Wybory prezydenckie 2020.

Poważniej, czyli o polityce, sprawach społecznych, ustawodawstwie i naszych prawach.
ODPOWIEDZ
marinnaWR
super forma
super forma
Posty: 2070
Rejestracja: 21 maja 2008, o 02:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wybory prezydenckie 2020.

Post autor: marinnaWR » 28 mar 2020, o 20:25

dobranocka14 pisze:
28 mar 2020, o 17:53
Francja jest akuratnym przykładem - zorganizowali wybory w czasie kiedy pandemia hula sobie u nich w najlepsze. Nieważne czy z wyrachowania, głupoty czy innych powodów.
To przykład, że pomysły na zorganizowanie wyborów pojawiają się.
Moim zdaniem nie, bo w tym dniu we Francji dopiero wszystko się zaczynało. Pandemia rozwinęła się dosłownie następnego dnia lawina ruszyła. W dniu wyborów nie było żadnych zakazów np działały instytucje kultury, edukacyjne, nie obowiązywały żadne obostrzenia dotyczące zgromadzeń. Kampania odbywała się w cieniu rosnącej liczby zachorowań, ale wszystko dopiero nabierało rozpędu. Hipotetyczne wybory w Polsce odbędą się w czasie obowiązujących zakazów i obostrzeń dotyczących poruszania się obywateli po kraju. To jest ten element, który tak bulwersuje i wizję wyborów czyni mało prawdopodobną. To byłby ewenement na skalę Europy. Patrząc jednak na to, co dzieje się na głosowaniach posłów online, wszystko jest możliwe, bo PIS zmienia ordynację wyborczą
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Wybory prezydenckie 2020.

Post autor: dobranocka14 » 28 mar 2020, o 21:03

agnieszka007 pisze:
28 mar 2020, o 18:31

Kochana Dobranocko 14, czy źródło, które podałaś do podpisania petycji jest bezpieczne? Przyszło mi na pocztę, ale nie wiem już czemu i komu wierzyć :roll:
Wiesz co, ręki - w dzisiejszych czasach - uciąć sobie nie dam za nikogo ale nie czytałam na ich temat negatywnych komentarzy a związanych z bezpieczeństwem.
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Wybory prezydenckie 2020.

Post autor: ImaSumak » 28 mar 2020, o 21:07

Czy 40 dni temu, mimo ogólnej wiedzy o epidemii gdzieś za granicą, któraś z Pań podejrzewała, że większość rzeczy w Polsce będzie zamkniętych? Że rzeczywistość w Polsce będzie wyglądała tak jak dziś wygląda? Obecnie Polska stoi w przedsionku epidemii. Już weszła, ale wszystko co najlepsze, dopiero przed nią. Za jakieś 30 dni dojdzie do salonu. Będzie to samo co w Hiszpanii, czy Stanach, a już całkiem niedługo w Wielkiej Brytanii. Kilkaset zgonów dziennie, a potem tysiąc itd.. Przepełnione szpitale, płacz i ogromny strach.
Naprawdę uważacie, że w obliczu tak wielkiej klęski ktoś sobie będzie zawracał głowę wyborami?
Ja bym się skupiła na rzeczach ważnych i realnych. Życie moje czy moich bliskich jest dla mnie ważniejsze niż Duda czy Kidawa. Srał ich pies.

Obecnie w Polsce zauważam dwie główne myśli filozoficzne:
1. Gdzie i jak się modlić?
2. Duda nie może zostać prezydentem.

Tylko że rzeczywistość jakby bez planu na epidemię, bez środków zabezpieczających, bez miejsc w szpitalach, bez właściwej koordynacji, bez szacunku i pierwszorzędnej pomocy dla pracowników służby zdrowia.
Gdzie petycje i wrzaski w tej sprawie? Czy jest już petycja by przerobić stadion narodowy na tymczasowy szpital?

Ilu obecnie ludzi w Polsce umiera na "niewydolność krążeniowo-oddechową"? Zadzwońcie do jakiegokolwiek zakładu pogrzebowego. Zaraz to zacznie spotykać również waszych bliskich czy znajomych. To zakłamywanie rzeczywistości, ale w końcu nawet dziennikarze telewizji rządowej zaczną się potykać o trumny.
A może to wlasnie o to chodzi, by ludzie zawracali sobie głowę wyborami, a nie otaczającą rzeczywistością.
My Polacy jesteśmy w stanie pokłucić się o wszystko, nawet w tonącym statku.
Polska nie ma wystarczającej liczby niczego by udźwignąć apogeum tej epidemii.

