Godek/czytanie

Wszystko na temat ruchu feministycznego, a więc: fakty, mity, różnorodność opinii i postaw, ważne wydarzenia, a także sylwetki działaczek.
piaanistkaa
Posty: 7
Rejestracja: 14 kwie 2017, o 15:07

Godek/czytanie

Post autor: piaanistkaa » 25 paź 2021, o 20:08

Jak się czujecie z myślą, że w tym tygodniu będzie poerwsze czytanie projektu Godek o zakazie marszów równości?
Ja po raz pierwszy od rządu PiS i całej nagonce na nas, zaczęłam się bać.
Nawet słowa Dudy nie spowodowały u mnie takich odczuć fizycznych.
Dodam, że na codzień jestem wyoutowana, nigdy na ulicy idąc za rękę z dziewczyną nie przejmowałam się ludźmi, spiewam w chórze lgbt i zapraszam na nie wszystkich znajomych, nie boję się chodzić z tęczą na ulicy.
Ale coś zaczyna we mnie pękać.
Piszę tu o tym bo potrzebuję wsparcia.
davergne
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 391
Rejestracja: 6 cze 2020, o 20:19

Re: Godek/czytanie

Post autor: davergne » 25 paź 2021, o 22:24

Czytałam ten projekt i niestety ale jeśli projekt dot. zakazu aborcji przeszedł pomimo milionów protestujących- to nie ma siły żeby to nie przeszło... Zwłaszcza jeśli Sad Najwyższy nie ma do niego uwag..

Dla tych, którym nie chce się szukać co wymyśliła zboczona fanatyczka godek- wklejam tutaj:
Podczas zgromadzeń nie będzie można posiadać ani wykorzystywać przedmiotów o erotycznym charakterze, "w szczególności przedmiotów imitujących narządy rozrodcze", zakazuje się również uczestnictwa nago lub erotycznych lub seksualnych przebraniach. Propagowania aktywności seksualnych dzieci i młodzieży przed ukończeniem 18 roku życia.
To powyższe nie byłoby takie takie złe. Bardziej martwię się dalszymi punktami projektu:
Według projektu zgromadzenie nie będzie mogło dotyczyć:
- kwestionowania małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny,
- propagowania rozszerzenia instytucji małżeństwa na osoby tej samej płci lub związków składających się z więcej niż dwóch osób,
- propagowania traktowania związków tej samej płci lub związków składajacych się z więcej niż dwóch osób w sposób uprzywilejowany,
- propagowania rozwiązań prawnych mających na celu uprzywilejowanie związków tej samej płci,
- propagowania możliwości przysposabiania dzieci przez osoby tej samej płci,
- propagowania płci jako bytu niezależnego od uwarunkowań biologicznych,
-propagowanie orientacji seksualnych innych niż heteroseksualizm,
Ostatni punkt martwi mnie najbardziej, ponieważ jest tak ogólnikowo napisany, że zgromadzeniem propagującym homoseksualizm, ci fanatycy mogą nazwać nawet te forum :shock: i go zakazać. Mam skłonności do przesadzania i mam nadzieje, że do czegoś takiego nigdy nie dojdzie ale widząc ile dwuznacznych i na swoją korzyść pis ustaw przepuszcza- to nie zdziwiłabym się gdyby ocenzurowani nawet filmy gdzie jedna laska daje buziaka drugiej.
Patrząc na fanatyzm tych zboczonych fanatyków, to pewnie do tego dążą.

Dlaczego godek i tym podobnych nazywam zboczeńcami? Bo jeżeli związek dwóch osób oceniają oni tylko na podstawie ich narządów rozrodczych, to znaczy, że seks wg nich jest ważniejszy niż uczucia i dla mnie są oni zwykłymi zboczeńcami.
Filmy les na www.violka.pl
Imelda
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 57
Rejestracja: 4 mar 2020, o 21:31

Re: Godek/czytanie

Post autor: Imelda » 26 paź 2021, o 03:20

Nie sądzę by to uchwalili, bo migawki z marszów równości to stały element Wiadomości i TVP Info. Gdyby ich zakazali, to nie mieliby czego pokazywać.
davergne
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 391
Rejestracja: 6 cze 2020, o 20:19

