcom, radykałom i innym podobnym, których postępowanie stawia naszą demokrację na arenie międzynarodowej gdzieś zaraz za Kongiem...
Żadna z aktualnie przewodzących na naszej arenie partii nie jest nawet odrobiną satysfakcjonująca, jedna jednak nie jest fanatykami a ich trzeba się bać jak już pokazały karty historii.
Jak widać po wynikach wyborów:
1. Najwiekszej grupie uprawnionych do głosowania jest zupelnie obojętne kto i jak rządzi.
2. Coraz więcej głosujących wybiera PiS.

Kiedyś głosowałam przeciw. Teraz głosuje już tylko, na tych, których faktycznie popieram i nie interesuje mnie tłumaczenie, że powinnam na Platformę, Trzaskowskiego itd. dla mniejszego zła.
Dzięki takiemu myśleniu Platforma wciąż ma się dobrze, a to właśnie dzięki jej rządom mamy to, co mamy teraz.

Marinno, oczywiście że trzeba stawiać opór. Przynajmniej możemy sobie narzekać na spotkaniach po wyborach, bo na nie chodzimy (a propos jeża, to niedlugo przyjeżdżam).
Co do pogody: u mnie dzisiaj zaczęło padać, ale dopiero po jeździe konnej. Jestem więc usatysfakcjonowana, bo ostatnio tak mnie zlało, że nawet bieliznę mogłam wykręcać, a z butów musiałam wylać wodę. :)
Pomimo wielu złych wydarzeń i zaniechań Platformy uważam, że trochę jej zawdzięczamy. To prawda, że zawiedli w wielu aspektach, ale tam gdzie nie zawiedli to jednak chwała im za to.
Przyszło mi do głowy to, co z Wałęsą robi w tej chwili PIS. Otóż ja nie wiem, czy Wałęsa donosił. Mam nadzieję, że nie. Ale jeśli nawet, to moim zdaniem ten fakt niewiele zmienia. Wałęsa miał odwagę i pociągnął za sobą ludzi. Sprawił, że Polacy sięgnęli po demokrację. Uważam, że Wałęsie należą się apanaże i miejsce w historii Polski.

Lubię Ima Twoje twarde stanie na faktach i czarnowidztwo. Ja też te fakty dostrzegam, ale zdaje się, że jestem skłonna wybaczać ludziom słabości :*
A tam czarnowidztwo. Osobiście uważam się za optymistkę życiową. :)
Co do wybaczania: chyba też nie jest tak najgorzej ze mną.

Do historii dobierają się zwykle ludzie, którzy potrzebują poparcia w faktach z przeszłości dla swoich celów politycznych. Robią to też po to, by wymazać pewne wydarzenia czy ludzi, których nienawidzą. Wałęsy wymazać się jeszcze nie da, dlatego podjęto próby zdyskredytowania go w oczach ludzi. Pijaka, Żyda czy pedała trudno z niego zrobić, wybrano więc opcję zdrajcy narodu.
Ja też nie wiem czy on coś podpisał czy nie. Nie wykluczam, takie czasy to były. Nie zmienia to jednak faktu, co ten człowiek zrobił dla Polski, Europy i świata. Siedzenie w sali obok zaś, to jednak za mało, by przejść do historii.
O przyszłość w tym względzie się jednak nie martwię. Historia się zawsze broni i prędzej czy później okazuje się, jak było faktycznie.
Totmes III wymłotkował Hatszepsut usuwajac ją z historii na zawsze. A jednak, jak się okazało, nie. :)
Lubię kiedy kobieta...
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Wladza PiS dzien dzisiejszy.

