Wiosna Biedronia

Poważniej, czyli o polityce, sprawach społecznych, ustawodawstwie i naszych prawach.
ODPOWIEDZ
marinnaWR
super forma
super forma
Posty: 2070
Rejestracja: 21 maja 2008, o 02:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wiosna Biedronia

Post autor: marinnaWR » 18 sie 2019, o 21:53

Kumata, weź idź te swoje przepowiednie wygłaszaj gdzieś indziej. Masz talent dziewczyno, na pewno ktoś to doceni :)
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Wiosna Biedronia

Post autor: dobranocka14 » 19 sie 2019, o 08:56

malina_grey pisze:
17 sie 2019, o 09:51
dobranocka14 pisze:
17 sie 2019, o 00:15
Lexus-1980 pisze:
16 sie 2019, o 23:55
Mam się bać :P daj spokój. Politycy swoje, społeczeństwo swoje.
A tak, Białystok tego najlepszym przykładem.
Społeczeństwo inaczej postrzega establishment niż resztę społeczeństwa. Biedroń, jako polityk może sobie być nieheteronormatywny, bo to dla niektórych takie " egzotyczne" - sąsiad albo nauczycielka dzieci juź nie.
I widać to teź było, porównując skalę niechęci / nienawiści na paradzie w Białymstoku a w Płocku. To, źe w Plocku pojawili się politycy na pewno miało wplyw na przebieg tej parady ( chocby ilosc i nastawienie policji )
Odniosłam wrażenie, że Lexus większą wiarę pokłada właśnie w społeczeństwie, które to w odróżnieniu od polityków zachowa się wobec osób lgbtq z większą neutralnością/ sympatią. Stąd mój wpis o Białymstoku.
Moim zdaniem tych dwóch światów nie da się traktować rozdzielnie. Zachowania "kontrmanifestantów" są efektem kreowania przez rząd i polski KK polityki wrogości wobec sztucznie stworzinego wroga.
A, że koszula zawsze bliższa ciału to wiadomo.
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Wiosna Biedronia

Post autor: dobranocka14 » 19 sie 2019, o 09:29

kumata pisze:
18 sie 2019, o 21:23
Nie ma we mnie nienawiści,uprzedzeń, nawet nie jestem zgorzkniała .
:lol:
kumata
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 43
Rejestracja: 16 sie 2019, o 20:57

Re: Wiosna Biedronia

Post autor: kumata » 19 sie 2019, o 19:23

Realizm i kontakt z rzeczywistością to nie zgorzknienie . W tym co napisałam nie ma w gruncie rzeczy nie ma nic osobistego .Chciałam tylko pokrótce i prosto wyjaśnić pewne oczywistości . Rząd i kk sztucznie wykreował w was na wrogów .. ale wcześniej stara,dychająca komuna wykreowała was na nowoczesna siłę rewolucyjną, żeby przez was utrzymać ryje przy korycie .Mam wymieniać po nazwisku ? A wy podchwyciliście to ochoczo i totalnie bezkrytycznie. To może świętego wkur..ć
Czyż nie ?
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Wiosna Biedronia

Post autor: dobranocka14 » 19 sie 2019, o 20:22

kumata pisze:
19 sie 2019, o 19:23
Realizm i kontakt z rzeczywistością to nie zgorzknienie . W tym co napisałam nie ma w gruncie rzeczy nie ma nic osobistego .Chciałam tylko pokrótce i prosto wyjaśnić pewne oczywistości . Rząd i kk sztucznie wykreował w was na wrogów .. ale wcześniej stara,dychająca komuna wykreowała was na nowoczesna siłę rewolucyjną, żeby przez was utrzymać ryje przy korycie .Mam wymieniać po nazwisku ? A wy podchwyciliście to ochoczo i totalnie bezkrytycznie. To może świętego wkur..ć
Czyż nie ?
Tym protekcjonalnym tonem, prawieniem komunałów i podnoszeniem oczywistości do rangi prawd objawionych - można. Poza tym, daruj sobie pisanie per "wy".
Nie zauważyłam żeby ktokolwiek kreował społeczność lgbt na nowoczesną siłę rewolucyjną i tylo dzięki temu utrzymywał się na powierzchni. Postulat związków partnerskich nie został zrealizowany, jeśli zrobi to lewica - jestem za, nawet jeśli twarzą zmiany zostanie Miller.
Jesteś rozgoryczona - zmieniaj rzeczywistość, nie szukaj chlopca do bicia tutaj.
kumata
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 43
Rejestracja: 16 sie 2019, o 20:57

