Wesele

Poważniej, czyli o polityce, sprawach społecznych, ustawodawstwie i naszych prawach.
BlackTiger01
Posty: 8
Rejestracja: 19 sie 2019, o 22:31

Wesele

Post autor: BlackTiger01 » 19 sie 2019, o 22:38

Hej. Jestem tutaj nowa, więc nie do końca wiem w jakim temacie umieścić swoją rozterkę. Otóż zostałam zaproszona na wesele kuzynki mojej dziewczyny i mam (może niepotrzebnie) rozterki apropo zabaw weselnych. Wiadomo, na większości wesel jest tak, że panowie maja jakieś tam zadanie, a panie jakieś tam (chociażby łapanie welonu czy krawata). I teraz ja, w garniturze, mam rozterkę, czy dołączyć do panów jako partnerka mojej dziewczyny, czy dołączyć do pań, jako kobieta (wiadomo). Tak, wiem, może to i głupie, ale jednak trochę myśli mi to zaprząta. Z góry dziękuję za odpowiedzi
Librameo
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 53
Rejestracja: 12 cze 2016, o 09:41

Re: Wesele

Post autor: Librameo » 20 sie 2019, o 06:09

Do pań 8) ja, jak mogę to nie biorę udziału w tych zabawach, ostatnio tylko przy łapaniu welonu. Szczęśliwie nie leciał w moją stronę.
BlackTiger01
Posty: 8
Rejestracja: 19 sie 2019, o 22:31

Re: Wesele

Post autor: BlackTiger01 » 20 sie 2019, o 08:31

Ja jestem po prostu tak zabawowa, że nie odpuściłabym sobie takich rywalizacji 😛. Pozatym uwielbiam zabawy weselne
malina_grey
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 894
Rejestracja: 19 paź 2016, o 22:00

Re: Wesele

Post autor: malina_grey » 20 sie 2019, o 20:22

Jeśli się czujesz kobietą, to tylko i wyłącznie do pań. Nie ma znaczenia, źe jesteś partnerką w garniturze. Gdybyscie wzięły ślub, to byłabyś źoną swojej źony, czy kobietą swojej kobiety :slonko:
BlackTiger01
Posty: 8
Rejestracja: 19 sie 2019, o 22:31

Re: Wesele

Post autor: BlackTiger01 » 20 sie 2019, o 20:28

No fakt, jakoś nie pomyślałam nawet o tym. Bardzo dziękuję ❤️
malina_grey
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 894
Rejestracja: 19 paź 2016, o 22:00

Re: Wesele

Post autor: malina_grey » 20 sie 2019, o 21:42

Udanej zabawy :slonko:
BlackTiger01
Posty: 8
Rejestracja: 19 sie 2019, o 22:31

Re: Wesele

Post autor: BlackTiger01 » 20 sie 2019, o 23:43

Dziękuję ❤️
AndreaZuzanna
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 14
Rejestracja: 4 sty 2017, o 21:07

Re: Wesele

Post autor: AndreaZuzanna » 21 sie 2019, o 10:51

Hej! Wspaniale, że idziesz na wesele z partnerką, ale dlaczego piszesz, że będziesz w garniturze? Zdecydowanie lepiej będziesz się bawiła, gdy założysz sukienkę i stosowne do niej buciki! Miłej zabawy!:)
jasandra
super forma
super forma
Posty: 1755
Rejestracja: 23 sty 2014, o 18:24

Re: Wesele

Post autor: jasandra » 21 sie 2019, o 11:48

AndreaZuzanna pisze:
21 sie 2019, o 10:51
Hej! Wspaniale, że idziesz na wesele z partnerką, ale dlaczego piszesz, że będziesz w garniturze? Zdecydowanie lepiej będziesz się bawiła, gdy założysz sukienkę i stosowne do niej buciki! Miłej zabawy!:)
Jezu, ale dlaczego nie ma czuć się dobrze w garniturze? Dla takie założenie? Przecież wiele lasek na własny ślub (z kobietą) zakłada garnitur...
jasandra
super forma
super forma
Posty: 1755
Rejestracja: 23 sty 2014, o 18:24

Re: Wesele

Post autor: jasandra » 21 sie 2019, o 11:49

*skąd takie założenie
Majciu
Posty: 6
Rejestracja: 27 cze 2019, o 20:22

Re: Wesele

Post autor: Majciu » 21 sie 2019, o 15:29

A czujesz się facetem czy kobietą ? Jeśli czujesz się facetem to bandażuj cycki , tnij głowę na łyso i baw się w gronie Panów...



