Wybory prezydenckie 2020.

Poważniej, czyli o polityce, sprawach społecznych, ustawodawstwie i naszych prawach.
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Wybory prezydenckie 2020.

Post autor: ImaSumak » 18 cze 2020, o 17:47

marinnaWR pisze:
17 cze 2020, o 22:46
Oglądałyście debatę ?

Podobał mi się Biedroń, świetnie przygotowany, miał dobre wstawki do Dudy i PO/PIS. Postulaty równościowe przedstawił w formie akceptowalnej dla statystycznego Polaka. Łagodnie, ale stanowczo tłumaczył dlaczego to jest istotne. Merytoryczny i spokojny, wie o czym mówi.
Trzaskowski chyba zmęczony, ale dwa ważne momenty przyciągnęły do niego uwagę: kiedy mówił o aktywizacji samorządów i wytknął Dudzie brak szacunku do własnego podpisu.
Hołownia jak zwykle- emocjonalny słowotok bez przekonania.
Duda chyba już się poddał.
Było dla mnie zaskakującym, że długopis, choć znał zapewne pytania, przegrał tę debatę. Ten człowiek jest coraz bardziej osamotniony. Prezes go nie lubi, koledzy z partii zazdrośni, a środowisko prawnicze mu pokaże, gdy przestanie być rezydentem pałacu prezydenckiego. Zostają mu tylko psychofanki. Nikt inny go nie szanuje. Można mieć problemy z nerwami i snem. Nie dziwię się, ale wcale mi go nie żal.

Żaden z kandydatów moim zdaniem nie zabłysnął. Biedroń i Hołownia się skompromitowali falszywymi oskarżeniami.
Najbardziej mi się podobał Witkowski. Nie znam tego pana, a bardzo sensownie mówił.

Dodam jeszcze, że sama formuła tego przedstawienia mi się nie podoba, a pytania były na miarę umysłu długopisa, ale i tak sobie nie poradził.

To przykre, że tacy ludzie rządzą w Polsce.

PS. Znalazłam w internecie podsumowanie wszystkich pytań z debaty w jednym:

Czy dzieci homoseksualnych uchodźców powinny otrzymywać euro na pierwszą komunię, jeśli nie były szczepione?

Oto obecne problemy Polaków...
Lubię kiedy kobieta...
marinnaWR
super forma
super forma
Posty: 2070
Rejestracja: 21 maja 2008, o 02:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wybory prezydenckie 2020.

Post autor: marinnaWR » 18 cze 2020, o 18:52

ImaSumak pisze:
18 cze 2020, o 17:47

Żaden z kandydatów moim zdaniem nie zabłysnął. Biedroń i Hołownia się skompromitowali falszywymi oskarżeniami.
Które słowa Biedronia masz na myśli ? Bo przyznaję, że Hołowni nie słuchałam wcale.
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Wybory prezydenckie 2020.

Post autor: ImaSumak » 18 cze 2020, o 20:02

marinnaWR pisze:
18 cze 2020, o 18:52
ImaSumak pisze:
18 cze 2020, o 17:47

Żaden z kandydatów moim zdaniem nie zabłysnął. Biedroń i Hołownia się skompromitowali falszywymi oskarżeniami.
Które słowa Biedronia masz na myśli ? Bo przyznaję, że Hołowni nie słuchałam wcale.
Pismo o dodatku pielęgniarskim, który pokazał, to fake news zdementowany i przez NFZ i szpital, w którym owa pani pracuje.
Hołownia natomiast oskarżył Adriana, że nie powołał do tej pory swojego przedstawiciela do komisji do spraw walki z pedofilią w kościele, a to też nieprawda.
Sztaby obu panów się nie przygotowały.
Lubię kiedy kobieta...
marinnaWR
super forma
super forma
Posty: 2070
Rejestracja: 21 maja 2008, o 02:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wybory prezydenckie 2020.

Post autor: marinnaWR » 18 cze 2020, o 20:53

ImaSumak pisze:
18 cze 2020, o 20:02
marinnaWR pisze:
18 cze 2020, o 18:52
ImaSumak pisze:
18 cze 2020, o 17:47

