towarzyszka podróży

Aktywnie, na sportowo, pasje, hobby, podróże, adrenalina... ciągle w szlafrokach jednak z ręką na pulsie
ODPOWIEDZ
nickprzygody
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 15
Rejestracja: 4 gru 2012, o 22:08

towarzyszka podróży

Post autor: nickprzygody » 1 maja 2013, o 22:04

Skoro dział dotyczy hobby to postanowiłam o moim ;)
O podrózach, ale inaczej niż było w poprzednim podobnym wątku.
Zbliża się lato, jakoś ciągnie mnie w trasę i pomyśłam dlaczego by tutaj też nie spróbować znaleźć towarzystwa na wyprawy?

Największą moją pasją są podróże, szczególnie te odległe. Poznałam sporą część Europy, kawałek Azji i kąsek Afryki-aktualnie fascynuje mnie Azja (ale nie tylko) Najchętniej na zasadach backpackerskich.
Preferję wyjazdy na własną rękę, ważniejsze jest poznanie i przygoda nieistotne warunki bytowe-
Innymi słowy nad ekskluzywne wyjazdy z biurami w luksusowych warunkachprzedkładam wyjazdy ciekawe i pasjonujące
z plecakiem i w chacie tubylców;)
Szukam towarzyszki egzotycznych podróży- bratniej duszy,ciekawej świata i przygód jak ja.
kto nie boi się z plecakiem wyruszyć w świat ;) Do wspólnych wypraw lub do wymiany doświadczeń (podróżniczych;)
Czy ktoś ma podobne upodobania?
Awatar użytkownika
taka_panna
super forma
super forma
Posty: 1391
Rejestracja: 25 lis 2006, o 00:00

Re: towarzyszka podróży

Post autor: taka_panna » 1 maja 2013, o 22:42

ja chce, ja chce! napisze na priv
"Jeśli coś kochasz puść to wolno.
Jeśli wróci - jest twoje.
Jeśli nie - nigdy twoje nie było."
olgus
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 22
Rejestracja: 26 sty 2013, o 20:14

Re: towarzyszka podróży

Post autor: olgus » 9 maja 2013, o 21:02

Szukam chętnych, którzy są rządni przygód, chcą poznać nowe osoby, kreatywnych, z poczuciem humoru, a także mogących dostosować się do ekipy - po prostu musimy się dogadywać. Kierunki wypraw do wspólnego ustalenia, ale na początku raczej Polska,Czechy,Słowacja.(PIERWSZY TRIP NAJPRAWDOPODOBNIE BEDZIE DO OSTRAVY). Bedziemy podróżować autami wiec mile widziane prawko:) Szukamy osób homo,bi lub tolerancyjnych ze śląska i okolic.
Zainteresowanym polecam obczaić podobne akcje np. busem przez świat, crew trip
Nie bądź przeciętny, daj ponieść się entuzjazmowi!:)
więcej informacji na priv
flexible
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 10
Rejestracja: 10 lis 2012, o 21:00

Re: towarzyszka podróży

Post autor: flexible » 16 cze 2013, o 19:37

witajcie. chętnie dołączę do grupy lub poznam osobę, która jeszcze nie miała "wakacji" :D
interesują mnie wszelkie formy wyjazdu w okresie sierpień/wrzesień/październik
8) jak to mówią w grupie weselej :) i nie ważne gdzie, ważne z kim 8) jest ktoś chętny ???
pozdrawiam ze słonecznego Trójmiasta :slonko:
bonarre
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 107
Rejestracja: 9 gru 2012, o 21:55

Re: towarzyszka podróży

Post autor: bonarre » 11 sie 2013, o 23:51

flexible pisze:witajcie. chętnie dołączę do grupy lub poznam osobę, która jeszcze nie miała "wakacji" :D
interesują mnie wszelkie formy wyjazdu w okresie sierpień/wrzesień/październik
8) jak to mówią w grupie weselej :) i nie ważne gdzie, ważne z kim 8) jest ktoś chętny ???
pozdrawiam ze słonecznego Trójmiasta :slonko:

no to szukaj jeszcze jednej chętnej i przyłączcie się do nas- lecimy 25września na Kretę :)
traveller22
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 30
Rejestracja: 4 cze 2015, o 14:34

