trzecia płeć

Poważniej, czyli o polityce, sprawach społecznych, ustawodawstwie i naszych prawach.
Awatar użytkownika
AgnieszkaJ
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 12
Rejestracja: 17 cze 2018, o 07:42

trzecia płeć

Post autor: AgnieszkaJ » 17 cze 2018, o 08:41

Cześć ciekawa jestem co sądzicie o temacie :
Lesbijek - które wyglądają jak mężczyzna i zachowują się jak mężczyzna
Gejów- którzy wyglądają jak kobieta i zachowują się jak kobieta

Zakładając że powyższe osobowości nie są transseksualne.

Chciałabym aby ktoś kto się na tym zna odpowiedział mi na to pytanie, ponieważ już od dawna się nad tym zastanawiam.

Wg mnie jeżeli jestem lesbijką to powinnam być z kobiecą kobietą, ale może któraś z Was ma na ten temat inne zdanie?
biedronca
super forma
super forma
Posty: 2073
Rejestracja: 22 kwie 2015, o 19:46

Re: trzecia płeć

Post autor: biedronca » 17 cze 2018, o 08:44

Ale dlaczego właściwie "powinnaś"?

Kobiecość to jest konstrukt społeczny. W różnych czasach, w różnych kulturach wygląda nieco inaczej. Może Ci pasować, możesz chcieć się do niego dopasować. A możesz nie chcieć. I orientacja nie ma tu nic do rzeczy.
Awatar użytkownika
AgnieszkaJ
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 12
Rejestracja: 17 cze 2018, o 07:42

Re: trzecia płeć

Post autor: AgnieszkaJ » 17 cze 2018, o 09:08

Czyli tak po prostu jest..
A może to kwestia charakteru? Wpływ otoczenia?
Znam kilka kobiet męskich które są hetero A wyglądają i zachowują się jak facet i po prostu nie wiem Jak je (ogólnie okreslic) ponieważ kobieta to kobieta A mężczyzna to mężczyzna.
Twoja wypowiedź nic mi nie wniosła do tematu.
:(
Elinor
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 362
Rejestracja: 7 cze 2018, o 12:01

Re: trzecia płeć

Post autor: Elinor » 17 cze 2018, o 09:21

Ale że co na ten temat? Że lesbijkom podobają się kobiece kobiety? To chyba kwestia preferencji danej osoby. Czy lubi się ciało kobiety, mężczyzny, czy ekspresję płci męską, kobiecą. Każdemu będzie się podobało co innego. Dla mnie nie ma to takiego znaczenia, ale jestem bi, więc to nic dziwnego. A sama się chyba zachowuję jak facet, lol.
Awatar użytkownika
AgnieszkaJ
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 12
Rejestracja: 17 cze 2018, o 07:42

Re: trzecia płeć

Post autor: AgnieszkaJ » 17 cze 2018, o 09:35

Kolejna nic nie wnosząca odpowiedź.
biedronca
super forma
super forma
Posty: 2073
Rejestracja: 22 kwie 2015, o 19:46

Re: trzecia płeć

Post autor: biedronca » 17 cze 2018, o 09:40

AgnieszkaJ pisze:
17 cze 2018, o 09:08
Czyli tak po prostu jest..
A może to kwestia charakteru? Wpływ otoczenia?
Znam kilka kobiet męskich które są hetero A wyglądają i zachowują się jak facet i po prostu nie wiem Jak je (ogólnie okreslic) ponieważ kobieta to kobieta A mężczyzna to mężczyzna.
Twoja wypowiedź nic mi nie wniosła do tematu.
:(
Nie wiem, czym dokładnie dla Ciebie jest kobiecość. Jeżeli myślisz o wrażliwości, to raczej kwestia charakteru (no chyba że ktoś udaje bardziej wrażliwą, żeby wydawać się bardziej kobiecą). Natomiast styl i sposób bycia to raczej wpływ otoczenia (chociaż charakter wpływa na to, w czym czujesz się dobrze).

