Wiosna Biedronia

Poważniej, czyli o polityce, sprawach społecznych, ustawodawstwie i naszych prawach.
ODPOWIEDZ
marinnaWR
super forma
super forma
Posty: 2070
Rejestracja: 21 maja 2008, o 02:00
Lokalizacja: Wrocław

Wiosna Biedronia

Post autor: marinnaWR » 5 lut 2019, o 22:29

Wygląda na to, że Biedroń w końcu to zrobił - sięga po władzę.
Byłam na jego konwencji na Torwarze i jestem pod wrażeniem. Program przedstawiono jasno i przejrzyście, postulaty stare i znane(w większości), ale wygląda na to, że mają szansę na realizację. Prawa kobiet, godna emerytura, postulaty równościowe i ekologiczne. Świeckie państwo i rozliczenie PIS. Dużo flag europejskich, ale w programie trochę o tym mało.
Organizacyjnie wszystko przemyślane i dopięte w szczególe. Pyszne menu wege i DJ Vika. No i Reni Jusis na deser ;)
Co sądzicie o nowej partii ?
jablkoigruszka
Posty: 2
Rejestracja: 27 sty 2019, o 16:56

Re: Wiosna Biedronia

Post autor: jablkoigruszka » 5 lut 2019, o 23:02

Boje sie zeby to sie nie skonczylo jak z Ruchem Palikota. Tez byl entuzjazm
Na starcie większosc partii ma dobre notowania ale poźniej to spada
Bylam na konwencji Ruchu Palikota w Wa-wie i tez mi sie wydawalo ze cos nowego. Do Sejmu wszedl ale poźniej zaczęlo wszystko spadac....
Miejmy nadzieje ze Biedroń będzie inny,....
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Wiosna Biedronia

Post autor: ImaSumak » 5 lut 2019, o 23:54

Trzymam kciuki!
Lubię kiedy kobieta...
marinnaWR
super forma
super forma
Posty: 2070
Rejestracja: 21 maja 2008, o 02:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wiosna Biedronia

Post autor: marinnaWR » 6 lut 2019, o 00:41

jablkoigruszka pisze:
5 lut 2019, o 23:02
Boje sie zeby to sie nie skonczylo jak z Ruchem Palikota. Tez byl entuzjazm
Na starcie większosc partii ma dobre notowania ale poźniej to spada
Bylam na konwencji Ruchu Palikota w Wa-wie i tez mi sie wydawalo ze cos nowego. Do Sejmu wszedl ale poźniej zaczęlo wszystko spadac....
Miejmy nadzieje ze Biedroń będzie inny,....
Właśnie widzę, że komentatorzy porównują z Palikotem, ale ówczesna euforia, to była totalna nowość (nigdy wcześniej nie formułowano takich postulatów). Teraz mamy spore doświadczenie, nie tylko Palikotowi nie wyszło po drodze, obecna opozycja jest słaba i nie rokuje dobrze. Co prawda są w opozycji osobowości, które jednak rozproszone nie czują tej mocy sprawczej. Może Biedroniowi uda się zmobilizować uśpiony bezwolny elektorat a to skłoni ugrupowania opozycyjne wobec PIS do wspólnego działania. Też trzymam kciuki.
Perrin
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 109
Rejestracja: 29 lip 2017, o 20:48

Re: Wiosna Biedronia

Post autor: Perrin » 6 lut 2019, o 09:10

Mój głos już mają. Porównania do Palikota i wypominanie, ze Robert tam zaczynał jest troche słabe bo różnica między nimi jest ogromna. Ale ludzie lubią wrzucac wszystkich do jednego wora, wiec jest to nieuniknione. Widać, ze serio mu zależy na zmianach, a nie na tym zeby tylko błyszczeć jako gwiazdka danej partii. Widać to było na konwencji. Ma za sobą prezydenturę w Słupsku, wiec już nikt mu nie może zarzucić, ze jedzie tylko na swojej orientacji. I bardzo dobrze, ze nie dał się wciągnąć w gierki słabej do bólu Koalicji Obywatelskiej! Mam nadzieje, ze pociągnie za sobą ludzi. Tylko nazwa partii- ładna aczkolwiek kojarzy mi się z Wiosna księdza Stryczka 😜
Jato40
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 283
Rejestracja: 20 mar 2017, o 13:15