Żaden z kandydatów moim zdaniem nie zabłysnął. Biedroń i Hołownia się skompromitowali falszywymi oskarżeniami.
Które słowa Biedronia masz na myśli ? Bo przyznaję, że Hołowni nie słuchałam wcale.
Pismo o dodatku pielęgniarskim, który pokazał, to fake news zdementowany i przez NFZ i szpital, w którym owa pani pracuje.
Hołownia natomiast oskarżył Adriana, że nie powołał do tej pory swojego przedstawiciela do komisji do spraw walki z pedofilią w kościele, a to też nieprawda.
Sztaby obu panów się nie przygotowały.
Pewnie byłam wtedy w kuchni, bo umknął mi ten wątek. Mi podobało się jak opowiadał o równości. Bez ataków i oskarżeń, powiedziałabym nawet, że tak po przyjacielsku. No cóż, Biedroń obecnie ma bardzo słaby wynik w sondażach, powiedziałabym nawet, że podejrzanie niski. Nie do końca jest to dla mnie zrozumiałe, bo moim zdaniem w kampanii nie popełnił większych błędów. Może ten jeden, strategiczny, gdy przez pierwszy okres epidemii zamilkł jakby go wcale nie było. Poza tym było poprawnie. Jednak dwa procent, to dramatyczna zniżka. Widocznie ciągną się za nim "błędy przeszłości". Choć i to nie tłumaczy tych dwóch procent.
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Wybory prezydenckie 2020.

Post autor: ImaSumak » 18 cze 2020, o 21:08

marinnaWR pisze:
18 cze 2020, o 20:53
ImaSumak pisze:
18 cze 2020, o 20:02
marinnaWR pisze:
18 cze 2020, o 18:52

Które słowa Biedronia masz na myśli ? Bo przyznaję, że Hołowni nie słuchałam wcale.
Pismo o dodatku pielęgniarskim, który pokazał, to fake news zdementowany i przez NFZ i szpital, w którym owa pani pracuje.
Hołownia natomiast oskarżył Adriana, że nie powołał do tej pory swojego przedstawiciela do komisji do spraw walki z pedofilią w kościele, a to też nieprawda.
Sztaby obu panów się nie przygotowały.
Pewnie byłam wtedy w kuchni, bo umknął mi ten wątek. Mi podobało się jak opowiadał o równości. Bez ataków i oskarżeń, powiedziałabym nawet, że tak po przyjacielsku. No cóż, Biedroń obecnie ma bardzo słaby wynik w sondażach, powiedziałabym nawet, że podejrzanie niski. Nie do końca jest to dla mnie zrozumiałe, bo moim zdaniem w kampanii nie popełnił większych błędów. Może ten jeden, strategiczny, gdy przez pierwszy okres epidemii zamilkł jakby go wcale nie było. Poza tym było poprawnie. Jednak dwa procent, to dramatyczna zniżka. Widocznie ciągną się za nim "błędy przeszłości". Choć i to nie tłumaczy tych dwóch procent.
Mi się wydaje, że to efekt jego kłamstwa z kampanii do europarlamentu. Okazał się kolejnym politykiem, który kłamie w żywe oczy i jeszcze bezczelnie, bo nie szanując inteligencji i pamięci swoich wyborców, kłamie na temat tego kłamstwa.
Druga rzecz: nepotyzm, czyli wykorzystywanie swojej pozycji do promowania swojego partnera. To nie jest uczciwe. (Tak mi się przypomniało, że gdy Trzaskowski został prezydentem Wawy, to jego żona zrezygnowała z pracy w UM.)
Trzecia rzecz, już z tej kampanii, czyli podżeganie do nie uznania wyborów, jeśli wygra długopis. Czyli podejście do prawa wg własnego widzimisię. To bardzo niebezpieczne i zwyczajnie złe.
Lubię kiedy kobieta...
spacerowiczka9
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 146
Rejestracja: 18 paź 2019, o 20:33

Re: Wybory prezydenckie 2020.

Post autor: spacerowiczka9 » 19 cze 2020, o 15:29

marinnaWR pisze:
18 cze 2020, o 20:53
ImaSumak pisze:
18 cze 2020, o 20:02
marinnaWR pisze:
18 cze 2020, o 18:52

Które słowa Biedronia masz na myśli ? Bo przyznaję, że Hołowni nie słuchałam wcale.
Pismo o dodatku pielęgniarskim, który pokazał, to fake news zdementowany i przez NFZ i szpital, w którym owa pani pracuje.
Hołownia natomiast oskarżył Adriana, że nie powołał do tej pory swojego przedstawiciela do komisji do spraw walki z pedofilią w kościele, a to też nieprawda.
Sztaby obu panów się nie przygotowały.
Pewnie byłam wtedy w kuchni, bo umknął mi ten wątek. Mi podobało się jak opowiadał o równości. Bez ataków i oskarżeń, powiedziałabym nawet, że tak po przyjacielsku. No cóż, Biedroń obecnie ma bardzo słaby wynik w sondażach, powiedziałabym nawet, że podejrzanie niski. Nie do końca jest to dla mnie zrozumiałe, bo moim zdaniem w kampanii nie popełnił większych błędów. Może ten jeden, strategiczny, gdy przez pierwszy okres epidemii zamilkł jakby go wcale nie było. Poza tym było poprawnie. Jednak dwa procent, to dramatyczna zniżka. Widocznie ciągną się za nim "błędy przeszłości". Choć i to nie tłumaczy tych dwóch procent.
Nie wiadomo co tłumaczy te 2 procent. WIele osób kalkuluje - stawia na kandydata, który ma szansę pokonać Dudę, a od początku wiadomo, że Biedroń ma ogromny negatywny elektorat i że nie jest tym kandydatem. Pomysł "liczenia się" w pierwszej turze nie do każdego przemawia, na takie rzeczy był czas podczas wyborów do sejmu i parlamentu UE i już się ludzie policzyli, teraz trzeba odebrać władzę Dudzie.
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Wybory prezydenckie 2020.