Re: Wiosna Biedronia

Post autor: kumata » 19 sie 2019, o 20:52

wieczorne piwko więc mam troszkę czasu żeby wyłożyć szczegółowo i na konkretnym przykładzie dlaczego nikt poważny nie traktuje was poważnie. Transpłciowość . Wg was nie ma żadnej ideologii lgbtq , tylko nowo odkryte zjawisko, którego ciemne i zacofane społeczeństwo nie pojmuje a kościół tępi
I tu wypowiedź E Baker

" Tożsamość płciowa, a więc nasza rzeczywista płeć, którą odczuwamy, nie jest w żaden sposób uzależniona od genitaliów, z jakimi się rodzimy. Płeć człowieka to skomplikowany konstrukt, na który składają się czynniki biologiczne, psychiczne, cywilizacyjne, kulturowe i społeczne
W polskim społeczeństwie nie jest jeszcze dostatecznie rozumiany termin „transpłciowość”, a wyobrażenia społeczne na ten temat buduje się na podstawie mitów, schematów lub głupich dowcipów
Większość osób transpłciowych nie robi nic z własną nienormatywną tożsamością, nie przyznaje się nawet do niej przed samym sobą. Przeżywa swoje życie, cierpiąc w milczeniu i dostosowując się do społecznych schematów i oczekiwań
Sytuacja osób transpłciowych w Polsce poprawia się, ale klimat polityczny jest wyjątkowo dla nich niekorzystny. Także Kościół rzymsko-katolicki jest wrogo nastawiony do osób transpłciowych"

No i tak
Tożsamość płciowa to nie jest wasza rzeczywista płeć
Rzeczywista płeć jest uzalężniona w najwyższym stopniu od genitaliów ( w których objawiają się geny hormony i reszta )
Skomplikowanym konstruktem jest tożsamość płciowa , może być przeciwna do płci biologicznej
Skąd diagnoza wyobrażeń społecznych na ten temat w polskim społeczeństwie , budowanych rzekomo na podstawie mitów ..i złej woli Były takie badania??
Dysforia psychiczna (do ciężkich depresji) związana z dysharmonią między płcią biologiczną a psychospołeczną jest zjawiskiem psychicznym.
Każdą depresję i dysforię bez względu na przyczynę leczy psychiatra w pierwszy rzucie prozaczkiem . I nie jest to objaw ciemnoty i dyskryminacji
Zawsze jest prawdopodobieństwo, że to nie transpłciowość tylko jakaś odmiana dysmorfofobii ,psychozy .. więc konieczny jest czas do trafnej diagnozy i terapii - to nie jest stawianie niepotrzebnych bram i utrudnień
Nikt nie karze cierpieć w milczeniu krzycz ile wlezie
Zdrowi psychicznie i decydowani na trudny proces tranzycji po prostu to czynią i nikt ich za to nie bije
Nie jest to refundowane ale pojmijcie w końcu jaka jest aktualna sytuacja w zdrowiu - onkologiczni czekają miesiącami na podstawową chamską chemię , w świadomości że każdego dnia mogą mieć kolejny przerzut

Dalej już mi sie nie chce
w każdym zdaniu jeśli nie chamskie kłamstwo, to ideologiczne przekłamanie '
ile można to znosić ????
kumata
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 43
Rejestracja: 16 sie 2019, o 20:57

Re: Wiosna Biedronia

Post autor: kumata » 19 sie 2019, o 22:17

Pisałyśmy posty równolegle , przeczytałam twój po wysłaniu swojego -więc teraz odpowiadam - rozumiem że właśnie powiedziałaś mi "wypierd..aj .. cytując chłopców z Białegostoku .. no cóż .. nie będę się szczególnie zapierać .. i oczekuję wzajemności :))))
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Wiosna Biedronia

