Poprawki do ustawy o IPN

Poważniej, czyli o polityce, sprawach społecznych, ustawodawstwie i naszych prawach.
jasandra
super forma
super forma
Posty: 1755
Rejestracja: 23 sty 2014, o 18:24

Re: Poprawki do ustawy o IPN

Post autor: jasandra » 4 lut 2018, o 19:14

Wszyscy ci święci polscy powinni obejrzeć też jeszcze (o ile oglądali), że zrozumieniem, "Listę Schindlera". Niemcy też byli dobrzy. Niejedni Niemcy. Tak jak Polacy. Wśród Polaków o niebo więcej było ofiar, wśród Niemców - zbrodniarzy. Ale krew nie ma znaczenia, bardziej społeczeństwo. To oni zbliżają się bardziej do koncepcji hitlerowskiej.
jasandra
super forma
super forma
Posty: 1755
Rejestracja: 23 sty 2014, o 18:24

Re: Poprawki do ustawy o IPN

Post autor: jasandra » 5 lut 2018, o 10:37

Poprawka:chodziło mi o historię po '45 :). Ale oczywiście historia ta zaczyna się jeszcze przed wojną. Byłam wczoraj zakręcona :)
Awatar użytkownika
Lexus-1980
super forma
super forma
Posty: 1015
Rejestracja: 1 lip 2016, o 21:17

Re: Poprawki do ustawy o IPN

Post autor: Lexus-1980 » 5 lut 2018, o 22:53

dobranocka14 pisze:
Tak sobie myślę, że ta medialna burza, jak już emocje opadną, może spowoduje, że w zagranicznych prasowych publikacjach czy wypowiedziach polityków nie będzie się już pojawiało określenie "polskie obozy śmierci" ale nie dlatego, że ktoś się przestraszy kary jaka u nas za to grozi ale dlatego, że w końcu dotrze, że to nieprzyzwoite tak mówić
i tyle wystarczy
__________________________________________________
Praw­dzi­wa Ko­bieta, jest nies­kończoną tajemnicą
Awatar użytkownika
Akwa35
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 188
Rejestracja: 13 lut 2017, o 10:44

Re: Poprawki do ustawy o IPN

Post autor: Akwa35 » 6 lut 2018, o 10:02

Ponad 100 lat wspólnej historii polsko-żydowskiej zakończyła się tragedią. To my polacy udzieliliśmy im żydom schronienia kiedy to inne narody skutecznie przepędzały ich ze swoich ziem. Nadaliśmy im prawa jakich nie mieli nigdzie indziej. Były miasta w polsce w których żydów więcej było niż polaków. Żyliśmy w względnej harmonii akceptując wzajemnie swoje obyczaje.
Nagle czasy wojny. Niemcy atakują europę, przy okazji planują pozbycie się żydów. Budują obozy śmierci, mordują setki tysięcy jak nie miliony obywateli polskich i żydowskich. Polacy są różni, jedni kolaborują, biorą udział w masakrze, inni narażając życie chronią żydów.
Lata powojenne, niemcy wypłacają żydom reparacje, płacą im za dobre stosunki, polacy pod rządami sowietów są po prostu zbyt biedni aby rozliczyć się z żydami.
Po dziesiątkach lat młodzi żydzi przyjeżdżają do polski zwiedzają. Mają strach pomieszaną z nienawiścią w oczach. Są przekonani że to polacy mordowali w polskich obozach śmierci ich przodków. Jesteśmy ich wrogami (może coś w tym jest skoro z lat szkolnych pamiętam ty żydzie jako wyzwisko). Ci sami młodzi żydzi jadą na wycieczkę do berlina, bawią się przyjacielsko z przyjaciółmi niemcami pod dawną kwaterą gestapo. Niepojęty dysonans.
Brak pomysłu jak to zmienić rodzi taką ustawę.
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Poprawki do ustawy o IPN