A jak określać? Kobietę określaj jako kobietę, mężczyznę jako mężczyznę. Jeśli nie jesteś pewna, spytaj. To całkiem proste :)
biedronca
super forma
super forma
Posty: 2073
Rejestracja: 22 kwie 2015, o 19:46

Re: trzecia płeć

Post autor: biedronca » 17 cze 2018, o 09:44

AgnieszkaJ pisze:
17 cze 2018, o 09:35
Kolejna nic nie wnosząca odpowiedź.
Wyglądasz na wyjątkowo leniwego trolla :rotfl:
Awatar użytkownika
AgnieszkaJ
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 12
Rejestracja: 17 cze 2018, o 07:42

Re: trzecia płeć

Post autor: AgnieszkaJ » 17 cze 2018, o 09:53

biedronca pisze:
17 cze 2018, o 09:44
AgnieszkaJ pisze:
17 cze 2018, o 09:35
Kolejna nic nie wnosząca odpowiedź.
Wyglądasz na wyjątkowo leniwego trolla :rotfl:
Uwierz mi że nie trolluje po prostu jestem ciekawa jak inne kobiety podchodzą do tego tematu, jakie mają spostrzeżenia, odczucia.
Na ulicach męskie lesbijki bardzo się wyróżniają i łatwo stwierdzić że są odmiennej orientacji, z tymi kobiecymi jest sporo trudniej :)
Jestem kobieca, moja partnerka również może powinnam faktycznie zapytać tą 'męską' wprost o co chodzi ale nie mam takich znajomych.
:)
Elinor
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 362
Rejestracja: 7 cze 2018, o 12:01

Re: trzecia płeć

Post autor: Elinor » 17 cze 2018, o 10:19

Ale jakich przemyśleń oczekujesz?

Mnie możesz zapytać. Ale nie wiem o co pytasz - o co ma z czym chodzić? Tak mam... lubię sport, lepiej dogaduję się z mężczyznami, jak coś mnie interesuje to na ogół interesują się tym mężczyźni. Ubrania, które mi się podobają też często są sprzedawane jako męskie. Nie ma w tym jakiejś filozofii, wręcz na odwrót. Chociaż nie wiem, może są takie osoby, co sobie celowo robią taki imidż z jakiegoś powodu? Nie wiem.

No fakt faktem, jest sporo osób, które jak chcą kobiety, to podoba im się kobieca kobieta. Albo jak podoba im się mężczyzna, to podoba im się męski mężczyzna. To taki "najczystszy" rodzaj orientacji. Jeżeli pytasz, czy kobieta, której podobają się męskie kobiety jest lesbijką, to... uważam, że to pytanie filozoficzne. Zależy jak zdefiniujemy "lesbijkę". Czy będziemy tak mówić na osoby, którym podoba się kobiece ciało, czy ciało i ekspresja.
Tijara
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 82
Rejestracja: 14 maja 2018, o 17:04

Re: trzecia płeć

Post autor: Tijara » 17 cze 2018, o 10:48

Może zrozum, że ludzie są różni, nie jednakowi. To, że ktoś jest kobietą nie oznacza, że ma się malować, chodzić w szpilkach bo jakaś randomowa osoba ma pretensje, że wygląda nie tak jak ona lubi.
Awatar użytkownika
AgnieszkaJ
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 12
Rejestracja: 17 cze 2018, o 07:42

Re: trzecia płeć

Post autor: AgnieszkaJ » 17 cze 2018, o 10:59

Elinor pisze:
17 cze 2018, o 10:19
Ale jakich przemyśleń oczekujesz?

Mnie możesz zapytać. Ale nie wiem o co pytasz - o co ma z czym chodzić? Tak mam... lubię sport, lepiej dogaduję się z mężczyznami, jak coś mnie interesuje to na ogół interesują się tym mężczyźni. Ubrania, które mi się podobają też często są sprzedawane jako męskie. Nie ma w tym jakiejś filozofii, wręcz na odwrót. Chociaż nie wiem, może są takie osoby, co sobie celowo robią taki imidż z jakiegoś powodu? Nie wiem.

