Ucieczka i ukochanie = BIEGANIE

Aktywnie, na sportowo, pasje, hobby, podróże, adrenalina... ciągle w szlafrokach jednak z ręką na pulsie
ODPOWIEDZ
Gaik
super forma
super forma
Posty: 1074
Rejestracja: 21 paź 2008, o 02:00

Re: BIEGANIE

Post autor: Gaik » 18 lip 2015, o 12:03

A regularny trening siłowy nie zmniejszyłby przypadkiem tych bóli..? Tak na logikę wzmocnienie części ciała w sposób kontrolowany, osobno każdą partię może stanowić dobry wstęp do wykonywania dynamicznych i złożonych ruchów. Boli dlatego, że jest słabe,albo dlatego, że jest krzywe i w obu przypadkach trzeba ćwiczyć, żeby wzmocnić lub ,,wyprostować".
Awatar użytkownika
Melbo
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 573
Rejestracja: 25 mar 2013, o 10:36

Re: BIEGANIE

Post autor: Melbo » 18 lip 2015, o 13:21

aem pisze:Biegniesz bez przerwy te 7-8 km, czy masz jakiś system, typu kilka minut biegu - parę minut marszu? Ja biegam właśnie w takim systemie i stopniowo zwiększam sobie odcinki biegu w stosunku do marszu :) nie dałabym rady całości przebiec naraz na tym etapie. O siłce myślę żeby się zapisać jakoś na jesieni, gdy będzie już na tyle ciemno i zimno, że nie będę miała ochoty wychodzić w teren, a żeby utrzymać jako taką formę ;)
Nie, nie dałabym rady bez przerwy 8km przebiec. Robie marszobiegi. Pierwszy kilometr robie w niecałe 6 min. Później z racji marszu jest już gorzej heh
Dużo pod górke na początku mam więc może też w tym jest przyczyna bo piszczele nie są przyzwyczajone.
Chociaż i tak jest lepiej niż w maju gdzie musiałam zrobić sobie 3 tyg przerwy od biegania bo mi tak piszczele dokuczały.
Awatar użytkownika
babette_h
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 1233
Rejestracja: 29 gru 2014, o 17:16

Re: BIEGANIE

Post autor: babette_h » 18 lip 2015, o 13:44

Gaik pisze:A regularny trening siłowy nie zmniejszyłby przypadkiem tych bóli..? Tak na logikę wzmocnienie części ciała w sposób kontrolowany, osobno każdą partię może stanowić dobry wstęp do wykonywania dynamicznych i złożonych ruchów. Boli dlatego, że jest słabe,albo dlatego, że jest krzywe i w obu przypadkach trzeba ćwiczyć, żeby wzmocnić lub ,,wyprostować".
Jak boli a dołożysz ćwiczenia, to będzie gorzej, dojdzie do jeszcze większego przeciążenia. Tymczasem w shin splints/bólach piszczeli zaleca się odpoczynek, chłodzenie, bieganie po miękkim i rozciąganie mięśnia piszczelowego przedniego i łydek. W razie utrzymywania bólu analiza biegu i butów plus konsultacja albo u ortpedy zajmującego się sportem albo też obeznanego z tematem fizjoterapeuty.
Ćwiczeń w necie jest sporo (i w ogóle na temat tego problemu).
Z autopsji - absolutnie nie dokładać obciążenia, tylko zrobić przerwę, a zamiast iść na rower w ramach delikatnego rozciągania.
Kurze wycieram... - zaczął nienaturalnym dyszkantem i nagle poznał przyjaciół. - A, to wy - powiedział - Myślałem, że ludzie...
Awatar użytkownika
Melbo
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 573
Rejestracja: 25 mar 2013, o 10:36

Re: BIEGANIE

Post autor: Melbo » 18 lip 2015, o 15:04

ja biegam po ścieżkach leśnych, po asfalcie, to może 2km będzie żeby do tego lasu przytruchtać
buty zmieniłam w czerwcu bo stare się zużyły i wogóle amortyzacji nie miały. Teraz mam marki Kalejnji i zadowolona jestem. ( choć ból piszczeli niekiedy się pojawia)
Awatar użytkownika
pannaeliza
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 969
Rejestracja: 25 cze 2015, o 17:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: BIEGANIE

