Terrarystyka

Aktywnie, na sportowo, pasje, hobby, podróże, adrenalina... ciągle w szlafrokach jednak z ręką na pulsie
Awatar użytkownika
sepiaa
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 69
Rejestracja: 28 cze 2009, o 02:00
Lokalizacja: p-ń

Re: Terrarystyka

Post autor: sepiaa » 20 lut 2010, o 19:40

Kolorowo więc tam masz ;)

Roseę otrzymałam "w spadku" po znajomym, który wyjechał za granicę - to już dorosła samica, u mnie jeszcze przez te 5 miesięcy nie liniała.
[i]"Piękne jest to, co podoba się całkiem bezinteresownie."[/i]
Awatar użytkownika
ayame
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 173
Rejestracja: 22 mar 2005, o 00:00

Re: Terrarystyka

Post autor: ayame » 21 lut 2010, o 08:00

widzę godzilla się do mnie nie przyznajesz ...

to ja się na chama pochwalę co mam:
L11: B. smithi, L.parahybana, A. geniculata; P.irminia L9, G.pulchra L7, A.versicolor L8, A. "peru purple" L4, 4x C.cyaneopubescens L2, no i jeszcze skorpion H.longimanus L4, niedawno pozbyłam się C.fasciatum.
Awatar użytkownika
godzilla
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 472
Rejestracja: 24 lis 2006, o 00:00
Lokalizacja: prawie z miasta, prawie robi wielką różnicę

Re: Terrarystyka

Post autor: godzilla » 21 lut 2010, o 10:34

ayame pisze:widzę godzilla się do mnie nie przyznajesz ...

to ja się na chama pochwalę co mam:
L11: B. smithi, L.parahybana, A. geniculata; P.irminia L9, G.pulchra L7, A.versicolor L8, A. "peru purple" L4, 4x C.cyaneopubescens L2, no i jeszcze skorpion H.longimanus L4, niedawno pozbyłam się C.fasciatum.
Ojej, no przecież wiem jakie masz pająki i co chcesz kupić na giełdzie :)

Zapomniałaś dopisać, że miałaś przez krótki okres P. cambridgei. Zresztą razem je kupiłyśmy, ale są szybkie i przy okazji dość brzydkie :P
Mi marzą się Acanthoscurria fracta i Monocentropus balfouri. Ten drugi może będzie na giełdzie, ale A. fracta jest praktycznie niedostępna na naszym rodzimym rynku. Szkoda, ponieważ to bardzo fajny pająk, ładnie ubarwiony, ma podobne zachowania jak A. geniculata.

Sepiaa pochwal się terrariami :D
Wibrator uczy samodzielności :P
Awatar użytkownika
ayame
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 173
Rejestracja: 22 mar 2005, o 00:00

Re: Terrarystyka

Post autor: ayame » 23 lut 2010, o 18:25

no co tam się żadna nie chwali? wrzucać zdjęcia! :twisted:
Awatar użytkownika
godzilla
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 472
Rejestracja: 24 lis 2006, o 00:00
Lokalizacja: prawie z miasta, prawie robi wielką różnicę

Re: Terrarystyka

Post autor: godzilla » 27 lut 2010, o 05:01

I po raz kolejny zapadła cisza...
Wibrator uczy samodzielności :P
Awatar użytkownika
Dotyk_
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 423
Rejestracja: 9 gru 2006, o 00:00
Lokalizacja: Za górami za lasami :)

Re: Terrarystyka

Post autor: Dotyk_ » 3 kwie 2010, o 13:59

e tam zapadła..;-)

Ja mam żłowia ;-) taki kochany, już ma rok. Oto on:

Obrazek
Szept nadaje nastrój ciszy...
Mój kawałek:
https://www.youtube.com/watch?v=1CpZ54mDOgU
Awatar użytkownika
sepiaa
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 69
Rejestracja: 28 cze 2009, o 02:00
Lokalizacja: p-ń

Re: Terrarystyka

Post autor: sepiaa » 3 kwie 2010, o 18:01

A moje "stado" powiększyło się... O samicę kątnika :P Sama do mnie przybiegła (a za nią kot ;) ).
[i]"Piękne jest to, co podoba się całkiem bezinteresownie."[/i]
Awatar użytkownika
godzilla
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 472
Rejestracja: 24 lis 2006, o 00:00
Lokalizacja: prawie z miasta, prawie robi wielką różnicę

Re: Terrarystyka

Post autor: godzilla » 5 kwie 2010, o 11:09

Dotyk_ pisze:e tam zapadła..;-)

Ja mam żłowia ;-) taki kochany, już ma rok. Oto on:

Obrazek
Nie widzę obrazka...
A jaki to żółw?

