Siatkówka :)

Aktywnie, na sportowo, pasje, hobby, podróże, adrenalina... ciągle w szlafrokach jednak z ręką na pulsie
acbc
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 729
Rejestracja: 11 sty 2013, o 19:10

Re: Siatkówka :)

Post autor: acbc » 25 maja 2017, o 23:14

Ja uwielbiam siatkę ale moja gra zakończyła się na studiach właściwie. Strasznie lubilam jeździć na zawody i turnieje. Teraz czynnie oglądam zwłaszcza damska. Może nie jest taka dynamiczna jak męska ale ma swoje uroki. Chociaż może to też sentyment do starej kadry i tych czasów świetności żeńskiej siatkówki.
Awatar użytkownika
jaga_n
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 114
Rejestracja: 21 mar 2017, o 14:08

Re: Siatkówka :)

Post autor: jaga_n » 10 cze 2017, o 16:27

Z racji mojego nieprzeciętnego wzrostu (182 cm) grałam w siatkówkę w liceum. Bardzo lubię ten sport, chociaż obecnie go nie uprawiam. Przede wszystkim z braku wolnego czasu, ale zawsze oglądam mecze jak są w TV, a zdarza mi się też na żywo coś obejrzeć. Również bardziej lubię oglądać męską siatkówkę, bo jest mocniejsza, szybsza i bardziej efektowna.
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Siatkówka :)

Post autor: ImaSumak » 17 cze 2017, o 19:49

Ja też grałam i bardzo lubię. A oglądać wolę zdecydowanie damską siatkówkę, bo jest bardziej techniczna. Męska jest zbyt siłowa.
Lubię kiedy kobieta...
zan91
Posty: 1
Rejestracja: 27 sty 2017, o 18:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Siatkówka :)

Post autor: zan91 » 19 sie 2017, o 11:18

Hej Dziewczyny!
Kobieca siatkówka jest przede wszystkim nieprzewidywalna :lol: I chyba ten element zaskoczenia najbardziej lubię..
U facetów jest siłówka, a u nas tony cwaniactwa i przebiegłości, bo przecież nie każda może sobie pozwolić na 190 cm wzrostu :wink:
Nat1985
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 10
Rejestracja: 16 lip 2017, o 22:18

Re: Siatkówka :)

Post autor: Nat1985 » 1 wrz 2017, o 10:18

A sa jakies grupy w Warszawie, ktore sie regularnie spotykaja?
Przez 10 lat trenowalam siatkowke, ale kontuzja zakonczyla moja zawodowa przygode..;) jesli jest jakas amatorska druzyna, albo mozna taka zalozyc, to byloby wysmienicie :) moge przygotowywac treningi.
Kto chetny?

Pozdrawiam!
acbc
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 729
Rejestracja: 11 sty 2013, o 19:10

Re: Siatkówka :)

Post autor: acbc » 13 sty 2020, o 19:33

Są tu jeszcze jakieś fanki siatkówki i naszej damskiej reprezentacji? Może oglądał ktoś ostatnio turniej kwalifikacyjny do Igrzysk w Apeldoorn? Chętnie podyskutuję w tym temacie 😊
Awatar użytkownika
osiol
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2193
Rejestracja: 17 sty 2006, o 00:00
Lokalizacja: znów gdzieś tam ;)

Re: Siatkówka :)

Post autor: osiol » 14 sty 2020, o 15:18

Ja oglądałam, oglądam wszystkie występy reprezentacji i żeńskiej i męskiej. Dziewczyny mają potencjał - czy nie dały rady przez afery w kadrze czy dlatego że to jeszcze nie ich czas? Chyba po trochu tego i tego. Ale wierzę w ten zespół i wierzę że wraz z rosnącym doświadczeniem będzie rosła pula wygranych spotkań :)
acbc
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 729
Rejestracja: 11 sty 2013, o 19:10

Re: Siatkówka :)

