Akcja #NieJestemFeministką

Wszystko na temat ruchu feministycznego, a więc: fakty, mity, różnorodność opinii i postaw, ważne wydarzenia, a także sylwetki działaczek.
silouett
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 15
Rejestracja: 18 mar 2019, o 15:24

Re: Akcja #NieJestemFeministką

Post autor: silouett » 18 mar 2019, o 15:36

MiraBai pisze:
24 lut 2018, o 17:43
Powiedzenie "Nie jestem feministką" jest jak powiedzenie "Nie jestem za tym by kobiety miały jakiekolwiek prawa" :poop: xd
też tak uważam, dlatego raz podjęłam się dyskusji z dziewczyną (może z 23-24 lata ma) która twierdziła, że własnie ona feministką nie jest, i zapytałam się jej o to, i ona SERIO mi odpowiedziała, że miejsce kobiety jest w kuchni i jej to nie przeszkadza :) po dłuższej dyskusji wywnioskowałam też, że jakbyśmy głosować w wyborach i pracować nie mogły to też by się nic nie stało, bo przecież tak było przez wiele lat. :poop: :poop: :poop:
Awatar użytkownika
MadaM
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 72
Rejestracja: 9 lip 2019, o 14:55
Lokalizacja: Kujawy

Re: Akcja #NieJestemFeministką

Post autor: MadaM » 1 paź 2019, o 01:12

_________________________________________
:flower: Ok. Jak chcesz. Jak zmienisz zdanie kawa aktualna. :flower:
Awatar użytkownika
sunny-annie
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 34
Rejestracja: 9 paź 2019, o 14:48

Re: Akcja #NieJestemFeministką

Post autor: sunny-annie » 20 paź 2019, o 11:56

takeyoudowntown pisze:
14 lut 2018, o 10:40
Akcja "Nie jestem feministką" mająca przekonać kobiety do wypełniania tradycyjnych ról społecznych, nabiera tempa, więc postanowiłam założyć temat.
Film na Youtube, w którym wypowiadają się biorące w akcji panie:
https://www.youtube.com/watch?v=zRe1fEk5TDk

Co o tym myślicie? Ma to jakikolwiek sens?

Myślę, że jest to inicjatywa mężczyzn, a nie samych kobiet, a jeśli już kobiet to zniewolonych przez mężczyzn. Argumenty padające w tym filmie są żenujące i śmieszne, polecam obejrzeć. Ogólnie nie rozumiem całego zamieszania. Być może to zwykła tęsknota do bycia w kontrze, do nieuczestniczenia w wielkiej masie feministek, przez które za chwilę wszyscy mężczyźni stracą swoje męskie prace i zostaną skazani na wieczną samotność. :D

Błędne definicje pewnych pojęć prowadzą do wielkich nieporozumień.
To akcja lubelskiej sekty pastora Chojeckiego. Ta sekta to grupa około kilkudziesięciu osób. Są bardziej głośni i medialni bardziej niż to wynika z ich liczebności. Moim zdaniem regularnie są finansowani z zewnątrz inaczej nie byłoby szans na takie medialne akcje jak ta.
owczarnia
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 118
Rejestracja: 27 lut 2014, o 21:53

Re: Akcja #NieJestemFeministką

Post autor: owczarnia » 25 lis 2019, o 09:46

Obejrzałam jakieś video na tym kanale i problem polega na tym, że te panie dyskutują ze swoim własnym wyobrażeniem na temat tego czym jest feminizm, wyobrażeniem, które nijak ma się do rzeczywistości. Cały czas gadanie o tym, że feministki chcą, żeby kobiety były dokładnie takie jak mężczyźni, że chcą jak mężczyźni wyglądać i się zachowywać, choć mężczyzn nienawidzą, tak samo jak dzieci oczywiście. Ani słowa o walce z seksizmem, przemocą wobec kobiet, gwałtami. Może gdyby dowiedziały się, że feminizm nie tak tym polega to zmieniłyby zdanie...
Awatar użytkownika
awfulme1967
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 114
Rejestracja: 3 lis 2019, o 20:51

