Wiosna Biedronia

Poważniej, czyli o polityce, sprawach społecznych, ustawodawstwie i naszych prawach.
ODPOWIEDZ
kumata
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 43
Rejestracja: 16 sie 2019, o 20:57

Re: Wiosna Biedronia

Post autor: kumata » 25 sie 2019, o 17:28

Z trudem pohamowałam swoją miłość do polemik .. :) Więc po raz kolejny skonkretyzuję swoje postulaty i oczekiwania - w d..m mam wasze walki .. Dajcie 600+ po całości i elektorat jest wasz ..Zalegalizują jako związek partnerski nawet rodzinę mansona . Nie macie? To ... :)
jasandra
super forma
super forma
Posty: 1755
Rejestracja: 23 sty 2014, o 18:24

Re: Wiosna Biedronia

Post autor: jasandra » 25 sie 2019, o 17:40

A my w dupie twoje postulaty i oczekiwania. Nie wiem, kim jesteś, że uważasz, że twoje postulaty powinny definiować nasze potrzeby... Rozczaruję cię. Będziemy walczyć o swoje. Bez odbioru.
kumata
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 43
Rejestracja: 16 sie 2019, o 20:57

Re: Wiosna Biedronia

Post autor: kumata » 25 sie 2019, o 18:14

Przecież wy w ogóle nie śledzicie przebiegu dyskusji ..nie myślicie tylko plujecie ideologicznymi sloganami na oślep i walczycie ze zmontowanymi przez same sobie wiatrakami
Ale może jest tu chociaż jedna co czyta i myśli ..
Więc dla niej
Co z tą własnością małżeństwa? Nie wiem , ale wiem że ci którzy obecnie są małżeństwami wstępowali w ten związek prawny kiedy on był określony, jako związek kobiety i mężczyzny. I nagle w trakcie jego trwania prawo się zmienia i następuje jego przedefiniowanie .Czy oni muszą zgadzać się na to ? Moim zdaniem nie i mają prawo wystąpić z twardym żadaniem oddzielenia tych różnych w kwestii płci związków prawnych . Co nie wyklucza w dalszej części ich równouprawnienia
A po drodze bunty, przewroty, protesty , bajzel i kupa forsy w błoto

Jak można i trzeba to w chwili obecnej załatwić .. tylko ruszyć mózgiem
Awatar użytkownika
MadaM
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 72
Rejestracja: 9 lip 2019, o 14:55
Lokalizacja: Kujawy

Re: Wiosna Biedronia

Post autor: MadaM » 25 sie 2019, o 18:34

Kochane studzimy emocje - wbrew pozorom jesteśmy po jednej (tej niewidocznej) Księżyca stronie. Byli tacy i takie co myśleli, że równouprawnienie kobiet = kobiety na traktory, ale czy na pewno o to chodzi? Nie jesteśmy takie same, nie chcemy tego samego, nie chcemy w( w większości) na traktory. Czego naprawdę chcemy? może po prostu godności szacunku i zauważenia naszych potrzeb i praw a wtedy jakoś tak okazuje się że mówicie to samo, choć kumata język ma przewrotny, prowokujący, chropowaty miejscami i z heavy metalowym zacięciem. 8)
_________________________________________
:flower: Ok. Jak chcesz. Jak zmienisz zdanie kawa aktualna. :flower:
kumata
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 43
Rejestracja: 16 sie 2019, o 20:57

Re: Wiosna Biedronia

Post autor: kumata » 25 sie 2019, o 19:27

Zdecydowanie punkowym
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Wiosna Biedronia

Post autor: dobranocka14 » 25 sie 2019, o 19:48

kumata pisze:
25 sie 2019, o 18:14

Co z tą własnością małżeństwa? Nie wiem , ale wiem że ci którzy obecnie są małżeństwami wstępowali w ten związek prawny kiedy on był określony, jako związek kobiety i mężczyzny. I nagle w trakcie jego trwania prawo się zmienia i następuje jego przedefiniowanie .Czy oni muszą zgadzać się na to ?
Tak w kwestii formalnej:
dlaczego mamy ich - nie właścicieli a jedynie beneficjentów prawa do zawarcia związku małżeńskiego - prosić o zgodę? To nie kwestia utraty czy zmniejszenia nabytych praw tylko kwestia udostępnienia tej możliwości także parom homoseksualnym. Nikt nie straci to raz a dwa równość obywateli zakłada te sama prawa dla wszystkich.

