Nowy ŁAD

Poważniej, czyli o polityce, sprawach społecznych, ustawodawstwie i naszych prawach.
oliveoil
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 228
Rejestracja: 14 sty 2022, o 18:29

Re: Nowy ŁAD

Post autor: oliveoil » 30 sty 2022, o 16:27

mirella94les pisze:
30 sty 2022, o 14:03
Krótka piłka, na kogo będziesz głosować? :cool:
Obecnie nie mam faworyta :? Czytam programy wyborcze i słucham wypowiedzi i wywiadów posłów wszystkich partii.. i zauważam tendencję "ze skrajności w skrajność" oraz "dużo mówię że dużo zrobię ale w obecnych realiach jest to tylko mówienie, bo w praktyce się tego nie da zrobić".
Obecnie prawie każda partia głosi jakieś idee z którymi jestem zgodna ale zaraz potem okazuje się, że ich poglądy na inne sprawy są zbyt sprzeczne z moimi abym daną partię zaczeła popierać.



Programy wyborcze polskich partii:
(po lewej w nawiasie jest liczba posłów danej partii jaka obecnie zasiada w sejmie)

(228) Prawo i Sprawiedliwość (PiS): http://pis.org.pl/files/Program_PIS_2019.pdf
(126) Koalicja Obywatelska (KO): https://platforma.org/upload/document/8 ... rogram.pdf
(44) Lewica (Nowa Lewica, Razem) (Lewica): https://klub-lewica.org.pl/images/media ... Lewicy.pdf
(24) Koalicja Polska - PSL, UED, Konserwatyści (KP): https://www.psl.pl/wp-content/uploads/2 ... L_2019.pdf
(11) Konfederacja: https://konfederacja.net/wp-content/upl ... Ciebie.pdf
(8) Polska2050: Nie znalazłam oficjalnego programu
(5) Porozumienie Jarosława Gowina (Porozumienie): https://pjg.org.pl/images/Polityka_OdNo ... Gowina.pdf
(4) Kukiz'15 - Demokracja Bezpośrednia (Kukiz15): http://kukiz15.org/program
(4) Koło Poselskie Polskie Sprawy (PS): Nie znalazłam oficjalnego programu
(3) Koło Parlamentarne PPS (PPS): Nie znalazłam oficjalnego programu
mirella94les
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 46
Rejestracja: 26 gru 2021, o 15:36

Re: Nowy ŁAD

Post autor: mirella94les » 30 sty 2022, o 16:35

oliveoil pisze:
30 sty 2022, o 16:27
Obecnie nie mam faworyta :?
Ok, a więc Ty masz swoje racje i ja mam swoje racje. Ty jeszcze nie jesteś zdecydowana, ja już jestem i przedstawiłam powody, dlaczego będę głosować na Lewicę w kolejnych wyborach. Mam nadzieję, że od tej pory będziesz utrzymywać odpowiedni poziom rozmowy i nie nazwiesz gwiazdeczką kogoś, kto ma inne zdanie, niż Twoje :wink:
oliveoil
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 228
Rejestracja: 14 sty 2022, o 18:29

Re: Nowy ŁAD

Post autor: oliveoil » 30 sty 2022, o 16:57

mirella94les pisze:
30 sty 2022, o 16:35
oliveoil pisze:
30 sty 2022, o 16:27
Obecnie nie mam faworyta :?
Ok, a więc Ty masz swoje racje i ja mam swoje racje. Ty jeszcze nie jesteś zdecydowana, ja już jestem i przedstawiłam powody, dlaczego będę głosować na Lewicę w kolejnych wyborach. Mam nadzieję, że od tej pory będziesz utrzymywać odpowiedni poziom rozmowy i nie nazwiesz gwiazdeczką kogoś, kto ma inne zdanie, niż Twoje :wink:
Nazwałam Cię "gwiazdką" z innych powodów niż myślisz :D Ale może nie drążmy tego tematu.
oliveoil
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 228
Rejestracja: 14 sty 2022, o 18:29

Re: Nowy ŁAD

Post autor: oliveoil » 31 sty 2022, o 14:21

Źródło: money
31.01.2022 5:08

Polski Ład. Pułapki w CIT. Rząd będzie karać firmy za niskie dochody, ale wyłączył z przepisów państwowe spółki

Pod pretekstem walki z oszustwami podatkowymi rząd wprowadził podatek, który uderzy w wiele przedsiębiorstw. Pogorszy sytuację firm, które walczą o rentowność i zmagają się ze skutkami podwyżek gazu i energii. Jeśli na koniec roku wykażą stratę, nowy podatek je dobije. Daninę zapłaci także każda spółka, która nie wykaże się odpowiednim dochodem. Uchwalone w pośpiechu przepisy są tak wadliwe, że wyłączono z nich państwowe spółki.
https://www.money.pl/podatki/polski-lad ... 2176a.html

Filozofia PiS:
Jako firma za mało zarabiasz: dostajesz karę
Jako osoba prywatna za dużo zarabiasz: dostajesz karę
Jesteś bezrobotnym leniem: dostajesz od pisu pieniądze! :ok:

Nowe kary dobiją wiele firm przez co te zbankrutują a ludzie stracą pracę. Pis powoli niszczy Polskę.
Aerial
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 483
Rejestracja: 11 paź 2021, o 22:27

Re: Nowy ŁAD

Post autor: Aerial » 31 sty 2022, o 14:43

Przecież to od początku wiadomo, że pis przemawia do tych, co zajmują się w życiu piciem piwa pod monopolowym, niskie loty zarówno finansowo jak i umysłowo
mirella94les
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 46
Rejestracja: 26 gru 2021, o 15:36

