kobiecie nie wypada

Wszystko na temat ruchu feministycznego, a więc: fakty, mity, różnorodność opinii i postaw, ważne wydarzenia, a także sylwetki działaczek.
Mozebyc
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 39
Rejestracja: 27 gru 2016, o 19:35

kobiecie nie wypada

Post autor: Mozebyc » 13 lis 2018, o 17:17

Dzisiaj miałam spinę z kolegą z pracy z innej zmiany. Chodzi o to, że usłyszał jak bluzgam i się do mnie przyczepił, że mam takich słów nie używać, bo z kobiecych ust to nieładnie brzmi. Jakby soczysta ku#w@ mogła w ogóle brzmieć ładnie. A takich sytuacji mam naprawdę dużo. tak tylko chciałam się moją irytacją :wink:
biedronca
super forma
super forma
Posty: 2073
Rejestracja: 22 kwie 2015, o 19:46

Re: kobiecie nie wypada

Post autor: biedronca » 13 lis 2018, o 21:14

Powiedz koledze, żeby był uprzejmy sp...alać :wink:
Mozebyc
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 39
Rejestracja: 27 gru 2016, o 19:35

Re: kobiecie nie wypada

Post autor: Mozebyc » 13 lis 2018, o 23:08

miałam też kilka innych sytuacji:
kiedyś pracowałam jako kierowca i usłyszałam od jednego uprzejmego Pana, że jak my się weźmiemy za fajere, to kto nam będzie obiady gotował? od jakiegoś obcokrajowca usłyszałam, że to nie jest praca dla kobiety, powinnam wrócić do kuchni i dbać o męża. W odpowiedzi usłyszał, że jestem takim samym kierowcą jak on tylko ja jestem ładniejsza :lol:
teraz nie pracuję jako kierowca, ale i tak jako "płeć piękna" jestem w zdecydowanej mniejszości. i też się pojawiają podobne teksty:" kobieta w męskim zawodzie" . Dzisiaj dowiedziałam, się że jak facet ma dużo młodszą dziewczynę od siebie, to jest zdobywcą,a jak jest na odwrót, to jest blee.
Mozebyc
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 39
Rejestracja: 27 gru 2016, o 19:35

Re: kobiecie nie wypada

Post autor: Mozebyc » 14 lis 2018, o 07:06

Najbardziej mnie denerwją takie Teksty: "kobieta nie powinna palić, bo to brzydko wygląda". Nawet zdaryło sie, że ziomek powiedział, że jak widzi kobietę z papierosem na ulicy, ty by ją najchętniej pierdol#@ł. W łeb się jeb#€ij.
Awatar użytkownika
kokona
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 408
Rejestracja: 14 lis 2012, o 12:50

Re: kobiecie nie wypada

Post autor: kokona » 18 lis 2018, o 10:20

Mozebyc pisze:
14 lis 2018, o 07:06
Najbardziej mnie denerwją takie Teksty: "kobieta nie powinna palić, bo to brzydko wygląda". Nawet zdaryło sie, że ziomek powiedział, że jak widzi kobietę z papierosem na ulicy, ty by ją najchętniej pierdol#@ł. W łeb się jeb#€ij.
Przyznam, ze tez nie lubie obrazka palącej kobiety. Sama kiedys palilam, teraz zastanawiam sie dlaczego sobie to robilam. Ale chyba obrazek palacego faceta tez mi sie nie podoba. Aczkolwiek bardziej mi to obojetne
She's not the chapter. She's all the story
Awatar użytkownika
Lexus-1980
super forma
super forma
Posty: 1015
Rejestracja: 1 lip 2016, o 21:17

Re: kobiecie nie wypada

Post autor: Lexus-1980 » 18 lis 2018, o 17:39

Wulgaryzmy w ustach obu płci są płytkie.
Co do zawodów czy palenia cóż, niedowartosciowani faceci z malutkim...,czym tam sobie dopiszecie
__________________________________________________
Praw­dzi­wa Ko­bieta, jest nies­kończoną tajemnicą
biedronca
super forma
super forma
Posty: 2073
Rejestracja: 22 kwie 2015, o 19:46

Re: kobiecie nie wypada

Post autor: biedronca » 20 lis 2018, o 21:07

Czemu myślisz, że są płytkie? Ja je lubię. Zdarza mi się kląć jak szewc i myślę, że dodają kolorytu wypowiedzi. Oczywiście o ile są używane inteligentnie :twisted:
Awatar użytkownika
Lexus-1980
super forma
super forma
Posty: 1015
Rejestracja: 1 lip 2016, o 21:17

