Sytuacja na polsko-białoruskiej granicy

Poważniej, czyli o polityce, sprawach społecznych, ustawodawstwie i naszych prawach.
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Sytuacja na polsko-białoruskiej granicy

Post autor: ImaSumak » 20 lis 2021, o 22:06

davergne pisze:
20 lis 2021, o 21:35
she76 pisze:
20 lis 2021, o 21:24
Tym bardziej dziwi mnie trochę, że nie rozumiesz sytuacji, w której znaleźli się ci migranci. Żeby mogli być deportowani to musieliby najpierw przejść przez którąś granicę, a oni utknęli. I ani w prawo ani w lewo. Przez wiele dni na zimnie. Podjudzani przez białoruskich pograniczników i słysząc strzały nad głowami. A jak już którymś udało się przejść granicę( tak dobrze strzeżoną ) to byli zdani sami na siebie w ciemnym lesie, albo łapani i przepychani znowu do "pułapki".
Zresztą, mieszkańcy przygranicznych miejscowości pomagają tym, których znajdują. Bo ciężko nie pomóc, gdy widzi się wycieńczonego człowieka. Tak po prostu, z odruchu serca...A przecież mogliby ich zostawić na śmierć, bo przecież to groźny, agresywny muzułmanin, zagrażający Polsce.

P.S. Kosę pod żebro wszędzie możesz dostać, nawet w Polsce i niekoniecznie nocą w ślepej uliczce...Wystarczy oglądać programy informacyjne.
No cóż.. jakich opini ja się mogłam spodziewać na babskim forum :podbite oczko:
Czyli że masz coś przeciwko kobiecym forom, czy kobietom?
A może tak merytorycznie, a nie, że jeśli zdanie jakieś Foremki czy Foremek Ci nie odpowiada, to wszystkie kobiety głupie.
Lubię kiedy kobieta...
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Sytuacja na polsko-białoruskiej granicy

Post autor: dobranocka14 » 20 lis 2021, o 22:07

nataliagk pisze:
20 lis 2021, o 20:30
dobranocka14 pisze:
20 lis 2021, o 19:49
Napisałam bardzo świadomie, chciałam zobaczyć co jest dla Ciebie głównym problemem a jest nim to, że Twoim zdaniem KAŻDY muzułmanin to potencjalny morderca/gwałciciel. Dokonujesz generalizacji. Zauważ jednak, że rozmowa dotyczy oceny sposobu działań [/u]naszych służb mundurowych a nie tego czy należy przepuszczać każdego, kto próbuje nielegalnie przekroczyć granicę.To jednak spora różnica, nieprawdaż? :)
Nie, nie uważam, że każdy z tych muzułmanów koczujących na granicy to potencjalny morderca/gwałciciel. Podkreśliłam przecież, że większość z nich nie ma złych zamiarów. Ale pochodzą z krajów, w których, jak sama to określiłaś, sięgają macki ISIS.
Jest takie powiedzenie "wszystko to co słyszymy przed „ale” jest nieważne".
Awatar użytkownika
nataliagk
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 519
Rejestracja: 25 paź 2019, o 20:01

Re: Sytuacja na polsko-białoruskiej granicy

Post autor: nataliagk » 20 lis 2021, o 22:14

dobranocka14 pisze:
20 lis 2021, o 22:07
Jest takie powiedzenie "wszystko to co słyszymy przed „ale” jest nieważne".
A czy gdy powiem np., że "Najczęściej jeżdżę na nartach, ale czasami jeżdżę też na łyżwach" również wypowiedź przed "ale" jest nieważna? Generalizujesz
davergne
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 391
Rejestracja: 6 cze 2020, o 20:19

Re: Sytuacja na polsko-białoruskiej granicy

Post autor: davergne » 20 lis 2021, o 22:19

ImaSumak pisze:
20 lis 2021, o 22:06
davergne pisze:
20 lis 2021, o 21:35
she76 pisze:
20 lis 2021, o 21:24
Tym bardziej dziwi mnie trochę, że nie rozumiesz sytuacji, w której znaleźli się ci migranci. Żeby mogli być deportowani to musieliby najpierw przejść przez którąś granicę, a oni utknęli. I ani w prawo ani w lewo. Przez wiele dni na zimnie. Podjudzani przez białoruskich pograniczników i słysząc strzały nad głowami. A jak już którymś udało się przejść granicę( tak dobrze strzeżoną ) to byli zdani sami na siebie w ciemnym lesie, albo łapani i przepychani znowu do "pułapki".
Zresztą, mieszkańcy przygranicznych miejscowości pomagają tym, których znajdują. Bo ciężko nie pomóc, gdy widzi się wycieńczonego człowieka. Tak po prostu, z odruchu serca...A przecież mogliby ich zostawić na śmierć, bo przecież to groźny, agresywny muzułmanin, zagrażający Polsce.

P.S. Kosę pod żebro wszędzie możesz dostać, nawet w Polsce i niekoniecznie nocą w ślepej uliczce...Wystarczy oglądać programy informacyjne.
No cóż.. jakich opini ja się mogłam spodziewać na babskim forum :podbite oczko:
Czyli że masz coś przeciwko kobiecym forom, czy kobietom?
A może tak merytorycznie, a nie, że jeśli zdanie jakieś Foremki czy Foremek Ci nie odpowiada, to wszystkie kobiety głupie.
Nie ImoS.. chodziło mi bardziej o to, że kobiety od facetów odróżnia to, że kobiety są bardziej wrażliwe na krzywdę innych i mają więcej współczucia (statystycznie). W zasadzie to te cechy mnie najbardziej przyciągają w kobiecym charakterze. Ja przez swoje doświadczenia i charakter mam trochę znieczulicę.
Swoją postawą w tym temacie nie chodzi mi o udowodnienie tego, że ktoś "jest głupszy", tylko bardziej tłumaczenie dziewczyną z tego forum, żeby nie czuły się źle, że "nasi" komuś krzywdę robią bo tak nie jest.
Myślałam, że prawie nikt mnie nie czyta... a tu prosze- Ima ciągle czeka na moje "potknięcie" :wink:
Filmy les na www.violka.pl
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Sytuacja na polsko-białoruskiej granicy

