Wladza PiS dzien dzisiejszy.

Poważniej, czyli o polityce, sprawach społecznych, ustawodawstwie i naszych prawach.
ODPOWIEDZ
eminem98xd
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 826
Rejestracja: 2 lip 2014, o 19:46

Re: Wladza PiS dzien dzisiejszy.

Post autor: eminem98xd » 24 mar 2021, o 10:53

ImaSumak pisze:
16 gru 2020, o 23:36
Jasne.
Musiala oddać psy do schroniska.
Bardzo nie lubie.
No bo to takie istotne i najbardziej problematyczne w porównaniu z tym co robi dla innych kobiet :roll:
Dobrze że oddała psy do schroniska a nie wyrzuciła do lasu.
eminem98xd
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 826
Rejestracja: 2 lip 2014, o 19:46

Re: Wladza PiS dzien dzisiejszy.

Post autor: eminem98xd » 24 mar 2021, o 10:59

marinnaWR pisze:
30 gru 2020, o 20:14
Czy to oznacza, że dla Ciebie nie istotne jest jak postępują politycy których popierasz, tylko kto i kiedy ujawnia ich świństwa?
myślę, że nie jest bez znaczenia kto i kiedy ujawnia te informacje. Myślę, że warto mieć z tyłu głowy, że (mówiąc kolokwialnie) posłaniec nie jest bez winy i że nie robi tego w interesie społecznym.

Opozycja jest słaba. Politycy opozycji są hipokrytami, kłamią i oszukują(tak jak politycy partii rządzącej). Trudno tego nie wiedzieć o opozycji, jeśli choć raz przez krótką chwilę oglądało się TVP. Zatem świętymi krowami nie są. Popełniają błędy. Mamy lepszą opozycję ? Nie. Skoro nie mamy, to jakie mamy wyjście ? Czekać, aż jakiś przyzwoity polityk nadjedzie na białym koniu i nas zbawi ? Wytykać błędy obecnej kulawej opozycji ? Zniechęcić się do aktywnego życia społecznego i nie brać w nim udziału ? Obrazić się na politykę ? Przenieść się na bezludną wyspę do lepszej krainy ?

Ja doceniam to, co dobrego robi ta ułomna opozycja
Działać i nie być biernym a nie tylko czekać.
Mnie nie dziwi tak szczerze obecny klimat, trzeba spojrzeć na to wszystko w ten sposób, że wszyscy są już umęczeni i przestraszeni tą pandemia a co dopiero zagrywkami rządzących.
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Wladza PiS dzien dzisiejszy.

Post autor: ImaSumak » 24 mar 2021, o 14:36

goreka pisze:
23 mar 2021, o 20:47
ImaSumak pisze:
23 mar 2021, o 09:26
Dwie rzeczy:

1. Biorąc pod uwagę ciagłe przetasowania na polskiej scenie politycznej, w kontekście tego, co się dzieje od pewnego czasu: czy jest sens w ogóle zawracania sobie głowy polską polityką, skoro reprezentujący ją "politycy" jedyne czego dokonują, to przechodzenie z jednej do drugiej partii? Gdyby tak przy każdym nazwisku wyliczyć w ilu partiach każdy z nich był, to okaże się, że tak naprawdę to tylko kółko wzajemnej adoracji. W tym kontekście czy działania np. Hołowni nie wydają się Wam śmieszne? Z założenia miał wnieść coś nowego do tego bagna, a tak naprawdę zajął się głównie przeciąganiem kolesi z bagiennego kółka, do swojej formacji. Przecież ci ludzie nie mają żadnych poglądów poza wlasnymi interesikami.
Czy naprawdę tego nie widać?
Holownia stracił resztki mojego szacunku. Wejdzie z ugrupowaniem do Sejmu bocznymi drzwiami, kiedy przeciągnie wystarczająca liczbę posłów. Założy klub poselski i będzie brał dotacje na działalność swojej partii. A taki był bezpartyjny w wyborach.
Obłuda
Jeszcze będzie pił kakałko z Jarkiem. Wszystko przed nami. :)
marinnaWR pisze:
23 mar 2021, o 23:24
Ima, odniosę się do poruszonych przez Ciebie wątków.
1. Polityka mebluje nam życie, dlatego nie sposób ją lekceważyć. W każdym razie ja nie potrafię odciąć się kompletnie od śledzenia sceny politycznej. Ale masz rację, warto wyciszać emocje polityką, zwłaszcza w obecnej sytuacji, bo mało jest pozytywnych wydarzeń, które poprawiają humor, nastrajają pogodnie.
Zasmucił mnie transfer Pawłowskiej z lewa na prawo i jakoś jej nie wierzę, że wciąż ma te same poglądy i dlatego poszła do Gowina. Podejrzewam ją o żądzę pieniądza i sławy. Szkoda, że takie sytuacje w ogóle są możliwe. Ale z drugiej strony, nie tylko posłowie zmieniają zdanie. Czasem partie też skręcają w dziwnych, nieprzewidywalnych kierunkach "rozwijając się" politycznie. Transfery ku Hołowni już mnie tak nie oburzają, jak przypadek Pawłowskiej. Widzę po swoich znajomych, którzy stanęli za Hołownią. Wcześniej popierali PO lub Lewicę. Rozumiem ich postawy i przykro patrzeć, jak Wiosna czy PO trwonią swoje potencjały, ale cóż, życie...zweryfikuje również "charyzmę" Hołowni :wink:
Ostatni raz, kiedy mnie ruszył jakiś transfer, to był przypadek Barbary Nowackiej. Byłam ogromnie zdziwiona. Teraz już nie mam żadnych złudzeń w stosunku do kogokolwiek z lewa czy prawa. Obiecaj coś dobrze, a polecą jak muchy do gówna. Liczą się tylko pieniądze i władza.
marinnaWR pisze:
23 mar 2021, o 23:24
2. Trochę szkoda, że Lewy wziął order od Dudy, ale miał prawo do tej decyzji i szczerze mu życzę żeby nigdy tego nie żałował. Czytałam w necie, że wielokrotnie był proszony o choćby mały gest poparcia szeroko rozumianej polskiej opozycji. Chodziło o wsparcie sprzeciwu wobec niszczenia sądów, KRS, czy TK. Zawsze odmawiał. Ale też nie angażował się w działania dodające blasku PISowi. Słuchałam jego chaotycznej, niedbałej przemowy w Pałacu Prezydenckim, wspomniał nawet o Bundeslidze, bezczelnie :evil: Ja osobiście lubię Lewandowskiego za skromny charakter i szanuję za osiągnięcia. W moich oczach niczego nie stracił (a mógł zyskać odmawiając orderu).
Nigdzie nie jest powiedziane, że on ma lewicowe, czy liberalne poglądy. Tak się składa, że pilkarze polscy to raczej prawica- patrz sejm (co ciekawe rownież niegdyś alternatywni muzycy, a obecnie podstarzała gwardia prawicowych narko- alkoholików).

Warto też pomyśleć kogo reprezentuje taki sportowiec: Polskę, jakąś partię, czy poglądy? Jeśli reprezentuje kraj, bo czuje się Polakiem, to ma nie reprezentować władzy, która została wybrana legalnie oraz również wszystkich, którzy na tę władzę głosowali? Poleci na podjum z połową flagi albo zaspiewa pół hymnu? Tylko którą?
To wszystko w Polsce poszło za daleko. Wzajemna nienawiść jest przerażająca.

Zgadzam się z tym, co napisalaś o Lewym. Dodalabym tylko, że mogę go cenić za odwagę, bo teraz część rozjuszonego, nienawistnego społeczeństwa polskiego bedzie na niego pluła jeszcze bardziej.
Lubię kiedy kobieta...
eminem98xd
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 826
Rejestracja: 2 lip 2014, o 19:46

Re: Wladza PiS dzien dzisiejszy.

Post autor: eminem98xd » 25 mar 2021, o 03:03

ImaSumak pisze:
24 mar 2021, o 14:36
goreka pisze:
23 mar 2021, o 20:47
ImaSumak pisze:
23 mar 2021, o 09:26
Dwie rzeczy:

1. Biorąc pod uwagę ciagłe przetasowania na polskiej scenie politycznej, w kontekście tego, co się dzieje od pewnego czasu: czy jest sens w ogóle zawracania sobie głowy polską polityką, skoro reprezentujący ją "politycy" jedyne czego dokonują, to przechodzenie z jednej do drugiej partii? Gdyby tak przy każdym nazwisku wyliczyć w ilu partiach każdy z nich był, to okaże się, że tak naprawdę to tylko kółko wzajemnej adoracji. W tym kontekście czy działania np. Hołowni nie wydają się Wam śmieszne? Z założenia miał wnieść coś nowego do tego bagna, a tak naprawdę zajął się głównie przeciąganiem kolesi z bagiennego kółka, do swojej formacji. Przecież ci ludzie nie mają żadnych poglądów poza wlasnymi interesikami.
Czy naprawdę tego nie widać?
Holownia stracił resztki mojego szacunku. Wejdzie z ugrupowaniem do Sejmu bocznymi drzwiami, kiedy przeciągnie wystarczająca liczbę posłów. Założy klub poselski i będzie brał dotacje na działalność swojej partii. A taki był bezpartyjny w wyborach.
Obłuda
Jeszcze będzie pił kakałko z Jarkiem. Wszystko przed nami. :)
marinnaWR pisze:
23 mar 2021, o 23:24
Ima, odniosę się do poruszonych przez Ciebie wątków.
1. Polityka mebluje nam życie, dlatego nie sposób ją lekceważyć. W każdym razie ja nie potrafię odciąć się kompletnie od śledzenia sceny politycznej. Ale masz rację, warto wyciszać emocje polityką, zwłaszcza w obecnej sytuacji, bo mało jest pozytywnych wydarzeń, które poprawiają humor, nastrajają pogodnie.
Zasmucił mnie transfer Pawłowskiej z lewa na prawo i jakoś jej nie wierzę, że wciąż ma te same poglądy i dlatego poszła do Gowina. Podejrzewam ją o żądzę pieniądza i sławy. Szkoda, że takie sytuacje w ogóle są możliwe. Ale z drugiej strony, nie tylko posłowie zmieniają zdanie. Czasem partie też skręcają w dziwnych, nieprzewidywalnych kierunkach "rozwijając się" politycznie. Transfery ku Hołowni już mnie tak nie oburzają, jak przypadek Pawłowskiej. Widzę po swoich znajomych, którzy stanęli za Hołownią. Wcześniej popierali PO lub Lewicę. Rozumiem ich postawy i przykro patrzeć, jak Wiosna czy PO trwonią swoje potencjały, ale cóż, życie...zweryfikuje również "charyzmę" Hołowni :wink:
Ostatni raz, kiedy mnie ruszył jakiś transfer, to był przypadek Barbary Nowackiej. Byłam ogromnie zdziwiona. Teraz już nie mam żadnych złudzeń w stosunku do kogokolwiek z lewa czy prawa. Obiecaj coś dobrze, a polecą jak muchy do gówna. Liczą się tylko pieniądze i władza.
marinnaWR pisze:
23 mar 2021, o 23:24
2. Trochę szkoda, że Lewy wziął order od Dudy, ale miał prawo do tej decyzji i szczerze mu życzę żeby nigdy tego nie żałował. Czytałam w necie, że wielokrotnie był proszony o choćby mały gest poparcia szeroko rozumianej polskiej opozycji. Chodziło o wsparcie sprzeciwu wobec niszczenia sądów, KRS, czy TK. Zawsze odmawiał. Ale też nie angażował się w działania dodające blasku PISowi. Słuchałam jego chaotycznej, niedbałej przemowy w Pałacu Prezydenckim, wspomniał nawet o Bundeslidze, bezczelnie :evil: Ja osobiście lubię Lewandowskiego za skromny charakter i szanuję za osiągnięcia. W moich oczach niczego nie stracił (a mógł zyskać odmawiając orderu).
Nigdzie nie jest powiedziane, że on ma lewicowe, czy liberalne poglądy. Tak się składa, że pilkarze polscy to raczej prawica- patrz sejm (co ciekawe rownież niegdyś alternatywni muzycy, a obecnie podstarzała gwardia prawicowych narko- alkoholików).

Warto też pomyśleć kogo reprezentuje taki sportowiec: Polskę, jakąś partię, czy poglądy? Jeśli reprezentuje kraj, bo czuje się Polakiem, to ma nie reprezentować władzy, która została wybrana legalnie oraz również wszystkich, którzy na tę władzę głosowali? Poleci na podjum z połową flagi albo zaspiewa pół hymnu? Tylko którą?
To wszystko w Polsce poszło za daleko. Wzajemna nienawiść jest przerażająca.

Zgadzam się z tym, co napisalaś o Lewym. Dodalabym tylko, że mogę go cenić za odwagę, bo teraz część rozjuszonego, nienawistnego społeczeństwa polskiego bedzie na niego pluła jeszcze bardziej.
Tak szczerze, dla mnie to wszystko jest przerażające.
Jeszcze zdarzy się że wyjdziemy z UE to Rosja już nie będzie mieć oporu żeby tutaj zawitać :d
W tedy dopiero już będziemy utopieni.
A co do Hołowni, myślę jednak że chyba lepiej ich tam wspierać i wzmacniać. Bo jak będzie 2023 to trzeba pamiętać że PIS jest podgryzany przez konfederację.
Może gdyby wzmocnić lewicę spowrotem, PiS będzie chciało jakoś podtopić konfederację i trochę się wycofa z tego swojego autorytaryzmu. Moim zdaniem najlepiej teraz właśnie wspierać liberałów, lewaków, Biedronia, Hołowinie , Nową lewicę, niż nic nie robić.
PiS jak widać sam się teraz boi, bo nie tylko lewica ich atakuje ale wszyscy z każdej strony.
Tylko szkoda że jest epidemia i ludzie są zastraszeni za bardzo żeby podejmować jakiekolwiek stanowcze i strategiczne kroki.
ODPOWIEDZ