wypowiedź J.Owsiaka

Wszystko na temat ruchu feministycznego, a więc: fakty, mity, różnorodność opinii i postaw, ważne wydarzenia, a także sylwetki działaczek.
Shuk
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 182
Rejestracja: 13 lip 2020, o 21:59

Re: wypowiedź J.Owsiaka

Post autor: Shuk » 13 lut 2021, o 22:12

marinnaWR pisze:
13 lut 2021, o 20:09
she76 pisze:
13 lut 2021, o 19:54
biedronca pisze:
13 lut 2021, o 10:37
Czemu? Bo ktoś niedostatecznie się zastanowił "rozglądając nogi" i ciąża ma być karą?
Bo ktoś ma tak złe małżeństwo, że nie jest w stanie w nim rozmawiać o najbardziej fundamentalnych sprawach i rodzenie dziecka w tym małżeństwie to byłby dobry pomysł?
Bo dla kogoś kariera jest priorytetem, a antykoncepcja nie zawsze działa? Bo kariera jest dla kobiety zła?
Kariera dla kobiety jest bardzo dobra i nikt nie napisał, że jest inaczej. Chodzi tylko o oddanie sprawiedliwości, że nie ma logiki w tym, że facet nie ma prawa nigdy i o niczym decydować, ale zawsze jest współodpowiedzialny. Czyli jest odpowiedzialny za coś, o czym nie może decydować :?
Nie. Kariera dla kobiety jest dobra wtedy, gdy ona uzna, że tak jest. Mężczyzna doskonale umie zatroszczyć o swoje prawo do decyzji. Dorosły i dojrzały. Nie ten, który uciekając od odpowiedzialności np wciska kobiecie banknoty "na skrobankę". Albo ten, który unika płacenia alimentów na własne potomstwo.

Słyszałyście o incelach ? Te słowa poniżej to jest język inceli :poop:
Kiedy korzystacie z rozumu? w 12 tygodniu, czy kiedy rozkładacie nogi.
Ile kobiet usunęło ciążę będąc mężatkami? okłamując swoich mężów, że nie mogą zajść? Ile kobiet robiących tzw. ,,kariery" brało tabletki ,,po", biorąc jednocześnie antykoncepcję.
Zagalopowałas się panienko
Coś dla ciebie
Elektryczne Gitary
Dzieci wesoło wybiegły ze szkoły
Zapaliły papierosy wyciągnęły flaszki
Chodnik zapluły ludzi przepędziły
Siedzą na ławeczkach i ryczą do siebie
Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy
Hej hej la la la la hej hej hej hej
Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy
Hej hej la la la la hej hej hej

Zakończyłam.
she76
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 574
Rejestracja: 17 lip 2017, o 15:12

Re: wypowiedź J.Owsiaka

Post autor: she76 » 13 lut 2021, o 23:34

Sad_Rabbit pisze:
13 lut 2021, o 21:31
she76 pisze:
13 lut 2021, o 19:54
Chodzi tylko o oddanie sprawiedliwości, że nie ma logiki w tym, że facet nie ma prawa nigdy i o niczym decydować, ale zawsze jest współodpowiedzialny. Czyli jest odpowiedzialny za coś, o czym nie może decydować :?
I nagle doszlismy do tego, ze ci biedni faceci nie maja prawa NIGDY i O NICZYM( slowa klucze) decydowac i tylo przypadkiem sklada sie tak, ze jest zupelnie odwrotnie.
Acha, jest ZUPEŁNIE ODWROTNIE (słowa klucze), czyli, że faceci decydują ZAWSZE i o WSZYSTKIM (słowa klucze)?
Facet ma wspierać kobietę, dawać pieniądze, opiekować się, ale w sprawie posiadania potomstwa ma mieć do powiedzenia tyle, co Żyd za okupacji. To jest etycznie sprawiedliwe?
Sad_Rabbit
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 468
Rejestracja: 12 lis 2017, o 20:08

Re: wypowiedź J.Owsiaka

Post autor: Sad_Rabbit » 14 lut 2021, o 00:30

she76 pisze:
13 lut 2021, o 23:34

Acha, jest ZUPEŁNIE ODWROTNIE (słowa klucze), czyli, że faceci decydują ZAWSZE i o WSZYSTKIM (słowa klucze)?
Facet ma wspierać kobietę, dawać pieniądze, opiekować się, ale w sprawie posiadania potomstwa ma mieć do powiedzenia tyle, co Żyd za okupacji. To jest etycznie sprawiedliwe?
Wiesz co, patrzac na historie i dostrzgajac ogolnie swiat w ktorym wszyscy zyjemy, to zgadza sie, to faceci upozorowali sobie prawo do podejmowania wiekszosci decyzji dotyczacych nas wszystkich. To sie powoli zmienia, ale zbyt powoli i nie wszedzie. Jeszcze( slowo klucz)

A czy facet ma wspierac kobiete czy nie, to go nikt przeciez nie zmusi, to jest jego osobista decyzja jaka role chce pelnic w relacji z kobiata i ogolnie kim chce byc w takim zwiazku, to przeciez oczywiste. Placic na utrzymanie dziecka zdecydownie powinien, jesli pojawilo sie na tym swiecie- to sie nazywa odpowiedzialnosc za dziecko, a nie przymuszanie kobiety by rodzila gdy ona tego nie chce. Porownie do zyda za okupacji obniza poziom rozmowy, nie wydaje Ci sie?
You look like Marilyn Monroe and it makes me wanna run...... for president.
biedronca
super forma
super forma
Posty: 2073
Rejestracja: 22 kwie 2015, o 19:46

Re: wypowiedź J.Owsiaka

Post autor: biedronca » 14 lut 2021, o 08:31

Każdy powinien podejmować decyzję na tym etapie, na którym jest fizycznie zaangażowany. Mężczyzna może nie uprawiać seksu, wybrać formę która nie prowadzi do zapłodnienia, albo użyć antykoncepcji. Ciało kobiety jest w cały proces zaangażowane dużo dłużej, więc oczywiście ona dużo dłużej może na temat swojego ciała podejmować decyzje.

Można mieć swoje preferencje, co do tego która rola jest lepsza, ale faktem jest, że są one różne i nie ma sensu obrażać się na biologię. I nie ma też nic moralnego w domaganiu się praw do części czyjegoś ciała tylko dlatego, że samego takich części się nie ma.
mastabasta
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 293
Rejestracja: 8 kwie 2020, o 14:33

Re: wypowiedź J.Owsiaka

Post autor: mastabasta » 22 mar 2021, o 00:33

„hm Masta, przeczytałam uważnie co napisała She, ale Ty najwyraźniej nie przeczytałaś dyskusji. She najprawdopodobniej chodziło o to, że jest przeciwna nowym zapisom prawnym, w których stoi, że kobieta może dostać karę więzienia za aborcję (...)” - ale w żadnych nowych zapisach nie stoi by to kobietę karać za aborcję, powiem więcej nawet Kościół Katolicki który w Twoich wypowiedziach nie ma dobrych notowań ;-) wypowiedział się jasno i zdecydowanie przeciw karaniu kobiet za dokonaną aborcję. Karany ma być lekarz i ten kto do tej aborcji nakłania.

„(...) No i co z tego, że zarodek, jeśli nie zostanie abortowany (lub samoistnie nie zostanie wydalony) może mieć inną grupę krwi i z pewnością inny genom? No i co z tego ?? Nadal jest bezradny i nie przetrwa bez organizmu kobiety. To determinuje jakiekolwiek prawo zarodka. (...)” - oczywiście że taki „zarodek” nawet po urodzeniu nie przetrwa bez mamusi tudzież innej dorosłej osoby to co się certolić i ograniczać wiekowo aborcję na do 12 tygodni, co za różnica czy abortujemy „zarodek” 12 tygodniowy czy 500 tygodniowy...