Post autor: dobranocka14 » 20 lis 2021, o 23:50

nataliagk pisze:
20 lis 2021, o 22:14
dobranocka14 pisze:
20 lis 2021, o 22:07
Jest takie powiedzenie "wszystko to co słyszymy przed „ale” jest nieważne".
A czy gdy powiem np., że "Najczęściej jeżdżę na nartach, ale czasami jeżdżę też na łyżwach" również wypowiedź przed "ale" jest nieważna? Generalizujesz
Faktycznie, wychwyciłaś kontekst tematu.
Twoje "ale" jest usprawiedliwieniem dla umierania ludzi w lesie. Tyle.
Awatar użytkownika
nataliagk
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 519
Rejestracja: 25 paź 2019, o 20:01

Re: Sytuacja na polsko-białoruskiej granicy

Post autor: nataliagk » 21 lis 2021, o 00:10

dobranocka14 pisze:
20 lis 2021, o 23:50
Faktycznie, wychwyciłaś kontekst tematu.
Nie chodziło mi o wychwycenie kontekstu tematu, tylko o pokazanie, że nie zawsze słowo "ale" unieważnia to, co się napisało przed nim, a właśnie tak to przedstawiłaś w poprzednim poście
dobranocka14 pisze:
20 lis 2021, o 23:50
Twoje "ale" jest usprawiedliwieniem dla umierania ludzi w lesie. Tyle.
Moje "ale" nie jest usprawiedliwieniem dla umierania ludzi, tylko dowodem na to, że nie wolno ich wpuścić na teren Polski bez kontroli, bo pochodzą z krajów niebezpiecznych dla turystów (sama przy okazji wypowiedzi o skandynawskich turystkach oceniłaś te kraje jako niebezpieczne). Nikt na granicy by nie ucierpiał, gdyby oni spokojnie ustawili się w kolejce na przejściu granicznym, żeby poprosić o azyl. Ale woleli szturmować granicę i przekraczać ją nielegalnie już od samego początku
she76
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 574
Rejestracja: 17 lip 2017, o 15:12

Re: Sytuacja na polsko-białoruskiej granicy

Post autor: she76 » 21 lis 2021, o 09:45

nataliagk pisze:
21 lis 2021, o 00:10

Moje "ale" nie jest usprawiedliwieniem dla umierania ludzi, tylko dowodem na to, że nie wolno ich wpuścić na teren Polski bez kontroli, bo pochodzą z krajów niebezpiecznych dla turystów
Możesz doprecyzować o jakie niebezpieczeństwo chodzi?
Awatar użytkownika
nataliagk
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 519
Rejestracja: 25 paź 2019, o 20:01

Re: Sytuacja na polsko-białoruskiej granicy

Post autor: nataliagk » 21 lis 2021, o 10:15

marinnaWR pisze:
20 lis 2021, o 21:30
Nie musisz już trzymać kciuków, Białorusini już ich przegonili z polskiej granicy na polecenie Merkel.
No rzeczywiście: https://www.rmf24.pl/raporty/raport-sta ... rp_state=1 :roll:
she76 pisze:
21 lis 2021, o 09:45
Możesz doprecyzować o jakie niebezpieczeństwo chodzi?
Oczywiście, że mogę. Chodzi o zagrożenie zamachami terrorystycznymi. W Syrii i Iraku jest mnóstwo bojowników ISIS, więc jest bardzo duże zagrożenie, że są oni również w grupie migrantów.
Sytuację na granicy mogę porównać do wejścia na pokład samolotu. Dlaczego obecnie nie ma zamachów terrorystycznych z udziałem tego środka transportu? Bo każdy pasażer jest dokładnie sprawdzany, zarówno ich dokumenty, jak i bagaże.
A teraz wyobraź sobie sytuację, że jakiś pasażer próbuje siłą, bez kontroli wejść na pokład samolotu i obrzuca obsługę kamieniami. Czy w związku z tym należy go wpuścić na pokład? No bo przecież on "tylko" chce dolecieć do miejsca docelowego.
Co byłyby warte nasze służby mundurowe, gdyby pozwoliły przejść bez kontroli tym migrantom przez granicę UE i NATO? Chcecie, żeby Polska była postrzegana przez świat, jako pomocnik reżimu białoruskiego? Bo właśnie o to tu chodzi - Łukaszenka chce za pomocą migrantów załatwić zniesienie unijnych sankcji, przez które pali mu się grunt pod nogami
marinnaWR
super forma
super forma
Posty: 2070
Rejestracja: 21 maja 2008, o 02:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sytuacja na polsko-białoruskiej granicy

Post autor: marinnaWR » 21 lis 2021, o 11:12

nataliagk pisze:
21 lis 2021, o 10:15
marinnaWR pisze:
20 lis 2021, o 21:30
Nie musisz już trzymać kciuków, Białorusini już ich przegonili z polskiej granicy na polecenie Merkel.
No rzeczywiście: https://www.rmf24.pl/raporty/raport-sta ... rp_state=1 :roll:
cytat z twojego linka :
Na Lubelszczyźnie naturalną zaporą jest Bug.
Ah jak cudownie, naturalna zapora :slonko: to ta, na której potopili się imigranci :slonko:
she76
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 574
Rejestracja: 17 lip 2017, o 15:12