A co do samej poprawki czy ustawy- przeszło dzięki SLD i PSL.
Mi już wszystko opadło i nie mam już na kogo głosować w Pl, bo wszyscy, jak jeden mąż na tej politycznej scenie, to intelektualne ćwoki, mendy lub jedno i drugie.

Nikt nie spodziewał się Hiszpańskiej Inkwizycji.
Lubię kiedy kobieta...
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Wybory prezydenckie 2020.

Post autor: dobranocka14 » 28 mar 2020, o 22:15

Nie da się nie zajmować otaczającą rzeczywistością. Informacjami jesteśmy bombardowani zewsząd, lekarze wypowiadali się publicznie o stanie przygotowań i nikt chyba nie wierzy, że nasza służba zdrowia jest przygotowana na nagły wzrost zachorowań.
Przypadki zachorowań są wśród naszych znajomych, widmo utraty pracy wisi jak Miecz Damoklesa a to co mówią w rządowej tv przeznaczone jest dla idiotów. W tej sytuacji jednak nie można nie patrzeć co rządzący robią. Choćby dla chwilowego odwrócenia myśli od skutków jakie przyniesie rozwój pandemii. Co będzie miało znaczenie w maju - nie wiem, zbyt daleka perspektywa.
agnieszka007
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 115
Rejestracja: 29 gru 2019, o 17:22

Re: Wybory prezydenckie 2020.

Post autor: agnieszka007 » 28 mar 2020, o 22:21

Wiesz co Ima? Wydaje mi się żeby właśnie nie odwracać głowy ani od wyborów ani od sytuacji służby zdrowia. Może ta petycja, te protesty i bunt naszych obywateli mają na celu właśnie to ażeby skierować wzrok i pomoc na ochronę zdrowia? A pieniądze wywalane lekkomyślnie przez nasz rząd skierować w tą stronę, bo ktoś jednak musi krzyczeć, że nie chcemy drogich wyborów, nie chcemy żyć z dnia na dzień. Ludzie maja robić zrzutki, pomagać firmom, szyć maseczki?Pomagać, pomagać, pomagać, a ktoś ma ich za to odzierać z podstawowych praw i wolności? Może po to są te petycje żeby ludziom pospadały klapki z oczu i nawet "beneficjenci" ocknęli się z dobrobytu, którego zaznali kosztem zdrowia i życia innych! Co się, [ciach], wyrabia w tym państwie? Dziś demokracja, a jutro co? Temat wyborów jest bardzo ważny!
Po co piszesz takie głupoty, mając co najmniej 90% pewności co nas czeka- "Obecnie Polska stoi w przedsionku epidemii. Już weszła, ale wszystko co najlepsze, dopiero przed nią. Za jakieś 30 dni dojdzie do salonu. Będzie to samo co w Hiszpanii, czy Stanach, a już całkiem niedługo w Wielkiej Brytanii."? Nikt tego nie wie. Nikt nie był na to przygotowany. Nie na taką skalę.
Najbardziej nie rozumiem ludzi którzy dobijają takim gadaniem. Nie jest "normalnie", ale po co straszyć i wróżyć? A nóż, kuźwa, przejdziemy lżejszym krokiem, jak to mamy w zwyczaju?
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Wybory prezydenckie 2020.

Post autor: ImaSumak » 30 mar 2020, o 21:14

Skoro maj jest zbyt daleką perspektywą, to po co sobie zawracać głowę majowymi wyborami?
Czy tylko chodzi o to by postawić na swoim nawet sobie przecząc?
Głupie i w dłuższej perspektywie męczące dla ludzi. Przerabiałam to zbyt długo...

Jeżeli mówi się komuś jak będzie, to nie po to by go straszyć, tylko by się przygotował i zszedł na ziemię.

Po co się sprzeczać, czy przeciwdziałać czemuś, czego nie będzie? Nie lepiej przygotować się na to co nadchodzi?

Więcej tego tematu kontynuować nie będę. Za rok, dwa pośmiejemy się z tego, choć oczywiście nie wszyscy. :D
Lubię kiedy kobieta...
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Wybory prezydenckie 2020.