Post autor: pannaeliza » 29 lip 2015, o 17:13

Co do pszczeli, to jest faktycznie zmora :/ ja kiedyś biegłam na długie dystanse, potem miałam ponad pięć lat przerwy z czego przez rok zero aktywności. Osiem miesięcy temu wróciłam do sportu,w tym do biegania i bach, piszczele. Tu przerwa, tam przerwa, konsultowalam z trenerem i kazał wzmacniać miesnie ćwiczeniami silowymi, dobrze biegać na miękkim podłożu w dobrych butach. Buty mam dobre ale mieszkam w centrum Wrocławia i ciężko tu o miękkie podłoże, póki co wzmacniam się na biezni, nie obciąża stawów :)
a czy ty wiesz, że czasem bywa tak i tak się zdarza, że kury, koguty zadziobują swe własne jajka i je jedzą?
Awatar użytkownika
trelemoreleOH
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 15
Rejestracja: 24 lis 2014, o 21:24

Re: BIEGANIE

Post autor: trelemoreleOH » 31 lip 2015, o 12:40

Witam,

a czy któraś z Pań wybiera się na Runmageddon 24.10 do Zabrza, co prawda z typowym bieganiem ma to mało wspólnego :podbite oczko: ale warto się sprawdzić , ja na bieg wybieram się sama, gdyby ktoś miał ochotę się dołączyć będzie miło! w :poop: siła :wink:
Awatar użytkownika
Melbo
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 573
Rejestracja: 25 mar 2013, o 10:36

Re: BIEGANIE

Post autor: Melbo » 31 lip 2015, o 17:31

Hmm szczerze to pomysle nad tym runmageddonem. Nigdy nie bylam heh
Awatar użytkownika
trelemoreleOH
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 15
Rejestracja: 24 lis 2014, o 21:24

Re: BIEGANIE

Post autor: trelemoreleOH » 2 sie 2015, o 10:50

Ja też nigdy nie byłam.
Gdybyś sie zdecydowała daj znać na priv :)
6KM - 30 przeszkód, razem napewno sobie poradzimy :wink:
Ps. im nas więcej tym lepiej :)
Mowdomnie
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 13
Rejestracja: 5 lis 2014, o 23:06

Re: BIEGANIE

Post autor: Mowdomnie » 5 sie 2015, o 12:07

Czy jest tu może jakaś osoba z Gorzowa Wlkp., która biega? Biegam sama, ale czasem dopada mnie nuda, byłoby miło, gdyby ktoś mi w tym sporcie od czasu, do czasu potowarzyszył. ^^ 8)
Awatar użytkownika
Lidia777
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 398
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 00:00
Lokalizacja: UK

Re: BIEGANIE

Post autor: Lidia777 » 6 sie 2015, o 11:27

polecam parkruny jak ktos lubi sie poscigac a nie chce placic za rejestracje. 5km, lokalizacje w sumie na calym swiecie :) dystans troche krotki, ale obleci ;)

http://www.parkrun.org.uk/

http://www.parkrun.pl/
Summer me now summer my life away
Summon me on to another day
Awatar użytkownika
AmazingPotato
Posty: 4
Rejestracja: 27 sty 2016, o 15:02

Re: BIEGANIE

Post autor: AmazingPotato » 27 sty 2016, o 16:59

Kocham biegać, niezależnie czy samej czy z kimś. Dobrze się przy bieganiu rozmyśla, a i dość ciekawe miejsca można odnaleźć, biegnąc po łąkach i lasach :wink: Ale tylko i wyłącznie długie dystanse, nie przepadam za krótkimi.
Coraz bardziej kusi mnie też Runmageddon, chociaż chyba muszę się jeszcze przygotować. Jakaś Pani tutaj na takim była? Czy te przeszkody są aż tak straszne jak wyglądają? :roll:
azol
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 10
Rejestracja: 4 wrz 2016, o 21:49

