Góry

Aktywnie, na sportowo, pasje, hobby, podróże, adrenalina... ciągle w szlafrokach jednak z ręką na pulsie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tanna
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 72
Rejestracja: 15 gru 2009, o 01:00
Lokalizacja: Łódź

Re: Góry

Post autor: Tanna » 8 paź 2010, o 14:39

W sumie konkretna odpowiedź na pytanie ;)
A wiesz już kiedy? Zastanawia mnie jaką aurę tam zastanę w tym czasie. Póki co nie mam nikogo chętnego na wyjazd dlatego podpytuje ;).
patrishia
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 14
Rejestracja: 22 lip 2007, o 00:00

Re: Góry

Post autor: patrishia » 9 paź 2010, o 08:48

..jak tylo będzie fajna pogoda, jesteśmy na tak!! :)
tak wiec piszcie ! :)
salanderlis
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 90
Rejestracja: 24 cze 2010, o 01:19

Re: Góry

Post autor: salanderlis » 9 paź 2010, o 13:43

Inazuma
Posty: 5
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 21:11

Re: Góry

Post autor: Inazuma » 13 sty 2011, o 12:44

Uwielbiam góry wszelkiej maści, ale najbardziej wysokie i bezludne. W Tatrach kręci się dużo ludzi, ale za to są przepiękne. W Bieszczadach z kolei cisza, spokój, ale nie ma skał i wysokości. Kto co lubi. W moich oczach każde góry mają swój urok i zalety. W zeszłym roku udało mi się wyskoczyć w Alpy Julijskie i wleźć na Triglav. Piękne okolice. Polecam!
Awatar użytkownika
Pilot
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 26
Rejestracja: 17 kwie 2010, o 09:33

Re: Góry

Post autor: Pilot » 20 lut 2011, o 19:14

Orla jest piękna, byłam kilka razy w zimie i w lecie. Ostatnio w grudniu byłam dosc pozno na Zawracie i zobaczylam piekny zachod slonca :)
Awatar użytkownika
DarthAmy
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 20
Rejestracja: 21 lut 2011, o 18:21

Re: Góry

Post autor: DarthAmy » 23 lut 2011, o 19:17

Kocham góry, piękne widoki. Niestety przez zapierdol w szkole nie mam czasu na wycieczki. Kiedyś jak byłam mniejsza to łaziłam po górach ile wlezie. Mam nawet małą złotą odznakę pttk :) :cool: ostatnio byłam na skrzycznym z moim chłopakiem. Było strasznie zimno i nieprzyjemnie. Preferuje lato, albo wczesną jesień. Jak dotąd moją najbardziej ekstremalną wyprawą była ta w Tatry na 4 dni.
Born to die
monte-rosa
Posty: 5
Rejestracja: 30 maja 2011, o 10:52

Re: Góry

Post autor: monte-rosa » 12 cze 2011, o 19:03

Witam
Tak sobie czytałam na temat Waszej wyprawy chciałam się dowiedzieć czy już macie wszytko zorganizowane??
Czy wiecie kiedy jedziecie?
Czy potrzebujecie informacji odnośnie treningu?
A także info co należy zabrać na taką wyprawę?

W razie problemów służę pomocą :)
Pozdrawiam
outsider
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 19
Rejestracja: 27 gru 2009, o 21:43

Re: Góry

Post autor: outsider » 28 cze 2011, o 09:32

Awatar użytkownika
ghoust
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 48
Rejestracja: 14 wrz 2006, o 00:00

Re: Góry

Post autor: ghoust » 30 cze 2011, o 07:10

A zabieracie ze soba w gorki wasze psiaki??
wiem ze nie zawsze jest to mozliwe, bo nie wszedzie pozwalaja..

