Aerobiczna 6 weidera

Aktywnie, na sportowo, pasje, hobby, podróże, adrenalina... ciągle w szlafrokach jednak z ręką na pulsie
buds16
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 10
Rejestracja: 16 lis 2011, o 09:00

Re: Aerobiczna 6 weidera

Post autor: buds16 » 22 lis 2011, o 13:08

ciężko w tym wytrwać , ale da się. parę lat temu prawie ukończyłam szóstkę, niestety wyrostek robaczkowy nie pozwolił mi już do ćwiczeń wrócić, a później to już zabrakło też czasu. może kiedyś jeszcze spróbuję, bo efekty naprawdę widać
alchemist
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 11
Rejestracja: 17 lut 2012, o 15:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Aerobiczna 6 weidera

Post autor: alchemist » 27 lut 2012, o 16:22

Też się pewnie jeszcze raz kiedyś podejmę, bo raz spróbowałam i nie zauważyłam powalających efektów. No ale możliwe, że po prostu źle wykonywałam ćwiczenia, choć niemalże znałam na pamięć opisy każdego ruchu :)





_________________________________________________________________________________________________________
...hitting the Magic: The Gathering - Tactics...
Awatar użytkownika
Serpentine
Posty: 8
Rejestracja: 7 sty 2010, o 14:30
Lokalizacja: United Kingdom

Re: Aerobiczna 6 weidera

Post autor: Serpentine » 7 mar 2012, o 19:15

Veider to trochę jak taka dieta oparta tylko na jedzeniu szpinaku. Nudne, męczące i wyniszczające. Pamiętam, że swego czasu to był hit akademików. Meble się przestawiało, żeby tylko móc veiderować. Niestety, powiem tak: ćwiczenia są nudne, to jedno, ale co ważniejsze, na dłuższą metę wyjątkowo szkodliwe i niebezpieczne. Bardzo obciążają mięśnie karku (permanentny ból szyi), kręgosłup i serce. Uważam, że zdrowiej jest połączyć ćwiczenie brzuszków z jakąś aktywnością odciążającą kręgosłup, typu bieganie, bo ćwicząc tylko w ten sposób można sobie zrobić więcej krzywdy niż dobrego. Chyba, że jesteś wysportowana i zależy ci na tym, żeby wyrzeźbić sobie kaloryfer na brzuchu. Jako ćwiczenia typowo odchudzające - odradzam.
Pozdrawiam.
lelija
Posty: 2
Rejestracja: 27 lut 2012, o 19:06

Re: Aerobiczna 6 weidera

Post autor: lelija » 11 mar 2012, o 19:16

Efekt jest widoczny, szybko chudłam i byłam bardzo zadowolona z mojego brzucha, ale strasznie męczące dla pleców;dla równowagi robiłam ćwiczenia wzmacniające plecy:)
Smuf
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 65
Rejestracja: 17 paź 2008, o 02:00

Re: Aerobiczna 6 weidera

Post autor: Smuf » 11 mar 2012, o 20:38

lelija pisze:Efekt jest widoczny, szybko chudłam i byłam bardzo zadowolona z mojego brzucha, ale strasznie męczące dla pleców;dla równowagi robiłam ćwiczenia wzmacniające plecy:)
Np jakie, leija? Mięśnie grzbietu wyrabia się poprzez ćwiczenie brzucha właśnie.
Awatar użytkownika
kaska86
Posty: 8
Rejestracja: 11 mar 2012, o 15:44

Re: Aerobiczna 6 weidera

Post autor: kaska86 » 12 mar 2012, o 20:13

Mięśnie grzbietu wyrabia się poprzez odpowiednio dobrane ćwiczenia a nie od brzuszków. Trening mięśni brzucha lekko nadwyręża kręgosłup co powoduje na następny dzień ból. jeśli robi się brzuszki w domu warto pod pupę położyć np.koc dzięki czemu nie nadwyrężymy się kości ogonowej:)trochę się na tym znam jestem instruktorką fitness. :)
w poniższym linku są przykładowe ćwiczenia mięśni grzbietu i nie tylko:)
http://www.kcm.pl/wydawnictwa/informacj ... eoporozie/
Pantirka
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 24
Rejestracja: 5 maja 2012, o 21:33