Re: Godek/czytanie

Post autor: davergne » 26 paź 2021, o 04:03

Imelda pisze:
26 paź 2021, o 03:20
Nie sądzę by to uchwalili, bo migawki z marszów równości to stały element Wiadomości i TVP Info. Gdyby ich zakazali, to nie mieliby czego pokazywać.
W sumie, to słuszna uwaga.. Jeśli zakaz lgbt przejdzie, to komu tym razem będą oni życie uprzykrzać? Może kaja godek napisze projekt o nakazie publicznej chłosty na rozwodnikach za złamanie przysięgi kościelnej? Marta Kaczyńska by wtedy niezłe manto dostała.. Albo godek pójdzie o krok dalej i tym razem dobierze się do dupy niewierzącym wysyłając ich do obozów pracy? W końcu Polska to kraj katolicki a godek to bardzo pobobożna kobieta :aniolek:
Godek jak i reszta jej ziomali, jest przebiegła i pełna nienawiści i napewno szybko znajdzie nowe ofiary :roll:
Filmy les na www.violka.pl
Aerial
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 483
Rejestracja: 11 paź 2021, o 22:27

Re: Godek/czytanie

Post autor: Aerial » 26 paź 2021, o 08:42

Też mam takie obawy, że to posłuży jako podkładka do gnębienia ludzi. Przecież tyle rzeczy można nazwać zgromadzeniem i zarzucić im promowaniem, bo dotyczyły danego tematu lub nie był on ukrywany.

Co do następnych ofiar, tak, na pewno będzie ktoś jeszcze, czy to ludzie po rozwodzie czy niekatolicy czy ktokolwiek...
she76
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 574
Rejestracja: 17 lip 2017, o 15:12

Re: Godek/czytanie

Post autor: she76 » 26 paź 2021, o 12:27

Imelda pisze:
26 paź 2021, o 03:20
Nie sądzę by to uchwalili, bo migawki z marszów równości to stały element Wiadomości i TVP Info. Gdyby ich zakazali, to nie mieliby czego pokazywać.
Mieliby co pokazywać. Tusk jeszcze zostaje. Mają obsesję na jego punkcie.
davergne
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 391
Rejestracja: 6 cze 2020, o 20:19

Re: Godek/czytanie

Post autor: davergne » 26 paź 2021, o 20:26

Zastanawia mnie niepokojąca cisza w tym temacie.. nikt naprawdę nie ma nic do powiedzenia? Nikogo nie przeraża do kąd ten cały projekt może zaprowadzić???
Ja mieszkam sobie bezpiecznie w uk ale ten post wczoraj mnie zwalił z nóg.. do rana siedziałam prubójąc się dowiedzieć więcej... a tutaj cisza :shock: :shock: :shock:
Filmy les na www.violka.pl
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Godek/czytanie

Post autor: ImaSumak » 26 paź 2021, o 22:23

Nie należy dawać uwagi tej wariatce. Cisza jest więc dobra. Ona próbowała zwrócić na siebie uwagę w tym temacie i wysyłala projekt ustawy lewicowym posłankom, ale te nie dały się sprowokować i nie zrobiły jej darmowej reklamy.

Reszty mi się nie chce komentować.
Lubię kiedy kobieta...
Ella_Bronia
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 619
Rejestracja: 15 mar 2013, o 18:41

Re: Godek/czytanie

Post autor: Ella_Bronia » 27 paź 2021, o 14:04

ImaSumak pisze:
26 paź 2021, o 22:23
Nie należy dawać uwagi tej wariatce. Cisza jest więc dobra. Ona próbowała zwrócić na siebie uwagę w tym temacie i wysyłala projekt ustawy lewicowym posłankom, ale te nie dały się sprowokować i nie zrobiły jej darmowej reklamy.