Nasza suka, byla juz kilka razy na Pilsku, pozatym za kazdym razem kiedy jedziemy w Jure.. Jak tylko widzi, ze proboje sie wdrapac na jakies skaly to zaczyna sie szarpac i gdyby nie smycz to by wszedzie za mna wlazla..
Awatar użytkownika
bercia16
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 145
Rejestracja: 28 kwie 2011, o 08:27
Lokalizacja: Gdynia

Re: Góry

Post autor: bercia16 » 30 cze 2011, o 09:00

A zabieracie ze soba w gorki wasze psiaki??
Moje dwie (niedawno trzy) chihuahuy lubią długie wycieczki. Przeszły już praktycznie całe Beskidy, Gorce i Pieniny, część Bieszczad i Tatr, oraz część wybrzeża polskiego (wiem, że z górami to ma mało wspólnego).
Awatar użytkownika
osoawiachim
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 61
Rejestracja: 12 sty 2011, o 21:42

Re: Góry

Post autor: osoawiachim » 30 cze 2011, o 17:33

outsider pisze:Może ktoś chętny ?
eeee...na zachód to nie. a tak w temacie magistrali beskidzkiej, to w końcu "omapowali" czarnohorę i gorgany. bardzo to porządne i eleganckie góry są.
w temacie psów - mają zakaz w większości "górskich" parków narodowych. nie wiem, na czym stanęła sprawa z nowelizacją ustawy o m.in. odstrzale bezpańskich zwierząt, więc póki co to chyba lepiej używać smyczy. Ze psem (typu mały niedźwiedź) to ja się prowadzam tylko wiosną i jesienią.
Awatar użytkownika
kasiulka
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 154
Rejestracja: 14 kwie 2004, o 00:00
Lokalizacja: T...

Re: Góry

Post autor: kasiulka » 17 lip 2011, o 21:23

ayahuaska pisze:A moze tak porozmawiamy o gorach. Jakie lubicie najbardziej i gdzie najchetniej jezdzicie. Ja kocham Bieszczady o kazdej porze roku. Ale powiem szczerze ze ostatni wyjazd w Tatry mnie zaczarowal.
A Ty? :D

też Kocham Bieszczady :)))) płacze jak musze wracać do domu stamtąd:(((
Tylko Bieszczady :))))))
jestem panią mego świata!!
saszamm
Posty: 6
Rejestracja: 6 wrz 2011, o 06:27

Re: Góry

Post autor: saszamm » 6 wrz 2011, o 06:56

A ja bardzo polecam Gorce
byłam ostatnio na Turbaczu i na Starych Wierchach, przepiekne widoki na Tatry, a dla leniwych opcja wyjazdu krzesełkiem w Koninkach na Tobołów i już się jest na grzbiecie, można spacerować po górkach bez męczacego wspinania się i byłam bardzo zaskoczona tym jak mało ludzi z tych uroków korzysta mimo pieknej pogody i weekendu
Awatar użytkownika
kasiulka
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 154
Rejestracja: 14 kwie 2004, o 00:00
Lokalizacja: T...

Re: Góry

Post autor: kasiulka » 6 wrz 2011, o 11:03

hmmm fajny pomysl na wycieczke :) moze skorzystamy :) pozdrawiam
jestem panią mego świata!!
Awatar użytkownika
bercia16
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 145
Rejestracja: 28 kwie 2011, o 08:27
Lokalizacja: Gdynia

Re: Góry

Post autor: bercia16 » 6 wrz 2011, o 15:51

saszamm pisze:A ja bardzo polecam Gorce
Gorce tak samo jak Beskidy są bardzo dobre zarówno do wycieczek pieszych jak i rowerowych. Gorąco polecam.
saszamm
Posty: 6
Rejestracja: 6 wrz 2011, o 06:27

Re: Góry

Post autor: saszamm » 9 wrz 2011, o 09:16

O tak, tak rowerem w Gorcach rzeczywiście można poszaleć, alebo sie porelaksaować
miałam okazje ostatnio przetestować taką traskę dookola turbaczyka z Koninek do Koniny i było bardzo fajnie, na co dzień nie jeżdże po górach, ale na tej trasie nie miałam problemów, bo przewyższenia nie są tam duże, jedzie się cały czas leśną drogą, bardzo powoli wspinając się w górę
narda
Posty: 3
Rejestracja: 9 wrz 2011, o 18:06