Moim zdaniem nie i mają prawo wystąpić z twardym żadaniem oddzielenia tych różnych w kwestii płci związków prawnych .
Wszyscy mają prawo wyrazić swoje zdanie, tak "za" jak i "przeciw". Natomiast to nie nominacje do Oskara żeby wybór miał być dokonywany wyłącznie przez tych, którzy tego Oskara już otrzmali.
biedronca
super forma
super forma
Posty: 2073
Rejestracja: 22 kwie 2015, o 19:46

Re: Wiosna Biedronia

Post autor: biedronca » 25 sie 2019, o 19:53

kumata pisze:
25 sie 2019, o 18:14
Przecież wy w ogóle nie śledzicie przebiegu dyskusji ..nie myślicie tylko plujecie ideologicznymi sloganami na oślep i walczycie ze zmontowanymi przez same sobie wiatrakami
Ale może jest tu chociaż jedna co czyta i myśli ..
Więc dla niej
Co z tą własnością małżeństwa? Nie wiem , ale wiem że ci którzy obecnie są małżeństwami wstępowali w ten związek prawny kiedy on był określony, jako związek kobiety i mężczyzny. I nagle w trakcie jego trwania prawo się zmienia i następuje jego przedefiniowanie .Czy oni muszą zgadzać się na to ? Moim zdaniem nie i mają prawo wystąpić z twardym żadaniem oddzielenia tych różnych w kwestii płci związków prawnych . Co nie wyklucza w dalszej części ich równouprawnienia
A po drodze bunty, przewroty, protesty , bajzel i kupa forsy w błoto

Jak można i trzeba to w chwili obecnej załatwić .. tylko ruszyć mózgiem
Słowa nie są znakami towarowymi. Tym bardziej nie są nimi definicje prawne. Prawo zmienia się w miarę zmian w społeczeństwie i w miarę potrzeb. Prawo nie działa też wstecz. Gdyby dzisiaj poszerzona została prawna definicja małżeństwa, w żaden sposób nie wpłynęło by to na wszystkie małżeństwa zawarte do wczoraj.
Tak naprawdę jaki masz problem? Nie chcesz, żeby Twój związek z Twoją partnerką był małżeństwem? W porządku, nie zawierajcie małżeństwa (może Cię zaskoczę, ale nawet kiedy będzie to w Polsce możliwe, nie będzie przymusu, żebyście to robiły). Tylko po co chcesz utrudniać życie innym?
kumata
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 43
Rejestracja: 16 sie 2019, o 20:57

Re: Wiosna Biedronia

Post autor: kumata » 25 sie 2019, o 20:12

"dlaczego mamy ich - nie właścicieli a jedynie beneficjentów prawa do zawarcia związku małżeńskiego - prosić o zgodę? "

Tu nie chodzi o proszenie o zgodę .. możecie się w ogóle nie komunikować , ale oni po zmianie prawa mają prawo powiedzieć "w tej sytuacji występujemy z tak przedefiniowanego związku małżeńskiego i żądamy natychmiastowego stworzenia nowego związku z klauzulą różnopłciowości "
I zaręczam ci że to zrobią i będzie wojenka domowa
biedronca
super forma
super forma
Posty: 2073
Rejestracja: 22 kwie 2015, o 19:46

Re: Wiosna Biedronia

Post autor: biedronca » 25 sie 2019, o 20:32

Nie, nie mają prawa. Prawo tak nie działa.