Post autor: dobranocka14 » 30 mar 2020, o 21:40

Nie wiem o co chodzi z tym stawianiem na swoim.
Dziś mamy sygnały, że partia rządząca nie odpuszcza i chce doprowadzić do wyborów zgodnie z wyznaczonym terminem. Teraz więc jest czas na ewentualny,obywatelski głos sprzeciwu.
Moja uwaga, o majowej, odległej perspektwie dotczyła tego:
"Naprawdę uważacie, że w obliczu tak wielkiej klęski ktoś sobie będzie zawracał głowę wyborami?".
Ja nie wiem jakie priorytety będę miała w maju. Może sytuacja zdrowotna, zawodowa nie będzie na tyle zła, że nie przysłoni mi wyborów.
Przy założeniu, że nastąpi "wielka klęska" najlepiej położyć się i czekać na śmierć.
Biorę pod uwagę różne scenariusze, nie zakładam, że jestem najmądrzejsza i wiem co nas czeka.
zagubiona_92
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 290
Rejestracja: 6 sty 2020, o 22:40

Re: Wybory prezydenckie 2020.

Post autor: zagubiona_92 » 30 mar 2020, o 22:51

Dzisiaj Szumowski stwierdził, że kluczowe będą najbliższe 2 tygodnie i ewentualnie dopiero wtedy będą się zastanawiać co z wyborami. Na dzisiaj chcą je przeprowadzić za wszelką cenę, ale to może się zmienić. Tak samo powinna być jasna deklaracja dotycząca egzaminu ósmoklasisty (nie ma szans żeby odbył się w terminie), jak i matur (moim zdaniem też nie uda się zacząć 4 maja).
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Wybory prezydenckie 2020.

Post autor: dobranocka14 » 30 mar 2020, o 23:03

zagubiona_92 pisze:
30 mar 2020, o 22:51
Dzisiaj Szumowski stwierdził, że kluczowe będą najbliższe 2 tygodnie i ewentualnie dopiero wtedy będą się zastanawiać co z wyborami. Na dzisiaj chcą je przeprowadzić za wszelką cenę, ale to może się zmienić.
Nie wiem czy akurat Szumowski będzie decydował.
Na logikę, temat wyboŕów majowych powinien być tylko biciem piany. Na logikę.
spacerowiczka9
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 146
Rejestracja: 18 paź 2019, o 20:33

Re: Wybory prezydenckie 2020.

Post autor: spacerowiczka9 » 31 mar 2020, o 00:08

Na te wybory trzeba wydać pieniądze, zaraz powinno się organizować komisje, szkolić, czyli wydawać pieniądze. Gminy działające w zgodzie z obowiązującymi zarządzeniami, które się nie zbuntują, będą wydawały pieniądze. W maju wyborów nie będzie, za to pieniądze na organizację wyborów zostaną zmarnowane. Nie mogę zrozumieć jak można w tej chwili stawiać gminy w takiej sytuacji. Siły organizacyjne i pieniężne są potrzebne gdzie indziej.
agnieszka007
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 115
Rejestracja: 29 gru 2019, o 17:22

Re: Wybory prezydenckie 2020.

Post autor: agnieszka007 » 1 kwie 2020, o 10:42

Kochane Kobiety, co chcą ukryć rządzący, mydląc nam oczy wyborami 10 maja? Dziś już wiemy, że one nie odbędą się w tym terminie, to niewykonalne! Czy po 30.04.2020 r. w ogóle zajdzie potrzeba przeprowadzenia jakichś wyborów?

Proszę napiszcie co sądzicie o tym, że kadencja Pani Gersdorf kończy się 30. IV.2020 r., termin Zgromadzenia Ogólnego Sędziów SN, w którym ma zostać wybrany I Prezes SN- 21. IV. 2020 r. W trybie stanu nadzwyczajnego, kadencja Pani G. zostałaby automatycznie wydłużona. Stan wyjątkowy mamy de facto nieoficjalnie już od co najmniej 2 tygodni!

Czy po zmianie I Prezesa zostanie wprowadzony stan wyjątkowy, a którego oficjalne jestestwo uniemożliwia wybór I Prezesa? Czy po obsadzeniu wszystkich stołków SN kaczyzmem będą potrzebne wybory? Wynik raczej jest z góry znany. Czy to już koniec demokracji, Konstytucji i wolnego, niezawisłego sędziowania?

Jeszcze jedno, jakoś na początku IV. ma zapaść wyrok w sprawie Izby Kontroli, czy jest szansa na to, że nowego Prezesa SN wybiorą NIEZALEŻNI sędziowie?
Proszę o poprawienie mojego toku myślenia, jeżeli się mylę. A mam nadzieję, że tak jest.
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Wybory prezydenckie 2020.

