Akcja #NieJestemFeministką

Wszystko na temat ruchu feministycznego, a więc: fakty, mity, różnorodność opinii i postaw, ważne wydarzenia, a także sylwetki działaczek.
massgirlz
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 177
Rejestracja: 29 sty 2018, o 17:25

Re: Akcja #NieJestemFeministką

Post autor: massgirlz » 19 lut 2018, o 08:40

neutrall pisze:
massgirlz pisze:A czytałyście komentarze do tego klipu? Obawiam się, że nikt zaangażowany w ten projekt nie poświęcił nawet minuty żeby chociaż na wiki przeczytać co to jest ten straszny feminizm. A co do tych kobiet to poza pusto głowiem kieruje nimi zwykłe lenistwo. Panie są też katoliczkami jak zmanifestowały na swych piersiach więc patriarchalne wychowanie dalej zbiera żniwa a wiedza i samodzielne myślenie skutecznie mordowane jest w zarodku.
Co do feminizmu to jest wiele skrajnych postaw i założeń, z którymi nie zawsze będę (śmiem twierdzić będziemy się zgadzać) ale mało rozleniwionych skretyniałych dziuń zdaje sobie sprawę że gdyby nie feminizm to dalej byłyby doktorowymi, profesorowymi a nie doktorami i profesorami, dalej byłyby własnością Ojca a później podstarzałego kuzyna z drugiej linii czyli Męża (nie ma rzygającego emota więc bueeeee=)) oddane wraz z 5krowami i skrzynią zboża.

Łatwo jest ignorować i odrzucać dobra o które nie trzeba było rozlać własnej krwi. Łatwo jest zapomnieć cierpienie i ograniczenie i niewole jeśli nie doświadczyło się jej na własnej skórze. Łatwo jest być ignorantem wśród miliona rozpraszaczy i udogodnień bo trudno jest z tej pozycji zrozumieć ile kosztuje wlaka o siebie o innych....... o wybór. Bardzo proszę drogie Panie (gwiazdy youtuba) teraz go macie i mozecie robić z nim to co w tym filmiku oby wam go nie zabrakło kiedy będzie najbardziej potrzebny.
Zazwyczaj w czasach, względnego pokoju, spokoju i wolności, następne pokolenia zapominają, ile trzeba było wyrzeczeń i cierpienia, aby to wszystko wywalczyć. Pojawia się nuda.... Trafnie ten mechanizm opisuje Karolina Wigura w tej wypowiedzi Bunt młodych w III RP. Perspektywy polityczne,

To fakt (dzięki za ten link) mimo spokoju i dobrobytu nie powinniśmy mieć prawa do skretynienia czy do wegetowania dzięki odrobinie pozornej wolności.
reader
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 313
Rejestracja: 17 maja 2013, o 21:40

Re: Akcja #NieJestemFeministką

Post autor: reader » 19 lut 2018, o 10:10

biedronca pisze:O rany, sama pierwsza o tym infantylizmie napisałaś. Teraz rzeczywiście tak wymiana zdań nie zmierza do nikąd, tylko jest czepianie się słówek. I nie kłamstwo, tylko przeoczenie :)
Pisałam o infantylizacji, nie o infantylizmie. To nie to samo. Znowu "przeoczenie" z twojej strony. Nikt ci nie karze niczego z nikim wymieniać. W każdej chwili możesz przestać się czepiać.
biedronca pisze: Napisz może po prostu, że jakich powszechnych i opiniotwórczych mediów korzystasz i co tam piszą o kobietach oraz feministkach, to może uda się wrócić do merytorycznej dyskusji.
Już ci odpowiedziałam i justsombody10 też, że to bez sensu i związku z naszą rozmową. Jak chcesz to sobie powymieniaj i napisz co tam piszą. Nikt ci nie broni. Może kogoś zaciekawisz i sobie porozmawiacie merytorycznie o mediach.
biedronca
super forma
super forma
Posty: 2073
Rejestracja: 22 kwie 2015, o 19:46