Re: Nowy ŁAD

Post autor: mirella94les » 1 lut 2022, o 00:05

oliveoil pisze:
31 sty 2022, o 14:21
Pod pretekstem walki z oszustwami podatkowymi rząd wprowadził podatek, który uderzy w wiele przedsiębiorstw. Pogorszy sytuację firm, które walczą o rentowność i zmagają się ze skutkami podwyżek gazu i energii.
Rząd pomaga przedsiębiorcom w walce o rentowność i zmaganiem się ze skutkami podwyżek gazu i energii. Firma na F (jest alternatywą dla Tauronu i PGNiG), po obniżce VATu przysłała do naszej firmy korektę faktury za gaz (cena na fakturze 12.000 zł minus korekta 8.000 zł = 4.000 zł, czyli tyle, ile płaciliśmy przed podwyżkami gazu). Korekta nie była spowodowana tylko i wyłącznie wprowadzeniem przez rząd zerowej stawki za gaz, ale również była wynikiem interwencji szefa, który przycisnął firmę F i okazało się, że narzuciła ona zbyt wysoką cenę, chcąc zarobić na naiwności przedsiębiorców.

Co w tym złego, że rząd walczy z firmami, które od lat ukrywają przychody i zawyżają koszty, żeby uniknąć płacenia podatku? Kreatywna księgowość od lat kwitła w Polsce pod przyzwoleniem PO. Właściciele brali drogie samochody w leasing na firmę, odliczali koszty, a potem wykupowali firmowe limuzyny prywatnie za bezcen. Przedsiębiorcy jeździli prywatnie służbowymi samochodami, odliczając sobie koszty paliwa i eksploatacji. Urząd skarbowy nie mógł się tego doczepić, bo dzięki PO firmy mogły sobie spokojnie to wszystko wliczyć w koszty. A zwykły obywatel był ścigany za niezłożenie PITu w terminie, jak najgorszy przestępca skarbowy. Przedsiębiorcy mimo, że zarabiali krocie, nie płacili składek ZUS, a leczyli się za darmo na kasę chorych. A zwykłemu pracownikowi jak dużo wynagrodzenia zżerają składki ZUS? To było sprawiedliwe? Nie mówię o tej patologii, która nie pracuje i tylko żyje z 500+ i innych świadczeń. W tej kwestii z PiSem się nie zgadzam. Prawda jest taka, że 500+ ma na celu zdobycie głosów w wyborach.

Nie będę wyliczać litanii, co dobrego PiS zrobił dla gospodarki. Ale wisienką na torcie plusów jest to, że żeby przedsiębiorca mógł sobie odliczyć VAT musi najpierw zapłacić swoim kontrahentom za towary i usługi, które od nich kupił. Jak było wcześniej? Mógł sobie odliczyć VAT w momencie, gdy firma wystawiła mu fakturę nawet, gdy jeszcze za nią nie zapłacił. Taki przedsiębiorca nakupował sobie masę towarów od różnych firm, które mu zaufały i dały odroczony termin płatności. A potem siup, firmę likwidował, znikał z towarem, odliczonym VATem, a jego kontrahenci zostawali z niczym, bez zapłaty.

Dlaczego tak bardzo szkoda Ci firm, które działały na rynku wykazując fikcyjnie niskie dochody, albo nie wykazując ich wcale? Dlaczego nie szkoda Ci tych kontrahentów, którzy upadają, bo nie otrzymują zapłaty od takich firm "słupów"?. Myślisz, że takich firm-oszustów było mało? Niby firma taka biedna, a właściciel wozi się ekstra samochodami i ma wille nad morzem, czy w górach. Nie zazdroszczę, bo kto bogatemu zabroni? Sama nieźle zarabiam i nie muszę nikomu zazdrościć. Ale współczuję tym firmom, które za czasów PO upadały, bo nie mogły się doprosić zapłaty od kontrahentów.

Dzięki ulepszeniu ściągalności VATu i uszczelnieniu kontroli celnej PiS ma M I L I A R D Y na świadczenia socjalne i wbrew temu, co piszą niektóre media nie zadłużają państwa. Problem w tym, że światopoglądowo PiS jest bardzo zacofany i jeżeli będzie miał większość parlamentarną w kolejnych wyborach to wprowadzi w Polsce reżim, jak na Białorusi. Żeby temu zapobiec, trzeba zagłosować tak, żeby PiS nie mógł rządzić samodzielnie i żeby drugą siłą w parlamencie była partia, która ma bardziej liberalne poglądy. Jeżeli wybierzemy PO, to znowu będą złodziejsko rozkradać majątek publiczny, jak to politycy z tej partii robili jeszcze w czasach 1990-1995, a potem w latach 2007-2015.

Lewica światopoglądowo, a PiS ekonomicznie - to jest plan na dobrą przyszłość Polski.

A jeżeli ktoś mi powie, że PO ma dobrych ekonomistów, to przypominam dla zainteresowanych: proszę wpisać na youtube Białe kołnierzyki #05: Afera FOZZ. Zorganizowana kradzież finansów Polski, a wtedy dowiecie się, co z finansami publicznymi zrobili ekonomiści, wspierający obecnie PO, czyli Balcerowicz i Rosati.
oliveoil
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 228
Rejestracja: 14 sty 2022, o 18:29

Re: Nowy ŁAD

Post autor: oliveoil » 1 lut 2022, o 02:09

mirella94les pisze:
1 lut 2022, o 00:05
oliveoil pisze:
31 sty 2022, o 14:21
Pod pretekstem walki z oszustwami podatkowymi rząd wprowadził podatek, który uderzy w wiele przedsiębiorstw. Pogorszy sytuację firm, które walczą o rentowność i zmagają się ze skutkami podwyżek gazu i energii.
To, co wyżej zacytowałaś, to jest wypowiedź EKSPERTÓW- ludzi, którzy studiowali ekonomię i doradztwem podatkowym zajmują się na codzień (rozumiesz to, czy tak jak ostatnim razem powinnam ci jeszcze kilka razy to wytłumaczyć?)