Ponadto wydaje mi się, że środowiska lgbt mają na tyle siły, że przestały się przejmować tym, że jakiejś grażynie może się coś nie spodobać.
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Wiosna Biedronia

Post autor: dobranocka14 » 25 sie 2019, o 20:41

kumata pisze:
25 sie 2019, o 20:12
"dlaczego mamy ich - nie właścicieli a jedynie beneficjentów prawa do zawarcia związku małżeńskiego - prosić o zgodę? "

Tu nie chodzi o proszenie o zgodę .. możecie się w ogóle nie komunikować , ale oni po zmianie prawa mają prawo powiedzieć "w tej sytuacji występujemy z tak przedefiniowanego związku małżeńskiego i żądamy natychmiastowego stworzenia nowego związku z klauzulą różnopłciowości "
I zaręczam ci że to zrobią i będzie wojenka domowa
A każde, nawet najbardziej absurdalne żądanie, musi mieć swój dalszy ciąg w zmianie przepisów?
Nikt nikogo do pozostania w związku małżeńskim zmuszać nie będzie. Nie widzę natomiast obiektywnego powodu, dla którego definicja małżeństwa nie może dotyczyć osób tak homo jak i hetero. To o czym piszesz to cały czas jest dyskryminacja ze względu na orientację.

Problemem nie jest inna nazwa tylko niechęć do przyznania takich samych praw parom homoseksualnym.

Prywatnie, jak dla mnie, nie będzie problemem jeśli pary homo i hetero - mając zawgwarantowane te sama prawa będą mogły zawrzeć związki pod innymi nazwami -- małżeński/partnerski. Tylko, tak z drugiej strony, w tej sytuacji wprowadzenie innej nazwy niczego nie zmieni poza zwiększeniem ilości definicji w ustawach.
Awatar użytkownika
MadaM
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 72
Rejestracja: 9 lip 2019, o 14:55
Lokalizacja: Kujawy

Re: Wiosna Biedronia

Post autor: MadaM » 25 sie 2019, o 21:00

Ja tak sobie myślę, z definicjami się nie dyskutuje są jakie są i znaczą tyle co znaczą, czasem tylko są niedokreślone do końca, czego osobiście jako ścisłowiec nie lubię ale daje to prawnikom możliwość takiej interpretacji jaki interes klienta :) więc po to.
_________________________________________
:flower: Ok. Jak chcesz. Jak zmienisz zdanie kawa aktualna. :flower:
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Wiosna Biedronia

Post autor: dobranocka14 » 25 sie 2019, o 21:16

MadaM pisze:
25 sie 2019, o 21:00
Ja tak sobie myślę, z definicjami się nie dyskutuje są jakie są i znaczą tyle co znaczą, czasem tylko są niedokreślone do końca, czego osobiście jako ścisłowiec nie lubię ale daje to prawnikom możliwość takiej interpretacji jaki interes klienta :) więc po to.
MadaM, ale akurat w temacie małżeńst to do czego to było?
:)
Awatar użytkownika
MadaM
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 72
Rejestracja: 9 lip 2019, o 14:55
Lokalizacja: Kujawy

Re: Wiosna Biedronia

Post autor: MadaM » 25 sie 2019, o 21:16

dobranocka14 pisze:
25 sie 2019, o 21:16
MadaM pisze:
25 sie 2019, o 21:00
Ja tak sobie myślę, z definicjami się nie dyskutuje są jakie są i znaczą tyle co znaczą, czasem tylko są niedokreślone do końca, czego osobiście jako ścisłowiec nie lubię ale daje to prawnikom możliwość takiej interpretacji jaki interes klienta :) więc po to.
MadaM, ale akurat w temacie małżeńst to do czego to było?
:)
aktualnej definicji małżeństwa :)
_________________________________________
:flower: Ok. Jak chcesz. Jak zmienisz zdanie kawa aktualna. :flower:
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Wiosna Biedronia