Post autor: ImaSumak » 19 cze 2020, o 16:59

Ambasada Polska w Londynie pochwaliła się wczoraj wieczorem, że właśnie wysłali pierwszy transport pakietów wyborczych...
Zgodnie z prawem pakiety miały dotrzeć do wszystkich zgłoszonych do głosowania najpóźniej do 22-go czerwca. Z wpisu ambasady widać, że jest to fizycznie niemożliwe, bo za późno te pakiety zaczęli pakować, bo być może zbyt późno je otrzymali. Nie wiem. Co najlepsze, pakiety muszą dotrzeć z powrotem do ambasady do 28-go, a jest to niedziela, więc de facto do piątku 26-go. Będzie to dla nas wyzwanie. Ale złość i solidarność wśród ludzi jest bardzo duża. Tutaj długopis nie ma szans, dlatego ludzie bardzo poważnie obawiają się "zaginieć" pakietów lub "nie dotarcia na czas".

A poza tym Zafón zmarł, a ja tyle co do niego wróciłam i niedawno skończyłam czytać "Grę Anioła". :(
Lubię kiedy kobieta...
zagubiona_92
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 290
Rejestracja: 6 sty 2020, o 22:40

Re: Wybory prezydenckie 2020.

Post autor: zagubiona_92 » 19 cze 2020, o 22:55

ImaSumak pisze:
19 cze 2020, o 16:59
Ambasada Polska w Londynie pochwaliła się wczoraj wieczorem, że właśnie wysłali pierwszy transport pakietów wyborczych...
Zgodnie z prawem pakiety miały dotrzeć do wszystkich zgłoszonych do głosowania najpóźniej do 22-go czerwca. Z wpisu ambasady widać, że jest to fizycznie niemożliwe, bo za późno te pakiety zaczęli pakować, bo być może zbyt późno je otrzymali. Nie wiem. Co najlepsze, pakiety muszą dotrzeć z powrotem do ambasady do 28-go, a jest to niedziela, więc de facto do piątku 26-go. Będzie to dla nas wyzwanie. Ale złość i solidarność wśród ludzi jest bardzo duża. Tutaj długopis nie ma szans, dlatego ludzie bardzo poważnie obawiają się "zaginieć" pakietów lub "nie dotarcia na czas".

A poza tym Zafón zmarł, a ja tyle co do niego wróciłam i niedawno skończyłam czytać "Grę Anioła". :(
Ja mam 7 jego książek, jeden z moich ulubionych autorów
marinnaWR
super forma
super forma
Posty: 2070
Rejestracja: 21 maja 2008, o 02:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wybory prezydenckie 2020.

Post autor: marinnaWR » 21 cze 2020, o 11:57

Upsss...no i Trzaskowski przyłapany na pierwszym kłamstwie ?
Czyli nie ma ludzi idealnych ? Każdy popełnia czasem błędy ?

Prawicowy TT grzmi o tym, że Trzaskowski skłamał, że 4 lata temu nie był posłem, pokazują zdjęcia z sali sejmowej, gdzie najwyraźniej Trzaskowski jest. Oczywiście chodzi o dużo więcej niż samo posłowanie. Chodzi o jego głos w sprawie podniesienia wieku emerytalnego.

Nie wiem, czy Trzaskowski się przejęzyczył, zakręcił, czy przeprosił (mam nadzieję, że tak). Ale jest tylko człowiekiem i uważam, że budowanie wiarygodności politycznej to dużo więcej, niż błędy, które popełnić może każdy.
april2828
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 53
Rejestracja: 29 paź 2016, o 23:53

Re: Wybory prezydenckie 2020.

Post autor: april2828 » 21 cze 2020, o 22:44

Widzimy jak politycy PISu jeżdżą po Polsce i agitują.Morawiecki,Kempa,Jaki,Szydło,Czarnek itd...
Morawiecki był doradcą Tuska w rzadzie w 2010 ,mimo że mia w d...e Dude to boi sie ze przyjdzie nowy prezydent i bedzie patrzył na ręce politykom PIS na ich kłamstwa i złodziejstwo na milionową skale.Mam nadzieje ze ludzie sie opanuja i wybiorą nowego prezydenta.
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Wybory prezydenckie 2020.