:shock: Chcesz powiedzieć, że ci eksperci to banda oszołomów i się mylą i to Twoja analiza tego nowego wynalazkiu PISu jest właściwa? Twoja analiza- czyli laski, która całą swoją wiedzę czerpie z jakiegoś wątpliwego kanału na youtube a o tym że taki Kukiz jest w sejmie dowiedziała się dopiero 2 dni temu, bo wogóle nie ma bladego pojęcia co się realnie w polskiej polityce dzieje??

Czy Ty bierzesz pod uwagę to, że tysiące rodzimych małych biznesów po lockdownach już stoi na skraju bankrutctwa? I że ostatnie, drastyczne podwyżki cen energii te firmy już tylko dobijają do końca? Ten nowy podatek pisu, to przykrywka, która pod pretekstem walki z nieuczciwymi firmami może skutecznie dobić te małe biznesy do końca. Pisiory wiedzą, że ludzie mimo tych wszystkich kłód, które im rząd podrzucił pod nogi, będą próbowali walczyć do końca by utrzymać siebie, swoje rodziny i pracowników.

Na Twoim ulubionym kanale na YT pewnie Ci tego nie powiedzieli, że te małe i średnie polskie biznesy, to jeden z najistotniejszych elementów dobrobytu naszego kraju. Te polskie firmy zatrudniają polaków, odprowadzają ogromne podatki na rozrzutnictwo PiSu a swoje zyski zostawiają w Polsce.

mirella94les pisze:
1 lut 2022, o 00:05
Lewica światopoglądowo, a PiS ekonomicznie - to jest plan na dobrą przyszłość Polski.
Twój "ekonomiczny" pis potrafi tylko stawiać pomniki i ciągle szukać Polakom pieniędzy po kieszeniach. Pis nie potrafi handlować z innymi krajami ani inwestować by Polska stawała się bogadsza i niezależna od srebrników Unii. Do tego akurat mściwy kaczorek głowy nie ma. Niezależni doradcy podatkowi od długiego czasu alrmują, że w Polsce jak tak dalej pójdzie- będzie jak w Venezueli! Pieniądze będą dosłownie leżeć na ulicach, bo przez nieudolność kaczora nie będą miały żadnej wartości a w kraju będzie bieda jeśli wszystkie rodzime biznasy PiS wyrżnie w pień a zostaną tylko bogate zagraniczne firmy, które ogromne zyski z Polski przesyłają do swoich rodzimych krajów. jak tak dalej pójdzie, to w Polsce dla ogromnej większości ludzi jedyną możliwością zarobków będzie harówa w zagranicznym korpo za marne grosze.

Takie osoby jak Ty, swoją ciemnotą i niewiedzą, fundują Polakom ciężki los i biedę!

Niedługo wypełnią się słowa Morawieckiego i "polacy będą dosłownie zapier**lać za miskę ryżu!".
oliveoil
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 228
Rejestracja: 14 sty 2022, o 18:29

Re: Nowy ŁAD

Post autor: oliveoil » 1 lut 2022, o 02:51

"Taśmy Morawieckiego" czyli podsłuchana rozmowa obecnego premiera i członka PiS w restauracji "Sowa i Przyjaciele"
(wiem, że już chyba każdy ten cytat słyszał, ale wciąż są ludzie, którzy nie wiedzą, że Morawiecki naprawdę tak mówił)

Mateusz Morawiedzki:
"Trzeba słuchać ludu, obiecać im, czego oczekują, a potem wygaszać ich oczekiwania. Mają zap***ać za miskę ryżu";

"Ludzie są tak głupi, że to działa. Niesamowite!";

"trzysta lat temu daliśmy dupy i zamiast mieć porządnie Oświecenie [?] (...) to się bawiliśmy w jakieś tam liberum veto, demokracje szlacheckie i tak dalej", "Najlepszym sposobem zawsze była wojna. Wojna zmienia perspektywę w pięć minut"
Przez fakt, że ten człowiek mimo takich słów obecnie jest na tak wysokim stanowisku w Polsce, można śmiało powiedzieć, że ludzie naprawdę są głupi!

Drodzy rodacy? Kiedy w końcu zaczniemy się szanować??
Awatar użytkownika
dalidaa
super forma
super forma
Posty: 1757
Rejestracja: 20 lis 2014, o 12:36

Re: Nowy ŁAD

Post autor: dalidaa » 1 lut 2022, o 11:45

AnnaArendt pisze:
29 sty 2022, o 19:17
To może zamiast wracać do kraju zamieszkaj w Singapurze. Ewidentnie bardziej pasuje.
Co prawda:
Wielu słyszało w końcu, że w Singapurze zakazane są stosunki homoseksualne. Grozi za nie do dwóch lat więzienia. To z pewnością jedna z najgorszych odsłon Singapuru, jednak nie patrząc zbyt daleko poza perspektywę naszego własnego podwórka, gdzie nie jest to nielegalne, a jednak ani polski Kościół, ani tym bardziej polskie państwo (w teorii laickie), nie kwapi się, by uznać, że osoby żyjące ze sobą w związkach jednopłciowych, powinny chociażby mieć prawo do odwiedzin w szpitalach oraz dziedziczenia po sobie majątku.

