przerażająca rzeczywistosc!

Poważniej, czyli o polityce, sprawach społecznych, ustawodawstwie i naszych prawach.
ODPOWIEDZ
brain_out
Posty: 9
Rejestracja: 2 mar 2016, o 00:02

przerażająca rzeczywistosc!

Post autor: brain_out » 22 lis 2020, o 12:26

Jestem urodzona w innej krainie, teraz mieszkam na terenie Polski. Jakiś czas temu założyłam 2 profile na dwóch stronach internetowych lgbt. I mam pytanie, wiele z was walczy o prawa kobiet, walczycie o swoje prawa , idziecie z marszem, chcecie być tolerowane przez innych a sami zachowujecie się jak rasysci, gdy widzicie że człowiek jest obcokrajowca to odrazu macie jakieś zero tolerancji.
A jesteś z Ukrainy, no to nie nie życzę sobie takiej znajomości. Nic nie mam przeciwko. Każdy ma prawo wybierać z kim towarzyszyć. Tylko wtedy nie róbcie tragedii z tego że ludzie nie przyjmują lgbt jak ci co mają równe prawa że społeczeństwem. Zacznijcie od siebie. Zacznijcie tolerować ludzi nie zależnie z którego kraju pochodzi człowiek. U mnie wszystko.
biedronca
super forma
super forma
Posty: 2073
Rejestracja: 22 kwie 2015, o 19:46

Re: przerażająca rzeczywistosc!

Post autor: biedronca » 22 lis 2020, o 12:43

Dokładnie kogo masz na myśli, pisząc wy? Wszystkie osoby lgbt w Polsce? Wszystkie na tej stronie? Wszystkie tam, gdzie założyłaś profile. Przykro mi, że miałaś złe doświadczenia. Nikt nie powinien Cię źle traktować bo jesteś cudzoziemką. Ale sama zachowujesz się nie w porządku wrzucając do jednego worka osoby, których nigdy nie spotkałaś.
brain_out
Posty: 9
Rejestracja: 2 mar 2016, o 00:02

Re: przerażająca rzeczywistosc!

Post autor: brain_out » 22 lis 2020, o 12:59

Kolejny raz udowadniasz że mam rację. Nie pisałam że wszystkie. Napisałam że wiele z z was walczy o prawa ale mało kto potrafi normalnie traktować cudzoziemców)
Zarzucasz mnie wrzucanie wszystkich do jednego worka) ale nie pisałam tego)
Nagrana świętość.
Piszesz ze nikt nie powinien źle mnie traktowac) a później czepiasz się czegoś czego nie pisałam nawet. Super
mgdlna
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 307
Rejestracja: 6 wrz 2020, o 13:44
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: przerażająca rzeczywistosc!

Post autor: mgdlna » 22 lis 2020, o 15:31

Wiadomo, że homoseksualiści to sataniści, niszczą polskie rodziny i katolicyzm, zboczeńcy i pederaści, pedofile i zwyrodnialcy a lesbijki mają wąsy. Nie wiedziałam jednak, że wszyscy homo to rasiści. Człowiek się uczy całe życie.

Dziękuję za tę cenną lekcję tolerancji, wspaniała i nieuprzedzona istoto :*
mgdlna
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 307
Rejestracja: 6 wrz 2020, o 13:44
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: przerażająca rzeczywistosc!

Post autor: mgdlna » 22 lis 2020, o 15:33

brain_out pisze:
22 lis 2020, o 12:59
Kolejny raz udowadniasz że mam rację. Nie pisałam że wszystkie. Napisałam że wiele z z was walczy o prawa ale mało kto potrafi normalnie traktować cudzoziemców)
Zarzucasz mnie wrzucanie wszystkich do jednego worka) ale nie pisałam tego)
Nagrana świętość.
Piszesz ze nikt nie powinien źle mnie traktowac) a później czepiasz się czegoś czego nie pisałam nawet. Super

Dodam, że ja dzielę ludzi tylko na dwie grupy. Na mądrych i głupich. Ty jesteś w tej drugiej i to nie ze względu na pochodzenie. Buziaczki.
brain_out
Posty: 9
Rejestracja: 2 mar 2016, o 00:02

Re: przerażająca rzeczywistosc!