„(...) Chcesz powiedzieć, że zapłodniona kobieta ma obowiązek urodzić, bo Twoim zdaniem zarodka prawo jest świętsze niż prawo kobiety do decydowania o własnym życiu i ciele ? ok, wierz sobie w co tylko zapragniesz, ale dla siebie a nie dla obcych kobiet, które być może mają inne zdanie lub wierzą w coś innego. To takie proste (...)” - oczywiście Ty też możesz wierzyć w co tylko zapragniesz, ja korzystam tu z prawa do wypowiadania się na dany temat którym w tym wypadku jest temat aborcji i wiesz, dla mnie przede wszystkim to proste jest, że gdy kobieta decyduje się na współżycie z mężczyzną to konsekwencją tego jest możliwość zapłodnienia (pomijam kwestię gwałtu), przeraża mnie gdy potem kobieta traktuje aborcję jak ostatnią deskę ratunku środka antykoncepcyjnego bo na przykład ma za małe mieszkanie co uwieczniła nawet w swojej piosence Natalia Przybysz.
Napisałaś też że ciąża jest osobistą sprawą danej kobiety no tak lecz chcąc aborcji domaga się zaangażowania już lekarza a zatem systemu opieki zdrowotnej na które łoży społeczeństwo które w tej sytuacji ma prawo decydować o jego kształcie w tym temacie.

Marinna ja też lubię ten portal i nie czuj się atakowana, cóż mamy odmienne poglądy na temat aborcji, moje poglądy w tym temacie ewoluowały gdy zaczęłam czytać wnikliwiej prasę naukową choć wcześniej jako że nie byłam tematem zainteresowana (jestem lesbijką, nie sypiam z facetami więc zapłodnienie w naturalny sposób mnie nie dotyczy a co za tym idzie aborcja też no chyba żeby mnie jakiś debil zgwałcił heh odpukać w niemalowane ;-)) nie były doprecyzowane.
Z tym fanowaniem przesadzasz, no nie powiem lubię poczytać taką She76 ;-) ale wiedz że ja tu nikogo osobiście nie znam, opieram się tylko na tym co poczytam
marinnaWR
super forma
super forma
Posty: 2070
Rejestracja: 21 maja 2008, o 02:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: wypowiedź J.Owsiaka

Post autor: marinnaWR » 23 mar 2021, o 23:54

mastabasta pisze:
22 mar 2021, o 00:33
„hm Masta, przeczytałam uważnie co napisała She, ale Ty najwyraźniej nie przeczytałaś dyskusji. She najprawdopodobniej chodziło o to, że jest przeciwna nowym zapisom prawnym, w których stoi, że kobieta może dostać karę więzienia za aborcję (...)” - ale w żadnych nowych zapisach nie stoi by to kobietę karać za aborcję, powiem więcej nawet Kościół Katolicki który w Twoich wypowiedziach nie ma dobrych notowań ;-) wypowiedział się jasno i zdecydowanie przeciw karaniu kobiet za dokonaną aborcję. Karany ma być lekarz i ten kto do tej aborcji nakłania.

„(...) No i co z tego, że zarodek, jeśli nie zostanie abortowany (lub samoistnie nie zostanie wydalony) może mieć inną grupę krwi i z pewnością inny genom? No i co z tego ?? Nadal jest bezradny i nie przetrwa bez organizmu kobiety. To determinuje jakiekolwiek prawo zarodka. (...)” - oczywiście że taki „zarodek” nawet po urodzeniu nie przetrwa bez mamusi tudzież innej dorosłej osoby to co się certolić i ograniczać wiekowo aborcję na do 12 tygodni, co za różnica czy abortujemy „zarodek” 12 tygodniowy czy 500 tygodniowy...

„(...) Chcesz powiedzieć, że zapłodniona kobieta ma obowiązek urodzić, bo Twoim zdaniem zarodka prawo jest świętsze niż prawo kobiety do decydowania o własnym życiu i ciele ? ok, wierz sobie w co tylko zapragniesz, ale dla siebie a nie dla obcych kobiet, które być może mają inne zdanie lub wierzą w coś innego. To takie proste (...)” - oczywiście Ty też możesz wierzyć w co tylko zapragniesz, ja korzystam tu z prawa do wypowiadania się na dany temat którym w tym wypadku jest temat aborcji i wiesz, dla mnie przede wszystkim to proste jest, że gdy kobieta decyduje się na współżycie z mężczyzną to konsekwencją tego jest możliwość zapłodnienia (pomijam kwestię gwałtu), przeraża mnie gdy potem kobieta traktuje aborcję jak ostatnią deskę ratunku środka antykoncepcyjnego bo na przykład ma za małe mieszkanie co uwieczniła nawet w swojej piosence Natalia Przybysz.
Napisałaś też że ciąża jest osobistą sprawą danej kobiety no tak lecz chcąc aborcji domaga się zaangażowania już lekarza a zatem systemu opieki zdrowotnej na które łoży społeczeństwo które w tej sytuacji ma prawo decydować o jego kształcie w tym temacie.

Marinna ja też lubię ten portal i nie czuj się atakowana, cóż mamy odmienne poglądy na temat aborcji, moje poglądy w tym temacie ewoluowały gdy zaczęłam czytać wnikliwiej prasę naukową choć wcześniej jako że nie byłam tematem zainteresowana (jestem lesbijką, nie sypiam z facetami więc zapłodnienie w naturalny sposób mnie nie dotyczy a co za tym idzie aborcja też no chyba żeby mnie jakiś debil zgwałcił heh odpukać w niemalowane ;-)) nie były doprecyzowane.
Z tym fanowaniem przesadzasz, no nie powiem lubię poczytać taką She76 ;-) ale wiedz że ja tu nikogo osobiście nie znam, opieram się tylko na tym co poczytam
Nie pamiętam już dokładnie kontekstu a Twoje cytaty trochę nieuporządkowane, ale :

1. Abortowanie "starego" płodu mogłoby zagrozić zdrowiu życiu kobiety, więc tak, będziemy się "certolić".

2. Współżycie kobiety z mężczyzną to jej osobista decyzja i jeśli dla Ciebie to jest jednoznaczne z urodzeniem dziecka, to masz dość osobliwe zdanie w tej kwestii. Czasem seks to przyjemność i tylko przyjemność. Powiedziałabym nawet, że zwykle chodzi o to drugie. Chyba, że mówimy o kobietach żyjących w ortodoksyjnych religijnych sektach.
Kobiety nie są głupie i nie traktują aborcji jak ostatniej deski ratunku. Smutne, że masz tak złe zdanie o kobietach. Oczywiście są skrajne wyjątki, które potwierdzają regułę, ale nie jest nim Natalia Przybysz. Małe mieszkanie to był dla niej jeden z argumentów za aborcją a nie żadna deska ratunkowa.
3. No to fajnie, że też lubisz ten portal. Podejrzewam jednak, że ja więcej od Ciebie przeczytałam (wnikliwie) prasy naukowej w tym temacie :slonko:
mastabasta
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 293
Rejestracja: 8 kwie 2020, o 14:33

Re: wypowiedź J.Owsiaka

Post autor: mastabasta » 24 mar 2021, o 22:33

marinnaWR pisze:
23 mar 2021, o 23:54
mastabasta pisze:
22 mar 2021, o 00:33
„hm Masta, przeczytałam uważnie co napisała She, ale Ty najwyraźniej nie przeczytałaś dyskusji. She najprawdopodobniej chodziło o to, że jest przeciwna nowym zapisom prawnym, w których stoi, że kobieta może dostać karę więzienia za aborcję (...)” - ale w żadnych nowych zapisach nie stoi by to kobietę karać za aborcję, powiem więcej nawet Kościół Katolicki który w Twoich wypowiedziach nie ma dobrych notowań ;-) wypowiedział się jasno i zdecydowanie przeciw karaniu kobiet za dokonaną aborcję. Karany ma być lekarz i ten kto do tej aborcji nakłania.

„(...) No i co z tego, że zarodek, jeśli nie zostanie abortowany (lub samoistnie nie zostanie wydalony) może mieć inną grupę krwi i z pewnością inny genom? No i co z tego ?? Nadal jest bezradny i nie przetrwa bez organizmu kobiety. To determinuje jakiekolwiek prawo zarodka. (...)” - oczywiście że taki „zarodek” nawet po urodzeniu nie przetrwa bez mamusi tudzież innej dorosłej osoby to co się certolić i ograniczać wiekowo aborcję na do 12 tygodni, co za różnica czy abortujemy „zarodek” 12 tygodniowy czy 500 tygodniowy...

