Wybory prezydenckie 2020.

Poważniej, czyli o polityce, sprawach społecznych, ustawodawstwie i naszych prawach.
ODPOWIEDZ
spacerowiczka9
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 146
Rejestracja: 18 paź 2019, o 20:33

Re: Wybory prezydenckie 2020.

Post autor: spacerowiczka9 » 7 maja 2020, o 00:27

dobranocka14 pisze:
6 maja 2020, o 23:44

Co ciekawe pytanie nie dotyczyło związków partnerskich.
Nie dotyczyło, bo z tematu związków partnerskich nie da się zrobić materiału na polityczną nagonkę w TVP
marinnaWR
super forma
super forma
Posty: 2070
Rejestracja: 21 maja 2008, o 02:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wybory 2020

Post autor: marinnaWR » 7 maja 2020, o 00:32

ImaSumak pisze:
7 maja 2020, o 00:08
bonarre pisze:
6 maja 2020, o 22:00
Na kogo oddacie swój głos w wyborach prezydenckich ?
Których i kiedy?
Myślisz, że 23 maj czy lipiec - sierpień ? Kurcze, w sierpniu zaplanowałam urlop :wink:
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Wybory prezydenckie 2020.

Post autor: dobranocka14 » 7 maja 2020, o 01:45

spacerowiczka9 pisze:
7 maja 2020, o 00:27
dobranocka14 pisze:
6 maja 2020, o 23:44

Co ciekawe pytanie nie dotyczyło związków partnerskich.
Nie dotyczyło, bo z tematu związków partnerskich nie da się zrobić materiału na polityczną nagonkę w TVP
Tak, ja to odbieram jako stgnał, że społeczeństwo jest już gotowe na ich wprowadzenie.
Pytania o adopcję i małżeństwa migło nie być, wiadomo,
jakich odpowiedzi można się było spodziewać.
marinnaWR
super forma
super forma
Posty: 2070
Rejestracja: 21 maja 2008, o 02:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wybory prezydenckie 2020.

Post autor: marinnaWR » 7 maja 2020, o 21:28

PISowska TVP zrobić potrafi nagonkę ze wszystkiego a co dopiero ze związków partnerskich. Jeśli takiej nagonki nie ma, to tylko dlatego, że chwilowo to nie jest opłacalne dla PISu. A co do pytania o małżeństwa i adopcję, to zawsze pada takie pytanie. Nie dlatego, że ktoś troszczy się o tę homoseksualną część społeczeństwa, ale żeby ożywić dyskusję, podkreślić różnice światopoglądowe i "polskość". Z tego, co pamiętam, to społeczeństwo akurat do związków partnerskich zawsze było dobrze ustosunkowane a komuniści i peowcy nie zmienili prawodawstwa z powodu uległości wobec kleru.
bonarre
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 107
Rejestracja: 9 gru 2012, o 21:55

Re: Wybory 2020

Post autor: bonarre » 7 maja 2020, o 21:55

ImaSumak pisze:
7 maja 2020, o 00:08
bonarre pisze:
6 maja 2020, o 22:00
Na kogo oddacie swój głos w wyborach prezydenckich ?
Których i kiedy?
👏🏻👏🏻👏🏻 No tak, święte słowa bo nie wiadomo jeszcze kiedy
A których ?
Prezydenckich
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Wybory prezydenckie 2020.

Post autor: dobranocka14 » 7 maja 2020, o 22:09

marinnaWR pisze:
7 maja 2020, o 21:28
PISowska TVP zrobić potrafi nagonkę ze wszystkiego a co dopiero ze związków partnerskich. Jeśli takiej nagonki nie ma, to tylko dlatego, że chwilowo to nie jest opłacalne dla PISu. A co do pytania o małżeństwa i adopcję, to zawsze pada takie pytanie. Nie dlatego, że ktoś troszczy się o tę homoseksualną część społeczeństwa, ale żeby ożywić dyskusję, podkreślić różnice światopoglądowe i "polskość". Z tego, co pamiętam, to społeczeństwo akurat do związków partnerskich zawsze było dobrze ustosunkowane a komuniści i peowcy nie zmienili prawodawstwa z powodu uległości wobec kleru.
Aż muszę zapytać, jak definiujesz "zawsze" ?
marinnaWR
super forma
super forma
Posty: 2070
Rejestracja: 21 maja 2008, o 02:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wybory prezydenckie 2020.