Post autor: dobranocka14 » 6 lut 2018, o 11:53

Akwa35 pisze:Ponad 100 lat wspólnej historii polsko-żydowskiej zakończyła się tragedią. To my polacy udzieliliśmy im żydom schronienia kiedy to inne narody skutecznie przepędzały ich ze swoich ziem. Nadaliśmy im prawa jakich nie mieli nigdzie indziej. Były miasta w polsce w których żydów więcej było niż polaków. Żyliśmy w względnej harmonii akceptując wzajemnie swoje obyczaje.
Nagle czasy wojny. Niemcy atakują europę, przy okazji planują pozbycie się żydów. Budują obozy śmierci, mordują setki tysięcy jak nie miliony obywateli polskich i żydowskich. Polacy są różni, jedni kolaborują, biorą udział w masakrze, inni narażając życie chronią żydów.
Lata powojenne, niemcy wypłacają żydom reparacje, płacą im za dobre stosunki, polacy pod rządami sowietów są po prostu zbyt biedni aby rozliczyć się z żydami.
Po dziesiątkach lat młodzi żydzi przyjeżdżają do polski zwiedzają. Mają strach pomieszaną z nienawiścią w oczach. Są przekonani że to polacy mordowali w polskich obozach śmierci ich przodków. Jesteśmy ich wrogami (może coś w tym jest skoro z lat szkolnych pamiętam ty żydzie jako wyzwisko). Ci sami młodzi żydzi jadą na wycieczkę do berlina, bawią się przyjacielsko z przyjaciółmi niemcami pod dawną kwaterą gestapo. Niepojęty dysonans.
Brak pomysłu jak to zmienić rodzi taką ustawę.
Dawno takich głupot nie czytałam. Jaj
Awatar użytkownika
Akwa35
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 188
Rejestracja: 13 lut 2017, o 10:44

Re: Poprawki do ustawy o IPN

Post autor: Akwa35 » 6 lut 2018, o 12:23

No ciekawa jestem w czym się pomyliłam.
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Poprawki do ustawy o IPN

Post autor: ImaSumak » 6 lut 2018, o 12:51

Akwa35 pisze:No ciekawa jestem w czym się pomyliłam.
Czy mogłabyś doprecyzować jak długi okres masz na myśli, pisząc: "ponad 100 lat"?
I czy mogłabyś sprawdzić ile w tym czasie odbyło się pogromów żydowskich w Polsce, w których to Polacy wymordowali Żydów oraz z czego ten fakt wynikał?
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Poprawki do ustawy o IPN

Post autor: ImaSumak » 6 lut 2018, o 13:01

Lexus-1980 pisze:
dobranocka14 pisze:
Tak sobie myślę, że ta medialna burza, jak już emocje opadną, może spowoduje, że w zagranicznych prasowych publikacjach czy wypowiedziach polityków nie będzie się już pojawiało określenie "polskie obozy śmierci" ale nie dlatego, że ktoś się przestraszy kary jaka u nas za to grozi ale dlatego, że w końcu dotrze, że to nieprzyzwoite tak mówić
i tyle wystarczy
Ok, tylko w ustawie ani raz nie pada określenie, że będą karać za polskie obozy śmierci. Moim zdaniem to tłumaczenie, to ściema. Chodzi o coś zupelnie innego: zakaz mówienia i pisania, że Polacy kiedykolwiek zrobili komukolwiek coś złego.
Lubię kiedy kobieta...
jasandra
super forma
super forma
Posty: 1755
Rejestracja: 23 sty 2014, o 18:24

Re: Poprawki do ustawy o IPN

Post autor: jasandra » 6 lut 2018, o 13:27

Poza tym, nie można karać innych wg polskiego prawa, więc trudno powiedzieć, przeciw komu jest ta ustawa. Poza tym, częstość wzmianek o "polskich obozach Zagłady" w prasie zagranicznej ma raczej przeciwny efekt. Im częściej ta nazwa będzie dyskutowana, tym bardziej zapadnie w pamięć.
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Poprawki do ustawy o IPN

