Postanowienie noworoczne - ćwiczyć!

Aktywnie, na sportowo, pasje, hobby, podróże, adrenalina... ciągle w szlafrokach jednak z ręką na pulsie
ODPOWIEDZ
bakierka
Posty: 2
Rejestracja: 15 gru 2014, o 14:45

Postanowienie noworoczne - ćwiczyć!

Post autor: bakierka » 15 gru 2014, o 14:50

Po świętach biorę się za siebie i to ostro! Dietka już dopasowana, teraz potrzebuję jakiegoś planu ćwiczeń. Znajomi obiecali mi (oczywiscie sie dołoze hehe) jakiś sprzęcik i mocno trzymają kciuki ;). I tutajk moje pytanie - co wybrać? Rowerek czy bieżnię? jakieś porady?
Awatar użytkownika
zosia24
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 10527
Rejestracja: 10 lut 2010, o 20:20

Re: Postanowienie noworoczne - ćwiczyć!

Post autor: zosia24 » 15 gru 2014, o 16:37

z tym pytaniem nie lepiej pójść na forum poświęcony fitness albo jakimś ćwiczeniom? Tam na pewno uzyskasz dokładną odpowiedź od osób "siedzących" w tym temacie.
żyj na swój sposób, a nie według instrukcji innych...
Awatar użytkownika
Wiosennagwiazda
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 3332
Rejestracja: 21 sie 2005, o 00:00
Lokalizacja: LND

Re: Postanowienie noworoczne - ćwiczyć!

Post autor: Wiosennagwiazda » 15 gru 2014, o 16:49

zosia24 pisze:z tym pytaniem nie lepiej pójść na forum poświęcony fitness albo jakimś ćwiczeniom? Tam na pewno uzyskasz dokładną odpowiedź od osób "siedzących" w tym temacie.
sfd dział ladies- idealna strona w temacie.
Awatar użytkownika
Japonka
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 3906
Rejestracja: 3 paź 2004, o 00:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Postanowienie noworoczne - ćwiczyć!

Post autor: Japonka » 16 gru 2014, o 14:36

bakierka pisze: co wybrać? Rowerek czy bieżnię? jakieś porady?
Jeśli masz zdrowe stawy i niedużą nadwagę lub chcesz tylko popracować nad sylwetka, to jak najbardziej bieżnia. Jeśli zaś jesteś grubasem i masz kłopoty np z kolanami to tylko rowerek.
Pozdrawiam Piękne Panie
patijus
Posty: 1
Rejestracja: 16 gru 2014, o 15:59

Re: Postanowienie noworoczne - ćwiczyć!

Post autor: patijus » 16 gru 2014, o 16:03

dla mnie rowerek jest strasznie monotonny i nie lubię na nim ćwiczyc na silowni… myśle, że jednak bieganie to jest to, moc endorfin ;) zachęcałabym do biegania na świeżym powietrzu, alr wiem, że teraz to nie jest przxyjemne ;P
Awatar użytkownika
natsi
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 467
Rejestracja: 26 kwie 2013, o 17:10

Re: Postanowienie noworoczne - ćwiczyć!

Post autor: natsi » 17 gru 2014, o 21:21

Ja polecam orbitreka - rowerek i bieżnia w jednym. A nie obciąża tak bardzo stawów.
bakierka
Posty: 2
Rejestracja: 15 gru 2014, o 14:45

Re: Postanowienie noworoczne - ćwiczyć!

Post autor: bakierka » 18 gru 2014, o 11:35

Oj nie… bieganie za zewnątrz odpada! zdecydowanie… tylko bieżnia jest wielka i nie wiem jak z miejscem na nia:( i nie nudzi się szybko?
Awatar użytkownika
Wiosennagwiazda
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 3332
Rejestracja: 21 sie 2005, o 00:00
Lokalizacja: LND

Re: Postanowienie noworoczne - ćwiczyć!