Post autor: brain_out » 22 lis 2020, o 16:05

Odpowiedź glupiemu...cisza....
mgdlna
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 307
Rejestracja: 6 wrz 2020, o 13:44
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: przerażająca rzeczywistosc!

Post autor: mgdlna » 22 lis 2020, o 18:11

Ciekawe jakiej rasy są Ukraińcy skoro polskie środowisko LGBT jest rasistowskie. Zawsze myślałam, że kaukaskiej, jak my. Człowiek całe życie się uczy.

Czy może chodziło o ksenofobię?
brain_out
Posty: 9
Rejestracja: 2 mar 2016, o 00:02

Re: przerażająca rzeczywistosc!

Post autor: brain_out » 22 lis 2020, o 18:55

Naucz się czytać i rozumieć później czepiaj się czegoś. Źle odbierasz napisane, ale nie wolę niczego ci tłumaczyć po tym jak odzywasz się.
mgdlna
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 307
Rejestracja: 6 wrz 2020, o 13:44
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: przerażająca rzeczywistosc!

Post autor: mgdlna » 22 lis 2020, o 19:04

brain_out pisze:
22 lis 2020, o 18:55
Naucz się czytać i rozumieć później czepiaj się czegoś. Źle odbierasz napisane, ale nie wolę niczego ci tłumaczyć po tym jak odzywasz się.
Muszę Cię uświadomić, że problemu w twoich relacjach z innymi nie szukaj w tym, jakiej narodowości jesteś.

Mi nie tłumacz. Jesteś za kiepska w argumenty.
brain_out
Posty: 9
Rejestracja: 2 mar 2016, o 00:02

Re: przerażająca rzeczywistosc!

Post autor: brain_out » 22 lis 2020, o 19:09

:lol: no words one fingers.
mgdlna
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 307
Rejestracja: 6 wrz 2020, o 13:44
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: przerażająca rzeczywistosc!

Post autor: mgdlna » 22 lis 2020, o 19:10

brain_out pisze:
22 lis 2020, o 19:09
:lol: no words one fingers.
*finger

Całkiem dużo gadasz jak na kogoś kto mi nie odpowiada i nieźle stereotypujesz innych w temacie o prześladowaniu.

Kończę dyskusję bo nie ma ona sensu. Żegnam ozięble :*
Awatar użytkownika
K-passion
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 43
Rejestracja: 3 lut 2018, o 12:46

Re: przerażająca rzeczywistosc!

Post autor: K-passion » 22 lis 2020, o 19:46

brain_out pisze:
22 lis 2020, o 12:26
Jestem urodzona w innej krainie, teraz mieszkam na terenie Polski. Jakiś czas temu założyłam 2 profile na dwóch stronach internetowych lgbt. I mam pytanie, wiele z was walczy o prawa kobiet, walczycie o swoje prawa , idziecie z marszem, chcecie być tolerowane przez innych a sami zachowujecie się jak rasysci, gdy widzicie że człowiek jest obcokrajowca to odrazu macie jakieś zero tolerancji.
A jesteś z Ukrainy, no to nie nie życzę sobie takiej znajomości. Nic nie mam przeciwko. Każdy ma prawo wybierać z kim towarzyszyć. Tylko wtedy nie róbcie tragedii z tego że ludzie nie przyjmują lgbt jak ci co mają równe prawa że społeczeństwem. Zacznijcie od siebie. Zacznijcie tolerować ludzi nie zależnie z którego kraju pochodzi człowiek. U mnie wszystko.
W punkt.
Mam nadzieję, że poznasz jeszcze wartościowe kobiety.
A resztą nie zawracaj sobie głowy. :wink:
brain_out
Posty: 9
Rejestracja: 2 mar 2016, o 00:02

Re: przerażająca rzeczywistosc!

Post autor: brain_out » 22 lis 2020, o 20:50

Dziekuje)
rozmaryn1
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 139
Rejestracja: 23 lis 2015, o 12:48

Re: przerażająca rzeczywistosc!