Re: Sytuacja na polsko-białoruskiej granicy

Post autor: she76 » 21 lis 2021, o 11:38

nataliagk pisze:
21 lis 2021, o 10:15
marinnaWR pisze:
20 lis 2021, o 21:30
Nie musisz już trzymać kciuków, Białorusini już ich przegonili z polskiej granicy na polecenie Merkel.
No rzeczywiście: https://www.rmf24.pl/raporty/raport-sta ... rp_state=1 :roll:
she76 pisze:
21 lis 2021, o 09:45
Możesz doprecyzować o jakie niebezpieczeństwo chodzi?
Oczywiście, że mogę. Chodzi o zagrożenie zamachami terrorystycznymi. W Syrii i Iraku jest mnóstwo bojowników ISIS, więc jest bardzo duże zagrożenie, że są oni również w grupie migrantów.
Sytuację na granicy mogę porównać do wejścia na pokład samolotu. Dlaczego obecnie nie ma zamachów terrorystycznych z udziałem tego środka transportu? Bo każdy pasażer jest dokładnie sprawdzany, zarówno ich dokumenty, jak i bagaże.
A teraz wyobraź sobie sytuację, że jakiś pasażer próbuje siłą, bez kontroli wejść na pokład samolotu i obrzuca obsługę kamieniami. Czy w związku z tym należy go wpuścić na pokład? No bo przecież on "tylko" chce dolecieć do miejsca docelowego.
Co byłyby warte nasze służby mundurowe, gdyby pozwoliły przejść bez kontroli tym migrantom przez granicę UE i NATO? Chcecie, żeby Polska była postrzegana przez świat, jako pomocnik reżimu białoruskiego? Bo właśnie o to tu chodzi - Łukaszenka chce za pomocą migrantów załatwić zniesienie unijnych sankcji, przez które pali mu się grunt pod nogami
Jak najbardziej, kontrole na lotnisku, na granicy są potrzebne. Zauważ jednak różnicę, że gdyby na lotnisku nie wpuszczono na pokład samolotu potencjalnego terrorysty, to nie zamarzłby on pod płotem. I pewne jest, że zostałby poddany odpowiednim procedurom. Nikt nie wystawiłby go na dwór i nie zmuszał do przebywania na zimnie kilka/kilkanaście dni i nocy aż problem rozwiąże się sam w sposób naturalny ( czyt. zgon ).
marinnaWR
super forma
super forma
Posty: 2070
Rejestracja: 21 maja 2008, o 02:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sytuacja na polsko-białoruskiej granicy

Post autor: marinnaWR » 21 lis 2021, o 11:41

nataliagk pisze:
21 lis 2021, o 10:15
marinnaWR pisze:
20 lis 2021, o 21:30
Nie musisz już trzymać kciuków, Białorusini już ich przegonili z polskiej granicy na polecenie Merkel.
No rzeczywiście: https://www.rmf24.pl/raporty/raport-sta ... rp_state=1 :roll:
A widzisz różnicę między grupą 100 "agresywnych" imigrantów a tysiącami, które tam stały parę dni temu ?
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Sytuacja na polsko-białoruskiej granicy

Post autor: dobranocka14 » 21 lis 2021, o 12:38

nataliagk pisze:
21 lis 2021, o 00:10
dobranocka14 pisze:
20 lis 2021, o 23:50
Faktycznie, wychwyciłaś kontekst tematu.
Nie chodziło mi o wychwycenie kontekstu tematu, tylko o pokazanie, że nie zawsze słowo "ale" unieważnia to, co się napisało przed nim, a właśnie tak to przedstawiłaś w poprzednim poście
Jest coś takiego jak czytaj kontekstowe.
dobranocka14 pisze:
20 lis 2021, o 23:50
Twoje "ale" jest usprawiedliwieniem dla umierania ludzi w lesie. Tyle.
Moje "ale" nie jest usprawiedliwieniem dla umierania ludzi, tylko dowodem na to, że nie wolno ich wpuścić na teren Polski bez kontroli,
Tylko, że tego nikt nie postuluje. Pisałam o tym już kilkakrotnie, wrzuciłam link dla naświetlenia w czym widzę problem (nie tylko zresztą ja), nawet podkreślałam tekst. Nie wiem jak łączysz postulaty o umożliwienie udzielenia pomocy z postulatem (którego nie ma) niekontrolowanego wpuszczania wszystkich, którzy granicę chcą nielegalnie przekroczyć. Nie potrafisz wykazać związku.

Nakręciłaś się, że przyjdą do Ciebie, okradną, zgwałcą i utną głowę i ze strachu nie widzisz, że rozmawiamy o czymś innym. Jest jeszcze opcja, że jesteś rasistką i wtedy celowo całą retoryka opierasz na wzbudzaniu strachu i celowo pomijasz argumenty drugiej strony.
pochodzą z krajów niebezpiecznych dla turystów (sama przy okazji wypowiedzi o skandynawskich turystkach oceniłaś te kraje jako niebezpieczne).


I kolejny raz, brak związku z udzielaniem pomocy i ludzkim traktowaniem koczujących w pasie przygranicznym.

Nikt na granicy by nie ucierpiał, gdyby oni spokojnie ustawili się w kolejce na przejściu granicznym, żeby poprosić o azyl.
Świetna rada, niczym rzeczniczki SG o składaniu skarg.

@nataligk, dalsza wymiana zdań w tym temacie nie ma sensu.
Awatar użytkownika
nataliagk
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 519
Rejestracja: 25 paź 2019, o 20:01