Ah te lesbijskie dramaty
Librameo
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 53
Rejestracja: 12 cze 2016, o 09:41

Re: Wesele

Post autor: Librameo » 21 sie 2019, o 18:27

jasandra pisze:
21 sie 2019, o 11:48
AndreaZuzanna pisze:
21 sie 2019, o 10:51
Hej! Wspaniale, że idziesz na wesele z partnerką, ale dlaczego piszesz, że będziesz w garniturze? Zdecydowanie lepiej będziesz się bawiła, gdy założysz sukienkę i stosowne do niej buciki! Miłej zabawy!:)
Jezu, ale dlaczego nie ma czuć się dobrze w garniturze? Dla takie założenie? Przecież wiele lasek na własny ślub (z kobietą) zakłada garnitur...
Jest możliwość, że w kiecce i "stosownych" bucikach mogłaby się właśnie nie czuć dobrze ;)

Przypomniało mi się jak mama mnie zmuszała do noszenia sukienek - w niedzielę do kościoła. Czułam się upokorzona .
jasandra
super forma
super forma
Posty: 1755
Rejestracja: 23 sty 2014, o 18:24

Re: Wesele

Post autor: jasandra » 21 sie 2019, o 19:07

Majciu pisze:
21 sie 2019, o 15:29
A czujesz się facetem czy kobietą ? Jeśli czujesz się facetem to bandażuj cycki , tnij głowę na łyso i baw się w gronie Panów...

Ah te lesbijskie dramaty
To bardzo chamska wypowiedź. Przypominam, że mamy XXI w. Ja się fatalnie czułam na panieńskim mojej siostry i ogólnie bawienie się w gronie pań nie zawsze jest spoko.
BlackTiger01
Posty: 8
Rejestracja: 19 sie 2019, o 22:31

Re: Wesele

Post autor: BlackTiger01 » 21 sie 2019, o 20:52

AndreaZuzanna pisze:
21 sie 2019, o 10:51
Hej! Wspaniale, że idziesz na wesele z partnerką, ale dlaczego piszesz, że będziesz w garniturze? Zdecydowanie lepiej będziesz się bawiła, gdy założysz sukienkę i stosowne do niej buciki! Miłej zabawy!:)
Bo nienawidzę sukienek, czyje się w nich źle, a "stosowne buciki" czyli buty na obcasie przy moim płaskostopiu po prostu są bolesne. Pozatym uwielbiam koszule, garnitury, muszki, krawaty itd
BlackTiger01
Posty: 8
Rejestracja: 19 sie 2019, o 22:31

Re: Wesele

Post autor: BlackTiger01 » 21 sie 2019, o 20:54

Majciu pisze:
21 sie 2019, o 15:29
A czujesz się facetem czy kobietą ? Jeśli czujesz się facetem to bandażuj cycki , tnij głowę na łyso i baw się w gronie Panów...



Ah te lesbijskie dramaty
A czy to taki problem, wypowiedzieć się normalnie, bez jadu? Zapytałam normalnie, bo często są zabawy parami albo osobno (typu łapanie welonu). Już o nic nie można się zapytać, bo znajdą się tacy "życzliwi" ludzie...
Librameo
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 53
Rejestracja: 12 cze 2016, o 09:41

Re: Wesele

Post autor: Librameo » 21 sie 2019, o 22:01

Kobieta w garniaku jest mrau.

I przybijam płaską piątkę platfusem - mam koturny z Clarks w których mogą nie boli( no, nie bardziej niż w sneakersach )więc jakby Cię naszło na obuw damski to sprawdź tę firmę.
Librameo
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 53
Rejestracja: 12 cze 2016, o 09:41

Re: Wesele

Post autor: Librameo » 21 sie 2019, o 22:02

Nie " mogą", tylko " noga" miało być
BlackTiger01
Posty: 8
Rejestracja: 19 sie 2019, o 22:31

Re: Wesele

Post autor: BlackTiger01 » 22 sie 2019, o 07:53

Ja tam się lubię z moim platfusem i nie narzekamy na piekne buty galowe. Plus noga 41 to większy wybór na dziale męskim 😂 (tam są naprawdę genialne buty)
scena77
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 34
Rejestracja: 14 kwie 2018, o 09:36

