Agencja towarzyska...dla lesbijek?

Poważniej, czyli o polityce, sprawach społecznych, ustawodawstwie i naszych prawach.
ODPOWIEDZ
Cara1902
Posty: 6
Rejestracja: 6 maja 2021, o 18:58

Agencja towarzyska...dla lesbijek?

Post autor: Cara1902 » 4 wrz 2021, o 21:38

Cześć i czołem! :*

Przychodzę tego wieczoru do Was z, myślę, interesującym tematem na małą dyskusję (oby kulturalną bez lecących piór), a mianowicie: Co sądzicie o utworzeniu agencji towarzyskiej dla kobiet homoseksualnych? Taka "instytucja" zrzeszająca wyłącznie kobiety wolące kobiety od mężczyzn. Pracownikami byłyby kobiety homo i klientami byłyby kobiety homo, co wyklucza jakiekolwiek interakcje inne niż damsko-męskie. Wiemy jak wyglądają obecne burdele - kobiety hetero/bi mają jako klientów przeważnie mężczyzn i ewentualnie obsługuje parę hetero. A co gdyby stworzyć to samo tylko bez penisów, bez facetów, w 100% dla kobiet? Myślicie, że jest to dobre? Że to potrzebne? Że to dobry pomysł? Otwieram pole do debaty, proszę jedynie o nieobrażanie siebie nawzajem, nie atakowanie użytkowniczek i niehejtowanie kobiet, które pracują w sex-working'u. :D

PS: Wiem, że są strony internetowe, na których można wprowadzić takie funkcje, ażeby kobiety umawiały się na seks za pieniądze z kobietami (czyli prostytuowanie się już jest), ale chodzi mi o to, aby stworzyć agencję towarzyską na takich zasadach, a obecnie takiego czegoś nie ma. :wink:
KillAllNormies9
Posty: 2
Rejestracja: 31 sie 2021, o 17:02

Re: Agencja towarzyska...dla lesbijek?

Post autor: KillAllNormies9 » 4 wrz 2021, o 23:40

Usługa seksualna jest usługą. Czy wobec tego orientacja seksualna usługodawcy jest w ogóle relewantna?
AnnaArendt
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 968
Rejestracja: 25 lut 2017, o 09:54

Re: Agencja towarzyska...dla lesbijek?

Post autor: AnnaArendt » 5 wrz 2021, o 09:27

Ale wiesz ze sutenerstwo (wszystko jedno jakiej jesteś orientacji) jest w tym kraju karalne? Ogłaszają się chętne na kontakt z sugarmom czy seks za pieniądze dla kobiet. Zakładanie agencji towarzyskiej jako przykrywki dla burdelu?
Cara1902
Posty: 6
Rejestracja: 6 maja 2021, o 18:58

Re: Agencja towarzyska...dla lesbijek?

Post autor: Cara1902 » 5 wrz 2021, o 19:41

Jak sama zauważyłaś - jest karalne bez względu na orientację. A jednak istnieją burdele dla hetero.
AnnaArendt
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 968
Rejestracja: 25 lut 2017, o 09:54

Re: Agencja towarzyska...dla lesbijek?

Post autor: AnnaArendt » 5 wrz 2021, o 21:05

Sutenerstwo jest karalne bez względu na orientację :)
AnnaArendt
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 968
Rejestracja: 25 lut 2017, o 09:54

Re: Agencja towarzyska...dla lesbijek?

Post autor: AnnaArendt » 5 wrz 2021, o 21:11

AnnaArendt pisze:
5 wrz 2021, o 21:05
Sutenerstwo jest karalne bez względu na orientację :)
Przepraszam źle odczytałam. Pierwsze wyroki "agencyjne" sięgają lat 90tych (w Polsce). Oczywiście ciężko jest udowodnić czerpanie zysku ze streczycielstwa. To (jak sądzę) trudny biznes, pełen przemocy, choćby ze strony nieprzewidzianych "ochraniarzy". Musiałabyś sprawdzić popyt. Osobiście nie poszłabym do agencji w celu poszukiwania seksu, tak jak nie nawiązałabym relacji sugarmom. Ale to ja. Nie wiem ile lesbijek chciałoby korzystać z takich usług. Mam wrażenie że "rynek wolnej miłości" za darmo jest dosyć prężny.
Awatar użytkownika
gimmeeverything
super forma
super forma
Posty: 4848
Rejestracja: 25 lut 2012, o 16:14
Lokalizacja: ha-ha-Hardcorowo :)

Re: Agencja towarzyska...dla lesbijek?

