Dziewczęta, które chciałyby być chłopcami.

Wszystko na temat ruchu feministycznego, a więc: fakty, mity, różnorodność opinii i postaw, ważne wydarzenia, a także sylwetki działaczek.
ODPOWIEDZ
Dodona
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 19
Rejestracja: 1 mar 2021, o 11:56

Dziewczęta, które chciałyby być chłopcami.

Post autor: Dodona » 6 kwie 2021, o 20:26

Zastanówmy się nad pewnym zagadnieniem. Spotkałam się z wyznaniem niektórych kobiet, że jako dziewczynki chciały być chłopcami. I nie mówię tu o osobach transpłciowych. Zawsze bulwersowały mnie takie słowa, że kobiety tak nienawidzą swojej płci, ale teraz myślę sobie, że to nie wynikało z nienawiści do własnej płci, ale dlatego, że widziały, że chłopcom wolna więcej, a one jako dziewczynki spotykały się z różnymi ograniczeniami.
Dodona
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 19
Rejestracja: 1 mar 2021, o 11:56

Re: Dziewczęta, które chciałyby być chłopcami.

Post autor: Dodona » 6 kwie 2021, o 20:27

A wy co o tym myślicie?
Awatar użytkownika
Kenny
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 16
Rejestracja: 25 mar 2021, o 08:27

Re: Dziewczęta, które chciałyby być chłopcami.

Post autor: Kenny » 7 kwie 2021, o 12:15

Ja jestem przykładem dziewczyny, która jako mała dziewczynka chciała być chłopcem. Chłopcy zawsze fajniej się bawili, mogli biegać i szaleć na podwórku, a dziewczynkom przecież nie wypada biegać z nimi. Wtedy oczywiście patrzyłam tylko przez taki pryzmat. Od małego przerażało mnie rodzenie dzieci, chłopcy jak wiadomo takiego problemu nie mają :-P Czułam też, że dziewczynkom zabrania się więcej, bardzo szybko wsadza się je w pewne sztywne ramy.
chorujena.blogspot.com
eminem98xd
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 826
Rejestracja: 2 lip 2014, o 19:46

Re: Dziewczęta, które chciałyby być chłopcami.

Post autor: eminem98xd » 8 kwie 2021, o 17:40

A co z dziewczętami, które faktycznie nimi są?
Są też takie przypadki, ale o takich kobietach się nie mówi, tylko są zaklysifkowane jako np babochłopy.
Elinor
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 362
Rejestracja: 7 cze 2018, o 12:01

Re: Dziewczęta, które chciałyby być chłopcami.

Post autor: Elinor » 8 kwie 2021, o 19:21

Nie przypominam sobie, żeby w dzieciństwie dziewczynkom czegoś nie było wolno. Płeć mi wtedy nie zaprzątała głowy.
trusia26
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 139
Rejestracja: 10 wrz 2014, o 08:12
Lokalizacja: centrum

Re: Dziewczęta, które chciałyby być chłopcami.

Post autor: trusia26 » 18 kwie 2021, o 11:46

Miałam bardzo mało zajęć na psychologii (to był dla mnie taki dodatkowy przedmiot na studiach, jak wiecie, wuef), no i ten etap ma każda dziewczynka. Uczono mniez że dokładnie taki sam epizod mają też chłopcy, chcą wtedy być dziewczynkami. To jakby taka zazdrość, bo ta inna płeć na inne zabawki, może inne rzeczy. Więc mi się marzyły spodnie dresowe zamiast sukienek i tych durnych plastikowo-gumowych sandałek, które nie nie nadawały do wspinania po murach i płotach.
eminem98xd
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 826
Rejestracja: 2 lip 2014, o 19:46

Re: Dziewczęta, które chciałyby być chłopcami.