Post autor: rozmaryn1 » 22 lis 2020, o 22:26

Autorko,
mialam okazję poznać tu dziewczynę z Ukrainy (i być z nią... ) i w żadnym momencie jej narodowość nie była dla mnie straszakiem/problemem. Co więcej, Ona w moich znajomych wzudza sympatię tym, jaką jest osobą.

Po prostu chodzi o indywidualne podejście. Jeśli ktoś ma zamknięta głowę na inne narodowości, nic z tym nie zrobisz. Otaczaj się osobami, które są otwarte.

P. S. Ten znak ")" jest uroczy, choc dla niewtajemniczonych Polek moze byc nierozpoznawalny jako emotikona /w Pl jest tak ":)" /. No i bardzo dobrze piszesz po polsku.
Awatar użytkownika
neutrall
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 345
Rejestracja: 5 kwie 2014, o 16:27

Re: przerażająca rzeczywistosc!

Post autor: neutrall » 22 lis 2020, o 22:33

brain_out pisze:
22 lis 2020, o 12:26
Jestem urodzona w innej krainie, teraz mieszkam na terenie Polski. Jakiś czas temu założyłam 2 profile na dwóch stronach internetowych lgbt. I mam pytanie, wiele z was walczy o prawa kobiet, walczycie o swoje prawa , idziecie z marszem, chcecie być tolerowane przez innych a sami zachowujecie się jak rasysci, gdy widzicie że człowiek jest obcokrajowca to odrazu macie jakieś zero tolerancji.
A jesteś z Ukrainy, no to nie nie życzę sobie takiej znajomości. Nic nie mam przeciwko. Każdy ma prawo wybierać z kim towarzyszyć. Tylko wtedy nie róbcie tragedii z tego że ludzie nie przyjmują lgbt jak ci co mają równe prawa że społeczeństwem. Zacznijcie od siebie. Zacznijcie tolerować ludzi nie zależnie z którego kraju pochodzi człowiek. U mnie wszystko.
Każda mniejszość społeczna nie jest nigdy jednorodna i nigdy nie ma tych samych poglądów. W społeczności LGBT, są osoby o różnych poglądach. Lewicowych, prawicowych, a nawet skrajnych po obu stronach. Wierzące niewierzące. Te co popierają PO albo PiS. Te które chodzą w marszach lub nie. Po prostu różne.
Owszem zdarzają w pewnym małym procencie osoby o poglądach ksenofobicznych i rasistowskich, tego nie wykluczam.
Ale znajdź mi choć jedną grupę społeczną która w swoim całym przekroju społecznym tego nie ma....

Po drugie mieszasz pojęcia tolerancji z walką i domaganiem się równych praw, a to spory błąd, bo wbrew pozorom to nie ma nic ze sobą wspólnego. (Odsyłam do dokładnej definicji tolerancji) Prawa do wspólnego rozliczania się z podatku, brania ślubu cywilnego, dziedziczenia po partnerze, czy wychowywania wspólnie dziecka i wszelkich innych praw instytucjonalnych w dobrze rozumianej definicji funkcjonowania państwa, powinny przysługiwać każdemu obywatelowi i to bez względu na tożsamość płciową czy orientacje seksualną lub inną wrodzoną cechę.
Bo płacąc podatki, pracując dla danego kraju tak jak pozostała większość, takie instytucjonalne prawa i zabezpieczenia, powinny być nadawane z automatu i tutaj kwestia tolerancji lub nie tolerancji jakiegoś urzędnika nie powinny mieć nic wspólnego. A to że politycy czy urzędnicy, np. w Polsce mieszają kompletnie te oba pojęcia i tak naprawdę warunkują dostępność do praw dla danej mniejszości, jakimiś osobistymi uprzedzeniami tolerancją lub nie tolerancją, to insza inszość i jest w rzeczywistości, kompletną aberracją i źle rozumianą definicją funkcjonowania państwa. Tgz. różnicowaniem społeczeństwa w dostępie do praw kierując się osobistymi uprzedzeniami.