Re: Wiosna Biedronia

Post autor: Jato40 » 6 lut 2019, o 16:59

jablkoigruszka pisze:
5 lut 2019, o 23:02
Boje sie zeby to sie nie skonczylo jak z Ruchem Palikota. Tez byl entuzjazm
Na starcie większosc partii ma dobre notowania ale poźniej to spada
Bylam na konwencji Ruchu Palikota w Wa-wie i tez mi sie wydawalo ze cos nowego. Do Sejmu wszedl ale poźniej zaczęlo wszystko spadac....
Miejmy nadzieje ze Biedroń będzie inny,....
Podzielam Twoje obawy.W partii Palikota było mało tak wyraźnych ludzi jak Biedroń.Myślę,że większe szanse miałaby ta partia gdyby w jej szeregi wstąpili znani i cenieni ludzie.
jablkoigruszka
Posty: 2
Rejestracja: 27 sty 2019, o 16:56

Re: Wiosna Biedronia

Post autor: jablkoigruszka » 6 lut 2019, o 17:46

[/quote]

Podzielam Twoje obawy.W partii Palikota było mało tak wyraźnych ludzi jak Biedroń.Myślę,że większe szanse miałaby ta partia gdyby w jej szeregi wstąpili znani i cenieni ludzie.
[/quote]

Ale z drugiej strony trzeba dać szanse nowym ludziom
Ci starzy juz byli
Caly czas mam nadzieje na kogoś....kto nie bedzie się zachowywał jak cała reszta którą interesuje tylko "Koryto"
Chciałabym żeby sie pojawiła osoba która nie bedzie robiła polityki "dla kasy" tylko zeby zmienić na lepsze.
Awatar użytkownika
Alpha
super forma
super forma
Posty: 3548
Rejestracja: 9 cze 2012, o 22:00

Re: Wiosna Biedronia

Post autor: Alpha » 7 lut 2019, o 19:14

Całym serce popieram Biedronia, jednak uważam że rzucanie na pierwszy plan aborcji i związków partnerskich dla par homoseksualnych, jest posunięciem nieco taktycznie nie przemyślanym.
Większość elektoratu to będzie środowisko hetero, które może uznać "Wiosnę" za ruch progejowski, z którym nie zechce się utożsamiać.
Raczej pocisnęłabym inne gorące tematy a te dwa zostawiła sobie na deser, nie na sztandar.
Wojna to nie walka wręcz a przede wszystkim strategia :wink:
..życie jest wierzchowcem, który nie znosi tchórzliwego jeźdźca
Awatar użytkownika
Alfa_Omega
super forma
super forma
Posty: 1835
Rejestracja: 9 cze 2012, o 21:54

Re: Wiosna Biedronia

Post autor: Alfa_Omega » 7 lut 2019, o 19:23

Alpha jak zawsze w punkt :cool: :cool: :cool:
Co do mnie, to jak będzie i co będzie, czas pokaże, ale że dzięki "Wiośnie" może zostać złamany monopol PiS-u, więc będę głosować na "Biedronia" wszystkimi częściami ciała :P :P :P



Wolę być wyruchana przez Biedronia niż opluwana przez Kaczyńskiego :lol: :lol: :lol: :lol:
Miód jest dla mięczaków, prawdziwi twardziele żują pszczoły :-D
marinnaWR
super forma
super forma
Posty: 2070
Rejestracja: 21 maja 2008, o 02:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wiosna Biedronia

Post autor: marinnaWR » 7 lut 2019, o 22:11

Niie, akurat jeśli chodzi o postulaty i tzw "nową umowę Biedronia dla Polski" to starannie wszystko przemyślał. Na konwencji mówił o małżeństwach bez względu na orientację seksualną, ale w postulatach są oględne określenia "wolność równość dla wszystkich" "solidarność to nasza siła" "równość małżeńska" i ani słowa o homoseksualistach wprost. Nie żebym podejrzewała oszustwo, ale wydaje mi się, że właśnie wzięto pod uwagę, że małżeństwa homoseksualne to niekoniecznie coś, co przyciągnie suwerena. Sztandarowe natomiast są pomysły o minimalnej emeryturze, autobusie w każdej gminie, świeckim państwie, zamknięciu kopalni do 2035 roku czy alimentach ściganych jak podatki lub prawa kobiet. O tym się w tej chwili mówi, krytykuje lub chwali. I te postulaty dotyczą wszystkich a nie tylko mniejszości seksualnych.
Mam dużo sympatii dla Biedronia, ale bez przesady Alpha z tym ruchaniem :wink:
Awatar użytkownika
Alpha
super forma
super forma
Posty: 3548
Rejestracja: 9 cze 2012, o 22:00