Post autor: dobranocka14 » 25 sie 2019, o 21:22

MadaM pisze:
25 sie 2019, o 21:16
dobranocka14 pisze:
25 sie 2019, o 21:16
MadaM pisze:
25 sie 2019, o 21:00
Ja tak sobie myślę, z definicjami się nie dyskutuje są jakie są i znaczą tyle co znaczą, czasem tylko są niedokreślone do końca, czego osobiście jako ścisłowiec nie lubię ale daje to prawnikom możliwość takiej interpretacji jaki interes klienta :) więc po to.
MadaM, ale akurat w temacie małżeńst to do czego to było?
:)
aktualnej definicji małżeństwa :)
A aktualnna definicja budzi wątpliwości interpretacyjne?
Awatar użytkownika
MadaM
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 72
Rejestracja: 9 lip 2019, o 14:55
Lokalizacja: Kujawy

Re: Wiosna Biedronia

Post autor: MadaM » 25 sie 2019, o 21:29

dobranocka14 pisze:
25 sie 2019, o 21:22
MadaM pisze:
25 sie 2019, o 21:16
dobranocka14 pisze:
25 sie 2019, o 21:16


MadaM, ale akurat w temacie małżeńst to do czego to było?
:)
aktualnej definicji małżeństwa :)
A aktualnna definicja budzi wątpliwości interpretacyjne?
no w sumie racja. Ale wokół inne zapisy łącznie z art. 18 już mogą.
_________________________________________
:flower: Ok. Jak chcesz. Jak zmienisz zdanie kawa aktualna. :flower:
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Wiosna Biedronia

Post autor: dobranocka14 » 25 sie 2019, o 22:28

Definicja małżeństwa mogłaby obejmować pary homo i hetero bez szkody dla kogokolwiek. To tylko i aż kwestia chęci, empatii a wcześniej też edukacji.

A idąc tropem @kumatej, za chwilę kolejny postulat obejmie "rodzinę", wszak "prawdziwa (polska -jak mawia Prezes) rodzina to chłopak i dziewczyna". Pary homoseksualne, dla podkreślenia odmienności, mogą sobie stworzyć nową nazwę.
Awatar użytkownika
MadaM
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 72
Rejestracja: 9 lip 2019, o 14:55
Lokalizacja: Kujawy

Re: Wiosna Biedronia

Post autor: MadaM » 25 sie 2019, o 23:51

dobranocka14 pisze:
25 sie 2019, o 22:28
Definicja małżeństwa mogłaby obejmować pary homo i hetero bez szkody dla kogokolwiek. To tylko i aż kwestia chęci, empatii a wcześniej też edukacji.
Tyż prawda
Ja tylko usiłuję powiedzieć że samo rozszerzenie zawartości pojęcia małżeństwa to za mało. To nie matematyka, w prawie i mentalności jest swoista redundancja do zmiany jest o wiele więcej zapisów, art. 18 to jeden z przykładów

"A wszyscy Polacy to jedna rodzina...":)
_________________________________________
:flower: Ok. Jak chcesz. Jak zmienisz zdanie kawa aktualna. :flower:
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Wiosna Biedronia

Post autor: dobranocka14 » 26 sie 2019, o 09:37

MadaM pisze:
25 sie 2019, o 23:51
dobranocka14 pisze:
25 sie 2019, o 22:28
Definicja małżeństwa mogłaby obejmować pary homo i hetero bez szkody dla kogokolwiek. To tylko i aż kwestia chęci, empatii a wcześniej też edukacji.
Tyż prawda
Ja tylko usiłuję powiedzieć że samo rozszerzenie zawartości pojęcia małżeństwa to za mało. To nie matematyka, w prawie i mentalności jest swoista redundancja do zmiany jest o wiele więcej zapisów, art. 18 to jeden z przykładów

"A wszyscy Polacy to jedna rodzina...":)
Aleś trafiła z cytatem ..... :)
To nawet zabawne, że przywołałaś tekst tej piosenki. Autorem słów jest S. Świerzyński czyli lider Bayer Full czyli pan, który z dużym zaangażowaniem występuje co jakiś czas publicznie, szkalując społeczność LGBTQ. O ile się nie mylę miał mieć z tego tytułu sprawę sądową. Sam określa się jako prawicowiec i katolik i nie widzi nic złego w wyrażaniu swojej opinii publicznie. Taki chyba najbardziej znany tekst to to, że lgbt to początek pedofilii.