„(...) Chcesz powiedzieć, że zapłodniona kobieta ma obowiązek urodzić, bo Twoim zdaniem zarodka prawo jest świętsze niż prawo kobiety do decydowania o własnym życiu i ciele ? ok, wierz sobie w co tylko zapragniesz, ale dla siebie a nie dla obcych kobiet, które być może mają inne zdanie lub wierzą w coś innego. To takie proste (...)” - oczywiście Ty też możesz wierzyć w co tylko zapragniesz, ja korzystam tu z prawa do wypowiadania się na dany temat którym w tym wypadku jest temat aborcji i wiesz, dla mnie przede wszystkim to proste jest, że gdy kobieta decyduje się na współżycie z mężczyzną to konsekwencją tego jest możliwość zapłodnienia (pomijam kwestię gwałtu), przeraża mnie gdy potem kobieta traktuje aborcję jak ostatnią deskę ratunku środka antykoncepcyjnego bo na przykład ma za małe mieszkanie co uwieczniła nawet w swojej piosence Natalia Przybysz.
Napisałaś też że ciąża jest osobistą sprawą danej kobiety no tak lecz chcąc aborcji domaga się zaangażowania już lekarza a zatem systemu opieki zdrowotnej na które łoży społeczeństwo które w tej sytuacji ma prawo decydować o jego kształcie w tym temacie.

Marinna ja też lubię ten portal i nie czuj się atakowana, cóż mamy odmienne poglądy na temat aborcji, moje poglądy w tym temacie ewoluowały gdy zaczęłam czytać wnikliwiej prasę naukową choć wcześniej jako że nie byłam tematem zainteresowana (jestem lesbijką, nie sypiam z facetami więc zapłodnienie w naturalny sposób mnie nie dotyczy a co za tym idzie aborcja też no chyba żeby mnie jakiś debil zgwałcił heh odpukać w niemalowane ;-)) nie były doprecyzowane.
Z tym fanowaniem przesadzasz, no nie powiem lubię poczytać taką She76 ;-) ale wiedz że ja tu nikogo osobiście nie znam, opieram się tylko na tym co poczytam
Nie pamiętam już dokładnie kontekstu a Twoje cytaty trochę nieuporządkowane, ale :

1. Abortowanie "starego" płodu mogłoby zagrozić zdrowiu życiu kobiety, więc tak, będziemy się "certolić".

2. Współżycie kobiety z mężczyzną to jej osobista decyzja i jeśli dla Ciebie to jest jednoznaczne z urodzeniem dziecka, to masz dość osobliwe zdanie w tej kwestii. Czasem seks to przyjemność i tylko przyjemność. Powiedziałabym nawet, że zwykle chodzi o to drugie. Chyba, że mówimy o kobietach żyjących w ortodoksyjnych religijnych sektach.
Kobiety nie są głupie i nie traktują aborcji jak ostatniej deski ratunku. Smutne, że masz tak złe zdanie o kobietach. Oczywiście są skrajne wyjątki, które potwierdzają regułę, ale nie jest nim Natalia Przybysz. Małe mieszkanie to był dla niej jeden z argumentów za aborcją a nie żadna deska ratunkowa.
3. No to fajnie, że też lubisz ten portal. Podejrzewam jednak, że ja więcej od Ciebie przeczytałam (wnikliwie) prasy naukowej w tym temacie :slonko:
Nie za często wchodzę w ten portal, nie mam ostatnio zbyt dużo czasu na takie przyjemności - poświęcam się innym przyjemnościom ;-) stąd piszę często z opóźnieniem ale jak już o tych przyjemnościach mowa to bardzo drażni mnie gdy faceci często widzą w kobietach głównie przyjemność co wyraża się w ich seksistowskim podejściu do kobiety i jak dla mnie głupich gadkach których wielokrotnie sama wysłuchuję a co gorsza są one szczerze wypowiadane i tak na przykład jakiś czas temu gdy byłam za granicą nie mogłam się opędzić w hotelu od namolnego faceta i nic nie pomagało nawet to że powiedziałam że jestem zajęta ale co tam przecież co drugi tam żonaty czy mężatka który/a sypia z innymi żonatymi przecież współmażonek nie widzi...no to powiedziałam zupełnie poważnie "no a jakbym tak zaszła w ciążę to alimenty musiałbyś płacić i żona by się dowiedziała" (facet akurat był żonaty) i co usłyszałam? "no zrobiłabyś skrobankę, zapłacę i będzie po sprawie" no wtedy szczęka mi opadła. To było zupełnie szczerze powiedziane, z drugiej strony nie dziwię się temu gościowi, trendy jest takie że kobieta ma dać a jak w ciążę zajdzie jest wyjście...skrobanka. Ostatecznie mogłam powiedzieć że jestem les może wtedy jemu by szczęka opadła ;-) jednak nie każdemu czuję się zobowiązana o tym mówić.

"Podejrzewam jednak, że ja więcej od Ciebie przeczytałam (wnikliwie) prasy naukowej w tym temacie :slonko:" - bardzo sobie schlebiasz ale grunt to pozytywne myślenie ;-) jednak nie widać tego w Twoich wypowiedziach w przeciwieństwie do wypowiedzi She76, mało tego wprowadzasz w błąd odnośnie karania kobiety że to jej ma grozić kara podczas gdy nikt nawet kościół tak nie mówił.

Piszesz że małe mieszkanie to był tylko jeden z argumentów za dokonaną aborcję Natalii Przybysz to jest o jeden argument za dużo by stwierdzić że ludzkość przestaje być ludzka...

Jestem cholernie ciekawa w czym naukowo wyraża się zagrożenie życiu i zdrowiu kobiety abortowanego 500 tygodniowego płodu? Może jakiegoś linka podeślesz? No bo skoro abortowanie 12 tygodniowego płodu to samo zdrowie dla kobiety a tu nagle taki 500 tygodniowy już jakieś ujmy na zdrowiu kobiety powoduje to ciekawi mnie ta Twoja naukowa literatura w tym temacie i chętnie się dokształcę...
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: wypowiedź J.Owsiaka

Post autor: dobranocka14 » 25 mar 2021, o 10:45

mastabasta pisze:
22 mar 2021, o 00:33
Napisałaś też że ciąża jest osobistą sprawą danej kobiety no tak lecz chcąc aborcji domaga się zaangażowania już lekarza a zatem systemu opieki zdrowotnej na które łoży społeczeństwo które w tej sytuacji ma prawo decydować o jego kształcie w tym temacie.
Idąc tym tropem społeczeństwo, skoro łoży, powinno decydować też o kształcie leczenia onkologicznego dla palaczy, finansowaniu terapii dla narkomanów i alkoholików albo opiece szpitalnej dla sprawców wypadków samochodowych. Ci wszyscy też angażują lekarza i system choć to czy palą/piją/ narkotyzują się jest wyłącznie ich sprawą.
i tak na przykład jakiś czas temu gdy byłam za granicą nie mogłam się opędzić w hotelu od namolnego faceta i nic nie pomagało nawet to że powiedziałam że jestem zajęta ale co tam przecież co drugi tam żonaty czy mężatka który/a sypia z innymi żonatymi przecież współmażonek nie widzi...no to powiedziałam zupełnie poważnie "no a jakbym tak zaszła w ciążę to alimenty musiałbyś płacić i żona by się dowiedziała" (facet akurat był żonaty) i co usłyszałam? "no zrobiłabyś skrobankę, zapłacę i będzie po sprawie" no wtedy szczęka mi opadła
A ta przypowieść to jest argument za czym? Spotkałaś jakiegoś dupka, ktory szukał okazji na boku. Tyle.
Seks dla przyjemności nie jest domeną "skoczków", uprawiają go też pary będące w długich związkach ale nie planujące kolejnych (lub w ogóle) dzieci.
mało tego wprowadzasz w błąd odnośnie karania kobiety że to jej ma grozić kara podczas gdy nikt nawet kościół tak nie mówił.
Stanę w obronie Marinny, napisała wprost w jednym ze swoich postów, że pisząc "karanie kobiet" ma na myśli odebranie im prawa do decyzji a nie zamykanie ich do więzienia.
marinnaWR
super forma
super forma
Posty: 2070
Rejestracja: 21 maja 2008, o 02:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: wypowiedź J.Owsiaka

