Rolki

Aktywnie, na sportowo, pasje, hobby, podróże, adrenalina... ciągle w szlafrokach jednak z ręką na pulsie
laguuna
Posty: 4
Rejestracja: 27 sty 2014, o 13:23

Re: Rolki

Post autor: laguuna » 27 sty 2014, o 13:34

Ja nauczyłam się jeździć na rolkach w zeszłym roku i bardzo to lubię :)
Basia1987
Posty: 3
Rejestracja: 18 kwie 2014, o 14:54

Re: Rolki

Post autor: Basia1987 » 18 kwie 2014, o 15:07

ja jestem z rzeszowa i tez bardzo ciezko jest mi znalexc partnerke do wypadu na rolki, a nikt z moich znajomych nie jexdzi juz, bo sa zapracowani i nie maja na to czasu;( czasami przegladam fora sportowe , facebooka albo portal na-kawe.net i udaje mi sie kogos znalexc na wypad :D
wielokropek pisze:Widzę że WrocLove nie rolkuje :c
A szkoda! Jeździć na rolkach bardziej regularnie zaczęłam w 1 gim, jeszcze pamiętam rozwalone kolana i łapy (ah, przejazdy przez tory kolejowe...), nie mówiąc już o pierwszych próbach w jakimś pseudoskateparku, gdzie koleś na beemiksie przetrącił mi biodro :shock:
Od tamtej pory na rolkach śmigam co sezon, razem z koleżanką, którą można wyciągnąć z domu tylko na spacer, rower albo właśnie rolki :serce: Zdarzało się jeżdżenie w deszczu albo o wschodzie słońca... Eh, gimnazjalna młodość :P teraz bardziej stonowanie, ale co najmniej 2 razy w tygodniu a rolkach jeżdżę.
Oczywiście hamulec dawno odmontowany :twisted: Mam już 4 parę rolek w życiu, reszta się... zniszczyła. "Sama" :podbite oczko:
HankaMk
Posty: 6
Rejestracja: 23 kwie 2014, o 14:24

Re: Rolki

Post autor: HankaMk » 23 kwie 2014, o 14:29

Dla mnie też rolki i rower oraz gotowanie..Uwielbiam
Kateklich
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 13
Rejestracja: 8 maja 2014, o 11:24

Re: Rolki

Post autor: Kateklich » 9 maja 2014, o 11:06

Hmmm ostatni raz jeździłam na rolkach 15 lat temu :) Czy bardzo różni się to od jazdy na łyżwach? :)
varicella
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 77
Rejestracja: 10 lut 2012, o 15:59

Re: Rolki

Post autor: varicella » 14 maja 2014, o 19:19

Wpadłam na mały hejcik. :-) Nie lubię rolkarzy bo machają kończynami, jeżdżąc środkiem ścieżki rowerowej i ciężko ich wyminąć. Dziękuję, pozdrawiam, rowerzystka. ;-)
marylka55
Posty: 6
Rejestracja: 26 sie 2014, o 10:43

Re: Rolki

Post autor: marylka55 » 26 sie 2014, o 10:58

Uwielbiam rolki :) Jeżdżę już od dobrych paru lat. W zimie zamieniam rolki na łyżwy. Super sprawa dla osób co chcą wyrzeźbić sobie nogi oraz pośladki :cool:
Eleonore
Posty: 1
Rejestracja: 11 paź 2014, o 21:05

Re: Rolki

Post autor: Eleonore » 11 paź 2014, o 21:27

Jazdę na rolkach pokochałam 4 lata temu i korzystam z każdej okazji, by trochę pośmigać.
Mieszkam na Śląsku, więc najczęściej wybieram się w 4 ulubione miejsca:
Pogoria IV w Dąbrowie Górniczej
Dolina Trzech Stawów w Katowicach
Park Chorzowski
Park w Świerklańcu
pegasis
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 13
Rejestracja: 4 sie 2014, o 00:45

Re: Rolki

Post autor: pegasis » 13 paź 2014, o 22:23

Kocham z moją ukochaną jeździć na rolkach *.*
mskaa
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 130
Rejestracja: 2 gru 2014, o 23:02

Re: Rolki

Post autor: mskaa » 12 gru 2014, o 00:36

Achachach, kocham rolki i łyżwy. Ogólnie wszystkie Nightskatingi moje w tym roku. Nawet te w zimnie, ciemnie i deszczu :) A sezon łyżwowy rozpoczęty w tę niedzielę (niestety na lodowiskach na Narodowym się zawiodłam strasznie - pozostają niezawodne Stegny).
mmaddogg
Posty: 3
Rejestracja: 4 mar 2015, o 10:15