@sepiaa
Gratuluję przyrostu rodziny :D Swojego czasu też hodowałam jakiegoś krajowego pająka na parapecie. W sumie to po nim kupiłam sobie ptasznika :D

Dodam foty terrarium, które skończyłam jakieś 2 tygodnie temu:

Obrazek
Wibrator uczy samodzielności :P
Awatar użytkownika
ayame
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 173
Rejestracja: 22 mar 2005, o 00:00

Re: Terrarystyka

Post autor: ayame » 5 kwie 2010, o 11:49

ładnie ;) i za jakiś czas pewnie pojawią się tam żabki
loca
foremka dyskutantka
foremka dyskutantka
Posty: 260
Rejestracja: 27 cze 2006, o 00:00

Re: Terrarystyka

Post autor: loca » 11 lut 2011, o 15:37

terrarium boskie!!!
ja od ponad 3 lat mam kameleona jemenskiego, terr ma ogromne, ale nie tak ladnie "umeblowane", no ale za to tylko prawdziwymi roslinami:)
Awatar użytkownika
WildGirl
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 141
Rejestracja: 12 sty 2011, o 18:26

Re: Terrarystyka

Post autor: WildGirl » 28 mar 2011, o 21:34

Moje panie jak terrarystka zajmowałam się przez krótki czas . MIałam na celu rozmnożenie jaszczurek zwinek i żyworódek z powody wyginięcia wolnego na terenie mojej wsi . Przez cała zime w 3 ogromnych terrariach 2X 63 l pojemnosci i 280 l pojemnosci trzymałam je w odpowiednich warunkach lampy , pokarm wszystko co mi doradzili nie specjalistycznym forum . Było to 2 lata temu na wiosne wypusciłam je miejsce rzeki , na działce przy żwirze gdzie wcześniej jajka stamtąd zabrałam . Na zeszło lato sama się zdziwiłam ze ze z 40 młodych zrobiła sie plaga . Wszystkie jaszczurki zostały wypuszczone żadna nie poniosła śmierci
Artysta musi zatrzeć ślady potu, wylanego przy tworzeniu swego dzieła. Widoczny wysiłek jest bowiem zbyt małym wysiłkiem.
Awatar użytkownika
Athla
Posty: 8
Rejestracja: 31 maja 2011, o 23:39

Re: Terrarystyka

Post autor: Athla » 10 lip 2011, o 01:12

Widzę, że mało która z Was zagląda do tego tematu, a szkoda..
Moja przygoda z terrarystyką zaczęła się jakoś, gdy miałam 9, może 10 lat. Wtedy to kupiłam sobie jaszczurkę-banalnego w hodowli gekona lamparciego. Po jego śmierci przerwa (jakoś się nie mogłam pozbierać, gdy Gekuś odszedł). Potem nadeszła chwila grozy dla domowników-otóż miłość do terrarystyki powróciła ze zdwojoną siłą. W domu pojawił się legwan zielony (któraś z Was o takim marzy, z tego co wyczytałam). Jednak nie był to zwykły legwan. Kiedyś udałam się na giełdę terrarystyczną. Miałam wtedy kupić jakiegoś gekona, bo to małe i fajne jaszczurki. Jednak gdy zobaczyłam tego zabiedzonego i wychudzonego legwana, od razu wyłożyłam kasę i zabrałam go do domu. Po wizycie u weta okazało się, że legwan jest na tyle chory, że nie przeżyje więcej jak rok (choroba płuc, jakieś zakażenie wirusowe, do tego postępująca infekcja skórna). Ciągłe wizyty u specjalisty od gadów, ciągłe podawanie antybiotyków, smarowanie gadziny jednak pomogły w pewnym stopniu. Infekcję zaleczono, jednak zakażenie postępowało dalej. Legwan po niespełna dwóch latach został uśpiony (zgodnie stwierdziliśmy z weterynarzem, że tak będzie najlepiej-widać było, że zwierzak cierpi coraz bardziej). No i potem stwierdziłam, że to już koniec, że nigdy więcej zwierzaka...
No ale potem były szczury, kot.. No i teraz jest ze mną Francuz, którego zdjęcie pokażę Wam, jak tylko go uchwycę aparatem w ładnej pozie :) Francuz to młody wąż zbożowy okeetee. No w zasadzie a młodego nie wygląda, bo ma 137cm długości. I chociaż przeważnie rosną do 130cm, to Francuz chyba będzie wyjątkiem... A przecież samce powinny być mniejsze :shock:
A po przeprowadzce planuję kupno Emerald tree boa...
Chcę żyć pełnią życia, chcę wyssać wszystkie soki...
Awatar użytkownika
valkiria
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 29
Rejestracja: 28 sie 2009, o 00:00