Re: Akcja #NieJestemFeministką

Post autor: biedronca » 19 lut 2018, o 10:38

To nie ja zaczęłam dyskusję, o tym, które opinie są w mediach powszechne. Ale z takim podejściem chyba nigdzie nie dojdziemy. Swoją drogą, ciekawe dlaczego tak się bronisz przed przyznaniem się, skąd czerpiesz wiedzę o świecie.
reader
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 313
Rejestracja: 17 maja 2013, o 21:40

Re: Akcja #NieJestemFeministką

Post autor: reader » 19 lut 2018, o 18:46

biedronca pisze:To nie ja zaczęłam dyskusję, o tym, które opinie są w mediach powszechne. Ale z takim podejściem chyba nigdzie nie dojdziemy. Swoją drogą, ciekawe dlaczego tak się bronisz przed przyznaniem się, skąd czerpiesz wiedzę o świecie.
Było wałkowane milion razy, że nie o tym. Jak masz coś do napisania na ten temat to napisz. Nikt ci przecież nie broni.
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Akcja #NieJestemFeministką

Post autor: ImaSumak » 19 lut 2018, o 18:55

Gadanie z trollem nigdy nie prowadzi do niczego sensownego. Ani to nie ma wiedzy, ani nic mądrego do powiedzenia, poza bełkotem. Po co karmicie go uwagą?Obie jesteście mądre, a dajecie się podpuścić takiemu siurowi.

A o tych paniach kretynkach pisać więcej nie będę, bo mi szkoda sarkazmu.
Lubię kiedy kobieta...
MiraBai
Posty: 1
Rejestracja: 24 lut 2018, o 17:02

Re: Akcja #NieJestemFeministką

Post autor: MiraBai » 24 lut 2018, o 17:43

Powiedzenie "Nie jestem feministką" jest jak powiedzenie "Nie jestem za tym by kobiety miały jakiekolwiek prawa" :poop: xd
biedronca
super forma
super forma
Posty: 2073
Rejestracja: 22 kwie 2015, o 19:46

Re: Akcja #NieJestemFeministką

Post autor: biedronca » 3 mar 2018, o 17:14

Awatar użytkownika
SuperBlanka
Posty: 5
Rejestracja: 19 cze 2018, o 11:08

Re: Akcja #NieJestemFeministką

Post autor: SuperBlanka » 19 cze 2018, o 11:21

Też uważam, że im mniej rozdrapuje się tą sprawę tym lepiej. Te kobiety po prostu cierpią na brak wiedzy, i jeżeli same nie będą tego chciały zmienić, to nic się z tym nie zrobi. My jedynie możemy je ignorować i nie robić im reklamy. Takie jest moje zdanie.
wojtek
super forma
super forma
Posty: 2878
Rejestracja: 19 lis 2016, o 21:43

Re: Akcja #NieJestemFeministką

Post autor: wojtek » 19 cze 2018, o 11:46

problem w tym że feministki podobnie jak lesbijki ukazywane są w mediach głównego nurtu (nota bene należących i zdominowanych przez hetero facetów) w złym świetle. m.in. jako wredne babsztyle, brzydkie, których żaden facet nie chciał, więc z braku bolca dostały p.... Tak właśnie są przedstawiane feministki w mediach. Jako nieatrakcyjne, niekobiece, itd. dlatego hetero kobiety chcąc nie narażać się meżczyznom głoszą tak głupie hasła.

a tak a propos... kiedyś widziałam gdzieś na fejsie komentarz chłopaka góra 15 lat, który napisał coś takiego "jakbyśmy babom nie dali praw to by nie miały żadnych praw. powinny nas po d.. całować że mężczyźni im prawa dali". Kumacie bazę? niestety te "niefeministki" wychowują właśnie takiego pokroju januszy. same się im podporządkowując do reszty.
Elinor
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 362
Rejestracja: 7 cze 2018, o 12:01

Re: Akcja #NieJestemFeministką

Post autor: Elinor » 19 cze 2018, o 13:00

Eee Janusze zawsze są. Są po prostu ludzie, którzy są bardzo podatni na głupotę, przemawia ona do nich w sposób szczególny.