Post autor: marinnaWR » 8 maja 2020, o 22:42

dobranocka14 pisze:
7 maja 2020, o 22:09
marinnaWR pisze:
7 maja 2020, o 21:28
PISowska TVP zrobić potrafi nagonkę ze wszystkiego a co dopiero ze związków partnerskich. Jeśli takiej nagonki nie ma, to tylko dlatego, że chwilowo to nie jest opłacalne dla PISu. A co do pytania o małżeństwa i adopcję, to zawsze pada takie pytanie. Nie dlatego, że ktoś troszczy się o tę homoseksualną część społeczeństwa, ale żeby ożywić dyskusję, podkreślić różnice światopoglądowe i "polskość". Z tego, co pamiętam, to społeczeństwo akurat do związków partnerskich zawsze było dobrze ustosunkowane a komuniści i peowcy nie zmienili prawodawstwa z powodu uległości wobec kleru.
Aż muszę zapytać, jak definiujesz "zawsze" ?
Tak jak napisałam- od kiedy pamiętam.
Wpisałam w wyszukiwarkę i proszę pierwsze znalezisko, to takie oto badania CBOS, nawiązujące do stanu sprzed +/- 20 lat.
Stosunkowo świeże liczby to np 2011r ok 25% społeczeństwa było na tak. Potem już tylko wzrost, np 2017 ok 40%.
https://www.cbos.pl/SPISKOM.POL/2017/K_174_17.PDF
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Wybory prezydenckie 2020.

Post autor: dobranocka14 » 10 maja 2020, o 22:19

http://monitorkonstytucyjny.eu/archiwa/13875

Grodzki zastąpi Dudę? 8)
Czyżby zatem w przypadku końca kadencji obecnego prezydenta w wyniku jej wygaśnięcia nie miał go kto zastąpić? Nic bardziej błędnego. Konstytucja, rzekomo pełna luk i niedoskonałości, jednak na taki przypadek przewidziała proste wyjście. Art. 131 ust. 3 stwierdza bowiem wyraźnie: Jeżeli Marszałek Sejmu nie może wykonywać obowiązków Prezydenta Rzeczypospolitej (a nie może – prawo mu to w tym przypadku zakazuje), obowiązki te przejmuje Marszałek Senatu.
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Wybory prezydenckie 2020.

Post autor: dobranocka14 » 10 maja 2020, o 22:20

marinnaWR pisze:
8 maja 2020, o 22:42

Stosunkowo świeże liczby to np 2011r ok 25% społeczeństwa było na tak. Potem już tylko wzrost, np 2017 ok 40%.
https://www.cbos.pl/SPISKOM.POL/2017/K_174_17.PDF
Dzięki za źródło. Zapoznam się i ustosunkuję :)
marinnaWR
super forma
super forma
Posty: 2070
Rejestracja: 21 maja 2008, o 02:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wybory prezydenckie 2020.

Post autor: marinnaWR » 11 maja 2020, o 00:11

dobranocka14 pisze:
10 maja 2020, o 22:19
http://monitorkonstytucyjny.eu/archiwa/13875

Grodzki zastąpi Dudę? 8)
Czyżby zatem w przypadku końca kadencji obecnego prezydenta w wyniku jej wygaśnięcia nie miał go kto zastąpić? Nic bardziej błędnego. Konstytucja, rzekomo pełna luk i niedoskonałości, jednak na taki przypadek przewidziała proste wyjście. Art. 131 ust. 3 stwierdza bowiem wyraźnie: Jeżeli Marszałek Sejmu nie może wykonywać obowiązków Prezydenta Rzeczypospolitej (a nie może – prawo mu to w tym przypadku zakazuje), obowiązki te przejmuje Marszałek Senatu.
Nie może być :D
Czyżby chichot losu ? Myślę, że PIS zrobi wszystko żeby do tego nie doszło. Już komunikat PKW zwiastuje akrobacje, do których szykuje się ekipa PISowskich aparatczyków "§ 1. Stwierdza się, że w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych na dzień 10 maja 2020 r. brak było możliwości głosowania na kandydatów ". Jaki brak możliwości ? Przecież Sasin wydrukował karty ? A czy kandydaci się wycofali ? Wszyscy się wycofali ? Sorry za kolokwializm, ale te PISowskie bezmózgi zeszmaciły już chyba każdą instytucję prawa w naszym kraju. Nie cofną się przed niczym, co im zapewni utrzymanie władzy i bezkarność za to, co zrobili.
spacerowiczka9
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 146
Rejestracja: 18 paź 2019, o 20:33

Re: Wybory prezydenckie 2020.

Post autor: spacerowiczka9 » 11 maja 2020, o 15:17

dobranocka14 pisze:
10 maja 2020, o 22:19
http://monitorkonstytucyjny.eu/archiwa/13875

Grodzki zastąpi Dudę? 8)
Czyżby zatem w przypadku końca kadencji obecnego prezydenta w wyniku jej wygaśnięcia nie miał go kto zastąpić? Nic bardziej błędnego. Konstytucja, rzekomo pełna luk i niedoskonałości, jednak na taki przypadek przewidziała proste wyjście. Art. 131 ust. 3 stwierdza bowiem wyraźnie: Jeżeli Marszałek Sejmu nie może wykonywać obowiązków Prezydenta Rzeczypospolitej (a nie może – prawo mu to w tym przypadku zakazuje), obowiązki te przejmuje Marszałek Senatu.
Nie. Tak jak nie stosują narzędzi konstytucyjnych żeby zgodnie z prawem przesunąć termin wyborów, tak i tu nie zastosują się do konstytucyjnego zapisu, że marszałek senatu zastępuje prezydenta.
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Wybory prezydenckie 2020.