Re: Rolki

Post autor: mmaddogg » 4 mar 2015, o 12:34

Ja bardzo lubię jeżdzić na rolkach. Nie mogę sie doczekać, aż zrobi sie ciepło.
katewagrocka
Posty: 1
Rejestracja: 5 mar 2015, o 16:13

Re: Rolki

Post autor: katewagrocka » 5 mar 2015, o 16:22

Rolki, rolki ! :serce: :serce: cudowna sprawa, kiedyś strasznie się bałam a teraz? jak tylko przychodzi ciepło nie zdejmuje ich z nóg :) poza tym bardzo ładnie nam rzeźbią sylwetke! :) Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
dalidaa
super forma
super forma
Posty: 1757
Rejestracja: 20 lis 2014, o 12:36

Re: Rolki

Post autor: dalidaa » 5 mar 2015, o 18:06

Otóż kupiłam, założyłam, przeraziłam się, zdjęłam.
Kupiłam ochraniacze na wszelkie możliwe częsci ciała i postaram się spróbować od nowa.
Ale nauka jazdy na rolkach jak się nie ma 6 lat nie jest taka łatwa... boję sie jak cholera...
"On saura que les enfants sont les gardiens de l’âme
Et qu’il y a des reines autant qu’il y a de femmes"
mskaa
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 130
Rejestracja: 2 gru 2014, o 23:02

Re: Rolki

Post autor: mskaa » 7 mar 2015, o 01:07

Dalidaa a jeździsz na łyżwach? To prawie to samo tylko bez lodu ;)
A jeśli się boisz to popróbuj z drugą osobą (może być na butach) dla asekuracji, gdy Ty się dzielnie będziesz turlać do przodu :D
Awatar użytkownika
dalidaa
super forma
super forma
Posty: 1757
Rejestracja: 20 lis 2014, o 12:36

Re: Rolki

Post autor: dalidaa » 7 mar 2015, o 11:42

Byłam dwa razy na łyżwach... jakoś sunęłam, zaliczyłam ze dwie gleby...
Na rolkach idę, jakoś się turlam do przodu, wypatentowałam jazdę z kijkami do nordic walking, żeby się samej asekurować, ale jak tylko było ciut z górki (czytaj nierówny chodnik u mnie na ogrodzie :D ) od razu wpadłam w panikę i myslałam, że się zabiję ... :P
"On saura que les enfants sont les gardiens de l’âme
Et qu’il y a des reines autant qu’il y a de femmes"
Awatar użytkownika
Nerilka
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 36
Rejestracja: 24 lut 2014, o 20:21
Lokalizacja: Wrocław

Re: Rolki

Post autor: Nerilka » 7 mar 2015, o 15:52

Dalidaa, rozumiem cię bardzo dobrze. Dla mnie też nauka jazdy na rolkach jest trudna. Do mojej "jazdy" określenie turlanie się zdecydowanie pasuje. :)

Na łyżwach jeżdżę już od wielu lat. Nie żebym jakieś piruety czy inne figury umiała, ale poruszam się swobodnie, zakręcam itp. Niestety w moim odczuciu jazda na rolkach jest zupełnie inna.

Do tego jedną z najważniejszych spraw jest dla mnie znalezienie bezpiecznego miejsca do jazdy. Na lodowisku jestem w kontrolowanych warunkach, wiem że lód jest w miarę gładki, że nie natrafię nagle na żadne niespodziewane gałęzie, liście, nieoczekiwane nierówności terenu, zjazdy z górki itp.
A jak się chcę zatrzymać to zawsze mogę się złapać bandy. Na rolkach niestety tego nie ma.

Tu w Szczecinie są warsztaty rolkowe i teraz odbywają się w jakiejś hali, więc w bardziej kontrolowanych warunkach. Może jest jeszcze dla mnie szansa ;)
W dzieciństwie jeździłam na wrotkach, jakieś 1,5 roku temu byłam na wrotkowisku w Gdańsku i bardzo dobrze mi się jeździło, pomimo jakiś 20 lat przerwy. Sądzę, że to przede wszystkim stres z jazdy po otwartej i nieprzewidywalnej powierzchni przeszkadza mi w jeździe na rolkach.
Awatar użytkownika
dalidaa
super forma
super forma
Posty: 1757
Rejestracja: 20 lis 2014, o 12:36

Re: Rolki

Post autor: dalidaa » 7 mar 2015, o 22:44

Ciekawa jestem czy nam się uda :d ja w każdym razie nie zamierzam się poddawać, wyzdrowieję (zapalenie zatok), wypogodzi się na dworze i wybieram się na taką zamkniętą ulicę niedaleko mojego domu... sąsiedzi będą pewnie płakać ze śmiechu, trudno. Ale asfalt jest tam w miarę gładki i równy i nie jest z górki, więc może się nie zabiję :D