Re: Wiosna Biedronia

Post autor: Alpha » 8 lut 2019, o 00:08

marinnaWR pisze:
7 lut 2019, o 22:11
Mam dużo sympatii dla Biedronia, ale bez przesady Alpha z tym ruchaniem :wink:
Alfy Ci się pomyliły :pilka:
..życie jest wierzchowcem, który nie znosi tchórzliwego jeźdźca
marinnaWR
super forma
super forma
Posty: 2070
Rejestracja: 21 maja 2008, o 02:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wiosna Biedronia

Post autor: marinnaWR » 8 lut 2019, o 00:11

Alpha pisze:
8 lut 2019, o 00:08
marinnaWR pisze:
7 lut 2019, o 22:11
Mam dużo sympatii dla Biedronia, ale bez przesady Alpha z tym ruchaniem :wink:
Alfy Ci się pomyliły :pilka:
oj nie aż tak bardzo się pomyliły :D
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Wiosna Biedronia

Post autor: ImaSumak » 8 lut 2019, o 01:05

Oglądałam jedno ze spotkań Biedronia z ludźmi w ramach "Policzmy się". Tam ludzie rzucali różne postulaty, Biedroń słuchał i odpowiadał. W pewnym momencie jeden pan powiedział jakoś tak, że on jest za Biedroniem i całym tym ruchem i za aborcją, ale uważa, że tego tematu nie należy nagłaśniać, bo nasz ruch może zyskać wiele głosów, jeśli ten temat na razie się przemilczy. Biedroń zaś odpowiedział, też jakoś tak, że nie po to tworzy coś, co ma być realne i prawdziwe, by oszukiwać. On chce stworzyć realny/rzeczywisty plan.
To akurat do mnie przemawia.

PiS, którego wodzem jest Kaczyński ma jasne stanowisko.

PO ze Schetyną jest przeciw, a nawet za. To zależy, jak leży i kto leży, a także kto stoi, kłania się, a ostatecznie dziękuję bardzo, nie mam nic do powiedzenia.

Nowoczesna.... kobiety TAK!!!! Nie głosujemy za nimi. Jak to się mogło stać?

Jeżeli chce się tworzyć program dla wszystkich, to to już mamy.
Jeżeli Biedroń nie zawarłby tematu związków homo, to reszta by żerowała na tym.

Wolę jego formułę. Jeśli wejdzie do parlamentu istnieje szansa, że członkowie jego partii nie będą się kierowali klauzulą sumienia czy czegoś tam, bo tak naprawdę, to oni mają inne zdanie.
Lubię kiedy kobieta...
livka77
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 27
Rejestracja: 27 lut 2018, o 15:51

Re: Wiosna Biedronia

Post autor: livka77 » 8 lut 2019, o 10:10

Wcale mnie nie dziwi fakt, że PiS wygrał ostatnie wybory, skoro jest tylu naiwnych ludzi w Polsce. Opamiętajcie się, spróbujcie pomyśleć same! Przecież Biedroń chrzani takie same głupoty jak PiS. Nie dajcie się nabrać. Chodzi tylko o dostęp do koryta. W życiu nie słyszałam gorszych bzdur; zamknięcie kopalń, a przecież nasze elektrownie zasilane są właśnie węglem. Może je też zlikwiduje, a zbuduje elektrownie atomowe, które kosztują - 60mld - każda... Jestem pewna, że ani jeden postulat nie ma szans na realizację, to wszystko jest Utopia. Podniesie płacę minimalną? Nie on podniesie, tylko przedsiębiorcy, którzy będą to musieli zrobić, a ci mniejsi - po prostu zaczną zwalniać pracowników, albo zaczną zatrudniać na podstawie śmieciówek, z których emerytury nie zobaczymy. Czemu o tym nie mówi? Poglądy ideologiczne - hipokryzja. Tylko zastanawiam się, czy Biedronia, czy raczej Wasza. Łapka w górę - która z Was jest zainteresowana usunięciem ciąży, a która z Was chciałaby wziąć ślub. Ostatnio czytałam, i to na tym forum, że śluby są dla frajerów/frajerek. Po co to, dla sztuki? Plan Biedronia jest w 99% nierealny i on dobrze o tym wie, dlatego wykorzystuje naiwność i brak samodzielnego myślenia swojego elektoratu.
Inna sprawa, że tak naprawdę nie ma na kogo głosować... Nie zmienia to faktu, że aż taka naiwna nie jestem, by oddać głos na Wiosnę.
Perrin
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 109
Rejestracja: 29 lip 2017, o 20:48