Post autor: dobranocka14 » 11 maja 2020, o 15:32

spacerowiczka9 pisze:
11 maja 2020, o 15:17
dobranocka14 pisze:
10 maja 2020, o 22:19
http://monitorkonstytucyjny.eu/archiwa/13875

Grodzki zastąpi Dudę? 8)
Czyżby zatem w przypadku końca kadencji obecnego prezydenta w wyniku jej wygaśnięcia nie miał go kto zastąpić? Nic bardziej błędnego. Konstytucja, rzekomo pełna luk i niedoskonałości, jednak na taki przypadek przewidziała proste wyjście. Art. 131 ust. 3 stwierdza bowiem wyraźnie: Jeżeli Marszałek Sejmu nie może wykonywać obowiązków Prezydenta Rzeczypospolitej (a nie może – prawo mu to w tym przypadku zakazuje), obowiązki te przejmuje Marszałek Senatu.
Nie. Tak jak nie stosują narzędzi konstytucyjnych żeby zgodnie z prawem przesunąć termin wyborów, tak i tu nie zastosują się do konstytucyjnego zapisu, że marszałek senatu zastępuje prezydenta.
Też jestem o tym przekonana.
Wrzuciłam ten tekst jako hmm swojego rodzaju żartobliwy konentarz do obecnej sytuacji, nie majac złudzeń, że nie ma cienia szansy na realizację takiego scenariusza.

Dochodzimy już chyba do granic absurdu.
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Wybory prezydenckie 2020.

Post autor: dobranocka14 » 15 maja 2020, o 22:21

Może macie pomysły jakimi tytułami filmów można podsumować kandydatów/ kampanię? Tak z przymróżeniem oka i oczywiście niezbyt dosłownie ;)
Dla mnie PO i p. Kidawa - "Mission impossible" "Przeminęło z wiatrem", i "Nieoczekiwana zmiana miejsc".
Hołownia - "Truman show"

Macie skojarzenia jakieś z innymi kandydatami?

Przepraszam jeśli autorka wątku lub ktoś inny uzna, że nie ma z czego się śmiać ale na poważnie już było i to se ne vrati.
zwyczajna_kobie
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 140
Rejestracja: 29 kwie 2020, o 20:53

Re: Wybory prezydenckie 2020.

Post autor: zwyczajna_kobie » 16 maja 2020, o 10:20

dobranocka14 pisze:
15 maja 2020, o 22:21
Może macie pomysły jakimi tytułami filmów można podsumować kandydatów/ kampanię? Tak z przymróżeniem oka i oczywiście niezbyt dosłownie ;)
może "Sexmisja" ;)
[oczywiście - faktu dla zastąpienia Kidawy]
marinnaWR
super forma
super forma
Posty: 2070
Rejestracja: 21 maja 2008, o 02:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wybory prezydenckie 2020.

Post autor: marinnaWR » 17 maja 2020, o 00:47

Fajna filmowa zabawa :)

Ja jestem zadowolona ze zmiany kandydata PO na prezydenta. Co prawda na PO nie zamierzam głosować, ale ta partia jest mi zdecydowanie bliższa niż PIS a nigdy nie wiadomo jak rozwinie się sytuacja w drugiej turze. Pomysł z Kidawą też mi się podobał-na początku. Choć potem okazało się, że MKB nie potrafi rzucać się na wroga z pazurami, lub szarpać padlinę, to jednak fajnie, że PO zdecydowało się na kandydatkę-kobietę. No i wejście na scenę MKB związane było z odejściem Schetyny, którego sympatią nie darzyłam. Zatem same plusy.

Kociokwik, który rozległ się w TVP i mediach społecznościowych "prawych" po wyłonieniu nowego kandydata PO świadczy o mobilizacji i poczuciu zagrożenia, które odczuwa PIS. Żałosny Duduś pewnie wygra, bo prezes przed wyborami zwiększy zasiłek dla bezrobotnych, rozda bony wakacyjne a może nawet rzuci jakiś ochłap dla seniorów. Jednak kampania z udziałem Trzaskowskiego dostarczy, mam nadzieję, więcej satysfakcji opozycji.
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Wybory prezydenckie 2020.