Post autor: dobranocka14 » 10 lis 2018, o 17:42

Dwa światy:

Andrzej Duda zainteresowany ustawą zakazującą "propagandy homoseksualnej"
Czy prezydent podpisałby ustawę zakazującą "propagandy homoseksualnej" i gender w szkołach albo w harcerstwie - pyta dziennikarka w rozmowie z Andrzejem Dudą. "Uważam, że absolutnie taka propaganda nie powinna mieć miejsca w szkołach. Trzeba się temu cały czas spokojnie i konsekwentnie przeciwstawiać. Jeśli taka ustawa by powstała i byłaby dobrze napisana, nie wykluczam, że podszedłbym do niej poważnie" - stwierdza na łamach ultrakatolickiego dziennika prezydent.
https://www.google.pl/amp/s/queer.pl/am ... andy-prawo

Wicepremier Szkocji, John Swinney, poinformował, że szkocki rząd zaakceptował wszystkie propozycje zmian w programie nauczania przygotowane przez organizację LGBTI Inclusive Education. Przyznał, że dzięki temu Szkocja stanie się pierwszym krajem na świecie posiadającym w programie nauczania kwestie związane z tematyką LGBTQ - m.in. historię ruchów równościowych i tematy walki z homofobią, bifobią i transfobią. "Kluczowe jest, by program nauczania był równie różnorodny, co młodzież ucząca się w naszych szkołach".
https://queer.pl/news/202028/szkocja-pi ... w-szkolach
Awatar użytkownika
neutrall
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 345
Rejestracja: 5 kwie 2014, o 16:27

Re: Wladza PiS dzien dzisiejszy.

Post autor: neutrall » 13 lis 2018, o 22:58

Trochę szerszy fragment wypowiedzi...
Państwo powinno przeciwdziałać tym zjawiskom, szczególnie władza konserwatywna?
A.Duda- Na pewno powinno, natomiast obowiązkiem władzy jest wysłuchać różnych argumentów. Szczególnie ten obowiązek spoczywa na prezydencie. Ponieważ prezydent jest jeden, a społeczeństwo zróżnicowane. W związku z czym powinien wysłuchać różnych stron, aczkolwiek oczywiście zostaje wybrany z określonym programem, ma swoje określone poglądy i powinien się nimi kierować. Ale powinien uwzględniać to, że społeczeństwo jest zróżnicowane. To bardzo trudna rola.

Trudno też po prostu stać z boku i przyglądać się niebezpieczeństwom płynącym z wojny kulturowej, szczególnie gdy się je zdiagnozowało.
A.Duda - Właśnie pokazaliśmy ostatnio, że dostrzegamy zagrożenia i nie jesteśmy bezczynni. Dlatego podjęliśmy stanowczą decyzję, żeby zorganizować marsz państwowy. To przykład zdecydowanego działania władz, właśnie po to, żeby zapewnić Polakom możliwość godnego i bezpiecznego obchodzenia Święta Niepodległości.

Podpisałby Pan Prezydent ustawę zakazującą propagandy homoseksualnej i gender w szkołach albo w harcerstwie?
A. Duda- Uważam, że absolutnie taka propaganda nie powinna mieć miejsca w szkołach. Trzeba się temu cały czas spokojnie i konsekwentnie przeciwstawiać. Jeśli taka ustawa by powstała i byłaby dobrze napisana, nie wykluczam, że podszedłbym do niej poważnie. Natomiast jestem przeciwnikiem pisania na kolanie ustaw, które są złe i niesprawiedliwe, które pod szczytnymi hasłami rozliczenia się z jakimiś trendami nie niosą jakości i są źle napisane.
Cały wywiad w linku, w którym w dalszej części jest mowa o przykładzie zawetowanych ustaw.

Tzn. takie wypowiedzi z szerszym kontekstem, można sobie dowolnie interpretować. I przekładając to z języka politycznego czy dyplomatycznego, na język przeciętnego zjadacza chleba. To odnoszę wrażenie, że Duda sam nie jest do tego do końca przekonany, kluczy i w zamaskowany sposób się wykręca.... To jest takie mówienie ''No może'', ''Ale'' , ''Jeśli'', ''Natomiast''
To technika komunikacji werbalnej polityków, żeby nie powiedzieć czegoś wprost i ukryć swoje zamiary, a jednocześnie działać na zapotrzebowanie swojego elektoratu (I dobrze obiecywać). Ale to tak na marginesie, bo to można dowolnie interpretować.