Post autor: dobranocka14 » 1 kwie 2020, o 14:18

agnieszka007 pisze:
1 kwie 2020, o 10:42
Kochane Kobiety, co chcą ukryć rządzący, mydląc nam oczy wyborami 10 maja? Dziś już wiemy, że one nie odbędą się w tym terminie, to niewykonalne! Czy po 30.04.2020 r. w ogóle zajdzie potrzeba przeprowadzenia jakichś wyborów?
To idiotyczny pomysł, alarmują lekarze, gminy odmawiają organizacji wyborów, wyborcy, nawet ci z PiSu w większości są przeciw - wg sondażu. Politycznie możliwie dużo do stracenia, choć Duda w maju - wg sondaży - ma sporą przewagę. Btw. Jak to jest qwa możliwe!!!
Proszę napiszcie co sądzicie o tym, że kadencja Pani Gersdorf kończy się 30. IV.2020 r., termin Zgromadzenia Ogólnego Sędziów SN, w którym ma zostać wybrany I Prezes SN- 21. IV. 2020 r. W trybie stanu nadzwyczajnego, kadencja Pani G. zostałaby automatycznie wydłużona. Stan wyjątkowy mamy de facto nieoficjalnie już od co najmniej 2 tygodni!
Jesteś pewna? W stanie wyjątkowym Prezydent będzie miał przedłużoną kadencję ale (z tego co się orientuję) nie I Prezes SN. Termin z 21.04 pewnie kolejny raz zostanie przesunięty, jeśli nadal będzie stan epidemii.
Czy po zmianie I Prezesa zostanie wprowadzony stan wyjątkowy, a którego oficjalne jestestwo uniemożliwia wybór I Prezesa? Czy po obsadzeniu wszystkich stołków SN kaczyzmem będą potrzebne wybory? Wynik raczej jest z góry znany. Czy to już koniec demokracji, Konstytucji i wolnego, niezawisłego sędziowania?
W stanie wyjątkowym formalnie nie można organizować wyborów do Sejmu/ Senatu i prezydenckich, jak nie zostanie wybrany nowy I Prezes to, zdaje się, SN kierował będzie sędzia wyznaczony przez ustępującą I Prezes lub Prezydenta.

A co wprowadzeniem stanu wyjątkowego mieliby potem politycznie ugrać?
Wynik wyborów, wg sondaży, jest znany na maj ale ja zawsze, z tyłu głowy, mam wybory kiedy Komorowski w sondażach wygrywał w cuglach a przegrał z kretesem z szerzej nieznanym przystojniaczkiem. Faktem, że to nie żaden cud zdecydował tylko aroganckie podejście PO do wyborów i ogrom pracy jaki wykonał sztab Dudy plus szeroki pakiet obietnic.
Jeszcze jedno, jakoś na początku IV. ma zapaść wyrok w sprawie Izby Kontroli, czy jest szansa na to, że nowego Prezesa SN wybiorą NIEZALEŻNI sędziowie?
Proszę o poprawienie mojego toku myślenia, jeżeli się mylę. A mam nadzieję, że tak jest.
Izby Dyscypilinarnej, ktorej to członkowie mogą uczestniczyć w wyborze 5 kandydatów na I Prezesa SN.
Czy jest szansa - nie wiem. Na pewno zrobią wszystko żeby stosunek zależnych do niezależnych systematycznie się zwiększał.
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Wybory prezydenckie 2020.

Post autor: dobranocka14 » 4 kwie 2020, o 17:00

Procedura oddania głosu w wyborach korespondencyjnych zakłada, że do koperty zwrotnej poza kartą do głosowania należy dołączyć również oświadczenia wyborcy o osobistym i tajnym oddaniu głosu, na którym to wpisuje się czytelnie swoje imię i nazwiska lub numeru PESEL. :shock:

Kurcze, może powinnam to umieścić w temacie co mnie dziś zdziwiło/ rozśmieszyło.
she76
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 574
Rejestracja: 17 lip 2017, o 15:12

Re: Wybory prezydenckie 2020.

Post autor: she76 » 6 kwie 2020, o 13:28

Zaczynam się zastanawiać, czy z tymi wyborami to nie jakaś podpucha. Ten rząd brnie w coraz większe absurdy. Może to taka strategia, żeby właśnie ludzi do siebie zniechęcić i wybory przegrać, bo przestraszyli się, że będzie ciężko wyjść z tego bagna, które narobili. Dodatkowo przyszedł koronawirus i właściwie pozamiatał wszystko. Nie wiedzą jak z tego wyjść więc wolą przerzucić ciężar rządzenia na kogoś innego. Biedni nie zostaną, nachapali się wystarczająco. Takie moje przemyślenia...
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Wybory prezydenckie 2020.

