"słaba płeć", "płeć piękna" etc.

Wszystko na temat ruchu feministycznego, a więc: fakty, mity, różnorodność opinii i postaw, ważne wydarzenia, a także sylwetki działaczek.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kenny
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 16
Rejestracja: 25 mar 2021, o 08:27

"słaba płeć", "płeć piękna" etc.

Post autor: Kenny » 25 mar 2021, o 08:42

Cześć wszystkim (jestem tu nowa, hej!). Chciałam tutaj wylać swoją narastającą frustrację, ponieważ te określenia nadal są "w obiegu". Czy naprawdę są one potrzebne? "Płeć piękna" - kobieta posiadająca tylko te delikatne cechy, uległa i niezbyt mądra. Raczej zjawisko ku uciesze oczu, niż partner do rozmowy. "Słaba płeć" - tu to już w ogóle - kobieta jako dodatek do faceta. Heteroseksualna, oczywiście. Potrzebująca oparcia i wiedzy mężczyzny, gdyż sama swoim małym rozumkiem nie jest w stanie pojąć, jak działa ten świat.
Ostatnio czytałam artykuł o seksizmie w pracy i już w pierwszym zdaniu użyto jednego z tych określeń - odechciało mi się czytać.
Jakie jest Wasze zdanie? Przymykacie na to oko? Czy może nie wzbudza to w Was takich emocji? Bardzo chętnie zapoznam się z Waszymi opiniami.
chorujena.blogspot.com
eminem98xd
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 826
Rejestracja: 2 lip 2014, o 19:46

Re: "słaba płeć", "płeć piękna" etc.

Post autor: eminem98xd » 29 mar 2021, o 19:43

W dobie dzisiejszych czasów to jest najsłabsza obelga w stronę kobiet jaką słyszałam xd
MaraMantis
Posty: 7
Rejestracja: 24 lip 2022, o 12:12

Re: "słaba płeć", "płeć piękna" etc.

Post autor: MaraMantis » 27 lip 2022, o 13:20

Uważam, że korzystanie z tych szablonów jest niedopuszczalne. A jeśli są w jakimś artykule, to nie warto ich czytać. W zasadzie pojęcie „kobiecości” jest okaleczone przez patriarchat. Wszystko, co uważa się za kobiece, jest słabe, głupie, drugorzędne. Nie lubię tego słowa – „kobiecość”, bo przez to nie mają na myśli wcale dobrych cech osobowości.
truestorytrue
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 195
Rejestracja: 28 maja 2022, o 17:41

Re: "słaba płeć", "płeć piękna" etc.

Post autor: truestorytrue » 27 lip 2022, o 14:36

Tak, tak, temat rzeka dla myślących.
coznowu
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 59
Rejestracja: 27 maja 2022, o 22:32

Re: "słaba płeć", "płeć piękna" etc.

Post autor: coznowu » 1 sie 2022, o 17:19

Niezyciowa
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 56
Rejestracja: 27 paź 2021, o 10:51

Re: "słaba płeć", "płeć piękna" etc.

Post autor: Niezyciowa » 2 sie 2022, o 18:49

Ani trochę mnie to nie rusza. Nie traktuje tego też jak obrazy. Silniejsza od faceta nie jestem (fizycznie), piękna- a dziękuję, to Pan pomoże i wyręczy 😁
Bardziej mnie wkur....wia gadanie kobiet. Starszego pokolenia, ciotek (w sumie wiele kobiet w naszym wieku tez) na temat tego co kobieta MUSI I POWINNA, A CO JEJ NIE WYPADA. To mnie doprowadza do szewskiej pasji aż mnie telepie, biorąc pod uwagę że te osoby w zyvoi nie podjęły samodzielnej decyzji w sprawie własnego szczęścia, tylko kierują się tym co powinny wg środowiska w którym żyją.
Niezyciowa
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 56
Rejestracja: 27 paź 2021, o 10:51

Re: "słaba płeć", "płeć piękna" etc.

Post autor: Niezyciowa » 2 sie 2022, o 18:52

MaraMantis pisze:
27 lip 2022, o 13:20
Uważam, że korzystanie z tych szablonów jest niedopuszczalne. A jeśli są w jakimś artykule, to nie warto ich czytać. W zasadzie pojęcie „kobiecości” jest okaleczone przez patriarchat. Wszystko, co uważa się za kobiece, jest słabe, głupie, drugorzędne. Nie lubię tego słowa – „kobiecość”, bo przez to nie mają na myśli wcale dobrych cech osobowości.
Akurat kobiecość to sila ;)
ODPOWIEDZ