Ucieczka i ukochanie = BIEGANIE

Aktywnie, na sportowo, pasje, hobby, podróże, adrenalina... ciągle w szlafrokach jednak z ręką na pulsie
ODPOWIEDZ
Gaik
super forma
super forma
Posty: 1074
Rejestracja: 21 paź 2008, o 02:00

Re: BIEGANIE

Post autor: Gaik » 23 gru 2014, o 23:20

To może mi ktoś wyjaśni czemu mój telefon tego nie instaluje :? To chyba najpopularniejsza aplikacja działająca od jakiś kilku lat co najmniej. Czyli należałoby przypuszczać, że chodzi pod nieomal każdym smartfonem ostatnich lat a ja tego pobrałam z Wielkiej Operatorni w tym roku! :evil: Chciałam się dołączyć treningami do rywalizujących w ramach kampanii i nic z tego. Ale ja w ogóle nie mam szczęścia do elektroniki i czasem sobie lubię na treningu tak..Walnąć jakimś sprzętem o trawę gdy mi zawadza.
kadinsky
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 223
Rejestracja: 10 kwie 2013, o 23:38

Re: BIEGANIE

Post autor: kadinsky » 27 gru 2014, o 21:33

a jaki telefon? wyczyść dane z menadżera pobierania :)
Awatar użytkownika
Sarkastyczna_89
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 20
Rejestracja: 1 mar 2013, o 17:31

Re: BIEGANIE

Post autor: Sarkastyczna_89 » 27 gru 2014, o 23:22

Gaik spróbuj ściągnąć ze strony endomondo.com najpewniej. Zerknij też czy dobrą instalkę ściągasz (w zależności czy masz androida czy inny system na telefonie)
...Everybody lies...
Awatar użytkownika
babette_h
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 1233
Rejestracja: 29 gru 2014, o 17:16

Re: BIEGANIE

Post autor: babette_h » 29 gru 2014, o 17:44

Gaik pisze:Walnąć jakimś sprzętem o trawę gdy mi zawadza.
Taaak, o tej porze roku trawa tylko dla twardzieli...

Wypróbuj polskie navime na androida.
Kurze wycieram... - zaczął nienaturalnym dyszkantem i nagle poznał przyjaciół. - A, to wy - powiedział - Myślałem, że ludzie...
mademoiselle_k
Posty: 3
Rejestracja: 15 sty 2015, o 13:40

Re: BIEGANIE

Post autor: mademoiselle_k » 15 sty 2015, o 14:03

Ja też biegam z endomondo. Mam s4 i aplikacja działa bez zarzutu.
bambik
Posty: 1
Rejestracja: 19 sty 2015, o 22:05

Re: BIEGANIE

Post autor: bambik » 19 sty 2015, o 22:13

też biegam. Używam endomondo.

Ja często biegam po asfalcie, betonie i mnie kolana trochę bolą. Macie jakieś skuteczne sposoby na bolące kolana? Lepsze buty, jakaś maść?
Gaik
super forma
super forma
Posty: 1074
Rejestracja: 21 paź 2008, o 02:00

Re: BIEGANIE

Post autor: Gaik » 19 sty 2015, o 22:56

Nie buty i nie maść. To nie zmieni faktu powtarzania się kontuzji.
Zapobiega im trening siłowy oraz trening wytrzymałości mięśni, czyli np. zajęcia w klubach fitness takie jak TBC albo samodzielny trening funkcjonalny, z tym, że ćwiczenia raczej lżejsze a nie np. takie jak na crossie. Niewielkie obciążenie plus duża liczna powtórzeń. Warto pamiętać o wiązadłach bo podtrzymują kości. Dobrze im robi odpowiednia rozgrzewka przed intensywnym przyśpieszeniem i stretching.

Z doświadczenia wiem, że stawy adaptują się do wysiłku tak jak mięśnie choć jeszcze nie jestem pewna czemu :) Muszę popytać bo z założenia nie powinny. W zasadzie wydłużanie biegu pomiędzy 12 a 20 km to dla mnie wyłącznie przyzwyczajanie stawu z tym, że biodrowego.