Post autor: Wiosennagwiazda » 19 gru 2014, o 13:02

bakierka pisze:Oj nie… bieganie za zewnątrz odpada! zdecydowanie… tylko bieżnia jest wielka i nie wiem jak z miejscem na nia:( i nie nudzi się szybko?
Myślę, że to kwestia Twojego zaangażowania, czy celu jaki sobie postawiłaś.
Masz możliwość na okres letni schować bieżnię do garażu?, piwnicy?
Znam kilka osób, które zakupiły sprzęt (orbitrek, rowerek) do mieszkania i teraz służy jako 'wieszak' na ubrania :wink: .
Dla odmiany znajomi jeżdżący na rowerach, chwalą sobie trenażery i intensywnie ćwiczą, by nie stracić kondycji w okresie zimowym, gdzie mniej się jeździ.
...może warto byłoby wykpić pakiet na siłownię?, na kilka miesięcy, albo basen, idealny na taką pogodę.
Warto wprowadzać różnorodną formę aktywności, właśnie z powodu montonii a dwa, to też duża mobilizacja dla ciała :slonko: .
Awatar użytkownika
tygrysica3
super forma
super forma
Posty: 2036
Rejestracja: 13 cze 2010, o 17:30

Re: Postanowienie noworoczne - ćwiczyć!

Post autor: tygrysica3 » 19 gru 2014, o 18:37

bakierka pisze:Po świętach biorę się za siebie i to ostro! Dietka już dopasowana, teraz potrzebuję jakiegoś planu ćwiczeń.
Obrazek ... :mrgreen: :lol: :wink:
Jak tygrysica bądź co pręży się, wygina gdy czuje świeży łup, gdy na niej jest zwierzyna ;)
Awatar użytkownika
gimmeeverything
super forma
super forma
Posty: 4848
Rejestracja: 25 lut 2012, o 16:14
Lokalizacja: ha-ha-Hardcorowo :)

Re: Postanowienie noworoczne - ćwiczyć!

Post autor: gimmeeverything » 20 gru 2014, o 15:41

tygrysica3 pisze: Obrazek ... :mrgreen: :lol: :wink:
skąd ja to znam... :roll: = brzmi cudo-wnie znajomo :lol: :cool: :wink:
...i nawet jak upadnę, to wstanę - a wtedy TY masz przejebane :twisted:
Awatar użytkownika
osiol
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2193
Rejestracja: 17 sty 2006, o 00:00
Lokalizacja: znów gdzieś tam ;)

Re: Postanowienie noworoczne - ćwiczyć!

Post autor: osiol » 20 gru 2014, o 17:27

Wiosennagwiazda pisze: ...może warto byłoby wykpić pakiet na siłownię?, na kilka miesięcy, albo basen, idealny na taką pogodę.
.
Zdecydowanie lepszy pomysł, bardziej praktyczny - szczególnie jeśli ktoś nie ma zbyt wiele miejsca na takie sprzęty. Każdy taki sprzęt - nieważne czy bieżnia czy rowerek czy orbitrek zajmuje miejsce. A w 90% przypadków i tak po góra miesiącu robi za wieszak. Jedynie ludzie, dla których sport jest pasją używają takich sprzętów w domu dłuższy czas.
Karnet na siłownię = wiele różnych sprzętów, zarówno do ćwiczeń siłowych jak i aerobowych i brak zagracania mieszkania.
Awatar użytkownika
Altena_Q
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2295
Rejestracja: 3 gru 2012, o 17:33

Re: Postanowienie noworoczne - ćwiczyć!

Post autor: Altena_Q » 20 gru 2014, o 21:46

To mnie nawet karnet na siłownię nie pomógł na długo. Nienawidzę ćwiczyć przy ludziach, i jakiś czas fakt, że "opłacone" mnie mobilizował, ale ostatnio wysłałam wypowiedzenie członkostwa, mam jeszcze przez styczeń i może jakimś cudem kilka razy mi się uda jeszcze pójść, zobaczymy. Marzy mi się właśnie własna bieżnia w domu. Jak kiedyś będę miała na takową miejsce-.-

The wind is my voice
The moon is my heart
Come find me
I'm on every hills and fields
I'm here
Gaik
super forma
super forma
Posty: 1074
Rejestracja: 21 paź 2008, o 02:00

Re: Postanowienie noworoczne - ćwiczyć!