Post autor: ImaSumak » 22 cze 2020, o 02:09

marinnaWR pisze:
21 cze 2020, o 11:57
Upsss...no i Trzaskowski przyłapany na pierwszym kłamstwie ?
Czyli nie ma ludzi idealnych ? Każdy popełnia czasem błędy ?

Prawicowy TT grzmi o tym, że Trzaskowski skłamał, że 4 lata temu nie był posłem, pokazują zdjęcia z sali sejmowej, gdzie najwyraźniej Trzaskowski jest. Oczywiście chodzi o dużo więcej niż samo posłowanie. Chodzi o jego głos w sprawie podniesienia wieku emerytalnego.

Nie wiem, czy Trzaskowski się przejęzyczył, zakręcił, czy przeprosił (mam nadzieję, że tak). Ale jest tylko człowiekiem i uważam, że budowanie wiarygodności politycznej to dużo więcej, niż błędy, które popełnić może każdy.
Nigdzie tego nie mogę znaleźć.
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Wybory prezydenckie 2020.

Post autor: ImaSumak » 26 cze 2020, o 01:29

Pakiety wyborcze nadal "dochodzą" do adresatów w UK. Komisjom londyńskim udało się uporać do środy z pewnością jeśli chodzi o literę "w". Nie prawdą jest, że wysyłano pakiety wg zgłoszeń. Zdecydowanie wysyłano alfabetycznie. Przetestowaliśmy to ze znajomymi na naszej paczce. Nie ma wśród nas nikogo na z, ź czy ż, trudno więc powiedzieć, czy Londyn zakończył wysyłkę w poniedziałek. Inaczej sprawa wygląda w manchesterskiej komisji. Tam znajomi na literę "m" dopiero w środę dostali pakiety. Najszybsza przesyłka idzie dzień, więc szansę mają jeszcze tylko ludzie, ktorzy swoje pakiety otrzymali w czwartek. Co ciekawe, wszystkie polskie komisje w UK wydały oświadczenia, że nie wolno osobiście dostarczyć swoich pakietow, z powodu C-19... Tym samym wszyscy, którzy zbyt późno otrzymali pakiety, zostali pozbawieni możliwości głosowania.

Druga sprawa, koperty zwrotne nie były opłacone przez Państwo Polskie, każdy więc z głosujących w UK musiał zapłacić za możliwość głosowania poprzez kupienie znaczków. Normalnie list kosztuje siedemdziesiąt coś pensów. Ja, by mieć pewność, ze mój pakiet dotarł na czas do ambasady musiałam zapłacić 7 funtów, a byli też tacy, co musieli po 15, bo później otrzymali przesyłkę.

Po trzecie, pakiet wyborczy to wydrukowana z komputera, na kiepskiej jakości papierze, kartka A4 z z nazwiskami kandydatów i dwoma, wydrukowanymi pieczątkami. O ile ta komisji wyborczej mogła być wydrukowana, o tyle ta ambasady miała być odciśnięta lub odbita. Nic z tego. Każdy z nas czy każda z Was mógłby sobie taką kartę kopiować bez ograniczeń. Co ciekawe, znajomi w Szwecji tej drugiej pieczątki w ogóle nie mieli... Co ważne też, koperta do której należało włożyć kartkę z oddanym głosem była też bardzo kiepskiej jakości. W efekcie wcale nie trzeba otwierać listów by wiedzieć, które zostały oddane na niewłaściwego kandydata. To bardzo smutne i denerwujące.

Zarówno pierwszy i drugi punkt zaprzecza powszechności wyborów. 1. Nie wszystkie pakiety zostały rozesłane na czas, 2. Płatne wybory wykluczają ludzi biednych. Abstrahując już od tego, że nie płaci się za oddanie głosu.
Punkt trzeci pokazuje, że nawet nikomu nie chce się zachować pozorów, jak beznadziejne jest to obecnie państwo i jak bardzo nie można ufać ludziom nim rządzącym.
Można wydać 68 milionów zlotych na pakiety z dupy i je wyrzucić, ale nie ma ani chęci, ani pieniędzy, by zagwarantować obywatelom Polski darmowych, tajnych i powszechnych wyborów.

I to jest wstyd.

PS. Myśmy się poważnie zastanawiali, po zobaczeniu pakietów, czy powinniśmy je w ogóle odsyłać, bo to trochę mija się z celem. Ostatecznie porobiliśmy zdjęcia i postanowili przekazać sprawę Barbarze Nowackiej.
Lubię kiedy kobieta...
goreka
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 707
Rejestracja: 5 wrz 2019, o 15:59

Re: Wybory prezydenckie 2020.