Moim zdaniem ciężko dyskutować o feminizmie w sposób ogólny, bo to szerokie pojęcie i kryje się pod nim bardzo wiele kwestii. Pod tym pojęciem kryje się zarówno bardziej demokratyczne podejście jak i czysty fanatyzm. Każdy temat można potraktować normalnie, a można fanatycznie.
Awatar użytkownika
Annebelle
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 33
Rejestracja: 20 maja 2018, o 21:50

Re: Akcja #NieJestemFeministką

Post autor: Annebelle » 19 cze 2018, o 16:12

Fanatyczek wśród feministek jest więcej niż się wydaje, dlatego nie staję po żadnej stronie.

Erin Pizzey, brytyjska specjalistka do spraw przemocy domowej założyła w '71 koło Londynu pierwszy na świecie ośrodek dla kobiet padających ofiarą przemocy domowej. Badając temat odkryła, że kobiety również są często sprawcami przemocy domowej, zwykle jest to przemoc wzajemna (mężczyzna-kobieta), lecz kobiety stosują też przemoc wobec dzieci, czasami też jest to jednostronna agresja kobiety wobec mężczyzny.

Założyła więc drugi ośrodek pomagający męskim ofiarom. Nikt jej nie chciał w tym wspomóc finansowo, została całkowicie zbojkotowana przez środowiska feministyczne. Bo jak to tak? Pomagać, a i owszem, ale tylko kobietom. Resztę niszczyć.

Erin Pizzey zabrano ośrodek, wykluczono z ruchów kobiecych, dostawała liczne groźby, musiała uciec do USA - to wszystko spowodowało, że dziś wspiera Men's Right Activist (MRA) w walce ze stereotypami dotyczącymi płci i przemocy.

Ja takiego feminizmu-terroryzmu nie popieram.
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Akcja #NieJestemFeministką

Post autor: dobranocka14 » 19 cze 2018, o 18:17

Annebelle pisze:
19 cze 2018, o 16:12
Fanatyczek wśród feministek jest więcej niż się wydaje, dlatego nie staję po żadnej stronie.

Erin Pizzey, brytyjska specjalistka do spraw przemocy domowej założyła w '71 koło Londynu pierwszy na świecie ośrodek dla kobiet padających ofiarą przemocy domowej. Badając temat odkryła, że kobiety również są często sprawcami przemocy domowej, zwykle jest to przemoc wzajemna (mężczyzna-kobieta), lecz kobiety stosują też przemoc wobec dzieci, czasami też jest to jednostronna agresja kobiety wobec mężczyzny.

Założyła więc drugi ośrodek pomagający męskim ofiarom. Nikt jej nie chciał w tym wspomóc finansowo, została całkowicie zbojkotowana przez środowiska feministyczne. Bo jak to tak? Pomagać, a i owszem, ale tylko kobietom. Resztę niszczyć.

Erin Pizzey zabrano ośrodek, wykluczono z ruchów kobiecych, dostawała liczne groźby, musiała uciec do USA - to wszystko spowodowało, że dziś wspiera Men's Right Activist (MRA) w walce ze stereotypami dotyczącymi płci i przemocy.

Ja takiego feminizmu-terroryzmu nie popieram.
Z pewnością tylu samo mężczyzn trafia pobitych przez współmałżonka do szpitala co kobiet. Skoro tak to mogą założyć (choć przecież już się zrzeszają) swoje organizacje.
BTW: zapomniałeś docytować :"Moim zdaniem dla kobiet trzeba być bardzo zimnym bo inaczej one wejdą na głowę" panie trollu.
Awatar użytkownika
Annebelle
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 33
Rejestracja: 20 maja 2018, o 21:50

Re: Akcja #NieJestemFeministką

Post autor: Annebelle » 19 cze 2018, o 19:51

Dziecinne prowokacje na mnie nie działają. Dobrze, że pokazałaś dobranocka, że stajesz po stronie terrorystek, jak uznajecie tylko siłę to proszę, wyciągam wasze brudy na wierzch.
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Akcja #NieJestemFeministką