Post autor: dobranocka14 » 19 sie 2019, o 22:43

Z Bogiem :papa:
kumata
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 43
Rejestracja: 16 sie 2019, o 20:57

Re: Wiosna Biedronia

Post autor: kumata » 23 sie 2019, o 16:59

Podtrzymuję w prawie nasze wzajemne zobowiązania .. do wyborów .. Ale skoro wy jaracie się właśnie nie swoimi weselami pozwalam sobie na coś osobistego .. W szkołach nienawidziłam historii.. nie kumałam nic, a jeśli coś kumałam to tylko przez historię literatury , medycyny, psychologii ,a w końcu muzyki . Nawet nie wiem kiedy zaczęłam interesować się historią polityczną , a w szczególnością historią Rosji i Niemiec .. Wiem kiedy - kiedy nastał internet .. Dla Europejczyków to jest clou całej sprawy . I teraz kiedy moje koleżanki jarają się kolejną zniewoloną izaurą, ja jaram się machnowszczyzna :)) ( a poza tym fajnie się dogadujemy :)) Jak patrzyłam na wasze parady, to widziałam ( dosłownie ) te świetne . mądre , wykształcone i pozytywnie ideologiczne rewolucjonistki rosyjskie , jak wywoziły we własnych piz .. sorry - otworach ciała .. zrabowane caratowi diamenty .. ku wspomożeniu kominternu :) Połowa z tych diamentów tak czy inaczej trafiła do partii niemieckich i wspomogła Hitlera .. a działo się to wszystko w czasie kiedy, Ukraińcy na najżyźniejszych obszarach Europy zżerali się z głodu kanibalistycznie, z polecenia komuchów stalinowskich . No tak to właśnie było i tak to dzisiaj jest ..
Jest taka metoda psychoterapii - analiza transakcyjna .. no Berne- dziecko rodzic dorosły .. te okolice Lewaki występują w roli dzieci , prawaki w roli rodziców ..a dorosłych ani widu ani słychu .. W polityce tych " dorosłych " nie ma - bo to się nie opłaca, w praktyce to są siły prządkowe .. Ale siły porządkowe nie są decyzyjne - działają na rozkaz . Czekam kiedy siły porządkowe sie wk... ą i na tych paradach wpier..lą sprawiedliwie i jednym i drugim .
spacerowiczka8
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 65
Rejestracja: 12 paź 2018, o 00:22

Re: Wiosna Biedronia

Post autor: spacerowiczka8 » 23 sie 2019, o 20:22

kumata pisze:
23 sie 2019, o 16:59
Podtrzymuję w prawie nasze wzajemne zobowiązania .. do wyborów .. Ale skoro wy jaracie się właśnie nie swoimi weselami pozwalam sobie na coś osobistego .. W szkołach nienawidziłam historii.. nie kumałam nic, a jeśli coś kumałam to tylko przez historię literatury , medycyny, psychologii ,a w końcu muzyki . Nawet nie wiem kiedy zaczęłam interesować się historią polityczną , a w szczególnością historią Rosji i Niemiec .. Wiem kiedy - kiedy nastał internet .. Dla Europejczyków to jest clou całej sprawy . I teraz kiedy moje koleżanki jarają się kolejną zniewoloną izaurą, ja jaram się machnowszczyzna :)) ( a poza tym fajnie się dogadujemy :)) Jak patrzyłam na wasze parady, to widziałam ( dosłownie ) te świetne . mądre , wykształcone i pozytywnie ideologiczne rewolucjonistki rosyjskie , jak wywoziły we własnych piz .. sorry - otworach ciała .. zrabowane caratowi diamenty .. ku wspomożeniu kominternu :) Połowa z tych diamentów tak czy inaczej trafiła do partii niemieckich i wspomogła Hitlera .. a działo się to wszystko w czasie kiedy, Ukraińcy na najżyźniejszych obszarach Europy zżerali się z głodu kanibalistycznie, z polecenia komuchów stalinowskich . No tak to właśnie było i tak to dzisiaj jest ..
Jest taka metoda psychoterapii - analiza transakcyjna .. no Berne- dziecko rodzic dorosły .. te okolice Lewaki występują w roli dzieci , prawaki w roli rodziców ..a dorosłych ani widu ani słychu .. W polityce tych " dorosłych " nie ma - bo to się nie opłaca, w praktyce to są siły prządkowe .. Ale siły porządkowe nie są decyzyjne - działają na rozkaz . Czekam kiedy siły porządkowe sie wk... ą i na tych paradach wpier..lą sprawiedliwie i jednym i drugim .
Pochwalasz stosowanie przemocy na paradach. Może pomyliłaś to forum z jakimś innym, na którym wolałabyś popisać?
kumata
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 43
Rejestracja: 16 sie 2019, o 20:57