Post autor: dobranocka14 » 17 maja 2020, o 20:39

zwyczajna_kobie pisze:
16 maja 2020, o 10:20
dobranocka14 pisze:
15 maja 2020, o 22:21
Może macie pomysły jakimi tytułami filmów można podsumować kandydatów/ kampanię? Tak z przymróżeniem oka i oczywiście niezbyt dosłownie ;)
może "Sexmisja" ;)
[oczywiście - faktu dla zastąpienia Kidawy]
No tak :)) chłopcy przechytrzyli dziewczynki.

-----------
Mi M. Kidawy jest tak po ludzku szkoda bo wydaje mi się, że została wystawina. Nie ma charyzmy i publiczne wystąpienia powinna jeszcze ćwiczyć z jakimś specem a jak wygląda kampania i jakie cechy powinien mieć kandydat było do przewidzenia.

Mnie nie bardzo cieszy wystawienie MKB - że kobieta i to jest fajne bo efekt jest smutny. Okazało się bowiem, że w ostatecznym rozrachunku, żeby uniknąć absolutnej wizerunkowej porażki partia musi wystawić mężczyznę.
Kobieta sobie nie poradziła.
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Wybory prezydenckie 2020.

Post autor: dobranocka14 » 17 maja 2020, o 21:15

Wklejam do wątku głos sprzymierzeńca osób niehetero, Adama Wajraka. Niby to takie oczywiste ale nadal nie dla wszystkich.

Wiele lat temu gdy siedziałem w obozie nad Rospudą niejaki Jarosław Kaczyński kłapnął dziobem w telewizorze, że tacy jak ja to „wrogowie Polski”, bo blokują jej rozwój. Kilku gości w naszej wsi popiło sobie, a jeden z nich szczególnie poczuł się w obowiązku walczyć z „wrogami”. I kiedy Nuria była sama w domu obrzucił go butelkami. Jedna trafiła w okno naszej sypialni. Nuria była wtedy w łóżku. Kiedy zgłosiła sprawę na policję usłyszała „a kim Pani jest dla właściciela domu?”. Konkubina? Partnerka ? Konkubina, albo partnerka nie ma żadnych praw. Wtedy postanowiliśmy wziąć ślub. Nie z miłości, bo z miłości to my co innego robimy, ale z przymusu. Bo okazało się, że ślub jest potrzebny nie wtedy jak jest dobrze, tylko jak jest źle, jak jest problem. Wtedy poczułem na własnej skórze i zrozumiałem jak głupie jest gadanie, że geje i lesbijki mają spoko, bo przecież nikt nie wtrąca się w Polsce kto z kim chodzi do łóżka. Tak do łóżka mogą chodzić, ale gdy coś jest źle nie mają żadnych praw. Innymi słowy dyskryminujemy część naszych obywateli i obywatelek za to kim są, za to, że się tacy urodzili. To jest nie do przyjęcia. Tego nie mogę zaakceptować. Ale to nie wszystko. Dawno temu przydarzyło się nam, coś takiego jak Oświecenie. Dało ono wolność i prawa niewolnikom, potem chłopom (choć właściwie często to było to samo), potem kobietom, potem dzieciom. To, że ludzie homoseksualni dostają takie dziś takie same prawa w wielu krajach jest naturalną konsekwencją, albo raczej kontynuacją Oświecenia. A Oświecenie to jest kwintesencja Zachodu, czyli tej części świata do której pragnę aby przynależał nasz kraj. Nie chcę abyśmy znaleźli się w cholernej i despotycznej Euroazji, która co chwila nas wciąga i która właśnie teraz bredzi o gejowskiej Europie i zrobiła sobie z tego truciznę do mieszania w polskich głowach. Nie chcę, bo to już przerabialiśmy. Wreszcie wiem, że Polska potrzebuje każdego. Każdego!!! Żyjemy w czasach w których liczy się każdy mózg, każda myśl. Ale żeby służyć krajowi trzeba się w nim dobrze czuć. Co to za ojczyzna co jednym daje prawa, a innym nie. Dwoje dorosłych kochających się ludzi nie dostaje takich samych praw jak inni dorośli kochający się ludzie, bo co? To macocha nie ojczyzna. Nic dziwnego, że chłopaki co kochają chłopaków i dziewczyny co kochają dziewczyny wjeżdżają tam gdzie te prawa mają i tym krajom służą ich często wspaniałe mózgi. Na takie straty Polska nie może sobie pozwolić. Pomyślcie ile wielkich rzeczy mógłby zrobić Alan Turing, gdyby zamiast prześladowań dostał prawa? Dlatego przykro mi, ale nie zagłosuję na nikogo, kto będzie wetował równouprawnienie. Bo działa na szkodę Polski, bo wyciąga nas z Zachodu, bo zwyczajnie nie zgadzam się już na krzywdzenie moich rodaczek i rodaków, moich przyjaciół. A teraz idę do Puszczy, a Wy sobie to przemyślcie
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Wybory prezydenckie 2020.