Re: Wiosna Biedronia

Post autor: Perrin » 8 lut 2019, o 10:41

Livka77 to są Twoje poglądy i masz do nich pełne prawo, ale postaraj się zrozumieć, ze są osoby, dla których np. ślub jest czymś ważnym. On nawet nie mówił o ślubach a o związkach partnerskich! Czyli nie tylko jednopłciowych ale tez o konkubinacie. Jest to przecież ważne bo w świetle prawa lądujesz w szpitalu i twoja partnerka nie dowie sie o twoim stanie zdrowia bo nie jestes rodziną! ideologiczne poglądy wcale nie są hipokryzja. A jeśli chodzi o aborcje to nikt cię do niej przecież nie zmusza :)
livka77
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 27
Rejestracja: 27 lut 2018, o 15:51

Re: Wiosna Biedronia

Post autor: livka77 » 8 lut 2019, o 11:23

Perrin pisze:
8 lut 2019, o 10:41
Livka77 to są Twoje poglądy i masz do nich pełne prawo, ale postaraj się zrozumieć, ze są osoby, dla których np. ślub jest czymś ważnym. On nawet nie mówił o ślubach a o związkach partnerskich! Czyli nie tylko jednopłciowych ale tez o konkubinacie. Jest to przecież ważne bo w świetle prawa lądujesz w szpitalu i twoja partnerka nie dowie sie o twoim stanie zdrowia bo nie jestes rodziną! ideologiczne poglądy wcale nie są hipokryzja. A jeśli chodzi o aborcje to nikt cię do niej przecież nie zmusza :)
Wydaje mi się, że nie wyraziłam się jasno, albo nie zostałam zrozumiana. Oczywiście, że ideologiczne poglądy nie są hipokryzją, ale jest nią podejście do tematu. Wcale nie o to chodzi czy ktoś mnie zmusi do aborcji czy nie. To trochę tak, jakbym walczyła o wyższe emerytury dla mieszkanek Alaski. Mnie to po prostu nie dotyczy, więc mnie to ani cieszy ani smuci. Regulacje prawne związków partnerskich są bardzo potrzebne, ale też jestem przekonana o tym, że Biedroń tego nie zmieni. Co do szpitala - powiedziałam, że jestem siostrą i weszłam bez problemu. Poza tym, czemu zauważyłaś tylko mój wywód o ideologii? Na tej płaszczyźnie nigdy nie będzie super, bo to nie o politykę chodzi, a o nastawienie społeczeństwa. Zauważ, że facet nie ma pojęcia o sprawach gospodarczych kraju, które są dla nas najistotniejsze. Ja nie chcę się zastanawiać nad tym, czy mam kupić wędlinę czy paliwo do samochodu. A co z emeryturami? Bajki opowiada i tyle. Społeczeństwo jest tak naiwne, że gdyby obiecał darmowe mieszkania to na pewno wielu by w to uwierzyło.
marinnaWR
super forma
super forma
Posty: 2070
Rejestracja: 21 maja 2008, o 02:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wiosna Biedronia

