Podróże

Aktywnie, na sportowo, pasje, hobby, podróże, adrenalina... ciągle w szlafrokach jednak z ręką na pulsie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
cherryoncake
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 74
Rejestracja: 25 paź 2011, o 15:13
Lokalizacja: Śląsk

Podróże

Post autor: cherryoncake » 29 sty 2012, o 13:23

Gdzie lubicie jeździć? Gdzie spędzacie wakacje? Znacie jakieś godne polecenia les-friendly miejsca w Polsce i zagranicą? :)
pagat
Posty: 1
Rejestracja: 8 lut 2012, o 20:24

Re: Podróże

Post autor: pagat » 8 lut 2012, o 20:33

Moim małym rajem na ziemi jest miejscowosc Ayvalik w Turcji Egejskiej, wracalabym tam najchetniej kazdego roku:)) my z moim narzeczonym bylismy tam w hotelu Billurcu i mysle ze dlatego mamy stamtad takie pozytywne wrazenia, bo hotel naprawde na wysokim poziomie, blisko plazy i w centrum kurortu no i dodatkowo w cenie, ktora nie powala z nog haha:)
Karola_Gl
Posty: 4
Rejestracja: 6 mar 2012, o 15:37

Re: Podróże

Post autor: Karola_Gl » 12 kwie 2012, o 13:29

A znacie może jakieś ciekawe miejsca, lub firmy organizujące obóz taneczny? Może być zagranica, lub polska - ważne aby firma była rzetelna, a miejsce atrakcyjne zarówno pod względem widokowym jak i pod względem mnogości atrakcji? Moja córka się uparła na taki wyjazd, nie chciałabym jej zawieść.
Kolonie młodzieżowe to niezapomniany czas, oraz wspomnienia przez cały rok.
Motorynka
Posty: 1
Rejestracja: 29 sie 2012, o 13:24

Re: Podróże

Post autor: Motorynka » 29 sie 2012, o 13:38

Ja polecam Kretę. Byłam w tym roku w lipcu. Skorzystałam zarówno z pięknej pogody , hotel bardzo mi się podobał, nie mam jako takich zdjęć a miejsca pobytu,Ogólnie bardzo gorąco polecam!
Schumi07
Posty: 4
Rejestracja: 9 gru 2011, o 22:04

Re: Podróże

Post autor: Schumi07 » 12 wrz 2012, o 23:20

Motorynko , a w jakim rejonie byłaś Ty na tej Krecie? Może się minełyśmy a może i nie ;]
Kiedyjestes
Posty: 2
Rejestracja: 18 sie 2012, o 12:01

Re: Podróże

Post autor: Kiedyjestes » 10 paź 2012, o 09:26

Mnie od zawsze interesowały kraje wschodu ;) Rosja, Chiny, Mongolia. Jednak z racji braku dużych funduszy pozostała nam Ukraina:D Tutaj możecie sobie trochę poczytać. Ogólnie bardzo ładny kraj z dużą ilością pięknych zabytków. W tym roku byliśmy na przykład na Krymie. Świetne kurorty, piaszczyste plaże, wiele atrakcji, pogoda udana. Lubimy też z mężem wybrać się co jakiś czas do Lwowa. Mamy sentyment do tego miasta. Jest bardzo klimatyczne, z dużą ilością pięknych zabytków, starych uliczek, cmentarzy.
Jeżeli chodzi o ceny to myślę, że każdy może sobie na taki wyjazd pozwolić. Na Ukrainie jest kilkakrotnie taniej niż u nas, nie mówiąc nawet o krajach zachodu...
Awatar użytkownika
angel899
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 65
Rejestracja: 10 paź 2012, o 11:22

Re: Podróże

Post autor: angel899 » 10 paź 2012, o 11:52

Ja uwielbiam jeździć w góry. Dwa lata temu byłam na Krymie i jak najbardziej polecam! Można i się powygrzewać na plaży i jest sporo do zwiedzenia :)
Kobieta jest cudem boskim, szczególnie jeśli ma diabła za skórą
rafaela
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 49
Rejestracja: 3 gru 2012, o 20:56

Re: Podróże

Post autor: rafaela » 4 gru 2012, o 11:40

Ja też kocham góry, ale dla odmiany pojechałabym do hiszpani:D
Akinomka
Posty: 6
Rejestracja: 16 sty 2013, o 13:19

Re: Podróże

Post autor: Akinomka » 20 sty 2013, o 16:11

W ubiegłym roku bylismy w Toskanii. Grzechem by było niepolecić. Zakochałam się.