---
Oczywiście, że dla spójnośc prawa zmiany w jednym akcie pociągają za sobą konieczność dostosowania do tej zmiany innych aktów.

Nie bardzo wiem co masz na myśli pisząc o redundacji w prawie i mentalności.
kumata
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 43
Rejestracja: 16 sie 2019, o 20:57

Re: Wiosna Biedronia

Post autor: kumata » 26 sie 2019, o 11:05

Dzięki za pouczającą dyskusję , będę tu zaglądać ale ..lato się kończy .. trochę mi czasu szkoda
Na koniec swoim zwyczajem postraszę :)
We mnie widzicie wroga klasowego,w chłopcach z Białegostoku barykadę na drodze walki o legalne związki , ale rozbijecie się na górze lodowej, która dziś tylko swój czubek pokazuje . To są setki tysięcy, jak nie miliony tych przy kompach , harujących 12 na dobę , owszem niebiednych ale mocno wk..ch układem .Oni z wami nie gadają - oni patrzą z pogardą i i podsumowują "cyrk dla gojów " I kto wie, może maja rację
Z poważaniem basieńka
Awatar użytkownika
MadaM
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 72
Rejestracja: 9 lip 2019, o 14:55
Lokalizacja: Kujawy

Re: Wiosna Biedronia

Post autor: MadaM » 26 sie 2019, o 11:10

dobranocka14 pisze:
26 sie 2019, o 09:37
MadaM pisze:
25 sie 2019, o 23:51
dobranocka14 pisze:
25 sie 2019, o 22:28
Definicja małżeństwa mogłaby obejmować pary homo i hetero bez szkody dla kogokolwiek. To tylko i aż kwestia chęci, empatii a wcześniej też edukacji.
Tyż prawda
Ja tylko usiłuję powiedzieć że samo rozszerzenie zawartości pojęcia małżeństwa to za mało. To nie matematyka, w prawie i mentalności jest swoista redundancja do zmiany jest o wiele więcej zapisów, art. 18 to jeden z przykładów

"A wszyscy Polacy to jedna rodzina...":)
Aleś trafiła z cytatem ..... :)
To nawet zabawne, że przywołałaś tekst tej piosenki. Autorem słów jest S. Świerzyński czyli lider Bayer Full czyli pan, który z dużym zaangażowaniem występuje co jakiś czas publicznie, szkalując społeczność LGBTQ. O ile się nie mylę miał mieć z tego tytułu sprawę sądową. Sam określa się jako prawicowiec i katolik i nie widzi nic złego w wyrażaniu swojej opinii publicznie. Taki chyba najbardziej znany tekst to to, że lgbt to początek pedofilii.

---
Oczywiście, że dla spójnośc prawa zmiany w jednym akcie pociągają za sobą konieczność dostosowania do tej zmiany innych aktów.

Nie bardzo wiem co masz na myśli pisząc o redundacji w prawie i mentalności.
No cóż nie Ty jedna lubisz prowokować :) ...
_________________________________________
:flower: Ok. Jak chcesz. Jak zmienisz zdanie kawa aktualna. :flower:
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Wiosna Biedronia

Post autor: dobranocka14 » 26 sie 2019, o 11:14

MadaM pisze:
26 sie 2019, o 11:10
dobranocka14 pisze:
26 sie 2019, o 09:37
MadaM pisze:
25 sie 2019, o 23:51

Tyż prawda
Ja tylko usiłuję powiedzieć że samo rozszerzenie zawartości pojęcia małżeństwa to za mało. To nie matematyka, w prawie i mentalności jest swoista redundancja do zmiany jest o wiele więcej zapisów, art. 18 to jeden z przykładów

"A wszyscy Polacy to jedna rodzina...":)
Aleś trafiła z cytatem ..... :)
To nawet zabawne, że przywołałaś tekst tej piosenki. Autorem słów jest S. Świerzyński czyli lider Bayer Full czyli pan, który z dużym zaangażowaniem występuje co jakiś czas publicznie, szkalując społeczność LGBTQ. O ile się nie mylę miał mieć z tego tytułu sprawę sądową. Sam określa się jako prawicowiec i katolik i nie widzi nic złego w wyrażaniu swojej opinii publicznie. Taki chyba najbardziej znany tekst to to, że lgbt to początek pedofilii.