Re: Sytuacja na polsko-białoruskiej granicy

Post autor: nataliagk » 21 lis 2021, o 12:39

marinnaWR pisze:
21 lis 2021, o 11:12
cytat z twojego linka :
Na Lubelszczyźnie naturalną zaporą jest Bug.
Ah jak cudownie, naturalna zapora :slonko: to ta, na której potopili się imigranci :slonko:
To po co nielegalnie przekroczyli granicę? Na własną odpowiedzialność weszli do lodowatej wody, po tym, jak wcześniej szturmem przedarli się do Polski. Gdyby zgodnie z procedurami ustawili się na przejściu granicznym to by żyli
she76 pisze:
21 lis 2021, o 11:38
Jak najbardziej, kontrole na lotnisku, na granicy są potrzebne. Zauważ jednak różnicę, że gdyby na lotnisku nie wpuszczono na pokład samolotu potencjalnego terrorysty, to nie zamarzłby on pod płotem. I pewne jest, że zostałby poddany odpowiednim procedurom. Nikt nie wystawiłby go na dwór i nie zmuszał do przebywania na zimnie kilka/kilkanaście dni i nocy aż problem rozwiąże się sam w sposób naturalny ( czyt. zgon ).
A czy gdyby ktoś siłą próbował się wedrzeć na teren samolotu, bez kontroli, to czy służby wytłumaczyłyby grzecznie tej osobie, że nie wolno tego robić i odesłałyby go z powrotem tam, skąd przybył? Nie, dostałby zarzuty za próbę siłowego wejścia na pokład samolotu i obrzucenie obsługi kamieniami. Nasze służby robią właśnie to, co wyżej opisałam - instruują migrantów, że nie wolno nielegalnie przekraczać granicy i odsyłają ich z powrotem. Nikt tym ludziom nie każe stać na mrozie przy zasiekach. Białorusini stworzyli dla nich "miasteczko", w którym mogą zjeść ciepły posiłek, ogrzać się, mają zapewnione suche ubrania: https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/202 ... czy-kebab/ . Migranci żartują między sobą, że brakuje jeszcze tylko pubu i kina.
A nawet, jeżeli tym imigrantom udałoby się przedrzeć przez polską granicę, to co dalej? Mieliby pieszo przejść 700 km do niemieckiej granicy? A może polskie służby powinny podstawić autokary, a osoby prywatne, które chcą pomóc - przewozić tych migrantów samochodami osobowymi? Fajnie jest komuś (Niemcom) podrzucić kukułcze jajo i powiedzieć: "Teraz wy się martwcie, to nie nasz problem"? Chcecie, żeby nas wyrzucili z UE, za to, że nie potrafimy bronić jej granic?
Awatar użytkownika
nataliagk
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 519
Rejestracja: 25 paź 2019, o 20:01

Re: Sytuacja na polsko-białoruskiej granicy

Post autor: nataliagk » 21 lis 2021, o 12:56

dobranocka14 pisze:
21 lis 2021, o 12:38
Jest jeszcze opcja, że jesteś rasistką i wtedy celowo całą retoryka opierasz na wzbudzaniu strachu i celowo pomijasz argumenty drugiej strony.
To, że obawiam się bojowników Państwa Islamskiego nie ma nic wspólnego z rasizmem. To ci terroryści zniszczyli wspaniałą arabską kulturę i sprawili, że ludzie stali się bardziej podejrzliwi wobec muzułmanów. Arabowie mają niewątpliwy wkład w rozwój cywilizacji i kultury świata. Ale dopóki ISIS rządzi w Syrii, czy Iraku, dopóty nie powinno być zgody na wpuszczanie nielegalnych imigrantów z tych krajów i pozwalania im siłą wdzierać się na teren Polski, czy innych krajów UE.
Do tej pory nasza dyskusja była kulturalna i na poziomie, wymieniałyśmy poglądy i przedstawiałyśmy swoje zdanie. Zarzucając mi rasizm sprowadziłaś tę debatę do żenującego poziomu i nie mam zamiaru w niej dalej uczestniczyć
wojtek
super forma
super forma
Posty: 2878
Rejestracja: 19 lis 2016, o 21:43

Re: Sytuacja na polsko-białoruskiej granicy

Post autor: wojtek » 21 lis 2021, o 13:32

Europejczyk żeby wejść do kawiarni, kina czy własnej pracy, to potrzebuje dziś paszportu (green pass, czy jak to tam nazwali).
ale banda przestępców, którzy rzucając kamieniami i kłodami w obce wojsko na cudzej granicy, próbując nielegalnie wedrzeć się do cudzego kraju, nie mając przy tym ani dokumentów, ani testów na koronę, ani kodów QR informujących o szczepieniu, ma pełne prawo wejść tam gdzie chce?
chyba się co niektórym porządnie we łbach poprzestawiało.
she76
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 574
Rejestracja: 17 lip 2017, o 15:12

Re: Sytuacja na polsko-białoruskiej granicy

Post autor: she76 » 21 lis 2021, o 18:10

Ja, ja, natűrlich. Wir sind Űbermenschen...
davergne
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 391
Rejestracja: 6 cze 2020, o 20:19

Re: Sytuacja na polsko-białoruskiej granicy

Post autor: davergne » 21 lis 2021, o 18:43

she76 pisze:
21 lis 2021, o 18:10
Ja, ja, natűrlich. Wir sind Űbermenschen...
Pomyliłaś fora nazistko :shock:

Just kidding :D
Filmy les na www.violka.pl
she76
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 574
Rejestracja: 17 lip 2017, o 15:12

Re: Sytuacja na polsko-białoruskiej granicy

Post autor: she76 » 21 lis 2021, o 19:08

davergne pisze:
21 lis 2021, o 18:43
she76 pisze:
21 lis 2021, o 18:10
Ja, ja, natűrlich. Wir sind Űbermenschen...
Pomyliłaś fora nazistko :shock:

Just kidding :D
Naprawdę? To powód do żartów ? To nie ja straszę wszystkich migrantami, nie ja palę kukłę Żyda, nie ja rzucam kamieniami i petardami w uczestników marszów równości...
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Sytuacja na polsko-białoruskiej granicy