Jednak z przyjaciółkami chcemy zrobić rowerowy trip po Polsce, na kilka dni. Tylko my we trzy i przygoda :) Polecacie jakieś miejsca na rower?
Akinomka
Posty: 6
Rejestracja: 16 sty 2013, o 13:19

Re: Podróże

Post autor: Akinomka » 20 sty 2013, o 16:16

Jak któraś z Was lubi zamki, to polecam Kotlinę Kłodzką. Połowa zamku jest w remoncie, jak byłam tam w ubiegłym roku to sporo było do roboty. Teraz już mają nową salę bankietową. Zamek ma swój urok, ale niestety nie ma spa. Chociaż właściciel mi mówił, że mają w planach zrobić podziemny basen ze szklanym dachem. Jednak finansów brak.
zurawina38
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 162
Rejestracja: 21 lis 2012, o 22:37
Lokalizacja: Dolny Śląsk/Wielkopolska

Re: Podróże

Post autor: zurawina38 » 20 sty 2013, o 22:47

O ile się nie mylę to w Kłodzku jest druga co do wielkości-po srebrnogórskiej-twierdza o charakterze stricte militarnym a nie zamek.No chyba że o czymś nie wiem-a jestem dolnoślązaczką z urodzenia.
przecinek__
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 17
Rejestracja: 29 lis 2012, o 22:54

Re: Podróże

Post autor: przecinek__ » 22 sty 2013, o 20:19

Kotlina Kłodzka kilka zamków ma. W samym Kłodzku jego brak ;) Twierdza jest, owszem. Nawet ucięłam tam sobie kiedyś drzemkę.

Znam takich, co szukali schroniska nie w tych górach, co trzeba ;) może podobnie z zamkiem.
zurawina38
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 162
Rejestracja: 21 lis 2012, o 22:37
Lokalizacja: Dolny Śląsk/Wielkopolska

Re: Podróże

Post autor: zurawina38 » 23 sty 2013, o 12:46

Uff,a już myślałam,że przeoczyłam jakiś zamek:).Jeśli o Kłodzko chodzi to owszem był tam kiedyś pałac rodu Hassnitzów.O żadnym zamku nie słyszałam-o twierdzy Barania Góra tak.
odbicie
super forma
super forma
Posty: 1364
Rejestracja: 29 cze 2010, o 15:13

Re: Podróże

Post autor: odbicie » 23 sty 2013, o 15:45

zurawina38 pisze:-twierdza o charakterze stricte militarnym
Każda twierdza była obiektem: wojskowym/związanym z wojskiem. Obiektem cywilnym/ogólnodostępnym mogła zostać po jej zniesieniu określonym dekretem. Jeśli rozumiemy twierdzę: jako twierdzę, szczególnie w odniesieniu do obiektów nowożytnych. Pomijając miasta, obszary określone na wyrost jako „twierdze” – wynik określonego podejścia w czasach kryzysu, np.: nadchodzą!, wtedy i z drewnianej chałupy „twierdzę” zrobić możemy. Kwestia, jakiego słowa chcemy użyć. I co na wyrost przezwać.
o twierdzy Barania Góra
Twierdza Barania Góra? Użyłaś jakiegoś skrótu myślowego, nazwy „miejscowych”? Bo nie znam. Czy chodziło ci o Owczą Górę – fort, powiązany z tym co głównie traktuje się jako twierdza w Kłodzku.