Reszty mi się nie chce komentować.
Nie dawać uwagi? A co jesli Sejm uchwali tą ustawę?!...
To się może zdarzyć w tym kraju, bo temat ten bezposrednio dotyczy mniejszości. Wiekszośc posłów będzie miała, jak to się nieelegancko mówi wywalone, bo ich to nie dotyczy.
Odechciewa się życ w tym kraju...
davergne
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 391
Rejestracja: 6 cze 2020, o 20:19

Re: Godek/czytanie

Post autor: davergne » 27 paź 2021, o 14:55

Ella_Bronia pisze:
27 paź 2021, o 14:04
Nie dawać uwagi? A co jesli Sejm uchwali tą ustawę?!...
Cieszę się że to napisałaś, bo już zaczęłam myśleć że jakaś nienormalna jestem, że się tym przejmuje 😐
Filmy les na www.violka.pl
Awatar użytkownika
neutrall
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 344
Rejestracja: 5 kwie 2014, o 16:27

Re: Godek/czytanie

Post autor: neutrall » 27 paź 2021, o 20:09

Projekt ustawy, łamie Art. 57 Konstytucji o wolności do organizownia zgromadzeń i Art. 54 o wolności słowa i głoszonych poglądów.
W kontekście wyroków ETPC w 2017r. i 2018 ws. Podobnych ustaw i zakazów wprowadzonych w Rosji, to również łamie prawa człowieka i prawa międzynarodowe.

Teraz.... Zakładając najczarniejszy scenariusz, że ustawa zostanie przyjęta, to główny ciężar obrony powyższych i podstawowych praw obywatelskich, będzie spoczywał na instancjach międzynarodowych i polskich sądach powszechnych, które będą stosować bezpośrednio prawa zawarte w Konstytucji i traktatach międzynarodowych.
Bo nie da się na mocy ustawy czy klauzul, wyjąć z pod prawa konstytucyjnego jakiejś grupy społecznej. W ogóle niezawisłego i właściwie działającego systemu sprawiedliwości to niemożliwe. Ale przy tak rozlegulowanych i upolitycznionych organach TK i SN to w przypadku przyjęcia ustawy godek, szykuje się kolejny chaos prawny i zawalanie sądów powszechnych, mnóstwem pozwów, które będą dotyczyć zakazów i ograniczeń łamiących podstawowe prawa człowieka i prawa konstytucyjne.

Stanowisko Manowskiej coraz bardziej utwierdza w przekonaniu że SN staje się wydmuszką PiS na podobieństwo TK Przyłebskiej. Więc tutaj nie ma co liczyć na cud, tylko liczyć na ludzką solidarność, odwage obywatelską i odwage niezawisłych sędziów którzy będą się powoływać na Konstytucje i prawo międzynarodowe.
''Wolność to stan umysłu''
Awatar użytkownika
neutrall
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 344
Rejestracja: 5 kwie 2014, o 16:27

Re: Godek/czytanie

Post autor: neutrall » 27 paź 2021, o 20:40

davergne pisze:
26 paź 2021, o 04:03
W sumie, to słuszna uwaga.. Jeśli zakaz lgbt przejdzie, to komu tym razem będą oni życie uprzykrzać? Może kaja godek napisze projekt o nakazie publicznej chłosty na rozwodnikach za złamanie przysięgi kościelnej? Marta Kaczyńska by wtedy niezłe manto dostała.. Albo godek pójdzie o krok dalej i tym razem dobierze się do dupy niewierzącym wysyłając ich do obozów pracy? W końcu Polska to kraj katolicki a godek to bardzo pobobożna kobieta :aniolek:
Godek jak i reszta jej ziomali, jest przebiegła i pełna nienawiści i napewno szybko znajdzie nowe ofiary :roll:
Ekstremizm i fanatyzm religijny to symptomatyczny faszyzm i nazizm. Fanatyzm religiny dąży do stworzenia posłusznego "moralnie czystego" człowieka, nieskalanego głębszą myślą a nazim do czystości rasowej. Także owszem...Jeśli to nie zostanie powstrzymane, to będzie zataczać szersze kręgi i będzie dotykać inne grupy społeczne, które nie mieszczą się w ciasnych ramach katolickiego fanatyzmu. Na ten przykład biskup Jędraszewski i piętnowanie rozwodników, singli. Dzieci z In Vitro także są piętniwane przez hierarchów. Także.... To zabawa bez końca.
''Wolność to stan umysłu''
davergne
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 391
Rejestracja: 6 cze 2020, o 20:19