Żeby dobrze zobrazować o co mi chodzi, podam przykład. Swego czasu, gdy trwała kampania prezydencka Hilary Clinton i Donalda Trumpa, każda strona szukała haków. I gdzieś tam nagrali, członków ze środowiska demokratów i bliskiego otoczenia Hilary Clinton. Którzy w najlepsze nieoficjalnie, prywatnie wypowiadali się w niewybrednych słowach o społeczności LGBT robili sobie jaja. Ogólnie no słychać było że ta sławetna tolerancja dla społeczności LGBT, jest taka trochę fasadowa wśród jakiejś części demokratów. Natomiast to właśnie demokraci opowiadali się za równymi prawami i w końcu za prezydentury Obamy w końcu wprowadzono równość małżeńską. To jest takie dokładne pokazanie że osobiste poglądy polityków czy członków danego stronnictwa, nie wpłynęły na stanowione prawo. Bo czyjeś tolerowanie czy poglądy, w zdrowej definicji funkcjonowania i mechanizmów państwa to dwie zupełnie odrębne kwestie.

I tak konkludując. Ty jako cudzoziemka i ja jako lesbijka, nie zawsze i nie wszędzie będziemy tolerowane. Niestety. Natomiast to nie może wpływać na to jakie prawa nam przysługują. A otoczenie jest różne i są różne charaktery i poglądy, więc nigdzie w żadnym kraju nawet w tych wydawałoby się najbardziej równościowych krajach, nigdy nie ma tolerancji w 100%
''Wolność to stan umysłu''
brain_out
Posty: 9
Rejestracja: 2 mar 2016, o 00:02

Re: przerażająca rzeczywistosc!

Post autor: brain_out » 22 lis 2020, o 22:38

rozmaryn1 pisze:
22 lis 2020, o 22:26
Autorko,
mialam okazję poznać tu dziewczynę z Ukrainy (i być z nią... ) i w żadnym momencie jej narodowość nie była dla mnie straszakiem/problemem. Co więcej, Ona w moich znajomych wzudza sympatię tym, jaką jest osobą.

Po prostu chodzi o indywidualne podejście. Jeśli ktoś ma zamknięta głowę na inne narodowości, nic z tym nie zrobisz. Otaczaj się osobami, które są otwarte.

P. S. Ten znak ")" jest uroczy, choc dla niewtajemniczonych Polek moze byc nierozpoznawalny jako emotikona /w Pl jest tak ":)" /. No i bardzo dobrze piszesz po polsku.
:) dziękuję
biedronca
super forma
super forma
Posty: 2073
Rejestracja: 22 kwie 2015, o 19:46

Re: przerażająca rzeczywistosc!

Post autor: biedronca » 22 lis 2020, o 23:38

brain_out pisze:
22 lis 2020, o 12:59
Kolejny raz udowadniasz że mam rację. Nie pisałam że wszystkie. Napisałam że wiele z z was walczy o prawa ale mało kto potrafi normalnie traktować cudzoziemców)
Nieprawda, napisałaś :
I mam pytanie, wiele z was walczy o prawa kobiet, walczycie o swoje prawa , idziecie z marszem, chcecie być tolerowane przez innych a sami zachowujecie się jak rasysci, gdy widzicie że człowiek jest obcokrajowca to odrazu macie jakieś zero tolerancji.
Nie napisałaś wcześniej, że mało kto. Nie napisałaś, o kogo dokładnie Ci chodzi. Dlatego napisałam, że wrzucasz wszystkich do jednego worka.

Napisałam, że nikt nie powinien Cię źle traktować z powodu Twojego pochodzenia. Natomiast mam nadzieję, że się zgodzisz, że wolno się nie zgadzać z Twoimi opiniami, albo krytykować Twoje wypowiedzi. I nie wydaje mi się, żeby to było złe traktowanie. W końcu forum dyskusyjne służy do dyskutowania, a dyskusja byłaby raczej krótka, gdyby wszyscy się z Tobą zgadzali.

I spokojnie, być może coś źle wyraziłaś, być może ja coś zrozumiałam niezgodnie z Twoimi intencjami. Spróbuj wyjaśnić, a może uda nam siebie nawzajem zrozumieć :)
trusia26
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 139
Rejestracja: 10 wrz 2014, o 08:12
Lokalizacja: centrum

Re: przerażająca rzeczywistosc!