Post autor: eminem98xd » 20 kwie 2021, o 16:54

Kenny pisze:
7 kwie 2021, o 12:15
Ja jestem przykładem dziewczyny, która jako mała dziewczynka chciała być chłopcem. Chłopcy zawsze fajniej się bawili, mogli biegać i szaleć na podwórku, a dziewczynkom przecież nie wypada biegać z nimi. Wtedy oczywiście patrzyłam tylko przez taki pryzmat. Od małego przerażało mnie rodzenie dzieci, chłopcy jak wiadomo takiego problemu nie mają :-P Czułam też, że dziewczynkom zabrania się więcej, bardzo szybko wsadza się je w pewne sztywne ramy.
Zależy gdzie.. Jak ja byłam dzieckiem nikt nie śmiał mi tak powiedzieć. Jak szłam się bawić to moja mama zakładała mi dresy bo wiedziała że lubię się brudzić. To chyba zależy od matki i ojca jakich się ma.
jucha_22
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 333
Rejestracja: 1 lip 2006, o 00:00

Re: Dziewczęta, które chciałyby być chłopcami.

Post autor: jucha_22 » 21 kwie 2021, o 16:31

Dodona pisze:
6 kwie 2021, o 20:26
Zastanówmy się nad pewnym zagadnieniem. Spotkałam się z wyznaniem niektórych kobiet, że jako dziewczynki chciały być chłopcami. I nie mówię tu o osobach transpłciowych. Zawsze bulwersowały mnie takie słowa, że kobiety tak nienawidzą swojej płci, ale teraz myślę sobie, że to nie wynikało z nienawiści do własnej płci, ale dlatego, że widziały, że chłopcom wolna więcej, a one jako dziewczynki spotykały się z różnymi ograniczeniami.
Ja, jako dziewczynka chciałam być chłopcem ale
Tylko dlatego ze chłopcy jak idą zrobić siusiu to maja łatwiej lol
Ogólnie z krótkimi włosami wygladam jak chłopiec mimo swojego wieku wiec dość często mnie za niego biorą ;)
Nigdy nie chciałam zmienić płci.
Ogólnie sadze ze chłopcy maja fajniejsze ciuchy niż dziewczyny, często ubieram się na działach dziecięcych lol w przedziale wiekowym 11-13 lat, wszystko zależy od rozmiarowki producenta.
Tyn
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 23
Rejestracja: 30 wrz 2020, o 20:59

Re: Dziewczęta, które chciałyby być chłopcami.

Post autor: Tyn » 22 kwie 2021, o 18:13

W dzieciństwie i nastoletniości chciałam być chłopięca. Samym chłopcem to raczej być nie chciałam, ale "chłopakowata" już tak. Ale generalnie nie postrzegałam się przez pryzmat płci. Nie brzydziłam się sukienkami, bawiłam w przedszkolu z chłopcami, taki misz masz. Został mi on do tej pory. Jestem jakaś niebinarna. Nigdy nie chciałam zmienić płci. Biologia to biologia, w ciele nie czuję się źle. Nie lubię podkreślania swojej płciowości i dziwi mnie, że inni lubią to robić. Dziwi mnie przede wszystkim taki taniec godowy - częściej wykonywany przez kobiety, ale nie tylko. Feministki by mnie pewnie zajechały... Ale czasami właśnie z feminizmem, który promuje stosowanie feminatywów, czuję się źle. Bo kiedyś preferowana przeze mnie forma zwrotu (np. człowiek, obywatel), teraz jest automatycznie zamieniana na żeńskie (analogicznie: kobieta, obywatelka). Niektórzy mogą się z tego cieszyć, ale ja muszę się tłumaczyć, dlaczego "człowiek", a nie "kobieta". No po prostu nie lubię takiego podziału wg płci. Przecież wszyscy jesteśmy ludźmi.

Bardzo ciekawy temat ktoś tu poruszył.

A, i poród, na który zwróciła uwagę poprzedniczka - dla mnie to rzecz niewyobrażalna i od zawsze nie do przyjęcia.
franklinM
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 68
Rejestracja: 15 lut 2017, o 14:33

Re: Dziewczęta, które chciałyby być chłopcami.

