JAK INWESTUJĄ PIENIADZE LESBIJKI?

Poważniej, czyli o polityce, sprawach społecznych, ustawodawstwie i naszych prawach.
Awatar użytkownika
pure_morning
super forma
super forma
Posty: 4885
Rejestracja: 15 paź 2006, o 00:00

Post autor: pure_morning » 27 paź 2009, o 15:21

Malgorzata pisze:Z wiadomości gospodarczych w Wyborczej:

"Dolar dołuje, złoto najdroższe w historii
Inwestorzy znowu pozbywają się na potęgę dolarów..."

Tylko nie wiem dlaczego inwestorzy robią w ten sposób zamiast robić dokładnie odwrotnie ? :cool:
jest taka zasada, zeby nie dzialac przeciwko trendowi, jak spada to sie sprzedaje, bo jak mowi babete, bo moze byc jeszcze gorzej. ale z drugiej strony jesli ktos nie ma dolarów a dolar dołuje to chyba warto kupic.
"Są rzeczy na niebie i ziemi..."
axamitek
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 59
Rejestracja: 30 maja 2006, o 00:00

Re: JAK INWESTUJĄ PIENIADZE LESBIJKI?

Post autor: axamitek » 23 sty 2010, o 10:07

axamitek pisze:Cze Laski; chodzi mi po głowie wielkie pytanie- czy polskie lesbijki potrafią inwestować własne pieniądze? Wszędzie na swiecie zwlaszcza w US jest masa doradców nastawionych tylko na zamoźnych gej/les a u nas nic ( nawet dla przecietnie spieniężonych). Ciekawa jestem czy polskie lesbijki są oszczędne i przedsiębiorcze jak panowie homo. Bardzo chetnie powymieniam sie opiniami a ponieważ akurat od lat siedzę w sektorze finansowym to chętnie podzielę się swoją opinią nt. iwestowania na giełdzie w fundusze inwestycyjne itp itd. Czy wy wogóle myślicie o przyszłości i odkładacie na jakiś planach inwestycyjnych kasę czy zupełnie o to nie dbacie? Mam nawet szalony pomysł aby utworzyć nie tylko hf ale takze może fundusz dla kobiet. Co o tym myślicie laski? Pozdrawiam.
bylo poczekac parę miesiecy i macie 100% na inwestycji. Monari w piatek kosztuje 2,03.
tzreba bylo mnie słuchac a nie złośliwosci ostrzyć.
axamitek
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 59
Rejestracja: 30 maja 2006, o 00:00

Re:

Post autor: axamitek » 23 sty 2010, o 10:13

axamitek pisze:
-Aglaja- pisze:Do założycielki tematu - co zrobić z hipotetycznym tysiakiem?:]
hmmm...tysiak to troche malo...nawet nie mozesz kupic kontraktu terminowego( ok 1500). ale od czegos nalezy zaczac. np. zamiast 200-300 stowek miesiecznie na piwo papierosy i... otworz rachunek w biurze maklerskim ( alior chyba nie pobiera oplat za otw) i mozesz zrobic tak:

1. maxymalnie zaryzykowac i kupic prawie tysiac akcji Monari, ktorego upadlosc oglosil sad. Moze wlasciciel jeszcze sie dogada z wierzycielami. szkoda tekiej fajnej spolki. tu niestety ryzyko jest ogromne i mozesz stracic wsdzystko
2. mozesz rozlozyc ten tysiac na 2-4 spolki o niskim nominale. np. poszukac spolki ktora niebawem bedzi emiala split. lub takie co krąża w granicach 2-5 PLN wtedy bedziesz grala na wzrost nominalu co nei ma nnic do fundamentow. masz rozlozeone ryzyko.

3. mozesz wybrac 2-3spolki ktora ci sie dobrze kojarza i kupic do wys 1000 pln
4. mozesz wybrac dobre fundamentalnie i technicznie lub ktore moga byc modne )ale do tego potrzebujesz specjalisty :)

:P .nie skorzystałaś więc jesteś łoś :czerwononosyrenifer:
hannah2010
Posty: 1
Rejestracja: 31 sty 2010, o 15:52

Re: JAK INWESTUJĄ PIENIAZE LESBIJKI?