Post autor: dobranocka14 » 6 kwie 2020, o 16:48

Ciężaru rządzenia nie zrzucą na razie bo to nie wybory parlamentarne.
Co do głosowania to rząd nadal nie jest bez wyjścia :D

(jeszcze) trzy metody głosowania. Pierwsza przez aplauz. Znaczy, że wszyscy głosują. Druga metoda... Kulkami. Są kulki czarne i czerwone, które otrzymuje każdy głosujący... Yyy... Przepraszam białe i czarne, które otrzymuje każdy głosujący... Czarna za – lub odwrotnie: czarna za... Yyy... Czarna przeciw, biała za lub odwrotnie. Jest trzecia metoda przez podniesienie rąk. Ta metoda jest najdoskonalsza.
she76
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 574
Rejestracja: 17 lip 2017, o 15:12

Re: Wybory prezydenckie 2020.

Post autor: she76 » 6 kwie 2020, o 18:45

Wiem, że to wybory prezydenckie. Gdyby przegrali mieliby usprawiedliwienie, że przecież oni cacy tylko opozycyjny prezydent miesza i jest winny wszystkiemu co złe. Obserwuję i nie mogę uwierzyć, że ci szaleńcy rządzą naszym krajem. Wcześniej byłam zła, zniesmaczona, zdumiona, teraz jestem przerażona.
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Wybory prezydenckie 2020.

Post autor: dobranocka14 » 6 kwie 2020, o 19:48

she76 pisze:
6 kwie 2020, o 18:45
Obserwuję i nie mogę uwierzyć, że ci szaleńcy rządzą naszym krajem. Wcześniej byłam zła, zniesmaczona, zdumiona, teraz jestem przerażona.
Mnie bardziej razi to, że tak łatwo można bezkarnie manipulować ludźmi. To tak w szerszym kontekście.
Obejrzałam sobie jakiś program "informacyjny" z TVP - żyjemy w dwóch równoległych rzeczywistościach.
Temat wyborów to farsa.
zagubiona_92
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 290
Rejestracja: 6 sty 2020, o 22:40

Re: Wybory prezydenckie 2020.

Post autor: zagubiona_92 » 6 kwie 2020, o 20:27

she76 pisze:
6 kwie 2020, o 18:45
Obserwuję i nie mogę uwierzyć, że ci szaleńcy rządzą naszym krajem. Wcześniej byłam zła, zniesmaczona, zdumiona, teraz jestem przerażona.
takie mamy społeczeństwo, w końcu ktoś ich wybrał...
dobranocka14 pisze:
6 kwie 2020, o 19:48
Mnie bardziej razi to, że tak łatwo można bezkarnie manipulować ludźmi. To tak w szerszym kontekście.
Obejrzałam sobie jakiś program "informacyjny" z TVP - żyjemy w dwóch równoległych rzeczywistościach.
Temat wyborów to farsa.
dlatego ja nie oglądam żadnych programów "informacyjnych" w TVP.
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Wybory prezydenckie 2020.

Post autor: dobranocka14 » 6 kwie 2020, o 20:48

zagubiona_92 pisze:
6 kwie 2020, o 20:27
she76 pisze:
6 kwie 2020, o 18:45
Obserwuję i nie mogę uwierzyć, że ci szaleńcy rządzą naszym krajem. Wcześniej byłam zła, zniesmaczona, zdumiona, teraz jestem przerażona.
takie mamy społeczeństwo, w końcu ktoś ich wybrał...
dobranocka14 pisze:
6 kwie 2020, o 19:48
Mnie bardziej razi to, że tak łatwo można bezkarnie manipulować ludźmi. To tak w szerszym kontekście.
Obejrzałam sobie jakiś program "informacyjny" z TVP - żyjemy w dwóch równoległych rzeczywistościach.
Temat wyborów to farsa.
dlatego ja nie oglądam żadnych programów "informacyjnych" w TVP.
Ja co do zasady też nie, to nie na moje nerwy, natomiast dziś chciałam obejrzeć jak przedstawiają sytuację i skąd to ciągle wysokie poparcie. Zaskoczenia nie było.
malina_grey
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 894
Rejestracja: 19 paź 2016, o 22:00

Re: Wybory prezydenckie 2020.

Post autor: malina_grey » 8 kwie 2020, o 21:15

Dziewczyny, moźe któraś z Was jest bardziej na bieźąco w temacie " niesubordynacji wyborczej " :mrgreen:
Ja osobiście uwaźam, źe w obecnej sytuacji całe społeczeństwo powinno okazać sprzeciw obywatelski i zbojkotować nadchodzące ( a jednak ! 10 czy 17 maja ) wybory prezydenckie. Ja przynajmniej mam taki zamiar. Moźliwość wybierania do moje prawo a nie nakaz.
Nie zamierzam odbierać karty ani jej niewaźnej odsyłać.
Jednakźe niekoniecznie chciałabym trafić do więzienia na 3 lata za taką właśnie postawę.