Post autor: dobranocka14 » 21 lis 2021, o 19:38

nataliagk pisze:
21 lis 2021, o 12:56
dobranocka14 pisze:
21 lis 2021, o 12:38
Jest jeszcze opcja, że jesteś rasistką i wtedy celowo całą retoryka opierasz na wzbudzaniu strachu i celowo pomijasz argumenty drugiej strony.
To, że obawiam się bojowników Państwa Islamskiego nie ma nic wspólnego z rasizmem. To ci terroryści zniszczyli wspaniałą arabską kulturę i sprawili, że ludzie stali się bardziej podejrzliwi wobec muzułmanów. Arabowie mają niewątpliwy wkład w rozwój cywilizacji i kultury świata. Ale dopóki ISIS rządzi w Syrii, czy Iraku, dopóty nie powinno być zgody na wpuszczanie nielegalnych imigrantów z tych krajów i pozwalania im siłą wdzierać się na teren Polski, czy innych krajów UE.
Do tej pory nasza dyskusja była kulturalna i na poziomie, wymieniałyśmy poglądy i przedstawiałyśmy swoje zdanie. Zarzucając mi rasizm sprowadziłaś tę debatę do żenującego poziomu i nie mam zamiaru w niej dalej uczestniczyć
Rozmowa z Tobą w tym temacie przypomina rozmowę ze ścianą a nie debatę. Jak mantrę klepiesz w kółko jedno i to samo, nie zwracasz uwagi na moje pytania ani temat rozmowy tylko uporczywie powtarzasz, że nie chcesz muzułmanów w Polsce, choć temat rozmowy jest zupełnie inny i ja nigdzie wnoszę takich postulatów. Nie masz żadnego argumentu za nieudzieleniem pomocy humanitarnej tym ludziom, dlatego celowo omijasz ten temat lub jesteś tak silnie uprzedzona, że nie jesteś w stanie zaakceptować możliwości udzielenia im pomocy.
Rozmawiając z Tobą mam wrażenie oglądania wiadomości TVP., odwracasz uwagę od problemu żeby mieć okazję do przedstawienia swoich uprzedzeń.

PS. Sprawdź sobie czym charakteryzuje się debata.
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Sytuacja na polsko-białoruskiej granicy

Post autor: dobranocka14 » 21 lis 2021, o 19:45

davergne pisze:
21 lis 2021, o 18:43

Pomyliłaś fora nazistko :shock:

Just kidding :D
Nowa jakość "debaty".
Awatar użytkownika
nataliagk
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 519
Rejestracja: 25 paź 2019, o 20:01

Re: Sytuacja na polsko-białoruskiej granicy

Post autor: nataliagk » 21 lis 2021, o 20:03

dobranocka14 pisze:
21 lis 2021, o 19:38
Rozmowa z Tobą w tym temacie przypomina rozmowę ze ścianą a nie debatę. Jak mantrę klepiesz w kółko jedno i to samo, nie zwracasz uwagi na moje pytania ani temat rozmowy tylko uporczywie powtarzasz, że nie chcesz muzułmanów w Polsce, choć temat rozmowy jest zupełnie inny i ja nigdzie wnoszę takich postulatów. Nie masz żadnego argumentu za nieudzieleniem pomocy humanitarnej tym ludziom, dlatego celowo omijasz ten temat lub jesteś tak silnie uprzedzona, że nie jesteś w stanie zaakceptować możliwości udzielenia im pomocy.
Rozmawiając z Tobą mam wrażenie oglądania wiadomości TVP., odwracasz uwagę od problemu żeby mieć okazję do przedstawienia swoich uprzedzeń.

PS. Sprawdź sobie czym charakteryzuje się debata.
Odpowiadałam na pytanie "she76", która poprosiła mnie o doprecyzowanie, co mam na myśli, pisząc o niebezpieczeństwie. A Ty twierdzisz, że nie piszę na temat, no bo przecież to Ty i tylko Ty ustalasz, co jest tematem debaty. Poczułaś się zignorowana, że nie odpowiedziałam na Twoje pytanie, dodatkowo sugerując, że jestem rasistką, która namawia do nietolerancji wobec muzułmanów. Wciskasz mi coś, czego nie popieram. Kieruję się w życiu szacunkiem do drugiego człowieka, pomagam, kiedy tylko mogę. Ale nie toleruję poglądów ISIS, Państwa Islamskiego i Hamasu. Oni prowadzą rządy rodem z hitlerowskich Niemiec, czyli mordowanie innowierców i homoseksualistów. Nie zgadzam się z tym, że powinniśmy bez kontroli przepuścić nielegalnych imigrantów, bo oni przecież tylko chcą się dostać do Niemiec. Być może nie zauważyłaś, że to również było tematem tej debaty.
Zapomniałaś też pewnie, że napisałam we wcześniejszych komentarzach, że to białoruskie służby powinny opatrywać rannych, bo to one namawiają ich do szturmowania granicy. I to robią - Białorusini opatrują rannych. Polskie służby spokojnie instruują imigrantów, że nielegalne przekroczenie granicy jest niedozwolone i odsyłają na białoruską stronę. Czego tu nie rozumiesz i o co masz pretensje? Nikt tu nikogo nie morduje, a migranci z własnej woli wchodzą do lodowatej wody i próbują wpław nielegalnie przekroczyć granicę.
I nie wmawiaj mi, że oglądam tvp, bo nie interesuje mnie propaganda rządu. Za to słucham i czytam RMF FM, jak dla mnie to oni są bezstronni, bo dowalają wszystkim po równo i potrafią u wszystkich dostrzec też plusy. W temat granicy w ogóle nie powinniśmy wplątywać polityki tylko wszyscy powinniśmy się zjednoczyć, żeby bronić naszych granic przed szturmem
DuzeK
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 121
Rejestracja: 23 wrz 2019, o 16:24