Post autor: acbc » 15 sty 2020, o 00:17

A ja odniosłam wrażenie, że ta cała afera wymknela się spod kontroli ale jakoś nie widziałam (przynajmniej z zewnątrz), żeby to miało jakiś wpływ na grę dziewczyn. Szkoda strasznie tej straconej szansy bo myślę, że gdyby wykorzystały tą jedną z pięciu piłek meczowych z Turcją to w finale spokojnie ograły by Niemki... Może rzeczywiście jeszcze nie pora..
Natomiast strasznie podoba mi się fakt, że wreszcie w żeńskiej siatkówce się coś dzieje. Zastanawia mnie tylko jedna rzecz.. Czy ten nagły skok naszej reprezentacji to zasługa trenera czy zwykły fart bo trafił na zdolne pokolenie siatkarek? Z jakiegoś powodu dziewczyny chciały zmiany trenera i myślę, że to głębsza sprawa niż to co podają media. Tego się pewnie już nie dowiemy. Inna sprawa, że PZPS ma w dupie to co mówią zawodniczki. Faceci mówią i mają co chcą, a one są po prostu lekceważone przez związek. Przykre to ale prawdziwe.
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Siatkówka :)

Post autor: ImaSumak » 15 sty 2020, o 00:42

Jaka afera?
Lubię kiedy kobieta...
magdatoja1
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 65
Rejestracja: 28 gru 2019, o 11:49

Re: Siatkówka :)

Post autor: magdatoja1 » 15 sty 2020, o 08:13

Niestety chodziło o faworyzowanie przez trenera niektórych siatkarek, które zdaniem reszty zawodniczek nie miało uzasadnienia w poziomie gry. Tak w skrócie.
acbc
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 729
Rejestracja: 11 sty 2013, o 19:10

Re: Siatkówka :)

Post autor: acbc » 15 sty 2020, o 14:37

Dla mnie to trochę głupie.. Zastanawiam się która to tak naprawdę czuła się urażona..? Dwie nie podpisały się pod dymisja trenera m.in. Magda Stysiak. Ja osobiście uważam że Magda Stysiak to największa nadzieja tej reprezentacji i jest potrzebna drużynie. Ma parametry, ciągle pracuje nad techniką, jest młoda i perspektywiczna. Najwyższa pora żeby takie młode i uzdolnione były w reprezentacji. Na nich trzeba budować przyszłość. Ja bym się uczepila środkowych np Kąkolewska ma parametry, zablokować potrafi, podbić już nie, uderza tylko z piłki przed sobą. Zagrywka słaba, brak wykończenia akcji. Mamy takie dwie środkowe plus Stencel która potrafi atakować z obejścia tylko dlaczego umiejętności tej dziewczyny nie są wykorzystywane? Tego nie wie nikt. Element zaskoczenia tego nam brakuje.
Awatar użytkownika
osiol
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2193
Rejestracja: 17 sty 2006, o 00:00
Lokalizacja: znów gdzieś tam ;)

Re: Siatkówka :)

Post autor: osiol » 16 sty 2020, o 15:23

Malwina Smarzek-Godek zapowiedziała że chciałaby odpocząć od gry w kadrze, a przynajmniej ograniczyć grę - skoro w przyszłym roku tak naprawdę dla naszej kadry liczyć się będzie tylko Liga Narodów. Do Tokio nie jadą, a Volley Masters nie zostanie rozegrany z braku miejsca w kalendarzu.
Magda Stysiak ma potężną rękę i potrafi zagrać genialny mecz, ale też gubi się i panikuje czasem. Jak w Final Six gdy złapała piłkę zamiast ją przyjąć. Jest młoda, ma szansę uspokoić głowę i być genialną siatkarką.
Na środku brakuje kogoś takiego jak Agnieszka Bednarek-Kasza - była wszechstronna: blok, zagrywka, atak.
acbc
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 729
Rejestracja: 11 sty 2013, o 19:10

Re: Siatkówka :)

Post autor: acbc » 16 sty 2020, o 19:26

Też słyszałam, że Mali chce trochę odpocząć. Myślę, że ten przegrany turniej też się do tego przyczynił. Aczkolwiek nie jest to złe rozwiazanie. Odpocznie, naladuje baterie i wróci z większymi checiami.
W lidze włoskiej Stysiak wymiata, ciągnie grę swojej drużyny. Cieszę się, że poszła grać właśnie tam bo tam nabierze doświadczenia i ogrania. Może więcej już nie złapie piłki 😜 chocia nogami gra fajnie.
Tak czy siak zastanawiam się czemu na treningach dziewczyny nie ćwiczą podbić nogą.. Naprawdę dużo szybciej wystawić nogę i podbić piłkę niż tak wysokim zawodniczkom schylać się do niej. Ja wiem, że nie tego się uczy na treningach ale.. Hehe no właśnie ale 😉
acbc
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 729
Rejestracja: 11 sty 2013, o 19:10

Re: Siatkówka :)