Re: Góry

Post autor: narda » 14 wrz 2011, o 21:29

Prośba wielka do forumowiczek - jadę za tydzień po raz pierwszy w góry - w Bieszczady. Jakieś tipsy i tricki?
pora
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 36
Rejestracja: 2 lip 2011, o 22:03

Re: Góry

Post autor: pora » 14 wrz 2011, o 22:09

To zależy, w którą część Bieszczad jedziesz. Jeśli w okolicę Soliny to możesz zabrać nawet sandałki. Jeśli natomiast zamierzasz poznać Bieszczady z bardziej dzikiej i spokojnej strony to tipsy mogą ci się przydać jedynie do obrony przed wilkami:)) A na poważnie to im głębiej w Bieszczady tym bardziej dzikie rejony więc najbardziej przydadzą ci się wygodne buty i porządnie zatankowany samochód (jeśli nim zamierzasz podróżować). Zależy w jakim celu jedziesz, jeśli połazić po górach to dobra mapa i buty (nie wspominając o reszcie odpowiedniego stroju).Jeśli tylko odpocząć bez zamiaru wspinania się na wysokie szczyty to co weźmiesz powinno być dobre.
Awatar użytkownika
osoawiachim
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 61
Rejestracja: 12 sty 2011, o 21:42

Re: Góry

Post autor: osoawiachim » 15 wrz 2011, o 17:30

narda pisze:tricki?
czapkę sobie weź, bo wieje.
a dwa się uaktywniły jelenie (te ryki wieczorem to ich) i niedźwiedzie, więc jedź ostrożnie o świcie i zmierzchu.
Awatar użytkownika
dzons
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 11
Rejestracja: 21 sie 2011, o 19:40
Lokalizacja: Kraków

Re: Góry

Post autor: dzons » 30 mar 2012, o 00:08

Właśnie leje za oknem, i zimno jeszcze, i w górach, nawet tych niższych, pewnie jeszcze śnieg i błoto, znając życie.
Wiem, że jeszcze wcześnie, ale..... zaczynam już zagadywać, bo wiem że czas szybko leci i zaraz się zrobi cieplej i suszej (? :) ).

Czy któraś z Pań chodzi i wybiera się, za jaki miesiąc powiedzmy (niekoniecznie wyczynowo ale też nie w klapeczkach i tenisówkach!) w góry, dajmy na to w Beskidy, Pieniny, Tatry, Bieszczady, itp.?

Kocham góry a nie mam z kim łazić (choć w zeszłym roku nawet mi się udało z jakie 7 razy być). Jak panie któreś łażą jako i ja, i chętne są na 1, ew. 2 dniowe wypady w góry (takie góry dostępne bez specjalistycznego sprzętu, ale też niekoniecznie na szlaki bardzo szeroko uczęszczane, na których się roi od wycieczek i pańć na obcasie) to ja się piszę i proszę o kontakt :D

Pozdrawiam!
nie otwieraj ust, bo wyskoczy z ciebie wariat
Awatar użytkownika
Akumu
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 202
Rejestracja: 25 sty 2012, o 19:43
Lokalizacja: Kraków

Re: Góry

Post autor: Akumu » 30 mar 2012, o 00:33

myślę, że pomysł jest wart rozważenia, szczególnie że i tak parę razy do roku jeżdżę w góry. można forumowo pojechać gdzieś na krótką wycieczkę :)
Awatar użytkownika
dzons
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 11
Rejestracja: 21 sie 2011, o 19:40
Lokalizacja: Kraków