---
Oczywiście, że dla spójnośc prawa zmiany w jednym akcie pociągają za sobą konieczność dostosowania do tej zmiany innych aktów.

Nie bardzo wiem co masz na myśli pisząc o redundacji w prawie i mentalności.
No cóż nie Ty jedna lubisz prowokować :) ...

Przyznaj się, nie połączyłaś tej piosenki z autorem i jego wypowiedziami :cool:
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Wiosna Biedronia

Post autor: dobranocka14 » 26 sie 2019, o 11:33

kumata pisze:
26 sie 2019, o 11:05
Dzięki za pouczającą dyskusję , będę tu zaglądać ale ..lato się kończy .. trochę mi czasu szkoda
Na koniec swoim zwyczajem postraszę :)
We mnie widzicie wroga klasowego,w chłopcach z Białegostoku barykadę na drodze walki o legalne związki , ale rozbijecie się na górze lodowej, która dziś tylko swój czubek pokazuje . To są setki tysięcy, jak nie miliony tych przy kompach , harujących 12 na dobę , owszem niebiednych ale mocno wk..ch układem .Oni z wami nie gadają - oni patrzą z pogardą i i podsumowują "cyrk dla gojów " I kto wie, może maja rację
Z poważaniem basieńka
Zdecydowanie przeceniasz siebie jak również nie dostrzegasz, że chłopcy z Białegostoku nie są postrzegani jako barykada. Układów mają dosyć wszyscy, no - poza tymi, którzy z nich aktualnie korzystają. @kumata - nie posiadasz wiedzy tajemnej, uwierz.

Co do tych harujących - brak wiedzy, własne kompleksy plus brak empatii wyrządziły nie raz już krzywdę. Nic nowego.
Dlatego społeczeństwo należy edukować by dla takiego z Białegostoku i takiego przy kompie homoseksualizm mógł stać się czymś neutralnym.
Awatar użytkownika
MadaM
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 72
Rejestracja: 9 lip 2019, o 14:55
Lokalizacja: Kujawy

Re: Wiosna Biedronia

Post autor: MadaM » 26 sie 2019, o 12:10

dobranocka14 pisze:
26 sie 2019, o 11:14
MadaM pisze:
26 sie 2019, o 11:10
dobranocka14 pisze:
26 sie 2019, o 09:37

Aleś trafiła z cytatem ..... :)
To nawet zabawne, że przywołałaś tekst tej piosenki. Autorem słów jest S. Świerzyński czyli lider Bayer Full czyli pan, który z dużym zaangażowaniem występuje co jakiś czas publicznie, szkalując społeczność LGBTQ. O ile się nie mylę miał mieć z tego tytułu sprawę sądową. Sam określa się jako prawicowiec i katolik i nie widzi nic złego w wyrażaniu swojej opinii publicznie. Taki chyba najbardziej znany tekst to to, że lgbt to początek pedofilii.

---
Oczywiście, że dla spójnośc prawa zmiany w jednym akcie pociągają za sobą konieczność dostosowania do tej zmiany innych aktów.

Nie bardzo wiem co masz na myśli pisząc o redundacji w prawie i mentalności.
No cóż nie Ty jedna lubisz prowokować :) ...