Post autor: acbc » 16 sty 2020, o 19:36

Co do środkowych to Nawrocki postawił ewidentnie na młodzież. Mnie Stencel nie daje spokoju, ma fajne obejście z jednej nogi. Z drugiej strony wspomniana wcześniej Kąkolewska w lidze włoskiej trzecia najlepiej punktujaca środkowa, a w reprezentacji klepie albo zdrapuje zamiast porządnie huknąć. Może to kwestia zgrania z rozgrywajacą. Jedno jest pewne. Przed naszymi jeszcze sporo pracy nad detalami bo ogólnie to wygląda dobrze ale mimo to czegoś brakuje. Wierzę głęboko w to, że wkrótce nauczą się stawiać kropkę nad "i".
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Siatkówka :)

Post autor: ImaSumak » 16 sty 2020, o 19:37

acbc pisze:
16 sty 2020, o 19:26
Też słyszałam, że Mali chce trochę odpocząć. Myślę, że ten przegrany turniej też się do tego przyczynił. Aczkolwiek nie jest to złe rozwiazanie. Odpocznie, naladuje baterie i wróci z większymi checiami.
W lidze włoskiej Stysiak wymiata, ciągnie grę swojej drużyny. Cieszę się, że poszła grać właśnie tam bo tam nabierze doświadczenia i ogrania. Może więcej już nie złapie piłki 😜 chocia nogami gra fajnie.
Tak czy siak zastanawiam się czemu na treningach dziewczyny nie ćwiczą podbić nogą.. Naprawdę dużo szybciej wystawić nogę i podbić piłkę niż tak wysokim zawodniczkom schylać się do niej. Ja wiem, że nie tego się uczy na treningach ale.. Hehe no właśnie ale 😉
Pierwsza zasada:
W piłce siatkowej gra się rękami, a nie nogami. Nas trener karał za każdym razem, gdy któraś kopała piłkę. Nie i koniec.
Lubię kiedy kobieta...
acbc
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 729
Rejestracja: 11 sty 2013, o 19:10

Re: Siatkówka :)

Post autor: acbc » 16 sty 2020, o 20:46

Widziałaś co zrobiła Stysiak w meczu z Turcją? Widziałaś jej przewrotke? Wiesz skąd się to wzięło? A stąd, że dziewczyna grała trochę za dzieciaka w piłkę nożną. Obejrzyj jakikolwiek mecz brazylijek i zobacz jak ratują piłki nogą. Wolałabym spróbować tego niż patrzeć jak spada mi pod nogami. Jak już wcześniej powiedziałam, nie twierdzę że to prawidłowe zachowanie ale przydatna umiejętność 😉
Ps też grałam i nie jedną w ten sposób podbilam, z resztą nie tylko ja 🙂
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Siatkówka :)

Post autor: ImaSumak » 17 sty 2020, o 00:45

acbc pisze:
16 sty 2020, o 20:46
Widziałaś co zrobiła Stysiak w meczu z Turcją? Widziałaś jej przewrotke? Wiesz skąd się to wzięło? A stąd, że dziewczyna grała trochę za dzieciaka w piłkę nożną. Obejrzyj jakikolwiek mecz brazylijek i zobacz jak ratują piłki nogą. Wolałabym spróbować tego niż patrzeć jak spada mi pod nogami. Jak już wcześniej powiedziałam, nie twierdzę że to prawidłowe zachowanie ale przydatna umiejętność 😉
Ps też grałam i nie jedną w ten sposób podbilam, z resztą nie tylko ja 🙂
Łał, nie chciałam Cię urazić. Jeśli tak wyszło, to przepraszam.
Wyjaśniając:
Zasady są takie, a nie inne. Gra w siatkówkę też jest sztuką. Oczywiście, że zamiast odebrać czysto, czy jakkolwiek dołem, prościej jest nogą, ale jakby nie o to chodzi, choć tak, jest to dopuszczalne. Zauważ, że jednak rzadko się to praktykuje.

Twoje wyobrażenie na temat treningu siatkarskiego jest trochę mylne. Jednym z elementów treningu: na wczesną rozgrzewkę, czy po treningu, dla rozluźnienia i zabawy, jest gra w piłkę nożną (halową). Zapewniam Cię, że każda z dziewczyn, o których tu napisano plus cały zespół i zaplecze, to potrafią. Potrafią również nieźle grać w piłkę ręczną i koszykówkę.

Zawodów siatkarskich nie śledzę od dobrych kilku lat. Trudno mi więc odnieść się do tego co piszecie o obecnych wydarzeniach siatkarskich, dlatego czytam i milczę.