No i już wiem. Czyli, jednak jest to wynikiem złej techniki, słabej ruchomości poszczególnych stawów, o ile nie siły i gibkości o której wspomniałam.
Podsumowując: całe ciało a nie tylko truchty, czy sprinty.
Awatar użytkownika
babette_h
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 1233
Rejestracja: 29 gru 2014, o 17:16

Re: BIEGANIE

Post autor: babette_h » 19 sty 2015, o 23:54

Gaik pisze: No i już wiem.
A możesz napisać skąd?
Kurze wycieram... - zaczął nienaturalnym dyszkantem i nagle poznał przyjaciół. - A, to wy - powiedział - Myślałem, że ludzie...
Gaik
super forma
super forma
Posty: 1074
Rejestracja: 21 paź 2008, o 02:00

Re: BIEGANIE

Post autor: Gaik » 20 sty 2015, o 11:53

Z Facebooka :D Skonsultowałam, to ze znajomym trenerem i instruktorem. Wykwalifikowany i doświadczony człowiek. AWF ukończony ze specjalnością trening personalny i kinezygerontoprofilaktyka. Robi dużo szkoleń z funkcjonowania poszczególnych części układu ruchu i kształtowania konkretnych cech motorycznych . Trochę doświadczenia zawodowego też ma więc uważam, że nie najgorsze źródło. Mam zaufanie do wiedzy i umiejętności.Widziałam w działaniu i słyszałam pochwały klientów ale to oczywiście nie musi nikogo w internetach przekonywać.

Generalnie to intuicyjnie wydaje się dobry kierunek i powinnam to sama wiedzieć choć jestem tylko instruktorem. Trzeba sobie przypomnieć budowę stawu i odpowiedzieć na pytanie dlaczego mięsień boli po wysiłku i czym to się różni od bólu wywoływanego przez uszkodzenie skóry bądź uciskanie nerwu spowodowane złym ułożeniem np. jądra miażdżystego w przypadku dyskopatii. Tym tropem znajdę pewnie wyjaśnienie w literaturze :slonko:
Awatar użytkownika
babette_h
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 1233
Rejestracja: 29 gru 2014, o 17:16

Re: BIEGANIE

Post autor: babette_h » 20 sty 2015, o 15:50

A :)
Kurze wycieram... - zaczął nienaturalnym dyszkantem i nagle poznał przyjaciół. - A, to wy - powiedział - Myślałem, że ludzie...
Awatar użytkownika
paolinalina
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 68
Rejestracja: 18 gru 2012, o 16:16
Lokalizacja: małopolskie

Re: BIEGANIE

Post autor: paolinalina » 28 sty 2015, o 10:53

A są tu dziewczyny , które biegają biegi górskie /ultra?
Ja w tym roku biegnę Rzeźniczka, Super maraton Gór Stołowych oraz Łemkowyna Trail.

Ktoś jeszcze?
"Czasy takie niespokojne, róbmy miłość a nie wojnę"
Gaik
super forma
super forma
Posty: 1074
Rejestracja: 21 paź 2008, o 02:00

Re: BIEGANIE

Post autor: Gaik » 28 sty 2015, o 13:37

Od kilku lat marzy mi się Rzeźnik, ale jeszcze nie czuję się gotowa. W zasadzie zakończyłam wydłużanie dystansu na jakiś inny etap życia. Uznałam, że tak około półtorej godziny treningu jest w sam raz a potem już nuda, ale właśnie czytając o Rzeźniku poczułam, że to by mogło porwać moje serce, że jest w tym jakiś sens :wink:
Problemem w podejściu na jakimś spontanie jest zapewne zaporowa dla mnie cena i brak pary. A zawsze mi się marzyło, że zwiążę się z kimś, kto będzie chciał i razem się przygotujemy.
Trasa brzmi niby groźnie, ale w praktyce to raczej pewien symbol gotowości, bo w sumie limit na niecałe 2 maratony w 16 godzin zakłada marszobieg.
Awatar użytkownika
Yzi
Posty: 7
Rejestracja: 5 lut 2015, o 23:11

Re: BIEGANIE

Post autor: Yzi » 20 lut 2015, o 00:24

Trasa jest groźna...same zbiegi i podbiegi, spore przewyższenia, sporo asfaltu. Bardzo ciężki bieg. Ciężki nie znaczy jednak niemożliwy do ukończenia...z chęcią do dalszego biegania :D
Gaik
super forma
super forma
Posty: 1074
Rejestracja: 21 paź 2008, o 02:00

Re: BIEGANIE

Post autor: Gaik » 20 lut 2015, o 14:01

Rozumiem, że to z doświadczenia :D
Wiem, że to jest bieg górski więc siłą rzeczy muszą być górki i dołki, ale myślałam, że raczej po lasach i całkiem dzikich terenach a nie asfaltach :)
Ile czasu poświęcasz na przygotowania i jak w skrócie wygląda Twój plan treningowy? Masz taką możliwość biegania na co dzień po górach? Przygotowujecie się z partnerem,partnerką osobno?
Awatar użytkownika
babette_h
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 1233
Rejestracja: 29 gru 2014, o 17:16