Post autor: dobranocka14 » 6 lut 2018, o 13:33

ImaSumak pisze:
Lexus-1980 pisze:
dobranocka14 pisze:
Tak sobie myślę, że ta medialna burza, jak już emocje opadną, może spowoduje, że w zagranicznych prasowych publikacjach czy wypowiedziach polityków nie będzie się już pojawiało określenie "polskie obozy śmierci" ale nie dlatego, że ktoś się przestraszy kary jaka u nas za to grozi ale dlatego, że w końcu dotrze, że to nieprzyzwoite tak mówić
i tyle wystarczy
Ok, tylko w ustawie ani raz nie pada określenie, że będą karać za polskie obozy śmierci..
"Każdy kto publicznie i wbrew faktom przypisuje polskiemu narodowi lub państwu polskiemu odpowiedzialność lub współodpowiedzialność za zbrodnie popełnione przez III Rzeszę Niemiecką".
Określenie nie pada, tylko że moim zdaniem nie musi. Życie zawsze wyprzedza ustawodawcę więc wpisanie w treść ustawy jakie określenia zostaną uznane za zagrożone karą mijałoby się z celem.
Chodzi o coś zupelnie innego: zakaz mówienia i pisania, że Polacy kiedykolwiek zrobili komukolwiek coś złego
A to jest inna para kaloszy. Do tego się nie odniosłam.
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Poprawki do ustawy o IPN

Post autor: dobranocka14 » 6 lut 2018, o 13:39

jasandra pisze:Poza tym, częstość wzmianek o "polskich obozach Zagłady" w prasie zagranicznej ma raczej przeciwny efekt. Im częściej ta nazwa będzie dyskutowana, tym bardziej zapadnie w pamięć.
Tu to zależy. Jeśli kogoś zainteresuje temat, a ilość kliknięć hasła "polskie obozy śmierci" świadczy o dużym zainteresowaniu to nabędzie też wiedzy. Więc może być tak, że będą i tacy, którzy się wyedukują.
jasandra
super forma
super forma
Posty: 1755
Rejestracja: 23 sty 2014, o 18:24

Re: Poprawki do ustawy o IPN

Post autor: jasandra » 6 lut 2018, o 13:56

Bardzo w to wątpię. Jeśli kogoś temat interesuje, to raczej tę podstawową wiedzę ma. Wyobraź sobie sytuację, że słyszysz w telewizji, że będzie dyskusja o "polish death camps", temat Cię nie interesuje, ale uczysz się bezrefleksyjnie pewnej frazy. Pamiętam, jak raz musiałam zareagować, gdy pewna Węgierka użyła tego sformułowania. Jedyną osobą, która mnie wsparła, był Niemiec, dla reszty nie był to big deal, bo jako studenci historii i tak wiedzieli o co chodzi. Więc oni nie rozumieją naszej (uzasadnionej) paranoi, nie sądzę, żeby taka ustawa mogła pomóc.
jasandra
super forma
super forma
Posty: 1755
Rejestracja: 23 sty 2014, o 18:24

Re: Poprawki do ustawy o IPN

Post autor: jasandra » 6 lut 2018, o 14:00

Poza tym, ustawa ta spowodowała wzmożoną dyskusję o polskim antysemityzmie (zwłaszcza czasów okołowojennych) i nagle to Polacy okażą się ci najgorsi, mimo że okoliczności antysemityzmu w Polsce były, powiedzmy, szczególne. Nagle traktuje się to jak właśnie ukręcanie łba ważnej dyskusji i wrze jak w ulu. W związku z tym otrzymujemy zupełnie nieproporcjonalne dane.
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Poprawki do ustawy o IPN

Post autor: dobranocka14 » 6 lut 2018, o 14:40

jasandra pisze:Bardzo w to wątpię. Jeśli kogoś temat interesuje, to raczej tę podstawową wiedzę ma. Wyobraź sobie sytuację, że słyszysz w telewizji, że będzie dyskusja o "polish death camps", temat Cię nie interesuje, ale uczysz się bezrefleksyjnie pewnej frazy.
Jeśli mnie nie interesuje to wiem tyle ile gdzieś usłyszę ale ja pisałam o tych klikających czyli zaciekawionych i być może próbujących wyrobić sobie własne zdanie na podstawie tego co przeczytają.
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Poprawki do ustawy o IPN

Post autor: ImaSumak » 6 lut 2018, o 15:05

Radzę sobie poczytać komentarze internautów, pod zagranicznymi artykułami na ten temat, a potem zweryfikować swój optymizm.
Lubię kiedy kobieta...
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Poprawki do ustawy o IPN

