Co myślicie o takich feministkach ?

Wszystko na temat ruchu feministycznego, a więc: fakty, mity, różnorodność opinii i postaw, ważne wydarzenia, a także sylwetki działaczek.
ODPOWIEDZ
eminem98xd
uzależniona foremka
uzależniona foremka

Co myślicie o takich feministkach ?

Post autor: eminem98xd » 3 paź 2017, o 00:24

Hej mam tak ze dwa pytania które nie raz mnie wieczorami nurtują , przyznam się że dużo rzeczy które się dzieją biorę sobie do serca i mocno rozmyślam nad nie którymi zdarzeniami i może to głupie ale ja naprawdę przejmuje się tym co aktualnie dzieje się na świecie . A więc :
1 Co myślicie o takich piosenkarkach ( i nie tylko w ogóle o amerykańskich celebrytkach ) które są homo-feministkami i przez całe swoje życie śpiewają piosenki o tym , jak nienawidzą mężczyzn za to że poniżają słabszych kobiety, że nienawidzą mężczyzn za politykę podziału ( kapitalizm xd ) itp itd
Po czym same zaczynają brać męskie hormony ( prawdopodobnie dla ''kobiety'' ) by stać się mężczyzną i zaczynają zachowywać się jak Ci znienawidzeni mężczyźni ( z tej złej strony ) . Czyli przykładać rękę do poniżania kobiecych kobiet , uczestniczyć w imprezach gdzie kobiety są .. Nom dla seksualnej zabawy . Wstawiać jakieś dziwne , przekłamane statystyki na których jest wykaz że kobiety częściej bywają sprawcami gwałtu niż mężczyźni ( lol ciekawe jak , wiem że takie rzeczy się zdarzają ale na pewno nie we większości )
Czy to nie jest hipokryzja ? Może nawet zdrada i w ogóle głupota nie których lewicowych celebrytek?

2 Czy waszym zdaniem ta wojna polityczno-ideologiczna która nad nami się odgrywa nie posunęła się za daleko ?
Jeszcze jedno pytanie , co macie na myśli równość między mężczyzną i kobietą ? Czy odpowiedzialność karna także ?
Jeżeli tak będzie to co później będzie , jak dojdzie do sytuacji gdzie mężczyzna zgwałci kobietę a w sądzie powie że to ona go zgwałciła ? Nwm jak Wy , ale według mnie większość kobiet w starciu z mężczyzną w sądzie w tedy nie będzie miała ani cienia szansy żeby wygrać z napastnikiem płci męskiej . Bo co jak co , ale psychika kobiety a mężczyzny jak i fizyczność jest jednak różnicą . Jeżeli nie patrzy się na środowisko feministyczne , to większość kobiet jest o wiele słabszych o mężczyzn . A moim zdaniem środowisko feministyczne powinno walczyć o prawa wszystkich kobiet nie tylko tych które znajdują się w okręgu dzisiejszego feminizmu .
Co o tym wszystkim myślicie ? Jakie macie przekonania do tego tematu ? Czy są jakieś niesprawiedliwości albo konflikty polityczne , które też was tak potrafią zaniepokoić jak mnie ? Jeżeli tak to piszcie bez żadnej blokady .
Pss , jedynie proszę o zachowanie szacunku oraz kultury podczas dyskusji .
Awatar użytkownika
Altena_Q
Moderatorka
Moderatorka

Re: Co myślicie o takich feministkach ?

Post autor: Altena_Q » 3 paź 2017, o 17:44

Po czym same zaczynają brać męskie hormony ( prawdopodobnie dla ''kobiety'' ) by stać się mężczyzną i zaczynają zachowywać się jak Ci znienawidzeni mężczyźni ( z tej złej strony ) . Czyli przykładać rękę do poniżania kobiecych kobiet , uczestniczyć w imprezach gdzie kobiety są .. Nom dla seksualnej zabawy . Wstawiać jakieś dziwne , przekłamane statystyki na których jest wykaz że kobiety częściej bywają sprawcami gwałtu niż mężczyźni ( lol ciekawe jak , wiem że takie rzeczy się zdarzają ale na pewno nie we większości )
Czy to nie jest hipokryzja ? Może nawet zdrada i w ogóle głupota nie których lewicowych celebrytek?
Czy mogłabyś podać przykład takiej piosenkarki? Z jakimś linkiem, gdzie można obejrzeć/usłyszeć to, co napisałaś powyżej?
Pytanie drugie - dlaczego akurat lewicowe? Czy masz potwierdzenie, że przytoczone powyżej piosenkarki identyfikują się z lewicą?