Post autor: dobranocka14 » 19 cze 2018, o 20:39

Annebelle pisze:
19 cze 2018, o 19:51
Dziecinne prowokacje na mnie nie działają. Dobrze, że pokazałaś dobranocka, że stajesz po stronie terrorystek, jak uznajecie tylko siłę to proszę, wyciągam wasze brudy na wierzch.
Nie rozśmieszaj mnie, trollu.
Za chwilę wkleisz to:" Feminizm w ogóle ma źródło w marksizmie, w miejsce kapitalizmu, jako systemu z którym trzeba walczyć, wstawiono "patriarchat". Feminizm to nic innego jak walką z płcią męską".
biedronca
super forma
super forma
Posty: 2073
Rejestracja: 22 kwie 2015, o 19:46

Re: Akcja #NieJestemFeministką

Post autor: biedronca » 19 cze 2018, o 20:58

Feminizm wychodzi z dwóch założeń 1. Każdy człowiek niezależnie od płci powinien mieć takie same prawa i 2. Kobiety często nie mają równych praw, ich prawa nie są reprezentowane i są częściej łamane. Z punktem 1 trudno mi sobie wyobrazić, że ktoś mógłby dyskutować. Na poparcie punktu 2 są statystyki dotyczące zarobków, sytuacji materialnej, ilości kobiet i mężczyzn na wyższych stanowiskach w biznesie i polityce, ofiar i sprawców przemocy.

Jest całkiem możliwe, że kobiety i mężczyźni mają takie same skłonności do stosowania przemocy i każdy przestępca, niezależnie od płci powinien być tak samo ścigany, a każda ofiara wspierana. Natomiast to mężczyźni z racji biologii (zazwyczaj są silniejsi) oraz kultury (tradycyjnie mają większą władzę) mają większe możliwości stosowania przemocy i uniknięcia za nią kary. A to prowadzi do sytuacji błędnego koła, kiedy mężczyzna czuje się bezpiecznie stosując przemoc wobec kobiety. I po to są potrzebne organizacje kobiece - nie chodzi tylko o wspieranie ofiar przestępstw, chodzi o rozmontowanie systemu, w którym pewne rodzaje przestępstw uchodzą zazwyczaj bezkarnie.
Awatar użytkownika
Annebelle
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 33
Rejestracja: 20 maja 2018, o 21:50

Re: Akcja #NieJestemFeministką

Post autor: Annebelle » 19 cze 2018, o 22:18

Nie sądzę by to było takie czarno-białe, bo natura dała nam więcej sprytu skoro nie mamy tyle siły, a manipulacją też można wyrządzić szkody, podbite oko może uchodzić bezkarnie, ale podniszczona psychika nie musi być nawet zauważana przez otoczenie do pewnego czasu, więc system może niszczyć obie płcie. To nie jest wszystko takie oczywiste.
biedronca
super forma
super forma
Posty: 2073
Rejestracja: 22 kwie 2015, o 19:46

Re: Akcja #NieJestemFeministką

Post autor: biedronca » 20 cze 2018, o 06:08

Manipulować mogą i kobiety, i mężczyźni. Pokaż mi badania, że to mężczyźni są częściej ofiarami manipulacji. Bo w tej chwili to jest takie naciąganie, żeby pokazać, że sytuacja jest wyrównana. A nie jest.

Jeżeli patrzysz na jednostki, to system może niszczyć również mężczyzn. Jeżeli patrzysz na całość, to szkodzi bardziej kobietom. Ja jeszcze raz powtórzę - każdy sprawca przestępstwa powinien być ścigany, a każda ofiara powinna dostać pomoc. Tylko że nie o tym mowa. Mowa o systemie, który nie chroni kobiet.
Elinor
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 362
Rejestracja: 7 cze 2018, o 12:01

Re: Akcja #NieJestemFeministką

Post autor: Elinor » 20 cze 2018, o 07:45

A jak uważasz, że dyskryminuje się kobiety na podstawie fizycznej (siła, poród, łagodniejszy wygląd) czy intelektualno-psychicznej? Jeżeli tak, to w jaki sposób? Osobiście nie lubię nazywania tego drugiego dyskryminacją kobiet.