Najważniejsza jest tutaj kwestia prawna. I już za w czasu, przygotowanie całej ścieżki i strategii prawnej, na ewentualność gdyby taka ustawa została przyjęta. Taka ustawa naruszałaby:
- Europejską Konwencję Praw Człowieka,
- Kartę Praw Podstawowych,
- Powszechną Deklarację Praw Człowieka,
Już nie wspominając o krajowych przepisach aktów prawnych np.
-Konstytucja,
-Prawo oświatowe itd...

I teraz dobrze by było gdyby poprawił mnie ktoś kompetentny, i dokładnie opisał jak taka ścieżka prawna by wyglądała na szczeblu krajowym. Bo teraz nie wiem... Wedle Konstytucji każdy obywatel reprezentowany przez pełnomocnika, adwokata, notariusza itd, może zaskarżyć daną ustawę, akt prawny, przepis... do Trybunału Konstytucyjnego :roll: Jeśli wyrok będzie niekorzystny, to potem jest chyba odwołanie do SN. Jeśli PiS nie przejmie do końca SN, to raczej ta ustawa nie będzie funkcjonować w obiegu prawnym. Lub zostanie zablokowana na pewnym etapie postępowania. Przynajmniej tak sądzę...

Jedynym krajem który przyjął taką ustawę i to pięć lat po wstąpieniu do UE to Litwa. Za złamanie tego zakazu na Litwie nie obowiązują żadne kary czy sankcje. Z pewnością z tego powodu, że litwini obawiali się ewentualnych wyroków, Europejskiego Trybunału Praw Człowieka ws. skazywanych osób za złamanie zakazu.
Ale to i tak małe pocieszenie, bo takie ustawy i przepisy mają charakter stygmatyzujący i podsycający uprzedzenia.

Rosja przyjęła taką ustawę, włączając w to kary więzienia i grzywny. [Upolityczniony] Sąd najwyższy w Rosji uznał oczywiście że taka ustawa, jest zgodna z prawem. ETPC w 2017 r. zapadł niekorzystny wyrok dla władz rosyjskich w tej sprawie.
W kontekście tego wyroku, pojawiły się również pierwsze zarzuty, względem Litwy, które brzmiały mniej więcej tak. Więcej w linku "Wyrok jest ważnym precedensem w kontekście europejskim, a przepisy zakazujące propagowania homoseksualizmu na Litwie są podobne do rosyjskiej ustawy, a mimo to Komisja Europejska nie interweniuje" - powiedziała holenderska eurodeputowana Sophie In't Veld (wiceprzewodnicząca grupy Parlamentu Europejskiego ds. praw LGBT), komentując wyrok Europejskiego Trybunału Praw Człowieka z 20 czerwca w sprawie Bajew i inni przeciwko Rosji.
''Wolność to stan umysłu''
marinnaWR
super forma
super forma
Posty: 2070
Rejestracja: 21 maja 2008, o 02:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wladza PiS dzien dzisiejszy.

Post autor: marinnaWR » 15 lis 2018, o 22:24

Neutrall, dziękuję za ten nieco szerszy kontekst. To bardzo cenne, bo internet zalewają pełne oburzenia posty z krótkim cytatem zapowiadającym rychłe prześladowania homoseksualistów w Polsce. Nie chodzi mi o bagatelizowanie zagrożeń, ale zmęczyły mnie już płomienne odezwy oburzenia i płytka panika. Warto zająć się merytorycznym przygotowaniem i pracą od podstaw na wypadek próby realizacji wstrętnych zamierzeń pisowskiej władzy. Wolałabym rzetelne informacje, ewentualnie z realną oceną zagrożeń. A w natłoku panikarskich memów ciężko się do nich dokopać.
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Wladza PiS dzien dzisiejszy.