Re: Aerobiczna 6 weidera

Post autor: Pantirka » 5 maja 2012, o 22:53

Zrobiłam ja całą około 5 lat temu. Hmmmmm było ciężko, ale motywowałam się tym, że szkoda by było przerwać po x czasie. Udało mi się zrobić ją za pierwszym razem. Efekty były, ale nie jakieś spektakularne. Schudłam na całym ciele, mięśnie brzucha były zarysowane, ale daleko im do Kaloryfera :o Ćwiczenia bardzo nadwerężyły mi kręgosłup, pojawiły się bóle które trwają do dziś. Już drugi raz nie podjęłabym się tego wyczynu. Myślę, że kaloryfer ma szanse pojawić się dopiero za 2 razem, może 3. Tak miał mój kolega. :slonko:
zosia375
Posty: 2
Rejestracja: 29 maja 2012, o 10:42

Re: Aerobiczna 6 weidera

Post autor: zosia375 » 29 maja 2012, o 11:27

najważniejsze pytanie to ile osób dotrwało do końca ?? wiele w połowie odpuszcza !
tooopmodel
Posty: 3
Rejestracja: 30 maja 2012, o 12:30

Re: Aerobiczna 6 weidera

Post autor: tooopmodel » 30 maja 2012, o 12:34

Mi sie udało dotrwać do 2 tygodnia :)
patrychha
Posty: 2
Rejestracja: 21 maja 2012, o 16:51

Re: Aerobiczna 6 weidera

Post autor: patrychha » 14 lip 2012, o 23:02

6 weidera ćwiczy tylko mięśnie proste brzucha, według mnie to dość poważny mankament tych ćwiczeń, po za tym ćwicząc 6 warto jednocześnie ćwiczyć mięśnie pleców żeby nie odczuwać przeciążenia. Po za tym kaloryfer nie pojawi się tylko dzięki samym ćwiczeniom, trzeba dołożyć także aeroby, a żeby uzyskać naprawdę dobre efekty także dietę.
Jak dla mnie 6 weidera jest zdecydowanie przereklamowana!
deee-deee
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 86
Rejestracja: 22 lip 2012, o 20:55

Re: Aerobiczna 6 weidera

Post autor: deee-deee » 23 lip 2012, o 00:01

zdecydowanie zgadzam się z przedmówczynią...
Po 15 latach zawodowego treningu mogę to stwierdzić zdecydowanie:
6 jest przereklamowana i zdecydowanie obciążająca kręgosłup- dwa odcinki: LS i szyjny

są lepsze ćwiczenia w wyizolowaniu.

btw. najlepiej wzmacniać mięśnie grzbietu pływając na plecach- nikt jeszcze nie wymyślił nic lepszego niż własne ciało w wodzie czyli w odciążeniu :)
Invictus
Posty: 5
Rejestracja: 19 sie 2012, o 22:21

Re: Aerobiczna 6 weidera

Post autor: Invictus » 19 sie 2012, o 22:46

W moim przypadku te ćwiczenia bardzo dużo dały. Fakt faktem kaloryfer wyrobiłam, ale za jaką cenę. Po jakimś czasie wróciłam do ćwiczeń dla samego utrzymania efektu. 3 razy w tygodniu powtarzałam 21 dzień. Przy drugim ćwiczeniu myślałam, że umrę z bólu kręgosłupa. Średnio polecam.
Awatar użytkownika
Endless
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 87
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 15:17

Re: Aerobiczna 6 weidera

Post autor: Endless » 1 wrz 2012, o 18:36

Ja szybko przestałam, bo mam dość " kościste" plecy i bez trudu można wymacać kręgosłup, więc robiąc 6 przy okazji zaaplikowałam sobie kilka siniaków na kręgosłupie xD
Awatar użytkownika
Logister
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 118
Rejestracja: 11 paź 2011, o 18:09

Re: Aerobiczna 6 weidera

Post autor: Logister » 3 wrz 2012, o 13:06

6Weidera faktycznie obciąża kręgosłup. Polecam natomiast moje ostatnie odkrycie -sixpackshortcuts.com
Tutaj kręgosłup ma się dobrze:)
Awatar użytkownika
forget_me_not99
Posty: 6
Rejestracja: 12 wrz 2012, o 20:48