Re: Godek/czytanie

Post autor: davergne » 28 paź 2021, o 20:13

Najświeższe info ze sprawy:
Z ustaleń Interii wynika, że ustawa nie ma szans na wejście w życie. Jej odrzucenia już w pierwszym czytaniu chcą klubu KO i Lewicy. Przeciwko są także posłowie Porozumienia. Posłowie PSL będą mogli głosować w tej sprawie dowolnie, nie będzie dyscypliny partyjnej. Podobną taktykę przyjęła Konfederacja.

W czwartek po południu nie zapadła jeszcze ostateczna decyzja, jak będą głosować politycy klubu PiS, ale z naszych nieoficjalnych rozmów wynika, że nie popierają oni zaproponowanych rozwiązań. - Raczej będziemy na nie.
https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news ... Id,5610718
Filmy les na www.violka.pl
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Godek/czytanie

Post autor: ImaSumak » 28 paź 2021, o 21:37

Ella_Bronia pisze:
27 paź 2021, o 14:04
ImaSumak pisze:
26 paź 2021, o 22:23
Nie należy dawać uwagi tej wariatce. Cisza jest więc dobra. Ona próbowała zwrócić na siebie uwagę w tym temacie i wysyłala projekt ustawy lewicowym posłankom, ale te nie dały się sprowokować i nie zrobiły jej darmowej reklamy.

Reszty mi się nie chce komentować.
Nie dawać uwagi? A co jesli Sejm uchwali tą ustawę?!...
To się może zdarzyć w tym kraju, bo temat ten bezposrednio dotyczy mniejszości. Wiekszośc posłów będzie miała, jak to się nieelegancko mówi wywalone, bo ich to nie dotyczy.
Odechciewa się życ w tym kraju...
davergne pisze:
27 paź 2021, o 14:55
Ella_Bronia pisze:
27 paź 2021, o 14:04
Nie dawać uwagi? A co jesli Sejm uchwali tą ustawę?!...
Cieszę się że to napisałaś, bo już zaczęłam myśleć że jakaś nienormalna jestem, że się tym przejmuje 😐
Czyli zbyt skrótowo się wyraziłam.

Ta dziewczynka potrzebuje poklasku i uwagi by żyć. Przy okazji ma ambicje większe niż rodzenie dzieci, więc żyjąc w prawicowym środowisku musiała znaleźć jakiś pomysł na siebie.
Uwaga skierowana na nią jest jak woda dla ludzkiego organizmu. Tylko to ją utrzymuje na powierzchni. Mentalnie utonęła już dawno. Takie zombi, co się odbiło od dna.

To, że takie istoty funkcjonują jest wynikiem wyborów obywateli polskich. Trzeba nie głosowac na prawice polską, trzeba chodzić do wyborów. Gdyby ludzie uważali, że coś z tym co się dzieje w Polsce od kilku lat jest nie tak, to prawica ani Duda by nie wygrali. A ludzie chodzili by do wyborów.
Lubię kiedy kobieta...
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Godek/czytanie

Post autor: dobranocka14 » 29 paź 2021, o 08:05

https://www.google.com/amp/s/wiadomosci ... 315sg4.amp

Jako pierwszy głos zabrał Krzysztof Kasprzak. W początkowej części wystąpienia przywołał, że "pierwsze homoseksulane komando powstało w latach 30. w nazistowskich Niemczech". - Hitler otaczał się celowo działaczami homoseksualnymi - powiedział, porównując homoseksualizm do nazizmu.

Ruch LGBT dąży do obalenia naturalnego porządku i wprowadzenia terroru. Widzimy to na zachodzie. Mamy tylko dwie płcie. Ruch LGBT jest ruchem totalitarnym, a jego propagowanie jest jak propagowanie komunizmu czy faszyzmu - mówił Kasprzak.