No fakt faktem, jest sporo osób, które jak chcą kobiety, to podoba im się kobieca kobieta. Albo jak podoba im się mężczyzna, to podoba im się męski mężczyzna. To taki "najczystszy" rodzaj orientacji. Jeżeli pytasz, czy kobieta, której podobają się męskie kobiety jest lesbijką, to... uważam, że to pytanie filozoficzne. Zależy jak zdefiniujemy "lesbijkę". Czy będziemy tak mówić na osoby, którym podoba się kobiece ciało, czy ciało i ekspresja.
To jest wypowiedzna która czekałam. To mi sporo wyjaśnia, dziękuję
ankaarendt
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 89
Rejestracja: 9 maja 2016, o 12:35

Re: trzecia płeć

Post autor: ankaarendt » 17 cze 2018, o 11:10

AgnieszkaJ - proszę, najpierw nadrób braki w elementarnej wiedzy socjologicznej na temat budowania stereotypu płci a potem rozpoczynaj w tym temacie dyskusję. Cięcie interlokutorek hasłem "nic nie wnosi" - bo nie potwierdza twojego rozumienia polaryzacji między mężczyzną a kobietą jest nie do przyjęcia w dyskusji. Jak nadrobisz braki w edukacji to sie odezwij.
biglove90
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 419
Rejestracja: 28 lut 2018, o 09:53

Re: trzecia płeć

Post autor: biglove90 » 17 cze 2018, o 12:02

Ja jestem les ta pomiędzy czyli wole luźne ubranie czy spodnie ale pomaluje się jeśli trzeba na codzień nie koniecznie.Wszystko zależy też od humoru.Jeśli chodzi o moje związki tylko kobiece.Jedna z moich ex była taka jak ja i nie dałam rady charakter jej taki jak mój plus ubiór nie moja bajka.Męskie les ?bez obrazy ale jakbym chciala być z facetem to bym za nimi się oglądała .Jakbym pomyślała o seksie z męska les no to strach mnie przechodzi.Ja np nie wnikam dlaczego takie są ale nie miałam w towarzystwie takiej les czy w związku.drażnią moje oko tak samo jak gejem które są bardziej kobiece niż ja 😅
Oczywiście nie chce tu obrażać te męskie les.
Awatar użytkownika
AgnieszkaJ
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 12
Rejestracja: 17 cze 2018, o 07:42

Re: trzecia płeć

Post autor: AgnieszkaJ » 17 cze 2018, o 12:04

ankaarendt pisze:
17 cze 2018, o 11:10
AgnieszkaJ - proszę, najpierw nadrób braki w elementarnej wiedzy socjologicznej na temat budowania stereotypu płci a potem rozpoczynaj w tym temacie dyskusję. Cięcie interlokutorek hasłem "nic nie wnosi" - bo nie potwierdza twojego rozumienia polaryzacji między mężczyzną a kobietą jest nie do przyjęcia w dyskusji. Jak nadrobisz braki w edukacji to sie odezwij.
Cześć, wierz mi - nie mam braków w edukacji i nie rozumiem dlaczego tak uważasz. Zadalam pytanie nad odpowiedzią którego zastanawiałam się od dłuższego czasu- nic więcej, chyba po to jest forum...
Oczekiwałam wypowiedzi innych użytkowniczek w tym temacie a nie obrażania mnie.
Idąc dalej, po Twojej wypowiedzi powinnam sądzić że masz elementarne braki w kulturze osobistej?
Milego dnia Kochane, i dziekuje za wszystkie wypowiedzi
Awatar użytkownika
AgnieszkaJ
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 12
Rejestracja: 17 cze 2018, o 07:42