Post autor: gimmeeverything » 5 wrz 2021, o 21:48

AnnaArendt pisze:
5 wrz 2021, o 21:11
Nie wiem ile lesbijek chciałoby korzystać z takich usług. Mam wrażenie że "rynek wolnej miłości" za darmo jest dosyć prężny.
zdecydowanie! = co najmniej tak prężny, jak używane w tym celu strap-ony :twisted:
...i nawet jak upadnę, to wstanę - a wtedy TY masz przejebane :twisted:
0k0b0ga
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 443
Rejestracja: 5 sty 2017, o 01:11

Re: Agencja towarzyska...dla lesbijek?

Post autor: 0k0b0ga » 5 wrz 2021, o 21:58

Ciekawe wnioski w odpowiedziach w kontekscie tego, ze autorka nigdzie nie napisala, ze chce taka agencje stworzyc albo ze nawet sie przymierza. Glodnemu chleb na mysli?
Awatar użytkownika
neutrall
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 345
Rejestracja: 5 kwie 2014, o 16:27

Re: Agencja towarzyska...dla lesbijek?

Post autor: neutrall » 5 wrz 2021, o 22:30

AnnaArendt pisze:
5 wrz 2021, o 21:11
Mam wrażenie że "rynek wolnej miłości" za darmo jest dosyć prężny.
Tak. Na jedną noc, stosunkowowo nie ma problemów aby kogoś znaleźć. Tylko w tym kontekście, kwestie zdrowia skutecznie zniechęcają...

O.... Tak apropos, taki temat już chyba się kiedyś pojawił...
https://kobiety-kobietom.com/forum/viewtopic.php?f=1&t=26282&p=786831#p786831
''Wolność to stan umysłu''
Ella_Bronia
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 619
Rejestracja: 15 mar 2013, o 18:41

Re: Agencja towarzyska...dla lesbijek?

Post autor: Ella_Bronia » 5 wrz 2021, o 22:35

Z tego co znam lesbijki, to raczej nie sądzę zeby wiekszosc z nich była zainteresowana seksem za pieniądze. To nie bardzo koresponduje z tym czego kobiety oczekują od relacji. Widac to chociazby po ich stosunku do biseksualistek. Wiekszośc szuka stalego zwiazku, a nie seksu.
Awatar użytkownika
gimmeeverything
super forma
super forma
Posty: 4848
Rejestracja: 25 lut 2012, o 16:14
Lokalizacja: ha-ha-Hardcorowo :)

Re: Agencja towarzyska...dla lesbijek?

Post autor: gimmeeverything » 5 wrz 2021, o 23:03

Ella_Bronia pisze:
5 wrz 2021, o 22:35
Z tego co znam lesbijki, to raczej nie sądzę zeby wiekszosc z nich była zainteresowana seksem za pieniądze. To nie bardzo koresponduje z tym czego kobiety oczekują od relacji. Widac to chociazby po ich stosunku do biseksualistek. Wiekszośc szuka stalego zwiazku, a nie seksu.
:lol:

jasne, jasne :lol:

- na zasadzie: zakupy wcale mnie nie kręcą, ale przecież muszę oblecieć kilka sklepów, żeby znaleźć to, co chcę :D
...i nawet jak upadnę, to wstanę - a wtedy TY masz przejebane :twisted:
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Agencja towarzyska...dla lesbijek?