Zamek w Kłodzku: swego czasu był w miejscu, w którym znajduje się obecnie główny trzon twierdzy Kłodzkiej. To tak na marginesie.
Inne byłe twierdze Dolne Śląska: Nysa, Koźle, Głogów, Wrocław, czy już wymieniona Srebrna Góra
zurawina38
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 162
Rejestracja: 21 lis 2012, o 22:37
Lokalizacja: Dolny Śląsk/Wielkopolska

Re: Podróże

Post autor: zurawina38 » 23 sty 2013, o 21:03

Istnieją dwie nazwy twierdzy powiązanej z twierdzą kłodzką-Owczy Fort i Barania Góra-gdzieś kiedyś mi to wpadło w oko i zostało w pamięci.Gratuluję wiedzy o Kotlinie Kłodzkiej i samym mieście;)).Pozwolę sobie jeszcze tylko dodać,że twierdzą była również i Świdnica Śląska niedaleko Wrocławia-do bodaj końca XIX wieku posiadała mury oraz baszty z czasów średniowiecznych.To co prawda nie Kotlina Kłodzka ale bardzo ciekawe miasto-tak przy okazji-z tego miasta pochodziły dwie bardzo znane postaci historyczne i jedna mniej znana;))
m_ac
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 14
Rejestracja: 17 sty 2013, o 23:08

Re: Podróże

Post autor: m_ac » 24 sty 2013, o 15:42

Włochy, od kilku lat tylko one. Pewna pogoda, ładne miejsce, znajomi ;)
Wyspa sardynia, wynajmuje się pokoik i wio! Zwiedzania mnóstwo, cen owo da się przeżyć a ibarów, klubów czy streetowych imprez w sezonie masa.
adele8
Posty: 2
Rejestracja: 2 lut 2013, o 14:03

Re: Podróże

Post autor: adele8 » 2 lut 2013, o 14:42

Ja z czystym sercem polecam Maltę i Walencję, przepiękne miejsca, gdzie można wypocząć i się nie nudzić, również bardzo romantyczne
Awatar użytkownika
bad_boy
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 153
Rejestracja: 27 gru 2012, o 13:08

Re: Podróże

Post autor: bad_boy » 6 lut 2013, o 17:40

Ja również polecam Kretę :) I Majorkę! Byłam w tym roku, nie jest tak imprezowa jak Ibiza, natomiast polecam tylko okolice Callas de Mallorca, bo gdzie indziej przyjeżdża dużo Niemców i Francuzów i tylko chleją :/ Tam jest spokojniej. Nie jest drogo, piękna woda, słońce, słońce i drinki z palemką! :)
Chciałabym wyrazić swoją opinię, ale nie chce mi się jej bronić przez następne trzy godziny.
Awatar użytkownika
bad_boy
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 153
Rejestracja: 27 gru 2012, o 13:08

Re: Podróże

Post autor: bad_boy » 5 maja 2013, o 23:25

Ja byłam w lipcu, od razu jednak napiszę, że ja dobrze znoszę upał i go lubię, więc dla kogoś, kto woli cień polecam bardziej sierpień/wrzesień (chociaż we wrześniu może być sezon deszczowy, pojechałam we wrześniu na Majorkę, pierwsze dwa dni padało).
Chciałabym wyrazić swoją opinię, ale nie chce mi się jej bronić przez następne trzy godziny.
olgus
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 22
Rejestracja: 26 sty 2013, o 20:14

Re: Podróże

Post autor: olgus » 10 maja 2013, o 21:35

Kto chętny na wyjazd 31,1 maj do Ostravy ?wyruszamy z Katowic potrzebujemy tylko jeszcze jedna osobę z autem bo może braknąc nam miejsca ;) wiecej na priv
basiamal
Posty: 2
Rejestracja: 20 maja 2013, o 13:43

Re: Podróże

Post autor: basiamal » 20 maja 2013, o 13:53

Hej,
Dziewczyny, a słyszalyscie może o biurze Outvoyager? Jest całkiem nowe ze wszystkich dostępnych biur podróży LGBT, ale może któraś już korzystała z ich usług?
Marzą mi się takie totalnie luźne wakacje w miłej atmosferze.... :serce:
buziaki :)
Awatar użytkownika
mrowka1244
Posty: 6
Rejestracja: 30 maja 2013, o 10:34

Re: Podróże

Post autor: mrowka1244 » 30 maja 2013, o 11:38

Ja bylam niedawno z moja dziewczyna we Wloszech i zawitalysmy na pare dni do Rzymu - bylo pieeeeeeeeknie! :D To byl nasz wyjazd rocznicowy:)) A na prezent dostalam od mojej kobiety piekny zegarek. Przypomina mi o niej teraz kazdego dnia:D
Nie ma ko­biet niez­ro­zumialych, sa tyl­ko mezczyzni niedomyslni.
misiaa5
Posty: 7
Rejestracja: 8 sie 2013, o 12:57