Re: towarzyszka podróży

Post autor: traveller22 » 4 cze 2015, o 17:57

Dzień dobry :D !!
Jestem tu nowa, więc może na początek przywitam wszystkich :) Widzę że temat już dawno nie odświeżany, ale może akurat ktoś tutaj wkrótce zajrzy, z racji tej że uwielbiam podróże i wszystko co z nimi związane chciałabym poznać tutaj potencjalnego kompana, kogoś z podobną pasją i zapałem do podróżowania z kciukiem w górę :) Mam już trochę doświadczenia w takiej formie podróżowania, jeśli ktoś jest zainteresowany tematem zapraszam na priv :D
bikeowa
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 91
Rejestracja: 31 maja 2014, o 19:10

Re: towarzyszka podróży

Post autor: bikeowa » 5 cze 2015, o 09:48

Jest jakaś chętna na wyjazd wakacyjny kobieta, z plecakiem, na drugi koniec świata?
Awatar użytkownika
Beatryczaeaens
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 246
Rejestracja: 31 lip 2014, o 22:41

Re: towarzyszka podróży

Post autor: Beatryczaeaens » 12 cze 2015, o 19:44

Który koniec świata? Rowerem? : )
passionate mind on the way
freebe
Posty: 3
Rejestracja: 26 cze 2013, o 22:04

Re: towarzyszka podróży

Post autor: freebe » 13 cze 2015, o 23:02

A może tak spontaniczne last minute na totalny relaks ?

Sama jestem fanką samodzielnych, backpackerskich wyjazdów ale czasem fajnie jak ma się wszystko zorganizowane już ;P

Szczególnie gdy ceny zachęcają :)
bikeowa
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 91
Rejestracja: 31 maja 2014, o 19:10

Re: towarzyszka podróży

Post autor: bikeowa » 14 cze 2015, o 21:18

rowerem? nie, samolotem.
Last minute - nie. Tylko free style :D
freebe
Posty: 3
Rejestracja: 26 cze 2013, o 22:04

Re: towarzyszka podróży

Post autor: freebe » 17 cze 2015, o 22:06

A cóż złego w last minute ?

Masz przelot, nocleg, często wyżywienie w śmiesznie niskich cenach a to co robisz na miejscu czyli czy chcesz leżeć plackiem, czy jeździć rowerem, czy wspinać się, uprawiać sporty wodne, zwiedzać zależy już od Ciebie.
bikeowa
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 91
Rejestracja: 31 maja 2014, o 19:10

Re: towarzyszka podróży

Post autor: bikeowa » 17 cze 2015, o 22:28

Nic w tym złego. Każdy ma to, co lubi.
Ja lubię przemieszczać się z miejsca na miejsce i sama organizować sobie wyjazdy.
Jak ktoś woli, kiedy ten wyjazd jest zorganizowany, to jedzie na last minute albo korzysta z biura podróży w standardzie.
landere
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 13
Rejestracja: 10 lut 2014, o 23:10

Re: towarzyszka podróży

Post autor: landere » 18 cze 2015, o 01:23

Dziewczyny, a może któraś zwiedziła Bałkany i może polecić fajne miejsca mniej marketingowe? Własne auto, namiot i przyroda.
bikeowa
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 91
Rejestracja: 31 maja 2014, o 19:10

Re: towarzyszka podróży

Post autor: bikeowa » 18 cze 2015, o 15:49

Mówisz i masz:-)
W ciągu trzech tygodni przejechaliśmy: Węgry (tu pierwszy nocleg, nad Balatonem), Bośnię, Chorwację, Czarnogórę, Macedonię, Albanię, powrót przez Serbię i Budapeszt.