Post autor: ImaSumak » 6 wrz 2021, o 02:16

Cara1902 pisze:
4 wrz 2021, o 21:38
Cześć i czołem! :*

Przychodzę tego wieczoru do Was z, myślę, interesującym tematem na małą dyskusję (oby kulturalną bez lecących piór), a mianowicie: Co sądzicie o utworzeniu agencji towarzyskiej dla kobiet homoseksualnych? Taka "instytucja" zrzeszająca wyłącznie kobiety wolące kobiety od mężczyzn. Pracownikami byłyby kobiety homo i klientami byłyby kobiety homo, co wyklucza jakiekolwiek interakcje inne niż damsko-męskie. Wiemy jak wyglądają obecne burdele - kobiety hetero/bi mają jako klientów przeważnie mężczyzn i ewentualnie obsługuje parę hetero. A co gdyby stworzyć to samo tylko bez penisów, bez facetów, w 100% dla kobiet? Myślicie, że jest to dobre? Że to potrzebne? Że to dobry pomysł? Otwieram pole do debaty, proszę jedynie o nieobrażanie siebie nawzajem, nie atakowanie użytkowniczek i niehejtowanie kobiet, które pracują w sex-working'u. :D

PS: Wiem, że są strony internetowe, na których można wprowadzić takie funkcje, ażeby kobiety umawiały się na seks za pieniądze z kobietami (czyli prostytuowanie się już jest), ale chodzi mi o to, aby stworzyć agencję towarzyską na takich zasadach, a obecnie takiego czegoś nie ma. :wink:
Niestety nie pamiętam daty, ale zecydowanie przed końcem XX w. w Paryżu otworzono pierwszą knajpę z dark roomem dla kobiet les. Nie przyjęła się. Szybko ją więc zamknięto.

W Twoim przypadku też może się okazać, że nie wypali. Kobiety to jednak inny konstrukt niż mężczyźni.
Lubię kiedy kobieta...
AnnaArendt
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 968
Rejestracja: 25 lut 2017, o 09:54

Re: Agencja towarzyska...dla lesbijek?

Post autor: AnnaArendt » 6 wrz 2021, o 06:11

0k0b0ga pisze:
5 wrz 2021, o 21:58
Ciekawe wnioski w odpowiedziach w kontekscie tego, ze autorka nigdzie nie napisala, ze chce taka agencje stworzyc albo ze nawet sie przymierza. Glodnemu chleb na mysli?
Jak rozumiem zdanie "co sądzicie o utworzeniu takiej agencji tylko dla kobiet" nie konotuje chęci jej stworzenia...
0k0b0ga
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 443
Rejestracja: 5 sty 2017, o 01:11

Re: Agencja towarzyska...dla lesbijek?

Post autor: 0k0b0ga » 6 wrz 2021, o 10:13

To jest pytanie, ktore rownie dobrze moze wynikac z ciekawosci i tak je odbieram.
AnnaArendt
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 968
Rejestracja: 25 lut 2017, o 09:54

Re: Agencja towarzyska...dla lesbijek?

Post autor: AnnaArendt » 6 wrz 2021, o 11:18

0k0b0ga pisze:
6 wrz 2021, o 10:13
To jest pytanie, ktore rownie dobrze moze wynikac z ciekawosci i tak je odbieram.
To dla jej ciekawości odpowiadamy tak jakby założyć chciala
Cara1902
Posty: 6
Rejestracja: 6 maja 2021, o 18:58

Re: Agencja towarzyska...dla lesbijek?

Post autor: Cara1902 » 6 wrz 2021, o 15:56

Pozwólcie, że rozwieję Wasze wątpliwości - nie, nie chcę i nie zamierzam, a nawet nie myślałam, abym miała założyć takową agencję. Pytanie jest czysto teoretyczne w kategorii "czy jest na to zapotrzebowanie w społeczeństwie". To tak jakbym Was zapytała, czy Waszym zdaniem zakładanie szkół tylko dla dziewczyn jest dobre, potrzebne. Nigdzie w tym nie ma mojej inicjatywy zbudowania takiej szkoły, lecz pytam o Wasze prywatne zdanie, co sądzicie gdyby, czysto teoretycznie mówiąc, taką szkołę by wybudowano lub upubliczniono informację, że powstał taki pomysł.
Clear-Sky
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 99
Rejestracja: 6 maja 2021, o 19:03

Re: Agencja towarzyska...dla lesbijek?

