Sytuacja na polsko-białoruskiej granicy

Poważniej, czyli o polityce, sprawach społecznych, ustawodawstwie i naszych prawach.
davergne
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 391
Rejestracja: 6 cze 2020, o 20:19

Sytuacja na polsko-białoruskiej granicy

Post autor: davergne » 17 lis 2021, o 00:31

Jak oceniacie zachowanie celebrytów względem postawy naszej Straży Granicznej?
Jak zobaczyłam wypowiedzi celebryctwa z tego video: https://www.youtube.com/watch?v=5G4I0Tbn3Ww&t=100s a zwłaszcza te Ostaszewskiej- to mi ręce opadły :?
W końcu Polska robi coś dobrze- broni swoich granic. A celebryctwo wyzywa naszych żołnieży na granicy- od morderców bez sumienia :shock:
Wiem o co w tym całym zamieszaniu na granicy chodzi, ponieważ codziennie śledzę cała sytuację i interesuję się nią. Na naszej granicy są migranci z różnych w tym afrykańskich krajów, którzy rzucają kamieniami w naszych żebyśmy ich wpuścili. Ciekawą rzeczą jest to, że niedaleko obozowiska migrantów jest przejście graniczne przez które oni mogliby swobodnie przejść do Polski ale tego nie zrobią... Dlaczego? Ponieważ zaraz po wylądowaniu samolotem na lotnisku w Białorusi, wyrzucili swoje dokumenty lub poprostu nie mają stosownej vizy by wjechać do Polski!

Ciekawa jestem, czy jakbym ja na granicy USA-Meksyk rzucała w straż graniczną USA kamieniami i żądała wpuszczenia mnie bez dokumentów- to wpuściliby mnie???

Ostaszewska apeluje, żeby ich wpuścić bo tam są małe dzieci. Mi też się serce kraje jak widzę w tym tłumie migrantów na granicy matki z dziećmi... Ale problem tkwi w tym, że jeśli wpuścimy tę "pierwszą falę", to zaraz zjedzie się kilkanaście razy ich więcej ponieważ oni przez telefony komunikują się ze swojimi.

Uważam, że wszystcy z powyżej wklejonego video (zwłaszcza Ostaszewska), powinni adoptować po jednym lub kilkoro tych niewiadomego pochodzenia dzieci. Dla ostaszewskiej jednego "słodziaka" z tego tłumu migrantów już znalazłam: https://streamable.com/2cjuc4
Filmy les na www.violka.pl
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Sytuacja na polsko-białoruskiej granicy

Post autor: dobranocka14 » 17 lis 2021, o 12:17

Tekst rodem z pisowskiej kurwizji ... nie pierwszy zresztą twojego autorstwa.

Po pierwsze - pisanie per "celebryta" w odniesieniu do Ochojskiej i Ostaszewskiej oraz tych dwóch mężczyzn świadczy o celcelowym deprecjonowaniu ich wypowiedzi i o złych intencjach piszącego.
Po drugie - w tym apelu nie padło ani razu porównanie żołnierzy do morderców więc to z twojej strony kolejne nadużycie.
Po trzecie - to apel "pomóżcie pomagać" a nie wpuszczajcie każdego, kto zechce przekroczyć granicę nielegalnie.
Po czwarte - rozumiem, że potraktowanie ludzi z "afrykańskich krajów" po ludzku jest czymś nie do przełknięcia dla ciebie
Po piąte- pierwsze słyszę żeby powszechną praktyką było wyrzucanie dokumentów zaraz po wylądowaniu w Mińsku.

Nasza narodowa historia pełna jest zawirowań kiedy to Polacy korzystali z gościnności innych krajów i choćby tylko w tym kontekście (jeśli zwykły ludzki odruch jest czymś czego nie rozumiesz) naszym moralnym obowiązkiem jest zachowywać się po ludzku a nie traktować ludzi jak worki z sianem. Może gdyby byli tak traktowani nie dochodziłoby do agresywnych zachowań.
Awatar użytkownika
dalidaa
super forma
super forma
Posty: 1757
Rejestracja: 20 lis 2014, o 12:36

Re: Sytuacja na polsko-białoruskiej granicy

Post autor: dalidaa » 17 lis 2021, o 12:52

To jest taki sam wiarygodny przekaz jak parę lat temu podczas napływu uchodźców w Niemczech.
Moja rodzicielka: "wracaj z tego Monachium, jeszcze Ci kto krzywdę zrobi, tam same młode byczki się zjeżdżają"
Ja: "mamo jestem tu, zwiedziłam kilka dworców, jest masa kobiet i dzieci"
Mama: "ale ja widzę przecież w telewizji, wszystko pokazują, sami młodzi faceci"
Ja: facepalm....
Tak, zdjęcia do TV nagrywane po stronie dworca służącej do pobierania dokumentów. Druga strona to same kobiety z małymi dziećmi. Tego nikt nie pokazał.