Re: Terrarystyka

Post autor: valkiria » 16 sie 2011, o 14:04

To może i ja podepnę się pod temat - całkiem niedawno stałam się dumną posiadaczką ambystomy mexicanum, sztuk dwie :D
Awatar użytkownika
godzilla
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 472
Rejestracja: 24 lis 2006, o 00:00
Lokalizacja: prawie z miasta, prawie robi wielką różnicę

Re: Terrarystyka

Post autor: godzilla » 5 wrz 2011, o 21:41

Fajnie, że ktoś się w końcu odezwał w temacie :)
WildGirl i jak rozwija się populacja jaszczurek? Monitorowałaś to jeszcze? Fajna sprawa z pomocą w rozmnażaniu gatunku.
Nie potrzebne jest na to przypadkiem pozwolenie? :scratch:

Valkiria gratuluję aksolotli :) fajne zwierzaki.

Athla fajnie, że zaopiekowałaś się chorym legwanem. Szkoda zwierzaka. Ehhhh.
A co się stało z gekonem? Zdechł ze starości czy był chory?

Ja mam teraz też dwa gekony. Samiczki. Sunglow i Bell albino. Zamierzam niedługo rozmnożyć gekony. Muszę jeszcze zbudować tylko inkubator :) No i pożyczyć samca ;)
Wibrator uczy samodzielności :P
gaga963
Posty: 7
Rejestracja: 5 gru 2011, o 08:44

Re: Terrarystyka

Post autor: gaga963 » 11 gru 2011, o 22:34

Posiadałam 3 gekony lamparcie i węża zbożowego. Teraz terrarium świeci pustkami. Pająka mieć nie mogę, gdyż moi rodzice nie są zbyt pozytywnie do nich nastawieni.
O zwierzęta w terrarium trzeba bardziej dbać, zapewniać im dogodne warunki do życia niż gryzoniom, jednak warto je posiadać ;)
Ile razy Elżbieta (wąż) poprawiała mi nastrój wijąc się na mojej ręce, czując jej chłodne łuski. :serce:
Wolę oglądać wygrzewającego się węża, niż królika, który je sałatę. ;)
Kaasia
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 56
Rejestracja: 30 lip 2014, o 23:12

Re: Terrarystyka

Post autor: Kaasia » 6 paź 2014, o 10:55

Miałam kiedyś geniculatę :twisted:
W pokoju cień, nikt nie chce wpadać w odwiedziny i ten strach w oczach, że mam "p-p-pająka"! Jednak to bardzo nudne zwierzę jak się okazało i od kilku lat już nie mam nic w terrarium. Teraz dom opanowały inne stworzenia :cool:
Obrazek
Awatar użytkownika
Torakuta
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 11
Rejestracja: 13 maja 2015, o 14:04
Lokalizacja: Łódź

Re: Terrarystyka

Post autor: Torakuta » 13 maja 2015, o 21:11

Odkopuję temat :3
Mam w sumie 14 ptaszników (w tym jadusy), skorpiona i węża. Wcześniej dużo pracowałam z takimi zwierzętami, chciałabym kiedyś je rozmnażać, w sumie mam dwie samice które czekają tylko by wylinieć i będę szukać dla nich samców. Reszta z samic albo za młoda jeszcze albo nie chce rozmnażać bo gatunek mało ciekawy/opłacalny.
Od małego uwielbiałam zbierać "robale" i jak widać mi to zostało.
ODPOWIEDZ