DYSKRYMINACJA KOBIET NA UCZELNIACH WYŻSZYCH

Wszystko na temat ruchu feministycznego, a więc: fakty, mity, różnorodność opinii i postaw, ważne wydarzenia, a także sylwetki działaczek.
ODPOWIEDZ
pilin
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 235
Rejestracja: 28 lut 2022, o 20:55

DYSKRYMINACJA KOBIET NA UCZELNIACH WYŻSZYCH

Post autor: pilin » 21 mar 2022, o 07:54

Jestem ciekawa, czy któraś z Was doświadczyła seksizmu, dyskryminacji, czy jakiejkolwiek formy przemocy na uczelni? Czy o tym się nie mówi?
goreka
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 707
Rejestracja: 5 wrz 2019, o 15:59

Re: DYSKRYMINACJA KOBIET NA UCZELNIACH WYŻSZYCH

Post autor: goreka » 22 mar 2022, o 17:34

Tak, na uczelni technicznej usłyszałam skierowane do koleżanki z roku słowa, ze kobiety to w zasadzie mało rozumieją i działają jak chomik w kołowrotku. Ten Pan już nie pracuje, jest na emeryturze, ale co powiedział to powiedział
Aerial
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 483
Rejestracja: 11 paź 2021, o 22:27

Re: DYSKRYMINACJA KOBIET NA UCZELNIACH WYŻSZYCH

Post autor: Aerial » 22 mar 2022, o 23:42

Osobiście nie doświadczyłam nic tego typu ze strony prowadzących ani dziekanatu
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: DYSKRYMINACJA KOBIET NA UCZELNIACH WYŻSZYCH

Post autor: ImaSumak » 23 mar 2022, o 00:52

Tak, wiele razy.
Lubię kiedy kobieta...
Niezyciowa
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 56
Rejestracja: 27 paź 2021, o 10:51

Re: DYSKRYMINACJA KOBIET NA UCZELNIACH WYŻSZYCH

Post autor: Niezyciowa » 23 mar 2022, o 17:51

Nigdy nie spotkałam się z dyskryminacja ze względu na płeć. Ale też nigdy nie pozwoliłam by komuś wydawalo się że może mnie traktowac z góry. Jestem bez filtra, ktoś jest arogancki lub chamski to ma przewalone choćby miało mnie to orace kosztowac
Rivet
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 18
Rejestracja: 12 kwie 2022, o 20:37

Re: DYSKRYMINACJA KOBIET NA UCZELNIACH WYŻSZYCH

Post autor: Rivet » 13 kwie 2022, o 11:04

O takich rzeczach mówi sie dopiero jak nagłośnia to same ofiary albo samorządy i organizacje studenckie, uczelnie w tym kraju to niestety kolesiowska klika zapełniona obleśnymi dziadami.
Aerial
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 483
Rejestracja: 11 paź 2021, o 22:27

Re: DYSKRYMINACJA KOBIET NA UCZELNIACH WYŻSZYCH

Post autor: Aerial » 13 kwie 2022, o 21:00

Niezyciowa pisze:
23 mar 2022, o 17:51
Nigdy nie spotkałam się z dyskryminacja ze względu na płeć. Ale też nigdy nie pozwoliłam by komuś wydawalo się że może mnie traktowac z góry. Jestem bez filtra, ktoś jest arogancki lub chamski to ma przewalone choćby miało mnie to prace kosztowac
Tak, ja podobnie
gabunia46
Posty: 5
Rejestracja: 28 lip 2021, o 11:27

Re: DYSKRYMINACJA KOBIET NA UCZELNIACH WYŻSZYCH

Post autor: gabunia46 » 22 kwie 2022, o 18:24

Teraz jest dużo lepiej niż wtedy, gdy zaczynałam studiować a potem pracować na wyższych uczelniach. Odchodzi na emeryturę lub po prostu umiera pokolenie wykładowców, którzy zachowywali się jak pijany wujek na weselu. Niby nic, a żenada...
truestorytrue
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 195
Rejestracja: 28 maja 2022, o 17:41

Re: DYSKRYMINACJA KOBIET NA UCZELNIACH WYŻSZYCH

Post autor: truestorytrue » 27 cze 2022, o 05:11

Heh
coznowu
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 59
Rejestracja: 27 maja 2022, o 22:32