Ot jak łatwo manipulować przekazem i z dobrych ludzi z uwagi na strach wyciągnąć co najgorsze. A jak powszechnie wiadomo, najlepiej się manipuluje przerażonym narodem.
"On saura que les enfants sont les gardiens de l’âme
Et qu’il y a des reines autant qu’il y a de femmes"
she76
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 574
Rejestracja: 17 lip 2017, o 15:12

Re: Sytuacja na polsko-białoruskiej granicy

Post autor: she76 » 17 lis 2021, o 19:18

Zagrożeniem dla Polski to jest pis paktujący z nazistami...
davergne
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 391
Rejestracja: 6 cze 2020, o 20:19

Re: Sytuacja na polsko-białoruskiej granicy

Post autor: davergne » 17 lis 2021, o 22:25

dalidaa pisze:
17 lis 2021, o 12:52
Ot jak łatwo manipulować przekazem i z dobrych ludzi z uwagi na strach wyciągnąć co najgorsze.
Ciężko się z tym nie zgodzić. Proceder manipulowania ludźmi przez media uważnie obserwuję od kilku lat i mam wrażenie, że staje się on coraz bardziej bezczelny. To tak jakby ci, którzy kierują mediami stwierdzili, że większość ludzi i tak wszystko ślepo łyka więc po co się wysilać.
Pomimo zainteresowania tematem, sama nigdy nie jestem pewna czy w sprytny sposób nie uległam manipulacj i przez co zawsze staram się porozmawiać z innymi na dany temat, by sprawdzić, czy coś mi umknęło. W kwestii polityki uważam, że nikt nie powinien mieć pewności, że ma rację :|
she76 pisze:
17 lis 2021, o 19:18
Zagrożeniem dla Polski to jest pis paktujący z nazistami...
Ci migranci z granicy białoruskiej celują w te bogatsze kraje UE jak Niemcy. Tym ludziom wmówiono, że w Polsce czekają na nich autobusy do Niemiec i podjudza się ich by szturmowali naszą granicę :shock: Ta informacja jest sprawdzona a dowiedziałam się o niej z innych źródeł niż te z poniższych linków.
Wśród migrantów rozpuszczane są plotki o zorganizowanej akcji, która ma się odbyć 15 listopada. Migrantom zapowiada się, że przyjadą po nich autobusy z Niemiec, a Polska je przepuści.
To kłamstwo. Polska granica będzie nadal silnie chroniona przez polskie siły. Autorzy tych plotek liczą, że uda się zachęcić migrantów do szturmu na granicę Polski. Może dojść do niebezpiecznych sytuacji.

Tłumaczenie treści alertu wysyłanego do migrantów koczujących przy granicy polsko-białoruskiej

https://tvn24.pl/swiat/kryzys-na-granic ... sz-5489293
https://www.wprost.pl/swiat/10544353/gr ... antow.html
https://www.tvp.info/56923491/co-z-auto ... ckiego-msz
Filmy les na www.violka.pl
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Sytuacja na polsko-białoruskiej granicy

Post autor: ImaSumak » 17 lis 2021, o 23:16

A ja mam nieodparte wrażenie, że jest to wspólna akcja Rosji, Białorusi i Polski.
Bardzo zdziwiło mnie zachowanie polskich władz, więc zaczęłam szukać i czytać. Jeżeli z kimś się jest w takim konflikcie jak z Łukaszenką, to ogranicza się współpracę, a nie zacieśnia.
Poszukajcie, poszperajcie. Obecnie handel między Białorusią a Polską wzrósł o 40% w stosunku do roku poprzedniego.

Władza krzyczy i rozgrywa społeczenstwem jak chce. Nie bez powodu do granicy nie są dopuszczani dziennikarze. Próbuje to zrobić również z UE w obliczu groźby utraty pieniędzy, nakazów związanych z przestrzeganiem unijnego prawa czy kar finansowych nałozonych na Polskę. Rząd w zderzeniu z UE zaczął tonąć na każdym odcinku.
I pojawili się imigrancji.

Łukaszenka chce kasy, i świętego spokoju, jak Erdogan, a Putin zawsze skory by dowalić Unii.

W tym wszystkim jeszcze tylko ci biedni ludzie na granicy są prawdziwi i ich cierpienie, ale to też kwestia czasu, kiedy zaczną się pod nich podszywać żołnierze, czy inni pomagierzy systemów, którzy sami wywowałają konflikt, jeśli wcześniej rządzący po obu stronach nie uzyskają oczekiwanego efektu, czyli kasy od Unii i świętego spokoju.
Lubię kiedy kobieta...
davergne
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 391
Rejestracja: 6 cze 2020, o 20:19

Re: Sytuacja na polsko-białoruskiej granicy

Post autor: davergne » 17 lis 2021, o 23:57

ImaSumak pisze:
17 lis 2021, o 23:16
Obecnie handel między Białorusią a Polską wzrósł o 40% w stosunku do roku poprzedniego.
Wspominano o tym w mediach. Nie pamiętam gdzie dokładnie o tym czytałam, ale tłumaczenia są takie, że właśnie z powodów licznego handlu między polskimi firmami a Białorusią- Polska dla swojego dobra stara się pozostać w przyjacielskich stosunkach z Lukaszenką. Pojawia się tutaj pytanie, czy te tłumaczenia są prawdziwe i Polska tylko dba o finansowe interesy Polaków, czy jest to jedna z manipulacji i mydlenie oczu... Tego zapewne większość z nas się nigdy nie dowie.
ImaSumak pisze:
17 lis 2021, o 23:16
Nie bez powodu do granicy nie są dopuszczani dziennikarze.
O tym już wcześniej czytałam i wzbudziło to moje podejrzenia :shock:
ImaSumak pisze:
17 lis 2021, o 23:16
ale to też kwestia czasu, kiedy zaczną się pod nich podszywać żołnierze, czy inni pomagierzy systemów, którzy sami wywowałają konflikt,
To ponoć ma miejsce odkąd migranci pojawili się na granicy. Mogę podać linki do źródeł ale musiałabym poszukać.