Post autor: marinnaWR » 25 mar 2021, o 22:31

Masta, Ty tak na serio ? :wow:
Jestem cholernie ciekawa w czym naukowo wyraża się zagrożenie życiu i zdrowiu kobiety abortowanego 500 tygodniowego płodu? Może jakiegoś linka podeślesz? No bo skoro abortowanie 12 tygodniowego płodu to samo zdrowie dla kobiety a tu nagle taki 500 tygodniowy już jakieś ujmy na zdrowiu kobiety powoduje to ciekawi mnie ta Twoja naukowa literatura w tym temacie i chętnie się dokształcę...
Co Ty za bzdury wypisujesz ?
Jakie 500 czy może 50 ?
Jakie samo zdrowie ?
Jeśli w ogóle jesteś kobietą (ktoś pisał, że tu pełno facetów-trolli prawicowych) to zastanów się skąd u Ciebie taka fatalna ocena intelektu kobiet. Ręce opadają. Zaczynam podejrzewać, że jedyne co czytasz, to wątpliwej jakości opracowania naukowe Konfederacji. Na ordosjurki nawet nie zaglądasz :wink: a stamtąd daleko jeszcze do lektury obiektywnej.

No widzisz, dla Ciebie nieludzkie jest zostawienie kobiecie prawa do decydowania o jej własnym życiu a dla mnie to jest prawo należne każdej kobiecie.
Piszesz że małe mieszkanie to był tylko jeden z argumentów za dokonaną aborcję Natalii Przybysz to jest o jeden argument za dużo by stwierdzić że ludzkość przestaje być ludzka...
mastabasta
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 293
Rejestracja: 8 kwie 2020, o 14:33

Re: wypowiedź J.Owsiaka

Post autor: mastabasta » 5 kwie 2021, o 18:13

Marinna płci nie zmieniłam,nawet nigdy nie chciałam, najfajniejsze jest to że twierdzisz że nie lubię ba nienawidzę kobiet no lesbijce coś takiego zarzucasz? Coż nie jeżdżę na wasze zjazdy abyś mogła mnie zobaczyć a zdjęć nie wiadomo komu też nie będę posyłać a nuż to Ty jesteś facetem i potem gdzieś wstawisz moje zdjęcie na porno stronkach?...A dobranocka tamta "przypowieść" dotyczyła faktu że w tych wszystkich wystąpieniach nie widzę odpowiedzialności za swoje żądze mężczyzn. Mężczyzna w tym wszystkim sobie poru...a a jak tabletki anty nie pomogą to na końcu zawsze pozostaje aborcja. Taki jest współczesny, nowoczesny feminizm. Jakoś Marinna nie podsunęłaś swojej fachowej literatury stąd nie ma sensu ciągnąć tematu bo ja lubię dyskutować na argumenty naukowe a nie na prostackie gnioty.
mastabasta
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 293
Rejestracja: 8 kwie 2020, o 14:33

Re: wypowiedź J.Owsiaka

Post autor: mastabasta » 5 kwie 2021, o 18:17

Ps. to że jestem lesbijką nie oznacza że mam być za aborcją, ja na przykład kompletnie nie rozumiem skąd nagle ruchy lgbt poszły w nurt proaborcyjny. I tyle w temacie
she76
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 574
Rejestracja: 17 lip 2017, o 15:12

Re: wypowiedź J.Owsiaka

Post autor: she76 » 6 kwie 2021, o 09:35

Żaden fundamentalizm nie jest dobry, a więc i ten feministyczny też nie. Chciałabym, aby radykalne feministki nie krzyczały w imieniu wszystkich kobiet ( w tym też moim) swoich egzaltowanych i przerysowanych haseł. Bo nie wszystkie kobiety myślą tak radykalnie i jednostronnie jak one. Walcząc z patriarchatem trzeba bardzo uważać, żeby nie wpaść pod matriarchat. Ani jedno ani drugie nie jest dobre, bo ogranicza prawo do samostanowienia.
mastabasta
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 293
Rejestracja: 8 kwie 2020, o 14:33

Re: wypowiedź J.Owsiaka

Post autor: mastabasta » 6 kwie 2021, o 20:18

she76 pisze:
6 kwie 2021, o 09:35
Żaden fundamentalizm nie jest dobry, a więc i ten feministyczny też nie. Chciałabym, aby radykalne feministki nie krzyczały w imieniu wszystkich kobiet ( w tym też moim) swoich egzaltowanych i przerysowanych haseł. Bo nie wszystkie kobiety myślą tak radykalnie i jednostronnie jak one. Walcząc z patriarchatem trzeba bardzo uważać, żeby nie wpaść pod matriarchat. Ani jedno ani drugie nie jest dobre, bo ogranicza prawo do samostanowienia.
Otóż to 😀
marinnaWR
super forma
super forma
Posty: 2070
Rejestracja: 21 maja 2008, o 02:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: wypowiedź J.Owsiaka

Post autor: marinnaWR » 6 kwie 2021, o 22:24

mastabasta pisze:
5 kwie 2021, o 18:13
Marinna płci nie zmieniłam,nawet nigdy nie chciałam, najfajniejsze jest to że twierdzisz że nie lubię ba nienawidzę kobiet no lesbijce coś takiego zarzucasz? Coż nie jeżdżę na wasze zjazdy abyś mogła mnie zobaczyć a zdjęć nie wiadomo komu też nie będę posyłać a nuż to Ty jesteś facetem i potem gdzieś wstawisz moje zdjęcie na porno stronkach?...A dobranocka tamta "przypowieść" dotyczyła faktu że w tych wszystkich wystąpieniach nie widzę odpowiedzialności za swoje żądze mężczyzn. Mężczyzna w tym wszystkim sobie poru...a a jak tabletki anty nie pomogą to na końcu zawsze pozostaje aborcja. Taki jest współczesny, nowoczesny feminizm. Jakoś Marinna nie podsunęłaś swojej fachowej literatury stąd nie ma sensu ciągnąć tematu bo ja lubię dyskutować na argumenty naukowe a nie na prostackie gnioty.
Nie przestajesz pleść od rzeczy. Nie na temat i dorabiając wymyślone tezy. Ogarnij się. Twoje konotacje z porno stronkami to typowo męskie myślenie...Jesteś wulgarna jak kobieta :wink: Nowoczesny feminizm ? Feminizm ? Przecież Ty nie masz pojęcia o czym piszesz.
she76 pisze:Żaden fundamentalizm nie jest dobry, a więc i ten feministyczny też nie. Chciałabym, aby radykalne feministki nie krzyczały w imieniu wszystkich kobiet ( w tym też moim) swoich egzaltowanych i przerysowanych haseł. Bo nie wszystkie kobiety myślą tak radykalnie i jednostronnie jak one. Walcząc z patriarchatem trzeba bardzo uważać, żeby nie wpaść pod matriarchat. Ani jedno ani drugie nie jest dobre, bo ogranicza prawo do samostanowienia.
To zdaje się trzeci raz, gdy She piszesz o wrzaskach feministek, które w postaci spokojnej, nie egzaltowanej Marinny [mnie] spokojnie tłumaczą Ci, że szacunek do kobiet, zaufanie do ich intelektu i odpowiedzialności, to nie jest żaden radykalizm, ani jednostronność. To prawa człowieka, które przynależą każdemu i nie należy ich ograniczać kobietom, w przekonaniu, że są głupie i będą robiły skrobanki jedna za drugą, traktując je z nonszalancją.
Penalizując aborcję (coraz bardziej) cofamy nasz kraj w rozwoju cywilizacyjnym, pozbawiamy połowę populacji praw do stanowienia o ich własnych ciałach. Ja jestem lesbijką, nie przestałam być kobietą :) dlatego pisowskie spychanie kobiety na margines społeczny mnie oburza. W kontekście zmian w prawie, które forsują ordosjurki,polska kobieta jest na początku drogi w walce z patriarchatem. Radykalny feminizm jeszcze długo (lub wcale) tu miejsca nie zagrzeje.
mastabasta
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 293
Rejestracja: 8 kwie 2020, o 14:33