Trzymam za Ciebie kciuki!
"On saura que les enfants sont les gardiens de l’âme
Et qu’il y a des reines autant qu’il y a de femmes"
govegan
Posty: 3
Rejestracja: 8 kwie 2015, o 18:34

Re: Rolki

Post autor: govegan » 8 kwie 2015, o 18:40

ja na rolkach śmigam zdecydowanie chętniej niż na łyżwach. zwykle biorę psa, podobnie jak do biegania i jeździmy wieczorami do upadłego :) a jak się przyjemnie później śpi....
Awatar użytkownika
WA27
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 151
Rejestracja: 17 sty 2015, o 13:22

Re: Rolki

Post autor: WA27 » 16 kwie 2015, o 09:24

Kocham rolki, przypominają mi dzieciństwo:) Jak miałam osiem lat i dostałam super rolki od chrzestnego,
byłam w siodmym niebie, mama nie.:D Mnóstwo upadkow zaliczyłam, ale bylo warto:)
nauczyłam później jeździć moje koleżanki z klasy i robiliśmy sobie wycieczki rolkowe:D
Gdy moja siostra podrosla to też ja nauczyłam, dziś jeździ lepiej ode mnie:)
Nauczyłam jeździć też moją Ukochaną (hmmm sporo tych osób :D ).
Rolki to kompletnie nie jej bajka, a jednak można sie nauczyć. ..wiecie, wydaje mi sie, ze na początku najlepiej wybrać miejsce gdzie nie ma za bardzo ludzi, abyście miały ciszę i spokój. Miejsce z plaska powierzchnia, koniecznie musi być ktoś kto trzyma za ręce, ale nie obok tylko przed Wami (szybciej nauczycie sie).
ale mini instrukcja.:)

No nic...dla mnie jazda na rolkach jest bardzo odprezajaca i czuję sie wtedy wolna:)
Papier wszystko przyjmie.
patryyycja
Posty: 9
Rejestracja: 2 gru 2015, o 21:33

Re: Rolki

Post autor: patryyycja » 15 gru 2015, o 20:06

Ja uwielbiam jezdzic na rolkach. Ostatnio nawet nabyłam sobie nowe bo z racji zimy nieco potaniały. Jezdze rekreacyjnie aby wzmocnić sobie troche miesnie. Relaksuje mnie to i napawa nową, pozytywną energią i wcale nie jest trudne jak to mi się kiedyś wydawało :)
Awatar użytkownika
MSigma
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 330
Rejestracja: 9 paź 2013, o 23:27

Re: Rolki

Post autor: MSigma » 6 kwie 2016, o 00:04

Ja kupiłam rolki w zeszłym roku, przez internet :roll: tak wiem, mój błąd :/, jakoś nie mogłyśmy się z moją M wybrać do sklepu, a bardzo chciałam żebyśmy zaczęły jeździć więc wybrałam jakieś odpowiednie na naszą kieszeń. Przed końcem lata zdążyłyśmy "pojeździć" kilka razy i raczej nam nie szło w tym roku jak tylko je założyłam od razu wiedziałam co jest nie tak, one są regulowane, że niby kilka rozmiarów i przez to są za szerokie, więc będziemy musiały pomyśleć o nowych niestety :/
mskaa
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 130
Rejestracja: 2 gru 2014, o 23:02

Re: Rolki

Post autor: mskaa » 14 kwie 2016, o 00:37

MSigma pisze:Ja kupiłam rolki w zeszłym roku, przez internet :roll: tak wiem, mój błąd :/, jakoś nie mogłyśmy się z moją M wybrać do sklepu, a bardzo chciałam żebyśmy zaczęły jeździć więc wybrałam jakieś odpowiednie na naszą kieszeń. Przed końcem lata zdążyłyśmy "pojeździć" kilka razy i raczej nam nie szło w tym roku jak tylko je założyłam od razu wiedziałam co jest nie tak, one są regulowane, że niby kilka rozmiarów i przez to są za szerokie, więc będziemy musiały pomyśleć o nowych niestety :/
Jak chcecie sobie dobre rolki kupić to chyba najpierw najlepiej poprzymierzać parę modeli, zobaczyć co na nodze najlepiej leży - a potem można i przez sieć kupować. Np. na Fb jest grupa "wrotkarski targ" tam sporo osób po sezonie sprzedaje prawie nowe rolki i można coś niezłego wyhaczyć. Rolki regulowane to najgorsze zło i o ile ma się + 13 lat i stopa już nie rośnie to w ogóle nie ma sensu tego szajsu kupować.
alicja2255
Posty: 7
Rejestracja: 18 lis 2015, o 08:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rolki

Post autor: alicja2255 » 19 kwie 2016, o 11:47

Uwielbiam rolki :)
Ostatnio zmieniony 19 kwie 2016, o 13:55 przez Wiosennagwiazda, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: link.
hardgirl123
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 26
Rejestracja: 12 maja 2010, o 18:31