Re: Wesele

Post autor: scena77 » 22 sie 2019, o 10:46

Librameo pisze:
21 sie 2019, o 18:27
jasandra pisze:
21 sie 2019, o 11:48
AndreaZuzanna pisze:
21 sie 2019, o 10:51
Hej! Wspaniale, że idziesz na wesele z partnerką, ale dlaczego piszesz, że będziesz w garniturze? Zdecydowanie lepiej będziesz się bawiła, gdy założysz sukienkę i stosowne do niej buciki! Miłej zabawy!:)
Jezu, ale dlaczego nie ma czuć się dobrze w garniturze? Dla takie założenie? Przecież wiele lasek na własny ślub (z kobietą) zakłada garnitur...
Jest możliwość, że w kiecce i "stosownych" bucikach mogłaby się właśnie nie czuć dobrze ;)

Przypomniało mi się jak mama mnie zmuszała do noszenia sukienek - w niedzielę do kościoła. Czułam się upokorzona .
To się nazywa transseksualizm.
BlackTiger01
Posty: 8
Rejestracja: 19 sie 2019, o 22:31

Re: Wesele

Post autor: BlackTiger01 » 22 sie 2019, o 11:07

scena77 pisze:
22 sie 2019, o 10:46
Librameo pisze:
21 sie 2019, o 18:27
jasandra pisze:
21 sie 2019, o 11:48


Jezu, ale dlaczego nie ma czuć się dobrze w garniturze? Dla takie założenie? Przecież wiele lasek na własny ślub (z kobietą) zakłada garnitur...
Jest możliwość, że w kiecce i "stosownych" bucikach mogłaby się właśnie nie czuć dobrze ;)

Przypomniało mi się jak mama mnie zmuszała do noszenia sukienek - w niedzielę do kościoła. Czułam się upokorzona .
To się nazywa transseksualizm.
Chyba lepiej wiem kim się określam. To raz. Dwa, nie taki był temat pytania. Trzy, to się nazywa własny styl
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Wesele

Post autor: dobranocka14 » 22 sie 2019, o 11:48

scena77 pisze:
22 sie 2019, o 10:46
To się nazywa transseksualizm.
To się nazywa trollowanie.
scena77
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 34
Rejestracja: 14 kwie 2018, o 09:36

Re: Wesele

Post autor: scena77 » 22 sie 2019, o 12:00

dobranocka14 pisze:
22 sie 2019, o 11:48
scena77 pisze:
22 sie 2019, o 10:46
To się nazywa transseksualizm.
To się nazywa trollowanie.
Lubisz obrażać, prawda?
reader
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 313
Rejestracja: 17 maja 2013, o 21:40

Re: Wesele

Post autor: reader » 22 sie 2019, o 12:10

dobranocka14 pisze:
22 sie 2019, o 11:48
scena77 pisze:
22 sie 2019, o 10:46
To się nazywa transseksualizm.
To się nazywa trollowanie.
Bardzo możliwe. Albo koleżanka/kolega ma jakieś problemy z własną płcią. Ja zauważyłam, że są trzy grupy, które atakują osoby odmawiające odgrywania seksistowskich ról płciowych: seksistowscy faceci, kobiety w typie strażniczek patriarchatu oraz właśnie osoby mające problemy z własną płcią. Wśród tych ostatnich część to trans co dokonuje projekcji swoich problemów na innych i widzi transseksualizm u każdego, a część to osoby z kompleksami na tle własnej kobiecości/męskości.


@BlackTiger01
Jak sama nazwa wskazuje, zabawy weselne to mają być zabawy. Nie ma żadnego kodu odnośnie par homo, bo one są robione pod heteryków. Wyluzuj i bawcie się dobrze. Od bycia jedyną kobietą wśród kilkunastu czy kilkudziesięciu facetów i robienia co oni płeć się nie zmienia. Wiadomo, że jak masz taniec czy jakąś zabawę, gdzie uczestniczy para, to albo będziesz w parze z jakimś facetem, albo jedna z was będzie robić to co faceci (nie koniecznie ta co w garniturze), albo sobie odpuścicie. Te zabawy, to robienie sobie jaj, a nie proces o uzgodnienie płci. Bawcie się dobrze.
scena77
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 34
Rejestracja: 14 kwie 2018, o 09:36

Re: Wesele

Post autor: scena77 » 22 sie 2019, o 12:23

reader pisze:
22 sie 2019, o 12:10
dobranocka14 pisze:
22 sie 2019, o 11:48
scena77 pisze:
22 sie 2019, o 10:46
To się nazywa transseksualizm.
To się nazywa trollowanie.
Bardzo możliwe. Albo koleżanka/kolega ma jakieś problemy z własną płcią. Ja zauważyłam, że są trzy grupy, które atakują osoby odmawiające odgrywania seksistowskich ról płciowych: seksistowscy faceci, kobiety w typie strażniczek patriarchatu oraz właśnie osoby mające problemy z własną płcią. Wśród tych ostatnich część to trans co dokonuje projekcji swoich problemów na innych i widzi transseksualizm u każdego, a część to osoby z kompleksami na tle własnej kobiecości/męskości.