Re: wypowiedź J.Owsiaka

Post autor: mastabasta » 7 kwie 2021, o 13:30

marinnaWR pisze:
6 kwie 2021, o 22:24
mastabasta pisze:
5 kwie 2021, o 18:13
Marinna płci nie zmieniłam,nawet nigdy nie chciałam, najfajniejsze jest to że twierdzisz że nie lubię ba nienawidzę kobiet no lesbijce coś takiego zarzucasz? Coż nie jeżdżę na wasze zjazdy abyś mogła mnie zobaczyć a zdjęć nie wiadomo komu też nie będę posyłać a nuż to Ty jesteś facetem i potem gdzieś wstawisz moje zdjęcie na porno stronkach?...A dobranocka tamta "przypowieść" dotyczyła faktu że w tych wszystkich wystąpieniach nie widzę odpowiedzialności za swoje żądze mężczyzn. Mężczyzna w tym wszystkim sobie poru...a a jak tabletki anty nie pomogą to na końcu zawsze pozostaje aborcja. Taki jest współczesny, nowoczesny feminizm. Jakoś Marinna nie podsunęłaś swojej fachowej literatury stąd nie ma sensu ciągnąć tematu bo ja lubię dyskutować na argumenty naukowe a nie na prostackie gnioty.
Nie przestajesz pleść od rzeczy. Nie na temat i dorabiając wymyślone tezy. Ogarnij się. Twoje konotacje z porno stronkami to typowo męskie myślenie...Jesteś wulgarna jak kobieta :wink: Nowoczesny feminizm ? Feminizm ? Przecież Ty nie masz pojęcia o czym piszesz.
she76 pisze:Żaden fundamentalizm nie jest dobry, a więc i ten feministyczny też nie. Chciałabym, aby radykalne feministki nie krzyczały w imieniu wszystkich kobiet ( w tym też moim) swoich egzaltowanych i przerysowanych haseł. Bo nie wszystkie kobiety myślą tak radykalnie i jednostronnie jak one. Walcząc z patriarchatem trzeba bardzo uważać, żeby nie wpaść pod matriarchat. Ani jedno ani drugie nie jest dobre, bo ogranicza prawo do samostanowienia.
To zdaje się trzeci raz, gdy She piszesz o wrzaskach feministek, które w postaci spokojnej, nie egzaltowanej Marinny [mnie] spokojnie tłumaczą Ci, że szacunek do kobiet, zaufanie do ich intelektu i odpowiedzialności, to nie jest żaden radykalizm, ani jednostronność. To prawa człowieka, które przynależą każdemu i nie należy ich ograniczać kobietom, w przekonaniu, że są głupie i będą robiły skrobanki jedna za drugą, traktując je z nonszalancją.
Penalizując aborcję (coraz bardziej) cofamy nasz kraj w rozwoju cywilizacyjnym, pozbawiamy połowę populacji praw do stanowienia o ich własnych ciałach. Ja jestem lesbijką, nie przestałam być kobietą :) dlatego pisowskie spychanie kobiety na margines społeczny mnie oburza. W kontekście zmian w prawie, które forsują ordosjurki,polska kobieta jest na początku drogi w walce z patriarchatem. Radykalny feminizm jeszcze długo (lub wcale) tu miejsca nie zagrzeje.
Marinna piszesz swoje cechy, jesteś zaślepioną w swoje ideologie nie mających naukowych podstaw, nawet jednej pozycji naukowej nie potrafiłaś podać, bezmyślną a w dodatku ciśniesz tak prostackie teksto gnioty że szkoda mi oczu na czytanie Twoich bzdur. Lubię kobiety oczytane, korzystające ze swojego mózgu, proste ale nie prostackie, Twoje prawa człowieka to spychanie kobiety do roli przedmiotu, podania mężczyźnie do poruchania a dalej niech sobie kobieta radzi sama, ja w kobiecie widzę coś więcej niż przedmiot do pokorzystania ale dyskusje można prowadzić z kimś kto nie udaje mądrego tak jak Ty Marinna gdy w rzeczywistości chyba jednej książki nie przeczytał i bezczelnie pisze o mojej rzekomej wulgarności.
marinnaWR
super forma
super forma
Posty: 2070
Rejestracja: 21 maja 2008, o 02:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: wypowiedź J.Owsiaka

Post autor: marinnaWR » 7 kwie 2021, o 21:34

Masta, wybacz, ale nie ściągniesz mnie do swojego poziomu.
Trzymaj się ciepło :)
Awatar użytkownika
gimmeeverything
super forma
super forma
Posty: 4848
Rejestracja: 25 lut 2012, o 16:14
Lokalizacja: ha-ha-Hardcorowo :)

Re: wypowiedź J.Owsiaka

Post autor: gimmeeverything » 7 kwie 2021, o 23:24

marinnaWR pisze:
7 kwie 2021, o 21:34
Masta, wybacz, ale nie ściągniesz mnie do swojego poziomu.
Trzymaj się ciepło :)
no i cacy.

Masta (choć prawdopodobnie bardzo się stara) z reguły nie ogarnia ani tego co czyta, ani tego co pisze -

niniejszym, Marinno, witaj w gronie miłosiernie pobłażających :piwo:
...i nawet jak upadnę, to wstanę - a wtedy TY masz przejebane :twisted:
mastabasta
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 293
Rejestracja: 8 kwie 2020, o 14:33

Re: wypowiedź J.Owsiaka

Post autor: mastabasta » 8 kwie 2021, o 19:47

gimmeeverything pisze:
7 kwie 2021, o 23:24
marinnaWR pisze:
7 kwie 2021, o 21:34
Masta, wybacz, ale nie ściągniesz mnie do swojego poziomu.
Trzymaj się ciepło :)
no i cacy.

Masta (choć prawdopodobnie bardzo się stara) z reguły nie ogarnia ani tego co czyta, ani tego co pisze -

niniejszym, Marinno, witaj w gronie miłosiernie pobłażających :piwo:
Gimm Ty za to bardzo starasz się tu błyszczeć, czasem pociśniesz coś śmiesznego ale to zawsze jest tylko śmieszne a nigdy mądre, tak że towarzystwo Marinny (jak i paru tu innych co też starają się błyszczeć w swojej śmieszności) w sam raz jak ulał do Ciebie pasuje, cóż tego klubu bardzo Tobie już brakuje bo nawet nim tu napisałaś w innym wątku jak to bardzo chcesz do tego klubu to już i wcześniej było znać po tym co piszesz żeś z tych "klubowych" ot taki klasyczny przykład dziewczyny z branży no nie moje klimaty
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: wypowiedź J.Owsiaka

Post autor: ImaSumak » 8 kwie 2021, o 23:47

mastabasta pisze:
8 kwie 2021, o 19:47
gimmeeverything pisze:
7 kwie 2021, o 23:24
marinnaWR pisze:
7 kwie 2021, o 21:34
Masta, wybacz, ale nie ściągniesz mnie do swojego poziomu.
Trzymaj się ciepło :)
no i cacy.

Masta (choć prawdopodobnie bardzo się stara) z reguły nie ogarnia ani tego co czyta, ani tego co pisze -

niniejszym, Marinno, witaj w gronie miłosiernie pobłażających :piwo:
Gimm Ty za to bardzo starasz się tu błyszczeć, czasem pociśniesz coś śmiesznego ale to zawsze jest tylko śmieszne a nigdy mądre, tak że towarzystwo Marinny (jak i paru tu innych co też starają się błyszczeć w swojej śmieszności) w sam raz jak ulał do Ciebie pasuje, cóż tego klubu bardzo Tobie już brakuje bo nawet nim tu napisałaś w innym wątku jak to bardzo chcesz do tego klubu to już i wcześniej było znać po tym co piszesz żeś z tych "klubowych" ot taki klasyczny przykład dziewczyny z branży no nie moje klimaty
Mam pytanie Mastabasto- czy dobrze kojarzę po stylu posta wplyw Bram raju Andrzejewskiego?
Tekst wyborny, tylko gdybym miała się czegoś czepić, to jednak pierwsze zdanie zdecydowanie bym wydłuuuuuużyła i dopisała drugie, już krótkie. Ale nie przejmuj się, idzie Ci bardzo dobrze. Coś tam z czymś tam i jakaś reakcja miedzy neuronami i gra gitarra.
Ja mam z klubami zamęt, bo jednak kiedyś Barcelona, a teraz się skłaniam ku Lverpoolowi, bo Jurgen Klopp, gdyż go bardzo lubię, no ale Niemiec.