Według ostatnich wiadomości, migranci wycofują się spod polskiej granicy. Po rozmowie Lukaszenki z Angelą Merkel, są eskortowani przez białoruskie służby w nieznane miejsce- aż mnie ciarki przeszły jak to przeczytałam. https://www.bbc.co.uk/news/world-europe-59317306

Wydarzenia z ostatnich lat to jakaś masakra. Za dużo dziwnych i podejrzanych wydarzeń w tak krótkim czasie..
To chyba jednak nie jest na moje nerwy..
Filmy les na www.violka.pl
marinnaWR
super forma
super forma
Posty: 2070
Rejestracja: 21 maja 2008, o 02:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sytuacja na polsko-białoruskiej granicy

Post autor: marinnaWR » 18 lis 2021, o 23:12

Davergne nie wierz TVP, to kłamcy i nie jest to kanał informacyjny a propagandowy PISowskiego rządu. Cokolwiek mówią, to jest nieprawda. Nie linkuj ich materiałów, bo to ściema pisana na zamówienie dla konkretnie głupiego odbiorcy. Gardź tym !
Przecież nie po to od lat odczłowieczają uchodźców, żeby teraz szukać uczciwego rozwiązania kryzysu.

Serce mi się kraje jak widzę, że polska policja polewa ich wodą. Przy tych temperaturach. Potem będą sobie łazić w tych mokrych ubraniach godzinami po lesie. Przecież to są ludzie z krwi i kości. Jak tak można ? A polska sędzia Trybunału Konstytucjonalnego twierdzi, że karmienie, udzielanie pomocy medycznej to zdrada polskości i domaga się kary więzienia dla lekarzy wolontariuszy na granicy. Co prawda tygodnik NIE sugeruje, że Pawłowicz chce mieć całe żarcie dla siebie, ale ja myślę, że trzeba być zwyczajnie bez serca, żeby tych ludzi tam pod granicą zostawić na pastwę losu.

Wiem, że nie jednemu dramatowi świat przyglądał się obojętnie, ale przecież mieliśmy szansę zachować twarz bardziej ludzką niż ta Łukaszenki. Płaczę jak o tym myślę.
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Sytuacja na polsko-białoruskiej granicy

Post autor: dobranocka14 » 18 lis 2021, o 23:13

davergne pisze:
17 lis 2021, o 22:25
Pomimo zainteresowania tematem, sama nigdy nie jestem pewna czy w sprytny sposób nie uległam manipulacj i przez co zawsze staram się porozmawiać z innymi na dany temat, by sprawdzić, czy coś mi umknęło. W kwestii polityki uważam, że nikt nie powinien mieć pewności, że ma rację :|
Może dobieraj tych innych do rozmowy także spoza grupy zwolenników Konfederacji.
Wenus_8005
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 690
Rejestracja: 18 wrz 2019, o 22:30

Re: Sytuacja na polsko-białoruskiej granicy

Post autor: Wenus_8005 » 18 lis 2021, o 23:27

Dziewczyny nie dzielmy się na PiS/PO, lewicę i prawicę, biednych i bogatych, brzydkich czy ładnych itp. Mamy prawo mieć własne zdanie niezależnie od tego jaka partia je wygłasza i nie musimy oglądać TVP czy TVN czy czytać WP czy Onet a już na pewno nie musimy wyśmiewać czyjeś spostrzeżenia bo są podobne do poglądów jakiejś tam partii.
Dzisiaj Polska zorganizowała pierwszy samolot z imigrantami do ich kraju. Więc jest szansa, że rozwiążą to humanitarnie.
davergne
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 391
Rejestracja: 6 cze 2020, o 20:19