Post autor: hannah2010 » 6 lut 2010, o 01:01

Ja inwestuję, może dlatego że sama się tym zajmuję zawodowo. Ale masz rację, trzeba czasem pobudzić ludzi do czegoś, mocniej kopnąć, to skutkuje. Pomysł ok!
Awatar użytkownika
pure_morning
super forma
super forma
Posty: 4885
Rejestracja: 15 paź 2006, o 00:00

Re: JAK INWESTUJĄ PIENIAZE LESBIJKI?

Post autor: pure_morning » 10 lut 2010, o 20:03

o matko, spadłyście mi z nieba, ratunku ratunku :cool: , musze kupić jakieś akcje, co byście doradziły? zaznaczam, ze mam pełną swiadomość ryzyka i nikogo za nic nie bede obwiniac.
"Są rzeczy na niebie i ziemi..."
dideridu
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 50
Rejestracja: 2 paź 2008, o 02:00

Re: JAK INWESTUJĄ PIENIAZE LESBIJKI?

Post autor: dideridu » 7 mar 2010, o 11:24

No proszę!
Ja nie zaryzykowałabym inwestować w akcje.
Boję się... może dlatego, że z natury wierzy tylko w to co miałam okazję poznać, posmakować, dotknąć.
Wolałabym zainwestować w nieruchomości - w tej branży akurat pracuje.
Awatar użytkownika
pure_morning
super forma
super forma
Posty: 4885
Rejestracja: 15 paź 2006, o 00:00

Re: JAK INWESTUJĄ PIENIAZE LESBIJKI?

Post autor: pure_morning » 10 kwie 2010, o 21:46

dideridu pisze:No proszę!
Ja nie zaryzykowałabym inwestować w akcje.
Apetyt rośnie w miarę jedzenia. Zaczynałam od funduczu obligacyjnego 8) , ale szybko mi sie znudził. Więc musiałam dokonać dywersyfikacji portfela (zabawa świetna, polecam). No ale i to się szybko znudziło, więc co tam dużo do stracenia nie mam, a akcje są dobrą zabawą :mrgreen:
"Są rzeczy na niebie i ziemi..."
Awatar użytkownika
zosia24
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 10527
Rejestracja: 10 lut 2010, o 20:20

Re: JAK INWESTUJĄ PIENIAZE LESBIJKI?

Post autor: zosia24 » 10 kwie 2010, o 22:46

taaaa, nazabawniej było w czasie ostatniego wielkiego kryzysu, wtedy to ja miałam ubaw po pachy :lol: . Teraz tylko trzeba przeczekać, aż się odbije :mrgreen:
żyj na swój sposób, a nie według instrukcji innych...
Awatar użytkownika
pure_morning
super forma
super forma
Posty: 4885
Rejestracja: 15 paź 2006, o 00:00

Re: JAK INWESTUJĄ PIENIAZE LESBIJKI?

Post autor: pure_morning » 10 kwie 2010, o 23:04

zosia24 pisze:taaaa, nazabawniej było w czasie ostatniego wielkiego kryzysu, wtedy to ja miałam ubaw po pachy :lol: . Teraz tylko trzeba przeczekać, aż się odbije :mrgreen:
a mnie wlasnie ten wielki kryzys zaintrygował, a potem zmotywował. heheh bo ja własnie w wielkim kryzysie zaczełam kupowac, tanio było :rotfl:
"Są rzeczy na niebie i ziemi..."
Awatar użytkownika
zosia24
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 10527
Rejestracja: 10 lut 2010, o 20:20

Re: JAK INWESTUJĄ PIENIAZE LESBIJKI?