Re: kobiecie nie wypada

Post autor: Lexus-1980 » 20 lis 2018, o 22:47

Ja mówię jeśli ich ktoś używa jako przecinków
__________________________________________________
Praw­dzi­wa Ko­bieta, jest nies­kończoną tajemnicą
Awatar użytkownika
Arlene
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 20
Rejestracja: 21 lis 2018, o 12:41
Lokalizacja: Toruń

Re: kobiecie nie wypada

Post autor: Arlene » 21 lis 2018, o 12:57

Znam wiele mega inteligentnych i wyksztalconych osob, które klną jak szewc.
Awatar użytkownika
kokona
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 408
Rejestracja: 14 lis 2012, o 12:50

Re: kobiecie nie wypada

Post autor: kokona » 27 lis 2018, o 14:43

biedronca pisze:
20 lis 2018, o 21:07
Czemu myślisz, że są płytkie? Ja je lubię. Zdarza mi się kląć jak szewc i myślę, że dodają kolorytu wypowiedzi. Oczywiście o ile są używane inteligentnie :twisted:
Inteligentne uzywanie wulgaryzmow? Mowi sie, ze jesli ktos ma malo bogaty zasob slow przeklina, pragnac zastapic slowo ktorego brakuje w danym momencie.
Przepraszam ale jakos nie, pasuje mi "inteligentne uzywanie wulgaryzmow". Taka moja opinia. Pozdrawiam
She's not the chapter. She's all the story
biedronca
super forma
super forma
Posty: 2073
Rejestracja: 22 kwie 2015, o 19:46

Re: kobiecie nie wypada

Post autor: biedronca » 27 lis 2018, o 15:08

Wulgaryzmy są częścią mojego zasobu słownictwa. Nic nie zastępują, tylko właśnie go wzbogacają. A jeżeli komuś brakuje słów, może je zastępować czymkolwiek, nie tylko wulgaryzmami. Inteligentne korzystanie z języka to moim zdaniem korzystanie z całego jego bogactwa.
Poza tym mnie bardziej od wulgaryzmów razi brak polskich znaków i niechlujna interpunkcja.
Awatar użytkownika
kokona
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 408
Rejestracja: 14 lis 2012, o 12:50

Re: kobiecie nie wypada

Post autor: kokona » 27 lis 2018, o 19:18

biedronca pisze:
27 lis 2018, o 15:08
Wulgaryzmy są częścią mojego zasobu słownictwa. Nic nie zastępują, tylko właśnie go wzbogacają. A jeżeli komuś brakuje słów, może je zastępować czymkolwiek, nie tylko wulgaryzmami. Inteligentne korzystanie z języka to moim zdaniem korzystanie z całego jego bogactwa.
Poza tym mnie bardziej od wulgaryzmów razi brak polskich znaków i niechlujna interpunkcja.
Ha ha ha
She's not the chapter. She's all the story
malina_grey
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 894
Rejestracja: 19 paź 2016, o 22:00

Re: kobiecie nie wypada

Post autor: malina_grey » 29 lis 2018, o 20:27

biedronca pisze:
27 lis 2018, o 15:08
Wulgaryzmy są częścią mojego zasobu słownictwa. Nic nie zastępują, tylko właśnie go wzbogacają. A jeżeli komuś brakuje słów, może je zastępować czymkolwiek, nie tylko wulgaryzmami. Inteligentne korzystanie z języka to moim zdaniem korzystanie z całego jego bogactwa.
Poza tym mnie bardziej od wulgaryzmów razi brak polskich znaków i niechlujna interpunkcja.
Jestem jak najbardziej za !!!!!
Elinor
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 362
Rejestracja: 7 cze 2018, o 12:01

Re: kobiecie nie wypada

Post autor: Elinor » 31 gru 2018, o 18:03

Co za palant :-P
O, o, mi ostatnio podobny idiota powiedział, że to nieładnie jak kobieta wyrazi o kimś lub czymś krytyczną opinię. Ojoj chyba wystraszył się, dwumetrowe biedactwo! :cool: No i co on teraz pocznie, z tym, że zrujnowałam jego zacofany, bezpieczny światopogląd, w którym niebo jest niebieskie, a babki urocze i panuje patriarchat? :wink:
veronica91
Posty: 1
Rejestracja: 21 sty 2019, o 13:17