Post autor: trusia26 » 23 lis 2020, o 00:52

Wiesz, jak ktoś mi od pierwszego zdania wyrzucał, że jestem taka i taka, to ja z radością dziękowałam sobie w duchu za zaoszczędzenie mojego czasu.
Dziękuję za podzieleniem się Twoim doświadczeniem, ja się obracam w totalnie innym towarzystwie, mój dziadek był z Ukrainy i czasami zapominam w jakim kraju żyjemy.
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: przerażająca rzeczywistosc!

Post autor: dobranocka14 » 23 lis 2020, o 09:21

brain_out pisze:
22 lis 2020, o 12:26
Jestem urodzona w innej krainie, teraz mieszkam na terenie Polski. Jakiś czas temu założyłam 2 profile na dwóch stronach internetowych lgbt. I mam pytanie, wiele z was walczy o prawa kobiet, walczycie o swoje prawa , idziecie z marszem, chcecie być tolerowane przez innych a sami zachowujecie się jak rasysci, gdy widzicie że człowiek jest obcokrajowca to odrazu macie jakieś zero tolerancji.
A jesteś z Ukrainy, no to nie nie życzę sobie takiej znajomości. Nic nie mam przeciwko. Każdy ma prawo wybierać z kim towarzyszyć. Tylko wtedy nie róbcie tragedii z tego że ludzie nie przyjmują lgbt jak ci co mają równe prawa że społeczeństwem. Zacznijcie od siebie. Zacznijcie tolerować ludzi nie zależnie z którego kraju pochodzi człowiek. U mnie wszystko.



Autorko - alienacja towarzyska, post jak rozumiem dotyczy tego problemu, choć przykra to dotyka sfery prywatnej (być może zagadując trafiłaś na kogoś pochodzącego z rodziny o - nazwijmy to - trudnej historii polsko - ukraińskiej) i nie wpływa na Twoje prawa związane z funkcjonowaniem w Polsce. Nie bardzo można zestawiać ten problem z brakiem pełnych praw dla osób lgbt+.
Różnicę bardzo klarownie wyjaśniła @neutral. 👍
Z drugiej strony rozumiem też Twoje podejście i żal, że być może "tylko" ksenofobia nie pozwoliła komuś na poznanie Ciebie i dopiero wtedy ocenienie jakim jesteś człowiekim.
Nie wiem ile prób nawiązania znajomości podejmowałaś i ile z nich nie miało okazji się rozwinąć tylko dlatego, że ktoś stwierdził - Ukrainka?, a to nie, dziękuję. Mogłabyś coś więcej napisać? Tytuł postu i Twoja wypowiedź sugeruje, że to dominujące doświadczenie acz wszystko zależy od skali.
brain_out
Posty: 9
Rejestracja: 2 mar 2016, o 00:02

Re: przerażająca rzeczywistosc!

Post autor: brain_out » 23 lis 2020, o 14:27

Dla czego w jakiś dziwny sposób wiele z was odbiera napisane przez że mnie jak zarzuty do lgbt?
No za prawo kobiet walczą za również kobiety nie należące do lgbt. Również marszy.!? Za lgbt chodziło o walki za swoje prawa. Wszystko napisane dla porównywania. Ze każdy o coś walczy.rowniez cudzoziemcy którzy przyje tu do Polski też mają prawa być normalnie tolerowane . Przepraszam jeżeli kogoś obrazilam tym że napisałam tu. W tej grupie. Ale z rasistowskim podejściem /hejterswem to zapoznalam się akurat tu.
mgdlna
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 307
Rejestracja: 6 wrz 2020, o 13:44
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: przerażająca rzeczywistosc!