Post autor: zosia24 » 10 kwie 2010, o 23:30

kryzys Cię dotknął powiadasz, a ja myślałam, że wolisz dziewczyny :lol:

wciąga to, ojj wciąga :wink:
żyj na swój sposób, a nie według instrukcji innych...
Awatar użytkownika
pure_morning
super forma
super forma
Posty: 4885
Rejestracja: 15 paź 2006, o 00:00

Re: JAK INWESTUJĄ PIENIAZE LESBIJKI?

Post autor: pure_morning » 10 kwie 2010, o 23:38

mnie nie dotknął, ja na kryzysie zarobiłam :wink: a z dziewczyn najbardziej lubie moją Żone.
"Są rzeczy na niebie i ziemi..."
Awatar użytkownika
zosia24
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 10527
Rejestracja: 10 lut 2010, o 20:20

Re: JAK INWESTUJĄ PIENIAZE LESBIJKI?

Post autor: zosia24 » 11 kwie 2010, o 00:03

przeczytałam od początku wątek i dochodzę do wniosku, że założycielka wątku została bardzo ostro potraktowana, to takie moje zdanie. No ale nie dziwota jak ktoś chcę pomóc za free, wkońcu jakiś podstęp musiał być, hehe. Żadnego nie wyczułam. Myślałam, że coś ciekawego się dowiem, bo tak czytać od końca ostatnią wypowiedź, to tak nie bardzo.

A i Pure skorzystała :)
żyj na swój sposób, a nie według instrukcji innych...
Awatar użytkownika
pure_morning
super forma
super forma
Posty: 4885
Rejestracja: 15 paź 2006, o 00:00

Re: JAK INWESTUJĄ PIENIAZE LESBIJKI?

Post autor: pure_morning » 11 kwie 2010, o 00:52

no autorka tematu została ostro potraktowana. Polacy mają jakąś niechęć do inwestycji, a szkoda, bo naprawde warto.
"Są rzeczy na niebie i ziemi..."
Awatar użytkownika
pure_morning
super forma
super forma
Posty: 4885
Rejestracja: 15 paź 2006, o 00:00

Re: JAK INWESTUJĄ PIENIAZE LESBIJKI?

Post autor: pure_morning » 11 kwie 2010, o 00:55

dideridu pisze: Wolałabym zainwestować w nieruchomości - w tej branży akurat pracuje.
nieruchomości mówisz, hm.. a ja myślałam, ze w nieruchomościach to teraz zastój.
"Są rzeczy na niebie i ziemi..."
Awatar użytkownika
zosia24
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 10527
Rejestracja: 10 lut 2010, o 20:20

Re: JAK INWESTUJĄ PIENIAZE LESBIJKI?

Post autor: zosia24 » 11 kwie 2010, o 12:00

pure_morning pisze:no autorka tematu została ostro potraktowana. Polacy mają jakąś niechęć do inwestycji, a szkoda, bo naprawde warto.
może i nie niechęć, a niewiedza :) . Zdarza się, że doradcy kręcą i smęcą, aż potencjalny klient zainwestuje, tak aby doradca na tym najbardziej skorzystał. Jest sporo na temat inwestycji w necie, ale jak ktoś nie bardzo się czuje w cyferkach, to raczej mało zrozumie z neta. Skoro sporo osób boi się inwestować, a trzyma pieniądze w skarpetce zawsze może założyć lokate. Jakieś pare groszy na pewno wpadnie i nic, a nic przy tym nie straci, a do skarpetki może co najwyżej jakiś grzybek się pojawić :wink:
żyj na swój sposób, a nie według instrukcji innych...
Awatar użytkownika
pure_morning
super forma
super forma
Posty: 4885
Rejestracja: 15 paź 2006, o 00:00

Re: JAK INWESTUJĄ PIENIAZE LESBIJKI?

Post autor: pure_morning » 11 kwie 2010, o 12:23

a co powiesz na taką teorię, ze ludzie (a szczególnie ci starsi) wyrobili sobie nawyk (albo raczej warunki ich do tego zmusiły) życia z dnia na dzień i przez to zbytnio nie myślą o przyszłości?
"Są rzeczy na niebie i ziemi..."
Awatar użytkownika
zosia24
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 10527
Rejestracja: 10 lut 2010, o 20:20

Re: JAK INWESTUJĄ PIENIAZE LESBIJKI?