Re: Wiosna Biedronia

Post autor: kumata » 23 sie 2019, o 20:30

A nie cieszy cię że sprawiedliwie i jednym i drugim ?:)))
kumata
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 43
Rejestracja: 16 sie 2019, o 20:57

Re: Wiosna Biedronia

Post autor: kumata » 23 sie 2019, o 20:37

I rozumiem że z powodów pacyfistycznych zdelegalizowałbyś antifę :))
kumata
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 43
Rejestracja: 16 sie 2019, o 20:57

Re: Wiosna Biedronia

Post autor: kumata » 23 sie 2019, o 20:52

A jak podejmujesz dyskusję to pofatyguj się i przeczytaj posty tego z kim dyskutujesz, a zdziwisz się, bo ja ze ja tu właśnie za Biedroniem lobbuję .. tyle ze rozsądnie a nie hurra rewolucyjnie ..a dziewczynki kręcą noskami ...ze może karierowicz :))
marinnaWR
super forma
super forma
Posty: 2070
Rejestracja: 21 maja 2008, o 02:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wiosna Biedronia

Post autor: marinnaWR » 23 sie 2019, o 21:51

kumata pisze:
23 sie 2019, o 20:52
A jak podejmujesz dyskusję to pofatyguj się i przeczytaj posty tego z kim dyskutujesz, a zdziwisz się, bo ja ze ja tu właśnie za Biedroniem lobbuję .. tyle ze rozsądnie a nie hurra rewolucyjnie ..a dziewczynki kręcą noskami ...ze może karierowicz :))
Nie pochlebiaj sobie :D
Piszesz bez składu i ładu. Ciężko ciebie w ogóle zrozumieć. Zaprzeczasz sama sobie i jeszcze te przepowiednie :?
Awatar użytkownika
MadaM
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 72
Rejestracja: 9 lip 2019, o 14:55
Lokalizacja: Kujawy

Re: Wiosna Biedronia

Post autor: MadaM » 23 sie 2019, o 21:59

kumata pisze:
23 sie 2019, o 20:52
A jak podejmujesz dyskusję to pofatyguj się i przeczytaj posty tego z kim dyskutujesz, a zdziwisz się, bo ja ze ja tu właśnie za Biedroniem lobbuję .. tyle ze rozsądnie a nie hurra rewolucyjnie ..a dziewczynki kręcą noskami ...ze może karierowicz :))
Wróżę Ci sukces w polityce tyle słów a ni cholery nie wiadomo co naprawde myślisz...
_________________________________________
:flower: Ok. Jak chcesz. Jak zmienisz zdanie kawa aktualna. :flower:
kumata
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 43
Rejestracja: 16 sie 2019, o 20:57

Re: Wiosna Biedronia

Post autor: kumata » 23 sie 2019, o 22:52

dobra .. już się nie męczcie tym myśleniem .. niech wam będzie -"jak tęczowy Kali ukraść -to dobrze , a jak tęczowemu Kalemu ukraść - to źle " Czy muszę tłumaczyć tę metaforę ?
Awatar użytkownika
MadaM
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 72
Rejestracja: 9 lip 2019, o 14:55
Lokalizacja: Kujawy