Re: Akcja #NieJestemFeministką

Post autor: awfulme1967 » 25 lis 2019, o 11:18

owczarnia pisze:
25 lis 2019, o 09:46
Obejrzałam jakieś video na tym kanale i problem polega na tym, że te panie dyskutują ze swoim własnym wyobrażeniem na temat tego czym jest feminizm, wyobrażeniem, które nijak ma się do rzeczywistości. Cały czas gadanie o tym, że feministki chcą, żeby kobiety były dokładnie takie jak mężczyźni, że chcą jak mężczyźni wyglądać i się zachowywać, choć mężczyzn nienawidzą, tak samo jak dzieci oczywiście. Ani słowa o walce z seksizmem, przemocą wobec kobiet, gwałtami. Może gdyby dowiedziały się, że feminizm nie tak tym polega to zmieniłyby zdanie...
Polska to taki dziwny kraj, gdzie ludzie wrzeszczą na Arabów nie widziawszy żadnego nigdy na oczy, nie znając ich kultury.
Wiedza o feministkach zerowa. Mann do przedszkolaków - kto to feministka - odpowiedź - to taka Pani w spodniach co pali paierosy. Drogie antyfeministki, też tak macie?
Może poczytajcie, toż to przecie nasza historia:
https://www.tygodnikprzeglad.pl/poczet- ... -polskich/
Biegłam jakiś czas za Wami. Teraz zawracam. Popatrze kto pobiegnie za mną
owczarnia
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 118
Rejestracja: 27 lut 2014, o 21:53

Re: Akcja #NieJestemFeministką

Post autor: owczarnia » 25 lis 2019, o 12:29

awfulme1967, wrzuć to na ich kanał, tutaj antyfeministek raczej nie ma ; )
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Akcja #NieJestemFeministką

Post autor: ImaSumak » 25 lis 2019, o 15:27

owczarnia pisze:
25 lis 2019, o 12:29
awfulme1967, wrzuć to na ich kanał, tutaj antyfeministek raczej nie ma ; )
Byś się zdziwiła. :)
Lubię kiedy kobieta...
massgirlz
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 177
Rejestracja: 29 sty 2018, o 17:25

Re: Akcja #NieJestemFeministką

Post autor: massgirlz » 25 lis 2019, o 15:50

owczarnia pisze:
25 lis 2019, o 09:46
Obejrzałam jakieś video na tym kanale i problem polega na tym, że te panie dyskutują ze swoim własnym wyobrażeniem na temat tego czym jest feminizm, wyobrażeniem, które nijak ma się do rzeczywistości. Cały czas gadanie o tym, że feministki chcą, żeby kobiety były dokładnie takie jak mężczyźni, że chcą jak mężczyźni wyglądać i się zachowywać, choć mężczyzn nienawidzą, tak samo jak dzieci oczywiście. Ani słowa o walce z seksizmem, przemocą wobec kobiet, gwałtami. Może gdyby dowiedziały się, że feminizm nie tak tym polega to zmieniłyby zdanie...
Otwarta ignorancja jest aktualnie promowana, brak wiedzy i kompetencji żeby daną wypowiedź choćby uformować, jest na topie. Szczycimy się pozornom wiedzą i doświadczeniem i każdy temat "liźniemy" jedynie powierzchownie.
Takie czasy i ani antyfeminizmu ani innych ignoranckich idiotyzmów nie jesteśmy w stanie powstrzymać.
Z mojej obserwacji wynika jednak, że ta konkretnie grupa stworzeń swoimi działaniami sama wystawia sie na ekstermjnację więc, why bother? =)
Awatar użytkownika
awfulme1967
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 114
Rejestracja: 3 lis 2019, o 20:51