Post autor: ImaSumak » 18 maja 2020, o 00:25

Porażką nie jest wystawienie kobiety w wyborach. Przez takie gadanie same stajecie się mizoginkami. Ręce opadają.

Tu nie chodzi o podnoszenie ciężarów czy siłowanie się na rękę, a tym bardziej bieg na setkę. Tu chodzi o umiejętnosć wypowiedzi, program, umiejetność sprzedania tego programu, instynkt polityczny i sytuacyjny, cynizm, bezwzgledność, prezentacja i pomysł na siebie itd itp..

Co zaprezentowała nam MKB?
1. Kompletny brak umiejętności wypowiedzi, ciągle się myliła i poprawiała, aż mnie cholera brała, że kilku zdań nie jest w stanie powiedzieć bezbłędnie.
2. Kompletny chaos przekazu. Program: głosujcie na mnie, bo jestem kobietĄ!!! Uzdrowię wojsko, bo jestem kobietĄ!!! W Polsce będzie się żyło lepiej, bo jestem kobietĄ!!!
Światopogląd: nie odpowiem na to pytanie, to nie czas na takie pytania, w obecnym sejmie nie będzie takiej ustawy. Plus całowanie po rękach biskupów.
3. Kompletny brak pomysłu na kampanię:
Pierwszy etap:
Szczucie ludzi na Adriana, by ten nie podpisał przekazania pieniędzy na TVPis, bo wg niej sejm powinien przekazać te pieniądze na onkologię. Gdy podpisał, szczucie ludzi na Adriana, że podpisał tę ustawę, zamiast przekazać te pieniądze na onkologię. Przy czym okazało się, że w ciągu 8 lat rządów PO, MKB zawsze głosowała przeciwko przekazaniu pieniędzy przez sejm na onkologię. A tych głosowań było ze 3 przynajmniej.
Drugi etap:
Rezygnacja z kampanii wyborczej, ale nie rezygnacja, bo rezygnacja, więc się wypowiem jako kandydatka, że nią nie jestem, bo jako kandydatka wezmę udział, ale bojkotuję.
4. Rezultat: poparcie na granicy błędu statystycznego.

A teraz porównajmy z inną kobietą, np. Beatą Szydło:
1. Konkretne, mocne wypowiedzi, z werwą i siłą i przekonaniem. Nawet w kwestii przekrętów finansowych, "bo im się te pieniądze po prostu należały!" I nikt nie ma wątpliwości.
2. Konkretny program: 500+, 1000+, wytniecie se wszystkie drzewa z działek, bez zgód. My weźmiemy se kasę, bo nam sie nalezy i Wam damy kasę, bo się wam należy. PO to złodzieje i Niemcy. Polska dla Polaków, wszystkim innym zboczeńcom dziękujemy. Kościół to istota polskości.
3. Kampania:
Pierwszy etap:
Chwalenie dotychczasowych swoich i partyjnych osiągnięć- wszystko namacalne, mozna sprawdzać głosowania i zgodnosć z programem, przestrzeganie przed upadajacą moralnie Europą, ogromne zaangazowanie, buńczuczność, zero tolerancji dla przeciwników.
Drugi etap:
W obliczu powodzi- całkowita rezygnacja z kampanii wyborczej, lansowanie się na terenach zalanych.

Nie dajcie się więc Panie wkręcić, w to mizogińskie gadanie o tym, jak to nie czas na kobietę i te wszystkie inne bzdury.
To była zwyczajnie niewłaściwa osoba. Spójrzcie szerzej- to Schetyna ją namaścił. Jemu nie chodziło o wygranie wyborów prezydenckich, tylko po przegranych wyborach, ponowne przejęcie rządów w partii.

Trudno zagłosować na kogoś, kto otwarcie mówi, że jego przodkowie stali po dwóch stronach bitwy pod Grunwaldem.
Z pewnością nie o taką Polskę walczyliśmy. Poza tym to było jednak dawno i my tu teraz mamy całą Europę na karku plus imigranci i geje.

Tu trzeba kogoś, kto wytłumaczy tym milionom nakręconych ludzi, że nie, nie wszyscy są przeciwko nam. Nie, nie musimy się okopać i zbroić. I nikt nie chce zgwalcić i ukraść naszych dzieci.

Dlatego Trzaskowski nie wydaje mi się wcale glupim pomysłem.
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Wybory prezydenckie 2020.

Post autor: ImaSumak » 18 maja 2020, o 00:30

Sorry, wyslało mi sie nim skonczyłam myśl:
Nie wydaje mi się głupim pomysłem, bo nie jest głupi, zaślepiony żadną ideologią, nie klęczy wiec przed kosciołem i co najważniejsze, respektuje prawa mniejszości.
Zobaczymy jeszcze jak z jego programem i czy będzie miał coś konkretnego do powiedzenia. No i jak to wszystko rozegra. W każdym razie będę mu się przyglądać, mimo, ze z PO.
Lubię kiedy kobieta...
marinnaWR
super forma
super forma
Posty: 2070
Rejestracja: 21 maja 2008, o 02:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wybory prezydenckie 2020.