Ale jednak:
Bank Światowy wymienia Singapur jako czwarte państwo na świecie pod względem dochodu na głowę. Ponieważ państwem kierują przede wszystkim chińskie elity Partii Akcji Ludowej, która rządzi nieprzerwanie od 1959 roku, związki Singapuru z Chinami pozostają niezwykle mocne, a przy tym bardzo zaskakujące. Do owego niewielkiego państwa-miasta, które w samych Chinach stanowiłoby co najwyżej dzielnicę jednego z mega-miast, przybywają od lat urzędnicy z Chińskiej Republiki Ludowej, aby obserwować, i przede wszystkim uczyć się, jak zarządzać państwem bardziej za pomocą Konfucjusza (ukochanego przez nowe chińskie władze w ostatnich latach), aniżeli Marksa i Lenina, nie wspominając o Mao Zedongu.

Myślę że to bardziej do ciebie pasuje.
Homoseksualizm jest zakazany w wypadku mężczyzn. Do kobiet "ale" nie mają. Mieszkałam tam dwa lata i nikt mnie nie rozstrzelał.
Hajs jest, bo podatek to 10% a nie połowa wypłaty jak w PL po przekroczeniu progu, co dało możliwości rozwoju wielu zwykłym ludziom i firmom i w piękny sposób pokazało, że podatki mogą być niższe, ale obrót państwa się zwiększyć, bo kreatywność wzrasta kiedy uciemiężenia znika.

Kraj jest wyremontowany, nawet nieciekawe dzielnice są bezpieczne, nikt nikomu głowy nie urwie ani nie zgwałci, gdyż kara śmierci straszy zdecydowaną większość idiotów.
Dla nas wolność jest ważna, więc początki w tego typu kraju są trudne, ale już po chwili zaczyna się doceniać bezpieczeństwo.

Gdyby nie ich permanentny pracoholizm wynikający z kultury hołdującej pracy ciężkiej, a nie sprytnej, byłby to najlepszy kraj w jakim dane mi było mieszkać.

Do tego kraj jest rządzony jak korporacja, co ma plusy i minusy. W rządzie nie zasiadają idioci, bo też żaden idiota tam studiów nie skończy. Edukacja jest uzależniona od zdolności uczniów: mniej zdolni idą w stronę czegoś jak u nas technika, uzdolnieni humanistycznie w nauczanie etc, uzdolnieni technicznie na uczelnie związane z technologią i rozwojem, ponadprzeciętni w zarządzanie.

Do tego kraj dba o zatrudnienie swoich na najwyższych stanowiskach zapewniając bezpieczeństwo i możliwość rozwoju.

Minus: płatna opieka medyczna, trochę jak w US.
"On saura que les enfants sont les gardiens de l’âme
Et qu’il y a des reines autant qu’il y a de femmes"
oliveoil
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 228
Rejestracja: 14 sty 2022, o 18:29

Re: Nowy ŁAD

Post autor: oliveoil » 1 lut 2022, o 12:38

dalidaa pisze:
1 lut 2022, o 11:45

Homoseksualizm jest zakazany w wypadku mężczyzn. Do kobiet "ale" nie mają. Mieszkałam tam dwa lata i nikt mnie nie rozstrzelał.
W jaki sposób to tam działa? Czy homofobia ze strony państwa wobec mężczyzn jest tak duża, że są bezwzględnie wyłapywani i karani? Jakim cudem tak wysoko rozwinięte społeczeństwo odrzuca homoseksualizm?
Dlaczego lesbijki są tam taraktowane ulgowo? (już mam na to pytanie swoje przypuszczenia :wink: ale możliwe, że się mylę).

Sorki za tak wiele pytań ale nieczęsto poznaję kogoś, kto tam mieszkał :)

dalidaa pisze:
1 lut 2022, o 11:45
Hajs jest, bo podatek to 10% a nie połowa wypłaty jak w PL po przekroczeniu progu, co dało możliwości rozwoju wielu zwykłym ludziom i firmom i w piękny sposób pokazało, że podatki mogą być niższe, ale obrót państwa się zwiększyć, bo kreatywność wzrasta kiedy uciemiężenia znika.
W polsce właśnie konfederacja chce zniesienia większości podatków i drastycznego uprostszenia biurokracji aby ludziom nie utrudniać zakładania i prowadzenia biznesów i działalności gospodarczych.

Konfederacja głosi też, że "Ludziom nie trzeba nic dawać. Wystarczy przestać im zabierać, bo ludzie sami lepiej wiedzą co zrobić ze swoimi pieniędzmi".

No ale Konfederacja to skrajna prawica i mnie samą przerażają ich hasła odnośnie lgbt :?
Awatar użytkownika
dalidaa
super forma
super forma
Posty: 1757
Rejestracja: 20 lis 2014, o 12:36

Re: Nowy ŁAD

Post autor: dalidaa » 1 lut 2022, o 16:43

Mówimy o kraju w którym po własnym domu nie możesz chodzić nago.
Dlaczego? Bo większość ścian to głównie okna.
Czy ktoś to egzekwuje jeśli zasłonisz okna? Nie.
Czy gdyby ktoś Cię zobaczył i uznał to za demoralizację i zgłosił zapłacisz 10k$ ? Tak .

Jak więc żyją geje?
W szafie.

Wielce się to nie różni od nietolerancji jaką mamy tutaj. Grunt, żeby się z tym nie obnosili. To byłby chyba jedyny powód żeby byli ścigani.
Miałam w pracy kumpla geja, miewal partnerów. Nigdy nie słyszałam żeby się bał.

Kobiety bi, były na porządku dziennym. Les mniej, choć zdarzyło mi się być w relacji z Filipinka, która jest tam PR.