Re: Góry

Post autor: dzons » 30 mar 2012, o 21:43

Akumu pisze:myślę, że pomysł jest wart rozważenia, szczególnie że i tak parę razy do roku jeżdżę w góry. można forumowo pojechać gdzieś na krótką wycieczkę :)
Super! To już jesteśmy dwie chętne :D. Ktoś jeszcze?
nie otwieraj ust, bo wyskoczy z ciebie wariat
mika88
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 70
Rejestracja: 17 wrz 2007, o 00:00
Lokalizacja: uk

Re: Góry

Post autor: mika88 » 5 kwie 2012, o 12:52

to i my bardzo chetnie! :D
tylko wiedziec musimy z najlepiej miesiecznym albo i wiekszym wyprzedzeniem zeby wziac urlopik maly :))
Awatar użytkownika
WildGirl
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 141
Rejestracja: 12 sty 2011, o 18:26

Re: Góry

Post autor: WildGirl » 14 kwie 2012, o 23:42

ahhh w Bieszczady to w klapeczkach ciężko
Artysta musi zatrzeć ślady potu, wylanego przy tworzeniu swego dzieła. Widoczny wysiłek jest bowiem zbyt małym wysiłkiem.
Awatar użytkownika
podmcdonaldem
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 61
Rejestracja: 11 kwie 2012, o 10:30
Lokalizacja: Szczecin

Re: Góry

Post autor: podmcdonaldem » 16 kwie 2012, o 01:05

Ja dopiero we wrześniu pierwszy raz w życiu (!) będę jechać w góry. Co moi rodzice przez 18 lat robili, że gór nie widziałam tego nie wie nikt. Ale jadę na plener malarski, więc się naoglądam. Jaram się niesamowicie i praktycznie nie mogę się doczekać. Niestety jedziemy w Tatry, a ja tak chciałam Bieszczady...
Nie zmienimy na siłę poglądów ludzi, którzy żyjąc w klatce przestali widzieć kraty.
patrishia
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 14
Rejestracja: 22 lip 2007, o 00:00

Re: Góry

Post autor: patrishia » 3 maja 2012, o 22:04

My chetne!,,,,! Ale kiedy? Gdzie? Konkretny,,dziewczyny konkrety;);)
ma6am
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 54
Rejestracja: 27 maja 2012, o 15:31

Re: Góry

Post autor: ma6am » 27 maja 2012, o 21:42

Zdecydowanie Tatry ! Kocham góry najbardziej na świecie i staram się być tam najczęściej jak to możliwe. Są piękne. A wędrówki i spacery po nich to świetny sposób na wakacyjny wypoczynek! :) Górą zimą też są przecudowne i kocham jeździć na nartach. :)
"Na zawsze stajesz się odpowiedzialny za to, co oswoiłeś."
melimari
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 10
Rejestracja: 14 cze 2012, o 11:23

Re: Góry

Post autor: melimari » 14 cze 2012, o 13:44

Ja sie wkrecilam w góry przy okazji snowboardu ale chce tez latem na rower. Byłam we Włoszech i Austrii - na prawde niezle warunki. Teraz jak tylko nadchodzi czas śniegu lub jakiś wakacji to wyszukuję tanie loty i mam lepszy wyjazd niż w Polsce. Wlasnie kombinuję nad wyjazdem w góry do Livigno (Włochy) żeby zacząć przygodę z MTB. Może któraś z Was była? Słyszalam i czytalam że tam mają trasy dla początkujących-na wszelki wypadek już zacznęna siłownię chodzic chyba
przecinek_
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 128
Rejestracja: 17 sty 2010, o 21:58

Re: Góry

Post autor: przecinek_ » 30 lip 2012, o 17:12

Wybiera się ktoś w Bieszczady? Lub ma ochotę się wybrać? :) Teraz, niedługo, za dni kilka i na kilka dni.
Pat08
Posty: 5
Rejestracja: 29 lip 2012, o 20:23

Re: Góry

Post autor: Pat08 » 30 lip 2012, o 20:01

Ja mam w planach Bieszczady. Gdzieś koniec sierpnia, ale nie jestem jeszcze pewna.
Na razie w Pieniny jadę :D
ODPOWIEDZ