Post autor: marinnaWR » 18 maja 2020, o 00:38

dobranocka14 pisze:
17 maja 2020, o 20:39
Mnie nie bardzo cieszy wystawienie MKB - że kobieta i to jest fajne bo efekt jest smutny. Okazało się bowiem, że w ostatecznym rozrachunku, żeby uniknąć absolutnej wizerunkowej porażki partia musi wystawić mężczyznę.
Kobieta sobie nie poradziła.
Przestrzegałabym przed dramatyzowaniem. To podcina skrzydła tym kobietom, które na razie tylko marzą o składaniu skrzydeł do lotu...
MKB jest taka, jaka jest. Jaki koń jest, każdy widzi :wink: Można postawić pytanie :czy każda kandydatka startująca w wyborach skazana byłaby na porażkę ? Nie, raczej nie... KAŻDA kandydatura ma wpisane ryzyko przegranej,niezależnie od płci. Bywa, że mężczyźni przegrywają... TA kobieta sobie nie poradziła z różnych względów. Równie dobrze można spekulować, że każda inna poradziłaby sobie. Czy ktokolwiek przewidział pandemię i odwołane w ostatniej chwili wybory ? Czy gdyby PO wiedziało, że MKB nie odnajdzie w sobie lwicy, to i tak wysunęliby jej kandydaturę ?
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Wybory prezydenckie 2020.

Post autor: dobranocka14 » 18 maja 2020, o 08:38

Dramatyzowanie, podcinanie skrzydeł? Nie zrozumiałyśmy się. Moja odpowiedź była do Twojego zadowolenia z samego faktu, że PO w ogóle wystawiła kobietę:
marinnaWR pisze: Choć potem okazało się, że MKB nie potrafi rzucać się na wroga z pazurami, lub szarpać padlinę, to jednak fajnie, że PO zdecydowało się na kandydatkę-kobietę.

A co reszty, PO zna MKB od lat więc doskonale wiedzieli o jakich cechach wystawiają kandydatkę, jak sądzę, żadne to dla nich zaskoczenie.
Wyborów nie wygrywa płeć tylko konkretny człowiek, o konkretnym zestawie cech, który ma dobrze prowadzoną kampanię i spore zaplecze pracujące na niego.

Jestem jak najbardziej ZA jak największym udziałem kobiet w życiu politycznym, za startowaniem w wyborach. Niestety, nie każda kobieta TAK SAMO jak i nie każdy mężczyzna się do tego nadaje.

--------------------------------------
Mam nadzieję, że moje stanowisko jest na tyle klarowne żeby nie przypisywać mi uprzedzeń w stosunku do własnej płci.... :roll:
marinnaWR
super forma
super forma
Posty: 2070
Rejestracja: 21 maja 2008, o 02:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wybory prezydenckie 2020.

Post autor: marinnaWR » 18 maja 2020, o 16:43

dobranocka14 pisze:
18 maja 2020, o 08:38
Dramatyzowanie, podcinanie skrzydeł? Nie zrozumiałyśmy się. Moja odpowiedź była do Twojego zadowolenia z samego faktu, że PO w ogóle wystawiła kobietę:
marinnaWR pisze: Choć potem okazało się, że MKB nie potrafi rzucać się na wroga z pazurami, lub szarpać padlinę, to jednak fajnie, że PO zdecydowało się na kandydatkę-kobietę.

A co reszty, PO zna MKB od lat więc doskonale wiedzieli o jakich cechach wystawiają kandydatkę, jak sądzę, żadne to dla nich zaskoczenie.
Wyborów nie wygrywa płeć tylko konkretny człowiek, o konkretnym zestawie cech, który ma dobrze prowadzoną kampanię i spore zaplecze pracujące na niego.

Jestem jak najbardziej ZA jak największym udziałem kobiet w życiu politycznym, za startowaniem w wyborach. Niestety, nie każda kobieta TAK SAMO jak i nie każdy mężczyzna się do tego nadaje.