Jeśli chodzi o kobiety: kobiety nawet hetero mają w zwyczaju wyrażać czułość wobec siebie, podobnie jak w Singapurze mniejszość hinduska (mężczyźni).
Póki nie jest to wkładanie komuś języka w gardło na środku ulicy wszystko jest ok.
"On saura que les enfants sont les gardiens de l’âme
Et qu’il y a des reines autant qu’il y a de femmes"
mirella94les
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 46
Rejestracja: 26 gru 2021, o 15:36

Re: Nowy ŁAD

Post autor: mirella94les » 1 lut 2022, o 17:00

oliveoil pisze:
1 lut 2022, o 02:51
Mateusz Morawiedzki:
"Trzeba słuchać ludu, obiecać im, czego oczekują, a potem wygaszać ich oczekiwania. Mają zap***ać za miskę ryżu";

No i co Ty najlepszego robisz na tym forum? Wiesz, jak brzmiały słowa Morawieckiego na nagraniu?
"To co robi... Słuchajcie, to co robi... To co robi Merklowa... Ona działa na najważniejszych rzeczach społeczeństwa, czyli na oczekiwaniach Management of expectations. Jak ludzie ci zapierd.... za miskę ryżu, jak było w czasach po drugiej wojnie światowej i w trakcie, to wtedy gospodarka cała się odbudowała. A teraz... A potem przez pięćdziesiąt lat szła... Zwłaszcza ostatnie dwadzieścia pięć, szła bardzo mocno na kredycie".
On opisywał to, co się działo w Niemczech po wojnie i teraz za czasów kanclerz Merkel. On nie mówił, co ma zamiar zafundować Polakom. PiS nie musi zadłużać polskiej gospodarki, bo dzięki uszczelnieniu VATu i kontroli celnej na wschodniej granicy ma M I L I A R D Y w budżecie. Niemiecka gospodarka nie miała tych miliardów, bo Niemcy musieli wypłacać reparacje i dlatego społeczeństwo żyło za miskę ryżu.

Powielasz tutaj FAKE NEWS, nawet nie pokusiłaś się, żeby dokładnie posłuchać tych taśm, tylko pewnie przeczytałaś gdzieś w necie, co powiedział Morawiecki. Trochę to słabe :lol:

Widzę też, że ogromną przyjemność sprawia Ci chamskie obrażanie rozmówców, ale tak się zachowują ludzie, którzy nie mają już więcej logicznych argumentów i agresją chcą przekrzyczeć kogoś, kto ma inne zdanie i dodatkowo ma tych kontrargumentów o wiele więcej :lol:
AnnaArendt
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 968
Rejestracja: 25 lut 2017, o 09:54

Re: Nowy ŁAD

Post autor: AnnaArendt » 1 lut 2022, o 17:15

A macie całe nagranie w sumie.
Po co się ograniczać...
https://youtu.be/qdeaVfDa5eU
mirella94les
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 46
Rejestracja: 26 gru 2021, o 15:36

Re: Nowy ŁAD

Post autor: mirella94les » 1 lut 2022, o 17:23

oliveoil pisze:
1 lut 2022, o 02:09
Ty bierzesz pod uwagę to, że tysiące rodzimych małych biznesów po lockdownach już stoi na skraju bankrutctwa? I że ostatnie, drastyczne podwyżki cen energii te firmy już tylko dobijają do końca?
A czy to rząd PiSu podniósł drastycznie ceny energii? Od lat zaopatruję się w prąd z Tauronu i gaz z PGNiG, czyli firmach państwowych i podwyżka prądu wyniosła 10%, a gazu 30% Czy na prawdę uważasz, że to jest straaaasznie kolosalna podwyżka, która spowoduje bankructwo rodzimych biznesów? A co powiesz o tych firmach prywatnych, jak ta na "F", która podwyższyła ceny gazu o 300% ??? To też sprawka rządu? Po interwencji mojego szefa "nagle" okazało się, że jednak źle wyliczyli kwotę do zapłaty i zrobili korektę z 12.000 zł, do 4.000 zł. Biedactwa, pomylili się.
A co zrobił rząd, żeby pomóc tym rodzimym i małym biznesom, żeby obniżyć ceny prądu? Wprowadzili zerową stawkę VAT od 01.02. I to jest realna pomoc przedsiębiorcom.
Twierdzisz, że rząd wspiera wielkie firmy, a dobija małe i średnie biznesy? Rząd wprowadził zakaz handlu w niedzielę (mogły działać tylko małe sklepy, w których właściciel staje za kasą), a zamknięte miały być sklepy wielkopowierzchniowe z zagranicznym kapitałem. Dodatkowo został nałożony podatek na duże sklepy - im większy powierzchniowo sklep, tym wyższy podatek. Ale cwane duże sklepy wymyślały cuda niewidy, żeby tylko tego podatku uniknąć. Przebudowywały się, obniżały dach, a żeby działać w niedzielę, zaczęły się przekształcać w placówki pocztowe. I jak te małe rodzime sklepiki mają zarabiać, jak ludzie tłumnie chodzą w niedzielę do Biedronki, Carrefoura, Kauflanda, Intermarche, czy Auchan???
Ale na szczęście rząd wprowadził takie zmiany, których już nie uda się ominąć dużym sklepom. Cytat z "Gazety prawnej":

"W najbliższy wtorek (1 lutego) wejdzie w życie nowelizacja, która uszczelni przepisy zakazujące powierzania pracy w handlu w niedziele. Właściciele sklepów nie będą mogli już otwierać placówek w takie dni pod pretekstem prowadzenia usług pocztowych (chyba że te ostatnie przynoszą co najmniej 40 proc. przychodów). Tym samym duże sieci, które obecnie korzystają z wyjątku „na pocztę”, zostaną skutecznie objęte zakazem.
Nowe przepisy są szczelne i nic nie wskazuje, że pracodawcy znajdą inną furtkę, która umożliwiałaby im masowe obchodzenie ograniczeń".