Re: Sytuacja na polsko-białoruskiej granicy

Post autor: davergne » 18 lis 2021, o 23:36

marinnaWR pisze:
18 lis 2021, o 23:12
Davergne nie wierz TVP, to kłamcy i nie jest to kanał informacyjny a propagandowy PISowskiego rządu. Cokolwiek mówią, to jest nieprawda. Nie linkuj ich materiałów, bo to ściema pisana na zamówienie dla konkretnie głupiego odbiorcy.
Linki do kilku różnych stron umieściłam tylko po to, by znowu nie wygarnięto mi, że linkuję do stronniczego źródła.
marinnaWR pisze:
18 lis 2021, o 23:12
Serce mi się kraje jak widzę, że polska policja polewa ich wodą. Przy tych temperaturach. Potem będą sobie łazić w tych mokrych ubraniach godzinami po lesie. Przecież to są ludzie z krwi i kości.
W tej wodzie był również gaz łzawiący czy coś takiego. Wg relacji swiadków ciężko było po tym oddychać. Sama nie wiem co o tym mam myśleć. Z jednej strony wiem, że migranci rzucali kamieniami w naszych i próbowali zniszczyć zasieki. Ale z drugiej strony, polanie zimną wodą kogoś i zostawienie na mróz w nocy to lekka przesada. Nasi musieli jakoś zareagować a przecież nie będą odrzucać kamieni z powrotem :shock:
marinnaWR pisze:
18 lis 2021, o 23:12
Wiem, że nie jednemu dramatowi świat przyglądał się obojętnie, ale przecież mieliśmy szansę zachować twarz bardziej ludzką niż ta Łukaszenki. Płaczę jak o tym myślę.
Dzisiaj zaraz po pracy sprawdzałam nowiny w tym temacie i wygląda na to, że ta cała akcja to więcej niż tylko gra polityczna Łukaszenki i rosji. Tutaj się rozkręca jakaś grubsza akcja w którą wydaje się zamieszanych więcej krajów więc jedyne co mogę teraz robić, to tylko obserwować i mieć nadzieję że z tej sytuacji nie zrobi się nic naprawdę przykrego dla nas- zwykłych obywateli...
Filmy les na www.violka.pl
marinnaWR
super forma
super forma
Posty: 2070
Rejestracja: 21 maja 2008, o 02:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sytuacja na polsko-białoruskiej granicy

Post autor: marinnaWR » 19 lis 2021, o 00:10

Wenus_8005 pisze:
18 lis 2021, o 23:27
Dziewczyny nie dzielmy się na PiS/PO, lewicę i prawicę, biednych i bogatych, brzydkich czy ładnych itp. Mamy prawo mieć własne zdanie niezależnie od tego jaka partia je wygłasza i nie musimy oglądać TVP czy TVN czy czytać WP czy Onet a już na pewno nie musimy wyśmiewać czyjeś spostrzeżenia bo są podobne do poglądów jakiejś tam partii.
Dzisiaj Polska zorganizowała pierwszy samolot z imigrantami do ich kraju. Więc jest szansa, że rozwiążą to humanitarnie.
Źle mnie zrozumiałaś. Nie o dzielenie chodzi a o niezależne myślenie. Sami twórcy TVP przyznali jaki przekaz robią i do kogo jest kierowany. Osobiście znam PISowców, którzy również gardzą TVP. To jest ściek propagandowy żerujący na najniższych instynktach. Dla własnego dobra lepiej omijać :)

I NIE, Polska już zrobiła to NIELUDZKO, traktując imigrantów jak śmieci a nie ludzi. Tylko dziś znaleziono roczne dziecko w lesie, które zmarło z wychłodzenia. Co z innymi, którzy już żywi nie wrócą tym samolotem.
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Sytuacja na polsko-białoruskiej granicy

Post autor: dobranocka14 » 19 lis 2021, o 00:23

Wenus_8005 pisze:
18 lis 2021, o 23:27
Dziewczyny nie dzielmy się na PiS/PO, lewicę i prawicę, biednych i bogatych, brzydkich czy ładnych itp. Mamy prawo mieć własne zdanie niezależnie od tego jaka partia je wygłasza i nie musimy oglądać TVP czy TVN czy czytać WP czy Onet a już na pewno nie musimy wyśmiewać czyjeś spostrzeżenia bo są podobne do poglądów jakiejś tam partii.
Dzisiaj Polska zorganizowała pierwszy samolot z imigrantami do ich kraju. Więc jest szansa, że rozwiążą to humanitarnie.
To nie chodzi o wyśmiewanie za podobieństwo poglądów, chodzi o stanowisko jakie ten ktoś zajmuje w danej sprawie.
To, że poglądy są zbieżne z linią określonej partii to normalne, trudno oczekiwać żeby zwolenniczka Konfederacji miała światopogląd lewicowy.
Pisanie zaś w tonie ironiczno - pogardliwo - napominającym (nie tylko w tym temacie) wywołuje zwyczajniej reakcję.
I niestety, dziś nie powinno się być obojętnym w sferze społecznej czy politycznej, ma znaczenie jaka tv jest oglądana i z jakich źródeł czerpie się wiedzę ponieważ ważnym jest, jak ludzie postrzegają świat, komu wierzą i w konsekwencji jak będą głosować a tym samym - w jakim kraju będziemy żyć.
miss_nikita
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 74
Rejestracja: 25 lis 2020, o 00:24

Re: Sytuacja na polsko-białoruskiej granicy

Post autor: miss_nikita » 19 lis 2021, o 04:55

Przypominam, że ci migranci, nad którymi niektóre panie się tak rozckliwiają, pochodzą z krajów, w których normą kulturową jest karanie śmiercią za homoseksualizm. Na zachodzie im więcej wyznawców islamu, tym więcej napaści na osoby homoseksualne.