Post autor: Gaik » 20 gru 2014, o 23:38

Osioł moim zdaniem masz rację.Nawet nie tyle chodzi o pasję ale o wyrobiony nawyk. No i nieco wiedzy, zasobu ćwiczeń.
Uważam, że osoby, które nie mają sportu w harmonogramie swojego życia nie są na dłużej zdolne do samodzielnej motywacji. Muszą najpierw wejść jakieś fitness kluby, kluby sportowe, szkoły np. walk, czy tańca.
Na wyższym etapie zaawansowania w kulturze fizycznej do zrobienia treningu nie potrzeba już nieomal niczego poza samym sobą. Im poziom niższy tym więcej. Przykładem jest siłownia. Ktoś kto się zna mniej łazi po maszynach a ktoś kto bardziej zrobi wszystkie partie ciała na hantlach albo jednej sztandze albo zwykłym kettlebell.
W ostatnich latach wielokrotnie wzrosła ilość amatorskich biegaczy. I tu ludzie potrafią wytrwać w zamierzeniach. Moim zdaniem działa sama konieczność wyjścia z domu. Przebierzesz się, wyjdziesz i co dalej..? Nie za fajnie się szwendać po okolicy w sportowych ciuchach tylko po to by zmarznąć.No a w domu to łatwiej się obijać. Podobny problem jak w przypadku pracujących w domu. Ostatecznie modne stał się coworking.
Jest pewien poziom minimalnego wysiłku a wszystko co obiecuje jego zmniejszenie jest marketingową ściemą.

Altena_Q, moim zdaniem jedną z najważniejszych rzeczy jakie dał i nadal daje mi sport jest pewność swojego ciała wypływająca ze świadomości ruchów a przy tym śmiałość nauki nowych ruchów w każdej dowolnej dyscyplinie, w obecności kogokolwiek i w jakimkolwiek miejscu. Po prostu pewność siebie. Świadomość i pewność. To jest psychika ćwiczona przy okazji ćwiczenia ciała. Polecam się przełamywać. Codziennie.Albo przynajmniej się na to "łamanie" przygotować. Procentuje w innych sferach życia.
Ciało: mięśnie, ścięgna, kości i stawy to jest alfabet. Jedna klasa podstawówki, czyli niecały rok wystarczy by opanować. Niewiele a brak tej wiedzy robi znaczącą różnice w codziennym funkcjonowaniu.

A poza tym, to czekałam na słówka wskazujące na to, że temat ma swoje korzenie w internetowym marketingu i się nie doczekałam więc może serio ludzie i tak mają, że im rodzina dofinansowuje bieżnie :)
Awatar użytkownika
osiol
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2193
Rejestracja: 17 sty 2006, o 00:00
Lokalizacja: znów gdzieś tam ;)

Re: Postanowienie noworoczne - ćwiczyć!

Post autor: osiol » 21 gru 2014, o 11:33

Jeszcze się doczekasz Gaik :D
Awatar użytkownika
Altena_Q
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2295
Rejestracja: 3 gru 2012, o 17:33

Re: Postanowienie noworoczne - ćwiczyć!

Post autor: Altena_Q » 22 gru 2014, o 11:23

Gaik, masz oczywiście rację, o czym zresztą przekonałam się kiedy po dwóch miesiącach "magicznie" przestały mnie boleć plecy i ramię, z którym mam często problemy. Gdyby tak można było sobie wykupić osobne pomieszczenie w siłowni do ćwiczeń, byłoby mi łatwiej ;) Przeszłam w życiu przez miesiąc Tai-chi, Aikido, tańca brzucha, tańców irlandzkich i tańców renesansowych. Wszystko mnie od średnio drugich zajęć tak stresowało, że nie byłam w stanie się ani niczego nauczyć, ani tym bardziej czerpać przyjemność z zajęć. To kwestia psychiki. Ja się najbardziej nadaję do wspinaczki górskiej, pojedynczej albo z partnerką, tylko do gór nieco daleko. To jedyne, co mi ze sportowych rzeczy pasowało.
No nic, mam jeszcze zapłacone do końca stycznia, więc może mi się uda.

The wind is my voice
The moon is my heart
Come find me
I'm on every hills and fields
I'm here
Awatar użytkownika
Onlydreams1
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 166
Rejestracja: 21 lut 2014, o 11:09

Re: Postanowienie noworoczne - ćwiczyć!