Chodzi nam o to, aby w Polsce była normalność - dodał Kaleta. - Jeżeli zarzucacie nam, że jesteśmy w średniowieczu, to my chcemy być w tym średniowieczu. Musimy walczyć o nasze zdrowe, polskie wartości - podsumował.


Cała Polska powinna być wolna od ideologii LGBT. Jesteście agresywni - mówił Janusz Kowalski z Solidarnej Polski.


Pytaliście państwo, co jeżeli dziecko powie, że jest homoseksualistą? Każde dziecko w zdrowej relacji z rodziną może powiedzieć: odkrywam skłonności homoseksualne, mam problemy z alkoholem. Na każdą patologię trzeba reagować - dowodziła prezes fundacji Życie i Rodzina.
---------
To nie tylko fundamentalistka Godek, to głosy prawej strony naszej politycznej sceny.

I tak mnie ciągle dziwi ale i bulwersuje jak słyszę/ czytam osoby niehetero, że dokonując wyboru na kogo głosować kierują się przesłankami innymi/ważniejszymi niż prawa osób LGBT.
Naprawdę tak nic dla siebie samych nie znaczycie? (pyt. ret.)
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Godek/czytanie

Post autor: dobranocka14 » 29 paź 2021, o 11:57

*ważniejszymi w mniemaniu tych osób
davergne
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 391
Rejestracja: 6 cze 2020, o 20:19

Re: Godek/czytanie

Post autor: davergne » 29 paź 2021, o 13:36

dobranocka14 pisze:
29 paź 2021, o 11:57
*ważniejszymi w mniemaniu tych osób
Ważnym pytaniem jest tutaj- czym jest lgbt. Albo- czym się stało.
Filmy les na www.violka.pl
miss_nikita
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 74
Rejestracja: 25 lis 2020, o 00:24

Re: Godek/czytanie

Post autor: miss_nikita » 29 paź 2021, o 14:19

dobranocka14 pisze:
29 paź 2021, o 08:05
To nie tylko fundamentalistka Godek, to głosy prawej strony naszej politycznej sceny.
Ten Kasprzak nie jest politykiem. To koleś Godek z jej organizacji.
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Godek/czytanie

Post autor: dobranocka14 » 29 paź 2021, o 15:51

davergne pisze:
29 paź 2021, o 13:36
dobranocka14 pisze:
29 paź 2021, o 11:57
*ważniejszymi w mniemaniu tych osób
Ważnym pytaniem jest tutaj- czym jest lgbt. Albo- czym się stało.
Nie rozumiem Twojego pytania.
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Godek/czytanie

Post autor: dobranocka14 » 29 paź 2021, o 16:15

miss_nikita pisze:
29 paź 2021, o 14:19
dobranocka14 pisze:
29 paź 2021, o 08:05
To nie tylko fundamentalistka Godek, to głosy prawej strony naszej politycznej sceny.
Ten Kasprzak nie jest politykiem. To koleś Godek z jej organizacji.
Jest jeszcze wymieniony PSL i Konfederacja. Posłowie PiSu też nie są szczególnie uważni na słowa wobec społeczności niehetero.
Pomijam, że projekt ten był w ogóle przedmiotem debaty w Sejmie, co wydaje się być nieprawdopodobne ale daleka jestem od lekceważenia tego typu inicjatyw fundamentalistów.

Mamy nieciekawą sytuację, z jednej strony prawica, która chętnie sobie używa po osobach niehetero i z drugiej - największa partia opozycyjna, dla której Polacy nieustająco nie są na zmiany gotowi (ostatni przykład - wrześniowa rezolucja PE dot. uznania małżeństw jednopłciowych na terenie UE i wstrzymanie się od głosu państwa z PO).
miss_nikita
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 74
Rejestracja: 25 lis 2020, o 00:24

Re: Godek/czytanie

Post autor: miss_nikita » 29 paź 2021, o 18:06

dobranocka14 pisze:
29 paź 2021, o 16:15
Jest jeszcze wymieniony PSL i Konfederacja. Posłowie PiSu też nie są szczególnie uważni na słowa wobec społeczności niehetero.
Pomijam, że projekt ten był w ogóle przedmiotem debaty w Sejmie, co wydaje się być nieprawdopodobne ale daleka jestem od lekceważenia tego typu inicjatyw fundamentalistów.