Nie jestem też przekonana, że kobiety mają we wszystkim gorzej. Nie chciałabym być majstrem czy pracować w kopalni. Lubię wygodnie siedzieć w biurze.
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Akcja #NieJestemFeministką

Post autor: dobranocka14 » 20 cze 2018, o 09:12

Elinor pisze:
20 cze 2018, o 07:45
Nie jestem też przekonana, że kobiety mają we wszystkim gorzej. Nie chciałabym być majstrem czy pracować w kopalni. Lubię wygodnie siedzieć w biurze.
Podobnie jak wielu mężczyzn, pracujących w zawodach innych niż majster czy górnik (żeby nie skupiać się tylko na zawadoch, które wykonywane są stacjonarnie, w biurze).
Elinor
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 362
Rejestracja: 7 cze 2018, o 12:01

Re: Akcja #NieJestemFeministką

Post autor: Elinor » 20 cze 2018, o 09:27

dobranocka14 pisze:
20 cze 2018, o 09:12
Elinor pisze:
20 cze 2018, o 07:45
Nie jestem też przekonana, że kobiety mają we wszystkim gorzej. Nie chciałabym być majstrem czy pracować w kopalni. Lubię wygodnie siedzieć w biurze.
Podobnie jak wielu mężczyzn, pracujących w zawodach innych niż majster czy górnik (żeby nie skupiać się tylko na zawadoch, które wykonywane są stacjonarnie, w biurze).
Ale tak jak wielu innym kobietom kondycja fizyczna by mi nie pozwoliła na zostanie majstrem. Nie mam takiej możliwości. I nie mam wcale ochoty jej mieć. Mimo tego, że popyt na takich pracowników jest duży, a podaż mała. Po prostu uważam, że nie wszystko, co wartościowe widać w pensji.
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Akcja #NieJestemFeministką

Post autor: dobranocka14 » 20 cze 2018, o 10:24

Elinor pisze:
20 cze 2018, o 09:27
dobranocka14 pisze:
20 cze 2018, o 09:12
Elinor pisze:
20 cze 2018, o 07:45
Nie jestem też przekonana, że kobiety mają we wszystkim gorzej. Nie chciałabym być majstrem czy pracować w kopalni. Lubię wygodnie siedzieć w biurze.
Podobnie jak wielu mężczyzn, pracujących w zawodach innych niż majster czy górnik (żeby nie skupiać się tylko na zawadoch, które wykonywane są stacjonarnie, w biurze).
Ale tak jak wielu innym kobietom kondycja fizyczna by mi nie pozwoliła na zostanie majstrem. Nie mam takiej możliwości. I nie mam wcale ochoty jej mieć. Mimo tego, że popyt na takich pracowników jest duży, a podaż mała. Po prostu uważam, że nie wszystko, co wartościowe widać w pensji.
No OK ale nie rozumiem nadal, na poparcie czego to jest argument.
eminem98xd
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 826
Rejestracja: 2 lip 2014, o 19:46

Re: Akcja #NieJestemFeministką

Post autor: eminem98xd » 28 cze 2018, o 21:15

Nic tylko współczuć tym kobietom,albo maja przeprany mózg że nie potrafią samodzielnie myśleć i pomyśleć że nie wszystkie kobiety chcą żyć tak jak one (bo ja nie widzę sensu w takim życiu,zabiła bym się chyba)albo robią to specjalnie bo w młodości zepsuły sobie ślubem dzieckiem i mszczą się na kobietach które nie chcą żyć tak jak one.
eminem98xd
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 826
Rejestracja: 2 lip 2014, o 19:46

Re: Akcja #NieJestemFeministką

Post autor: eminem98xd » 28 cze 2018, o 21:16

dobranocka14 pisze:
20 cze 2018, o 10:24
Elinor pisze:
20 cze 2018, o 09:27
dobranocka14 pisze:
20 cze 2018, o 09:12


Podobnie jak wielu mężczyzn, pracujących w zawodach innych niż majster czy górnik (żeby nie skupiać się tylko na zawadoch, które wykonywane są stacjonarnie, w biurze).
Ale tak jak wielu innym kobietom kondycja fizyczna by mi nie pozwoliła na zostanie majstrem. Nie mam takiej możliwości. I nie mam wcale ochoty jej mieć. Mimo tego, że popyt na takich pracowników jest duży, a podaż mała. Po prostu uważam, że nie wszystko, co wartościowe widać w pensji.
No OK ale nie rozumiem nadal, na poparcie czego to jest argument.
Chyba jest to argument do tego że można dyskryminować kobiety,które jednak chcą być majstrami.
eminem98xd
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 826
Rejestracja: 2 lip 2014, o 19:46