Post autor: dobranocka14 » 6 lut 2018, o 15:18

Gdybam tylko, natomaist wyrabianie sobie zdania po czytaniu komentarzy w necie zostawiam innym.
Awatar użytkownika
Akwa35
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 188
Rejestracja: 13 lut 2017, o 10:44

Re: Poprawki do ustawy o IPN

Post autor: Akwa35 » 6 lut 2018, o 15:44

ImaSumak pisze:
Akwa35 pisze:No ciekawa jestem w czym się pomyliłam.
Czy mogłabyś doprecyzować jak długi okres masz na myśli, pisząc: "ponad 100 lat"?
I czy mogłabyś sprawdzić ile w tym czasie odbyło się pogromów żydowskich w Polsce, w których to Polacy wymordowali Żydów oraz z czego ten fakt wynikał?
Około 1000 lat tak lekko szacuję. O pogromach żydów nie wiem dużo, ale o kilku słyszałam i to nie tych najnowszych, a na przestrzeni dziejów.
Z ustawy ucieszą się polacy którzy krew na rękach mają bo nikt już im nie wypomni co w czasie wojny lub wcześniej robiono sąsiad sąsiadowi.
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Poprawki do ustawy o IPN

Post autor: ImaSumak » 6 lut 2018, o 16:39

Nie bagatelizowałabym głosu ludu.
Lubię kiedy kobieta...
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Poprawki do ustawy o IPN

Post autor: dobranocka14 » 6 lut 2018, o 18:30

Akwa35 pisze:
ImaSumak pisze:
Akwa35 pisze:No ciekawa jestem w czym się pomyliłam.
Czy mogłabyś doprecyzować jak długi okres masz na myśli, pisząc: "ponad 100 lat"?
I czy mogłabyś sprawdzić ile w tym czasie odbyło się pogromów żydowskich w Polsce, w których to Polacy wymordowali Żydów oraz z czego ten fakt wynikał?
Około 1000 lat tak lekko szacuję. O pogromach żydów nie wiem dużo, ale o kilku słyszałam i to nie tych najnowszych, a na przestrzeni dziejów.
Z ustawy ucieszą się polacy którzy krew na rękach mają bo nikt już im nie wypomni co w czasie wojny lub wcześniej robiono sąsiad sąsiadowi.
A ty jakie masz zdanie? Raz cytujesz, nie wspominając o tym L.Kaczyńskiego, żeby potem pisać komu ustawa zrobi dobrze.
Awatar użytkownika
Akwa35
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 188
Rejestracja: 13 lut 2017, o 10:44

Re: Poprawki do ustawy o IPN

Post autor: Akwa35 » 6 lut 2018, o 20:30

Uważam że ustawa jest niepotrzebna jako że nie możliwa do egzekwowania poza terenem polski. A w Polsce może być niebezpieczna. To na temat ustawy. Na temat polakow i żydów wiem niewiele bo wiedzę historyczną mam nikłą. Jednak zawsze stoję po stronie tych dręczonych. Zastanawiam się czym sobie zasłużyli żydzi na takie traktowanie od początku ich istnienia. Jestem generalbie przeciwko wszelkiej przemocy.
jasandra
super forma
super forma
Posty: 1755
Rejestracja: 23 sty 2014, o 18:24

Re: Poprawki do ustawy o IPN

Post autor: jasandra » 6 lut 2018, o 21:00

Na ten temat napisano tomy, polecam choćby dwutomową, wydaną po polsku "Historię antysemityzmu". Miałam w tym semestrze zajęcia z rabinem, niemieckim zresztą, na temat historii stosunków żydowsko-chrześcijańskich od czasów najdawniejszych. I jednak Żydzi swoją cegiełkę dołożyli, by ich nie lubiano. Pogromy byly, w Polsce zdaje się dopiero ok. XIV w., bo Żydzi byli pod bardzo silną protekcją królewską (słabość mieszczaństwa, kolonizatorzy żydowscy osiedlali się na bardzo korzystnym prawie niemieckim). Nastroje antyżydowskie narastają dopiero w XV w., zdaje się, że pod koniec tego wieku następuje choćby przeniesienie Żydów z Krakowa na Kazimierz. Ale z drugiej strony również rabini namawiali do izolacji i zachowywali czystości wiary żydowskiej.