Re: trzecia płeć

Post autor: AgnieszkaJ » 17 cze 2018, o 12:05

biglove90 pisze:
17 cze 2018, o 12:02
Ja jestem les ta pomiędzy czyli wole luźne ubranie czy spodnie ale pomaluje się jeśli trzeba na codzień nie koniecznie.Wszystko zależy też od humoru.Jeśli chodzi o moje związki tylko kobiece.Jedna z moich ex była taka jak ja i nie dałam rady charakter jej taki jak mój plus ubiór nie moja bajka.Męskie les ?bez obrazy ale jakbym chciala być z facetem to bym za nimi się oglądała .Jakbym pomyślała o seksie z męska les no to strach mnie przechodzi.Ja np nie wnikam dlaczego takie są ale nie miałam w towarzystwie takiej les czy w związku.drażnią moje oko tak samo jak gejem które są bardziej kobiece niż ja 😅
Oczywiście nie chce tu obrażać te męskie les.
Widzisz ja mam podobnie :)
biglove90
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 419
Rejestracja: 28 lut 2018, o 09:53

Re: trzecia płeć

Post autor: biglove90 » 17 cze 2018, o 12:12

Raz w życiu była męska les 40lat nie golila nóg za to twarz tak .Obniżala glos zeby byc bardziej meska.Byłam zmuszona z nią mieszkać w jednym pokoju praca za granicą wiadomo ze nie miałam wyjścia.
Poprostu wygląd plus zachowanie drażni i nic na to nie poradzę.pewnie ja też mam jakieś tam podobne zachowania jak one pewnie dlatego mnie to drażni.Kobiece les raczej już mniej.
jasandra
super forma
super forma
Posty: 1755
Rejestracja: 23 sty 2014, o 18:24

Re: trzecia płeć

Post autor: jasandra » 17 cze 2018, o 12:20

Co to znaczy? Ja się nie maluję, ale biegam w sukienkach; mam bardzo dziewczęcą blond urodę; oglądają się za mną chłopcy hetero, więc zawsze się śmieję, że powinnam być heteryczką. Mam dziwne wrażenie, że kobiet taki wygląd nie pociąga. Równocześnie, sama mam sporo wymagań, ale wygląd jest wśród nich na dalszym planie. Podoba mi się każda dziewczyna, która mi się podoba. Mój typ to raczej szczupłe - ale najbardziej gorące romanse i fantazje miałam raczej z tymi "przy kości". Podobają mi się krótkowłose, ale zakochiwałam się i w tych innych; jeden wymóg, to zdecydowanie bardziej "męski" (ach, stereotypy) sposób bycia. Co do "męskiego" wyglądu? Może nie mój typ, ale przecież taka kobieta pozostaje kobietą? Kiedyś mi się wydawało, że "kobiecy mężczyzna" może zastąpić kobietę - ale ciało, zbyt aseksualne. Więc jednak nie.
biedronca
super forma
super forma
Posty: 2073
Rejestracja: 22 kwie 2015, o 19:46

Re: trzecia płeć

Post autor: biedronca » 17 cze 2018, o 12:22

Mnie pociągają osoby, które mają odwagę żyć po swojemu, za to nudzą, takie, które z całych sił starają się wmasować w jakiś wymyślony przez kogoś model, dlatego nie bardzo interesują mnie stereotypowo kobiece kobiety. Poza tym te "atrybuty kobiecości" zajmują czas i są niewygodne i niepraktyczne, więc wolę, żeby moja kobieta spędzała czas np. na czytaniu niż u kosmetyczki i była w stanie iść na spacer niż chodziła w kółko w szpilkach. Ale to tylko moje preferencje :)
biglove90
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 419
Rejestracja: 28 lut 2018, o 09:53