Post autor: Clear-Sky » 6 wrz 2021, o 21:41

Wydaje mi się, że za bardzo szukacie tutaj drugie dno ;) to tylko zwykłe pytanie. Nie ma potrzeby, by je psychoanalizować na miliony sposobów.
Ktoś tutaj wspomniał, moim zdaniem chyba słusznie - kobieta ma jednak trochę inne myślenie niż mężczyzna. Bardziej emocjonalnie podchodzimy do różnych zagadnień, w tym spraw miłosnych. Może dlatego nie ma takiego zapotrzebowania na takie miejsce. Kto wie...
Ella_Bronia
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 619
Rejestracja: 15 mar 2013, o 18:41

Re: Agencja towarzyska...dla lesbijek?

Post autor: Ella_Bronia » 7 wrz 2021, o 16:18

0k0b0ga pisze:
6 wrz 2021, o 10:13
To jest pytanie, ktore rownie dobrze moze wynikac z ciekawosci i tak je odbieram.
Czytujesz czasem ogłoszenia towarzyskie na tym portalu? Widzialam tutaj wsród ogłoszeń oferty od kobiet, które w delikatny sposób proponowały seks za pieniądze. Ostatni NP. było ogłoszenie skierowane do sugar mum.
Takie ogłoszenia ukazują się tutaj dość regularnie.
Clear-Sky
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 99
Rejestracja: 6 maja 2021, o 19:03

Re: Agencja towarzyska...dla lesbijek?

Post autor: Clear-Sky » 7 wrz 2021, o 20:44

Ella_Bronia pisze:
7 wrz 2021, o 16:18
Widzialam tutaj wsród ogłoszeń oferty od kobiet, które w delikatny sposób proponowały seks za pieniądze. Ostatni NP. było ogłoszenie skierowane do sugar mum.
Widziałam tamto ogłoszenie, teraz nie mogę go znaleźć. Tyle, że ono wyglądało bardziej na szukanie regularnego sponsoringu niż pojedynczy seks. Cóż, co kto lubi.
new_beginning32
Posty: 9
Rejestracja: 27 lip 2019, o 20:15

Re: Agencja towarzyska...dla lesbijek?

Post autor: new_beginning32 » 8 wrz 2021, o 17:47

Ella_Bronia pisze:
5 wrz 2021, o 22:35
Z tego co znam lesbijki, to raczej nie sądzę zeby wiekszosc z nich była zainteresowana seksem za pieniądze. To nie bardzo koresponduje z tym czego kobiety oczekują od relacji. Widac to chociazby po ich stosunku do biseksualistek. Wiekszośc szuka stalego zwiazku, a nie seksu.
Też jestem tego samego zdania
new_beginning32
Posty: 9
Rejestracja: 27 lip 2019, o 20:15

Re: Agencja towarzyska...dla lesbijek?

Post autor: new_beginning32 » 8 wrz 2021, o 17:51

AnnaArendt pisze:
6 wrz 2021, o 06:11
0k0b0ga pisze:
5 wrz 2021, o 21:58
Ciekawe wnioski w odpowiedziach w kontekscie tego, ze autorka nigdzie nie napisala, ze chce taka agencje stworzyc albo ze nawet sie przymierza. Glodnemu chleb na mysli?
Jak rozumiem zdanie "co sądzicie o utworzeniu takiej agencji tylko dla kobiet" nie konotuje chęci jej stworzenia...
Też tak zrozumiałam, czarno na białym, wprost wynika z treści posta, ktoś się wypuścił, chciał zabłysnąć, ale nie wyszło i kombinuje jak się z tego wykręcić, zamiast wziąć wypuche na klatę ;) zdarza się nawet najlepszym, spoko ;)
ODPOWIEDZ