W XX w. Żyd właściwie częściej staje się określeniem etnicznym niż wyznaniowym (stąd wahania w pisowni). Mnóstwo polskich Żydów przed wojną było ateistami. Dla Hitlera nie miało to najmniejszego znaczenia.
Okropnym antysemitą był Luter. Żydzi byli dla niego zdrajcami Chrystusa. A lichwę ciągnęli przy tym okrutną...
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Poprawki do ustawy o IPN

Post autor: dobranocka14 » 6 lut 2018, o 21:01

Akwa35 pisze:Uważam że ustawa jest niepotrzebna jako że nie możliwa do egzekwowania poza terenem polski. A w Polsce może być niebezpieczna. To na temat ustawy. Na temat polakow i żydów wiem niewiele bo wiedzę historyczną mam nikłą. Jednak zawsze stoję po stronie tych dręczonych.
Ciekawe, niewiele wiesz ale cytujesz L. Kaczyńskiego a to akurat, w kontekście tej ustawy, stawia Ciebie po stronie jej autorów.
Zastanawiam się czym sobie zasłużyli żydzi na takie traktowanie od początku ich istnienia. Jestem generalbie przeciwko wszelkiej przemocy.
Czy wpis w tym wątku jest wstępem do kolejnej religijnej odsłony?
Awatar użytkownika
Akwa35
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 188
Rejestracja: 13 lut 2017, o 10:44

Re: Poprawki do ustawy o IPN

Post autor: Akwa35 » 6 lut 2018, o 23:05

Wyraziłam swoje zdanie po proatu. Bardzo dziękuję koleżance 2 posty wyżej za krótkie streszczenie i podanie źródła wiwdzy. W przerwach między nauką programowania chętnie sobie poczytam. Niestety dosyć późno zainteresowałam się historią, w szkole była to moja pięta achillesa (jestem raczej mat-fiz-inf) teraz dopiero wiem jakie to jest ważne dla zrozumienia mechanizmów na świecie.
A to że zacytowało mi się kaczyńskiego...uważam że wiedział więcej ode mnie na ten temat. Światopogląd mam natomiast taki że bardziej na lewo nie ma już nic :-)
O religiach mogę podyskutować tylko teoretycznie bo jestem ateistą, ewentualnie scientologiem :P choć na to jestem zbyt biedna.
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Poprawki do ustawy o IPN

Post autor: ImaSumak » 6 lut 2018, o 23:42

Prawo międzynarodowe, a nowelizacja ustawy o IPN:
https://oko.press/prezydent-podpisal-us ... narodowym/

Nie wiem na ile opinia jest zasadna, a na ile każdy prawnik ma inne zdanie ma ten temat.
Lubię kiedy kobieta...
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Poprawki do ustawy o IPN

Post autor: dobranocka14 » 7 lut 2018, o 09:32

Akwa35 pisze:Wyraziłam swoje zdanie po proatu.
Swoje zdanie? Można mieć swoje zdanie w temacie o którym się pisze: "Na temat polakow i żydów wiem niewiele bo wiedzę historyczną mam nikłą".
w szkole była to moja pięta achillesa
Jeśli już to achillesowa.
A to że zacytowało mi się kaczyńskiego...uważam że wiedział więcej ode mnie na ten temat.
Zacytowało? Samo? To przypadek bo w wyszukiwarce jego wypowiedź była najlepiej pozycjonowana? Jest wiele osób, które wiedzą więcej od ciebie.
Skoro jego zacytowałaś to znaczy, że się z nim zgadzasz czyli pośrednio uważasz, że ustawa jest słuszna bo pokrzywdzonym w powojennej retoryce na linii Polska - Żydzi jest naród polski. Jednocześnie zaś piszesz, że ustawa jest niepotrzebna.
Kolejna rzecz - przypisałaś sobie autorstwo cudzych słów, próbując robić wrażenie, że masz szeroką wiedzę w temacie.
Słabe to strasznie.
O religiach mogę podyskutować tylko teoretycznie bo jestem ateistą, ewentualnie scientologiem :P
Tak, tak - spodziewam się połączenia słynnego "wiem coś tam coś tam" z kopiuj - wklej info znalezionych w sieci.
Skoro jesteś kobietą to ateistką lub scjentolożką.