Re: DYSKRYMINACJA KOBIET NA UCZELNIACH WYŻSZYCH

Post autor: coznowu » 27 cze 2022, o 16:47

gabunia46 pisze:
22 kwie 2022, o 18:24
Teraz jest dużo lepiej niż wtedy, gdy zaczynałam studiować a potem pracować na wyższych uczelniach. Odchodzi na emeryturę lub po prostu umiera pokolenie wykładowców, którzy zachowywali się jak pijany wujek na weselu. Niby nic, a żenada...
Mnóstwo jeszcze takich czasy tylko to teraz panie to niepoprawne politycznie jest. Ale dalej myslą blondi i pedał i czasem sie wyrwie takiemu, zmierzony wzrokiem jąka sie profesorzyna eee homo znaczy chcialem powoedzieć. Ale dalej mysli pedał i obleśnie sie łoblizuje gapiąc sie i prężąc muskułki przy studentce blondi.
coznowu
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 59
Rejestracja: 27 maja 2022, o 22:32

Re: DYSKRYMINACJA KOBIET NA UCZELNIACH WYŻSZYCH

Post autor: coznowu » 27 cze 2022, o 17:06

I wiesz hetero-heteryczko wymrzeć to musi kilka pokoleń. Bo sama choć sie nie przyznaje w tej mentalnosci byłam chowana. I sie łapie na tym że bawią mnie żarty o blondynkach. No wiesz, te wymyślane przez brzydkie brunetki, w długie smutne zimowe samotne wieczory...
Awatar użytkownika
FrejaDraco
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 77
Rejestracja: 2 gru 2018, o 00:45

Re: DYSKRYMINACJA KOBIET NA UCZELNIACH WYŻSZYCH

Post autor: FrejaDraco » 28 cze 2022, o 00:26

coznowu pisze:
27 cze 2022, o 17:06
łapie na tym że bawią mnie żarty o blondynkach.
Żarty to żarty, na tym polegają w dużej mierze, żeby prowokować i krytykować. Sama się w sumie łapię na blondynkową kategorię, a z żartami nie mam problemu. Podobnie jak z żartami na temat LGBT. Problem mam tylko z żartami, które są chamskie i prymitywne niezależnie od ich tematyki.

Natomiast domaganie się wyrugowania żartów o blondynkach (a może i samego b-word?) zdecydowanie trąci mi zapędami poprzedniego systemu, do którego (jak jeszcze niedawno sądziłam) już nigdy nie wrócimy:
https://www.youtube.com/watch?v=-mIEFCd_EqY

Z tym zastrzeżeniem, że rozwiązanie zaproponowane na końcu przez pana cenzora dziś już absolutnie by oczywiście nie przeszło, bo redaktorki Wysokich Obcasów odczytałby je jako w oczywisty sposób prowokacyjne i homofobiczne.
truestorytrue
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 195
Rejestracja: 28 maja 2022, o 17:41

Re: DYSKRYMINACJA KOBIET NA UCZELNIACH WYŻSZYCH

Post autor: truestorytrue » 29 cze 2022, o 07:59

Mamy tutaj podział na kobiety, doszło lgbt, ale lgbt kobiety czy lgbt mężczyżni? Bo kobiety to mężczyźni a mężczyźni to kobiety?
PaniGrazka69
Posty: 1
Rejestracja: 23 lis 2022, o 02:28

Re: DYSKRYMINACJA KOBIET NA UCZELNIACH WYŻSZYCH

Post autor: PaniGrazka69 » 23 lis 2022, o 02:33

TO NIE SEKSIZM..!!!! ja pracujem w dziekanacie trzynaście lat i mnie mlode siksy zawsze draznia co chwile jakies pierdoly, najlepiej prensje do pana boga BY MIAŁY SIE KOBIECIE PRACJACEJ KAWY NAPIC NIE DADZA. CYRK Z TYMI SIKSAMI
coznowu
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 59
Rejestracja: 27 maja 2022, o 22:32

Re: DYSKRYMINACJA KOBIET NA UCZELNIACH WYŻSZYCH

Post autor: coznowu » 24 lis 2022, o 10:46

PaniGrazka69 pisze:
23 lis 2022, o 02:33
TO NIE SEKSIZM..!!!! ja pracujem w dziekanacie trzynaście lat i mnie mlode siksy zawsze draznia co chwile jakies pierdoly, najlepiej prensje do pana boga BY MIAŁY SIE KOBIECIE PRACJACEJ KAWY NAPIC NIE DADZA. CYRK Z TYMI SIKSAMI
eeetam a ja od trzydziestu lat chodze do dziekanatu na kawki. Wiadomo damy kochają pączki. znajdują czas dla mnie nawet gdy są obrony. A jak ktora ma urodziny to sie dopiero dzieje 🥰
PaniGrazko to gdzie te pączki przynieść????
ODPOWIEDZ