Re: kobiecie nie wypada

Post autor: veronica91 » 21 sty 2019, o 13:20

takich sytuacji jest na prawdę dużo... :/ że kobiecie nie wypada bluzgać, palić, pić. Jak kobieta lubi seks to każdy wie jak się ją nazywa, ale jak mężczyzna sypia z każdą napotkaną to jest super. Nie lubię takiego podejścia, będę chciała to będę bluzgała, proste. ..
Awatar użytkownika
Impa
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 14
Rejestracja: 28 sty 2019, o 13:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: kobiecie nie wypada

Post autor: Impa » 28 sty 2019, o 13:52

Ja tam bym mu też kazała uprzejmie spie**alać. Najlepiej takim totalnie opanowanym o spokojnym tonem.
aggun
Posty: 4
Rejestracja: 2 lip 2019, o 12:48

Re: kobiecie nie wypada

Post autor: aggun » 2 lip 2019, o 17:38

Przykre. Zwłaszcza, że w moim odczuciu przeklinanie nie jest czymś, co w XXI wieku uchodzi za przypisane do płci. Ale to może w moim odczuciu. Trochę mi się kojarzy z tak abstrakcyjnym pojęciem jak to, że kobieta nie beka, nie pierdzi i w ogóle nie wydala. Wulgaryzmy służą m.in. do tego, by wyrażać silne emocje. Czyli kobieta silnie odczuwać też nie powinna? Wyrażać tego? Trudno mi sobie wyobrazić, jak bym zareagowała, ale wypowiedź tego człowieka jest w moim odczuciu bardzo opresyjna.
papaja21
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 12
Rejestracja: 5 lip 2019, o 11:33

Re: kobiecie nie wypada

Post autor: papaja21 » 5 lip 2019, o 12:18

Mój tata mówi, że taka ładna dziewczyna jak ja nie powinna palić papierosów, nosić luźnych ciuchów i przeklinać. Wkurza mnie to... ale on nie kuma. Jest kochanym człowiekiem, ale starej daty. :|
luschka
Posty: 1
Rejestracja: 22 paź 2015, o 23:46

Re: kobiecie nie wypada

Post autor: luschka » 5 lip 2019, o 23:47

aggun pisze:
2 lip 2019, o 17:38
Przykre. Zwłaszcza, że w moim odczuciu przeklinanie nie jest czymś, co w XXI wieku uchodzi za przypisane do płci. Ale to może w moim odczuciu. Trochę mi się kojarzy z tak abstrakcyjnym pojęciem jak to, że kobieta nie beka, nie pierdzi i w ogóle nie wydala. Wulgaryzmy służą m.in. do tego, by wyrażać silne emocje. Czyli kobieta silnie odczuwać też nie powinna? Wyrażać tego? Trudno mi sobie wyobrazić, jak bym zareagowała, ale wypowiedź tego człowieka jest w moim odczuciu bardzo opresyjna.

to prawda. w naszych czasach, moim zdaniem, żadne zachowanie nie musi być więcej przypisane do płci lub dla niej być charakterystyczne. Co prawda kobieta,a nie mężczyzna rodzi dzieci, ale abstrahując od tych naturalnych organicznych możliwości i rozdziałów płci, to kobieta posiada największy emocjonalny potencjał, siłę i piękno. Pięknem to naturalność. Natura bywa dzika.
Awatar użytkownika
Hanny
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 24
Rejestracja: 11 lip 2019, o 13:14

Re: kobiecie nie wypada

Post autor: Hanny » 11 lip 2019, o 13:33

Moim zdaniem przeklinajaca kobieta moze miec swoj urok - zwłaszcza jeżeli na ogól jest inteligentną znajomą. Np. moja znajoma lesbijka jest kobietą po doktoracie, pracuje jako lider w dużym korpo , ma ogromną wiedzę z wielu dziedzin i bogaty zasób słownictwa - wiec słuchanie jej wiązanek w stylu "Reasumując i przyglądając temu co wydarzyło sie na przestrzeni ostatnich dni to krótko mówiąc ch*j mnie strzela na pełnej k*rwie" to dla mnie czysta przyjemność.
Awatar użytkownika
QueenOfTheRings
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 74
Rejestracja: 6 kwie 2019, o 21:37