Ima - sorry za wtręt w temacie.
Awatar użytkownika
Alpha
super forma
super forma
Posty: 3548
Rejestracja: 9 cze 2012, o 22:00

Re: Poprawki do ustawy o IPN

Post autor: Alpha » 7 lut 2018, o 11:29

"Geniusz Zydów na polski rozum" Kłopotowskiego. Warto przeczytać.
..życie jest wierzchowcem, który nie znosi tchórzliwego jeźdźca
Awatar użytkownika
Akwa35
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 188
Rejestracja: 13 lut 2017, o 10:44

Re: Poprawki do ustawy o IPN

Post autor: Akwa35 » 7 lut 2018, o 11:43

dobranocka14 pisze:
Akwa35 pisze:Wyraziłam swoje zdanie po proatu.
Swoje zdanie? Można mieć swoje zdanie w temacie o którym się pisze: "Na temat polakow i żydów wiem niewiele bo wiedzę historyczną mam nikłą".
no to się uśmiałam teraz. cywilizacja grecka nie wiedziała wiele o obrotach ciał niebieskich co nie przeszkadzało im wyrażać opinii na temat budowy wszechświata. jeśli będziemy rozmawiać o fizyce lub matematyce moje zdanie nie będzie tylko moją opinią a faktem niezaprzeczalnym. to że wyrażam opinię nie znaczy że uważam że mam rację.
w szkole była to moja pięta achillesa
Jeśli już to achillesowa.
język polski trudny. pięta kogo? czego? czyja? Achillesa. pewnie ładniej achillesowa, ale jakie to ma znaczenie??
A to że zacytowało mi się kaczyńskiego...uważam że wiedział więcej ode mnie na ten temat.
Zacytowało? Samo? To przypadek bo w wyszukiwarce jego wypowiedź była najlepiej pozycjonowana? Jest wiele osób, które wiedzą więcej od ciebie.
pewnie zdecydowana wiekszosc wie wiecej.
Skoro jego zacytowałaś to znaczy, że się z nim zgadzasz czyli pośrednio uważasz, że ustawa jest słuszna bo pokrzywdzonym w powojennej retoryce na linii Polska - Żydzi jest naród polski.
jakoś nie sądzę żeby lech kaczyński miał jakiś wpływ na powstanie tej ustawy. zacytowałam bo zgadzam się z niektórymi faktami na kóre zwracał uwagę.
Jednocześnie zaś piszesz, że ustawa jest niepotrzebna.
bo jest niepotrzebna
Kolejna rzecz - przypisałaś sobie autorstwo cudzych słów, próbując robić wrażenie, że masz szeroką wiedzę w temacie.
nie wieim czy wiesz co to jest parafraza
Słabe to strasznie.
jakże miło toczyć bezsensowny spór z nieznajomą
O religiach mogę podyskutować tylko teoretycznie bo jestem ateistą, ewentualnie scientologiem :P
Tak, tak - spodziewam się połączenia słynnego "wiem coś tam coś tam" z kopiuj - wklej info znalezionych w sieci.
Skoro jesteś kobietą to ateistką lub scjentolożką.
a jako człowiek już nie mogę pisać?
Ima - sorry za wtręt w temacie.
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Poprawki do ustawy o IPN

Post autor: ImaSumak » 7 lut 2018, o 13:10

Alpha pisze:"Geniusz Zydów na polski rozum" Kłopotowskiego. Warto przeczytać.
Do której wstęp napisał Ziemkiewicz?
....

Ludzie nie mają problemu z własną laicyzacją i choć z urodzenia np. katolicy, to śmiało twierdzą, że są ateistami lub że stosunek do wiary czy KK mają żaden lub bardzo luźny. Ci sami ludzie zaś, gdy tylko wyczują, że mają do czynienia z jakimś "żydem" (wystarczy plotka albo znajomo brzmiace nazwisko) od razu mają przekonanie że to Żyd i basta. :)
A to wcale tak nie działa. Na świecie żyją miliony ludzi urodzonych w wierze żydowskiej i nie utożsamiających się z nią. Warto o tym pomyśleć, czytając takie książki.