@BlackTiger01
Jak sama nazwa wskazuje, zabawy weselne to mają być zabawy. Nie ma żadnego kodu odnośnie par homo, bo one są robione pod heteryków. Wyluzuj i bawcie się dobrze. Od bycia jedyną kobietą wśród kilkunastu czy kilkudziesięciu facetów i robienia co oni płeć się nie zmienia. Wiadomo, że jak masz taniec czy jakąś zabawę, gdzie uczestniczy para, to albo będziesz w parze z jakimś facetem, albo jedna z was będzie robić to co faceci (nie koniecznie ta co w garniturze), albo sobie odpuścicie. Te zabawy, to robienie sobie jaj, a nie proces o uzgodnienie płci. Bawcie się dobrze.
Nie mam problemów z własna płcią i nie rozumiem, dlaczego jestem za swój wpis atakowana. Nie napisałam tego złośliwie. Ot takie spostrzeżenie, które nie powinno obrażać. Adresatka - niezbyt grzecznie- ale wyjaśniła kim się czuje i temat zamknięty. Czasem po prostu mam problem z rozróżnieniem kobiety od mężczyzny, bo wygląd czy zachowanie tej osoby sugeruje odmienność stanu faktycznego. To już zupełnie inny temat. Nikogo nie mam na celu obrażać, natomiast nie rozumiem, dlaczego usilnie chcecie obrazić mnie.
jasandra
super forma
super forma
Posty: 1755
Rejestracja: 23 sty 2014, o 18:24

Re: Wesele

Post autor: jasandra » 22 sie 2019, o 13:05

Po pierwsze, radzę się douczyć, czym się różni transseksualizm od transpłciowości, bez złośliwości. Po drugiej niechęć do odgrywania "ról płciowych" nie musi mieć żadnego związku z tożsamością płciową. Po trzecie, ekspresja a tożsamość to też dwie różne rzeczy i stąd są totalnie butch lesbijki (kobiety), albo osoby niebinarne, które w twoim przekonaniu "powinny mieć" jednoznaczną identyfikację płciową. Nie mieszajmy tych porządków. A to, że fajniej być "chłopakiem" niż dziewczynką (przynajmniej za mojego dziecięctwa jeszcze w szkołach tak było), to coś, co usłyszysz od wielu totalnie cishetero dziewczyn. Po to walczymy o zmiany, żeby to, czy jesteś "chłopcem" czy "dziewczynką", nie wpływało na to, czymś się możesz bawić i w co przebierać...
Awatar użytkownika
TuriRuri
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 645
Rejestracja: 17 paź 2014, o 15:54

Re: Wesele

Post autor: TuriRuri » 22 sie 2019, o 13:14

scena77 pisze:
22 sie 2019, o 12:23
reader pisze:
22 sie 2019, o 12:10
dobranocka14 pisze:
22 sie 2019, o 11:48

To się nazywa trollowanie.
Bardzo możliwe. Albo koleżanka/kolega ma jakieś problemy z własną płcią. Ja zauważyłam, że są trzy grupy, które atakują osoby odmawiające odgrywania seksistowskich ról płciowych: seksistowscy faceci, kobiety w typie strażniczek patriarchatu oraz właśnie osoby mające problemy z własną płcią. Wśród tych ostatnich część to trans co dokonuje projekcji swoich problemów na innych i widzi transseksualizm u każdego, a część to osoby z kompleksami na tle własnej kobiecości/męskości.


