Mówią że mężczyźni są dyskryminowani..

Wszystko na temat ruchu feministycznego, a więc: fakty, mity, różnorodność opinii i postaw, ważne wydarzenia, a także sylwetki działaczek.
ODPOWIEDZ
eminem98xd
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 826
Rejestracja: 2 lip 2014, o 19:46

Mówią że mężczyźni są dyskryminowani..

Post autor: eminem98xd » 7 kwie 2021, o 19:44

Względem emocji, a np doświadczam i często obserwuje
że to przeważnie emocje moje, emocje kobiet są tłamszone, negowane, wyśmiewane i to często w takich wręcz momentach kryzysowych.
Więc dlaczego ostatnio mówi się jedynie o emocjach mężczyzn, skoro nasza kultura jest nasiąknięta nienawiścią i taką wręcz pogardą w stronę okazywania emocji i jest wręcz jakby taka nasza narodowa gorączka żeby wbijać szpile ludziom w słabościach życiowych.
Co o tym myślicie ?
Dodona
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 19
Rejestracja: 1 mar 2021, o 11:56

Re: Mówią że mężczyźni są dyskryminowani..

Post autor: Dodona » 8 kwie 2021, o 08:17

Ja uważam, że mężczyźni też są dyskryminowani w kulturze patriarchatu, ale troche inaczej niz kobiety. Kobiety bez wzgledu na to co zrobia lub czego nie zrobia zawsze beda uwazane za te gorsze. Niektore kobiety znalazly sposob zrzekajac sie swej kobiecosci, ale to droga do nikąd. Natomiast od mężczyzn też sie oczekuje pewnego wzorca, by byli silni, nie pokazywali emocji, wladczy itp. Jesli maja takie cechy to spoleczenstwo bedzie ich wielbic, a jesli nie to beda uciskani I uwazani za "baby", czyli te gorsze.
ODPOWIEDZ