Post autor: Onlydreams1 » 28 gru 2014, o 12:53

bakierka pisze:Po świętach biorę się za siebie i to ostro! Dietka już dopasowana, teraz potrzebuję jakiegoś planu ćwiczeń. Znajomi obiecali mi (oczywiscie sie dołoze hehe) jakiś sprzęcik i mocno trzymają kciuki ;). I tutajk moje pytanie - co wybrać? Rowerek czy bieżnię? jakieś porady?
Bieżnię! :mrgreen: :cool: :wink:

Obrazek
"Bądź z kimś, kto jest dla Ciebie intelektualnym wyzwaniem, kto kocha Cię mądrze, podnieca i wybacza Ci świadomie." :)
Awatar użytkownika
Wiosennagwiazda
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 3332
Rejestracja: 21 sie 2005, o 00:00
Lokalizacja: LND

Re: Postanowienie noworoczne - ćwiczyć!

Post autor: Wiosennagwiazda » 30 gru 2014, o 11:13

..z taką zastawą od razu ma się więcej energii, nie tylko na ćwiczenia.
Dziewczyny, napiszcie lepiej, czy już zaczęłyście, czy temat ćwiczeń zostawiłyście- na czas bliżej nieokreślony- po sylwestrze? :wink:
Awatar użytkownika
babette_h
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 1233
Rejestracja: 29 gru 2014, o 17:16

Re: Postanowienie noworoczne - ćwiczyć!

Post autor: babette_h » 30 gru 2014, o 15:09

bakierka pisze: co wybrać? Rowerek czy bieżnię? jakieś porady?
Nie wyobrażam sobie takich akcji na rowerku: https://www.youtube.com/watch?v=ESM3495FiZM
Kurze wycieram... - zaczął nienaturalnym dyszkantem i nagle poznał przyjaciół. - A, to wy - powiedział - Myślałem, że ludzie...
Awatar użytkownika
Wilde_Fish
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 163
Rejestracja: 29 mar 2014, o 14:07
Lokalizacja: Londyn

Re: Postanowienie noworoczne - ćwiczyć!

Post autor: Wilde_Fish » 4 sty 2015, o 07:09

Ja też ostatnio zabrałam się za siebie bo jako niespełnie 18-letnia dziewczyna o ciale dziecka mam już dosyć.
Tylko szkoda mi kasy na siłownię, nie mówiąc już o pewności siebie, a ciała swojego w chwili obecnej nie akceptuję :oops:

Dlatego na razie wybrałam opcję prostszą - godzinne domowe workouty w rytm hitów lat 80tych (tempo jest!! :cool:) i kilkukilometrowe spacery. W przeszłości angażowałam się w jakieśtam szkolne zawody biegów na przełaje (w angielskim liceum nie ma WFu chyba że chodzisz na jakieś dodatkowe zajęcia, ale nasza szkoła ma małe możliwości więc…) z paroma sukcesami nawet (w roku byłam ogółem najlepsza, 21sza z ponad 300tu dziewczyn w dystrykcie Londynu mojej szkoły), więc kondycje wypracowaną mam, przejście 2ch kilometrów to dla mnie pikuś.
When She took a look into my eyes……Forever is just a fraction of how long I will love You
Paulina2901
Posty: 1
Rejestracja: 15 gru 2014, o 13:09

Re: Postanowienie noworoczne - ćwiczyć!

Post autor: Paulina2901 » 4 sty 2015, o 16:53

Ja też polecam karnet na siłownię+fitness. Już od roku chodzę i to stało się moim hobby. Jeśli żal Ci kasy - poćwicz w domu z Ewką Chodakowską - polecam Killer, choć na początek to może skalpel;p ciekawe treningi mają też Mel B, Tiffany. Wiele innych ćwiczeń znajdziesz na youtubie :)
Na początku jest ciężko ruszyć się, ale uczucie po dobrym treningu... bezcenne. Polecam !
Awatar użytkownika
dalidaa
super forma
super forma
Posty: 1757
Rejestracja: 20 lis 2014, o 12:36

Re: Postanowienie noworoczne - ćwiczyć!