Re: Aerobiczna 6 weidera

Post autor: forget_me_not99 » 14 wrz 2012, o 10:08

Kiedyś wytrwale ćwiczyłam i doszłam do 26 dnia. Nie był to jakiś wyczyn, ale chyba mam za słaby kręgosłup i musiałam zrezygnować. A może coś źle wykonywałam.. Sama już nie wiem. Na pewno trzeba być mega wytrwałym przy wykonywaniu tych ćwiczeń. Tak, więc życzę Wam tej wytrwałości :)
http://stylowi.pl Odkrywaj, wyraź się, kolekcjonuj na Stylowi.pl
sachmet33
Posty: 3
Rejestracja: 16 wrz 2012, o 20:38

Re: Aerobiczna 6 weidera

Post autor: sachmet33 » 30 wrz 2012, o 13:57

ja ćwiczę abs bo A6W mnie nużyło...
Awatar użytkownika
angel899
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 65
Rejestracja: 10 paź 2012, o 11:22

Re: Aerobiczna 6 weidera

Post autor: angel899 » 10 paź 2012, o 12:12

o, kiedyś robiłam. Może czas wrócić do tego :D
Kobieta jest cudem boskim, szczególnie jeśli ma diabła za skórą
Awatar użytkownika
newgirl
Posty: 3
Rejestracja: 4 lis 2012, o 14:58

Re: Aerobiczna 6 weidera

Post autor: newgirl » 4 lis 2012, o 15:01

Kiedyś robiłam kilka podejść do tego, niestety odpadałam po kilku dniach :(
Bo nie ma to jak geotechnika!
Awatar użytkownika
utoo
super forma
super forma
Posty: 1290
Rejestracja: 15 wrz 2012, o 16:34

Re: Aerobiczna 6 weidera

Post autor: utoo » 6 lis 2012, o 14:52

Też zaczynam, a żeby mieć motywację - wszem i wobec ogłaszam, iż efektami podzielę się z Wami publicznie na tym forum :wink:
Awatar użytkownika
utoo
super forma
super forma
Posty: 1290
Rejestracja: 15 wrz 2012, o 16:34

Re: Aerobiczna 6 weidera

Post autor: utoo » 9 lis 2012, o 17:01

Drogi koraliku - zanim coś, cokolwiek napiszesz proszę Cię - przejrzyj wątek, zapoznaj się z nim, przemyśl go i dopiero potem się ewentualnie udzielaj.
Moim celem nigdy nie było, nie jest ani, mam nadzieję, nigdy nie będzie żadna forma chamstwa.
Owy pokaz chamstwa zaprezentowałaś Ty poprzez swoją pierwsza wypowiedź, w dodatku było to nie dość, że bezczelne to jeszcze prostackie. Moja reakcja w porównaniu do Pańskiej była naprawdę wyższym poziomem kultury i nie miała na celu nikogo obrazić, a jedynie zasugerować, że udzielanie takich bezczelnych 'porad' jest po prostu chamstwem i brakiem podstawowych zasad wychowania.
Pragnę też dodać, iż ten wątek nie jest o odchudzaniu, a o 6 Weidera - proszę sobie to wygooglować, zapoznać się z tym i dopiero wtedy, gdy poczuje się Pani kompetentna do udzielania rad w związku z ćwiczeniami, które mają na celu modelować mięśnie brzucha, a nie utratę zbędnych kilogramów, udzielać wszelkich porad. Współczuję Pani, ze we wszelkich formach aktywności ruchowej widzi Pani jedynie potrzebę gubienia nadprogramowych kilogramów, a nie przyjemność rzeźbienia własnej sylwetki.
Chciałabym też zakomunikować, że nie jestem otyła i absolutnie nie mam kompleksów, a już na pewno nie mam ich w związku ze swoimi udami czy brzuchem i proszę nie atakować ludzi, ani nie posądzać ich o takie rzeczy nie widząc ich nigdy w życiu na oczy.
W dodatku nie rozumiem kwestii piwa, którą Pani poruszyła. Piwo nie ma nic załatwiać ale Pani chyba nic do tego , no chyba że coś mnie znowu ominęło i została Pani moderatorką tegoż forum.