Re: Wiosna Biedronia

Post autor: MadaM » 23 sie 2019, o 23:15

kumata pisze:
23 sie 2019, o 22:52
dobra .. już się nie męczcie tym myśleniem .. niech wam będzie -"jak tęczowy Kali ukraść -to dobrze , a jak tęczowemu Kalemu ukraść - to źle " Czy muszę tłumaczyć tę metaforę ?
"Dosyć sztywną mam szyję
I dlatego wciąż żyję
Że polityka dla mnie to w krysztale pomyje
Umysł mam twardy jak łokcie
Więc mnie za to nie kopcie
Że rewolucja dla mnie to czerwone paznokcie"
JK 1980
_________________________________________
:flower: Ok. Jak chcesz. Jak zmienisz zdanie kawa aktualna. :flower:
biedronca
super forma
super forma
Posty: 2073
Rejestracja: 22 kwie 2015, o 19:46

Re: Wiosna Biedronia

Post autor: biedronca » 24 sie 2019, o 10:54

kumata pisze:
23 sie 2019, o 16:59
Podtrzymuję w prawie nasze wzajemne zobowiązania .. do wyborów .. Ale skoro wy jaracie się właśnie nie swoimi weselami pozwalam sobie na coś osobistego .. W szkołach nienawidziłam historii.. nie kumałam nic, a jeśli coś kumałam to tylko przez historię literatury , medycyny, psychologii ,a w końcu muzyki . Nawet nie wiem kiedy zaczęłam interesować się historią polityczną , a w szczególnością historią Rosji i Niemiec .. Wiem kiedy - kiedy nastał internet .. Dla Europejczyków to jest clou całej sprawy . I teraz kiedy moje koleżanki jarają się kolejną zniewoloną izaurą, ja jaram się machnowszczyzna :)) ( a poza tym fajnie się dogadujemy :)) Jak patrzyłam na wasze parady, to widziałam ( dosłownie ) te świetne . mądre , wykształcone i pozytywnie ideologiczne rewolucjonistki rosyjskie , jak wywoziły we własnych piz .. sorry - otworach ciała .. zrabowane caratowi diamenty .. ku wspomożeniu kominternu :) Połowa z tych diamentów tak czy inaczej trafiła do partii niemieckich i wspomogła Hitlera .. a działo się to wszystko w czasie kiedy, Ukraińcy na najżyźniejszych obszarach Europy zżerali się z głodu kanibalistycznie, z polecenia komuchów stalinowskich . No tak to właśnie było i tak to dzisiaj jest ..
Jest taka metoda psychoterapii - analiza transakcyjna .. no Berne- dziecko rodzic dorosły .. te okolice Lewaki występują w roli dzieci , prawaki w roli rodziców ..a dorosłych ani widu ani słychu .. W polityce tych " dorosłych " nie ma - bo to się nie opłaca, w praktyce to są siły prządkowe .. Ale siły porządkowe nie są decyzyjne - działają na rozkaz . Czekam kiedy siły porządkowe sie wk... ą i na tych paradach wpier..lą sprawiedliwie i jednym i drugim .
Ja nie bardzo rozumiem analogię między przemycaniem diamentów a chodzeniem na parady. Chodzi tylko o to, że tam lewica i tu lewica, czy o coś jeszcze? Bo jeśli tylko o to, to dobrze że zainteresowałaś się historią. Poczytaj jeszcze, to może odkryjesz, że świat nie jest prosty. Nie każda lewica to komintern, tak samo jak nie każda prawica to partia faszystowska.
Awatar użytkownika
MadaM
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 72
Rejestracja: 9 lip 2019, o 14:55
Lokalizacja: Kujawy

Re: Wiosna Biedronia

Post autor: MadaM » 24 sie 2019, o 12:32

_________________________________________
:flower: Ok. Jak chcesz. Jak zmienisz zdanie kawa aktualna. :flower:
kumata
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 43
Rejestracja: 16 sie 2019, o 20:57