--------------------------------------
Mam nadzieję, że moje stanowisko jest na tyle klarowne żeby nie przypisywać mi uprzedzeń w stosunku do własnej płci.... :roll:
Te Twoje słowa : Okazało się bowiem, że w ostatecznym rozrachunku, żeby uniknąć absolutnej wizerunkowej porażki partia musi wystawić mężczyznę.Kobieta sobie nie poradziła. wydały mi się nieuzasadnionym dramatyzowaniem. Po prostu zdziwiły mnie Twoje wnioski i tok myślenia, które jak twierdzisz, ma najprawdopodobniej PO. Myślę, że nie taka była strategia i nie takie wyciągnięto wnioski z kandydatury MKB. A poza tym, co mają myśleć potencjalne polityczki o tym, że skazują na wizerunkową porażkę partię, z którą się wiążą...Wygląda na to, że faktycznie się nie zrozumiałyśmy, bo podkreślasz, że popierasz udział kobiet w życiu politycznym :)
Co do kwestii, że wiedzieli z góry jak MKB sobie poradzi z kampanią. Owszem, wybrali konkretną osobę z konkretnymi cechami, ale postawili tę osobę przed wyzwaniem życia. Nikt nikogo nie jest w stanie zaprogramować, jaki będzie ostateczny bilans zysków i strat. Bywa, że kandydat odnajduje się w nowej roli, adaptuje do warunków i jest sukces. A czasem wyzwanie go przerasta i czas się wycofać
zwyczajna_kobie
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 140
Rejestracja: 29 kwie 2020, o 20:53

Re: Wybory prezydenckie 2020.

Post autor: zwyczajna_kobie » 18 maja 2020, o 17:25

Odniosłam wrażenie, że PO wystawiło kandydaturę MKB na prezydenta, jednak nie nie udzieliło jej wsparcia. Ona popełniała błędy, jak każdy (ile Duda ma i miał błędów wizerunkowych, a nadal jest kandydatem z pełnym poparciem PiS).
To brak wsparcia ją pogrążył, a teraz winę zwala się na to, że jest kobietą.

Trzaskowski jest jednak równie dobrym kandydatem, chociaż pierwsze błędy wizerunkowe też już się pojawiły (likwidacja TVP Info? czy to w ogóle leży w gestii prezydenta?).
marinnaWR
super forma
super forma
Posty: 2070
Rejestracja: 21 maja 2008, o 02:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wybory prezydenckie 2020.

Post autor: marinnaWR » 18 maja 2020, o 20:18

zwyczajna_kobie pisze:
18 maja 2020, o 17:25
Odniosłam wrażenie, że PO wystawiło kandydaturę MKB na prezydenta, jednak nie nie udzieliło jej wsparcia. Ona popełniała błędy, jak każdy (ile Duda ma i miał błędów wizerunkowych, a nadal jest kandydatem z pełnym poparciem PiS).
To brak wsparcia ją pogrążył, a teraz winę zwala się na to, że jest kobietą.

Trzaskowski jest jednak równie dobrym kandydatem, chociaż pierwsze błędy wizerunkowe też już się pojawiły (likwidacja TVP Info? czy to w ogóle leży w gestii prezydenta?).
Pierwsze słyszę. Kto tak tłumaczy porażkę MKB ? PIS ?

Co do Trzaskowskiego, to powiedział prawdę, bo tubę propagandową PIS trzeba rozgonić na cztery wiatry. Zdemoralizowano tych ludzi do granic możliwości. Trzeba będzie to zbudować od nowa.
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Wybory prezydenckie 2020.

Post autor: dobranocka14 » 18 maja 2020, o 22:37

marinnaWR pisze:
18 maja 2020, o 16:43
dobranocka14 pisze:
18 maja 2020, o 08:38
Dramatyzowanie, podcinanie skrzydeł? Nie zrozumiałyśmy się. Moja odpowiedź była do Twojego zadowolenia z samego faktu, że PO w ogóle wystawiła kobietę:
marinnaWR pisze: Choć potem okazało się, że MKB nie potrafi rzucać się na wroga z pazurami, lub szarpać padlinę, to jednak fajnie, że PO zdecydowało się na kandydatkę-kobietę.

A co reszty, PO zna MKB od lat więc doskonale wiedzieli o jakich cechach wystawiają kandydatkę, jak sądzę, żadne to dla nich zaskoczenie.
Wyborów nie wygrywa płeć tylko konkretny człowiek, o konkretnym zestawie cech, który ma dobrze prowadzoną kampanię i spore zaplecze pracujące na niego.

Jestem jak najbardziej ZA jak największym udziałem kobiet w życiu politycznym, za startowaniem w wyborach. Niestety, nie każda kobieta TAK SAMO jak i nie każdy mężczyzna się do tego nadaje.

--------------------------------------
Mam nadzieję, że moje stanowisko jest na tyle klarowne żeby nie przypisywać mi uprzedzeń w stosunku do własnej płci.... :roll:
Te Twoje słowa : Okazało się bowiem, że w ostatecznym rozrachunku, żeby uniknąć absolutnej wizerunkowej porażki partia musi wystawić mężczyznę.Kobieta sobie nie poradziła. wydały mi się nieuzasadnionym dramatyzowaniem. Po prostu zdziwiły mnie Twoje wnioski i tok myślenia, które jak twierdzisz, ma najprawdopodobniej PO.
Ależ ja niczego takiego nie twierdzę ani nawet nie podejrzewam, że PO mogłaby tego typu wnioski wyciągać :)To co pisałam odnosiło się tylko i wyłącznie do tego Twojego stwierdzenia, że fajnie, że PO wystawiło kobietę. Stad pociągnęłam temat dalej, że przy takim uogólnieniu wcale fajnie nie wyszło.
Wygląda na to, że faktycznie się nie zrozumiałyśmy
Zdecydowanie :) w pryncypiach jednak myślimy podobnie.
Awatar użytkownika
hoshi
super forma
super forma
Posty: 1186
Rejestracja: 11 lut 2010, o 02:29
Lokalizacja: Obieżyświat...