Re: BIEGANIE

Post autor: azol » 8 wrz 2016, o 19:04

Siemka, piszę z Poznania :)
Też chętnie dowiem się czegoś na temat Runmagedonu. Czy bardzo ciężko przejść tor dla początkujących? Jakiego typu przeszkody można tam spotkać i gdzie radzicie trenować :)
abecaduo
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 483
Rejestracja: 2 wrz 2015, o 18:55

Re: BIEGANIE

Post autor: abecaduo » 8 wrz 2016, o 20:34

Haha, też o tym myślę, na tego 05.11.
W necie są np. siedmiotygodniowe rozpiski treningów do Rekruta :)
azol
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 10
Rejestracja: 4 wrz 2016, o 21:49

Re: BIEGANIE

Post autor: azol » 8 wrz 2016, o 22:05

Zdaj potem relację :D
Ja myślę że zdecyduje się na wiosnę. Gdyby ktoś z Poznania, chciał się przyłączyć do treningów, to niech się odezwie :)
Awatar użytkownika
slubka
Posty: 4
Rejestracja: 24 lip 2003, o 00:00
Lokalizacja: Płock

Re: BIEGANIE

Post autor: slubka » 10 wrz 2016, o 18:58

Witam :) dopiero zaczynam przygodę z bieganiem. W sierpniu zaliczyłam pierwszego Rekruta. Z zerowym przygotowaniem biegowym udało mi się dotrzeć do mety. Przeszkody są do przejścia. Jak nie samodzielnie to z pomocą a tej na trasie nie brakuje. Spodobało mi się na tyle że już szykuję się na Rekruta 30.04 2017 w Beskidach i Classica 27.05.2017 w Warszawie. Jeśli któraś z Pań miałaby chęć pobiec razem to zapraszam :)
musicmatters
Posty: 3
Rejestracja: 9 wrz 2016, o 22:10

Re: BIEGANIE

Post autor: musicmatters » 14 wrz 2016, o 16:51

Czy któraś oremka jest zainteresowana wspólnym bieganiem po Wrocławiu? Proszę o wiadomość na priv. 8)
Kasia795
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 37
Rejestracja: 24 cze 2016, o 12:53

Re: BIEGANIE

Post autor: Kasia795 » 17 wrz 2016, o 11:31

Muszę sobie kupić nowe buty do biegania bo obecne sie niestety już psują, mają chyba z 5 lat :D
azol
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 10
Rejestracja: 4 wrz 2016, o 21:49

Re: BIEGANIE

Post autor: azol » 18 wrz 2016, o 15:22

Hehe, teraz jest dobry moment, wyprzedaże 8)
Awatar użytkownika
pannaeliza
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 969
Rejestracja: 25 cze 2015, o 17:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: BIEGANIE

Post autor: pannaeliza » 23 wrz 2016, o 16:39

Ja z kolei borykam się ostatnio z problemem okularów. Całe życie w soczewkach a ostatnio nagle bum! Wstretne choróbska, oczy przestały tolerować soczewki, laserowa korekcja odpada, może uda się doszczepic soczewkę do oka ale na razie nie wiadomo. Z biegania zrezygnowałam, z okularami ponad -8 i cylinder biegać się nie da. Zastanawiam się czy są jakieś rozwiązania dla biegaczy, poza soczewkami. Macie jakieś sznureczki albo coś? Czy po prostu ślepi ludzie nie biegają?
a czy ty wiesz, że czasem bywa tak i tak się zdarza, że kury, koguty zadziobują swe własne jajka i je jedzą?
Awatar użytkownika
Lidia777
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 398
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 00:00
Lokalizacja: UK

Re: BIEGANIE

Post autor: Lidia777 » 8 lis 2016, o 20:52

pannaeliza pisze:Ja z kolei borykam się ostatnio z problemem okularów. Całe życie w soczewkach a ostatnio nagle bum! Wstretne choróbska, oczy przestały tolerować soczewki, laserowa korekcja odpada, może uda się doszczepic soczewkę do oka ale na razie nie wiadomo. Z biegania zrezygnowałam, z okularami ponad -8 i cylinder biegać się nie da. Zastanawiam się czy są jakieś rozwiązania dla biegaczy, poza soczewkami. Macie jakieś sznureczki albo coś? Czy po prostu ślepi ludzie nie biegają?