Re: Sytuacja na polsko-białoruskiej granicy

Post autor: DuzeK » 21 lis 2021, o 20:15

wojtek pisze:
21 lis 2021, o 13:32
Europejczyk żeby wejść do kawiarni, kina czy własnej pracy, to potrzebuje dziś paszportu (green pass, czy jak to tam nazwali).
ale banda przestępców, którzy rzucając kamieniami i kłodami w obce wojsko na cudzej granicy, próbując nielegalnie wedrzeć się do cudzego kraju, nie mając przy tym ani dokumentów, ani testów na koronę, ani kodów QR informujących o szczepieniu, ma pełne prawo wejść tam gdzie chce?
chyba się co niektórym porządnie we łbach poprzestawiało.
Wow... wierząc w to co pokazują w naszej jakże szczerej do bólu telewizji jest równie żałosne i dziecinne jak opieranie swojego zdania na jednej perspektywie. Równie dobrze to mógł być tylko teatrzyk, może tak naprawdę wcale nie chcieli się przedostawać, ale im kazano, żeby zyskał na tym ktoś inny( bo jeśli jeszcze tego nie wiesz na tym świecie wszystko opiera się na pieniądzach), albo nasze posłuszne "pieski" sprowokowały tych ludzi do takich zachowań. Wystarczy się uczyć na tym co już widzieliśmy, np. To że funkcjonariusz policji potrafił spałować niewinną kobietę. A wojskowy niby nie potrafi ? Oni robią co im się każe. Wystarczy pomyśleć i przypomnieć sobie ile razy nasze media nas okłamywały. Radziłabym też spojrzeć ma swój łeb czy jeszcze jako tako potrafi myśleć, a nie tylko przyjmować to co dostanie na tacy bez jakiejkolwiek analizy 😉 i żeby nie było mówię to z całą uprzejmością.
wojtek
super forma
super forma
Posty: 2878
Rejestracja: 19 lis 2016, o 21:43

Re: Sytuacja na polsko-białoruskiej granicy

Post autor: wojtek » 21 lis 2021, o 20:27

DuzeK pisze:
21 lis 2021, o 20:15
wojtek pisze:
21 lis 2021, o 13:32
Europejczyk żeby wejść do kawiarni, kina czy własnej pracy, to potrzebuje dziś paszportu (green pass, czy jak to tam nazwali).
ale banda przestępców, którzy rzucając kamieniami i kłodami w obce wojsko na cudzej granicy, próbując nielegalnie wedrzeć się do cudzego kraju, nie mając przy tym ani dokumentów, ani testów na koronę, ani kodów QR informujących o szczepieniu, ma pełne prawo wejść tam gdzie chce?
chyba się co niektórym porządnie we łbach poprzestawiało.
Wow... wierząc w to co pokazują w naszej jakże szczerej do bólu telewizji jest równie żałosne i dziecinne jak opieranie swojego zdania na jednej perspektywie. Równie dobrze to mógł być tylko teatrzyk, może tak naprawdę wcale nie chcieli się przedostawać, ale im kazano, żeby zyskał na tym ktoś inny( bo jeśli jeszcze tego nie wiesz na tym świecie wszystko opiera się na pieniądzach), albo nasze posłuszne "pieski" sprowokowały tych ludzi do takich zachowań. Wystarczy się uczyć na tym co już widzieliśmy, np. To że funkcjonariusz policji potrafił spałować niewinną kobietę. A wojskowy niby nie potrafi ? Oni robią co im się każe. Wystarczy pomyśleć i przypomnieć sobie ile razy nasze media nas okłamywały. Radziłabym też spojrzeć ma swój łeb czy jeszcze jako tako potrafi myśleć, a nie tylko przyjmować to co dostanie na tacy bez jakiejkolwiek analizy 😉 i żeby nie było mówię to z całą uprzejmością.
nawet mi się nie chce tych wypocin komentować. następnym razem jak będziesz chciała coś odpisać na mój post to wysil się bardziej.
DuzeK
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 121
Rejestracja: 23 wrz 2019, o 16:24

Re: Sytuacja na polsko-białoruskiej granicy

Post autor: DuzeK » 21 lis 2021, o 20:29

wojtek pisze:
21 lis 2021, o 20:27
DuzeK pisze:
21 lis 2021, o 20:15
wojtek pisze:
21 lis 2021, o 13:32
Europejczyk żeby wejść do kawiarni, kina czy własnej pracy, to potrzebuje dziś paszportu (green pass, czy jak to tam nazwali).
ale banda przestępców, którzy rzucając kamieniami i kłodami w obce wojsko na cudzej granicy, próbując nielegalnie wedrzeć się do cudzego kraju, nie mając przy tym ani dokumentów, ani testów na koronę, ani kodów QR informujących o szczepieniu, ma pełne prawo wejść tam gdzie chce?
chyba się co niektórym porządnie we łbach poprzestawiało.
Wow... wierząc w to co pokazują w naszej jakże szczerej do bólu telewizji jest równie żałosne i dziecinne jak opieranie swojego zdania na jednej perspektywie. Równie dobrze to mógł być tylko teatrzyk, może tak naprawdę wcale nie chcieli się przedostawać, ale im kazano, żeby zyskał na tym ktoś inny( bo jeśli jeszcze tego nie wiesz na tym świecie wszystko opiera się na pieniądzach), albo nasze posłuszne "pieski" sprowokowały tych ludzi do takich zachowań. Wystarczy się uczyć na tym co już widzieliśmy, np. To że funkcjonariusz policji potrafił spałować niewinną kobietę. A wojskowy niby nie potrafi ? Oni robią co im się każe. Wystarczy pomyśleć i przypomnieć sobie ile razy nasze media nas okłamywały. Radziłabym też spojrzeć ma swój łeb czy jeszcze jako tako potrafi myśleć, a nie tylko przyjmować to co dostanie na tacy bez jakiejkolwiek analizy 😉 i żeby nie było mówię to z całą uprzejmością.
nawet mi się nie chce tych wypocin komentować. następnym razem jak będziesz chciała coś odpisać na mój post to wysil się bardziej.
Daj chociaż dwa Pani profesor 😂😂😂 tak to jest jak MONDRZEJSZY się odezwie haha
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Sytuacja na polsko-białoruskiej granicy

Post autor: dobranocka14 » 21 lis 2021, o 23:47

nataliagk pisze:
21 lis 2021, o 20:03
dobranocka14 pisze:
21 lis 2021, o 19:38
Rozmowa z Tobą w tym temacie przypomina rozmowę ze ścianą a nie debatę. Jak mantrę klepiesz w kółko jedno i to samo, nie zwracasz uwagi na moje pytania ani temat rozmowy tylko uporczywie powtarzasz, że nie chcesz muzułmanów w Polsce, choć temat rozmowy jest zupełnie inny i ja nigdzie wnoszę takich postulatów. Nie masz żadnego argumentu za nieudzieleniem pomocy humanitarnej tym ludziom, dlatego celowo omijasz ten temat lub jesteś tak silnie uprzedzona, że nie jesteś w stanie zaakceptować możliwości udzielenia im pomocy.
Rozmawiając z Tobą mam wrażenie oglądania wiadomości TVP., odwracasz uwagę od problemu żeby mieć okazję do przedstawienia swoich uprzedzeń.