@BlackTiger01
Jak sama nazwa wskazuje, zabawy weselne to mają być zabawy. Nie ma żadnego kodu odnośnie par homo, bo one są robione pod heteryków. Wyluzuj i bawcie się dobrze. Od bycia jedyną kobietą wśród kilkunastu czy kilkudziesięciu facetów i robienia co oni płeć się nie zmienia. Wiadomo, że jak masz taniec czy jakąś zabawę, gdzie uczestniczy para, to albo będziesz w parze z jakimś facetem, albo jedna z was będzie robić to co faceci (nie koniecznie ta co w garniturze), albo sobie odpuścicie. Te zabawy, to robienie sobie jaj, a nie proces o uzgodnienie płci. Bawcie się dobrze.
Nie mam problemów z własna płcią i nie rozumiem, dlaczego jestem za swój wpis atakowana. Nie napisałam tego złośliwie. Ot takie spostrzeżenie, które nie powinno obrażać. Adresatka - niezbyt grzecznie- ale wyjaśniła kim się czuje i temat zamknięty. Czasem po prostu mam problem z rozróżnieniem kobiety od mężczyzny, bo wygląd czy zachowanie tej osoby sugeruje odmienność stanu faktycznego. To już zupełnie inny temat. Nikogo nie mam na celu obrażać, natomiast nie rozumiem, dlaczego usilnie chcecie obrazić mnie.
Mysle, ze w sposob w jaki wyrazilas swoje spostrzezenie byl dosc kontrowersyjny biorac pod uwage, ze nie znasz w ogole adresatki tego komentarza. Wyrazilas sie dosc jednoznacznie, ze Twoim zdaniem jest osoba transseksualna nie majac tak naprawde zadnego odniesienia do rzeczywistosci a jedynie stwierdzenie BlackTiger01, iz czuje sie niekomfortowo w sukienkach i czula sie upokorzona w momencie gdy byla na sile w nie wciskana. Podejrzewam, ze na tym forum znalazlo by sie mnostwo Kobiet, ktore tak sie czuly/ czuja w kwestii sukienek. Dlatego jest to odrobine zaskakujace, ze nie zauwazylas w swojej wypowiedzi tego, co bez problemu zauwazasz u innych.
I don't know when exactly that UFO landed & dumped all these stupid people, but they apparently aren't coming back for them.
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Wesele

Post autor: dobranocka14 » 22 sie 2019, o 13:34

reader pisze:
22 sie 2019, o 12:10
dobranocka14 pisze:
22 sie 2019, o 11:48
scena77 pisze:
22 sie 2019, o 10:46
To się nazywa transseksualizm.
To się nazywa trollowanie.
Bardzo możliwe. Albo koleżanka/kolega ma jakieś problemy z własną płcią. Ja zauważyłam, że są trzy grupy, które atakują osoby odmawiające odgrywania seksistowskich ról płciowych: seksistowscy faceci, kobiety w typie strażniczek patriarchatu oraz właśnie osoby mające problemy z własną płcią. Wśród tych ostatnich część to trans co dokonuje projekcji swoich problemów na innych i widzi transseksualizm u każdego, a część to osoby z kompleksami na tle własnej kobiecości/męskości.
Ja jeszcze stawiam na brak podstawowej wiedzy i na definiowaniu innych w oparciu o szczątkowe informacje.
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Wesele

Post autor: dobranocka14 » 22 sie 2019, o 13:38

scena77 pisze:
22 sie 2019, o 12:00
dobranocka14 pisze:
22 sie 2019, o 11:48
scena77 pisze:
22 sie 2019, o 10:46
To się nazywa transseksualizm.
To się nazywa trollowanie.
Lubisz obrażać, prawda?
Nie.
malina_grey
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 894
Rejestracja: 19 paź 2016, o 22:00

Re: Wesele

Post autor: malina_grey » 22 sie 2019, o 17:07

Librameo pisze:
21 sie 2019, o 22:01
Kobieta w garniaku jest mrau.

I przybijam płaską piątkę platfusem - mam koturny z Clarks w których mogą nie boli( no, nie bardziej niż w sneakersach )więc jakby Cię naszło na obuw damski to sprawdź tę firmę.
Dzięki za podpowiedź :slonko: ( chodzi o Clarksa na koturnach )
AmeIia
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 83
Rejestracja: 5 sie 2019, o 10:54

Re: Wesele

Post autor: AmeIia » 26 sie 2019, o 20:02

Co ja czytam, ale raczysko xD. Jakbym na jakieś heteryckie forum weszła.

Niektórzy tutaj nie widzą różnicy pomiędzy wyrażaniem siebie, a transseksualizmem. I to w czasach, kiedy w internetach jest wszystko :nonono: .

https://pl.wikipedia.org/wiki/Niebinarno%C5%9B%C4%87
https://pl.wikipedia.org/wiki/Transseksualizm
https://en.wikipedia.org/wiki/Butch_and_femme

Poczytać i nie pisać głupot. To aż wstyd, żeby tego nie wiedzieć.
ODPOWIEDZ