Post autor: goreka » 26 cze 2020, o 13:25

Te karty do głosowania, które dostaliście to nie są jakieś lewe? Nie wyobrażam sobie jak można puścić takie buble bez oryginalnej pieczątki. To jest przecież jedna z najważniejszych spraw tego pięciolecia. No jak bez pieczątki? o tłoczonej pieczęci ambasady nie wspomnę. Takie same głosy słyszę od znajomych z Niemiec, rzekomo maja coś co wygląda na xero.
wdf??
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Wybory prezydenckie 2020.

Post autor: ImaSumak » 26 cze 2020, o 16:35

goreka pisze:
26 cze 2020, o 13:25
Te karty do głosowania, które dostaliście to nie są jakieś lewe? Nie wyobrażam sobie jak można puścić takie buble bez oryginalnej pieczątki. To jest przecież jedna z najważniejszych spraw tego pięciolecia. No jak bez pieczątki? o tłoczonej pieczęci ambasady nie wspomnę. Takie same głosy słyszę od znajomych z Niemiec, rzekomo maja coś co wygląda na xero.
wdf??
Tak. Nasze to też kserowki.
Lubię kiedy kobieta...
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Wybory prezydenckie 2020.

Post autor: dobranocka14 » 26 cze 2020, o 18:15

goreka pisze:
26 cze 2020, o 13:25
No jak bez pieczątki? Takie same głosy słyszę od znajomych z Niemiec, rzekomo maja coś co wygląda na xero.
wdf??
Ta sprawa była poruszona na konferencji prasowej PKW. Sprawa dotyczy podobno jednego konsulatu (a tu już widać, że nie tylko jednego) i nie są to ksera tylko ktoś niefortunnie użył czarnego tuszu. Kolor nie będzie miał więc znaczenia.
Brak pieczątki może natomiast skutkować nieważnością głosu, pani zalecała kontakt z konsulatem żeby zweryfikować czy karta spełnia kryteria czt też nie.
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Wybory prezydenckie 2020.

Post autor: ImaSumak » 26 cze 2020, o 19:15

Widzę że jak zwykle mało wiem i to nic że naocznie. Mnie niezmiennie cieszy, że są tu ekspertki w każdej dziedzinie. Jak w każdej sprawie im kto dalej, tym więcej ma do powiedzenia.

Otoż my, prawdopodobnie przygłupi głosujących z Oxfo i okolic, nie zadaliśmy sobie żadnego trudu, by przeczytać wszystkie informacje na temat jak powinny wyglądać karty do glosowania.
Pozostaje mi więc podziękować za informacje, jak wyglądały pieczątki na naszych kartach.
Polemizować nie będę, bo my tu za granicą z kartami w ręku ślepawi i głupawi jednak, ale tak cichutko tylko bąknę z nieśmiałoscią, że nasze karty wydrukowano przy użyciu kolorowych drukarek. Ksero pieczątki komisji londyńskiej zgodnie z prawem było niebieskie. Problem w tym, że to było powielane ksero.

I bardzo bym prosiła, by jeśli ktoś w czymś nie uczestniczy, to żeby nie rozsiewał falszywych wiadomości i zachował swa cenna wiedzę dla siebie. To są zbyt poważne sprawy.

U nas oburzenie narasta. Mnóstwo ludzi dopiero dzisiaj dostało pakiety do glosowania. Jak już wspomniałam w poprzednim poście, osobiście nie można ich oddać. Dlatego ludzie się organizują. Powstała firma kurierska na potrzeby chwili PoloniaExpress, która za darmo odbiera od ludzi wypełnione pakiety i dostarcza do konsultantów w Londynie. Ambasada oświadczyła, ze będzie przyjmować od kurierów pakiety do niedzieli do godziny 21szej.
Jeżeli więc ktoś ma problem, to trzeba się z tą firmą kurierską kontaktować.
Lubię kiedy kobieta...
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Wybory prezydenckie 2020.

Post autor: dobranocka14 » 26 cze 2020, o 19:26

:shock:
Nie kwestionuję niczyjej wiedzy, w tym zakresie, napisałam tylko jaka narracja płynęła podczas konferencji PKW. Ktoś z dziennikarzy poruszył ten temat. Dałam też wyraz temu, że uwaga, jakoby problem dotyczy jednego konsulatu jest nieprawdziwa bo wpisów choćby tu, na forum, wynika, że iNiemcy i WB mają podobny problem. Z tego co czytałam także Holandia.
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Wybory prezydenckie 2020.