I bynajmniej nie polemizuję, więc nie musisz mi odpowiadać, a nawet możesz milczeniem pominąć. (Gombrowicz.)
Lubię kiedy kobieta...
mastabasta
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 293
Rejestracja: 8 kwie 2020, o 14:33

Re: wypowiedź J.Owsiaka

Post autor: mastabasta » 9 kwie 2021, o 09:17

ImaSumak pisze:
8 kwie 2021, o 23:47
mastabasta pisze:
8 kwie 2021, o 19:47
gimmeeverything pisze:
7 kwie 2021, o 23:24


no i cacy.

Masta (choć prawdopodobnie bardzo się stara) z reguły nie ogarnia ani tego co czyta, ani tego co pisze -

niniejszym, Marinno, witaj w gronie miłosiernie pobłażających :piwo:
Gimm Ty za to bardzo starasz się tu błyszczeć, czasem pociśniesz coś śmiesznego ale to zawsze jest tylko śmieszne a nigdy mądre, tak że towarzystwo Marinny (jak i paru tu innych co też starają się błyszczeć w swojej śmieszności) w sam raz jak ulał do Ciebie pasuje, cóż tego klubu bardzo Tobie już brakuje bo nawet nim tu napisałaś w innym wątku jak to bardzo chcesz do tego klubu to już i wcześniej było znać po tym co piszesz żeś z tych "klubowych" ot taki klasyczny przykład dziewczyny z branży no nie moje klimaty
Mam pytanie Mastabasto- czy dobrze kojarzę po stylu posta wplyw Bram raju Andrzejewskiego?
Tekst wyborny, tylko gdybym miała się czegoś czepić, to jednak pierwsze zdanie zdecydowanie bym wydłuuuuuużyła i dopisała drugie, już krótkie. Ale nie przejmuj się, idzie Ci bardzo dobrze. Coś tam z czymś tam i jakaś reakcja miedzy neuronami i gra gitarra.
Ja mam z klubami zamęt, bo jednak kiedyś Barcelona, a teraz się skłaniam ku Lverpoolowi, bo Jurgen Klopp, gdyż go bardzo lubię, no ale Niemiec.

I bynajmniej nie polemizuję, więc nie musisz mi odpowiadać, a nawet możesz milczeniem pominąć. (Gombrowicz.)

_________________________________________________________________



MASTABASTO

Post z dnia 18 czerwca 2020 roku, opublikowany przeze mnie o godzinie 16:02 był skierowany do DOBRANOCKI. Oto jego treść:
ImaSumak pisze: ↑Jestem pewna, że mój wpis jest skierowany do Mastabasty. Jestem również pewna, że wynika to z tekstu. Zacytowałam ją i odniosłam się do jej wpisów. Jej nick jest na górze. Jestem pewna, że jest to widoczne.
Jak długo można za kimś łazić?
_________________________________________________________________


Nie zamierzam być przez Was opieprzana, ponieważ nie potraficie czytać ze zrozumieniem. Dlatego informuję, że żaden napisany przeze mnie post nie będzie do Was kierowany. ŻADEN."
Imo to był Twój wpis z czerwca 2020 w wątku pt. "Korona wirus" bardzo nie słowna jesteś bo wtedy pisałaś że absolutnie ŻADEN Twój post nie będzie kierowany do mnie tak więc szanowne użytkowniczki forum mają okazję zobaczyć Twoją prawdomówność.
To moje autorskie, nie Andrzejewski - za dużo literatury potem miesza się Imo w główce, umiejętność cytowania utworów nie znaczy że się jest mądrym, sporo tu takich udających mądre, portal stworzony przez kilka osób bałwochwalczo siebie wspierających ale tą drogą środowisko homoseksualne nic nie zyska a tylko traci
mastabasta
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 293
Rejestracja: 8 kwie 2020, o 14:33

Re: wypowiedź J.Owsiaka

Post autor: mastabasta » 9 kwie 2021, o 09:21

ImaSumak pisze:
8 kwie 2021, o 23:47
mastabasta pisze:
8 kwie 2021, o 19:47
gimmeeverything pisze:
7 kwie 2021, o 23:24






Mam pytanie Mastabasto- czy dobrze kojarzę po stylu posta wplyw Bram raju Andrzejewskiego?
Tekst wyborny, tylko gdybym miała się czegoś czepić, to jednak

I bynajmniej nie polemizuję, więc nie musisz mi odpowiadać, a nawet możesz milczeniem pominąć. (Gombrowicz.)
Niedorzeczne: wpierw pytasz "mam pytanie Mastabasta...." A potem "i bynajmniej nie polemizuję, nie musisz odpowiadać" jakaś dwubiegunowość czy cuś? Szkoda mojego czasu
she76
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 574
Rejestracja: 17 lip 2017, o 15:12

Re: wypowiedź J.Owsiaka

Post autor: she76 » 9 kwie 2021, o 11:04

marinnaWR pisze:
6 kwie 2021, o 22:24

she76 pisze:Żaden fundamentalizm nie jest dobry, a więc i ten feministyczny też nie. Chciałabym, aby radykalne feministki nie krzyczały w imieniu wszystkich kobiet ( w tym też moim) swoich egzaltowanych i przerysowanych haseł. Bo nie wszystkie kobiety myślą tak radykalnie i jednostronnie jak one. Walcząc z patriarchatem trzeba bardzo uważać, żeby nie wpaść pod matriarchat. Ani jedno ani drugie nie jest dobre, bo ogranicza prawo do samostanowienia.
To zdaje się trzeci raz, gdy She piszesz o wrzaskach feministek, które w postaci spokojnej, nie egzaltowanej Marinny [mnie] spokojnie tłumaczą Ci, że szacunek do kobiet, zaufanie do ich intelektu i odpowiedzialności...
Marinna, nie pisałam o Tobie, bo Ciebie nie widzę, nie wiem czy chodziłaś na strajki, czy nie, nie wiem jak się zachowujesz na nich, jeśli chodzisz. Nie wiem, dlaczego chcesz, żeby moja uwaga była skupiona wyłącznie na Tobie? :). Pisząc o radykalnych feministkach miałam na myśli te, które widziałam na własne oczy.
Co do intelektu, nie przekonuje mnie on skoro do tej pory nie uzyskałam odpowiedzi na moje pytanie, kiedy precyzyjnie "zaczyna się " człowiek. Nikt mnie nie przekonał ani jednym rzeczowym argumentem( nikt takiego nie podał), gdzie jest granica między byciem nikim/zlepkiem komórek a człowiekiem. Pozostaję więc w swojej niewiedzy i nadal poszukuję zgodnie z sentencją: "Głupi mówi, to co wie, mądry wie, co mówi"
Awatar użytkownika
gimmeeverything
super forma
super forma
Posty: 4848
Rejestracja: 25 lut 2012, o 16:14
Lokalizacja: ha-ha-Hardcorowo :)

Re: wypowiedź J.Owsiaka

Post autor: gimmeeverything » 9 kwie 2021, o 22:12

mastabasta pisze:
8 kwie 2021, o 19:47
Gimm Ty za to bardzo starasz się tu błyszczeć, czasem pociśniesz coś śmiesznego ale to zawsze jest tylko śmieszne a nigdy mądre, tak że towarzystwo Marinny (jak i paru tu innych co też starają się błyszczeć w swojej śmieszności) w sam raz jak ulał do Ciebie pasuje, cóż tego klubu bardzo Tobie już brakuje bo nawet nim tu napisałaś w innym wątku jak to bardzo chcesz do tego klubu to już i wcześniej było znać po tym co piszesz żeś z tych "klubowych" ot taki klasyczny przykład dziewczyny z branży no nie moje klimaty
przejmujące.

jak zwykle dałaś z siebie wszystko.