Ps.nie mogę uwierzyć, że żyjemy w państwie totalitarnej dyktatury :shock:
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Wybory prezydenckie 2020.

Post autor: dobranocka14 » 8 kwie 2020, o 23:46

malina_grey pisze:
8 kwie 2020, o 21:15
Dziewczyny, moźe któraś z Was jest bardziej na bieźąco w temacie " niesubordynacji wyborczej " :mrgreen:
Ja osobiście uwaźam, źe w obecnej sytuacji całe społeczeństwo powinno okazać sprzeciw obywatelski i zbojkotować nadchodzące ( a jednak ! 10 czy 17 maja ) wybory prezydenckie. Ja przynajmniej mam taki zamiar. Moźliwość wybierania do moje prawo a nie nakaz.
Nie zamierzam odbierać karty ani jej niewaźnej odsyłać.
Jednakźe niekoniecznie chciałabym trafić do więzienia na 3 lata za taką właśnie postawę.

Ps.nie mogę uwierzyć, że żyjemy w państwie totalitarnej dyktatury :shock:
Popatrz na to z innej strony
W więzieniach nie ma miejsc ...
Upatruję tu szanse dla Ciebie/prowadzonej działalności - zgłoś się do najbliższego sądu z propozycją, że w ramach zamiany kary więzienia na prace społeczne weźmiesz niesubordynowanych skazanych do pracy u siebie. Szukałaś wolontariuszy nie tak dawno :)
A na serio to mi się już komentować poczynań rządu w tym zakresie nie chce. Mam czym sobie głowę zajmować. Przepis dotyczył wyborów stacjonarnych, przy korespondencyjnych chyba ktoś o nim zapomniał.
malina_grey
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 894
Rejestracja: 19 paź 2016, o 22:00

Re: Wybory prezydenckie 2020.

Post autor: malina_grey » 9 kwie 2020, o 00:09

dobranocka14 pisze:
8 kwie 2020, o 23:46
malina_grey pisze:
8 kwie 2020, o 21:15
Dziewczyny, moźe któraś z Was jest bardziej na bieźąco w temacie " niesubordynacji wyborczej " :mrgreen:
Ja osobiście uwaźam, źe w obecnej sytuacji całe społeczeństwo powinno okazać sprzeciw obywatelski i zbojkotować nadchodzące ( a jednak ! 10 czy 17 maja ) wybory prezydenckie. Ja przynajmniej mam taki zamiar. Moźliwość wybierania do moje prawo a nie nakaz.
Nie zamierzam odbierać karty ani jej niewaźnej odsyłać.
Jednakźe niekoniecznie chciałabym trafić do więzienia na 3 lata za taką właśnie postawę.

Ps.nie mogę uwierzyć, że żyjemy w państwie totalitarnej dyktatury :shock:
Popatrz na to z innej strony
W więzieniach nie ma miejsc ...
Upatruję tu szanse dla Ciebie/prowadzonej działalności - zgłoś się do najbliższego sądu z propozycją, że w ramach zamiany kary więzienia na prace społeczne weźmiesz niesubordynowanych skazanych do pracy u siebie. Szukałaś wolontariuszy nie tak dawno :)
A na serio to mi się już komentować poczynań rządu w tym zakresie nie chce. Mam czym sobie głowę zajmować. Przepis dotyczył wyborów stacjonarnych, przy korespondencyjnych chyba ktoś o nim zapomniał.
Zobaczę jak sytuacja się rozwinie do wyznaczanej daty wyborów.
Nie za bardzo tez wiem dlaczego w kontekście jakkolwiek przeprowadzanych wyborów miałaby być mowa o więzieniu dla wyborcy. Ale mniejsza z tym. Szkoda czasu.
Na razie ( pominąwszy pandemię ) zrezygnowałam z wolontariuszy
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Wybory prezydenckie 2020.

Post autor: dobranocka14 » 9 kwie 2020, o 00:28

malina_grey pisze:
9 kwie 2020, o 00:09
dobranocka14 pisze:
8 kwie 2020, o 23:46
malina_grey pisze:
8 kwie 2020, o 21:15
Dziewczyny, moźe któraś z Was jest bardziej na bieźąco w temacie " niesubordynacji wyborczej " :mrgreen:
Ja osobiście uwaźam, źe w obecnej sytuacji całe społeczeństwo powinno okazać sprzeciw obywatelski i zbojkotować nadchodzące ( a jednak ! 10 czy 17 maja ) wybory prezydenckie. Ja przynajmniej mam taki zamiar. Moźliwość wybierania do moje prawo a nie nakaz.
Nie zamierzam odbierać karty ani jej niewaźnej odsyłać.
Jednakźe niekoniecznie chciałabym trafić do więzienia na 3 lata za taką właśnie postawę.

