Wybory parlamentarne

Poważniej, czyli o polityce, sprawach społecznych, ustawodawstwie i naszych prawach.
ODPOWIEDZ
jasandra
super forma
super forma
Posty: 1755
Rejestracja: 23 sty 2014, o 18:24

Wybory parlamentarne

Post autor: jasandra » 11 paź 2019, o 23:28

Tuż przed ciszą wyborczą, przypominam Paniom o wyborach! Zróbcie co chcecie, ale szczególnie czułym okiem możecie spojrzeć na Listę nr 3, która jako jedyna coś nam naprawdę obiecuje ;). Koniec agitacji, miłej ciszy wyborczej!
marinnaWR
super forma
super forma
Posty: 2070
Rejestracja: 21 maja 2008, o 02:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wybory parlamentarne

Post autor: marinnaWR » 11 paź 2019, o 23:54

:ok:
jasandra pisze:
11 paź 2019, o 23:28
Tuż przed ciszą wyborczą, przypominam Paniom o wyborach! Zróbcie co chcecie, ale szczególnie czułym okiem możecie spojrzeć na Listę nr 3, która jako jedyna coś nam naprawdę obiecuje ;). Koniec agitacji, miłej ciszy wyborczej!
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Wybory parlamentarne

Post autor: dobranocka14 » 14 paź 2019, o 08:16

Wyższa frekwencja i ok. 45% wyborców oddaje głos na PiS. Jeśli do tego dodać głosy oddane na Konfederację to rysuje się nieciekawy obraz naszego społeczeństwa.
Konserwatywny światopoglądowo jest też PSL i Kukizem więc na "rewolucję" nie ma co liczyć.
she76
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 574
Rejestracja: 17 lip 2017, o 15:12

Re: Wybory parlamentarne

Post autor: she76 » 14 paź 2019, o 09:34

Wieszać się, czy pakować ?
Awatar użytkownika
neutrall
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 345
Rejestracja: 5 kwie 2014, o 16:27

Re: Wybory parlamentarne

Post autor: neutrall » 14 paź 2019, o 17:36

MAMY SENAT YEAH :jupi: Czyli z tego chyba wynika, że PiS nie będzie mógł przepychać wszystkiego jak chce i kiedy chce... Szkopuł będzie tkwił w tym, że PiS będzie kombinować na wszystkie strony jak tu unieszkodliwić senat, jeśli wynik większość opozycji w senacie się utrzyma.
''Wolność to stan umysłu''
marinnaWR
super forma
super forma
Posty: 2070
Rejestracja: 21 maja 2008, o 02:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wybory parlamentarne

Post autor: marinnaWR » 14 paź 2019, o 20:58

Jutro ma odbyć się posiedzenie starego sejmu, ciekawe jaką nam niespodziankę naszykował prezes...
Może pozbędzie się senatu ?
A tak w ogóle to ile można się emocjonować ? Ja ze spokojem przyjęłam to, czego przecież wszyscy się spodziewaliśmy.
Nie przestały spadać liście z drzew...złota polska jesień :*
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Wybory parlamentarne

Post autor: dobranocka14 » 15 paź 2019, o 13:59

marinnaWR pisze:
14 paź 2019, o 20:58
A tak w ogóle to ile można się emocjonować ? Ja ze spokojem przyjęłam to, czego przecież wszyscy się spodziewaliśmy.
Nie przestały spadać liście z drzew...złota polska jesień :*
Jeden dzień to nie jest zbyt długo a biorąc pod uwagę podejście/ retorykę PiS, Konfederacji do osób LGBTQ nawet dwa dni to niezbyt wiele :)
Cudów nie ma co oczekiwać a oby nie było gorzej.
dalien
Posty: 1
Rejestracja: 18 paź 2019, o 11:13

Re: Wybory parlamentarne

Post autor: dalien » 18 paź 2019, o 11:28

no i wygrali .... nie ci co trzeba !
Yukami
Posty: 3
Rejestracja: 18 paź 2019, o 17:26

Re: Wybory parlamentarne

Post autor: Yukami » 18 paź 2019, o 17:43

jak dla mnie to będzie tylko gorzej... :/
nietolerancja ech wzrasta :/

Szkoda komentować...
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Wybory parlamentarne

Post autor: ImaSumak » 19 paź 2019, o 15:44

U mnie wyniki wyglądały następująco:
1. Koalicja 39,7%
2. Lewica 25,7%
3. PiS 15,4%
4. Konfederacja 14,7%
5. PSL 10%.