Post autor: dalidaa » 4 sty 2015, o 21:34

Ja w końcu znalazłam siłownię, która : nie jest mega daleko od mojego miejsca zamieszkania (ok 15km), mają nawet niezłe ceny (95zł/karnet- cena maleje z każdym kolejnym miesiącem), 1,5h z instruktorem przy pierwszej wizycie (za darmo- niektóre siłownie liczą za to od 50-90zł), mają saunę(kocham), no i mam po drodze wracając z Uniwerku :)

Dodatkowo mają otwarte 6.01 więc zamierzam się wybrać i spróbować swoich sił :D

Trzymajcie kciuki!!!
"On saura que les enfants sont les gardiens de l’âme
Et qu’il y a des reines autant qu’il y a de femmes"
adama
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 971
Rejestracja: 12 sie 2014, o 23:07

Re: Postanowienie noworoczne - ćwiczyć!

Post autor: adama » 4 sty 2015, o 21:44

Fajne są łyżwy - Tor na Stegnach otwarty 6 stycznia :)
Awatar użytkownika
Irisviel
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 33
Rejestracja: 1 mar 2014, o 10:04
Lokalizacja: Kraków

Re: Postanowienie noworoczne - ćwiczyć!

Post autor: Irisviel » 6 sty 2015, o 18:15

Ja po długiej świątecznej przerwie zaczynam zacząć delikatnie ;p
Może jakiś basen i rozciąganie w domu. Póki co jest za zimno, żeby taki zmarzluch jak ja wyściubił nosek z domu i np. poszedł pobiegać. Brrr...
Everything that drowns me, makes me wanna fly.
Awatar użytkownika
Wiosennagwiazda
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 3332
Rejestracja: 21 sie 2005, o 00:00
Lokalizacja: LND

Re: Postanowienie noworoczne - ćwiczyć!

Post autor: Wiosennagwiazda » 11 sty 2015, o 18:14

Irisviel pisze:Ja po długiej świątecznej przerwie zaczynam zacząć delikatnie ;p
Może jakiś basen i rozciąganie w domu. Póki co jest za zimno, żeby taki zmarzluch jak ja wyściubił nosek z domu i np. poszedł pobiegać. Brrr...
Pamiętam, jak dwa lata temu zima trwała do kwietnia, jeszcze wtedy można było brodzić w śniegowych kałużach :wink:
Irisviel, Jakby historia się powtórzyła, wtedy mało czasu zostanie CI na aktywność :slonko:
Awatar użytkownika
babette_h
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 1233
Rejestracja: 29 gru 2014, o 17:16

Re: Postanowienie noworoczne - ćwiczyć!

Post autor: babette_h » 11 sty 2015, o 18:29

Wiosennagwiazda pisze:
Irisviel pisze:Ja po długiej świątecznej przerwie zaczynam zacząć delikatnie ;p
Może jakiś basen i rozciąganie w domu. Póki co jest za zimno, żeby taki zmarzluch jak ja wyściubił nosek z domu i np. poszedł pobiegać. Brrr...
Pamiętam, jak dwa lata temu zima trwała do kwietnia, jeszcze wtedy można było brodzić w śniegowych kałużach :wink:
Irisviel, Jakby historia się powtórzyła, wtedy mało czasu zostanie CI na aktywność :slonko:
A mnie najbardziej odpowiada biegnie właśnie teraz - nie ma tych dzikich tłumów, człowiek się tak nie poci, niskie tempo ze spokojem można zwalić na (choćby potencjalne) oblodzenie. Same zalety :)
Kurze wycieram... - zaczął nienaturalnym dyszkantem i nagle poznał przyjaciół. - A, to wy - powiedział - Myślałem, że ludzie...
Awatar użytkownika
Wiosennagwiazda
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 3332
Rejestracja: 21 sie 2005, o 00:00
Lokalizacja: LND

Re: Postanowienie noworoczne - ćwiczyć!