Post autor: franklinM » 24 kwie 2021, o 05:29

Teraz to sie chyba nazywa „ideologia gender” zgadzam sie z autorka ze wlasnie chlopcom mozna bylo wiecej. Wina spoleczestwa narzuca jakies stereotypy juz na poczatku zycia, moze jako dziecko wydaje sie to troszeczke inne ale z perspektywy doroslej kobiety to pouczanie dziewczynek, uczenie ich odpowiedzialnosci (bo chlopcom to niby po co?), uczenie posluszenstwa. Jak widze w tv ze kobiety sa negujowane np za to ze np nachlaja, zachowuja wulgarnie albo spowoduja wypadek to jest to i tak pokazane w bardziej negatywny sposob niz gdyby to byli mezczyzni, wiec to nie jest tak ze to sie skonczylo wraz z dziecinstwem. Nizsze place, mniej kobiet na wyzszych stanowiskach itp. Szczerze kiedys mialam wiecej pozytywnej energii do facetow ale wraz z wiekiem i ciekawoscia swiata to maleje z kazdym dniem. Rownouprawnienie to i tak jeszcze tylko slowo.
Dodona
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 19
Rejestracja: 1 mar 2021, o 11:56

Re: Dziewczęta, które chciałyby być chłopcami.

Post autor: Dodona » 26 kwie 2021, o 07:49

trusia26 pisze:
18 kwie 2021, o 11:46
no i ten etap ma każda dziewczynka.
Doprawdy? Ja nie chcialam być chłopcem jako dziecko.
Clorocs
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 582
Rejestracja: 21 sty 2022, o 13:52

Re: Dziewczęta, które chciałyby być chłopcami.

Post autor: Clorocs » 12 wrz 2023, o 21:28

Będąc dzieckiem byłam chłopcem, ale z wiekiem mi przeszło.
Awatar użytkownika
ramion_janion
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 15
Rejestracja: 10 sty 2023, o 08:09

Re: Dziewczęta, które chciałyby być chłopcami.

Post autor: ramion_janion » 17 wrz 2023, o 15:13

miałam koleżankę, która chciała być chłopcem, włączając w to rzeczy typu sikanie na stojąco, ale ja sama na widoczne niesprawiedliwości reagowałam raczej na odwrot – marzylam o bezmęskiej utopii itp.
Tadadadam
Posty: 5
Rejestracja: 17 lut 2020, o 18:01

Re: Dziewczęta, które chciałyby być chłopcami.

Post autor: Tadadadam » 20 wrz 2023, o 18:17

Tak samo, myślę że miałam jakąś formę dysforii natomiast z wiekiem mi przeszło. Uświadomiłam sobie że w sumie to nie tyle co czułam się chłopcem co czułam że bardziej by to do mnie pasowało.
Awatar użytkownika
FrejaDraco
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 77
Rejestracja: 2 gru 2018, o 00:45

Re: Dziewczęta, które chciałyby być chłopcami.

Post autor: FrejaDraco » 14 gru 2023, o 23:42

Dodona pisze:
6 kwie 2021, o 20:26
ale teraz myślę sobie, że to nie wynikało z nienawiści do własnej płci, ale dlatego, że widziały, że chłopcom wolna więcej, a one jako dziewczynki spotykały się z różnymi ograniczeniami.
To ja se pozwolę wsadzić kij w mrowisko. Jestem trans, byłam socjalizowana jako chłopiec. Nie neguję doświadczeń osób socjalizowanych jako dziewczynki ale z mojej strony wyglądało to dokładnie odwrotnie, a obiektywna prawda zapewne leży gdzieś pośrodku.

- Ładne ciuchy, biżuteria, makijaż - wolno tylko dziewczynkom.
- Siedzenie w czapce w kościele - tylko dziewczynkom.
- Masz przepuszczać dziewczynki w drzwiach - bo to są dziewczynki!
- Ktoś coś zepsuł w przedszkolu? No to wszyscy chłopcy stają pod ścianą i będą stać tak długo, dopóki ktoś się nie przyzna.
- Dwóch kolesi pobiło się na przerwie? No to teraz wszyscy chłopcy dostaną naganę.
- Trzeba zrzucić węgiel do piwnicy? Wszyscy chłopcy z 8-mej klasy łapią za łopaty.
- WF? Masz iść ze wszystkimi chłopcami kopać durną piłkę na brudnym boisku (no dobra, tu się prawie zawsze migałam).
- Boże, nawet babski kibel w podstawówce wyglądał jak kibel a nie jakiś śmierdzący chlew, o który nikt nie dbał.

Czułam się normalnie jakbym należała do jakiejś klasy podludzi, z którymi się na dodatek niespecjalnie dogadywałam :p
ODPOWIEDZ