Wszyscy tu jesteśmy w szoku, że Konfederacja zdobyła aż tak duże poparcie, ze w ogóle ktoś na nich głosował. Zgodnie uważamy, że wyborcy ci, wraz z wyznawcami PiSu powinni się jak najszybciej pakować i wracać do tego kato- nacjonalistycznego kraju ich marzeń i snów.

Ja się cieszę, że senat udało się odbić i że Lewica weszła do sejmu. Cieszę się również, i to chyba przede wszystkim, że po raz pierwszy wygrali wybory głosujący i była ich większość!
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
sunny-annie
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 34
Rejestracja: 9 paź 2019, o 14:48

Re: Wybory parlamentarne

Post autor: sunny-annie » 20 paź 2019, o 12:10

ImaSumak pisze:
19 paź 2019, o 15:44
U mnie wyniki wyglądały następująco:
1. Koalicja 39,7%
2. Lewica 25,7%
3. PiS 15,4%
4. Konfederacja 14,7%
5. PSL 10%.

Wszyscy tu jesteśmy w szoku, że Konfederacja zdobyła aż tak duże poparcie, ze w ogóle ktoś na nich głosował. Zgodnie uważamy, że wyborcy ci, wraz z wyznawcami PiSu powinni się jak najszybciej pakować i wracać do tego kato- nacjonalistycznego kraju ich marzeń i snów.

Ja się cieszę, że senat udało się odbić i że Lewica weszła do sejmu. Cieszę się również, i to chyba przede wszystkim, że po raz pierwszy wygrali wybory głosujący i była ich większość!
Ja głosowałam ma Lewicę, ale w Zielonej Górze skąd pochodzę wygrała Koalicja Obywatelska. Była też najmniejsza frekwencja w kraju, świetny wynik osiągnęła przy tym Konfederacja. Ich fenomen można wytłumaczyć tylko tym liberalno gospodarczym programem na który skusiło się też wielu przedsiębiorców. Poza tym sama wielokrotnie byłam nagabywana przez jakichś młodzieńców z Konfederacji, którzy opowiadali mi różne bajki, likwidację ZUS, PIT, VAT, dobrowolne podatki, służba zdrowia jak w Singapurze. Jako młoda osoba powinnam być ponoć tym zachwycona. Lecz kiedy zapytałam o prawa kobiet, mniejszości, zbywali ogólnikami. Zapytałam też o to co chcą zaproponować emerytom tym którzy już pobierają świadczenia i tym którzy falami przez 30 lat wraz z kolejnymi wyżami będą im nadchodzić, skoro to wszystko ma być takie fajne dobrowolne?. Zaczęli mi opowiadać jak to wszyscy obywatele uwolnieni z kajdan zobowiązań i podatków dobrowolnie będą się dzielić z innymi, i emeryci nie będą się musieli martwić :lol: . Porównałam im też wielkość Singapuru gdzie jest 5 milionów mieszkańców z wielkością Polski gdzie jest nas prawie 8 razy więcej i trudno przykładać jakość zorganizowanej tam opieki lekarskiej, do naszych realiów ot tak bez poważnej rewolucji w całym systemie opieki zdrowotnej. I pytanie czy są gotowi na wysokie koszty społeczne takiej reformy..Przecież to długofalowy program. Oni oczywiście zrobią to wszystko w 5 lat. :?
ODPOWIEDZ