Trasa wyglądała mniej więcej tak: Banja Luka, Jajce, Tranik, Sarajewo, Mostar, Blagaj, Medjugorie, Dubrownik, Kupari (tu był kamping pod Dubrownikiem, chyba, jeśli dobrze pamiętam, takie ruiny po kompleksie hotelowym były obok), Żablijak, kanion Tary, Moraca, Podgorica, Ostrog, Boka Kotorska i Kotor, Stary Bar, Bushata (tu był kemping po dniu, kiedy jechaliśmy wzdłuż Jeziora Szkoderskiego - cudowne), Kruje (najfajniejszy kemping w Albani:-), Berat (też fajny kemping, w gaju oliwnym), Butrint, Gjirokastra, Pogradec (Jezioro Ochrydzkie), Ochryda, Bitola, Stobi, Skopje, tranzyt przez Serbię, nocleg w Budapeszcie.
freebe
Posty: 3
Rejestracja: 26 cze 2013, o 22:04

Re: towarzyszka podróży

Post autor: freebe » 18 cze 2015, o 23:20

Oczywiście, że każdy ma to co lubi, jednak wydaje mi się, że organizując wyjazd samemu dość dużą wagę przykłada się do kosztów. Przynajmniej ja tak robię. Mi chodzi jedynie o to, że w obecnej chwili na rynku turystycznym jest przesyt ofert i ceny za wyjazdy w ciekawe miejsca na "last minute" spadają poniżej logicznych kosztów. Bo jak inaczej nazwać koszt 500 zł/osobę za przelot czarterowym samolotem z 20 kg walizką, transfer w określone miejsce i 7 noclegów ? A pozostałe przeznaczone na wakacje fundusze można wykorzystać na robienie czego tylko dusza zapragnie. Niestety skłaniam się ku przekonaniu, że dla wszystkich last minute jest jedynie synonimem egipskich czy tureckich hoteli potocznie zwanego All Excuse me i nie wychodzenia 5 m po za teren hotelu a nie doceniają tego co może ta oferta tak naprawdę dać osobie, która preferuje samodzielnie zaplanować wyjazd.

I tak na marginesie, mówię to ja, pracująca zawodowo w turystyce.
bikeowa pisze:Nic w tym złego. Każdy ma to, co lubi.
Ja lubię przemieszczać się z miejsca na miejsce i sama organizować sobie wyjazdy.
Jak ktoś woli, kiedy ten wyjazd jest zorganizowany, to jedzie na last minute albo korzysta z biura podróży w standardzie.
oldzina
Posty: 5
Rejestracja: 2 maja 2015, o 14:13

Re: towarzyszka podróży

Post autor: oldzina » 19 cze 2015, o 12:47

freebe napisz mi na priv mam pare pytan odnosnie twojego postu
willynilly
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 28
Rejestracja: 14 cze 2012, o 21:53

Re: towarzyszka podróży

Post autor: willynilly » 11 lip 2015, o 19:40

Cześć dziewczyny :)

chciałam spytać czy któraś z Was ma na koncie jakieś paromiesięczne (i jeszcze dłuższe) wyprawy? Chodzi mi coś takiego po głowie, ale póki co logistyka mnie przerasta i nie wiem od czego zacząć- na co zwracać uwagę, jak oszacować budżet itp. Oczywiście zapewne można to wszystko wyguglować, ale może któraś z Was pochwali się swoimi doświadczeniami :)
bikeowa
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 91
Rejestracja: 31 maja 2014, o 19:10

Re: towarzyszka podróży

Post autor: bikeowa » 11 lip 2015, o 23:01

Cześć,
mój najdłuższy wyjazd to były trzy miesiące i kilka po 3-4 tygodnie. Więc nie wiem, czy potrafię odpowiedzieć na Twoje pytania. Koszty zależą od kontynentu. Najtańsza jest Azja i chyba najłatwiejsza komunikacyjnie. Jak już tam dolecisz, możesz przemieszczać się pomiędzy państwami koleją, autobusem, samolotem, rowerem, motorowerem itd. Do tego są tanie noclegi (łatwo jest wynająć "jedynkę") i jedzenie.

Zdecydowanie droższa jest Afryka. To zależy też od państwa, ale generalnie do wielu miejsc trudno jest dojechać, transport lokalny jest, ale powolny, zresztą w wielu miejscach nie ma dróg asfaltowych i podróż autobusem lokalnym trwa 2-3 dni, z postojami na noc, a od rana dalej się jedzie. Dlatego dobrze jest trafić na grupę osób jadących w tym samym kierunku i wynająć taxi, by rozłożyć koszty. Wydaje mi się, że przykładowo Namibii czy Bostwany nie przejedziesz bez wynajęcia auta lub kupna zorganizowanego przejazdu w lokalnym biurze. Pod względem jedzenia i noclegów w Afryce, bardzo drogo jest w RPA, ale już taniej w Etiopii.