Post autor: zosia24 » 11 kwie 2010, o 12:36

zgadza się :) . Choć znam taką jedną babcie, co kiedyś niezły miała zarobek z samego pola. Teraz to rencistka, która ledwie ciągnie koniec z końcem, babcie emerytki już mają troszeczkę lepiej. Ale jakby ta babcia rencistka wiedziała, że można zarobić na inwestycjach, to pewnie sporo teraz by miała kasy i nie martwiła by się o to, że nie będziała miała na jakiś lek.
żyj na swój sposób, a nie według instrukcji innych...
Awatar użytkownika
pure_morning
super forma
super forma
Posty: 4885
Rejestracja: 15 paź 2006, o 00:00

Re: JAK INWESTUJĄ PIENIAZE LESBIJKI?

Post autor: pure_morning » 11 kwie 2010, o 12:42

zosia24 pisze:Ale jakby ta babcia rencistka wiedziała, że można zarobić na inwestycjach, to pewnie sporo teraz by miała kasy i nie martwiła by się o to, że nie będziała miała na jakiś lek.
pytanie tylko, czy ta babcia rencistka w czasach dobrobytu brała pod uwagę fakt, ze ten dobrobyt nie będzie trwał wiecznie?
"Są rzeczy na niebie i ziemi..."
Awatar użytkownika
zosia24
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 10527
Rejestracja: 10 lut 2010, o 20:20

Re: JAK INWESTUJĄ PIENIAZE LESBIJKI?

Post autor: zosia24 » 11 kwie 2010, o 13:04

musiała to brać pod uwagę... wtedy była tak obrotna, że stać ją wtedy było na wiele, a teraz utrzymuje się z renty. Pewnie wtedy nie wiedziała co to inwestycje. Odkładała pieniądze do tej przysłowiowej skarpetki, które w pewnym momencie się skończyły. Zapewne w nędzy nie żyje, ale fajnie by było jakby mogła choć trochę lepiej żyć :) . Była młodsza mogła wiele, teraz jest starsza i może bardzo mało.
żyj na swój sposób, a nie według instrukcji innych...
Awatar użytkownika
maszmnie
super forma
super forma
Posty: 1032
Rejestracja: 6 wrz 2009, o 00:00

Re: JAK INWESTUJĄ PIENIADZE LESBIJKI?

Post autor: maszmnie » 16 maja 2010, o 19:31

Inwestuję pieniądze w wiedzę. Kursy, warsztaty, studia podyplomowe to jest coś co przynosi dla mnie korzyść. Intensywnie myślę, by odejść z zawodu nauczyciela. Jestem zmęczona. Planuję kolejne studia podyplomowe, by zmienić sytuację na lepszą.
zygi18
Posty: 7
Rejestracja: 8 maja 2010, o 17:07

Re: JAK INWESTUJĄ PIENIADZE LESBIJKI?

Post autor: zygi18 » 20 cze 2010, o 16:15

A mi się wydaje to trochę przesadzone. Takie wyszczególnianie. To tak jakby powiedzieć - wszyscy męzczyżni umieja inwestować. KAżda kobieta dba o wygląd. Kazde dziecko biegające ma ADHD. Każdy pies sika pod oknem sąsiadów.

Inwestowanie i obrót pieniędzmi wynosi sie z domu, z własnych doświadczeń, z nauki w dzieciństwie a nie z tego jakiej jest sie orientacji.
Awatar użytkownika
lambda
super forma
super forma
Posty: 1281
Rejestracja: 15 cze 2004, o 00:00

Re: JAK INWESTUJĄ PIENIADZE LESBIJKI?