Teraz już małe rodzime sklepiki będą mogły zarabiać więcej, bo dzięki mądrości ekonomicznej rządu wielkie sklepy w niedzielę będą zamknięte

Cieszysz się? :lol: Teraz już te małe i średnie firmy, o których los tak bardzo się martwisz, będą mogły się odbić od dna, na którym od lat się znajdują przez wielkie markety :lol:
mirella94les
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 46
Rejestracja: 26 gru 2021, o 15:36

Re: Nowy ŁAD

Post autor: mirella94les » 1 lut 2022, o 17:34

AnnaArendt pisze:
1 lut 2022, o 17:15
A macie całe nagranie w sumie.
Po co się ograniczać...
https://youtu.be/qdeaVfDa5eU
Super, że dałaś tego linka. Na tym nagraniu dokładnie słychać ton głosu Morawieckiego, jak przedrzeźnia "dobrą" robotę kanclerz Merkel i prezydenta Obamy, czyli zapier....nie za miskę ryżu i obniżeniu oczekiwań, żeby odbudować gospodarkę.

Morawiecki i jego rząd nie musiał obniżać ludziom pensji ani emerytur, jak to robili Niemcy w czasach recesji. Jeżeli ktoś jeszcze nie wie, to od 01.01.2022 zarówno emerytury, jak i wynagrodzenia w Polsce wzrosły. Kwota wolna od podatku została zwiększona do 30.000 zł, a wcześniej wynosiła 8.000 zł.
AnnaArendt
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 968
Rejestracja: 25 lut 2017, o 09:54

Re: Nowy ŁAD

Post autor: AnnaArendt » 1 lut 2022, o 17:37

Naprawdę żadna z Pan nie sięgnęła do wygoiglowania samych nagrań, a bazowała na interpretacji z gazet?

Szacun.
mirella94les
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 46
Rejestracja: 26 gru 2021, o 15:36

Re: Nowy ŁAD

Post autor: mirella94les » 1 lut 2022, o 17:48

oliveoil pisze:
1 lut 2022, o 02:09
:shock: Chcesz powiedzieć, że ci eksperci to banda oszołomów i się mylą i to Twoja analiza tego nowego wynalazkiu PISu jest właściwa? Twoja analiza- czyli laski, która całą swoją wiedzę czerpie z jakiegoś wątpliwego kanału na youtube a o tym że taki Kukiz jest w sejmie dowiedziała się dopiero 2 dni temu, bo wogóle nie ma bladego pojęcia co się realnie w polskiej polityce dzieje??
Po pierwsze, to, co Ty wyżej zacytowałaś to są teorie ekonomistów, a nie fakty, które zaprezentowałam ja. To wszystko, co tutaj piszę, to są fakty, które znalazłam w ekonomicznej fachowej prasie, a nie czerpię wiedzy tylko z kanału youtube Mafia.pl . Z resztą, w tym filmiku, do którego link podałam również są fakty, a nie teorie. Wiem, że nie jest Ci w smak to, co tam jest prezentowane, ale fakty są faktami i Twoje nerwy tego nie zmienią :cool:

Po drugie, napisałaś wcześniej, że Kukiz jest w rządzie, a ja napisałam Ci, że nie jest. To, że jest zwykłym posłem w sejmie nie daje mu władzy i PiS może mieć w nosie jego zdanie. W tej kwestii to Ty wykazałaś się niewiedzą o polskiej polityce, bo dałaś Kukizowi władzę, której realnie nie ma :cool: Prawda jest taka, że PiS wykorzystał Kukiza tylko do głosowania nad Lex TVN, a teraz ma go gdzieś.

Niestety mimo tego, że Pisowcy są ŚWIETNYMI ekonomistami, to jednak światopoglądowo są bardzo zacofani. Dlatego potrzebna jest partia, która będzie z nimi w koalicji i będzie trzymać w ryzach ich reżimowe zapędy. Na pewno nie będzie to PO, bo te dwie partie będą się żarły wzajemnie w walce o władzę.

Jest więcej jak pewne, że osoby, które żyją z 500+ będą głosować na PiS i partia ta wygra kolejne wybory. Ważne jest to, żeby nie dopuścić do tego, by PiS rządził samodzielnie. Zastanawiam się między głosowaniem nad Lewicą lub Polską 2050. Lewica jest bardzo słaba, natomiast Hołownia miał bardzo wysoki wynik w wyborach prezydenckich. Muszę bardziej dokładnie zapoznać się z programem Polska 2050, bo jest większe prawdopodobieństwo, że ta partia osiągnie lepsze wyniki w wyborach, niż Lewica. A Hołownia może rzeczywiście zawalczyć o prawa osób LGBT+, bo w tej kwestii nie jest zakutym łbem.
mirella94les
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 46
Rejestracja: 26 gru 2021, o 15:36

Re: Nowy ŁAD

Post autor: mirella94les » 1 lut 2022, o 17:48

AnnaArendt pisze:
1 lut 2022, o 17:37
Naprawdę żadna z Pan nie sięgnęła do wygoiglowania samych nagrań, a bazowała na interpretacji z gazet?