Post autor: marinnaWR » 8 lut 2019, o 11:33

Jeśli nie Biedroń to kto miałby się zająć naszymi postulatami ? SLD, która nigdy nie miała tego w swoich celach ? Bardzo lubię Joannę Senyszyn i mam nadzieję, że wesprze Biedronia, jeśli nie zmieniając barwy partyjne to chociaż tak po ludzku, z powodu zbieżności poglądów w sprawach kobiet czy mniejszości seksualnych. Dlatego wierzę Biedroniowi. Wszyscy od początku wiedzieli, że jest gejem, bo nie jest na scenie politycznej od wczoraj. Co więc w tym dziwnego, że prawa mniejszości są dla niego ważne na tym padole wyklętych pseudo patriotów PIS? To prawda, że patrząc na ludzi wokół niego nie widzę osobowości ze świata ekonomii, przedsiębiorczości czy po prostu prawników, ale może dołączą? Media trąbią, że nikt tak dobrze nie zaczynał jak Biedroń. A charyzmy mu nie brakuje. Chcę mu dać szansę na realizację postulatów, bo naiwnością byłoby dalsze nabieranie się na pomysły Schetyny. Pozostali -Petru, SLD, Razem, Nowoczesna nie mają siły przebicia i mam nadzieję, że Wiosna ich pochłonie :)
zztop
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 138
Rejestracja: 13 kwie 2016, o 15:47

Re: Wiosna Biedronia

Post autor: zztop » 8 lut 2019, o 12:17

Wyraziłaś się bardzo jasno, ale w takim kontekście, jakbyś pozjadała wszystkie rozumy :-) Głosuj sobie na kogo chcesz, ale skoro jesteś tak świetnie w arkanach polityki gospodarczej , to chętnie poczytam o szczegółowym programie gospodarczym dla naszego kraju...mogłabyś? :-)
Twoją sprawą jest, że chcesz zostać jako homo niezauważalna niczym duch i prześlizgiwać się przez personel udając siostrę. Są ludzie, którzy potrzebują być w świetle prawa akceptowani na równi z innymi grupami społecznymi i Twoja na to obojętność naprawdę nie ma tu większego znaczenia w kontekście ich potrzeb. Podobnie jest z kwestią aborcji, kwestią ślubów i innych praw o które rozchodzi się walka ideologiczna w tym kraju. To, że Ci to wisi, znowu, co z tego. Dla innych to może być fundament ich istnienia.
jasandra
super forma
super forma
Posty: 1755
Rejestracja: 23 sty 2014, o 18:24

Re: Wiosna Biedronia

Post autor: jasandra » 8 lut 2019, o 13:52

Tak się składa, że i w Razem, i wokół Biedronia mam sporo znajomych. Tak się składa, że dyrektor programowy Biedronia jest i prawnikiem, i ekonomistą ;).
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Wiosna Biedronia

Post autor: ImaSumak » 8 lut 2019, o 14:42

Nie jestem siostrą mojej dziewczyny.
Lubię kiedy kobieta...
marinnaWR
super forma
super forma
Posty: 2070
Rejestracja: 21 maja 2008, o 02:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wiosna Biedronia

Post autor: marinnaWR » 8 lut 2019, o 14:47

jasandra pisze:
8 lut 2019, o 13:52
Tak się składa, że i w Razem, i wokół Biedronia mam sporo znajomych. Tak się składa, że dyrektor programowy Biedronia jest i prawnikiem, i ekonomistą ;).
to dobrze. Który to ?
livka77
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 27
Rejestracja: 27 lut 2018, o 15:51

Re: Wiosna Biedronia

Post autor: livka77 » 8 lut 2019, o 15:09

jasandra pisze:
8 lut 2019, o 13:52
Tak się składa, że i w Razem, i wokół Biedronia mam sporo znajomych. Tak się składa, że dyrektor programowy Biedronia jest i prawnikiem, i ekonomistą ;).
No to rewelacja. W takim razie jest to super program.
livka77
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 27
Rejestracja: 27 lut 2018, o 15:51

Re: Wiosna Biedronia

Post autor: livka77 » 8 lut 2019, o 15:10

ImaSumak pisze:
8 lut 2019, o 14:42
Nie jestem siostrą mojej dziewczyny.
Ja też nie.
jasandra
super forma
super forma
Posty: 1755
Rejestracja: 23 sty 2014, o 18:24

Re: Wiosna Biedronia

Post autor: jasandra » 8 lut 2019, o 15:46

Można poczytać o Biedroń team w internecie ;). Jestem umiarkowaną entuzjastką R. Biedronia, ale zdecydowaną entuzjastką programu. Jak się nie ma, co się lubi, to się głosuje, jak się da najlepiej
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Wiosna Biedronia