Post autor: lambda » 27 cze 2010, o 10:49

przy okazji: kupilam akcje Tauronu.
Ktos jeszcze kupił?
Wg analitykow pewny jest 10% zysk, ale z prognozami analitykow róznie bywa.
W ogole postanowilam grac na gieldzie i chetnie poznam kogos kto sie na tym zna :wink: w celu wymiany doswiadczeń :cool:

ZAMIENIE KONTO Z POŁOWY 2004 NA KONTO Z OPROCENTOWANIEM 80%
husky85
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 30
Rejestracja: 23 mar 2010, o 23:20

Re: JAK INWESTUJĄ PIENIADZE LESBIJKI?

Post autor: husky85 » 27 cze 2010, o 11:58

lambda pisze:przy okazji: kupilam akcje Tauronu.
Ktos jeszcze kupił?
Wg analitykow pewny jest 10% zysk, ale z prognozami analitykow róznie bywa.
W ogole postanowilam grac na gieldzie i chetnie poznam kogos kto sie na tym zna :wink: w celu wymiany doswiadczeń :cool:
Też kupiłam.
Czytałam opinie, że należy spodziewać się zysku nie większego niż przy prywatyzacji PZU, ale równie dobrze mogą to być opinie spekulantów, którzy liczą na to, że sporo ludzi sprzeda akcje w dniu debiutu. W każdym razie zgodni są co do tego, że zakup akcji się opłaci.
Osobiście zamierzam wstrzymać się ze sprzedażą: wszak kto nie ryzykuje ten nie je ;)
Awatar użytkownika
lambda
super forma
super forma
Posty: 1281
Rejestracja: 15 cze 2004, o 00:00

Re: JAK INWESTUJĄ PIENIADZE LESBIJKI?

Post autor: lambda » 27 cze 2010, o 12:40

husky85 pisze:
Też kupiłam.
Czytałam opinie, że należy spodziewać się zysku nie większego niż przy prywatyzacji PZU, ale równie dobrze mogą to być opinie spekulantów, którzy liczą na to, że sporo ludzi sprzeda akcje w dniu debiutu.
hmmm, trochę to dziwne.
Za duża podaz w dniu debiutu nie bardzo bylaby korzystna dla "spekulantów" bo wplynie na znizke ceny akcji, no chyba ze chodzi o inwestycję dlugoterminową, z drugiej strony jesli inwestorzy idywidualni chcieliby nabywac akcje na "dlugi termin" to sa na to inne , lepsze sposoby niz manipulowanie podażą.


Osobiście zamierzam wstrzymać się ze sprzedażą: wszak kto nie ryzykuje ten nie je ;)
Ja tez, ale mam inną maksymę- kto nie ryzykuje nie czuje adrenaliny :cool:

ZAMIENIE KONTO Z POŁOWY 2004 NA KONTO Z OPROCENTOWANIEM 80%
axamitek
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 59
Rejestracja: 30 maja 2006, o 00:00

Re:

Post autor: axamitek » 14 wrz 2010, o 20:57

axamitek pisze:bardzo nie lubie gdy sie ingeruje wmoje wypowiedzi. na koniec tylko napisze ze wspominany Monari kosztuje juz 1,25...wiec moglas zarobic 350 zl na tym swoim tysiacu. miłego.
CIERPLIWOŚĆ CNOTĄ ....NO TO MASZ BABO PLACEK.....A MONARI KOSZTUJE 5,11...TJ .PONAD 400% W ROK....NIE DZIĘKUJCIE MI ZA DOBRĄ RADĘ :)) :pilka:
Awatar użytkownika
lambda
super forma
super forma
Posty: 1281
Rejestracja: 15 cze 2004, o 00:00

Re: JAK INWESTUJĄ PIENIADZE LESBIJKI?

Post autor: lambda » 15 wrz 2010, o 09:04

A Tauron juz po 5,90 PLN :jupi:
:piwo:

ZAMIENIE KONTO Z POŁOWY 2004 NA KONTO Z OPROCENTOWANIEM 80%
Awatar użytkownika
Kiya23
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 125
Rejestracja: 18 cze 2008, o 02:00
Lokalizacja: wr

Re: JAK INWESTUJĄ PIENIADZE LESBIJKI?