Ps.nie mogę uwierzyć, że żyjemy w państwie totalitarnej dyktatury :shock:
Popatrz na to z innej strony
W więzieniach nie ma miejsc ...
Upatruję tu szanse dla Ciebie/prowadzonej działalności - zgłoś się do najbliższego sądu z propozycją, że w ramach zamiany kary więzienia na prace społeczne weźmiesz niesubordynowanych skazanych do pracy u siebie. Szukałaś wolontariuszy nie tak dawno :)
A na serio to mi się już komentować poczynań rządu w tym zakresie nie chce. Mam czym sobie głowę zajmować. Przepis dotyczył wyborów stacjonarnych, przy korespondencyjnych chyba ktoś o nim zapomniał.
Zobaczę jak sytuacja się rozwinie do wyznaczanej daty wyborów.
Nie za bardzo tez wiem dlaczego w kontekście jakkolwiek przeprowadzanych wyborów miałaby być mowa o więzieniu dla wyborcy. Ale mniejsza z tym. Szkoda czasu.
Na razie ( pominąwszy pandemię ) zrezygnowałam z wolontariuszy
O ile sie nie mylę, nie chodziło o ukaranie wyborcy tylko o kogoś kto kradnie albo niszczy, przetrzymuje karty wyborcze poza lokalem do głosowania. Sytuacja dotyczyła wyborów stacjonarnych.
W korespondencyjnych został zapis dotyczący kradzieży i stąd pojawiło sie pytanie jak interpretować czyjeś zachowanie polagające na nie oddaniu, dostarczonej karty do głosowania.
malina_grey
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 894
Rejestracja: 19 paź 2016, o 22:00

Re: Wybory prezydenckie 2020.

Post autor: malina_grey » 9 kwie 2020, o 00:55

dobranocka14 pisze:
9 kwie 2020, o 00:28
malina_grey pisze:
9 kwie 2020, o 00:09
dobranocka14 pisze:
8 kwie 2020, o 23:46

Popatrz na to z innej strony
W więzieniach nie ma miejsc ...
Upatruję tu szanse dla Ciebie/prowadzonej działalności - zgłoś się do najbliższego sądu z propozycją, że w ramach zamiany kary więzienia na prace społeczne weźmiesz niesubordynowanych skazanych do pracy u siebie. Szukałaś wolontariuszy nie tak dawno :)
A na serio to mi się już komentować poczynań rządu w tym zakresie nie chce. Mam czym sobie głowę zajmować. Przepis dotyczył wyborów stacjonarnych, przy korespondencyjnych chyba ktoś o nim zapomniał.
Zobaczę jak sytuacja się rozwinie do wyznaczanej daty wyborów.
Nie za bardzo tez wiem dlaczego w kontekście jakkolwiek przeprowadzanych wyborów miałaby być mowa o więzieniu dla wyborcy. Ale mniejsza z tym. Szkoda czasu.
Na razie ( pominąwszy pandemię ) zrezygnowałam z wolontariuszy
O ile sie nie mylę, nie chodziło o ukaranie wyborcy tylko o kogoś kto kradnie albo niszczy, przetrzymuje karty wyborcze poza lokalem do głosowania. Sytuacja dotyczyła wyborów stacjonarnych.
W korespondencyjnych został zapis dotyczący kradzieży i stąd pojawiło sie pytanie jak interpretować czyjeś zachowanie polagające na nie oddaniu, dostarczonej karty do głosowania.
Też taką interpretację słyszałam w Rmf-ce, ale dziś moja szefowa uraczyła mnie informacją ( być moze nieaktualną ), źe dotyczy to wszystkich, ktorzy kart nie zwrócą - a ja właśnie mam taki zamiar
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Wybory prezydenckie 2020.

Post autor: dobranocka14 » 9 kwie 2020, o 13:55

,1. Kto kradnie kartę do głosowania lub oświadczenie, o którym mowa w art. 3 ust. 3 pkt 5 - podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
,,2. Tej samej karze podlega, kto umieszcza w nadawczej skrzynce pocztowej, o której mowa w art. 5 ust. 2, przerobioną lub podrobioną kartę do głosowania lub oświadczenie, o którym mowa w art. 3 ust. 3 pkt 5.