Adj. 2.
Dlaczego uważasz, że psychika kobiet jest inna niż mężczyzn?

Nie zauważyłam, aby środowiska feministyczne walczyły o prawa tylko części kobiet. Ja widzę walkę o równość płci. Podkreślam słowo równość, a nie przewagę jednej nad drugą.

The wind is my voice
The moon is my heart
Come find me
I'm on every hills and fields
I'm here
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma

Post autor: ImaSumak » 3 paź 2017, o 18:49

Altena_Q pisze:
Czy mogłabyś podać przykład takiej piosenkarki? Z jakimś linkiem, gdzie można obejrzeć/usłyszeć to, co napisałaś powyżej?
Pytanie drugie - dlaczego akurat lewicowe? Czy masz potwierdzenie, że przytoczone powyżej piosenkarki identyfikują się z lewicą?

Adj. 2.
Dlaczego uważasz, że psychika kobiet jest inna niż mężczyzn?

Nie zauważyłam, aby środowiska feministyczne walczyły o prawa tylko części kobiet. Ja widzę walkę o równość płci. Podkreślam słowo równość, a nie przewagę jednej nad drugą.
Zwróciłaś uwagę dokładnie na to samo co ja, tylko mnie się już nie chce walczyć z wiatrakami.
Lubię kiedy kobieta...
detykacja
rozgadana foremka
rozgadana foremka

Post autor: detykacja » 13 paź 2017, o 23:15

Z tego co wiem, wobec prawa wszyscy są równi. Nie wiem, skąd przekonanie, że sąd jest łagodniejszy dla kobiet w przytoczonym przez Ciebie przykładzie gwałtu. Jeśli kobieta jest sprawcą gwałtu, odpowiada za to tak samo jak mężczyzna. Twoje pytania moim zdaniem zawierają tezę pod tytułem "dlaczego kobiety próbują uznać, że są równe mężczyznom, skoro to nieprawda". A z takim postawieniem sprawy trudno jest na serio dyskutować.
Awatar użytkownika
Jula_S
początkująca foremka
początkująca foremka