Post autor: Kiya23 » 17 wrz 2010, o 12:55

wiele ludzi inwestuje i nie wydaje mi się żeby to miało jakieś powiązanie z orientacją seksualną. Czy heteryczki nie inwestują? wszyscy wiemy że inwestują. Nie jestem za tym żeby nasze życie rozkładać na czynniki pierwsze i porównywać co my robimy a czego nie robią heteroseksualni albo bi. Inwestowanie jest indywidualną sprawą jest osoba która inwestuje w obligacje bo boi się ryzyka a jest osoba która zainwestuje w akcje bo jest bardziej odważna - to nie ma nic wspólnego z orientacją. W każdym przypadku uważam że warto zwrócić się do doradcy finansowego, który może podpowiedzieć gdzie lepiej zainwestować, co kupić a gdzie lepiej nie wkładać pieniędzy bo raczej się nie zarobi a straci.
axamitek
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 59
Rejestracja: 30 maja 2006, o 00:00

Re: JAK INWESTUJĄ PIENIADZE LESBIJKI?

Post autor: axamitek » 3 paź 2010, o 18:06

Monnari min 0,80 pln a max 8,00; obecny 5,40 czyli w ciagu roku mozna bylo 'wyjąć" 400%...wystarczylo jak juZ pisalam zaryzykowac i mnie posluchac a nie szukac drugiego dna w mojej wypowiedzi.

ZaklAdjac watek liczylam ,ze znajdzie sie tu wiecej kobiet, ktore mają pomysly jak inwestowac pieniadze aby je pomnazac.
czy kobiety maja jakies pomysly biznesowe? czy potrafia na gieldzie wyszukac perelki ? czy wyczuwaja trendy na FX markecie? czy biorac kredyt wiedza w jakiej walucie go wziąć, jaka jest obecnie inflacja realna? itp itd.....liczylam na takie wlasnie wypowiedzi.

czeka nas meczacy trend boczny; spadek a potem szalennstwo inflacyjne...warto wiedziec co zrobic z pieniedzmi aby ich nie utracić. :czerwononosyrenifer:
Awatar użytkownika
Kachus
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 140
Rejestracja: 6 cze 2003, o 00:00
Lokalizacja: Gdańsk/Poznań

Re: JAK INWESTUJĄ PIENIADZE LESBIJKI?

Post autor: Kachus » 4 paź 2010, o 18:40

Tauron już powyżej 6 :) Kupiłam max ilość - może się nie zawiodę ;)
Awatar użytkownika
lambda
super forma
super forma
Posty: 1281
Rejestracja: 15 cze 2004, o 00:00

Re: JAK INWESTUJĄ PIENIADZE LESBIJKI?

Post autor: lambda » 6 paź 2010, o 10:39

axamitek pisze: ZaklAdjac watek liczylam ,ze znajdzie sie tu wiecej kobiet, ktore mają pomysly jak inwestowac pieniadze aby je pomnazac.
czy kobiety maja jakies pomysly biznesowe? czy potrafia na gieldzie wyszukac perelki ? czy wyczuwaja trendy na FX markecie? czy biorac kredyt wiedza w jakiej walucie go wziąć, jaka jest obecnie inflacja realna? itp itd.....liczylam na takie wlasnie wypowiedzi.
Nie, kobiety nie maja zadnych pomysłow biznesowych, jedyny biznes jaki uprawiaja to łapanie bogatego faceta,
perelki wyszykuja co najwyzej u jubilera, a trendy wyczuwaja po lekturze Mody i Urody :roll:
Przeciez wiadomo , ze mozg kobiecy generuje polaczenia nerwowe zdolne odebrac jedynie informacje zwrotne o temperaturze piekarnika, jakości bieli upranej bielizny tudzież sile ssacej odkużacza.
Te wszystkie inne niezrozumiale rzeczy kobiety zostawiaja facetom.

ZAMIENIE KONTO Z POŁOWY 2004 NA KONTO Z OPROCENTOWANIEM 80%
ODPOWIEDZ