:salut:
...i nawet jak upadnę, to wstanę - a wtedy TY masz przejebane :twisted:
marinnaWR
super forma
super forma
Posty: 2070
Rejestracja: 21 maja 2008, o 02:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: wypowiedź J.Owsiaka

Post autor: marinnaWR » 9 kwie 2021, o 23:17

she76 pisze:
9 kwie 2021, o 11:04
marinnaWR pisze:
6 kwie 2021, o 22:24

she76 pisze:Żaden fundamentalizm nie jest dobry, a więc i ten feministyczny też nie. Chciałabym, aby radykalne feministki nie krzyczały w imieniu wszystkich kobiet ( w tym też moim) swoich egzaltowanych i przerysowanych haseł. Bo nie wszystkie kobiety myślą tak radykalnie i jednostronnie jak one. Walcząc z patriarchatem trzeba bardzo uważać, żeby nie wpaść pod matriarchat. Ani jedno ani drugie nie jest dobre, bo ogranicza prawo do samostanowienia.
To zdaje się trzeci raz, gdy She piszesz o wrzaskach feministek, które w postaci spokojnej, nie egzaltowanej Marinny [mnie] spokojnie tłumaczą Ci, że szacunek do kobiet, zaufanie do ich intelektu i odpowiedzialności...
Marinna, nie pisałam o Tobie, bo Ciebie nie widzę, nie wiem czy chodziłaś na strajki, czy nie, nie wiem jak się zachowujesz na nich, jeśli chodzisz. Nie wiem, dlaczego chcesz, żeby moja uwaga była skupiona wyłącznie na Tobie? :). Pisząc o radykalnych feministkach miałam na myśli te, które widziałam na własne oczy.
Co do intelektu, nie przekonuje mnie on skoro do tej pory nie uzyskałam odpowiedzi na moje pytanie, kiedy precyzyjnie "zaczyna się " człowiek. Nikt mnie nie przekonał ani jednym rzeczowym argumentem( nikt takiego nie podał), gdzie jest granica między byciem nikim/zlepkiem komórek a człowiekiem. Pozostaję więc w swojej niewiedzy i nadal poszukuję zgodnie z sentencją: "Głupi mówi, to co wie, mądry wie, co mówi"
Dobrze She, niniejszym zmieniam treść tego fragmentu :
To zdaje się trzeci raz, gdy She piszesz o wrzaskach feministek
na taki :
To zdaje się trzeci raz, gdy She pisze o wrzaskach feministek

Zatem już nie zwracam się do Ciebie.
Jako, że nie zwracam się do Ciebie, to również nie zamierzam Ciebie edukować. Ze zdartą płytą dyskusja zresztą jest niemożliwa z powodów obiektywnych.
she76
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 574
Rejestracja: 17 lip 2017, o 15:12

Re: wypowiedź J.Owsiaka

Post autor: she76 » 10 kwie 2021, o 11:33

marinnaWR pisze:
9 kwie 2021, o 23:17
she76 pisze:
9 kwie 2021, o 11:04
marinnaWR pisze:
6 kwie 2021, o 22:24




To zdaje się trzeci raz, gdy She piszesz o wrzaskach feministek, które w postaci spokojnej, nie egzaltowanej Marinny [mnie] spokojnie tłumaczą Ci, że szacunek do kobiet, zaufanie do ich intelektu i odpowiedzialności...
Marinna, nie pisałam o Tobie, bo Ciebie nie widzę, nie wiem czy chodziłaś na strajki, czy nie, nie wiem jak się zachowujesz na nich, jeśli chodzisz. Nie wiem, dlaczego chcesz, żeby moja uwaga była skupiona wyłącznie na Tobie? :). Pisząc o radykalnych feministkach miałam na myśli te, które widziałam na własne oczy.
Co do intelektu, nie przekonuje mnie on skoro do tej pory nie uzyskałam odpowiedzi na moje pytanie, kiedy precyzyjnie "zaczyna się " człowiek. Nikt mnie nie przekonał ani jednym rzeczowym argumentem( nikt takiego nie podał), gdzie jest granica między byciem nikim/zlepkiem komórek a człowiekiem. Pozostaję więc w swojej niewiedzy i nadal poszukuję zgodnie z sentencją: "Głupi mówi, to co wie, mądry wie, co mówi"
Dobrze She, niniejszym zmieniam treść tego fragmentu :
To zdaje się trzeci raz, gdy She piszesz o wrzaskach feministek
na taki :
To zdaje się trzeci raz, gdy She pisze o wrzaskach feministek

Zatem już nie zwracam się do Ciebie.
Jako, że nie zwracam się do Ciebie, to również nie zamierzam Ciebie edukować. Ze zdartą płytą dyskusja zresztą jest niemożliwa z powodów obiektywnych.
Marinna, czy Ty czytasz UWAŻNIE co inni piszą i czy czytasz co sama piszesz? Nie chodziło o Twoje zwracanie się do mnie, czy nie do mnie, tylko o to, że postawiłaś się na piedestale twierdząc, że mój wpis odnosił się do Twojej osoby. Jak nie rozumiesz co czytasz to przynajmniej już nie odpisuj nie na temat i nie kompromituj się dalej. Nie wiem, może napij się kawy na lepszą koncentrację ?. Pozdrawiam.
marinnaWR
super forma
super forma
Posty: 2070
Rejestracja: 21 maja 2008, o 02:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: wypowiedź J.Owsiaka

Post autor: marinnaWR » 11 kwie 2021, o 00:29

Marinna, czy Ty czytasz UWAŻNIE co inni piszą i czy czytasz co sama piszesz? Nie chodziło o Twoje zwracanie się do mnie, czy nie do mnie, tylko o to, że postawiłaś się na piedestale twierdząc, że mój wpis odnosił się do Twojej osoby. Jak nie rozumiesz co czytasz to przynajmniej już nie odpisuj nie na temat i nie kompromituj się dalej. Nie wiem, może napij się kawy na lepszą koncentrację ?. Pozdrawiam.

To ja sobie postoję na piedestale :D :D
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: wypowiedź J.Owsiaka

Post autor: ImaSumak » 11 kwie 2021, o 20:55

mastabasta pisze:
9 kwie 2021, o 09:17
ImaSumak pisze:
8 kwie 2021, o 23:47
mastabasta pisze:
8 kwie 2021, o 19:47

Gimm Ty za to bardzo starasz się tu błyszczeć, czasem pociśniesz coś śmiesznego ale to zawsze jest tylko śmieszne a nigdy mądre, tak że towarzystwo Marinny (jak i paru tu innych co też starają się błyszczeć w swojej śmieszności) w sam raz jak ulał do Ciebie pasuje, cóż tego klubu bardzo Tobie już brakuje bo nawet nim tu napisałaś w innym wątku jak to bardzo chcesz do tego klubu to już i wcześniej było znać po tym co piszesz żeś z tych "klubowych" ot taki klasyczny przykład dziewczyny z branży no nie moje klimaty
Mam pytanie Mastabasto- czy dobrze kojarzę po stylu posta wplyw Bram raju Andrzejewskiego?
Tekst wyborny, tylko gdybym miała się czegoś czepić, to jednak pierwsze zdanie zdecydowanie bym wydłuuuuuużyła i dopisała drugie, już krótkie. Ale nie przejmuj się, idzie Ci bardzo dobrze. Coś tam z czymś tam i jakaś reakcja miedzy neuronami i gra gitarra.
Ja mam z klubami zamęt, bo jednak kiedyś Barcelona, a teraz się skłaniam ku Lverpoolowi, bo Jurgen Klopp, gdyż go bardzo lubię, no ale Niemiec.

I bynajmniej nie polemizuję, więc nie musisz mi odpowiadać, a nawet możesz milczeniem pominąć. (Gombrowicz.)

