Matriarchat jako społeczeństwo przyszłości

Wszystko na temat ruchu feministycznego, a więc: fakty, mity, różnorodność opinii i postaw, ważne wydarzenia, a także sylwetki działaczek.
eminem98xd
uzależniona foremka
uzależniona foremka

Re: Matriarchat jako społeczeństwo przyszłości

Post autor: eminem98xd » 20 lip 2021, o 19:19

Marlena34 pisze:
16 lip 2021, o 15:22
Elinor pisze:
15 lip 2021, o 17:58
A okrzykiwanie lesbijek wzorem kobiecości to jakiś kawał i hipokryzja i to mi się już zbiera na wymioty jak to widzę, no najciemniej pod latarnią niektórym...
A dlaczego lesbijka nie może być wzorem kobiecości?
Ale to każdy wzór jest chory zwłaszcza kiedy się narzuca komuś. To jest bezczelność korporacyi i władzy.
eminem98xd
uzależniona foremka
uzależniona foremka

Post autor: eminem98xd » 21 lip 2021, o 05:44

Evlina pisze:
16 lip 2021, o 15:49
Patriarchat...matriarchat...na pewno będzie fajnie jeśli nowy tyran zastąpi poprzedniego.
Dokładnie xD że oni tego nie widzą.
FryderykRagnhil
początkująca foremka
początkująca foremka

Post autor: FryderykRagnhil » 24 lip 2021, o 17:01

Marlena34 pisze:
16 lip 2021, o 15:22
Elinor pisze:
15 lip 2021, o 17:58
A okrzykiwanie lesbijek wzorem kobiecości to jakiś kawał i hipokryzja i to mi się już zbiera na wymioty jak to widzę, no najciemniej pod latarnią niektórym...
A dlaczego lesbijka nie może być wzorem kobiecości?
Moim zdaniem jak najbardziej może. Gdyby kobiety nie były zmuszane przez społeczeństwo (presja ekonomiczna, indoktrynacja w szkołach i rodzinach) do patrzenia na związki heteroseksualne jako na normę, do której trzeba dążyć - ilość związków lesbijskich na pewno by wzrosła. To stopniowo już się dzieje.
Elinor
natchniona foremka
natchniona foremka

Post autor: Elinor » 24 lip 2021, o 23:10

No ale większość jest hetero... Jezu. Może to nie moja kwestia, bo akurat jestem bi, ale: nie, nie wszyscy są bi. A większość jest hetero. Zachowajmy realizm.

W ogóle ditto, po co w ogóle jedna płeć ma być "lepsza" od drugiej?
eminem98xd
uzależniona foremka
uzależniona foremka

Post autor: eminem98xd » 25 lip 2021, o 17:29

Tak dla eksperymentu globalnego.
Ale mówię jak matriarchat ma być taki jaki widziałam.
To mówię stanowcze nie xD
FryderykRagnhil
początkująca foremka
początkująca foremka

Post autor: FryderykRagnhil » 29 lip 2021, o 18:18

Całe wieki historii ludzkości mówią o głębokim lęku mężczyzn przed kobietami. Kobiecą niezależność i duchowość łączono z kultem diabła, a silne kobiety przedstawiono jako czarownice i prześladowano. Kobiecą seksualność tłumiono i przedstawiano jako zwierzęcą. Mnóstwo postaci z mitologii i baśni - Meduza, Hekate, Lilith, Salome, Królowa Śniegu - świadczy o męskiej fascynacji kobiecą siłą, a zarazem o zdecydowanej woli ujarzmienia jej za wszelką cenę. W dzisiejszym świecie się to zmienia, ale bardzo powoli. Np. sporo kobiet - o czym można przeczytać również na tym forum - odczuwa w młodości niechęć czy wręcz obrzydzenie do męskiej cielesności, ale pod wpływem społeczeństwa (nacisk na założenie heteroseksualnej rodziny) próbuje ją przezwyciężyć. Stąd - moim zdaniem - potrzeba radykalnego feminizmu i matriarchatu, bo inaczej patriarchat i jego szkodliwe mity zostanie z nami jeszcze długo.
ODPOWIEDZ