Re: Rolki

Post autor: hardgirl123 » 20 kwie 2016, o 19:22

a ja po latach wracam powoli do roleczek :)
yourlittlepony
Posty: 8
Rejestracja: 9 sty 2015, o 20:25

Re: Rolki

Post autor: yourlittlepony » 28 kwie 2016, o 15:04

osobiście jestem zakochana we freestyle slalomie ;)
zuzanna10089
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 169
Rejestracja: 13 kwie 2016, o 19:44

Re: Rolki

Post autor: zuzanna10089 » 29 kwie 2016, o 11:17

ja probowalam 16 lat temu. Nie wyszlo.
milan4ever
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 175
Rejestracja: 4 gru 2015, o 20:52

Re: Rolki

Post autor: milan4ever » 3 maja 2016, o 19:23

Dziewczyny, gdzie w Warszawie jest najlepsza nawierzchnia do jazdy na rolkach?
mskaa
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 130
Rejestracja: 2 gru 2014, o 23:02

Re: Rolki

Post autor: mskaa » 3 maja 2016, o 21:54

milan4ever pisze:Dziewczyny, gdzie w Warszawie jest najlepsza nawierzchnia do jazdy na rolkach?
Zależy co chcesz robić, gdzie Ci najbliżej i jak dobrze umiesz jeździć ;)
Jak masz ochotę jeździć kółeczka jak koń w kieracie to dookoła stadionu Ci się spodoba (a tak serio to dobrze można tam sobie szybką jazdę i freestyle slalom potrenować).
Poza tym jak bliżej centrum to Pola Mokotowskie, Szczęśliwice, bulwary nad Wisłą (ze szczególnym uwzględnieniem ścieżek rowerowych, he he :twisted: ).
Na południu do freeride'u polecam Stegny, Dolinkę i prawie cały Ursynów (niestety w ostatnim czasie zastępują asfalcik tą okropną kostką ale śmignąć da się).

Ogólnie da się pojeździć wszędzie, niezależnie od dzielnicy. Musisz tylko wypatrywać asfaltu (najczęściej występuje niestety na ścieżkach rowerowych) i gładkich dużych płyt chodnikowych lub równo ułożonej kostki bez szczelin.
milan4ever
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 175
Rejestracja: 4 gru 2015, o 20:52

Re: Rolki

Post autor: milan4ever » 4 maja 2016, o 20:19

mskaa pisze:
milan4ever pisze:Dziewczyny, gdzie w Warszawie jest najlepsza nawierzchnia do jazdy na rolkach?
Zależy co chcesz robić, gdzie Ci najbliżej i jak dobrze umiesz jeździć ;)
Jak masz ochotę jeździć kółeczka jak koń w kieracie to dookoła stadionu Ci się spodoba (a tak serio to dobrze można tam sobie szybką jazdę i freestyle slalom potrenować).
Poza tym jak bliżej centrum to Pola Mokotowskie, Szczęśliwice, bulwary nad Wisłą (ze szczególnym uwzględnieniem ścieżek rowerowych, he he :twisted: ).
Na południu do freeride'u polecam Stegny, Dolinkę i prawie cały Ursynów (niestety w ostatnim czasie zastępują asfalcik tą okropną kostką ale śmignąć da się).

Ogólnie da się pojeździć wszędzie, niezależnie od dzielnicy. Musisz tylko wypatrywać asfaltu (najczęściej występuje niestety na ścieżkach rowerowych) i gładkich dużych płyt chodnikowych lub równo ułożonej kostki bez szczelin.
Dzięki za odpowiedź. Jeździć umiem, ale właśnie do szewskiej pasji doprowadza mnie ta kostka na Ursynowie...Po ścieżkach rowerowych de facto na rolkach nie wolno jeździć i można za to dostać mandat :? Wokół Narodowego jeszcze nie jeździłam, ale dla równej nawierzchni mogę się na drugą stronę Wisły pofatygować, choćbym i miała jeździć w kółko :)
Paix
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 12
Rejestracja: 26 cze 2016, o 10:35

Re: Rolki

Post autor: Paix » 28 cze 2016, o 00:23

Ja już od paru lat się zbieram do nauki jazdy, rolki na mnie od paru lat czekają, a ja ani motywacji, ani nic :D
mauritius
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 67
Rejestracja: 30 maja 2016, o 20:10

Re: Rolki

Post autor: mauritius » 4 wrz 2016, o 15:59

A jeździ ktoś w trójmieście?
bo nie znalazłam fajnej trasy, oprócz sopot-jelitkowo, tak jeżdżę koło domu w kółko.
so ladies...watch out
ODPOWIEDZ