Post autor: Wiosennagwiazda » 11 sty 2015, o 19:06

babette_h pisze:
Wiosennagwiazda pisze:
Irisviel pisze:Ja po długiej świątecznej przerwie zaczynam zacząć delikatnie ;p
Może jakiś basen i rozciąganie w domu. Póki co jest za zimno, żeby taki zmarzluch jak ja wyściubił nosek z domu i np. poszedł pobiegać. Brrr...
Pamiętam, jak dwa lata temu zima trwała do kwietnia, jeszcze wtedy można było brodzić w śniegowych kałużach :wink:
Irisviel, Jakby historia się powtórzyła, wtedy mało czasu zostanie CI na aktywność :slonko:
A mnie najbardziej odpowiada biegnie właśnie teraz - nie ma tych dzikich tłumów, człowiek się tak nie poci, niskie tempo ze spokojem można zwalić na (choćby potencjalne) oblodzenie. Same zalety :)
dodatkowo ćwiczysz równowagę i większa ilość mięśni ulega napięciu;-), do momentu rozluźnienia na lodzie :) :czerwononosyrenifer: :slonko: :slonko:
Awatar użytkownika
drsiwek
super forma
super forma
Posty: 6082
Rejestracja: 5 lut 2012, o 20:13
Lokalizacja: punkt W

Re: Postanowienie noworoczne - ćwiczyć!

Post autor: drsiwek » 11 sty 2015, o 19:16

Wiosennagwiazda pisze:
dodatkowo ćwiczysz równowagę i większa ilość mięśni ulega napięciu;-), do momentu rozluźnienia na lodzie :) :czerwononosyrenifer: :slonko: :slonko:
lód nie taki straszny, ja jeżdżę w zimie na rowerze i w ciągu 4 lat zaliczyłam tylko raz glebę (nie bolało) :faja:
:piwo:
Awatar użytkownika
babette_h
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 1233
Rejestracja: 29 gru 2014, o 17:16

Re: Postanowienie noworoczne - ćwiczyć!

Post autor: babette_h » 11 sty 2015, o 19:25

Wiosennagwiazda pisze: dodatkowo ćwiczysz równowagę i większa ilość mięśni ulega napięciu;-), do momentu rozluźnienia na lodzie :) :czerwononosyrenifer: :slonko: :slonko:
Może tak być, ale i tak najgorszą glebą zaliczyłam idąc 20 m od samochodu do drzwi. Całe szczęście, że było ciemno, bo musiałam chwilę odleżeć. :lol:
drsiwek pisze:lód nie taki straszny, ja jeżdżę w zimie na rowerze i w ciągu 4 lat zaliczyłam tylko raz glebę (nie bolało) :faja:
A masz tak: http://bebzol.com/pl/przygotuj-swoj-row ... 41608.html ?
Kurze wycieram... - zaczął nienaturalnym dyszkantem i nagle poznał przyjaciół. - A, to wy - powiedział - Myślałem, że ludzie...
Awatar użytkownika
drsiwek
super forma
super forma
Posty: 6082
Rejestracja: 5 lut 2012, o 20:13
Lokalizacja: punkt W

Re: Postanowienie noworoczne - ćwiczyć!

Post autor: drsiwek » 11 sty 2015, o 19:31

nie stosuję żadnych wynalazków ( z czymś takim na pewno zaliczyłabym glebę :podbite oczko: ) po prostu trzeba zmienić sposób jazdy = nie "kładę się " na rowerze w czasie skrętu i mniejsza prędkość, no i oczywiście nie mam łysych opon :mrgreen:
:piwo:
Awatar użytkownika
babette_h
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 1233
Rejestracja: 29 gru 2014, o 17:16

Re: Postanowienie noworoczne - ćwiczyć!

Post autor: babette_h » 11 sty 2015, o 21:38

Paulina2901 pisze:Ja też polecam karnet na siłownię+fitness. Już od roku chodzę i to stało się moim hobby. Jeśli żal Ci kasy - poćwicz w domu z Ewką Chodakowską - polecam Killer, choć na początek to może skalpel;p ciekawe treningi mają też Mel B, Tiffany. Wiele innych ćwiczeń znajdziesz na youtubie :)
Na początku jest ciężko ruszyć się, ale uczucie po dobrym treningu... bezcenne. Polecam !
Byłam ciekawa fenomenu Ewy Chodakowskiej i czuję dysonans - o ile zestaw ćwiczeń nie jest najłatwiejszy, to postawa E. Ch. doprowadza mnie do granicy śmierci z nudów.
Z kolei bardzo mi się podoba Shaun T (w tle także ćwiczy jego mąż), zajawka tu: https://www.youtube.com/watch?v=y5mPEpBT_TQ
Kurze wycieram... - zaczął nienaturalnym dyszkantem i nagle poznał przyjaciół. - A, to wy - powiedział - Myślałem, że ludzie...
ODPOWIEDZ