Re: Akcja #NieJestemFeministką

Post autor: eminem98xd » 28 cze 2018, o 21:23

Elinor pisze:
20 cze 2018, o 07:45
A jak uważasz, że dyskryminuje się kobiety na podstawie fizycznej (siła, poród, łagodniejszy wygląd) czy intelektualno-psychicznej? Jeżeli tak, to w jaki sposób? Osobiście nie lubię nazywania tego drugiego dyskryminacją kobiet.

Nie jestem też przekonana, że kobiety mają we wszystkim gorzej. Nie chciałabym być majstrem czy pracować w kopalni. Lubię wygodnie siedzieć w biurze.
Ano w taki że nie możesz robić fajnych rzeczy takich jak:Maszynista,budowlaniec,mechanik,odnawianie parowozów,elektryk,ślusaż,czasami nawet w łagodniejszych pracach jak informatyk,w tych brudniejszych powiedzą że zniszczysz sobie ręce,skórę itp itdLol co?kogo to obchodzi?A w informatycznych i łatwiejszych próbują Cie zdyskwalifikować pod względem intelektualnym .Bo dzięki naszej tradycji i kulturze mężczyzna znajdzie byle pierdołę żeby zlikwidować Cię z rynku pracy i żeby byle durna baba nie zajmowała mu miejsca.Rusz trochę głową,tak naprawdę niema żadnych ulg dla kobiet,bo te ulgi dla kobiet są sprytnie wykorzystywane przeciwko nim.
eminem98xd
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 826
Rejestracja: 2 lip 2014, o 19:46

Re: Akcja #NieJestemFeministką

Post autor: eminem98xd » 28 cze 2018, o 21:25

Elinor pisze:
20 cze 2018, o 07:45
A jak uważasz, że dyskryminuje się kobiety na podstawie fizycznej (siła, poród, łagodniejszy wygląd) czy intelektualno-psychicznej? Jeżeli tak, to w jaki sposób? Osobiście nie lubię nazywania tego drugiego dyskryminacją kobiet.

Nie jestem też przekonana, że kobiety mają we wszystkim gorzej. Nie chciałabym być majstrem czy pracować w kopalni. Lubię wygodnie siedzieć w biurze.
Ale jak Ty możesz siedzieć sobie wygodnie w biurze?A powiedz mi co jest ciekawego w tej pracy?
Bo nie wiem czy zauważyłaś,ale wszystkie zawody przeznaczone dla kobiet to przeważnie nudne,antyrozwojowe kichy.
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Akcja #NieJestemFeministką

Post autor: ImaSumak » 28 cze 2018, o 21:28

eminem98xd pisze:
28 cze 2018, o 21:25
Elinor pisze:
20 cze 2018, o 07:45
A jak uważasz, że dyskryminuje się kobiety na podstawie fizycznej (siła, poród, łagodniejszy wygląd) czy intelektualno-psychicznej? Jeżeli tak, to w jaki sposób? Osobiście nie lubię nazywania tego drugiego dyskryminacją kobiet.

Nie jestem też przekonana, że kobiety mają we wszystkim gorzej. Nie chciałabym być majstrem czy pracować w kopalni. Lubię wygodnie siedzieć w biurze.
Ale jak Ty możesz siedzieć sobie wygodnie w biurze?A powiedz mi co jest ciekawego w tej pracy?
Bo nie wiem czy zauważyłaś,ale wszystkie zawody przeznaczone dla kobiet to przeważnie nudne,antyrozwojowe kichy.
Koleny etap edukacji: przestań myśleć stereotypami. Stać Cię.
Lubię kiedy kobieta...
eminem98xd
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 826
Rejestracja: 2 lip 2014, o 19:46

Re: Akcja #NieJestemFeministką

Post autor: eminem98xd » 29 cze 2018, o 15:32

ImaSumak pisze:
28 cze 2018, o 21:28
eminem98xd pisze:
28 cze 2018, o 21:25
Elinor pisze:
20 cze 2018, o 07:45
A jak uważasz, że dyskryminuje się kobiety na podstawie fizycznej (siła, poród, łagodniejszy wygląd) czy intelektualno-psychicznej? Jeżeli tak, to w jaki sposób? Osobiście nie lubię nazywania tego drugiego dyskryminacją kobiet.