Post autor: ImaSumak » 8 lut 2019, o 16:41

livka77 pisze:
8 lut 2019, o 15:10
ImaSumak pisze:
8 lut 2019, o 14:42
Nie jestem siostrą mojej dziewczyny.
Ja też nie.
Ale ty się przedstawiasz jako jej siostra.
Wprawdzie kazirodztwo jest zakazane, ale osobiście nie potępiam.
Nie znoszę natomiast kłamców i kłamczuch.
Lubię kiedy kobieta...
adama
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 971
Rejestracja: 12 sie 2014, o 23:07

Re: Wiosna Biedronia

Post autor: adama » 8 lut 2019, o 16:46

livka77 pisze:
8 lut 2019, o 15:09
jasandra pisze:
8 lut 2019, o 13:52
Tak się składa, że i w Razem, i wokół Biedronia mam sporo znajomych. Tak się składa, że dyrektor programowy Biedronia jest i prawnikiem, i ekonomistą ;).
No to rewelacja. W takim razie jest to super program.
:cool: Tym bardziej, że nie trzeba będzie jego realizować.
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Wiosna Biedronia

Post autor: dobranocka14 » 8 lut 2019, o 19:43

livka77 pisze:
8 lut 2019, o 11:23
Regulacje prawne związków partnerskich są bardzo potrzebne, ale też jestem przekonana o tym, że Biedroń tego nie zmieni. Co do szpitala - powiedziałam, że jestem siostrą i weszłam bez problemu. .
Sam Biedroń nie zmieni niczego natomiast, jeśli okaże się, że dostanie relatywnie duże poparcie to być może będzie to widzialny sygnał dla innych partii, w tym tych które aspirują do bycia ostoją opozycji, że warto się zmieniać i w swoim programie otworzyć także na postulaty lgbt.
I to ma być własnie po to, żeby nie trzeba było udawać kogoś kim się nie jest, że o sprawach finansowych nie wspomnę. Ja myślę, że przykład z udawaniem siostry jest doskonały, pokazuje jak bardzo jesteśmy wrośnięci w udawanie i traktujemy to jako akceptowalną rzeczywistość. A przecież może a nawet powinno być inaczej.
marinnaWR
super forma
super forma
Posty: 2070
Rejestracja: 21 maja 2008, o 02:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wiosna Biedronia

Post autor: marinnaWR » 8 lut 2019, o 22:19

Bardzo, bardzo mam nadzieję, że Biedroń uczyni nam wiosnę. I to nie tylko dla LGBT, ale w ogóle dla lepszej jakości polskiej polityki. Jak na razie właśnie to deklaruje - że wojenki na linii PIS-PO to nie jego bajka.
Perrin
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 109
Rejestracja: 29 lip 2017, o 20:48

Re: Wiosna Biedronia

Post autor: Perrin » 8 lut 2019, o 22:26

dobranocka14 pisze:
8 lut 2019, o 19:43
Sam Biedroń nie zmieni niczego natomiast, jeśli okaże się, że dostanie relatywnie duże poparcie to być może będzie to widzialny sygnał dla innych partii, w tym tych które aspirują do bycia ostoją opozycji, że warto się zmieniać i w swoim programie otworzyć także na postulaty lgbt.
I to ma być własnie po to, żeby nie trzeba było udawać kogoś kim się nie jest, że o sprawach finansowych nie wspomnę. Ja myślę, że przykład z udawaniem siostry jest doskonały, pokazuje jak bardzo jesteśmy wrośnięci w udawanie i traktujemy to jako akceptowalną rzeczywistość. A przecież może a nawet powinno być inaczej.
Zgadzam się i dodam jeszcze, że Wiosna jest takim pstryczkiem w nos dla niby liberalnych partii, które dbają tylko i wyłącznie o to, żeby poparcie im nie spadło. Nie ma związków partnerskich, żeby się nie narazić bardziej konserwatywnym wyborcom, państwo daje kupę kasy na fundusz kościelny, religię w szkołach a nie ma na np. służbę zdrowia bo każdy się boi narazić kościelnym hierarchom. A obietnicę składają tylko przed wyborami. Część ludzi ma tego dość i fajnie,że właśnie ta Wiosna nadchodzi ;)
KaroKaro
Posty: 5
Rejestracja: 18 lis 2018, o 10:57

Re: Wiosna Biedronia

Post autor: KaroKaro » 9 lut 2019, o 21:04

Ja tylko skomentuje tak, pójdę zagłosować.
ODPOWIEDZ