Re: Wiosna Biedronia

Post autor: kumata » 24 sie 2019, o 14:44

No to konkretnie , bez snucia paraleli i metafor :) Przede wszystkim zmieńcie nazwę związków homoseksualnych ze "związki partnerskie na "związki par homoseksualnych "." Partnerstwo" jako cecha niewystarczająco rozróżnia rodzaje związków . Jest to niejasne i ideologiczne , bo przypisuje cechę partnerstwa związkom homo w przeciwieństwie do zw hetero ( w domyśle skazanych na patriarchalną podległość :))
Jak to już zrobicie to ja obiema rękami podpiszę się pod stosowna ustawą, przedtem głosując stosownie , bo to wasze podstawowe prawo obywatelskie .
A jak nie - to zapomnijcie ..
I pamiętajcie, że to nie ja was ale wy mnie potrzebujecie jako mniejszość .. oczywiście nie mnie tylko mojego głosu .
O elektorat trzeba dbać :))
jasandra
super forma
super forma
Posty: 1755
Rejestracja: 23 sty 2014, o 18:24

Re: Wiosna Biedronia

Post autor: jasandra » 24 sie 2019, o 15:35

Słonko drogie.
Walczymy o związki partnerskie także dla par hetero. A dla par homo także o małżeństwa. Chcesz się znęcać nad postulatami - dawaj teraz.
kumata
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 43
Rejestracja: 16 sie 2019, o 20:57

Re: Wiosna Biedronia

Post autor: kumata » 24 sie 2019, o 16:40

teraz to ja idę ogóry kisić i konfitury smażyć - co i wam polecam .. natomiast szczerze odradzam walkę o prawne różnicowanie związków hetero na partnerskie i niepartnerskie .. a przeciwnie - doradzam utrzymanie tego celu w jak największej tajemnicy
k.. na co za pomysł !:)
biedronca
super forma
super forma
Posty: 2073
Rejestracja: 22 kwie 2015, o 19:46

Re: Wiosna Biedronia

Post autor: biedronca » 24 sie 2019, o 21:55

Serio nazwy się czepiasz? Rzeczywiście kieszenie ogórków wydaje się bardziej produktywne.

A tak serio, pierwsze znaczenie słowa partner to po prostu współuczestnik jakiegoś przedsięwzięcia. Więc mi nazwa wydaje się odpowiednia - nie ma w niej założeń, jak ma wyglądać związek. Wyobrażasz sobie, że miałby powstać jakiś urząd, który by przyznawał i odbierał prawo do nazywania się związkiem partnerskim na podstawie tego, czy po równo dzielicie się wynoszeniem śmieci?
Awatar użytkownika
MadaM
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 72
Rejestracja: 9 lip 2019, o 14:55
Lokalizacja: Kujawy

Re: Wiosna Biedronia

Post autor: MadaM » 24 sie 2019, o 22:57

Kochane, życie bogate jest, uczucia i związki w pudełka trudno wepchnąć - tak czy inaczej szczęścia familijnemu Karolowi S. i Małgosi W. życzymy.

"Ogórki łagodzą obyczaje, człowiek z ogórkiem w dłoni sympatyczny jest, a konfitury...."
_________________________________________
:flower: Ok. Jak chcesz. Jak zmienisz zdanie kawa aktualna. :flower:
kumata
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 43
Rejestracja: 16 sie 2019, o 20:57

Re: Wiosna Biedronia

Post autor: kumata » 25 sie 2019, o 10:44

Zauważ że pora mszy świętej, a ja przy kawce i kompie :) " . Małżeństwo w polskim prawodawstwie ma w tej chwili swoją definicję i "związki partnerskie ", czy "małżeństwa homoseksualne " na nią się nie załapują . Małżeństwo jest można rzec towarem opatrzonym swoim znakiem towarowym . I obecnie właściciele tego znaku nie godzą się na podpinanie innych towarów pod ich towar i znak towarowy . Moim zdaniem mają do tego prawo . Dziwi mnie że w świecie gdzie banan jest bananem tylko wtedy kiedy dysponuje określoną krzywizną i na całym świecie toczą się miliardowe procesy o autorstwo i znaki towarowe ktoś tego ne rozumie .A rozwiązanie problemu jest proste - wymyślcie fajną nazwę na swój towar i znak towarowy i wtedy walczcie o wprowadzenie ich na rynek . Cała reszta to ideologia ..
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Wiosna Biedronia