Post autor: ImaSumak » 26 cze 2020, o 20:21

dobranocka14 pisze:
26 cze 2020, o 18:15
goreka pisze:
26 cze 2020, o 13:25
No jak bez pieczątki? Takie same głosy słyszę od znajomych z Niemiec, rzekomo maja coś co wygląda na xero.
wdf??
Ta sprawa była poruszona na konferencji prasowej PKW. Sprawa dotyczy podobno jednego konsulatu (a tu już widać, że nie tylko jednego) i nie są to ksera tylko ktoś niefortunnie użył czarnego tuszu. Kolor nie będzie miał więc znaczenia.
Brak pieczątki może natomiast skutkować nieważnością głosu, pani zalecała kontakt z konsulatem żeby zweryfikować czy karta spełnia kryteria czt też nie.
Nie wiem, wiec sie wypowiem. Nie widziałam, ale pani/pan w telewizji powiedzieli, to teraz ponauczam.

Jak powiedzą w telewizji, że pakiety dotarły na czas, to przekaż te informacje na jakimś angielskim forum. Ludzie Ci podziękują za te wiedzę.

Zakładanie, że ludzie nie są w stanie odrożnić kserowki/nadruku od pieczątki, jest dość kiepskie. Ale cieszę się, że PKW Cię uspokoiło.
Lubię kiedy kobieta...
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Wybory prezydenckie 2020.

Post autor: dobranocka14 » 26 cze 2020, o 20:39

ImaSumak pisze:
26 cze 2020, o 20:21
dobranocka14 pisze:
26 cze 2020, o 18:15
goreka pisze:
26 cze 2020, o 13:25
No jak bez pieczątki? Takie same głosy słyszę od znajomych z Niemiec, rzekomo maja coś co wygląda na xero.
wdf??
Ta sprawa była poruszona na konferencji prasowej PKW. Sprawa dotyczy podobno jednego konsulatu (a tu już widać, że nie tylko jednego) i nie są to ksera tylko ktoś niefortunnie użył czarnego tuszu. Kolor nie będzie miał więc znaczenia.
Brak pieczątki może natomiast skutkować nieważnością głosu, pani zalecała kontakt z konsulatem żeby zweryfikować czy karta spełnia kryteria czt też nie.
Nie wiem, wiec sie wypowiem. Nie widziałam, ale pani/pan w telewizji powiedzieli, to teraz ponauczam.

Jak powiedzą w telewizji, że pakiety dotarły na czas, to przekaż te informacje na jakimś angielskim forum. Ludzie Ci podziękują za te wiedzę.

Zakładanie, że ludzie nie są w stanie odrożnić kserowki/nadruku od pieczątki, jest dość kiepskie. Ale cieszę się, że PKW Cię uspokoiło.
To było dla kontrastu jak jest a jaka jest narracja.
marinnaWR
super forma
super forma
Posty: 2070
Rejestracja: 21 maja 2008, o 02:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wybory prezydenckie 2020.

Post autor: marinnaWR » 26 cze 2020, o 23:48

W niedzielę wybory.
Jestem niepoprawną optymistką i liczę na to, że Duda pójdzie w odstawkę.
Nie zapomnijcie pójść zagłosować. My mamy w planie filiżankę kawy przed wyjściem do lokalu wyborczego, bo nic tak nie wprawia w dobry nastrój, jak dobra kawa właśnie. Będzie dobrze :slonko: :serce: :slonko: dziewczyny
malina_grey
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 894
Rejestracja: 19 paź 2016, o 22:00

Re: Wybory prezydenckie 2020.

Post autor: malina_grey » 27 cze 2020, o 05:26

marinnaWR pisze:
26 cze 2020, o 23:48
W niedzielę wybory.
Jestem niepoprawną optymistką i liczę na to, że Duda pójdzie w odstawkę.
Nie zapomnijcie pójść zagłosować. My mamy w planie filiżankę kawy przed wyjściem do lokalu wyborczego, bo nic tak nie wprawia w dobry nastrój, jak dobra kawa właśnie. Będzie dobrze :slonko: :serce: :slonko: dziewczyny
I tego się trzymajmy ✊
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Wybory prezydenckie 2020.