PS. Sprawdź sobie czym charakteryzuje się debata.
Odpowiadałam na pytanie "she76", która poprosiła mnie o doprecyzowanie, co mam na myśli, pisząc o niebezpieczeństwie.
A, czyli piszesz ze mną i odpowiadasz do She76. To ja może odpowiedzi do mnie powinnam poszukać gdzieś w związkach - rozwiązkach? Wszak, jak napisałaś wcześniej, nasza dyskusja była kulturalna I na poziomie więc odpowiedź gdzieś powinna być.
A Ty twierdzisz, że nie piszę na temat, no bo przecież to Ty i tylko Ty ustalasz, co jest tematem debaty.
Skoro odpisujesz do mnie to zakładam, że jesteś świadoma tematu i poruszanego problemu w korespondencji między nami no ale widać u Ciebie to tak nie działa. Wybacz, możliwe, że za dużo wymagam :)


Reszty nie warto komentować bo to ile można.
Awatar użytkownika
nataliagk
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 519
Rejestracja: 25 paź 2019, o 20:01

Re: Sytuacja na polsko-białoruskiej granicy

Post autor: nataliagk » 22 lis 2021, o 18:56

ImaSumak pisze:
20 lis 2021, o 01:36
nataliagk pisze:
19 lis 2021, o 19:05
ImaSumak pisze:
19 lis 2021, o 14:48
Przypomnij mi proszę, czy to Ty uważasz, że jak ktoś jest nagi, to znaczy że uprawia seks?
Już drugi raz mylisz mnie z "davergne" :cool:
Ha! Do trzech razy sztuka, a potem wspólny nick. :D
Sugerujesz, że zostaniemy parą i będziemy miały wspólny nick? :wink:
davergne
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 391
Rejestracja: 6 cze 2020, o 20:19

Re: Sytuacja na polsko-białoruskiej granicy

Post autor: davergne » 22 lis 2021, o 19:41

nataliagk pisze:
22 lis 2021, o 18:56
ImaSumak pisze:
20 lis 2021, o 01:36
nataliagk pisze:
19 lis 2021, o 19:05

Już drugi raz mylisz mnie z "davergne" :cool:
Ha! Do trzech razy sztuka, a potem wspólny nick. :D
Sugerujesz, że zostaniemy parą i będziemy miały wspólny nick? :wink:
Jestem za
Filmy les na www.violka.pl
marinnaWR
super forma
super forma
Posty: 2070
Rejestracja: 21 maja 2008, o 02:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sytuacja na polsko-białoruskiej granicy

Post autor: marinnaWR » 23 lis 2021, o 11:57

davergne pisze:
22 lis 2021, o 19:41
nataliagk pisze:
22 lis 2021, o 18:56
ImaSumak pisze:
20 lis 2021, o 01:36

Ha! Do trzech razy sztuka, a potem wspólny nick. :D
Sugerujesz, że zostaniemy parą i będziemy miały wspólny nick? :wink:
Jestem za
Szczęścia na nowej drodze !
A w temacie :
Jacek Żakowski pisze :
„Działania na wschodniej granicy są częścią większej operacji - skoordynowanego ataku, który ma charakter wojny nowego typu" - mówił Mateusz Morawiecki w Sejmie. Zgoda. Potem niestety dodał: „…gdzie ludzie są żywymi tarczami". To znaczy, że premier nie rozumie, na czym ta wojna nowego typu polega i o co w niej chodzi.
Żywe tarcze to ludzie, których barbarzyńcy - naziści czy ISIS - pędzili przed nacierającym wojskiem. Tu żadne wojsko nie naciera. Za uchodźcami z Iraku, Afganistanu i Syrii białoruskie ani rosyjskie czołgi nie wjadą do Krynek ani do Sokółki. Nie o to chodzi. Chodzi o zakażenie. O to, by cierpienie, które zadajemy uchodźcom pod presją Łukaszenki, zakaziło nas zabójczym mikrobem putinowskiego rozumienia władzy i polityki.
Strategiczny cel Putina i Łukaszenki (oraz Erdogana, który im pomaga) jest taki, byśmy się stali równie barbarzyńscy jak oni. Byśmy cofnęli się przed epokę Cartera i Brzezińskiego, a potem JP II, Reagana, Clintona i Obamy, którzy prawa człowieka uczynili główną wartością zachodniej polityki. Bo to prawa człowieka są miękką siłą Zachodu, która obaliła imperium sowieckie i inne satrapie, oraz narzędziem wpływu sprawiającym, że świat chciał iść za Zachodem, a nie za ZSRR i Pinochetem.
Putin i Łukaszenka nie chcą, byśmy im oddali naszą ziemię. Chcą, byśmy oddali im rozum, sumienie i duszę. Byśmy zaczęli myśleć, czuć, działać wedle ich cynicznej, zbrodniczej logiki, w której ludzkie cierpienie i życie to „nawóz historii" (w praktyce: nawóz imperialnych fantazji dyktatorów). Chcą, byśmy przyjęli ich chore systemy wartości, którymi uzasadniają zbrodnie wojenne w Czeczenii, w Ukrainie, w Kurdystanie, mordowanie i trzymanie w więzieniach politycznych rywali, prześladowanie uczciwych sędziów, dziennikarzy, intelektualistów.
W „wojnie nowego typu" nie chodzi o to, by zmienić granice państw. Cel jest bardziej ambitny. Chodzi o to, by zmienić granice cywilizacji.
Putin i Łukaszenka, patrząc nam w oczy, mówią: „dla nas to nie problem, czy ceną tej politycznej gry będzie śmierć pięciu osób czy pięciu albo pięćdziesięciu tysięcy. A dla was? Patrzycie na nas z góry, robicie nam lekcje z praw człowieka - sprawdźmy, czym one są dla was". Ławrow wali to wprost, wypominając nam wojnę iracką i żądając dla Łukaszenki kasy, jaką dostał Erdogan.
To jest historyczne wyzwanie. By mu sprostać, musimy sobie powiedzieć, czego przede wszystkim bronimy: płotu czy wolności? Co jest dla nas gorsze: wpuszczenie do Polski tysięcy uchodźców czy zakażenie milionów polskich mózgów i serc putinowską pogardą dla praw człowieka, wolności obywatelskich i praworządności?
Kaczyński, Duda, Bąkiewicz, Ziobro, Gliński, Macierewicz, Czarnek chcą rządzić jak: Łukaszenka, Putin, Erdogan. Na uchodźcach ćwiczą standardy, które zamierzają stosować wobec nas. Chcą, byśmy do nich przywykli. Co na to obrońcy demokracji?
Władzę i opozycję dzieli w Polsce granica między wartościami Zachodu i Wschodu. Sejmowa debata pokazała, że jest ona mniej szczelna niż granica wschodnia. Bo opozycja w większości zgodziła się z PiS, że problem nr 1 stanowią uchodźcy na polskich granicach, a nie ich nieludzkie traktowanie przez barbarzyńskie reżimy, od których nasz rząd - ku uciesze Putina - nie chce się istotnie odróżnić. "
davergne
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 391
Rejestracja: 6 cze 2020, o 20:19