Mamy nieciekawą sytuację, z jednej strony prawica, która chętnie sobie używa po osobach niehetero i z drugiej - największa partia opozycyjna, dla której Polacy nieustająco nie są na zmiany gotowi (ostatni przykład - wrześniowa rezolucja PE dot. uznania małżeństw jednopłciowych na terenie UE i wstrzymanie się od głosu państwa z PO).
Takie jest prawo, że jeśli ktoś spełni wymogi formalne i uzyska 100 tys. podpisów pod choćby najgłupszym projektem, to Sejm musi go procedować.

A co do PO, to oni mają w programie związki partnerskie, a nie małżeństwa jednopłciowe, stąd zapewne wstrzymanie się.

Patrzmy realnie. Chyba w żadnym kraju nie udało się uchwalić małżeństw homoseksualnych bez uprzednio wprowadzonych związków partnerskich.
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Godek/czytanie

Post autor: dobranocka14 » 29 paź 2021, o 19:13

miss_nikita pisze:
29 paź 2021, o 18:06
dobranocka14 pisze:
29 paź 2021, o 16:15
Jest jeszcze wymieniony PSL i Konfederacja. Posłowie PiSu też nie są szczególnie uważni na słowa wobec społeczności niehetero.
Pomijam, że projekt ten był w ogóle przedmiotem debaty w Sejmie, co wydaje się być nieprawdopodobne ale daleka jestem od lekceważenia tego typu inicjatyw fundamentalistów.

Mamy nieciekawą sytuację, z jednej strony prawica, która chętnie sobie używa po osobach niehetero i z drugiej - największa partia opozycyjna, dla której Polacy nieustająco nie są na zmiany gotowi (ostatni przykład - wrześniowa rezolucja PE dot. uznania małżeństw jednopłciowych na terenie UE i wstrzymanie się od głosu państwa z PO).
Takie jest prawo, że jeśli ktoś spełni wymogi formalne i uzyska 100 tys. podpisów pod choćby najgłupszym projektem, to Sejm musi go procedować.

A co do PO, to oni mają w programie związki partnerskie, a nie małżeństwa jednopłciowe, stąd zapewne wstrzymanie się.

Patrzmy realnie. Chyba w żadnym kraju nie udało się uchwalić małżeństw homoseksualnych bez uprzednio wprowadzonych związków partnerskich.
Tak, wiem, wymóg formalny był spełniony, to z punktu przyzwoitości jest dla mnie nie do pojęcia.
Co do PO, faktycznie podobno pracują nad własną propozycją możliwości sformalizowania związków jednopłciowych. Odpowiadają za to dwaj członkowie z frakcji konserwatywnej bodaj, co nie wiem czy dobrze wróży. Problem z PO jest taki, że to partia, która próbuje przypodobać się czy też nie stracić głosów z żadnej strony. Trudno mi uwierzyć, że wejdzie w konflikt z KK i konserwatywną częścią swojego elektoratu. Sam Tusk zdaje się też jakiś czas temu określił Polaków jako niegotowych. W tej kwestii nie są więc dla mnie wiarygodni.


Co do rezolucji, to tylko wspólna deklaracja dot. umożliwienie jednopłciowym małżeństwom utrzymanie statusu współmałżonka we wszystkich krajach UE, wpisanie jednopłciowych rodziców do aktu urodzenia dziecka., itp.
Wiem, że każdy kraj, z tych które mają już małżeństwa zaczynał od związków partnerskich tylko popatrz ile lat/ dekad temu to było. Świat idzie do przodu, Polska nie jest odcięta od informacji, coraz więcej osób żyje jawnie a u nas ciągle homoseksualność jest demonizowana.
davergne
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 391
Rejestracja: 6 cze 2020, o 20:19

Re: Godek/czytanie

Post autor: davergne » 29 paź 2021, o 21:52

Sejm przegłosował skierowanie obywatelskiego projektu ustawy "Stop LGBT" do dalszego procedowania.
Za odrzuceniem projektu ustawy "Stop LGBT" głosowało 203 posłów. Przeciwko odrzuceniu projektu oddano 235 głosów.