Szacun.
Ja znalazłam wcześniej nagranie na Wykop.pl i go odsłuchałam, zanim napisałam komentarz o Morawieckim
mirella94les
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 46
Rejestracja: 26 gru 2021, o 15:36

Re: Nowy ŁAD

Post autor: mirella94les » 1 lut 2022, o 17:53

mirella94les pisze:
1 lut 2022, o 17:23
co zrobił rząd, żeby pomóc tym rodzimym i małym biznesom, żeby obniżyć ceny prądu? Wprowadzili zerową stawkę VAT od 01.02. I to jest realna pomoc przedsiębiorcom.
Przepraszam, mój błąd. Rząd wprowadził 5% stawkę VAT na prąd, a zerową na żywność, gaz ziemny oraz nawozy.
oliveoil
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 228
Rejestracja: 14 sty 2022, o 18:29

Re: Nowy ŁAD

Post autor: oliveoil » 1 lut 2022, o 18:38

mirella94les pisze:
1 lut 2022, o 17:53
Mirelka nie stresuj się tak, bo jeszcze trochę i się zesrasz.
mirella94les
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 46
Rejestracja: 26 gru 2021, o 15:36

Re: Nowy ŁAD

Post autor: mirella94les » 1 lut 2022, o 18:41

oliveoil pisze:
30 sty 2022, o 16:27
(8) Polska2050: Nie znalazłam oficjalnego programu
Już samo to, że w dobie internetu i łatwego dostępu do informacji nie mogłaś znaleźć oficjalnego programu partii Polska2050, pokazuje, jak wielką ignorantką w sprawach polityki jesteś. Jedyne, w czym się orientujesz, jeżeli chodzi o polską scenę polityczną to to, że PiS jest złyyyyyy . A konkretnych argumentów brak :cool:
mirella94les
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 46
Rejestracja: 26 gru 2021, o 15:36

Re: Nowy ŁAD

Post autor: mirella94les » 1 lut 2022, o 18:44

oliveoil pisze:
1 lut 2022, o 18:38
mirella94les pisze:
1 lut 2022, o 17:53
Mirelka nie stresuj się tak, bo jeszcze trochę i się zesrasz.
Wooow, ale mnie "zagięłaś" tym tekstem na poziomie przedszkolaka :cool: Z tym tekstem zrobiłabyś furorę podczas politycznych rozmów w telewizji :lol:
Raczej to Ty się stresujesz tym, że Twoje argumenty totalnie się wyczerpały i boli Cię to, że pokonałam Cię swoim spokojem :cool:
oliveoil
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 228
Rejestracja: 14 sty 2022, o 18:29

Re: Nowy ŁAD

Post autor: oliveoil » 1 lut 2022, o 18:50

mirella94les pisze:
1 lut 2022, o 18:44
Cię to, że pokonałam Cię swoim spokojem :cool:
Nie pokonałas mnie bo nie wchodziłam tu w żadna wojnę. Nie będę komentowac Twoich mądrości z youtuba, bo jak mówi pewne powiedzenie "" niektorym" trzeba ustapic" :)
mirella94les
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 46
Rejestracja: 26 gru 2021, o 15:36

Re: Nowy ŁAD

Post autor: mirella94les » 1 lut 2022, o 19:00

oliveoil pisze:
1 lut 2022, o 18:50
Nie pokonałas mnie bo nie wchodziłam tu w żadna wojnę. Nie będę komentowac Twoich mądrości z youtuba, bo jak mówi pewne powiedzenie "" niektorym" trzeba ustapic" :)
Nie prowadziłyśmy wojny, tylko przedstawiałyśmy swoje racje, prezentując argumenty. Twoje się wyczerpały i dlatego "ustępujesz". A ja swoje argumenty, które są faktami, a nie teoriami mogłabym mnożyć.

Ty ustępujesz i obrażasz, bo nie masz już argumentów. A ja nigdy nie będę ustępować osobom, które perfidnie szerzą w internecie FAKE NEWSY, jak to robisz Ty. Takim osobom, jak Ty nie wolno ustępować, bo przez takich ludzi szerzy się w internecie kłamstwo, które jest powielane dalej. Tyle w temacie, bo nawet przedstawione przeze mnie fakty, które świadczą o trosce rządu o małe i średnie firmy nie są w stanie Cię przekonać w żadnym stopniu, że ten rząd wcale nie jest taki zły.

Po prostu jesteś zaślepiona, a Twoim jedynym celem w życiu jest obalenie pisiorów :roll:
oliveoil
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 228
Rejestracja: 14 sty 2022, o 18:29

Re: Nowy ŁAD

Post autor: oliveoil » 1 lut 2022, o 19:02

Czas wszystko zweryfikuje..
mirella94les
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 46
Rejestracja: 26 gru 2021, o 15:36

Re: Nowy ŁAD

Post autor: mirella94les » 1 lut 2022, o 19:05

oliveoil pisze:
1 lut 2022, o 18:50
Nie będę komentowac Twoich mądrości z youtuba, bo jak mówi pewne powiedzenie "" niektorym" trzeba ustapic" :)
Dla Ciebie to są moje mądrości z youtuba, a ja uważam, że facet z kanały Mafia.pl robi kawał dobrej roboty pokazując, jak przez lata w Polsce działała mafia - paliwowa, gospodarcza i jak osoby na najwyższych stanowiskach w państwie rozkradały publiczny majątek i wspierały firmy, które nielegalnie wwoziły towary przez wschodnią granicę.