Re: trzecia płeć

Post autor: biglove90 » 17 cze 2018, o 12:30

Ale kobieca nie oznacza ze siedzi przed lusterkiem pindruje się czy chodzi w szpilkach ;) To widać w zachowaniu w ubiorze to ze delikatnie się pomaluje czy dba o siebie nie oznacza ze jest pustaktem.
Moja dziewczyna jest kobieca i nie maluje się uprawia sport ,czyta książki i wiele innych zainteresowan ,nosi spodnie nigdy nie widziałam jej w sukience.Jestem w stanie powiedzieć tak ona jest kobieca bo do tego dochodzi delikatny charakter zamiast luźnych ubrań jak ja zakłada np obcile podkreślajace ciuchy.
biedronca
super forma
super forma
Posty: 2073
Rejestracja: 22 kwie 2015, o 19:46

Re: trzecia płeć

Post autor: biedronca » 17 cze 2018, o 12:43

Ja uważam, że delikatny charakter jest tak samo kobiecy, jak męski. .. A drugiej połowy ostatniego zdania nie zrozumiałam
biglove90
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 419
Rejestracja: 28 lut 2018, o 09:53

Re: trzecia płeć

Post autor: biglove90 » 17 cze 2018, o 12:54

Kobiecość to zachowanie plus ubiór.Ja wole luźne ciuchy a ona obcisłe podkreślajace kształty ubrania.Typowo kobiece ja nie założyła bym bluzeczki z dekoltem prędzej by mnie szczysciło;)
reader
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 313
Rejestracja: 17 maja 2013, o 21:40

Re: trzecia płeć

Post autor: reader » 17 cze 2018, o 13:23

AgnieszkaJ pisze:
17 cze 2018, o 08:41
Cześć ciekawa jestem co sądzicie o temacie :
Lesbijek - które wyglądają jak mężczyzna i zachowują się jak mężczyzna
Gejów- którzy wyglądają jak kobieta i zachowują się jak kobieta

Zakładając że powyższe osobowości nie są transseksualne.

Chciałabym aby ktoś kto się na tym zna odpowiedział mi na to pytanie, ponieważ już od dawna się nad tym zastanawiam.

Wg mnie jeżeli jestem lesbijką to powinnam być z kobiecą kobietą, ale może któraś z Was ma na ten temat inne zdanie?
To jeszcze musisz zdefiniować co dokładnie rozumiesz przez wygląd i zachowanie jak mężczyzna oraz wygląd i zachowanie jak kobieta.
Elinor
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 362
Rejestracja: 7 cze 2018, o 12:01

Re: trzecia płeć

Post autor: Elinor » 17 cze 2018, o 14:23

Mi się bardzo podobają kobiety bez makijażu i w sukience :] Najbardziej mi się podobają pomiędzy, zarówno kobiety i mężczyźni. Z tym, że mężczyzn z taką ekspresją jest mniej niż koniet albo tak trafiam.

No... tu się zgodzę, że można ze mną nie poczuć się jak z kobietą, dużo osób mi to mówi. I udało mi się poderwać parę osób, których preferencją są mężczyźni, mimo że z wyglądu nie powiem, że przypominam mężczyznę. Może poza elementami ubioru. Więc jak ktoś lubi kobiety i kobiecość, to ktoś taki jak ja może rzeczywiście nie być w typie.

A z drugą taką jak ja nie mogłabym chodzić, tak uważam, tak samo jak nie umawiam się z męskimi mężczyznami (których jest przytłaczająca większość). Dominujący(?) charakter dla mnie zabija chemię, które nawet się mogła fizycznie pojawić.

No ale są kobiety (i mężczyźni też), które lubią być kobiece! Nie oznacza to, że muszą chcieć się dopasować. Są takie, dla których właśnie to jest przyjemne i naturalne. Tak samo jak męskość jest dla pewnych kobiet i wielu mężczyzn przyjemna i naturalna.
Elinor
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 362
Rejestracja: 7 cze 2018, o 12:01

Re: trzecia płeć

Post autor: Elinor » 17 cze 2018, o 15:20

AgnieszkaJ, cieszę się, że udało mi się odpowiedzieć.