Post autor: mgdlna » 23 lis 2020, o 15:13

brain_out pisze:
23 lis 2020, o 14:27
Dla czego w jakiś dziwny sposób wiele z was odbiera napisane przez że mnie jak zarzuty do lgbt?
No za prawo kobiet walczą za również kobiety nie należące do lgbt. Również marszy.!? Za lgbt chodziło o walki za swoje prawa. Wszystko napisane dla porównywania. Ze każdy o coś walczy.rowniez cudzoziemcy którzy przyje tu do Polski też mają prawa być normalnie tolerowane . Przepraszam jeżeli kogoś obrazilam tym że napisałam tu. W tej grupie. Ale z rasistowskim podejściem /hejterswem to zapoznalam się akurat tu.
Bo krytykując ksenofobię (to o czym piszesz to nie rasizm), sama uogólniłaś i oceniłaś z góry inne środowisko. Niechęć do innych grup społecznych czy narodowościowych można zauważyć wszędzie, obojętnie na jakie grupy sobie podzielisz to społeczeństwo. Skupianie się na jednej i robienie wyrzutów w jedną stronę śmierdzi trochę hipokryzją.
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: przerażająca rzeczywistosc!

Post autor: dobranocka14 » 23 lis 2020, o 15:44

brain_out pisze:
23 lis 2020, o 14:27
Dla czego w jakiś dziwny sposób wiele z was odbiera napisane przez że mnie jak zarzuty do lgbt?
No za prawo kobiet walczą za również kobiety nie należące do lgbt. Również marszy.!? Za lgbt chodziło o walki za swoje prawa. Wszystko napisane dla porównywania. Ze każdy o coś walczy.rowniez cudzoziemcy którzy przyje tu do Polski też mają prawa być normalnie tolerowane . Przepraszam jeżeli kogoś obrazilam tym że napisałam tu. W tej grupie. Ale z rasistowskim podejściem /hejterswem to zapoznalam się akurat tu.
Ponieważ już w pierwszym poście wyraźnie wskazałaś do jakiej grupy masz pretensje. Przykre, ze pochodzenie jest powodem do wyśmiewania, niechęci czy agresji i że takie zachowania nadal mają miejsce. Nie wszyscy na szczęscie tacy są i oby w przyszłości udało Ci się trafić na bardziej otwarte umysły :)
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: przerażająca rzeczywistosc!

Post autor: ImaSumak » 24 lis 2020, o 14:57

Moja pierwsza dziewczyna była Ukrainką. Dzięki niej liznęłam trochę jezyka ukrainskiego i bywalam na Ukrainie. To zaś pchnęło mnie by zdawać na ukrainistykę, gdzie zresztą się dostałam, ale trudno mi było pogodzić kilka kierunków studiów na raz.
Mam też dobrego kolegę Ukraińca od czasów pierwszych studiów.

Gdybym miała generalizować, to napisalabym, że Ukrainki są boskie!
A jestem Polką. :)

I nie probuj mi wmówić Autorko, że jestem adoptowana.
Lubię kiedy kobieta...
goreka
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 707
Rejestracja: 5 wrz 2019, o 15:59

Re: przerażająca rzeczywistosc!

Post autor: goreka » 24 lis 2020, o 17:09

ImaSumak pisze:
24 lis 2020, o 14:57
liznęłam trochę jezyka ukrainskiego
Wobec kilku Twoich wcześniejszych słów, te aż poruszyły pewną strunę we mnie :oops:
Ja natomiast nie chcialabym generalizowac, ale co mi tam... Nie tylko Ukrainki czy Polki są boskie, ale w ogólności Kobiety są super <3
brain_out
Posty: 9
Rejestracja: 2 mar 2016, o 00:02

Re: przerażająca rzeczywistosc!

Post autor: brain_out » 25 lis 2020, o 04:57

ImaSumak pisze:
24 lis 2020, o 14:57
Moja pierwsza dziewczyna była Ukrainką. Dzięki niej liznęłam trochę jezyka ukrainskiego i bywalam na Ukrainie. To zaś pchnęło mnie by zdawać na ukrainistykę, gdzie zresztą się dostałam, ale trudno mi było pogodzić kilka kierunków studiów na raz.
Mam też dobrego kolegę Ukraińca od czasów pierwszych studiów.

Gdybym miała generalizować, to napisalabym, że Ukrainki są boskie!
A jestem Polką. :)

I nie probuj mi wmówić Autorko, że jestem adoptowana.
:wink:
ODPOWIEDZ