Re: Wybory prezydenckie 2020.

Post autor: hoshi » 4 cze 2020, o 20:50

Tak się zastanawiałam długo, czy samo parcie aby kandydatem była kobieta w ogóle jest słuszne, bo doprowadza to sytuacji, że wystawiany jest kandydat tylko bo jest kobietą, a owa kandydatka nie ma ani zaplecza ani odpowiedniego programu. Ten błąd został popełniony w poprzednio z Panią Ogórek która się pojawiła nagle z gruch ni z pietruchy. W polskiej polityce jest wiele kobiet nie tuzinkowych które idealnie nadawały by się do roli liderki, ale często nie mają albo wytaczającego poparcia ani przysłowiowych kokosów, żeby bawić się w tą twardą grę. Trzeba mieć silne plecy i bardzo twardą skórę żeby wypracować sobie pozycję. Miło by było co prawda mieć kobietę Panią Prezydent ale obecnie ważne jest to aby kandydat / kandydatka miał dobry program i zaplecze polityczne, był/a zrównoważoną wykształconą osobą, patrzącą na świat z otwartością i szacunkiem. Chyba maże o świecie idealnym ...
So sleep sugar
Let your dreams flood in
marinnaWR
super forma
super forma
Posty: 2070
Rejestracja: 21 maja 2008, o 02:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wybory prezydenckie 2020.

Post autor: marinnaWR » 17 cze 2020, o 22:46

Oglądałyście debatę ?

Podobał mi się Biedroń, świetnie przygotowany, miał dobre wstawki do Dudy i PO/PIS. Postulaty równościowe przedstawił w formie akceptowalnej dla statystycznego Polaka. Łagodnie, ale stanowczo tłumaczył dlaczego to jest istotne. Merytoryczny i spokojny, wie o czym mówi.
Trzaskowski chyba zmęczony, ale dwa ważne momenty przyciągnęły do niego uwagę: kiedy mówił o aktywizacji samorządów i wytknął Dudzie brak szacunku do własnego podpisu.
Hołownia jak zwykle- emocjonalny słowotok bez przekonania.
Duda chyba już się poddał.
zagubiona_92
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 290
Rejestracja: 6 sty 2020, o 22:40

Re: Wybory prezydenckie 2020.

Post autor: zagubiona_92 » 17 cze 2020, o 23:05

oglądałam, większość wypowiedzi kandydatów bez zupełnego związku z pytaniami, na które mieli odpowiadać. Zwolennikiem Biedronia nie jestem, ale podobały mi się jego wypowiedzi.
marinnaWR
super forma
super forma
Posty: 2070
Rejestracja: 21 maja 2008, o 02:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wybory prezydenckie 2020.

Post autor: marinnaWR » 17 cze 2020, o 23:16

A jeszcze jedno. Podczas wypowiedzi jednego z kandydatów (kompletnie mi nieznanego)kamera zrobiła zbliżenie i dookoła głowy tego kandydata harcowała wielka czarna mucha. W końcu usiadła mu na włosach, potem znów polatała. Trochę obrzydliwy widok. Jak organizatorzy mogli dopuścić do czegoś takiego ? I jeżeli nikt nic nie mógł na to poradzić, to dlaczego mucha nie bzyczała dookoła twarzy Dudy ? :D Dwa miliardy na taki brak profesjonalizmu...
zagubiona_92
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 290
Rejestracja: 6 sty 2020, o 22:40

Re: Wybory prezydenckie 2020.

Post autor: zagubiona_92 » 18 cze 2020, o 08:30

marinnaWR pisze:
17 cze 2020, o 23:16
A jeszcze jedno. Podczas wypowiedzi jednego z kandydatów (kompletnie mi nieznanego)kamera zrobiła zbliżenie i dookoła głowy tego kandydata harcowała wielka czarna mucha. W końcu usiadła mu na włosach, potem znów polatała. Trochę obrzydliwy widok. Jak organizatorzy mogli dopuścić do czegoś takiego ? I jeżeli nikt nic nie mógł na to poradzić, to dlaczego mucha nie bzyczała dookoła twarzy Dudy ? :D Dwa miliardy na taki brak profesjonalizmu...
też to zauważyłam :D to był chyba Witkowski
ODPOWIEDZ