W ciągu ostatnich kilkudziesieciu lat nastapiły duże zmiany w siatkówce i uważam je za plus (jesli mówimy o zasadach gry). Nie zmieniła się jednak nadal zasada podawania "dołem" po stracie piłki.
Kopanie piłki w przerwie to lekceważenie, w grze hmmm każdy orze, jak może.
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
osiol
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2193
Rejestracja: 17 sty 2006, o 00:00
Lokalizacja: znów gdzieś tam ;)

Re: Siatkówka :)

Post autor: osiol » 17 sty 2020, o 01:00

Piłkę można odbić dowolną częścią ciała: nogą, głową, łokciem. Z oficjalnych przepisów: Piłka musi być odbita, nie może być złapana lub rzucana. Może ona odbić się w dowolnym kierunku. Piłka może być odbita kilkoma częściami ciała pod warunkiem, że odbicia nastąpią jednoczenie. Piłka może dotykać każdej części ciała.
To że generalnie gra się przy pomocy dłoni nie oznacza że odbicie piłki inną częścią ciała to błąd. Częściej takie zagrywki można zobaczyć w meczach chłopaków ale właśnie w ostatnim meczu z Turcją Stysiak genialnie obroniła piłkę nogą :)
https://sport.radiozet.pl/Siatkowka/Pol ... siak-WIDEO

PS. Ja nigdy nie grałam w siatkówkę, nie mam nawet metra piećdziesięciu więc mogłabym grać co najwyżej w lidze przedszkolaków ;)
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Siatkówka :)

Post autor: ImaSumak » 17 sty 2020, o 01:12

osiol pisze:
17 sty 2020, o 01:00
Piłkę można odbić dowolną częścią ciała: nogą, głową, łokciem. Z oficjalnych przepisów: Piłka musi być odbita, nie może być złapana lub rzucana. Może ona odbić się w dowolnym kierunku. Piłka może być odbita kilkoma częściami ciała pod warunkiem, że odbicia nastąpią jednoczenie. Piłka może dotykać każdej części ciała.
To że generalnie gra się przy pomocy dłoni nie oznacza że odbicie piłki inną częścią ciała to błąd. Częściej takie zagrywki można zobaczyć w meczach chłopaków ale właśnie w ostatnim meczu z Turcją Stysiak genialnie obroniła piłkę nogą :)
https://sport.radiozet.pl/Siatkowka/Pol ... siak-WIDEO

PS. Ja nigdy nie grałam w siatkówkę, nie mam nawet metra piećdziesięciu więc mogłabym grać co najwyżej w lidze przedszkolaków ;)
Film mi się oczywiście nie odtwarza.
Co do tego, co napisałaś o zasadach, pełna zgoda! Byłam pewna, że o tym wspomniałam w swoim poście i aż sprawdziłam. Pomyślałam i nie napisałam.
Tak jest.
Lubię kiedy kobieta...
acbc
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 729
Rejestracja: 11 sty 2013, o 19:10

Re: Siatkówka :)

Post autor: acbc » 17 sty 2020, o 09:25

No wreszcie jakaś dyskusja 😛
ImaSumak daj spokój. Nie urazilas mnie niczym ☺
Muszę chyba sprostować jedną rzecz.. Nie chodzi mi o to, żeby z siatkówki zrobiła się siatkonoga tylko o to, żeby sobie trochę pomóc z trudnymi pilkami, takimi do których nie ma czasu się już schylić
acbc
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 729
Rejestracja: 11 sty 2013, o 19:10

Re: Siatkówka :)

Post autor: acbc » 17 sty 2020, o 09:41

[/quote]
W ciągu ostatnich kilkudziesieciu lat nastapiły duże zmiany w siatkówce i uważam je za plus (jesli mówimy o zasadach gry). Nie zmieniła się jednak nadal zasada podawania "dołem" po stracie piłki.
Kopanie piłki w przerwie to lekceważenie, w grze hmmm każdy orze, jak może.
[/quote]

Hymm.. Mówimy o poważnych meczach? Bo w takich nie podaje się piłki pod siatką tylko cofa do tych dzieci które podają piłki. Co do kopania piłki w przerwach to dla mnie to niedopuszczalne i bezcelowe. To dłonie i ramiona mają być rozgrzane przede wszystkim.
A tu obrona Magdy Stysiak, mogłaby nie jednego piłkarza zawstydzic 😉
https://www.polsatsport.pl/film/niesamo ... e_6908287/
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Siatkówka :)