Dlatego w interesie LGBT jest trzymanie tych ludzi jak najdalej od polskiej granicy.
davergne
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 391
Rejestracja: 6 cze 2020, o 20:19

Re: Sytuacja na polsko-białoruskiej granicy

Post autor: davergne » 19 lis 2021, o 10:32

marinnaWR pisze:
19 lis 2021, o 00:10
I NIE, Polska już zrobiła to NIELUDZKO, traktując imigrantów jak śmieci a nie ludzi. Tylko dziś znaleziono roczne dziecko w lesie, które zmarło z wychłodzenia. Co z innymi, którzy już żywi nie wrócą tym samolotem.
Najwyraźniej nie rozumiesz całego problemu oskarżając Polskę o "nieludzkie" zachowanie. Ci migranci byli na terytorium Białorusi- NIE POLSKI. To Łukaszenka podstępem zwabił ich pod naszą granicę i szczuł na nas. To Białoruś była za nich odpowiedzialna. Przez niewpuszczenie ich tak naprawdę ocaliliśmy znacznie więcej tych migrantów przed przyjazdem!
To znalezione roczne dziecko w lesie, które zmarło z wychłodzenia to wina Lukaszenki!!! kropka.

Jak według Ciebie powinniśmy byli im pomóc? Przejść na Białoruską granię i na akncę humanitarną?? Wydaje mi się, że żeby zorganizować taką akcję jako kraj- musilibyśmy nakjpierw porozumieć się z władzami Białorusi- i tu błędne koło się zamyka..
Filmy les na www.violka.pl
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Sytuacja na polsko-białoruskiej granicy

Post autor: dobranocka14 » 19 lis 2021, o 10:41

miss_nikita pisze:
19 lis 2021, o 04:55
Przypominam, że ci migranci, nad którymi niektóre panie się tak rozckliwiają, pochodzą z krajów, w których normą kulturową jest karanie śmiercią za homoseksualizm. Na zachodzie im więcej wyznawców islamu, tym więcej napaści na osoby homoseksualne.

Dlatego w interesie LGBT jest trzymanie tych ludzi jak najdalej od polskiej granicy.
Zastosowałaś duży skrót.
Podstawowa rzecz, Polska nie jest krajem docelowym a i nikt nie postuluje o niekontrolowane wpuszczanie na nasz teren każdego, kto chce granicę nielegalnie przekroczyć. Chodzi o traktowanie tych ludzi jak ludzi a nie rzecz. Czyli o możliwość udzielenia pomocy w zakresie ciepłego posiłku, ciepłych ubrań czy miejsca do spania. O możliwość udzielenia pomocy medycznej. A jak się okazuje, straszenie zalewem Polski przez islamistów jest skuteczne i niektórzy za punk honoru przyjęli sobie walkę z medykami, którzy jej udzielają. Brak mediów na miejscu też powoduje, że narracja władz z pasa granicznego jest, delikatnie mówiąc, okrojona do wygodnych informacji. To polityczna gwiazdka z nieba dla PiSu.
Co do uchodźców, pochodzą z krajów gdzie wprowadzonych został szariat (często siłowo). Za tym idzie odpowiednia retoryka, tajna policja religijna, kary i rządzenie na bazie strachu. Nie można oceniać wszystkich mieszkańców przez pryzmat władzy, która rządzi. To jakby powiedzieć, że każdy Polak to zakuty rycersko-katolicki łeb, homofob i rasista, który kulturowo czuje się wielki, wszak wieki temu uczył Francuzów jeść widelcem.

Nie znam statystyk kto w krajach zachodnich stoi za napaściami na homoseksualistów, nie spotkałam się natomiast z raportem, który wskazywałby na korelację między wzrastającą ilością wyznawców islamu a wzrastającą ilością napadów na osoby homoseksualne. Jeśli masz taki to wrzuć linka, chętnie się zapoznam.
Czytałam o tendencji do mniejszej akceptacji społecznej (w stosunku do lat poprzednich) dla takich samych praw osób homoseksualnych w krajach zachodnich UE, co dla nas jest nadal poziomem- marzenie ale to powiązane było z radykalizowaniem się nastrojów ogólnie nazwę - politycznej prawej strony. Jak widać nic nie jest dane raz na zawsze.
davergne
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 391
Rejestracja: 6 cze 2020, o 20:19

Re: Sytuacja na polsko-białoruskiej granicy

Post autor: davergne » 19 lis 2021, o 11:46

miss_nikita pisze:
19 lis 2021, o 04:55
Dlatego w interesie LGBT jest trzymanie tych ludzi jak najdalej od polskiej granicy.
W interesie osób lgbt jest zmienienie nazwy z lgbt na coś innego. Np: BNSC (badania nad seksualnością człowieka) czy coś takiego. Wtedy normalne lesbijki i geje którzy chcą normalnie żyć, nie byliby już wyzywani od "tęczowej zarazy". Tak jak Łukaszenko wykorzystał migrantów do swoich celów, tak organizacja LGBT wykorzystuje nas do swoich.
Filmy les na www.violka.pl
marinnaWR
super forma
super forma
Posty: 2070
Rejestracja: 21 maja 2008, o 02:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sytuacja na polsko-białoruskiej granicy

Post autor: marinnaWR » 19 lis 2021, o 11:58

Do tego, żeby zachować się jak człowiek, wystarczy (nie patrząc na winnych nieszczęścia) chorym udzielić pomocy a nie polewać ich wodą przy minusowych temperaturach. Naprawdę tego nie rozumiesz ? W sumie zamiast polewać wodą, mogliby ich pozabijać. :cry:
marinnaWR
super forma
super forma
Posty: 2070
Rejestracja: 21 maja 2008, o 02:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sytuacja na polsko-białoruskiej granicy