Re: BIEGANIE

Post autor: babette_h » 20 lut 2015, o 14:24

Też mnie te asfalty (niemile) zaskoczyły.
http://www.biegrzeznika.pl/bieg-rzeznika/trasa-biegu/
Kurze wycieram... - zaczął nienaturalnym dyszkantem i nagle poznał przyjaciół. - A, to wy - powiedział - Myślałem, że ludzie...
Awatar użytkownika
Yzi
Posty: 7
Rejestracja: 5 lut 2015, o 23:11

Re: BIEGANIE

Post autor: Yzi » 20 lut 2015, o 17:26

Zakończyłam bieganie wraz z drugim stopniem zwyrodnienia stawów kolanowych i przepuklinami na kręgosłupie :cry: 15lat ostrego przeginania w planach treningowych, startach i wyzwaniach :oops: Teraz tylko rower i basen :lol:
Awatar użytkownika
TuriRuri
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 645
Rejestracja: 17 paź 2014, o 15:54

Re: BIEGANIE

Post autor: TuriRuri » 20 lut 2015, o 17:32

Yzi pisze:Zakończyłam bieganie wraz z drugim stopniem zwyrodnienia stawów kolanowych i przepuklinami na kręgosłupie :cry: 15lat ostrego przeginania w planach treningowych, startach i wyzwaniach :oops: Teraz tylko rower i basen :lol:
Niestety sport to zdrowie... i najszybsza droga do kalectwa :(
I don't know when exactly that UFO landed & dumped all these stupid people, but they apparently aren't coming back for them.
Gaik
super forma
super forma
Posty: 1074
Rejestracja: 21 paź 2008, o 02:00

Re: BIEGANIE

Post autor: Gaik » 20 lut 2015, o 17:58

A ja się nie zgadzam.O wiele więcej daje niż może odebrać.Dla mnie nie da się tego z niczym porównać.Fakt,że po drodze trzeba jeszcze czuć i słuchać ciała.I lepiej celebrować proces a nie startowanie z towarzyszącą ambicją.
Awatar użytkownika
Yzi
Posty: 7
Rejestracja: 5 lut 2015, o 23:11

Re: BIEGANIE

Post autor: Yzi » 20 lut 2015, o 18:01

Niestety sport to zdrowie... i najszybsza droga do kalectwa :(
ale jak bez niego żyć ???? :rotfl:
Awatar użytkownika
TuriRuri
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 645
Rejestracja: 17 paź 2014, o 15:54

Re: BIEGANIE

Post autor: TuriRuri » 20 lut 2015, o 22:14

Yzi pisze:
Niestety sport to zdrowie... i najszybsza droga do kalectwa :(
ale jak bez niego żyć ???? :rotfl:
No i wlasnie o to chodzi :wink: sportowi wariaci zawsze znajda jakis zamiennik, zeby znow poczuc "wiatr w zaglach" :cool:
I don't know when exactly that UFO landed & dumped all these stupid people, but they apparently aren't coming back for them.
Gaik
super forma
super forma
Posty: 1074
Rejestracja: 21 paź 2008, o 02:00

Re: BIEGANIE

Post autor: Gaik » 23 lut 2015, o 10:52

Wydaje mi się, że najgorzej fizycznie mają osoby najlepiej psychicznie predysponowane do sportu. Uważa się, że "typowy sportowiec", to ktoś, kto ma dużą ambicję, która pcha go do pokonywania samego siebie i wygrywania z innymi. A taka postawa prowadzi do ignorowania subtelnych sygnałów wysyłanych przez ciało.
krkandwar
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 181
Rejestracja: 18 kwie 2013, o 17:20
Lokalizacja: Kraków

Re: BIEGANIE

Post autor: krkandwar » 15 kwie 2015, o 12:39

Halo halo Miłośnicy Kilometrów! :D

The Color Run Poland!
Wybiera się ktoś? :)
Oprócz mnie haha :cool:

https://www.facebook.com/TheColorRunPoland?fref=nf

Pierwszy raz w Polsce, nie można przegapić :P
mskaa
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 130
Rejestracja: 2 gru 2014, o 23:02

Re: BIEGANIE

Post autor: mskaa » 15 kwie 2015, o 19:31

Ja ja ja! mam już kupiony bilet* :) teraz szlifowanie formy bym nie padła nawet przy pięciokilometrowym truchciku :podbite oczko:

*ale na ten w Warszawie
Awatar użytkownika
paolinalina
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 68
Rejestracja: 18 gru 2012, o 16:16
Lokalizacja: małopolskie

Re: BIEGANIE

Post autor: paolinalina » 17 kwie 2015, o 15:08

W niedzielę mój pierwszy maraton. Trzymajcie proszę kciuki :D
A może któraś też biegnie w Cracovia Maraton? W takim wypadku do zobaczenia na trasie :roll:
"Czasy takie niespokojne, róbmy miłość a nie wojnę"
Marsela
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 77
Rejestracja: 29 sty 2012, o 21:13

Re: BIEGANIE

Post autor: Marsela » 25 kwie 2015, o 21:58

Fajny ten the Color run a jaka jest trasa w Warszawie bo jakoś nie mogę znaleźć ?
a czy któraś z Was będzie biegła w Biegu Kobiet : http://biegkobiet.pl/
ja już się zapisałam ;)
sakiewka
Posty: 7
Rejestracja: 4 maja 2015, o 08:21

Re: BIEGANIE

Post autor: sakiewka » 4 maja 2015, o 08:31

Chciałabym biegać, ale brakuje mi silnej woli. Zawsze najtrudniejszym krokiem okazuje się ten za prób mieszkania.
krkandwar
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 181
Rejestracja: 18 kwie 2013, o 17:20
Lokalizacja: Kraków

Re: BIEGANIE

Post autor: krkandwar » 4 maja 2015, o 20:49

Potwierdzam ;) ale nie poddawaj się! nawet jak byś miała 1 probe na 10 to już sukces :)
mycket
Posty: 1
Rejestracja: 17 lis 2014, o 22:20

Re: BIEGANIE

Post autor: mycket » 8 maja 2015, o 09:53

Powiem tak: po wystartowaniu w jakimś oficjalnym biegu, bieganie wciąga :D Ja teraz siedzę i szukam kolejnych biegów na 10km, ewentualnie na 5km :!: Wszystko kręci się wokół nowych wyzwań. Na tą piątkę dla kobiet chciałam sie zapisać, ale moja biegowa koleżanka wtedy nie może... Zastanawiam się, czy idąc samej jest frajda z tego takaa sama:) w końcu zawsze po biegu potrafimy gadać jeszcze godzinami o tym, co można było inaczej, co było super! :evil:
Gaik
super forma
super forma
Posty: 1074
Rejestracja: 21 paź 2008, o 02:00

Re: BIEGANIE

Post autor: Gaik » 8 maja 2015, o 13:00

sakiewka pisze:Chciałabym biegać, ale brakuje mi silnej woli. Zawsze najtrudniejszym krokiem okazuje się ten za prób mieszkania.
Moja zasada to rób nawet żałośnie mało, ale bardzo często. I nie ma znaczenia jak to wygląda z boku. Czy wysiłek, który cię nie zmęczy nie brzmi zachęcająco ? :D
Sama trafiłam na to bieganie przypadkiem, gdy po kryzysie psychicznym potrzebowałam po prostu uwolnić płuca od płaczu i oddychać tzw. pełną piersią. Inaczej potrzebowałam się przewietrzyć a w klubie fitness się nie da. Nie miałam wtedy siły psychicznej pozwalającej pokonywać przeszkody, czy podejmować wyzwania więc to musiał być bieg, którego nie odczuję skupiając się tylko na swoich myślach.Przeskakiwałam zatem nieomal w miejscu z nogi na nogę. Przez kilka miesięcy w godzinę robiłam tym sposobem, ze 2 kilometry. Ludzie się ze mnie śmiali na ulicach bo musiało, to na prawdę dziwnie wyglądać. Nie pamiętam tego, kiedy te skoki zamieniłam w bieg, ale potem trudno było do tego świadomie wrócić bo dreptanie, dla osoby lepiej wytrenowanej, jest większym pożeraczem energii niż normalny bieg.A szkoda, że tak teraz nie umiem, ale i czasem się krępuje, bo skakanie na palcach jest świetnym ćwiczeniem na lepszą technikę.
Czyli opcja nr 1 - rób tak jakbyś nic nie robiła a reszta przyjdzie z czasem :D
Opcja nr. 2 dla osób o innym typie osobowości, czyli dokładne cele w postaci wyzwania jak np. przebiec maraton.
To nie chodzi o siłę woli, ale o motywację.
Wonderka
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 34
Rejestracja: 15 sty 2015, o 13:03

Re: BIEGANIE

Post autor: Wonderka » 20 maja 2015, o 12:02

Kiedyś trochę biegałam, teraz wolę siłownię.
ODPOWIEDZ