Żyd żydowi nie równy, podobnie jak kato kato i inni. Tylko że to nie ci inni zamordowali Jezusa, tylko wg legendy żydzi, na punkcie której katolicy mają fioła. No bo jak tu żyć ze świadomością, że czci się żydowskie legendy i ich postacie, jednocześnie zaprzeczając ich pochodzeniu? Trzeba więc wymordować wszystkich żydków i głosić prawdy objawione obarczając ich o winy tego świata, plus np tworząc stowarzyszenia Obrońców Napletka Jezusa Chrystusa.
Logiczne? Logiczne, a jakie "mądre", chciałoby się rzec, a tu jak się okazuje, że jednak działa...!

Czekam kiedy nasi poprawni historycy wraz z poprawnymi archeo odnajdą ślady Betlejem choćby pod Warszawą lub w Licheniu.
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
Akwa35
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 188
Rejestracja: 13 lut 2017, o 10:44

Re: Poprawki do ustawy o IPN

Post autor: Akwa35 » 7 lut 2018, o 13:54

Podsumowanie pierwsza klasa. :cool: :lol:
Awatar użytkownika
Alfa_Omega
super forma
super forma
Posty: 1835
Rejestracja: 9 cze 2012, o 21:54

Re: Poprawki do ustawy o IPN

Post autor: Alfa_Omega » 7 lut 2018, o 14:18

ImaSumak pisze:
Alpha pisze:"Geniusz Zydów na polski rozum" Kłopotowskiego. Warto przeczytać.
Do której wstęp napisał Ziemkiewicz?
....

Ludzie nie mają problemu z własną laicyzacją i choć z urodzenia np. katolicy, to śmiało twierdzą, że są ateistami lub że stosunek do wiary czy KK mają żaden lub bardzo luźny. Ci sami ludzie zaś, gdy tylko wyczują, że mają do czynienia z jakimś "żydem" (wystarczy plotka albo znajomo brzmiace nazwisko) od razu mają przekonanie że to Żyd i basta. :)
A to wcale tak nie działa. Na świecie żyją miliony ludzi urodzonych w wierze żydowskiej i nie utożsamiających się z nią. Warto o tym pomyśleć, czytając takie książki.

Żyd żydowi nie równy, podobnie jak kato kato i inni. Tylko że to nie ci inni zamordowali Jezusa, tylko wg legendy żydzi, na punkcie której katolicy mają fioła. No bo jak tu żyć ze świadomością, że czci się żydowskie legendy i ich postacie, jednocześnie zaprzeczając ich pochodzeniu? Trzeba więc wymordować wszystkich żydków i głosić prawdy objawione obarczając ich o winy tego świata, plus np tworząc stowarzyszenia Obrońców Napletka Jezusa Chrystusa.
Logiczne? Logiczne, a jakie "mądre", chciałoby się rzec, a tu jak się okazuje, że jednak działa...!

Czekam kiedy nasi poprawni historycy wraz z poprawnymi archeo odnajdą ślady Betlejem choćby pod Warszawą lub w Licheniu.
Ima, pozory mylą. Podeszłam do tej książki jak pies do jeża i na samo nazwisko autora sierść mi się zjeżyła na grzbiecie. Nie wiem czy taki był jego zamysł ale rzecz wyszła mu genialnie i całkiem obiektywnie. Wiele poruszonych kwestii znałam wcześniej (z racji mojego żydofilstwa i później kierunku studiów) więc dla mnie pewne zjawiska są oczywiste ale prawdziwy Polak-katolik po przeczytaniu tej książki (zakładając, że coś zrozumie) będzie wymagał resuscytacji :cool: Uwielbiam tę książkę. A na dokładkę polecam J. Attali "Żydzi, świat, pieniądze".
I oczywiście masz rację, żyd żydowi nie równy ale omawiamy tutaj zjawisko a nie konkretne przypadki.
Miód jest dla mięczaków, prawdziwi twardziele żują pszczoły :-D
ODPOWIEDZ