Re: Akcja #NieJestemFeministką

Post autor: awfulme1967 » 25 lis 2019, o 17:02

ImaSumak pisze:
25 lis 2019, o 15:27
owczarnia pisze:
25 lis 2019, o 12:29
awfulme1967, wrzuć to na ich kanał, tutaj antyfeministek raczej nie ma ; )
Byś się zdziwiła. :)
Dokładnie tak myślę Ima Powtórzę za Dunin "że problemem nie jest mężczyzna, tylko system, w którym żyjemy", a w tym systemie żyjemy wszyscy, orientacja i płeć bez znaczenia.
Biegłam jakiś czas za Wami. Teraz zawracam. Popatrze kto pobiegnie za mną
Awatar użytkownika
awfulme1967
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 114
Rejestracja: 3 lis 2019, o 20:51

Re: Akcja #NieJestemFeministką

Post autor: awfulme1967 » 28 lis 2019, o 21:50

Biegłam jakiś czas za Wami. Teraz zawracam. Popatrze kto pobiegnie za mną
Awatar użytkownika
LisekChytrusek
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 29
Rejestracja: 2 kwie 2019, o 15:03
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Akcja #NieJestemFeministką

Post autor: LisekChytrusek » 3 gru 2019, o 15:03

awfulme1967 pisze:
28 lis 2019, o 21:50
http://demotywatory.pl/4961429
Ten demotywator jest durny i wpycha kobiete w role w których wcale nie musi chcieć być.
Awatar użytkownika
awfulme1967
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 114
Rejestracja: 3 lis 2019, o 20:51

Re: Akcja #NieJestemFeministką

Post autor: awfulme1967 » 4 gru 2019, o 03:10

A ja myślė że wolność nie polega na tym żeby nie robić tego czego od Ciebie oczekują. Dla mnie to prawo wyboru drogi niezależnie od tego czego id Ciebie chcą.

A demotywator durny fakt.
Biegłam jakiś czas za Wami. Teraz zawracam. Popatrze kto pobiegnie za mną
Iza7
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 47
Rejestracja: 9 cze 2019, o 01:22

Re: Akcja #NieJestemFeministką

Post autor: Iza7 » 7 gru 2019, o 01:29

LisekChytrusek pisze:
3 gru 2019, o 15:03
awfulme1967 pisze:
28 lis 2019, o 21:50
http://demotywatory.pl/4961429
Ten demotywator jest durny i wpycha kobiete w role w których wcale nie musi chcieć być.
Chyba coś źle odczytuję, bo odbieram go jako pozytywnego, a nawet zabawnego..?
Awatar użytkownika
awfulme1967
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 114
Rejestracja: 3 lis 2019, o 20:51

Re: Akcja #NieJestemFeministką

Post autor: awfulme1967 » 7 gru 2019, o 17:04

Iza7 pisze:
7 gru 2019, o 01:29
LisekChytrusek pisze:
3 gru 2019, o 15:03
awfulme1967 pisze:
28 lis 2019, o 21:50
http://demotywatory.pl/4961429
Ten demotywator jest durny i wpycha kobiete w role w których wcale nie musi chcieć być.
Chyba coś źle odczytuję, bo odbieram go jako pozytywnego, a nawet zabawnego..?
A kto powiedział że pozytywny i zabawny nie może być durny?Demotywatory są durne z założenia
Biegłam jakiś czas za Wami. Teraz zawracam. Popatrze kto pobiegnie za mną
Iza7
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 47
Rejestracja: 9 cze 2019, o 01:22

Re: Akcja #NieJestemFeministką

Post autor: Iza7 » 9 gru 2019, o 23:54

awfulme1967 pisze:
7 gru 2019, o 17:04
Iza7 pisze:
7 gru 2019, o 01:29
LisekChytrusek pisze:
3 gru 2019, o 15:03


Ten demotywator jest durny i wpycha kobiete w role w których wcale nie musi chcieć być.
Chyba coś źle odczytuję, bo odbieram go jako pozytywnego, a nawet zabawnego..?
A kto powiedział że pozytywny i zabawny nie może być durny?Demotywatory są durne z założenia
W takim razie nie jest dla mnie durny.
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Akcja #NieJestemFeministką