Post autor: Jula_S » 15 paź 2017, o 22:00

[spojler]UWAGA NEGATYWNE WIEŚCI ROZBUZOWANEJ TREŚCI[spojler]
[Postawione pytanie w pierwszym akapicie: Czy ja jestem feministką? xD]
Nie wiem no mnie po prostu wkurwiają faceci. Tak bez szczególnego powodu. Wkurwia mnie to jak siadają z rozdziabionymi nogami, że kąt alfa można by było dzielić przez dwa, a i tak byłby poza skala. (Proszę nie zachodzić w sens tego określenia, gdyż an matematyczkę to dopiero się uczę). Te pseudo "samcze" zachowania. Uśmieszki i teksty (a chociaż nie teksty w moją stronę to mnie nawet bawią, chyba, że akurat następują w tej samej zbieżności co obczajanie jakiś kobitek przeze mnie przez co muszę zwrócić uwagę na nich. Ostatnio tak było, może byłam trochę chamska, ale z gwoli ścisłości, żeby wyrównać to nawet odpowiedziałam twierdząco na prośbę potrzymania F A J E C Z K I, chociaż nie lubię i później ręka mi capiła tym dymem. Nie wiem co to miało być, JAKIŚ NOWY TEKST NA PODRYW? Ej potrzymasz mi papierosa? Czy może chciał czuć zapach mojej dłoni jak będzie się zaciągał? :cool: No więc wracając. Zastanawia mnie ta buzująca we mnie złość kiedy jakiś facet (nie ważne w jakim wieku i nie ważne nawet czy do mnie czy nie) okazuje jakąś męskość. Nawet u mnie pod dachem jest identyko. Mieszkam również z mężem mojej Mamci. I ja nie kryje tego, że jestem o nią czasem zazdrosna (moja Mamcia to jest hot), ale nawet nie o to chodzi. Po prostu kiedy siedzimy sobie wszyscy razem i ja widzę jak on siada w tej pozie to mnie coś trafia. Taką czuję złość wewnętrzną. Albo jak mówi coś do mnie w tonie rozkazującym. Wtedy zawsze odpowiadam w tonie uprzejmym przez który aż wylewa się złość hahahahaha, który ukazuję mu, że poleceniami się ze mną nie rozmawia. Może wynika to z tego, że ja ogółem jestem dominująca, lubię to natomiast nie lubię kiedy jakikolwiek facet próbuje dominować mnie.
Uwaga przechodzimy do tematu. :mrgreen: A i żeby było jeszcze jasne: nie! to nie dlatego jestem lesbijką! :D Lesbijką to ja jestem z powołania i wielkiej miłości jaką darze kobiece osobistości :serce:
[AKAPIT DRUGI]
Ignorując już te mówienie "niech kto co chce robi, mi to nie w smak się wtrącać czubkiem nosa", bo jednak dyskusja jest fajna i ja się chętnie wypowiem. Myślę, że takie piosenkarki są spoko (tu wskazuje palcem po Twoim ekranie na akapit pierwszy mojego napadu agresji słownej :lol: ). Bo wiesz, ja lubię się wczuwać w piosenki i słuchać z przekonaniem, że są o mnie, moich uczuciach i sytuacjach. Więc w to mi graj!
Też NIENAWIDZĘ UHHHHHHHHHHHHHHHHH takich facetów poniżających kobiety. Najlepiej to wzięłabym je wszystkie pod swoje skrzydła :cool: i pokazała życia sens. Ale to nie ich ani tym bardziej mój wybór, że są hetero :wink: :wink:
Phi odezwała się waleczna (prawie osiemnastolatka) jeszcze małolata, dręczycielka nastolatka. A jak! Wyzwałabym ich na pojedynek, a na chustki od pań miejsca by mi nie starczało hahahaha.
Po czym same zaczynają brać męskie hormony..
To jest jak najbardziej poprawnie wskazana hipokryzja zgadzam się. Ale to, że są dla seksualnej zabawy to już ich wybór, a nie panów więc myślę, że to akurat przeginka w przywołaniu :D Ja na przykład też bym się wybrała do klubu ze striptizem.
Czy waszym zdaniem ta wojna polityczno-ideologiczna która nad nami się odgrywa nie posunęła się za daleko ?
A niech walczą! Kobiety mają rządzić (tylko najlepiej na kilka kadencji w ciągu miesiąca, tak aby na te dni miały wolne od decydowania haha).
A co do bycia fizycznie silniejszym czy słabszym. Dużo facetów też potrafi być suchoklatesami. Siła jest wewnątrz nie na zewnątrz :P
Pss , jedynie proszę o zachowanie szacunku oraz kultury podczas dyskusji .
Kurczę, trzeba było napisać to na początku.
Awatar użytkownika
Kejt_19-22

Post autor: Kejt_19-22 » 20 lut 2019, o 09:32

Kobiety są równe i nierówne mężczyzną i taka jest niestety prawda ;/ Tylko szkoda, ze zawsze w tych negatywnych rzeczach jest równia, ale za to na równi nie jesteśmy traktowane w pracy czy nawet obieraniu pensji za wykonywana pracę. Nie wiem, mnie też cos zaczyna brać jak słysze te zagajki do mnie od jakiś randomowych facetów, że np.: jak się uśmiechnę to będe ładniejsza... CO JEMU DO TEGO? ;/
W grupie siła :)
jasandra
super forma
super forma

Post autor: jasandra » 20 lut 2019, o 11:25

Kejt_19-22 pisze:
20 lut 2019, o 09:32
Kobiety są równe i nierówne mężczyzną i taka jest niestety prawda ;/ Tylko szkoda, ze zawsze w tych negatywnych rzeczach jest równia, ale za to na równi nie jesteśmy traktowane w pracy czy nawet obieraniu pensji za wykonywana pracę. Nie wiem, mnie też cos zaczyna brać jak słysze te zagajki do mnie od jakiś randomowych facetów, że np.: jak się uśmiechnę to będe ładniejsza... CO JEMU DO TEGO? ;/
Wtedy się go mrozi zabójczym wzrokiem. Działa. (Tylko raz znalazłam się w sytuacji, gdy mnie absolutnie zatkało, ale odbywało się to w obcym dla mnie języku, w którym nie mówiłam jeszcze zbyt dobrze, gówniarz miał 20 lat i był pijany, a ja nie spodziewałam się, że w tamtych okolicznościach może walić takie teksty. Było to w Niemczech na wyjściu integracyjnym, na które poszłam gościnnie. Podeszłam do kolegi i powiedziałam: "zrób coś, żeby się ode mnie odczepił, to obrzydliwe".
ODPOWIEDZ