_________________________________________________________________



MASTABASTO

Post z dnia 18 czerwca 2020 roku, opublikowany przeze mnie o godzinie 16:02 był skierowany do DOBRANOCKI. Oto jego treść:
ImaSumak pisze: ↑Jestem pewna, że mój wpis jest skierowany do Mastabasty. Jestem również pewna, że wynika to z tekstu. Zacytowałam ją i odniosłam się do jej wpisów. Jej nick jest na górze. Jestem pewna, że jest to widoczne.
Jak długo można za kimś łazić?
_________________________________________________________________


Nie zamierzam być przez Was opieprzana, ponieważ nie potraficie czytać ze zrozumieniem. Dlatego informuję, że żaden napisany przeze mnie post nie będzie do Was kierowany. ŻADEN."
Imo to był Twój wpis z czerwca 2020 w wątku pt. "Korona wirus" bardzo nie słowna jesteś bo wtedy pisałaś że absolutnie ŻADEN Twój post nie będzie kierowany do mnie tak więc szanowne użytkowniczki forum mają okazję zobaczyć Twoją prawdomówność.
To moje autorskie, nie Andrzejewski - za dużo literatury potem miesza się Imo w główce, umiejętność cytowania utworów nie znaczy że się jest mądrym, sporo tu takich udających mądre, portal stworzony przez kilka osób bałwochwalczo siebie wspierających ale tą drogą środowisko homoseksualne nic nie zyska a tylko traci
mastabasta pisze:
9 kwie 2021, o 09:21
ImaSumak pisze:
8 kwie 2021, o 23:47
mastabasta pisze:
8 kwie 2021, o 19:47


Niedorzeczne: wpierw pytasz "mam pytanie Mastabasta...." A potem "i bynajmniej nie polemizuję, nie musisz odpowiadać" jakaś dwubiegunowość czy cuś? Szkoda mojego czasu
Mastabasto, czy Ty masz kosę z cytowaniem?
Nie musisz odpowiadać.












To też jest pytanie retoryczne.
Lubię kiedy kobieta...
mastabasta
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 293
Rejestracja: 8 kwie 2020, o 14:33

Re: wypowiedź J.Owsiaka

Post autor: mastabasta » 14 kwie 2021, o 22:06

marinnaWR pisze:
9 kwie 2021, o 23:17
she76 pisze:
9 kwie 2021, o 11:04
marinnaWR pisze:
6 kwie 2021, o 22:24




To zdaje się trzeci raz, gdy She piszesz o wrzaskach feministek, które w postaci spokojnej, nie egzaltowanej Marinny [mnie] spokojnie tłumaczą Ci, że szacunek do kobiet, zaufanie do ich intelektu i odpowiedzialności...
Marinna, nie pisałam o Tobie, bo Ciebie nie widzę, nie wiem czy chodziłaś na strajki, czy nie, nie wiem jak się zachowujesz na nich, jeśli chodzisz. Nie wiem, dlaczego chcesz, żeby moja uwaga była skupiona wyłącznie na Tobie? :). Pisząc o radykalnych feministkach miałam na myśli te, które widziałam na własne oczy.
Co do intelektu, nie przekonuje mnie on skoro do tej pory nie uzyskałam odpowiedzi na moje pytanie, kiedy precyzyjnie "zaczyna się " człowiek. Nikt mnie nie przekonał ani jednym rzeczowym argumentem( nikt takiego nie podał), gdzie jest granica między byciem nikim/zlepkiem komórek a człowiekiem. Pozostaję więc w swojej niewiedzy i nadal poszukuję zgodnie z sentencją: "Głupi mówi, to co wie, mądry wie, co mówi"
Dobrze She, niniejszym zmieniam treść tego fragmentu :
To zdaje się trzeci raz, gdy She piszesz o wrzaskach feministek
na taki :
To zdaje się trzeci raz, gdy She pisze o wrzaskach feministek

Zatem już nie zwracam się do Ciebie.
Jako, że nie zwracam się do Ciebie, to również nie zamierzam Ciebie edukować. Ze zdartą płytą dyskusja zresztą jest niemożliwa z powodów obiektywnych.
Tak kończy się dyskusja na brak "argumentów" krzykliwych, postępowych feministek które tak bardzo kochają kobiety, nic dodać i nic ująć
mastabasta
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 293
Rejestracja: 8 kwie 2020, o 14:33

Re: wypowiedź J.Owsiaka

Post autor: mastabasta » 14 kwie 2021, o 22:11

ImaSumak pisze:
11 kwie 2021, o 20:55
mastabasta pisze:
9 kwie 2021, o 09:17
ImaSumak pisze:
8 kwie 2021, o 23:47

Mam pytanie Mastabasto- czy dobrze kojarzę po stylu posta wplyw Bram raju Andrzejewskiego?
Tekst wyborny, tylko gdybym miała się czegoś czepić, to jednak pierwsze zdanie zdecydowanie bym wydłuuuuuużyła i dopisała drugie, już krótkie. Ale nie przejmuj się, idzie Ci bardzo dobrze. Coś tam z czymś tam i jakaś reakcja miedzy neuronami i gra gitarra.
Ja mam z klubami zamęt, bo jednak kiedyś Barcelona, a teraz się skłaniam ku Lverpoolowi, bo Jurgen Klopp, gdyż go bardzo lubię, no ale Niemiec.

I bynajmniej nie polemizuję, więc nie musisz mi odpowiadać, a nawet możesz milczeniem pominąć. (Gombrowicz.)

_________________________________________________________________



MASTABASTO

Post z dnia 18 czerwca 2020 roku, opublikowany przeze mnie o godzinie 16:02 był skierowany do DOBRANOCKI. Oto jego treść:
ImaSumak pisze: ↑Jestem pewna, że mój wpis jest skierowany do Mastabasty. Jestem również pewna, że wynika to z tekstu. Zacytowałam ją i odniosłam się do jej wpisów. Jej nick jest na górze. Jestem pewna, że jest to widoczne.
Jak długo można za kimś łazić?
_________________________________________________________________


Nie zamierzam być przez Was opieprzana, ponieważ nie potraficie czytać ze zrozumieniem. Dlatego informuję, że żaden napisany przeze mnie post nie będzie do Was kierowany. ŻADEN."
Imo to był Twój wpis z czerwca 2020 w wątku pt. "Korona wirus" bardzo nie słowna jesteś bo wtedy pisałaś że absolutnie ŻADEN Twój post nie będzie kierowany do mnie tak więc szanowne użytkowniczki forum mają okazję zobaczyć Twoją prawdomówność.
To moje autorskie, nie Andrzejewski - za dużo literatury potem miesza się Imo w główce, umiejętność cytowania utworów nie znaczy że się jest mądrym, sporo tu takich udających mądre, portal stworzony przez kilka osób bałwochwalczo siebie wspierających ale tą drogą środowisko homoseksualne nic nie zyska a tylko traci
mastabasta pisze:
9 kwie 2021, o 09:21
ImaSumak pisze:
8 kwie 2021, o 23:47
Mastabasto, czy Ty masz kosę z cytowaniem?
Nie musisz odpowiadać.












To też jest pytanie retoryczne.
Wpierw Imo wróć do szkoły podstawowej i przyswój sobie wiedzę na temat co to jest pytanie retoryczne a co do kosy z cytowaniem, tak, przyznaję, nie nauczyłam się tu technicznie cytować, widzę że niektórzy tak fajnie od kilku osób robią kopiuj, wklej, ale też przyznaję że na naukę bzdetów nie mam czasu, mam znacznie ciekawsze i pożyteczniejsze zajęcia w realu
Beziaa
Posty: 2
Rejestracja: 31 maja 2021, o 13:22

Re: wypowiedź J.Owsiaka

Post autor: Beziaa » 1 cze 2021, o 15:36

Szczerze uważam, że nie jest to przykre. Jestem całym sercem, za to, żeby nie zmuszać kobiet do rodzenia, ale to nadal jest życie ludzkie, niektórzy nie chcą, aby ludzie machali ręką na ostrożność i antykoncepcje, bo przecież będzie można usunąć zawsze za darmo.
ODPOWIEDZ