Post autor: dobranocka14 » 17 lis 2018, o 00:04

To porównanie pokazuje różnicę w sposobie myślenia, ocenie rzeczywistości, podejściu do zagadnień związanych z LGBTQ. Dwie równoległe, nieprzenikające się światy. To znak czasów, nie nastrajający optymistycznie.

Neutral, podkreśliłaś w swojej wypowiedzi słowa, z których ma wynikać, że Duda jest bezstronny i rozważny i ma na uwadze jakość podpisywanych przez siebie ustaw?
marinnaWR
super forma
super forma
Posty: 2070
Rejestracja: 21 maja 2008, o 02:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wladza PiS dzien dzisiejszy.

Post autor: marinnaWR » 17 lis 2018, o 12:49

Chyba nikt w to nie wierzy, że Adrian jest bezstronny, albo że ma swoje zdanie. Wiadomo, że jest na sznureczku prezesa i to dość krótkim sznureczku. Prawdopodobnie jest szantażowany a jest to bardzo łatwe patrząc na jego chwiejną osobowość. Jestem w każdym razie pewna, że historia rozprawi się z nim i jego poczynaniami. Możliwe jednak, że nie stanie się to jakoś szybko.
Ja rozumiem, że słowa i zachowania piselity są oburzające i sama często przecieram oczy ze zdumienia. Jednak po prawie trzech latach tej alternatywnej rzeczywistości przyszedł czas na przyjęcie do wiadomości stanu faktycznego - tak, mamy pajaca za prezydenta a na czele naszego rządu jest kłamca z wyrokami, tak, faktycznym decydentem jest karzeł. No kurcze i tak latami będziemy przecierać oczy ?
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Wladza PiS dzien dzisiejszy.

Post autor: dobranocka14 » 17 lis 2018, o 15:28

Ale kto oczy przeciera? Koń, jaki jest, każdy widzi.
A, że słowa Dudy nie pozostały bez echa to moim zdaniem dobrze. Zobojętnienie prowadzi do poddania się narracji tego, kto akurat dysponuje władzą.
Mi się to zestawienie bardzo spodobało bo jest chyba najlepszą ilustracją dla pokazania różnic w sposobie myślenia. Bez względu na to w jaki sposób taki zakaz, czy wprost czy na okrętkę, mógłby zostać wprowadzony.
marinnaWR
super forma
super forma
Posty: 2070
Rejestracja: 21 maja 2008, o 02:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wladza PiS dzien dzisiejszy.

Post autor: marinnaWR » 17 lis 2018, o 15:36

dobranocka14 pisze:
17 lis 2018, o 15:28
Ale kto oczy przeciera? Koń, jaki jest, każdy widzi.
A, że słowa Dudy nie pozostały bez echa to moim zdaniem dobrze. Zobojętnienie prowadzi do poddania się narracji tego, kto akurat dysponuje władzą.
Mi się to zestawienie bardzo spodobało bo jest chyba najlepszą ilustracją dla pokazania różnic w sposobie myślenia. Bez względu na to w jaki sposób taki zakaz, czy wprost czy na okrętkę, mógłby zostać wprowadzony.
To zestawienie pokazuje przepaść i jest symboliczne. A tak całkiem obok to strasznie dołujące :|
Awatar użytkownika
RisingStar
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 10
Rejestracja: 22 lis 2018, o 08:24
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wladza PiS dzien dzisiejszy.

Post autor: RisingStar » 22 lis 2018, o 08:45

A jak wasze wrażenia po aferze KNF i wyplywaniu kolejnych wątków jak np. syn Błaszczaka wciśnięty do banku światowego? Myslicie, ze to podkopie PiSowi elektorat?
ODPOWIEDZ