Post autor: dobranocka14 » 10 gru 2019, o 10:14

Ten demotywator jest durny - trzymam się określenia, które padło - przekazem.
Dla mnie brzmi jak reklama sprzętu gospodarstwa domowego typu robot kuchenny.
Dasz mu mąkę - upiecze chleb, dasz mu śmietanę - zrobi lody, dasz mu owoce - zrobi sok; ale jak dasz mu twardą tekturę - spali się i wysadzi korki w domu.
Takie tam "mądrości życiowe o kobietach" ani inteligentne ani zabawne.
Iza7
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 47
Rejestracja: 9 cze 2019, o 01:22

Re: Akcja #NieJestemFeministką

Post autor: Iza7 » 10 gru 2019, o 22:26

Dla mnie to są komplementy.
Zaczynając od "Są znacznie lepsze i zawsze były" przez "Cokolwiek dasz kobiecie, ona to powiększy" aż do "Pomnaża i powiększa to, co jest jej dane".
Nie ma nic w stylu - powiększa dziurę w portfelu, czy pomnaża ilość długów.
Najbardziej mogłabym się czepić ostatniego zdania, ale ja jednak rozumiem to jako: "nie opowiadaj Kobietom bzdur, bo odpłacą Ci się za nie po tysiąckroć".

Oczywiście to tylko moje zdanie :wink:
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Akcja #NieJestemFeministką

Post autor: dobranocka14 » 10 gru 2019, o 22:50

Iza7 pisze:
10 gru 2019, o 22:26
Dla mnie to są komplementy.
Zaczynając od "Są znacznie lepsze i zawsze były" przez "Cokolwiek dasz kobiecie, ona to powiększy" aż do "Pomnaża i powiększa to, co jest jej dane".
Dla mnie to trochę jak: mężczyzna jest głową ale kobieta szyją, która tą głową kręci. Takie bardziej tłumaczenie sobie, że może tego nie widać ale też jest się ważną.

Tu mężczyzna jawi się jako opiekun, dobroczyńca i głowa rodziny a kobieta jako część usługodawcza :) Taki tradycyjny podział ról w grupie 70+: on da nasienie ( jak to brzmi :) ) - ona urodzi, on zarobi na mieszkanie - ona je urządzi, on kupi jedzenie - ona przyrządzi posiłek, on zwróci na nią uwagę - ona się zakocha. Najlepiej jakby nie pracowała i nie kształciła bo nie bardzo będzie jej to potrzebne. On podejmie decyzję - ona się dostosuje.

Ale to też tylko moje zdanie ;)
Awatar użytkownika
KobiecaPrzyjazn
super forma
super forma
Posty: 1538
Rejestracja: 4 lut 2014, o 22:38
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Akcja #NieJestemFeministką

Post autor: KobiecaPrzyjazn » 16 gru 2019, o 22:44

takeyoudowntown pisze:
14 lut 2018, o 10:40
Akcja "Nie jestem feministką" mająca przekonać kobiety do wypełniania tradycyjnych ról społecznych, nabiera tempa, więc postanowiłam założyć temat.
Film na Youtube, w którym wypowiadają się biorące w akcji panie:
https://www.youtube.com/watch?v=zRe1fEk5TDk

Widziałam ten filmik i nie tyle dziwi mnie to co słyszę, ale to że te kobiety mają potrzebę walki o swoje poglądy. Przecież nikt im nie zabrania tak myśleć. Ale po co ta agresja? Narażają się na smiesznosc i tyle. Dominować w związku można będąc kurą domową, nie pracując, czy wychowując dzieci. Czy wszystkie choleryczki i ekstrawertyczki to feministki? Można być szefem dla mężczyzny przy jednoczesnej niechęci do bycia feministką. To że się korzysta ze zdobyczy feminizmu, nie znaczy że się jest poprzez to wojowniczką o prawa kobiet. Feminizm to niekokietowanie mężczyzn, nie hołdowanie ich bardziej doniosłej roli w życiu społecznym. Nie wiem czy można powiedzieć że tylko feministka może być kobietą sukcesu. Myślę że nie. Jest różnica między artykułowaniem kobiecych praw, kobiecej wartości jako przedstawicielki płci żeńskiej, a życiem w realiach, o które walczą feministki
Jeśli czujesz, że jesteś fair - rób co chcesz! ;)
eminem98xd
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 826
Rejestracja: 2 lip 2014, o 19:46