Przyznaj się, nie połączyłaś tej piosenki z autorem i jego wypowiedziami :cool:
Zostawię Cię w słodkiej niepewności.
mam za to dla Ciebie miła Basieńko inny cytat

"Kto pragnie być mądrzejszy niż wszyscy wokół, pragnie też zarazem aby otaczali go sami głupcy"

Ja osobiście lubię się od innych uczyć - także od Ciebie :)
_________________________________________
:flower: Ok. Jak chcesz. Jak zmienisz zdanie kawa aktualna. :flower:
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Wiosna Biedronia

Post autor: dobranocka14 » 26 sie 2019, o 12:18

MadaM pisze:
26 sie 2019, o 12:10
dobranocka14 pisze:
26 sie 2019, o 11:14
MadaM pisze:
26 sie 2019, o 11:10


No cóż nie Ty jedna lubisz prowokować :) ...

Przyznaj się, nie połączyłaś tej piosenki z autorem i jego wypowiedziami :cool:
Zostawię Cię w słodkiej niepewności.
mam za to dla Ciebie miła Basieńko inny cytat

"Kto pragnie być mądrzejszy niż wszyscy wokół, pragnie też zarazem aby otaczali go sami głupcy"

Ja osobiście lubię się od innych uczyć - także od Ciebie :)
:scratch: Basieńka to @kumata
Awatar użytkownika
MadaM
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 72
Rejestracja: 9 lip 2019, o 14:55
Lokalizacja: Kujawy

Re: Wiosna Biedronia

Post autor: MadaM » 26 sie 2019, o 12:39

dobranocka14 pisze:
26 sie 2019, o 12:18
MadaM pisze:
26 sie 2019, o 12:10
dobranocka14 pisze:
26 sie 2019, o 11:14


Przyznaj się, nie połączyłaś tej piosenki z autorem i jego wypowiedziami :cool:
Zostawię Cię w słodkiej niepewności.
mam za to dla Ciebie miła Basieńko inny cytat

"Kto pragnie być mądrzejszy niż wszyscy wokół, pragnie też zarazem aby otaczali go sami głupcy"

Ja osobiście lubię się od innych uczyć - także od Ciebie :)
:scratch: Basieńka to @kumata
No fakt mój błąd-zatem pierwsze zdanie dla Ciebie pozostałe dla Basieńki :)
_________________________________________
:flower: Ok. Jak chcesz. Jak zmienisz zdanie kawa aktualna. :flower:
kumata
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 43
Rejestracja: 16 sie 2019, o 20:57

Re: Wiosna Biedronia

Post autor: kumata » 27 sie 2019, o 21:00

Nigdy nie byłam ani nie pragnęłam być mądrzejsza niż inni , i nigdy nie pragnęłam być otoczona przez głupców , Boże jak ja pragnęłam mądrzejszych ode mnie, co by mi chociaż troszkę skrócili drogę do chociaż takiej tylko mądrości , która umożliwia przeżycie .. Dosłownie biologiczne przeżycie , I nie znalazłam ich, kiedy to było niezbędne .. Na sam koniec znalazłam .. gdzie i w czym ? Pokorze i robocie .. a na deser "Anarchy , song writen by Nestor Makhno (1919)"i "VЯблочко/Yablochko - Ukrainian Black Army song".. A myśląc z uśmiechem - Machno :) jednocześnie myślę- Maria Nikiforowna – władczyni stepu -cudowna ..
I to jest moja mitologia, która daje mi dziś zyć ..
A teraz se na mnie skacz .. w d.. to mam :)))
Awatar użytkownika
MadaM
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 72
Rejestracja: 9 lip 2019, o 14:55
Lokalizacja: Kujawy