Post autor: ImaSumak » 17 sty 2020, o 20:45

acbc pisze:
17 sty 2020, o 09:41

Hymm.. Mówimy o poważnych meczach? Bo w takich nie podaje się piłki pod siatką tylko cofa do tych dzieci które podają piłki. Co do kopania piłki w przerwach to dla mnie to niedopuszczalne i bezcelowe. To dłonie i ramiona mają być rozgrzane przede wszystkim.
A tu obrona Magdy Stysiak, mogłaby nie jednego piłkarza zawstydzic 😉
https://www.polsatsport.pl/film/niesamo ... e_6908287/
Naprawdę powinnam tłumaczyć co na jakich meczach? Chcesz mi coś udowodnić? Ja skończyłam tylko szkołę sportową o profilu siatkarskim, przegadywać się ani coś udowadniać nie muszę. :)

Udanego weekendu, ja stąd spadam.
Lubię kiedy kobieta...
acbc
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 729
Rejestracja: 11 sty 2013, o 19:10

Re: Siatkówka :)

Post autor: acbc » 17 sty 2020, o 23:48

Hymm przybralas dziwna formę ataku. Odbierasz wszystko na opak i coś sobie dopowiadasz. Po co ta złość? Nie temu to miało służyć. Poprostu mam wrażenie, że rozmawiamy o imprezach różnej rangi stąd moje pytanie, a nie próba udowodnienia, że się w czymś myślisz. Więcej spokoju.
123DreamBig
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 72
Rejestracja: 10 sie 2021, o 21:26

Re: Siatkówka :)

Post autor: 123DreamBig » 11 sie 2021, o 14:27

Hej, czy orientujecie się czy są szanse na dostanie biletów na zbliżające się mistrzostwa Europy? Jak w ogóle z kibicami, coś wiecie?
Awatar użytkownika
osiol
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2193
Rejestracja: 17 sty 2006, o 00:00
Lokalizacja: znów gdzieś tam ;)

Re: Siatkówka :)

Post autor: osiol » 11 sie 2021, o 17:55

123DreamBig
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 72
Rejestracja: 10 sie 2021, o 21:26

Re: Siatkówka :)

Post autor: 123DreamBig » 11 sie 2021, o 21:26

osiol pisze:
11 sie 2021, o 17:55
Ruszyła sprzedaż biletów: https://www.facebook.com/PolskaSiatkowk ... 1212257263
Dzięki :lol: :lol: Zaraz obczaję co i jak :)
Awatar użytkownika
nataliagk
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 519
Rejestracja: 25 paź 2019, o 20:01

Re: Siatkówka :)

Post autor: nataliagk » 18 sie 2021, o 20:41

123DreamBig
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 72
Rejestracja: 10 sie 2021, o 21:26

Re: Siatkówka :)

Post autor: 123DreamBig » 18 sie 2021, o 22:35

Wybierasz się? ale mi sie marzy obejrzeć w końcu coś po długiej przerwie na żywo
Awatar użytkownika
nataliagk
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 519
Rejestracja: 25 paź 2019, o 20:01

Re: Siatkówka :)

Post autor: nataliagk » 19 sie 2021, o 20:52

123DreamBig pisze:
18 sie 2021, o 22:35
Wybierasz się? ale mi sie marzy obejrzeć w końcu coś po długiej przerwie na żywo
Finały będą rozgrywane w sobotę 18.09, więc będzie można na spokojnie obejrzeć mecz z trybun :D Też brakuje mi tej fajnej atmosfery kibicowania z trybun
123DreamBig
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 72
Rejestracja: 10 sie 2021, o 21:26

Re: Siatkówka :)

Post autor: 123DreamBig » 19 sie 2021, o 22:56

nataliagk pisze:
19 sie 2021, o 20:52
123DreamBig pisze:
18 sie 2021, o 22:35
Wybierasz się? ale mi sie marzy obejrzeć w końcu coś po długiej przerwie na żywo
Finały będą rozgrywane w sobotę 18.09, więc będzie można na spokojnie obejrzeć mecz z trybun :D Też brakuje mi tej fajnej atmosfery kibicowania z trybun
Do 18.09. różnie może byc z publicznością na tego typu wydarzeniach :? Orientowałaś się co do biletów? dobrze że chociaż ME kobiet można pooglądać. nie na trybunach ale emocje są :D
ODPOWIEDZ