Post autor: ImaSumak » 25 sie 2019, o 11:06

Lexus-1980 pisze:
16 sie 2019, o 21:23
dobranocka14 pisze:
16 sie 2019, o 18:58

Btw. Lexus, co lub kogo masz na myśli pisząc "takie to populistyczne bez klasy" ?
Wiara jest prywatną sprawą i nawet p.Biedroń nie ma prawa w to ingerować kto co może. Ktoś chce iść do kościoła proszę bardzo, ktoś na paradę ok.
On reprezentuje swoje poglądy i szczerze wszyscy ci obiecujący gruszki na wierzbie dla LGBT+ jeszcze nic nie zrobili przez tyle lat. Sam ten jego,,zw.,, z PO to z troski o nasze środowisko czy jednak chęć władzy. Jakoś tak cicho o nim ostatnio. Żadna partia nie zrobiła nic aby ułatwić nam życie.
Wbrew pozorom to PiS najbardziej dba o swój elektorat (nie wchodzę tu w ich program bo daleko mi do niego)
Tyle lat poprzednich niby demokratycznych i postępowych rządów, mieli większość mogli przegłosować ustawę choćby o zw.partnerskich i co nic. A P.Biedroń z nim do boju.
Każdy głosuje na kogo chce więc nich mu się wiedzie.
Do kościołów wszelkich religii może chodzić każdy kto chce. Żaden nie powinien być dyskryminowany, żaden wywyższany i każdy oddzielony od państwa. Rozdzielność państwa od kościoła, w tym przypadku katolickiego, to podstawa. Kosciół powinien być utrzymywany przez swoich wiernych, a nie dotowany przez państwo, bo to skandal. Obowiązkiem państwa jest dbać o wszystkich obywateli, a nie wybraną grupę mężczyzn biegających w kieckach i koronkach oraz ich służebnice.

Zgadzam się z Tobą co do chwilowych rozważań Biedronia nad koalicją z PO. Oburzyło mnie to, bo mam podobne zdanie na temat tej i innych partii, które głównie żyją z obietnic politycznych. I tak, to prawda, że tylko PiS dba o swoich wyborców i poza totalnym niszczeniem państwa właściwie we wszystkich obszarach, daje swoim wyborcom to, co im obieca i dlatego wybory wygrywa i wygrywać będzie do momentu, aż gospodarka i wszystko inne runie na pysk i Polska będzie już dobrze urządzona w czarnej dupie. Ale to jeszcze trochę potrwa. Tym czasem PO jest dla mnie tak niewiarygodne, że nie wyobrażam sobie, bym mogła zagłosować na jakąkolwiek partię idącą z PO w koalicji.

Jeśli prześledzisz karierę Biedronia, zobaczysz że jego działania zawsze zmierzały w kierunku obrony i ochrony ludzi nieheteroseksualnych. Tu akurat mu wierzę i jestem przekonana, że może zrobić wiele (bo i już robił) dla naszego środowiska.
Inna sprawa, że ambicja i wyobraźnia oraz, jak sądzę, źli doradcy przekonali go do tego, że może stworzyć już dziś 3 siłę polityczną w państwie. Nie, bo to za wcześnie. Powinien był startować po raz drugi w wyborach na prezydenta Słupska i po pierwsze pokazać, czy zostałby wybrany, po drugie faktycznie wykazać się dlugofalowo umiejetnoscią zarządzania i spokojnie budować swój elektorat. Ale o tym już pisałam wyżej.