Napisz może, jaki dokładnie region Cię interesuje i co dokładniej, jeśli chodzi o poruszanie się po nim.
willynilly
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 28
Rejestracja: 14 cze 2012, o 21:53

Re: towarzyszka podróży

Post autor: willynilly » 12 lip 2015, o 20:43

Dzięki za odpowiedź. Prawdopodobnie będę uderzać do Tajlandii, chciałabym to też połączyć z jakimś wolontariatem. Planuję bardzo lekki plecak i poruszanie się lokalnym transportem.

Kurcze, nigdy nie zawracałam sobie głowy planowaniem swoich wyjazdów ponad to, co absolutnie konieczne, ale dotychczas jeździłam z kimś i po Europie- teraz też najchętniej ograniczyłabym logistykę do minimum.
Awatar użytkownika
Japonka
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 3906
Rejestracja: 3 paź 2004, o 00:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: towarzyszka podróży

Post autor: Japonka » 12 lip 2015, o 22:14

To jest fajna strona dotycząca wolontariatu w Tajlandii http://www.universalgiving.org/volunteer/
Pozdrawiam Piękne Panie
bikeowa
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 91
Rejestracja: 31 maja 2014, o 19:10

Re: towarzyszka podróży

Post autor: bikeowa » 13 lip 2015, o 00:12

W Tajlandii poradzisz sobie bez problemu. Dostęp do internetu jest via Wi-Fi (przynajmniej w tych hotelach, gdzie mieszkaliśmy), ubrania, kosmetyki kupisz na miejscu, więc nie trzeba zabierać wypchanego plecaka. W dodatku dla Polaków do Tajlandii nie ma wiz.

W przeliczeniu na PLN, nocleg w hotelu w Bangkoku, na Kaosan Road można było znaleźć za ok. 20 zł, tylko wtedy dolar był jeszcze trochę tańszy. Do tego jedzenie i przemieszczanie się. Przy wyjeździe turystycznym backpackerskim, liczyliśmy średnio do 50 zł wydatków na dzień. Poniżej średniej wychodziło w Bangkoku, trochę wyższe ceny były na wyspach.

Co do wolontariatu - tu niestety, nie mogę pomóc. Natomiast na wyspach widziałam knajpki z ogłoszeniami, że biali szukają białych do pracy w obsłudze baru i innych takich. Jak się kończą fundusze, można alternatywnie dorobić na dłuższy pobyt.

Powodzenia w podróżowaniu! :D
willynilly
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 28
Rejestracja: 14 cze 2012, o 21:53

Re: towarzyszka podróży

Post autor: willynilly » 13 lip 2015, o 21:35

Dziękuję za link i wszystkie wskazówki ! teraz moja w tym głowa, żeby je wykorzystać :)
bikeowa
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 91
Rejestracja: 31 maja 2014, o 19:10

Re: towarzyszka podróży

Post autor: bikeowa » 13 lip 2015, o 22:07

I jeszcze można jeździć na rowerze :D Wynajęcie na dobę kosztowało one dollar:-) Na dłuższy pobyt opłaca się chyba bardziej kupić jakiś używany. Albo motorower. Benzynę, czy coś, co wlewają do baków, kupisz normalnie przy drodze. Najczęściej w butelkach po coca coli.

Jeśli będziesz mieć okazję, to jedź do Kambodży. Bardziej tam mi się podobało niż w Tajlandii. I jest tańsza w utrzymaniu. Tylko wiza kosztowała 20 dolarów. Niezapomnianych wrażeń!!!
AnkaM
Posty: 7
Rejestracja: 9 lut 2013, o 22:01

Re: towarzyszka podróży

Post autor: AnkaM » 3 sie 2015, o 17:09

Hej,

ktoś może chętny na wrześniowy weekend w Norwegii? Plan lajtowy, lecimy do Stavanger z zamiarem dotarcia na Preikestolen (jeden dzień, drugi do ustalenia). No chyba, że ktoś ma całkiem inne propozycje. :)
ODPOWIEDZ