Re: Podróże

Post autor: misiaa5 » 16 sie 2013, o 20:34

w Polsce Mikołajki, Międzyzdroje
za granicą Bułgaria, Hiszpania, Chorwacja, Egipt :)
WszechswiatIJa
Posty: 7
Rejestracja: 9 sie 2013, o 00:39

Re: Podróże

Post autor: WszechswiatIJa » 21 sie 2013, o 11:30

zdecydowanie kraje Ameryki Południowej, szczególnie moja ukochana Argentyna. :)
Awatar użytkownika
puszka
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 171
Rejestracja: 8 cze 2012, o 19:23

Re: Podróże

Post autor: puszka » 21 sie 2013, o 12:54

Chorwacja - zdecydowanie i konieczne do zwiedzenia dla tych, co lubią połęczenie góry-morze. Morze na tle gór (tych bliższych i wysokich).
Hiszpania - też ładny i piękny kraj, ale morze już nie tak czysto krystaliczne jak w Chorwacji, ale jak co, kto woli.
Włochy - w porządku, choć bez rewelacji. Morze chyba jeszcze bardziej brudne niż w Hiszpanii, ale - jak co, kto woli.
krolululu
Posty: 2
Rejestracja: 28 wrz 2014, o 17:03

Podróże

Post autor: krolululu » 28 wrz 2014, o 17:24

Od dłuższego czasu zastanawiam się jak to z Wami jest, dziewczyny. Z Wami i podóżami na przykład.. autostopem?
Są tu jakieś autostopowiczki? Pasjonatki dalekich podróży, miłośniczki drogi do nikąd?
Podzielcie się wspomnieniami z wypraw i wędrówek, dajcie znać że jesteście.
Nie spotkałam się jeszcze na żadnym forum autostopowym z takim wątkiem,a pytać nie będę bo jak to się ma do podróży? No właśnie. Pytam więc tutaj i mam szczerą nadzieję, że jesteście. :)
Atristers
Posty: 1
Rejestracja: 6 paź 2014, o 15:23

Re: Podróże

Post autor: Atristers » 6 paź 2014, o 15:25

Kobiety raczej boją się podróżować na autostopa zwłaszcza te ładne nie wiem dlaczego obawiają się kierowców, przecież to tacy mili ludzie.
adelajda80
Posty: 3
Rejestracja: 20 paź 2014, o 15:16
Lokalizacja: Kraków

Re: Podróże

Post autor: adelajda80 » 24 paź 2014, o 14:46

:D Witam. Ja tam brzydka nie jestem :-P Autostopem już nieraz jechałam i jak na razie, byli to fajni faceci. :?: Ja chyba wiem, do jakiego auta wsiąść :?:


Ale strzeżonego Pan Bóg strzeże......


Wszystkim- szczęścia życzę....
Awatar użytkownika
taka_panna
super forma
super forma
Posty: 1391
Rejestracja: 25 lis 2006, o 00:00

Re: Podróże

Post autor: taka_panna » 24 paź 2014, o 21:07

Bardzo chce spróbować:)
"Jeśli coś kochasz puść to wolno.
Jeśli wróci - jest twoje.
Jeśli nie - nigdy twoje nie było."
jestemszukam
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 16
Rejestracja: 23 paź 2014, o 18:05

Re: Podróże

Post autor: jestemszukam » 26 paź 2014, o 11:34

Ja na "stopa" przejechalam cala Polske i troche Europy. Reszte autem.
Generalnie szacun dla prawdziwych podrozniczek. Trzeba uwazac, szczegolnie we Wloszech. Najbezpieczniej ciezarowkami i zarazem przewaznie do celu. Sa oczywiscie przygody niemile ale trzeba wszystko brac pod uwage i srodki obrony osobistej wozic i jak cos nie bac sie ich uzyc :evil:
We Francji jest latwo bo tam jazda autostopem jest dosc popularna.
Wrazenia i wspomnienia super. Spanie pod golym niebem, namiotem...sztuka przetrwania nie dla wygodnych :-) ale dla odwaznych.
ODPOWIEDZ