Moja wada byla -11, laser tez odpadal, zrobilam implanty. Tanio nie bylo ale teraz mam 0.00 na jednym i 0.50 z lekkim astygmatyzmem i nie potrzebuje niczego, jakbym nigdy nie miala wady wzroku, bo te troche co sie zostalo w niczym mi nie przeszkadza :)

A propo biegania: moj pierwszy ultra maraton zaliczony: 53km, rewelacja :)
Summer me now summer my life away
Summon me on to another day
Awatar użytkownika
pannaeliza
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 969
Rejestracja: 25 cze 2015, o 17:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: BIEGANIE

Post autor: pannaeliza » 8 lis 2016, o 21:32

Lidia777 pisze:
pannaeliza pisze:Ja z kolei borykam się ostatnio z problemem okularów. Całe życie w soczewkach a ostatnio nagle bum! Wstretne choróbska, oczy przestały tolerować soczewki, laserowa korekcja odpada, może uda się doszczepic soczewkę do oka ale na razie nie wiadomo. Z biegania zrezygnowałam, z okularami ponad -8 i cylinder biegać się nie da. Zastanawiam się czy są jakieś rozwiązania dla biegaczy, poza soczewkami. Macie jakieś sznureczki albo coś? Czy po prostu ślepi ludzie nie biegają?

Moja wada byla -11, laser tez odpadal, zrobilam implanty. Tanio nie bylo ale teraz mam 0.00 na jednym i 0.50 z lekkim astygmatyzmem i nie potrzebuje niczego, jakbym nigdy nie miala wady wzroku, bo te troche co sie zostalo w niczym mi nie przeszkadza :)

A propo biegania: moj pierwszy ultra maraton zaliczony: 53km, rewelacja :)
U mnie implantów też się raczej nie da, komora jest za płytka. Szkoda, bo cena nie gra roli.

Gratuluję maratonu :)
a czy ty wiesz, że czasem bywa tak i tak się zdarza, że kury, koguty zadziobują swe własne jajka i je jedzą?
justsomebody10
super forma
super forma
Posty: 2128
Rejestracja: 15 mar 2014, o 17:54

Re: BIEGANIE

Post autor: justsomebody10 » 9 lis 2016, o 13:13

pannaeliza pisze:Czy po prostu ślepi ludzie nie biegają?
Pocieszam, że tak samo mało wygodnie jest z dużym biustem i żadne udogodnienia nie wchodzą w grę. Chyba też tylko implanty, tylko odrobinę inne :wink:
A już połączenie tych dwóch opcji....
Gozdzik1989
Posty: 9
Rejestracja: 9 lis 2016, o 13:23

Re: BIEGANIE

Post autor: Gozdzik1989 » 9 lis 2016, o 13:44

A jakie polecacie buty do biegania?
adama
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 971
Rejestracja: 12 sie 2014, o 23:07

Re: BIEGANIE

Post autor: adama » 9 lis 2016, o 14:25

Gozdzik1989 pisze:A jakie polecacie buty do biegania?
dzisiaj kalosze

jednak reklama
Gozdzik1989
Posty: 9
Rejestracja: 9 lis 2016, o 13:23

Re: BIEGANIE

Post autor: Gozdzik1989 » 9 lis 2016, o 15:17

A jutro?, a pytam na prawdę serio :)
Awatar użytkownika
pannaeliza
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 969
Rejestracja: 25 cze 2015, o 17:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: BIEGANIE

Post autor: pannaeliza » 9 lis 2016, o 15:45

justsomebody10 pisze:
pannaeliza pisze:Czy po prostu ślepi ludzie nie biegają?
Pocieszam, że tak samo mało wygodnie jest z dużym biustem i żadne udogodnienia nie wchodzą w grę. Chyba też tylko implanty, tylko odrobinę inne :wink:
A już połączenie tych dwóch opcji....
Haha :) no tak, to też może być problemowe i też ciężko sobie z tym poradzić :) ja na szczęście jestem tylko ślepa, biust mam przeciętny. Jest jakiś limit nieszczęścia jak widać :D