Re: kobiecie nie wypada

Post autor: QueenOfTheRings » 12 lip 2019, o 01:58

Można przeklinać uroczo i ordynarnie w zależności od poziomu retoryki i charyzmy.
RenShadow
Posty: 2
Rejestracja: 13 lip 2019, o 12:25

Re: kobiecie nie wypada

Post autor: RenShadow » 14 lip 2019, o 17:49

...moze włoże kij w mrowisko...ale pomijajac tu męski czesto nieswiadomy szowinizm , uważam że społeczeństwo nieco zatraciło granice dobrego smaku. Kwestia bluzgania to kwestia kultury osobistej czy nam sie podoba czy nie, a nie płci ,wyznania czy innej szuflady.
Przestalismy odróżniac przekaz artystyczny taki jak film czy teatr, od zwyczajnego ....niestey powiem to słowo chamstwa z którym obnosimy sie na codzień. To ze w ksiazce ktora czytamy sa przekleństwa, to że Marek Kondrat klnie jak szewc w Dniu Swira, t wcale nie znaczy że nam też to uchodzi. Tak wiec drogie przemówczynie....bluzganiu Moje stanowcze NIE :))
Awatar użytkownika
A_marth
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 43
Rejestracja: 28 lip 2017, o 23:56
Lokalizacja: Dolny Śląsk!
Kontakt:

Re: kobiecie nie wypada

Post autor: A_marth » 21 lip 2019, o 11:34

Bluzganie nie ma płci moim zdaniem i mówienie, że kobiecie nie wypada przeklinać jest dla mnie niczym innym, jak pustym sformułowaniem. Jeszcze nie tak dawno kobietom nie wypadało robić wielu innych rzeczy, jak chociażby pić publicznie piwo, chodzić po mieście bez towarzystwa mężczyzny i tak dalej.

Razi mnie bardzo używanie bluzg jako przecinków w zdaniu czy ad personam. Nieraz byłam świadkiem, jak w mojej poprzedniej pracy znajomy zwracał się do swoich podwładnych nie szczędząc bluzg. Takie sytuacje to dla mnie brak elementarnej kultury. I gdybym była pracodawcą, to taki kolo by skończył co najmniej zdegradowaniem ze stanowiska.

Ale nie widzę niczego niestosowanego w bluzgach wypowiadanych pod wpływem silnych emocji lub w konkretnym kontekście w gronie znających się dobrze ludzi, którzy ten kontekst rozumieją.

Dla mnie bluzgi same w sobie nie są ani dobre, ani złe. To są tylko słowa, zlepek liter. Tylko to, w jaki sposób i w jakiej sytuacji ich użyjemy nadaje im pozytywny czy negatywny wydźwięk, niezależnie od płci ;)
A warrior does not give up what he loves,
he finds the love in what he does.

Dan Millman
Librameo
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 53
Rejestracja: 12 cze 2016, o 09:41

Re: kobiecie nie wypada

Post autor: Librameo » 20 sie 2019, o 21:05

Niektórym osobom przeklinanie wychodzi nad wyraz wdzięcznie :)
Awatar użytkownika
MadaM
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 72
Rejestracja: 9 lip 2019, o 14:55
Lokalizacja: Kujawy

Re: kobiecie nie wypada

Post autor: MadaM » 20 sie 2019, o 23:48

Ożesz Ty! OrzeszKu...
_________________________________________
:flower: Ok. Jak chcesz. Jak zmienisz zdanie kawa aktualna. :flower:
malina_grey
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 894
Rejestracja: 19 paź 2016, o 22:00

Re: kobiecie nie wypada

Post autor: malina_grey » 28 sie 2019, o 23:31

Librameo pisze:
20 sie 2019, o 21:05
Niektórym osobom przeklinanie wychodzi nad wyraz wdzięcznie :)
Zdecydowanie :slonko:
Mavena
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 31
Rejestracja: 11 wrz 2019, o 15:12

Re: kobiecie nie wypada

Post autor: Mavena » 11 wrz 2019, o 21:51

Tak szczerze .... czy to mężczyzna czy kobieta.....to chyba nie znam takiej osoby co nigdy nie przeklela... :shock:
eminem98xd
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 826
Rejestracja: 2 lip 2014, o 19:46