Re: Wiosna Biedronia

Post autor: MadaM » 27 sie 2019, o 21:51

kumata pisze:
27 sie 2019, o 21:00
Nigdy nie byłam ani nie pragnęłam być mądrzejsza niż inni , i nigdy nie pragnęłam być otoczona przez głupców , Boże jak ja pragnęłam mądrzejszych ode mnie, co by mi chociaż troszkę skrócili drogę do chociaż takiej tylko mądrości , która umożliwia przeżycie .. Dosłownie biologiczne przeżycie , I nie znalazłam ich, kiedy to było niezbędne .. Na sam koniec znalazłam .. gdzie i w czym ? Pokorze i robocie .. a na deser "Anarchy , song writen by Nestor Makhno (1919)"i "VЯблочко/Yablochko - Ukrainian Black Army song".. A myśląc z uśmiechem - Machno :) jednocześnie myślę- Maria Nikiforowna – władczyni stepu -cudowna ..
I to jest moja mitologia, która daje mi dziś zyć ..
A teraz se na mnie skacz .. w d.. to mam :)))
Bez kitu, bo czasami sobie żartujemy - coraz bardziej Cię lubię :)
_________________________________________
:flower: Ok. Jak chcesz. Jak zmienisz zdanie kawa aktualna. :flower:
Awatar użytkownika
MadaM
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 72
Rejestracja: 9 lip 2019, o 14:55
Lokalizacja: Kujawy

Re: Wiosna Biedronia

Post autor: MadaM » 27 sie 2019, o 21:58

kumata pisze:
27 sie 2019, o 21:00
Nigdy nie byłam ani nie pragnęłam być mądrzejsza niż inni , i nigdy nie pragnęłam być otoczona przez głupców , Boże jak ja pragnęłam mądrzejszych ode mnie, co by mi chociaż troszkę skrócili drogę do chociaż takiej tylko mądrości , która umożliwia przeżycie .. Dosłownie biologiczne przeżycie , I nie znalazłam ich, kiedy to było niezbędne .. Na sam koniec znalazłam .. gdzie i w czym ? Pokorze i robocie .. a na deser "Anarchy , song writen by Nestor Makhno (1919)"i "VЯблочко/Yablochko - Ukrainian Black Army song".. A myśląc z uśmiechem - Machno :) jednocześnie myślę- Maria Nikiforowna – władczyni stepu -cudowna ..
I to jest moja mitologia, która daje mi dziś zyć ..
A teraz se na mnie skacz .. w d.. to mam :)))
Song posłuchałam - ja z tego pokolenia co rosyjski w orginale słucha :) Ale na Wysockim wychowana :)
wzięłabym Cię w góry kochana
Włodzimierz Wysocki - Pieśń o przyjacielu | "Песня про друга"
_________________________________________
:flower: Ok. Jak chcesz. Jak zmienisz zdanie kawa aktualna. :flower:
marinnaWR
super forma
super forma
Posty: 2070
Rejestracja: 21 maja 2008, o 02:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wiosna Biedronia

Post autor: marinnaWR » 28 sie 2019, o 20:30

MadaM pisze:
27 sie 2019, o 21:58
Song posłuchałam - ja z tego pokolenia co rosyjski w orginale słucha :) Ale na Wysockim wychowana :)
wzięłabym Cię w góry kochana
Włodzimierz Wysocki - Pieśń o przyjacielu | "Песня про друга"
O jak uroczo i niespodziewanie :slonko:
kumata
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 43
Rejestracja: 16 sie 2019, o 20:57

Re: Wiosna Biedronia

Post autor: kumata » 29 sie 2019, o 20:26

W góry nie chodzę, bo mnie lewa nóżka pobolewa.Jeden zomowski żołdak mnie zdzielił chcąc nerki odbić , ale jak zwykle nie trafił i tylko miednicę trochę nadwyrężył , Ale tak w ogóle, to jeszcze chodzę . Wysocki - będę sceptyczna , ale Biczewska jak najbardziej . Cziornego worona osobiście śpiewałam na zakończenie każdej co bardziej udanej imprezy . Ale najbardziej kochałam takie kawałki jak Куманек, побывай у меня,Цветик мой... śliczniutkie takie, słodziutkie, perełeczki , a jakie eleganckie . Właśnie sobie uświadomiłam że to Biczewska otworzyła mi uszy na folk..

Ale nie rozmarzajmy się , bo w końcu chodziło o ten namiętny pocałunek Breżniewa :mrgreen:
ODPOWIEDZ