Obrazek
Filmy les na www.violka.pl
davergne
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 391
Rejestracja: 6 cze 2020, o 20:19

Re: Godek/czytanie

Post autor: davergne » 29 paź 2021, o 22:40

Dzisiaj w pracy podpytałam kilka osób z którymi się koleguję co myślą na ten temat (do nikogo się nie obnoszę ze swoją orientacją bo to moja sprawa ale niektórzy się pewnie domyślają, że hetero nie jestem).
Kilku Polaków powiedziało, że do osob homo nie mają nic bo nie obchodzi ich kto z kim sypia ale mają problem do lgbt i nie chcą tego cyrku oglądać. Młoda i otwarta angielka powiedziała, że tak naprawdę to głośno się tego nie mówi ale zaczyna ich bardzo niepokojić do czego lgbt dąży czyli wymyślanie nowych płci, osadzanie facetów we więzieniach z kobietami itp.
Jeden z moich lepszych kolegów nawet nie wiedział co to dokładnie jest lgbt ale bez zająknięcia powiedział że "ich" nienawidzi :shock: Jak mu powiedziałam, że problemem jest brak równości jeśli o zawieraie małżeństw chodzi a co za tym idzie prawne problemy z podejmowaniem decyzji za partnerkę, problem spadków itp. Koleś odpowiedział, że on "ma to w dupie" i niech się żenią ze sobą ale nie domagają się adopcji ich dzieci i wogóle to on nie chce na ten cały cyrk patrzeć... Tak wyglądała rozmowa.

Wiem, że macie to gdzieś co jakieś robole najniższego szczebla myślą i jakie jest ich zdanie ale w Polsce mamy demokrację i to właśnie ta większość decyduje o wszystkim.

Poniżej daję linki do zdjęć z "rozwjowych" szkół, gdzie dragqueens uczą dzieci o gender. Tak to widzą heterycy i tego się boją. Mi też się to nie podoba więc im się nie dziwię. W życiu trzeba iść na kompromisy. Jeśli lgbt na kompromis nie pójdzie tylko ciągle będzie czegoś żądać i nowe dziwadztwa wymyślać, to jeszcze wiele lat będziemy chować się ze swoją orientacją w szafach jak jakieś szczury.

https://cdn.christianpost.com/files/cac ... 00_345.jpg
https://static.seattletimes.com/wp-cont ... 0x1040.jpg
Filmy les na www.violka.pl
davergne
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 391
Rejestracja: 6 cze 2020, o 20:19

Re: Godek/czytanie

Post autor: davergne » 29 paź 2021, o 22:57

Obczajcie sobie tę stronę: https://stoplgbt.pl
Jest na niej pokazane dokładnie to, czego heterycy nie chcą oglądać. Video najlepsze.
To co jest na stronie, to oczywiście przesada, ponieważ widziałam zdjęcia z ostatniego marszu równości i wyglądał naprawdę ok i nie było tak naprawdę do czego się przyczepić poza jednym pajacem przebierańcem. I to właśnie zdjęcia tego pajaca dragqueen były pokazywane wszędzie by oczernić cały marsz równości :|
Filmy les na www.violka.pl
Imelda
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 57
Rejestracja: 4 mar 2020, o 21:31

Re: Godek/czytanie

Post autor: Imelda » 29 paź 2021, o 23:17

Już tu kiedyś pisałam, że w katolickim kraju nie przekona się nikogo do LGBT wymachiwaniem obrazami z tęczową Matką Boską, parodiami procesji Bożego Ciała z waginą zamiast monstrancji czy marszami LGBT na Jasnej Górze. To tylko mobilizuje stronę konserwatywną i katolicką oraz daje paliwo takim projektom jak ten autorstwa Godek.
Awatar użytkownika
neutrall
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 344
Rejestracja: 5 kwie 2014, o 16:27