Post autor: marinnaWR » 19 lis 2021, o 12:07

davergne pisze:
19 lis 2021, o 11:46
miss_nikita pisze:
19 lis 2021, o 04:55
Dlatego w interesie LGBT jest trzymanie tych ludzi jak najdalej od polskiej granicy.
W interesie osób lgbt jest zmienienie nazwy z lgbt na coś innego. Np: BNSC (badania nad seksualnością człowieka) czy coś takiego. Wtedy normalne lesbijki i geje którzy chcą normalnie żyć, nie byliby już wyzywani od "tęczowej zarazy". Tak jak Łukaszenko wykorzystał migrantów do swoich celów, tak organizacja LGBT wykorzystuje nas do swoich.
lesbijki przecież nie są normalne :wink:

i kolejny raz --> NIE. Wystarczy, że agresorzy nie będą wyzywać, wówczas nienormalne lesbijki będą mogły żyć normalnie :wink:

No nie mogę, kolejny troll z misją tu przychodzi...Idź davergne w pokoju
davergne
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 391
Rejestracja: 6 cze 2020, o 20:19

Re: Sytuacja na polsko-białoruskiej granicy

Post autor: davergne » 19 lis 2021, o 12:42

marinnaWR pisze:
19 lis 2021, o 12:07

No nie mogę, kolejny troll z misją tu przychodzi...Idź davergne w pokoju
Nie jestem trolem. Chcę po prostu normalnie żyć. Mam swoje zdanie na ten temat i tyle. Nie zmuszam nikogo żeby się że mną zgodził. Moglabym swoje poglądy zachować dla siebie i ich nie upubliczniać ale ta kwestia boli mnie do tego stopnia, że nie potrafię zatrzymać tego w sobie. Zawsze możecie mnie zignorować tak jak ja ignoruje dobranockę.
Filmy les na www.violka.pl
marinnaWR
super forma
super forma
Posty: 2070
Rejestracja: 21 maja 2008, o 02:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sytuacja na polsko-białoruskiej granicy

Post autor: marinnaWR » 19 lis 2021, o 12:52

davergne pisze:
19 lis 2021, o 12:42
marinnaWR pisze:
19 lis 2021, o 12:07

No nie mogę, kolejny troll z misją tu przychodzi...Idź davergne w pokoju
Nie jestem trolem. Chcę po prostu normalnie żyć. Mam swoje zdanie na ten temat i tyle. Nie zmuszam nikogo żeby się że mną zgodził. Moglabym swoje poglądy zachować dla siebie i ich nie upubliczniać ale ta kwestia boli mnie do tego stopnia, że nie potrafię zatrzymać tego w sobie. Zawsze możecie mnie zignorować tak jak ja ignoruje dobranockę.
Aha. To cieszę się, że nie jesteś trollem i masz emocje. To pewnie też mnie zrozumiesz, że nie potrafię nie reagować na odczłowieczanie ludzi. Po prostu tak mam, że nie potrafię empatii schować gdzieś w kąt. W dodatku szanuję ludzi o innych poglądach. Jednak Twoje wpisy tutaj wyczerpują znamiona konfederackiej misji, dlatego przyszło mi do głowy, że jesteś zwykłym trollem :twisted:
davergne
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 391
Rejestracja: 6 cze 2020, o 20:19

Re: Sytuacja na polsko-białoruskiej granicy

Post autor: davergne » 19 lis 2021, o 12:53

davergne pisze:
19 lis 2021, o 12:42
marinnaWR pisze:
19 lis 2021, o 12:07

No nie mogę, kolejny troll z misją tu przychodzi...Idź davergne w pokoju
Nie jestem trolem. Chcę po prostu normalnie żyć. Mam swoje zdanie na ten temat i tyle. Nie zmuszam nikogo żeby się że mną zgodził. Moglabym swoje poglądy zachować dla siebie i ich nie upubliczniać ale ta kwestia boli mnie do tego stopnia, że nie potrafię zatrzymać tego w sobie. Zawsze możecie mnie zignorować tak jak ja ignoruje dobranockę.
Nikt tutaj w logiczny sposób mi nie tłumaczy, że się mylę tylko zawsze jestem wyzywan od trolli- a to nie jest dla mnie żaden argument przemawiający do zmiany swojego zdania :|
Filmy les na www.violka.pl
marinnaWR
super forma
super forma
Posty: 2070
Rejestracja: 21 maja 2008, o 02:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sytuacja na polsko-białoruskiej granicy

Post autor: marinnaWR » 19 lis 2021, o 13:02

davergne pisze:
19 lis 2021, o 12:53
davergne pisze:
19 lis 2021, o 12:42
marinnaWR pisze:
19 lis 2021, o 12:07

No nie mogę, kolejny troll z misją tu przychodzi...Idź davergne w pokoju
Nie jestem trolem. Chcę po prostu normalnie żyć. Mam swoje zdanie na ten temat i tyle. Nie zmuszam nikogo żeby się że mną zgodził. Moglabym swoje poglądy zachować dla siebie i ich nie upubliczniać ale ta kwestia boli mnie do tego stopnia, że nie potrafię zatrzymać tego w sobie. Zawsze możecie mnie zignorować tak jak ja ignoruje dobranockę.
Nikt tutaj w logiczny sposób mi nie tłumaczy, że się mylę tylko zawsze jestem wyzywan od trolli- a to nie jest dla mnie żaden argument przemawiający do zmiany swojego zdania :|
Rozumiem :) może kiedyś się uda i kiedyś trafi do Ciebie jakiś argument. Trzymam kciuki.
Zastanów się tylko w wolnej chwili, dlaczego masz tyle podobnych sygnałów z wielu różnych źródeł. Przypadek ? Nie sądzę :D
davergne
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 391
Rejestracja: 6 cze 2020, o 20:19