I teraz pytanie co poeta ma na myśli - czy jako kradzież potraktowane zostanie nie odesłanie karty? Wydaje się, że nie to powinno być intencją ustawodawcy no ale ....
Dla mnie to wszystko jest kpiną. Nie możesz nie udać się na wybory w sensie nie oddać głosu, musisz oddać choćby nieważny. Z drugiej strony, generalnie acz może nie w tych okolicznościach, przymus wyborczy nie jest takim złym rozwiązaniem. Po drugie nie podoba mi się to, że we wspólnej kopercie wysłać należy głos oraz swoje dane - jeśli ktoś się postara, dowie się kto jak głosuje. Co to za tajność? Po trzecie, to pole do nadużyć.
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Wybory prezydenckie 2020.

Post autor: dobranocka14 » 9 kwie 2020, o 14:29

dobranocka14 pisze:
9 kwie 2020, o 13:55
,1. Kto kradnie kartę do głosowania lub oświadczenie, o którym mowa w art. 3 ust. 3 pkt 5 - podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
,,2. Tej samej karze podlega, kto umieszcza w nadawczej skrzynce pocztowej, o której mowa w art. 5 ust. 2, przerobioną lub podrobioną kartę do głosowania lub oświadczenie, o którym mowa w art. 3 ust. 3 pkt 5.


I teraz pytanie co poeta ma na myśli - czy jako kradzież potraktowane zostanie nie odesłanie karty? Wydaje się, że nie to powinno być intencją ustawodawcy no ale ....
Dla mnie to wszystko jest kpiną. Nie możesz nie udać się na wybory w sensie nie oddać głosu, musisz oddać choćby nieważny. Z drugiej strony, generalnie acz może nie w tych okolicznościach, przymus wyborczy nie jest takim złym rozwiązaniem. Po drugie nie podoba mi się to, że we wspólnej kopercie wysłać należy głos oraz swoje dane - jeśli ktoś się postara, dowie się kto jak głosuje. Co to za tajność? Po trzecie, to pole do nadużyć.
A po czwarte (za GP):
"Marszałek zapowiadał, że ta ustawa będzie bardzo wnikliwie w Senacie analizowana, zostaną sformułowane prośby o opinie ekspertów, być może wysłuchanie publiczne" - powiedziała we wtorek PAP wicedyrektor CIS Anna Godzwon pytana, kiedy Senat zajmie się tą ustawą. Przyznała, że jeszcze nie ma daty posiedzenia, ale izba na pewno zajmie się ustawą w "konstytucyjnym terminie".

Senat ma na zajęcie stanowisko w sprawie ustawy przyjętej przez Sejm 30 dni. Na razie najbliższe posiedzenie Senatu zaplanowane jest na 13-14 maja br.


Tak więc, pożyjemy - zobaczymy co dakej i kiedy.
Awatar użytkownika
Alpha
super forma
super forma
Posty: 3548
Rejestracja: 9 cze 2012, o 22:00

Re: Wybory prezydenckie 2020.

Post autor: Alpha » 9 kwie 2020, o 20:01

Ja te pseudo wybory bojkotuję, niezależnie od konsekwencji. W mojej ocenie, to jest lista adoracji politycznej a nie demokratyczny wybór prezydenta kraju.
Jestem tak bardzo poirytowana, że nie dam tu temu upustu, bo mnie nawet nie administracja a bot wywali, za słowa powszechnie uznane za obraźliwe.
..życie jest wierzchowcem, który nie znosi tchórzliwego jeźdźca
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Wybory prezydenckie 2020.

Post autor: dobranocka14 » 26 kwie 2020, o 17:30

Gdyby wybory miały się jednak odbyć to poniżej link do artykułu na temat możliwości ograniczenia praw obserwatorów podczas wyborów korespondencyjnych:
http://odpowiedzialnapolityka.pl/index. ... olecznych/
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Wybory prezydenckie 2020.

Post autor: dobranocka14 » 26 kwie 2020, o 18:01

Poniżej link co zrobić gdyby władze miast/ wsi przekazały wasze dane do Poczty Polskiej.
Krok po kroku, jak dowiedzieć się czy dane zostały przekazane oraz co ewentualnie można uczynić dalej. Link zawiera też wzory pism.

https://siecobywatelska.pl/pocztousunmo ... -polskiej/
agnieszka007
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 115
Rejestracja: 29 gru 2019, o 17:22

Re: Wybory prezydenckie 2020.

Post autor: agnieszka007 » 26 kwie 2020, o 18:10

A ja zapytam: jaka w tym wina PP?
ODPOWIEDZ