Post autor: dobranocka14 » 29 cze 2020, o 15:12

malina_grey pisze:
27 cze 2020, o 05:26
marinnaWR pisze:
26 cze 2020, o 23:48
W niedzielę wybory.
Jestem niepoprawną optymistką i liczę na to, że Duda pójdzie w odstawkę.
Nie zapomnijcie pójść zagłosować. My mamy w planie filiżankę kawy przed wyjściem do lokalu wyborczego, bo nic tak nie wprawia w dobry nastrój, jak dobra kawa właśnie. Będzie dobrze :slonko: :serce: :slonko: dziewczyny
I tego się trzymajmy ✊
No to tak:
pierwszy etap za nami. Wyniki Dudy i Trzaskowskiego zaskoczeniem raczej nie są. Hołownia na tle reszty wypadł dobrze. Wynik Bosaka mnie martwi (za wysoki), Kosiniak - Kamysza nieco dziwi (bardzo słaby). Biedroń - no cóż...
Frekwencja, jak na nasz kraj, niezła. Cieszy mnie, ze w moim powiecie Duda tylko minimalnie (niecałe 2%) lepszy od Trzaskowskiego; spodziewałam się różnicy na poziomie krajowym.
Może, jeśli spełnionych zostanie kilka przesłanek, II tura będzie z przewagą dla kandydata z PO. Jestem bardzo umiarkowaną optymistką - szampana nie ma co otwierać ale można schładzać. Najwyżej wypije się go z rozpaczy.
-------------------
Wracajac jeszcze do perturbacji z pakietami dla polskich obywateli mieszkających poza granicami Polski - podoba mi się (uwaga - to jest sarkazm) tłumaczenie urzędników bodaj MSZ, że bardzo słaba jakość papieru kopertowego - czyli, że można nie otwierając przeczytać na kogo został oddany głos to wina lokalnego dostawcy tychże kopert. Tak odpowiedziano pani z USA, która o to zapytała. W związku z koroną i przesunięciem terminu nie było już czasu na dostarczenie ich z Polski więc skorzystano z usług firmy z USA. Jest to bardzo ciekawe tlumaczenie, zwłaszcza, że te same uwagi wychodziły ze strony rodaków zamieszkujących UE czy WB. Może to dlatego, że teraz Sasin z własnych pieniędzy za nie płacił :scratch: *

*Tłumaczenia naszych urzędników, tak te które uwzględniłam we wcześniejszych postach jak i obecne, traktuję prześmiewczo. Nie wymądrzam się i nikogo, kogo problem ten dotknął, nie pouczam.

Ciekawa (na serio) jestem statystyk odnośnie oddania nieważnych głosów poza granicami kraju.
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Wybory prezydenckie 2020.

Post autor: dobranocka14 » 29 cze 2020, o 19:32

A jednak Duda na terenie mojego powiatu z prawie 6% przewagą, za to w moim mieście Trzaskowski wygrał. Uff
Na jednego wspierajacego Biedronia przypada
3 wspierajacych Bosaka. W razie co, trzeba wiać;)
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Wybory prezydenckie 2020.

Post autor: dobranocka14 » 30 cze 2020, o 16:14

Poniżej link ze strony Fundacji Batorego przekierowany od Obserwatorów w działaniu z formularzem na którym można zgłaszać uwagi dotyczące przebiegu procesu wyborów.
https://www.facebook.com/311766890555/p ... 156065556/

Zglaszanie uwag przez każdego, kto mial problemy wydaje się być o tyle istotne, że przeprowadzenie wyborów ocenione zostało w następujący sposób:
Biuro Instytucji Demokratycznych i Praw Człowieka (ODiHR) w analizie podsumowującej pierwszą turę wyborów prezydenckich oceniło, że niedzielne głosowanie "zostało przeprowadzone w sposób profesjonalny, mimo braku klarownej sytuacji prawnej w trakcie poszukiwania rozwiązań umożliwiających przeprowadzenie wyborów podczas pandemii COVID-19". W analizie podkreślono, że dotrzymano w Polsce wszystkich terminów wyborczych, a wytyczne związane z reżimem sanitarnym w lokalach wyborczych były przestrzegane.
marinnaWR
super forma
super forma
Posty: 2070
Rejestracja: 21 maja 2008, o 02:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wybory prezydenckie 2020.

Post autor: marinnaWR » 1 lip 2020, o 16:31

Jestem trochę zaniepokojona biegiem wypadków...

Propaganda w mediach rządowych jest w bardzo agresywnym nasileniu.
Sondaże właściwie pokazują remis pomiędzy Dudą a Trzaskowskim.
Do debaty raczej nie dojdzie, bo Duda nie pójdzie do TVN a Trzaskowski do TVPIS.
Są sojusze (chyba rozdmuchiwane przez media) pomiędzy dwoma kandydatami, którzy zostali na placu boju a liderami, którzy zostali wykluczeni w pierwszej turze.
Zachorowania na Covid mają się dobrze.
Zalane jest Podkarpacie i inne regiony Polski.

Obawiacie się, że PIS wprowadzi stan wyjątkowy ?
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Wybory prezydenckie 2020.