Nie zamierzam kontynuować dalszej konwersacji z Panią, bo to zupełnie mija się z jakimkolwiek celem. Ponadto nie zamierzam dostarczać Pani rozrywki, ani wkurzać moderatorek.
Dziękuję i żegnam.
Awatar użytkownika
babette
super forma
super forma
Posty: 7356
Rejestracja: 25 paź 2005, o 00:00
Lokalizacja: Spod Grunwaldu

Re: Aerobiczna 6 weidera

Post autor: babette » 9 lis 2012, o 17:08

To o otyłości powtarza się w postach kierowanych do mnie.
Nie wiem skąd się wzięło, ale jak widać foremka koralik uważa nadmiar masy ciała za rzecz obraźliwą czy wręcz poniżającą i uważa, że komuś uwagą o tuszy można przy***ć. A reszcie towarzystwa wytyka brak kultury czy chamstwo.
Foremki z nadwagą lepiej niech o tym pamiętają w kontaktach z koralikiem.
Wpis pierwotny skonfiskowany.
Niezgodność z ACTA.
Awatar użytkownika
marlenamicha23
Posty: 3
Rejestracja: 11 lis 2012, o 18:17
Lokalizacja: Katowice

Re: Aerobiczna 6 weidera

Post autor: marlenamicha23 » 11 lis 2012, o 18:28

A czy osoba z problemami z kręgosłupem, może bez problemów ćwiczyć 6 weidera?
ja używam i polecam soczewki kolorowe
tiszka
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 13
Rejestracja: 4 lip 2012, o 21:15

Re: Aerobiczna 6 weidera

Post autor: tiszka » 12 lis 2012, o 01:08

Jeśli dobrze pamiętam to A6W to zestaw ćwiczeń, który został on przygotowany pod kątem sportowców, czyli osób bez żadnych zaburzeń ze strony układu ruchu. Mocno obciąża kręgosłup, zwłaszcza w odcinku lędźwiowym, dlatego nie jest raczej wskazany dla osób z problemami z kręgosłupem. Oczywiście nie należy generalizować, bo to zależy jakiego rodzaju są to problemu i w jakim stopniu zaawansowania. Takim wyznacznikiem czy ćwiczenia są dla Ciebie jest na pewno ból - jeśli boli oczywiście nie robić! Warto też trochę zmodyfikować te ćwiczenia jeśli chcemy zadbać o kręgosłup. To co jest najgorsze w tych ćwiczeniach to pozycja, w której mamy prostą nogę/i nisko nad podłogą. Dlatego warto wszystkie zaczynać z pozycji leżenia z ugiętymi nogami w kolanach (stopy na podłodze) i do tej pozycji powracać. Ćwiczenia 5 nie da się zmodyfikować w ten sposób, ale lepiej zrobić to wolniej (dłużej mm brzucha są w napięciu) niż skupiać się nad tym, żeby opuszczać nogę tuż nad podłogę. Ja zrezygnowałabym z ćwiczenia 5 i 6, a w zamian robiłabym ćwiczenia w podporze przodem na przedramionach (pozycja jak przy robieniu pompek, lecz łokcie i przedramiona leżą na podłodze) nawet w wersji lajtowej ze zgiętymi kolanami opartymi na podłodze. Bez komplikowania wystarczy utrzymywać tą pozycję przez jakiś czas, na początku np. 20 sek.
Awatar użytkownika
utoo
super forma
super forma
Posty: 1290
Rejestracja: 15 wrz 2012, o 16:34

Re: Aerobiczna 6 weidera

Post autor: utoo » 12 lis 2012, o 18:52

marlenamicha23 pisze:A czy osoba z problemami z kręgosłupem, może bez problemów ćwiczyć 6 weidera?
Pewnie zależy od rodzaju owych problemów, ale generalnie nie zaleca się, a wręcz są naprawdę silne przeciwwskazania, gdyż 6 Weidera bardzo obciąża kręgosłup, co na pewno pogorszy jego stan. Może warto spróbować podjąć jakiś lżejszy plan ćwiczeń? :wink:
rafaela
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 49
Rejestracja: 3 gru 2012, o 20:56

Re: Aerobiczna 6 weidera

Post autor: rafaela » 4 gru 2012, o 11:37

Moja kuzynka to stosowała i schudła 15 liko! Ale jadła tylko śniadanie i obiad... Straszna męczarnia ale efekt niesamowity
Nela98
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 58
Rejestracja: 15 maja 2014, o 19:35

Re: Aerobiczna 6 weidera

Post autor: Nela98 » 12 lip 2014, o 20:48

Ja obecnie ćwicze A6W trzynasty dzień.Efekty są,ale te ćwiczenia są nudne i tak postaram się wytrwać bo warto. :cool:
ODPOWIEDZ