Nie jestem też przekonana, że kobiety mają we wszystkim gorzej. Nie chciałabym być majstrem czy pracować w kopalni. Lubię wygodnie siedzieć w biurze.
Ale jak Ty możesz siedzieć sobie wygodnie w biurze?A powiedz mi co jest ciekawego w tej pracy?
Bo nie wiem czy zauważyłaś,ale wszystkie zawody przeznaczone dla kobiet to przeważnie nudne,antyrozwojowe kichy.
Koleny etap edukacji: przestań myśleć stereotypami. Stać Cię.
-_- imu,znowu mi wytykasz to co zrobiłam specjalnie...
Awatar użytkownika
dominica-emille
Posty: 5
Rejestracja: 13 lip 2018, o 12:40
Lokalizacja: Opole

Re: Akcja #NieJestemFeministką

Post autor: dominica-emille » 13 lip 2018, o 18:59

massgirlz pisze:
15 lut 2018, o 09:28
A czytałyście komentarze do tego klipu? Obawiam się, że nikt zaangażowany w ten projekt nie poświęcił nawet minuty żeby chociaż na wiki przeczytać co to jest ten straszny feminizm. A co do tych kobiet to poza pusto głowiem kieruje nimi zwykłe lenistwo. Panie są też katoliczkami jak zmanifestowały na swych piersiach więc patriarchalne wychowanie dalej zbiera żniwa a wiedza i samodzielne myślenie skutecznie mordowane jest w zarodku.
Co do feminizmu to jest wiele skrajnych postaw i założeń, z którymi nie zawsze będę (śmiem twierdzić będziemy się zgadzać) ale mało rozleniwionych skretyniałych dziuń zdaje sobie sprawę że gdyby nie feminizm to dalej byłyby doktorowymi, profesorowymi a nie doktorami i profesorami, dalej byłyby własnością Ojca a później podstarzałego kuzyna z drugiej linii czyli Męża (nie ma rzygającego emota więc bueeeee=)) oddane wraz z 5krowami i skrzynią zboża.
Łatwo jest ignorować i odrzucać dobra o które nie trzeba było rozlać własnej krwi. Łatwo jest zapomnieć cierpienie i ograniczenie i niewole jeśli nie doświadczyło się jej na własnej skórze. Łatwo jest być ignorantem wśród miliona rozpraszaczy i udogodnień bo trudno jest z tej pozycji zrozumieć ile kosztuje wlaka o siebie o innych....... o wybór. Bardzo proszę drogie Panie (gwiazdy youtuba) teraz go macie i mozecie robić z nim to co w tym filmiku oby wam go nie zabrakło kiedy będzie najbardziej potrzebny.
To sekciarki córki jakiegoś pastora z Lublina to zrobiły. To nie ma nic wspólnego z katolicyzmem, prawosławiem itp. Żałosna akcja.
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Akcja #NieJestemFeministką

Post autor: ImaSumak » 17 lip 2018, o 18:16

Jest taka książka: Córki Wawelu. Opowieść o Jagiellońskich królewnach Anny Brzezińskiej. Warto przeczytać, by zrozumieć dlaczego powstał feminizm. To tylko przykład, ale nieźle napisany.
Lubię kiedy kobieta...
malina_grey
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 894
Rejestracja: 19 paź 2016, o 22:00

Re: Akcja #NieJestemFeministką

Post autor: malina_grey » 19 lip 2018, o 11:31

Czytałam w WO wywiad z autorką tej ksiąźki. Ksiąźkę na pewno gdzieś muszę nabyć. I historia i feminizm i właśnie chyba nieźle napisane
ODPOWIEDZ