Wiem, że to nie jest Ci w smak, bo nie zgadza się z Twoją filozofią opluwania PiSu :cool:
mirella94les
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 46
Rejestracja: 26 gru 2021, o 15:36

Re: Nowy ŁAD

Post autor: mirella94les » 1 lut 2022, o 19:06

oliveoil pisze:
1 lut 2022, o 19:02
Czas wszystko zweryfikuje..
Dokładnie, tu się z Tobą zgadzam, czas wszystko zweryfikuje.
muchomorek
Posty: 6
Rejestracja: 14 gru 2014, o 23:43

Re: Nowy ŁAD

Post autor: muchomorek » 3 lut 2022, o 07:13

mirella94les pisze:
1 lut 2022, o 17:53
mirella94les pisze:
1 lut 2022, o 17:23
co zrobił rząd, żeby pomóc tym rodzimym i małym biznesom, żeby obniżyć ceny prądu? Wprowadzili zerową stawkę VAT od 01.02. I to jest realna pomoc przedsiębiorcom.
Przepraszam, mój błąd. Rząd wprowadził 5% stawkę VAT na prąd, a zerową na żywność, gaz ziemny oraz nawozy.
Co Ty p***dolisz o pomocy dla firm i o vacie. Jeśli twierdzisz ze obniżka vatu to pomoc dla biznesu to świadczy tykko o tym ze nie masz pojęcia jak działają firmy, rozliczenia etc. A zdjęcie rachunki na taz większego o 300% mogę ci podesłać (pgnig).
mirella94les
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 46
Rejestracja: 26 gru 2021, o 15:36

Re: Nowy ŁAD

Post autor: mirella94les » 3 lut 2022, o 09:04

muchomorek pisze:
3 lut 2022, o 07:13
mirella94les pisze:
1 lut 2022, o 17:53
mirella94les pisze:
1 lut 2022, o 17:23
co zrobił rząd, żeby pomóc tym rodzimym i małym biznesom, żeby obniżyć ceny prądu? Wprowadzili zerową stawkę VAT od 01.02. I to jest realna pomoc przedsiębiorcom.
Przepraszam, mój błąd. Rząd wprowadził 5% stawkę VAT na prąd, a zerową na żywność, gaz ziemny oraz nawozy.
Co Ty p***dolisz o pomocy dla firm i o vacie. Jeśli twierdzisz ze obniżka vatu to pomoc dla biznesu to świadczy tykko o tym ze nie masz pojęcia jak działają firmy, rozliczenia etc. A zdjęcie rachunki na taz większego o 300% mogę ci podesłać (pgnig).
Nie gadaj, że nie mam pojęcia jak działają firmy, bo nie urwałam się z choinki, pracuję w biurze zarządu dużej spółki akcyjnej notowanej na giełdzie i wiem, jak działają firmy, rozliczenia etc. Mój szef, mimo, że jako przedsiębiorca miałby prawo do narzekania na rząd nie robi tego. Wręcz przeciwnie, uważa, że dzięki wprowadzeniu przez PiS JPK-ów i uszczelnieniu ściągalności vatu na rynku przestają funkcjonować firmy-oszuści, na których nie raz szef dał się nabrać. Działania rządu powodują, że na rynku zostają uczciwy przedsiębiorcy, a te, które oszukiwały na vacie zostają bezwzględnie wyłapywane.

Przed recesją przedsiębiorcy i osoby prywatne masowo rezygnowały z usług firmy Tauron i PGNiG, skuszone atrakcyjnymi ofertami cenowymi firm takich jak Fortum, czy małe lokalne firmy typu Eniga. Przedsiębiorcy i zwykli ludzie myśleli, że wykiwali rządowe firmy energetyczne i gazowe, bo płacili rachunki o kilka lub kilkanaście % mniejsze. A teraz? Teraz te wszystkie prywatne firmy podniosły rachunki za energię i gaz nawet o 300%, a Tauron i PGNiG tylko o 10-30%. Trzeba było zostać przy tych renomowanych firmach, a nie szukać innych alternatyw. Polak to zawsze się cieszy, że zapłaci kilka zł mniej, a potem z własnej winy cierpi, bo go ktoś perfidnie oszukał :roll:

Obniżka vat-u nie jest pomocą dla biznesu??? A co powiesz na to, że przed obniżką przedsiębiorcy kupili towary po wyższych stawkach vat i odliczyli sobie przy zakupie ten vat, a teraz sprzedają towary po stawkach obniżonych lub zerowych? A więc przedsiębiorca dzięki obniżce vat zyska, a w najgorszym wypadku wyjdzie na zero. Dzięki temu, że vat jest niższy to przedsiębiorcy mogą obniżać ceny sprzedaży i zyska również społeczeństwo. Wiem, że to nie są duże obniżki, ale w czasach recesji rząd podejmuje na prawdę mądre decyzje, żeby ceny nie wzrastały jeszcze bardziej, tylko się obniżyły.

Chcecie wywieźć rząd na taczkach, mimo, że w czasach recesji robią na prawdę mądre i dobre rzeczy. A u nas nie jest tak źle, jak w innych krajach Europy. Niemcy przyjeżdżają do nas z baniakami po paliwo, bo mimo recesji dzięki działaniom rządu jest jednym z najtańszych w Europie. A wy chcielibyście, żeby ceny były takie, jak przed kryzysem.

Przypominam, że w czasach poprzedniej recesji, czyli w 2012 r. cena benzyny wynosiła 6 zł, a najniższa krajowa "na rękę" wynosiła 1111,86. Natomiast teraz cena benzyny również wynosi 6 zł, ale najniższa krajowa "na rękę" wynosi obecnie 2363,56. Komu wy chcecie wcisnąć ciemnotę, że za Tuska było lepiej, a za Morawieckiego jest gorzej???
oliveoil
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 228
Rejestracja: 14 sty 2022, o 18:29

Re: Nowy ŁAD

Post autor: oliveoil » 3 lut 2022, o 12:49

mirella94les pisze:
3 lut 2022, o 09:04
Niemcy przyjeżdżają do nas z baniakami po paliwo, bo mimo recesji dzięki działaniom rządu jest jednym z najtańszych w Europie.
Potwierdzam. Codziennie coraz więcej niemców przyjerzdża do Polski z baniakami by kupić benzynę. Słyszałam też w pewnej polskiej TV, że niemcy także zaczynają rozważać szukanie pracy w Polsce :gazeta: :dresik:
Coraz bardziej zaczynam się przekonywać do Pisiaczków. :cmok:
ODPOWIEDZ