A buty do biegania muszą mieć bardzo dobrą amortyzację bo inaczej bolą stawy i można zrobić sobie krzywdę. Niektóre sklepy oferują bezpłatne pomiary na podstawie których można określić jakie buty będą najlepsze. Podobno z Lidla dają radę ale w sumie nie znam nikogo kto by w tym biegał. Wiec chyba nie dają.
a czy ty wiesz, że czasem bywa tak i tak się zdarza, że kury, koguty zadziobują swe własne jajka i je jedzą?
Awatar użytkownika
tygrysica3
super forma
super forma
Posty: 2036
Rejestracja: 13 cze 2010, o 17:30

Re: BIEGANIE

Post autor: tygrysica3 » 9 lis 2016, o 15:52

pannaeliza pisze: biust mam przeciętny.
...szkoda :( ...że wiele kobiet właśnie w ten sposób myśli :wink:
Jak tygrysica bądź co pręży się, wygina gdy czuje świeży łup, gdy na niej jest zwierzyna ;)
Awatar użytkownika
pannaeliza
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 969
Rejestracja: 25 cze 2015, o 17:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: BIEGANIE

Post autor: pannaeliza » 9 lis 2016, o 17:33

tygrysica3 pisze:
pannaeliza pisze: biust mam przeciętny.
...szkoda :( ...że wiele kobiet właśnie w ten sposób myśli :wink:
Nie no, super jest, trochę krzywy ale fajny :D bardziej chodziło mi o to, że rozmiarowo nie jest ani duży, ani mały :)
a czy ty wiesz, że czasem bywa tak i tak się zdarza, że kury, koguty zadziobują swe własne jajka i je jedzą?
Awatar użytkownika
czarnenabialym
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 51
Rejestracja: 15 wrz 2013, o 02:33

Re: BIEGANIE

Post autor: czarnenabialym » 20 lis 2016, o 00:48

Gozdzik1989 pisze:A jakie polecacie buty do biegania?
Co do butów to wszystko zależy od tego jaki masz profil stopy. Najlepiej wybrać się do sklepu biegowego i zbadać to a wtedy fachowcy podpowiedzą Ci jakie buty byłyby dla Ciebie odpowiednie. Ja osobiście biegam w ASICAch i w nich biega mi się idealnie, natomiast dodatkową parę mam na treningi i są to REEBOKI i w nich biegam na krótkie dystanse do 5 km.
Ty jesteś reżyserem swojego życia.
Napisz swój własny scenariusz.
Awatar użytkownika
czarnenabialym
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 51
Rejestracja: 15 wrz 2013, o 02:33

Re: BIEGANIE

Post autor: czarnenabialym » 20 lis 2016, o 00:51

slubka pisze:Witam :) dopiero zaczynam przygodę z bieganiem. W sierpniu zaliczyłam pierwszego Rekruta. Z zerowym przygotowaniem biegowym udało mi się dotrzeć do mety. Przeszkody są do przejścia. Jak nie samodzielnie to z pomocą a tej na trasie nie brakuje. Spodobało mi się na tyle że już szykuję się na Rekruta 30.04 2017 w Beskidach i Classica 27.05.2017 w Warszawie. Jeśli któraś z Pań miałaby chęć pobiec razem to zapraszam :)
RMG jest super :)

Ja w przyszłym roku planuję zrobić WETERANA. Zamierzam pobiec w Beskidach na pewno i przy okazji być tam na wolo. Warszawa tez jak najbardziej ta letnia a na zimowej wolo. Myślę też o Biegu 4 Żywiołów i Spartanie na przyszły rok. Troche biegów z przeszkodami powstało więc jest gdzie się wybierać :)
Ty jesteś reżyserem swojego życia.
Napisz swój własny scenariusz.
ODPOWIEDZ