Napisałam książkę...

Aktywnie, na sportowo, pasje, hobby, podróże, adrenalina... ciągle w szlafrokach jednak z ręką na pulsie
ODPOWIEDZ
pisarka1313
Posty: 2
Rejestracja: 8 gru 2016, o 13:13

Napisałam książkę...

Post autor: pisarka1313 » 8 gru 2016, o 13:25

Witajcie,
Jakiś czas temu prowadziłam tutaj badania dotyczące ochrony zdrowia i osób homoseksualnych. Artykuły można znaleźć w sieci. Szukając literatury do badań, natchnęło mnie i napisałam książkę "W poszukiwaniu..."
Książa opisuje kilka dni z życia detektywów w wydziale zaginionych osób w Los Angeles. Główna bohatera jest młodą lesbijką, która u boku swojej zawodowej partnerki zgłębia tajniki pracy w wydziale. Książka nie jest typową książką sensacyjną lecz opisuje zmagania policjantów z własnymi problemami. Dla Jennifer głównym problemem jest to, że jest lesbijką i boi się dokonać coming out w miejscu pracy, ale zarazem jest zmęczona podwójnym życiem. Nie dość, że musi zmagać się, ze swoimi słabościami, to na dodatek w wydziale jej partnerką zostaje Alexis, która jest złośliwą alkoholiczką.

Na moim blogu są fragmenty książki, więc zapraszam do dzielenia się opiniami.

http://www.e-blackandblonde.com

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
pannaeliza
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 969
Rejestracja: 25 cze 2015, o 17:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Napisałam książkę...

Post autor: pannaeliza » 8 gru 2016, o 17:27

okropne czasy, w których każdy, kto zapłaci może wydać książkę :(

przejrzałam bo lubię książki i mam czas. Cóż, mam nadzieję, że w skład pakietu "i ty możesz zostać pisarzem" wchodzi jakaś korekta i ktoś poprawi te błędy stylistyczne i składniowe?

Zastanawiam się też, jaki sens ma umieszczanie akcji książki w realiach, których się nie zna.
A poza tym to nie wiem czy ktoś to przeczyta bo kontrowersyjny temat lesby - policjantki nie wystarczy. Książkę, jak również e-książkę musi się móc dobrze czytać a żeby tak było, to musi być poprawnie napisana i ciekawa i to jest minimum. Ale życzę powodzenia.
a czy ty wiesz, że czasem bywa tak i tak się zdarza, że kury, koguty zadziobują swe własne jajka i je jedzą?
Awatar użytkownika
dalidaa
super forma
super forma
Posty: 1757
Rejestracja: 20 lis 2014, o 12:36

Re: Napisałam książkę...

Post autor: dalidaa » 9 gru 2016, o 10:39

Hmm... jest napisane, że to fragmenty przed redakcją... Może redakcja to poprawi?
Chociaż nie wiem, czy nie musiałaby pozmieniać więcej, niż autorka by chciała.

Jakoś w tym stylu jest... brak stylu.
Pytanie czy poza całą otoczką silnej/bezsilnej policjantki z wielkiego miasta nie chodzi przypadkiem o autobiograficzną/biograficzną powieść, która ma być tak skrzętnie ukryta, żeby nikt znajomy nie dopatrzył się zbieżności?

Jakby nad nią popracować mogłaby przypominać coś pomiędzy Cassandrą Clare a Lisą Ann Jackson, ale brakuje jej moim zdaniem "tego czegoś" co obie te Panie mają i co sprawia, że lektura ich książek jest lekka, ale z nutką suspensu. Obie tworzą fikcję, ale każda z nich jest inna: jedna zdecydowanie odbiega od rzeczywistości, ba jest fantasy, druga jest rzeczywistością, ale w nieco innym wydaniu.
Z tych fragmentów które przeczytałam na blogu nie widzę warsztatu, przygotowania scenerii, świata, finezji, tylko wyplucie z siebie paru stereotypowych pomysłów zaczerpniętych z filmów i wrzucenie ich w jedną całość.

Myślę, że praca nad książką wymaga przede wszystkim pracy. Nie każda to Danielle Steel, która swoje książki pisze w 48h.
Z tym, że ona robi to od lat i świetnie zna się na swojej robocie, ma opanowany warsztat a jej styl jest bardzo rozpoznawalny, tak samo jak przewidywalność jej postaci. Co oznacza, że ma wiernych fanów, ale reszta, która sięgnie po jej książki sięgnie po nie w szpitalu czy autobusie- bo one nie wymagają oddania. To taki czytanie dla chwilowej rozrywki.

Nie wiem czego oczekuje nasza pisarka1313, ale chyba nie dostanie atencji o jaką zabiega. Jeszcze nie teraz.
"On saura que les enfants sont les gardiens de l’âme
Et qu’il y a des reines autant qu’il y a de femmes"
delikacioszka
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 28
Rejestracja: 4 cze 2015, o 20:01

Re: Napisałam książkę...

Post autor: delikacioszka » 9 gru 2016, o 14:13

pisarka1313 pisze: Szukając literatury do badań, natchnęło mnie i napisałam książkę "W poszukiwaniu..."
Jeśli chciałabyś książkę wydać - odezwij się do mnie w PW, bo działam w branży wydawniczej i być może w jakiś sposób mogłabym pomóc.
pisarka1313
Posty: 2
Rejestracja: 8 gru 2016, o 13:13

Re: Napisałam książkę...

Post autor: pisarka1313 » 9 lut 2017, o 19:57

Dziękuje za Wasze opinie.

pannaeliza skąd przypuszczenie, że nie znam realiów?

dalidaa, dziękuje za poświęcony czas i wyczerpującą wypowiedź. To nie jest autobiograficzna powieść.
ODPOWIEDZ