Re: Sytuacja na polsko-białoruskiej granicy

Post autor: davergne » 23 lis 2021, o 13:36

marinnaWR pisze:
23 lis 2021, o 11:57
davergne pisze:
22 lis 2021, o 19:41
nataliagk pisze:
22 lis 2021, o 18:56

Sugerujesz, że zostaniemy parą i będziemy miały wspólny nick? :wink:
Jestem za
Szczęścia na nowej drodze !
Dziękuję :)

Co do reszty Twojej wypowiedzi- jakie działania sugerujesz??

Z tego co ja zrozumiałam po szybkim przeczytaniu, to żeby wygrać z putinem i Lukaszenką powinniśmy bronić się przed wypraniem nam mózgów przez ruską propagandę a wpuszczenie imigrantów (czyli "ludzkie zachowanie z naszej strony"), to środek, by tą wojnę wygrać...

Jeśli dobrze zrozumiałam, to się z tym nie zgadzam. Jestem za obroną naszych granic ponieważ nie możemy pozwolić na zmianę prawa obrony naszego kraju przez widzi-mi się ruskich. Ale także Putin z Lukaszenką powinni ponieść konsekfencje za to, jak wykorzystali niewinnych ludzi- tych migrantów z pod granicy. Ci ludzie zostali oszukani i posłużyli im za żywą tarczę. Stali pomiędzy nami (Polską, która zgodnie z prawem się broni) i wojskiem białoruskim, które pilnowało żeby migranci nie cofneli się w głąb Białorusi (są na to dowody). Więc byli mięsem armatnim.
Jeżeli zaczniemy wpuszczać migrantów, to będzie to znak dla Rosji, że jesteśmy miękkie faje i spowoduje, że tych migrantów pojawi się znacznie, znacznie więcej! Poprostu przyczynimy się do cierpienia tysięcy niewinnych ludzi przez obranie niby humanitarnej, ale złej strategii, która będzie odwrotna w zamierzonych skutkach.

My jako Polska, jesteśmy za mali, żeby stoczyć walkę z Putinem i nowym stalinem- Lukaszenką. Uważam, że w tym przypadku PIS popełnia bład chcąc pokazać unii, że ten problem sam potrafi rozwiązać. Według mnie, sytuacja jest bardzo poważna, ponieważ żyjemy w cywilizowanych czasach a nasz sąsiad zaczyna traktować niewinnych ludzi jak mięso armatnie i jawnie grozi UE.
Dla mnie jest to początek wojny, bo takie postępowanie nie może nikomu ujść płazem. Polska powinna pozwolić UE i USA współpracować razem, by pokazać całemu światu, że nie pozwolimy na takie sytuacje i żaden nowy Stalin swoją propagandą nie wpłynie na zmianę naszego prawa obrony państwa.
Filmy les na www.violka.pl
davergne
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 391
Rejestracja: 6 cze 2020, o 20:19

Re: Sytuacja na polsko-białoruskiej granicy

Post autor: davergne » 23 lis 2021, o 13:51

Chciałabym dopisać, że dzięki postawie Polski, Putin I Łukaszenka stracili zaufanie wsród migrantów i następna taka akcja oszukania ich, już tak łatwo nie pójdzie. Ci migranci spod naszej granicy mają telefony, internet i komunikują się między sobą. Mam nadzieję, że już zrobili niezła antyreklamę Białorusi, która bezczelnie ich zwabiła kłamiąc, że bez problemu przejadą do Niemiec.
Jak już wcześniej tu pisałam- Polska swoją postawą ocaliła tysiące niewinnych ludzi i dzięki naszej postawie nie zrobił się wielki haos wsród biednych krajów że "Polska przepuszcza do niemiec, więc wszystcy tam jedziemy!".
Wyobrażacie sobie jaki wtedy byłby zalew migrantów do europy? Tu nie chodzi o to, że nie chcemy ich wpuszczać ale po takiej akcji europa zamieniła by się w podobnie biedne kraje jak te, z których migranci przybyli.

Możliwe, że właśnie to był plan Putina i jego ziomka Łukaszenki, zniszczenie europy. Więc te starcie dzięki naszym wygraliśmy!
Filmy les na www.violka.pl
ODPOWIEDZ