Re: Sytuacja na polsko-białoruskiej granicy

Post autor: davergne » 19 lis 2021, o 13:29

marinnaWR pisze:
19 lis 2021, o 13:02
davergne pisze:
19 lis 2021, o 12:53
davergne pisze:
19 lis 2021, o 12:42


Nie jestem trolem. Chcę po prostu normalnie żyć. Mam swoje zdanie na ten temat i tyle. Nie zmuszam nikogo żeby się że mną zgodził. Moglabym swoje poglądy zachować dla siebie i ich nie upubliczniać ale ta kwestia boli mnie do tego stopnia, że nie potrafię zatrzymać tego w sobie. Zawsze możecie mnie zignorować tak jak ja ignoruje dobranockę.
Nikt tutaj w logiczny sposób mi nie tłumaczy, że się mylę tylko zawsze jestem wyzywan od trolli- a to nie jest dla mnie żaden argument przemawiający do zmiany swojego zdania :|
Rozumiem :) może kiedyś się uda i kiedyś trafi do Ciebie jakiś argument. Trzymam kciuki.
Zastanów się tylko w wolnej chwili, dlaczego masz tyle podobnych sygnałów z wielu różnych źródeł. Przypadek ? Nie sądzę :D
Na to też mam swoją teorie :wink:
Ok. Ja już dzisiaj się tutaj nie udzielam, bo jeszcze będę mieć wypadek w robocie przez zbyt intensywne myślenie na ten temat..
Filmy les na www.violka.pl
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Sytuacja na polsko-białoruskiej granicy

Post autor: ImaSumak » 19 lis 2021, o 14:48

Przypomnij mi proszę, czy to Ty uważasz, że jak ktoś jest nagi, to znaczy że uprawia seks?
davergne pisze:
19 lis 2021, o 12:42
marinnaWR pisze:
19 lis 2021, o 12:07

No nie mogę, kolejny troll z misją tu przychodzi...Idź davergne w pokoju
Nie jestem trolem. Chcę po prostu normalnie żyć.
Mam swoje zdanie na ten temat i tyle. Nie zmuszam nikogo żeby się że mną zgodził. Moglabym swoje poglądy zachować dla siebie i ich nie upubliczniać ale ta kwestia boli mnie do tego stopnia, że nie potrafię zatrzymać tego w sobie. Zawsze możecie mnie zignorować tak jak ja ignoruje dobranockę.
Absolutnie nie zachowuj swoich myśli tylko dla siebie! Świat straciłby na tym nic, ale ja nie śmiałabym się aż tak głośno. A smiech, to przecież zdrowie. :)

A czy mogłabyś mi, tak przy okazji "organizacji lgbt", napisać jakie jeszcze inne organizacje Cię prześladują i utrudniają twoje "normalne, lesbijskie życie"? 😍

Jesli mi odpowiesz wyczerpująco, to obiecuję, że bedziesz moim ulubionym forumowy trollem.
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Sytuacja na polsko-białoruskiej granicy

Post autor: ImaSumak » 19 lis 2021, o 14:59

davergne pisze:
19 lis 2021, o 13:29
Na to też mam swoją teorie :wink:
Ok. Ja już dzisiaj się tutaj nie udzielam, bo jeszcze będę mieć wypadek w robocie przez zbyt intensywne myślenie na ten temat..
Młody Sztur kiedyś opowiadał, że wbiegł do domu i zaczął krzyczeć:
- Tato, graliśmy na scenie!!!
A na to Sztur:
- Chwileczkę. Zaraz. Może nie graliśmy, tylko występowaliśmy. Może nie na scenie, tylko na estradzie. Bo na scenie to gra pan Jerzy Trela.
Lubię kiedy kobieta...
Imelda
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 57
Rejestracja: 4 mar 2020, o 21:31

Re: Sytuacja na polsko-białoruskiej granicy

Post autor: Imelda » 19 lis 2021, o 15:00

marinnaWR pisze:
19 lis 2021, o 11:58
Do tego, żeby zachować się jak człowiek, wystarczy (nie patrząc na winnych nieszczęścia) chorym udzielić pomocy a nie polewać ich wodą przy minusowych temperaturach. Naprawdę tego nie rozumiesz ? W sumie zamiast polewać wodą, mogliby ich pozabijać. :cry:
No nie wiem, jak ktoś rzuca w ciebie kamieniami i granatami hukowymi, to oblanie wodą to i tak chyba względnie łagodna reakcja.
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Sytuacja na polsko-białoruskiej granicy

Post autor: ImaSumak » 19 lis 2021, o 15:15

No i muszę się sama sprostować:
Sztur=Stuhr
Za dużo jezykow na raz. :roll: :lol:
Lubię kiedy kobieta...
marinnaWR
super forma
super forma
Posty: 2070
Rejestracja: 21 maja 2008, o 02:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sytuacja na polsko-białoruskiej granicy

