Akcja #NieJestemFeministką

Wszystko na temat ruchu feministycznego, a więc: fakty, mity, różnorodność opinii i postaw, ważne wydarzenia, a także sylwetki działaczek.
silouett
początkująca foremka
początkująca foremka

Re: Akcja #NieJestemFeministką

Post autor: silouett » 18 mar 2019, o 15:36

MiraBai pisze:
24 lut 2018, o 17:43
Powiedzenie "Nie jestem feministką" jest jak powiedzenie "Nie jestem za tym by kobiety miały jakiekolwiek prawa" :poop: xd
też tak uważam, dlatego raz podjęłam się dyskusji z dziewczyną (może z 23-24 lata ma) która twierdziła, że własnie ona feministką nie jest, i zapytałam się jej o to, i ona SERIO mi odpowiedziała, że miejsce kobiety jest w kuchni i jej to nie przeszkadza :) po dłuższej dyskusji wywnioskowałam też, że jakbyśmy głosować w wyborach i pracować nie mogły to też by się nic nie stało, bo przecież tak było przez wiele lat. :poop: :poop: :poop:
Awatar użytkownika
MadaM
początkująca foremka
początkująca foremka

Post autor: MadaM » 1 paź 2019, o 01:12

początkująca foremka
początkująca foremka

Post autor: sunny-annie » 20 paź 2019, o 11:56

takeyoudowntown pisze:
14 lut 2018, o 10:40
Akcja "Nie jestem feministką" mająca przekonać kobiety do wypełniania tradycyjnych ról społecznych, nabiera tempa, więc postanowiłam założyć temat.
Film na Youtube, w którym wypowiadają się biorące w akcji panie:
https://www.youtube.com/watch?v=zRe1fEk5TDk

Co o tym myślicie? Ma to jakikolwiek sens?

Myślę, że jest to inicjatywa mężczyzn, a nie samych kobiet, a jeśli już kobiet to zniewolonych przez mężczyzn. Argumenty padające w tym filmie są żenujące i śmieszne, polecam obejrzeć. Ogólnie nie rozumiem całego zamieszania. Być może to zwykła tęsknota do bycia w kontrze, do nieuczestniczenia w wielkiej masie feministek, przez które za chwilę wszyscy mężczyźni stracą swoje męskie prace i zostaną skazani na wieczną samotność. :D

Błędne definicje pewnych pojęć prowadzą do wielkich nieporozumień.
To akcja lubelskiej sekty pastora Chojeckiego. Ta sekta to grupa około kilkudziesięciu osób. Są bardziej głośni i medialni bardziej niż to wynika z ich liczebności. Moim zdaniem regularnie są finansowani z zewnątrz inaczej nie byłoby szans na takie medialne akcje jak ta.
ODPOWIEDZ