Co do transseksualizmu, to zastanawia mnie dla ile takich osób nie czuje się swojej własnej płci, jest z pogranicza. Ja uważam, że jestem. Jestem chłopcem ;) ale nie wadzi mi to, że jestem dziewczyną.
Awatar użytkownika
Annebelle
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 33
Rejestracja: 20 maja 2018, o 21:50

Re: trzecia płeć

Post autor: Annebelle » 17 cze 2018, o 16:08

AgnieszkaJ pisze:
17 cze 2018, o 08:41
Wg mnie jeżeli jestem lesbijką to powinnam być z kobiecą kobietą, ale może któraś z Was ma na ten temat inne zdanie?
Jesteś kobietą więc powinnaś być z facetem jak już, ale jesteś bardziej męska i podobają Ci się kobiety więc robisz to co lubisz, a inne są jeszcze bardziej męskie i chcą wyglądać po męsku. Robimy to co lubimy. A mnie nie zastanawia coś co mnie nie interesuje. :)
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: trzecia płeć

Post autor: dobranocka14 » 17 cze 2018, o 17:23

Annebelle pisze:
17 cze 2018, o 16:08
AgnieszkaJ pisze:
17 cze 2018, o 08:41
Wg mnie jeżeli jestem lesbijką to powinnam być z kobiecą kobietą, ale może któraś z Was ma na ten temat inne zdanie?
Jesteś kobietą więc powinnaś być z facetem jak już, ale jesteś bardziej męska i podobają Ci się kobiety więc robisz to co lubisz
Co dzień to lepiej.
KtoaDo
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 43
Rejestracja: 29 maja 2018, o 21:45

Re: trzecia płeć

Post autor: KtoaDo » 17 cze 2018, o 18:05

A ja to nie wiem jaka jestem :cool:
W pracy mi mówią, że nie zaliczam się do Kobiet gdy szef skwitowal że od poniedziałku nie Przychodzą Kobiety. A w poniedziałek chłopaki chodzą za mną i mówią nie noś takich ciężkich rzeczy Smerfetko i mnie wyręczają :slonko: i jak tu żyć :pilka:
Osobiście czuję się Kobietą i Kobieco :) i lubię się sportowo ubrać, ale gdy jest okazja to i w sukienkę :) Lubię chodzić w rozpuszczonych włosach, ale malowanie mi nie wychodzi :)
Elinor
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 362
Rejestracja: 7 cze 2018, o 12:01

Re: trzecia płeć

Post autor: Elinor » 17 cze 2018, o 18:39

A ja czasami noszę sukienki. Czasami :) Luźne ubrania może też nie aż tak, wolę po prostu sportową stylówę. Albo elegancko ale spodnie i koszula, a nie sukienka.
KtoaDo
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 43
Rejestracja: 29 maja 2018, o 21:45

Re: trzecia płeć

Post autor: KtoaDo » 17 cze 2018, o 19:12

Elinor pisze:
17 cze 2018, o 18:39
A ja czasami noszę sukienki. Czasami :) Luźne ubrania może też nie aż tak, wolę po prostu sportową stylówę. Albo elegancko ale spodnie i koszula, a nie sukienka.
:)
Awatar użytkownika
kilocukru
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 170
Rejestracja: 13 sty 2017, o 22:17

Re: trzecia płeć

Post autor: kilocukru » 17 cze 2018, o 22:06

AgnieszkaJ pisze:
17 cze 2018, o 09:08
Czyli tak po prostu jest..
A może to kwestia charakteru? Wpływ otoczenia?
Znam kilka kobiet męskich które są hetero A wyglądają i zachowują się jak facet i po prostu nie wiem Jak je (ogólnie okreslic) ponieważ kobieta to kobieta A mężczyzna to mężczyzna.
Twoja wypowiedź nic mi nie wniosła do tematu.
:(
Ale pytanie, które zadałaś brzmi "co sądzicie", to powiedziała co o tym sądzi. Twoje pytanie też nie jest jakoś profesjonalnie sprecyzowane, żeby oczekiwać profesjonalnej odpowiedzi :pilka:
ODPOWIEDZ