Pies- czy to dobry pomysł?

Aktywnie, na sportowo, pasje, hobby, podróże, adrenalina... ciągle w szlafrokach jednak z ręką na pulsie
Nastka24

Re: Pies- czy to dobry pomysł?

Post autor: Nastka24 » 2 lut 2016, o 17:46

Ja też zamierzam własnie kupić psa tylko sie zastanawiała czy przy małm dziecku to jest dobry pomysl :P
Balley

Post autor: Balley » 4 kwie 2016, o 11:11

Polecam Labradora - pies bardzo rodzinny, idealny dla dzieci :) U mnie w rodzinie się sprawdził, a dzieci mojego Izziego kochają, i ze wzajemnością :)
Awatar użytkownika
Sucharek
początkująca foremka
początkująca foremka

Post autor: Sucharek » 10 kwie 2016, o 08:45

Nastka24 pisze:Ja też zamierzam własnie kupić psa tylko sie zastanawiała czy przy małm dziecku to jest dobry pomysl :P
chcesz kupić a nie pomyślałaś o przygarnięciu jakiegoś kundelka - to naprawdę wdzięczne pieski. Fakt fakt z rodowodem może nie jest im po drodze ale poza tym nic innego im nie brakuje. A małe dziecko nie powinno w niczym przeszkadzać tym bardziej jak weźmiesz szczeniaczka to będzie wiedział, że dziecko było przed nim i nie będzie zazdrosny a śmiem twierdzić, że będą nierozłącznymi kompanami zabaw
KamKamila

Post autor: KamKamila » 13 lip 2021, o 10:03

Pies to będzie Twój obowiązek, dzieciaki są jeszce za małe żeby świadomie podjąć taką decyzję. Ale zwierzak w domu to zawsze plus :0
WikiiVici
początkująca foremka
początkująca foremka

Post autor: WikiiVici » 27 sie 2021, o 11:41

moim zdaniem świetny pomysł, ale trzeba pamiętać, że pies to również obowiążki ;) i ogromna odpowiedzialność
Wodniaxer
początkująca foremka
początkująca foremka

Post autor: Wodniaxer » 13 sty 2022, o 02:42

Jakos nie spotkałam nieszczesliwych psow, a skoro nie raz to zly pomysl to statystycznie powinnam znac takie smutne psy. Wienc uwazam ze pies to bardzo dobry pomysł, chociaż przyznam się, ze ja preferuję koty - są takie tajemnicze!
Awatar użytkownika
gimmeeverything
super forma
super forma

Post autor: gimmeeverything » 13 sty 2022, o 22:19

Wodniaxer pisze:
13 sty 2022, o 02:42
Jakos nie spotkałam nieszczesliwych psow, a skoro nie raz to zly pomysl to statystycznie powinnam znac takie smutne psy.
:evil:

to może odwiedź schronisko, pseudo-hodowlę, albo choćby pierwszą lepszą wieś.
gwarantuję, że zyskasz tam w ch*j smutnych znajomości, które Ci wystarczą do końca życia -

chyba, że nie umiesz patrzeć, albo widzisz to, co chcesz.
...i nawet jak upadnę, to wstanę - a wtedy TY masz przejebane :twisted:
AnnaArendt
uzależniona foremka
uzależniona foremka

Post autor: AnnaArendt » 15 sty 2022, o 00:39

Nie dalej jak wczoraj rozmawiałam z przyjaciółka, która zajmuje się hodowla psów i koni, o tym ile rasowych zwierząt za chwilę wyladuje w schronie.

Ludzie pokupowali psy, naprawdę piękne, rasowe psy, na fali "pandemii", dużo też adoptowało psy że schronów.

Tylko ze są to osoby które mają znikoma wiedzę o tym ile tak naprawdę kosztuje utrzymanie psa. Jeszcze zarcie to mały pikuś, wakacje, hotele to nic... Ale psy się starzeją, chorują a wet kosztuje krocie.

Psy po dwóch latach z właścicielami, zwłaszcza szczeniary kupowane trochę ponad rok temu, nie mają umiejętności samodzielnego zostawania w domu. To duży problem, generuje Psie choroby emocjonalne i mnóstwo zniszczeń. Psy szczekają, wyją, gryza i niszczą rzeczy. W Polsce nie ma tradycji kennelowania psów w domach (klatka to zło wcielone) oraz pracy z behawami - coraz więcej będzie smutnych psów, psów oddawanych, prób uśpienia zdrowych lub lekko chorych psów.

Tylko czekać...
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma

Post autor: ImaSumak » 15 sty 2022, o 02:19

W Anglii w czasie zamkniecia ludzi, a bylo to nieporownywalne z tym, co sie w Pl działo, ludzie też brali zwierzęta ze "schronisk". Zrobiły się zapisy na zwierzaki. Kosmos! Generalnie jest tu dużo większa świadomość ludzi i odpowiedzialność społeczna. Psy do schronów nie wracały, ale były zupełnie niezsocjalizowane, bo ludzie nawet gdyby chcieli, to nie mieli jak tego robić. U nas na dzielni najbardziej "ulicowo" odbiło się to na kotach. Nazywamy je "kotami covidowymi". Ludzie nabrali kotów do domów, a potem jak wrócili do pracy, to te koty na okres pracy wypuszczali na zewnątrz. Nagle sie zrobiło tak, że 4 przychodzily do naszego ogrodu sie załatwiać, nie wiadomo skąd. Walczyłyśmy z nimi długo. Bylam już tak zdesperowana, że zastanawialam się czy nie wyłapać i oddać towarzystwu opieki, bo sorry, ale Ci właściciele kompletnie o nie nie dbali. A tych kotów wszędzie zrobiło się pełno.

Co do Polski, i braku nieszczęśliwych psów :roll: przypomniał mi sie wpis pewnej foremki w petycjach, która w odpowiedzi na mój apel, by podpisywać petycję w sprawie psów na łańcuchach napisała, że jestem antypolska, bo ona nigdzie nie widziała w Polsce, żeby psy były na łańcuchach. :shock: :lol:
Sprawdziłam ten wątek przed chwilą, bo chciałam wrzucić cytat, ale jej wpisu już nie ma. Ktoś posprzątał.

Tak że tak, brak kontaktu z rzeczywistoscią w kwestii sytuacji zwierząt w Polsce nadal ma się świetnie.
Lubię kiedy kobieta...
ODPOWIEDZ