Post autor: dobranocka14 » 1 lip 2020, o 17:39

Ja zaś ostatnio czytałam info nt. sposobów liczenia głosów. Nie wyglada to dobrze bo zdarzały się niedokładni, niedouczeni i nieznający procedur członkowie komisji. Dochodziło do pomyłek, choć podobno nie w każdym przypadku ze zlej woli.
Potrzebni są mężowie zaufania, znajacy procedury.
marinnaWR
super forma
super forma
Posty: 2070
Rejestracja: 21 maja 2008, o 02:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wybory prezydenckie 2020.

Post autor: marinnaWR » 1 lip 2020, o 20:19

dobranocka14 pisze:
1 lip 2020, o 17:39
Ja zaś ostatnio czytałam info nt. sposobów liczenia głosów. Nie wyglada to dobrze bo zdarzały się niedokładni, niedouczeni i nieznający procedur członkowie komisji. Dochodziło do pomyłek, choć podobno nie w każdym przypadku ze zlej woli.
Potrzebni są mężowie zaufania, znajacy procedury.
Jak już PIS oszuka na głosach, to może odpuści sobie stan wyjątkowy :podbite oczko:
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Wybory prezydenckie 2020.

Post autor: dobranocka14 » 2 lip 2020, o 15:25

marinnaWR pisze:
1 lip 2020, o 20:19
dobranocka14 pisze:
1 lip 2020, o 17:39
Ja zaś ostatnio czytałam info nt. sposobów liczenia głosów. Nie wyglada to dobrze bo zdarzały się niedokładni, niedouczeni i nieznający procedur członkowie komisji. Dochodziło do pomyłek, choć podobno nie w każdym przypadku ze zlej woli.
Potrzebni są mężowie zaufania, znajacy procedury.
Jak już PIS oszuka na głosach, to może odpuści sobie stan wyjątkowy :podbite oczko:
Ja tak się zastanawiam czy te pomyłki to raczej nie oddolna inicjatywa fanatyków, zasiadających w komisjach, którzy z własnej inicjatywy pomagają jednemu kandydatowi.
Myślę, że stanu wyjątkowego już nie wprowadzą. Duda wypadł dobrze w I turze, walczy o głosy po Bosaku, nie zdziwię się jak padną kolejne obietnice dla kolejnej grupy.
Mojej grupie jeszcze nic nie obiecał, nawet kurna, dopłaty do zrobienia tatuażu ;)

Ja mam trochę obaw, czy frekwencja po stronie anty-pis dopisze. Wzięłam udział w internetowej ankiecie Polska Times, czy wybierasz się na II turę i na kogo planujesz oddać głos. Jako, że to strona wyborców PiS raczej nie jest więc Trzaskowski w niej wygrywał ale z już oddanych głosów wychodziło, ze 5% biorących udział w ankiecie nie wybiera się na wybory. To dużo bo każdy glos na wagę zlota.

Obserwatorów też brakuje żeby komisjom patrzeć na ręce.
malina_grey
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 894
Rejestracja: 19 paź 2016, o 22:00

Re: Wybory prezydenckie 2020.

Post autor: malina_grey » 3 lip 2020, o 18:02

Mnie zaszokowało to, że mimo tego, że dla A. Dudy jesteśmy ideologią, nie ludźmi - to nie śmierdzą mu nasze głosy, skoro swoją kampanię reklamuje na portalu Queer.
Reklama przedstawia jego i innego faceta i dwójkę dzieci.
Jak dla mnie wyjątkowo obrzydliwe w takim ( prezydenckim) wykonaniu.
Dziwi mnie również, że Queer zdecydował się na publikację takiej reklamy ( czemu nie omieszkam na queerze dać wyrazu)
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Wybory prezydenckie 2020.

Post autor: dobranocka14 » 4 lip 2020, o 00:03

malina_grey pisze:
3 lip 2020, o 18:02
Mnie zaszokowało to, że mimo tego, że dla A. Dudy jesteśmy ideologią, nie ludźmi - to nie śmierdzą mu nasze głosy, skoro swoją kampanię reklamuje na portalu Queer.
Reklama przedstawia jego i innego faceta i dwójkę dzieci.
Jak dla mnie wyjątkowo obrzydliwe w takim ( prezydenckim) wykonaniu.
Dziwi mnie również, że Queer zdecydował się na publikację takiej reklamy ( czemu nie omieszkam na queerze dać wyrazu)
Aż z ciekawości zajrzałam ale albo nie umiem znaleźć albo już jej nie ma. Jest artykuł z wypowiedzuami Dudy na temat osób homoseksualnych pt. nie mam nic przeciw ale nie ma zgody na narzucanie większości woli mniejszości (wtf?) ale tego o czym piszesz nie znalazłam.
ODPOWIEDZ