Post autor: marinnaWR » 19 lis 2021, o 16:07

Imelda pisze:
19 lis 2021, o 15:00
marinnaWR pisze:
19 lis 2021, o 11:58
Do tego, żeby zachować się jak człowiek, wystarczy (nie patrząc na winnych nieszczęścia) chorym udzielić pomocy a nie polewać ich wodą przy minusowych temperaturach. Naprawdę tego nie rozumiesz ? W sumie zamiast polewać wodą, mogliby ich pozabijać. :cry:
No nie wiem, jak ktoś rzuca w ciebie kamieniami i granatami hukowymi, to oblanie wodą to i tak chyba względnie łagodna reakcja.
Tak, zwłaszcza to roczne zmarłe dziecko rzucało granatami w nasze wojsko.
Awatar użytkownika
nataliagk
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 519
Rejestracja: 25 paź 2019, o 20:01

Re: Sytuacja na polsko-białoruskiej granicy

Post autor: nataliagk » 19 lis 2021, o 19:05

ImaSumak pisze:
19 lis 2021, o 14:48
Przypomnij mi proszę, czy to Ty uważasz, że jak ktoś jest nagi, to znaczy że uprawia seks?
Już drugi raz mylisz mnie z "davergne" :cool: Na prawdę uważasz, że gdy dwoje ludzi rozbiera się do naga, będąc ze sobą sam na sam nie ma zamiaru się kochać, tylko np. no nie wiem - układać puzzle albo grać w szachy? :shock: :wink:
Zgadzam się z "davergne" a także z "miss nikitą" w całej rozciągłości. Oczywiście oblewanie zimną wodą uchodźców koczujących na granicy przy minusowych temperaturach w normalnych okolicznościach wywołałoby we mnie złe emocje. Ale wiem, że ci mokrzy uchodźcy chwilę po szturmie idą sobie do ciepłego centrum logistycznego i zmieniają ubrania na suche. Nie dziwi Was to, że mimo tylu dni w minusowych temperaturach ludzie oblani wodą nie umierają z wyziębienia? A to dziecko, które umarło? Do czego są w stanie posunąć się białoruskie władze, żeby kazać matkom z dziećmi siedzieć na mrozie z dziećmi na ręku, żeby tylko wzbudzić litość całego świata?
Szkoda mi tych dzieci, bo Łukaszenko wykorzystuje uchodźców, żeby załatwić swoje sprawy i rozwiązać problemy. A jaki jest jego największy problem? Taki, że Unia Europejska nie chce uznać go jako pełnoprawnego przywódcę Białorusi, bo uważa, że wybory w tym kraju zostały sfałszowane. UE nałożyła sankcje na Białoruś i planuje wprowadzić jeszcze bardziej restrykcyjne. Łukaszenko kryzysem migracyjnym chce wymusić na UE uznanie jego władzy i zniesienie restrykcji.
Polscy uchodźcy w trakcie II wojny światowej również szukali azylu, czasami kilka lat, ale nie przypominam sobie, aby gdziekolwiek była wzmianka o tym, że szturmowali jakąś granicę, rzucali kamieniami, czy używali innych, niebezpiecznych przedmiotów do siłowego wdarcia się do innego kraju. Skąd ci uchodźcy mają siekiery? Jaką gwarancję mają mieszkańcy przygranicznych miejscowości, że ci uchodźcy nie użyją tych siekier przeciwko nim? Skoro ci uchodźcy wg niektórych foremek mają przy sobie dokumenty, to dlaczego nie ustawią się grzecznie na przejściu granicznym, żeby prosić o azyl? Oczywiście większość z tych uchodźców pewnie nie ma złych zamiarów, ale skąd mamy mieć pewność, że wśród tych ludzi nie ma takich, którzy są zdolni do tego typu czynów: https://wiadomosci.radiozet.pl/Swiat/Ma ... sza-proces ? Ayaan Hirsi Ali jako była islamistka podkreśla, że Islam nie jest religią pokoju. Dlaczego bogate kraje arabskie, takie jak Arabia Saudyjska, Katar, czy Zjednoczone Emiraty arabskie nie chcą przyjąć do siebie uchodźców z Syrii, czy Iraku? Bo zdają sobie sprawę, że zaczną przeprowadzać zamachy terrorystyczne i zabijać zagranicznych turystów. Te kraje już jako tako radzą sobie z terroryzmem i wiedzą, że fala imigrantów to tykająca bomba.
Większość tych uchodźców chciałaby osiąść na stałe w Niemczech i tam uniknąć prześladowań. Ale niech ktoś im uświadomi, że Niemcy nie chcą już być rajem dla uchodźców: https://www.rmf24.pl/raporty/raport-fal ... rp_state=1
Nie oglądam TVP Kaczyńskiego, Kurskiego i spółki. Za to oglądam to: https://www.youtube.com/watch?v=NtgnzEe3Qio i mnie przekonuje wypowiedź tej pani. I nikt mi nie wmówi, że RMF FM jest pisowskie. Cenię ich za to, że potrafią bezstronnie dowalić zarówno obozowi władzy, jak i opozycji
ODPOWIEDZ