Re: Godek/czytanie

Post autor: neutrall » 30 paź 2021, o 00:17

Projekt godek trafił do komisji spraw wewnętrznych, gdzie przewodniczącym jest poseł Szczypiński z lewicy
https://mobile.twitter.com/AM_Zukowska/status/1454092018402082824
To uprawdopodabnia teze że projekt na dobre ugrzęźnie w zamrażarce sejmowej... Przynajmniej na to wygląda.
''Wolność to stan umysłu''
davergne
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 391
Rejestracja: 6 cze 2020, o 20:19

Re: Godek/czytanie

Post autor: davergne » 30 paź 2021, o 01:28

neutrall pisze:
30 paź 2021, o 00:17
To uprawdopodabnia teze że projekt na dobre ugrzęźnie w zamrażarce sejmowej... Przynajmniej na to wygląda.
Wszystko fajnie ale nie zmienia to faktu, że dalej mamy problem z rosnącą niechęcią do nas i to już nie tylko w Polsce.
Chciałabym przypomnieć, że projekt godek nie nosił nazwy "STOP HOMOSEKSUALIZMOWI" tylko "STOP LGBT".

Kim tak wogóle jest ta organizacja która twierdzi, że mnie reprezentuje tylko dlatego, że moja orientacja seksualna z którą się urodziłam wchodzi w skład ich nazwy? LGBT "reprezentuje" ok 3% społeczeństwa a jest to na tyle duża liczba osób, byśmy dowiedzieli się kto za te całe zamieszanie odpowiada- po nazwiskach. Na jakiej podstawie są wybierani członkowie zarządu LGBT? Na podstawie jakiegoś konkursu polegającego na wymyśleniu jak największej liczby nowych płci czy coś w tym stylu? Dlaczego nie możemy sami wybierać członków zarządu do organizacji lgbt na podstawie tego, czy zgadzamy się z ich programem czy nie? Tak, jak ma to obecnie miejsce przy wyborach na prezydenta czy burmistrza.
Jeżeli nie ma mowy o wspomnianych wyborach, to organizacja LGBT powinna zmienić nazwę na coś innego np: "ruch rozwojowych seks pomysłów" czy coś takiego, żeby zwykli zjadacze chleba przestali kojarzyć homoseksualizm i LGBT jako to samo :|

Z hipokrytyczno-homofobicznego kościoła katolickiego się wypisałam już dawno temu. Ale z "rozwojowego" (tylko nie w tą stronę co trzeba) LGBT się już wypisać nie mogę?
Filmy les na www.violka.pl
davergne
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 391
Rejestracja: 6 cze 2020, o 20:19

Re: Godek/czytanie

Post autor: davergne » 30 paź 2021, o 01:45

Ja naprawdę współczuję tym wszystkim heterykom, którzy jeszcze nie zdążyli pogodzić się z faktem, żę związki jednopłciowe będą zalegalizowane... a już tak nagle muszą zaakceptować pojawienie się 50 nowych płci i chłopów rywalizujących w sporcie z kobietami, którzy identyfikują się jako kobiety..
Jacy ci heterycy nierozwojowi i zacofani...
Sama z tym wszystkim już nie nadążam i nie ogarniam tego..
Filmy les na www.violka.pl
Aerial
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 483
Rejestracja: 11 paź 2021, o 22:27

Re: Godek/czytanie

Post autor: Aerial » 30 paź 2021, o 07:57

davergne pisze:
30 paź 2021, o 01:45
Ja naprawdę współczuję tym wszystkim heterykom, którzy jeszcze nie zdążyli pogodzić się z faktem, żę związki jednopłciowe będą zalegalizowane... a już tak nagle muszą zaakceptować pojawienie się 50 nowych płci i chłopów rywalizujących w sporcie z kobietami, którzy identyfikują się jako kobiety..
Jacy ci heterycy nierozwojowi i zacofani...
Sama z tym wszystkim już nie nadążam i nie ogarniam tego..
Imo nie trzeba ogarniać tego 1500 nalepek, to tylko nazwy i można je sobie wygooglować lub zapytać co oznaczają w razie potrzeby. Nie to żebym się chciała kłócić na ich temat... po prostu wyjaśniam.
ODPOWIEDZ