Do przewidzenia więc było jego obecne zachowanie. Wyobrażał sobie, że wejdzie do sejmu z dwucyfrowym poparciem, a tu dupa. Został z niczym, bo wybory europejskie zweryfikowały mu rzeczywistość stąd strach i ratowanie tyłka. Mam teraz do niego duży niesmak i wiele stracił w moich oczach i dużo by o tym pisać.
Nie zmienia to jednak faktu, że obecnie dla mnie koalicja lewicy jest jedyną alternatywą do tego co się dzieje w Polsce, choć nie wyobrażam sobie zagłosowania na któregokolwiek polityka czy polityczki SLD.
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
MadaM
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 72
Rejestracja: 9 lip 2019, o 14:55
Lokalizacja: Kujawy

Re: Wiosna Biedronia

Post autor: MadaM » 25 sie 2019, o 11:29

kumata pisze:
25 sie 2019, o 10:44
Zauważ że pora mszy świętej, a ja przy kawce i kompie :) " . Małżeństwo w polskim prawodawstwie ma w tej chwili swoją definicję i "związki partnerskie ", czy "małżeństwa homoseksualne " na nią się nie załapują . Małżeństwo jest można rzec towarem opatrzonym swoim znakiem towarowym . I obecnie właściciele tego znaku nie godzą się na podpinanie innych towarów pod ich towar i znak towarowy . Moim zdaniem mają do tego prawo . Dziwi mnie że w świecie gdzie banan jest bananem tylko wtedy kiedy dysponuje określoną krzywizną i na całym świecie toczą się miliardowe procesy o autorstwo i znaki towarowe ktoś tego ne rozumie .A rozwiązanie problemu jest proste - wymyślcie fajną nazwę na swój towar i znak towarowy i wtedy walczcie o wprowadzenie ich na rynek . Cała reszta to ideologia ..
O i teraz mówisz do rzeczy kochana a jedynie słuszny niedzielny odpoczynek przy kawce popieramy.
_________________________________________
:flower: Ok. Jak chcesz. Jak zmienisz zdanie kawa aktualna. :flower:
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Wiosna Biedronia

Post autor: dobranocka14 » 25 sie 2019, o 13:24

kumata pisze:
25 sie 2019, o 10:44
Zauważ że pora mszy świętej, a ja przy kawce i kompie :) " . Małżeństwo w polskim prawodawstwie ma w tej chwili swoją definicję i "związki partnerskie ", czy "małżeństwa homoseksualne " na nią się nie załapują . Małżeństwo jest można rzec towarem opatrzonym swoim znakiem towarowym . I obecnie właściciele tego znaku nie godzą się na podpinanie innych towarów pod ich towar i znak towarowy . Moim zdaniem mają do tego prawo . Dziwi mnie że w świecie gdzie banan jest bananem tylko wtedy kiedy dysponuje określoną krzywizną i na całym świecie toczą się miliardowe procesy o autorstwo i znaki towarowe ktoś tego ne rozumie .A rozwiązanie problemu jest proste - wymyślcie fajną nazwę na swój towar i znak towarowy i wtedy walczcie o wprowadzenie ich na rynek . Cała reszta to ideologia ..
A niby kto jest właścicielem znaku? Ja widzę definicję (którą można rozszerzyć i zrównać wszystkich obywateli w prawach) oraz ludzi z niej korzystających.
Ale -'nawet zakładając, że problemem jest sama nazwa "małżeństwo" - z takim samym oporem spotyka się projekt wprowadzenia związków partnerskich.

Założenie, że wszystko rozbija się o nazewnictwo jest dużą naiwnością.
jasandra
super forma
super forma
Posty: 1755
Rejestracja: 23 sty 2014, o 18:24

Re: Wiosna Biedronia

Post autor: jasandra » 25 sie 2019, o 14:47

To wzruszające widzieć, że popularność antyunijnej propagandy Borisa Johnsona, której symbolem są banany, nie słabnie i u nas.
Co do artykułu 18-ego, napisano i powiedziano na ten temat dużo i znacznie więcej.
A o związki partnerskie (homo czy hetero) walczy także... mnóstwo praw hetero. Obdzwonię jutro wszystkich znajomych i powiem im, żeby tego nie robili. Może wręcz celowo knują na moją niekorzyść? Łajdaki.
jasandra
super forma
super forma
Posty: 1755
Rejestracja: 23 sty 2014, o 18:24

Re: Wiosna Biedronia

Post autor: jasandra » 25 sie 2019, o 14:47

Miało być *par hetero, przepraszam. Te prawa owładnęły już całkiem moją wyobraźnię, jak widać.
ODPOWIEDZ