Re: Akcja #NieJestemFeministką

Post autor: eminem98xd » 31 mar 2021, o 17:55

KobiecaPrzyjazn pisze:
16 gru 2019, o 22:44
takeyoudowntown pisze:
14 lut 2018, o 10:40
Akcja "Nie jestem feministką" mająca przekonać kobiety do wypełniania tradycyjnych ról społecznych, nabiera tempa, więc postanowiłam założyć temat.
Film na Youtube, w którym wypowiadają się biorące w akcji panie:
https://www.youtube.com/watch?v=zRe1fEk5TDk

Widziałam ten filmik i nie tyle dziwi mnie to co słyszę, ale to że te kobiety mają potrzebę walki o swoje poglądy. Przecież nikt im nie zabrania tak myśleć. Ale po co ta agresja? Narażają się na smiesznosc i tyle. Dominować w związku można będąc kurą domową, nie pracując, czy wychowując dzieci. Czy wszystkie choleryczki i ekstrawertyczki to feministki? Można być szefem dla mężczyzny przy jednoczesnej niechęci do bycia feministką. To że się korzysta ze zdobyczy feminizmu, nie znaczy że się jest poprzez to wojowniczką o prawa kobiet. Feminizm to niekokietowanie mężczyzn, nie hołdowanie ich bardziej doniosłej roli w życiu społecznym. Nie wiem czy można powiedzieć że tylko feministka może być kobietą sukcesu. Myślę że nie. Jest różnica między artykułowaniem kobiecych praw, kobiecej wartości jako przedstawicielki płci żeńskiej, a życiem w realiach, o które walczą feministki
W natłoku tego hejtu, ostracyzmu jakiś dziwnych przekonań trudno mi poczuć że jestem spoko xd
JustinTimate
Posty: 6
Rejestracja: 9 cze 2021, o 22:22

Re: Akcja #NieJestemFeministką

Post autor: JustinTimate » 9 cze 2021, o 23:28

Jako mezczyzna sluchajac tego odczulem spokoj. Od lat przegladajac internet i ogladajac telewizje odczuwam osuwajacy sie grunt spod moich stup. Ogladajac to spowrotem poczulen wiare we wlasna meskosc i nadzieje na przyszlosc.
eminem98xd
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 826
Rejestracja: 2 lip 2014, o 19:46

Re: Akcja #NieJestemFeministką

Post autor: eminem98xd » 21 lip 2021, o 05:47

JustinTimate pisze:
9 cze 2021, o 23:28
Jako mezczyzna sluchajac tego odczulem spokoj. Od lat przegladajac internet i ogladajac telewizje odczuwam osuwajacy sie grunt spod moich stup. Ogladajac to spowrotem poczulen wiare we wlasna meskosc i nadzieje na przyszlosc.
Jaki spokój xD a co Cię nie pokoiło nawiedzony redpilu 😂 że kobieta śrubki wkręca 😂 konopielka wjechała za mocno?
Awatar użytkownika
FrejaDraco
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 77
Rejestracja: 2 gru 2018, o 00:45

Re: Akcja #NieJestemFeministką

Post autor: FrejaDraco » 20 maja 2022, o 21:06

takeyoudowntown pisze:
14 lut 2018, o 10:40
Być może to zwykła tęsknota do bycia w kontrze, do nieuczestniczenia w wielkiej masie feministek, przez które za chwilę wszyscy mężczyźni stracą swoje męskie prace
Obiecujesz?

Obrazek
ODPOWIEDZ