Re: kobiecie nie wypada

Post autor: eminem98xd » 21 kwie 2020, o 03:27

Mozebyc pisze:
13 lis 2018, o 17:17
Dzisiaj miałam spinę z kolegą z pracy z innej zmiany. Chodzi o to, że usłyszał jak bluzgam i się do mnie przyczepił, że mam takich słów nie używać, bo z kobiecych ust to nieładnie brzmi. Jakby soczysta ku#w@ mogła w ogóle brzmieć ładnie. A takich sytuacji mam naprawdę dużo. tak tylko chciałam się moją irytacją :wink:
Nawet nie masz pojęcia jak mnie to wku** ,kiedy ktoś w ten sposob zwraca mi uwagę pomimo tego że jestem dorosłą osobą. A tak w ogóle to wychodzi na to że nic nam nie wypada... I przez pierd*** patriarchat,na każdym kroku wobec kobiety można wykorzystać jakikolwiek argument żeby ją zniszczyć.
Czasami nienawidzę tego świata za to.
Nienawidzę ludzi,nienawidzę mężczyzn a od czasu do czasu i kobiet ;bo zauważyłam że kobiety na kobietach najczęściej rozkręcają jakieś chore akcje,bez zastanowienia kopią po tzw żeńskich jajach,stosują przemoc psychiczną wobec kobiet mniej inteligentnych emocjonalnie i to jest wku** bo o ile przemoc fizyczną i dyskryminację gej udowodni jak go homofob napadnie,to jak jest się kobietą nieheteronormatywną to światu nje da sie udowodnic tej przemocy psychiczno-emocjonalnej stosowanej przez matki,ojcow,homofobek przemocy ktora jest najgorsza bo nie można niczego udowodnić.
Mavena pisze:
11 wrz 2019, o 21:51
Tak szczerze .... czy to mężczyzna czy kobieta.....to chyba nie znam takiej osoby co nigdy nie przeklela... :shock:
mastabasta
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 293
Rejestracja: 8 kwie 2020, o 14:33

Re: kobiecie nie wypada

Post autor: mastabasta » 21 kwie 2020, o 18:07

A_marth pisze:
21 lip 2019, o 11:34
Bluzganie nie ma płci moim zdaniem i mówienie, że kobiecie nie wypada przeklinać jest dla mnie niczym innym, jak pustym sformułowaniem. Jeszcze nie tak dawno kobietom nie wypadało robić wielu innych rzeczy, jak chociażby pić publicznie piwo, chodzić po mieście bez towarzystwa mężczyzny i tak dalej.

Razi mnie bardzo używanie bluzg jako przecinków w zdaniu czy ad personam. Nieraz byłam świadkiem, jak w mojej poprzedniej pracy znajomy zwracał się do swoich podwładnych nie szczędząc bluzg. Takie sytuacje to dla mnie brak elementarnej kultury. I gdybym była pracodawcą, to taki kolo by skończył co najmniej zdegradowaniem ze stanowiska.

Ale nie widzę niczego niestosowanego w bluzgach wypowiadanych pod wpływem silnych emocji lub w konkretnym kontekście w gronie znających się dobrze ludzi, którzy ten kontekst rozumieją.

Mam podobne zdanie a nawet dodam więcej w kwestii palenia papierosów że ich palenie na ulicy także uważam za brak kultury osobistej niezależnie od tego czy jest to mężczyzna czy kobieta. Chyba też włożę kij w mrowisko ale razi mnie gdy rozmawiam ze znajomym czy znajomą spotkanymi na ulicy gdy nagle ni stąd ni zowąd wyciągają papierosa i sobie palą nawet nie odchodząc ode mnie na bezpieczną odległość bym tych "zapachów" nie wdychała a kiedy zwracam im uwagę to się obrażają a przecież wiedzą że nie palę więc kulturalnie byłoby się odsunąć. Razi mnie też gdy stojąc w kolejce ktokolwiek wyciąga papierosa i sobie pali nie zważając że jest wśród ludzi niekoniecznie palących zamiast odejść na bok, co mi z zachowywania 2 metrowej odległości bo koronawirus skoro chyba prędzej dostanę rozedmy płuc jako bierny palacz :-(
Mirabella92
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 13
Rejestracja: 20 lip 2020, o 12:47

Re: kobiecie nie wypada

Post autor: Mirabella92 » 19 sie 2020, o 13:02

ja sobie lubię czasem przekląć ale staram się nie robić tego w miejscach publicznych a w domu albo jak z kimś pisze bo wtedy daje upust negatywnym emocjom i jakos tak lżej, ale rozumiem że nie każdy to popiera niezależnie z czyich ust na ulicy czy w restauracji
ODPOWIEDZ