Tu się dzielimy pozytywnymi emocjami :)

Cafe dla wszystkich
banda
Posty: 2
Rejestracja: 18 sty 2018, o 12:03

Re: Tu się dzielimy pozytywnymi emocjami :)

Post autor: banda » 29 sty 2018, o 10:04

Alpha - serdecznie gratulacje! Dużo szczęścia i miłości dla Was.

Ja też chcę się trochę pochwalić, chociaż w innym kontekście. Spełniłam swoje marzenie z dzieciństwa - mieszkam w Trójmieście. Apartamentowce w Gdyni potrafią być przepiękne, a ja znalazłam dokładnie taki z widokiem na morze : Tylko sobie wyobraźcie - wstaję rano, zaparzam kawę, staję przy oknie i obserwuję buzujące fale morskie. Cudowne uczucie. :serce: <3
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Tu się dzielimy pozytywnymi emocjami :)

Post autor: dobranocka14 » 29 sty 2018, o 10:39

Hmmm pewnie niebawem pojawi się wpis o spełnieniu marzeń i umeblowanu mieszkania w salonach meblowych marki XY :roll:
Awatar użytkownika
ama
super forma
super forma
Posty: 2783
Rejestracja: 7 kwie 2005, o 00:00
Lokalizacja: z daleka

Re: Tu się dzielimy pozytywnymi emocjami :)

Post autor: ama » 31 sty 2018, o 00:27

banda pisze:Alpha - serdecznie gratulacje! Dużo szczęścia i miłości dla Was.

Ja też chcę się trochę pochwalić, chociaż w innym kontekście. Spełniłam swoje marzenie z dzieciństwa - mieszkam w Trójmieście. Apartamentowce w Gdyni potrafią być przepiękne, a ja znalazłam dokładnie taki z widokiem na morze : Tylko sobie wyobraźcie - wstaję rano, zaparzam kawę, staję przy oknie i obserwuję buzujące fale morskie. Cudowne uczucie. :serce: <3
Super :)
Ludzi coraz więcej, a człowieka coraz mniej.
Edward Stachura, Siekierezada
Awatar użytkownika
osiol
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2193
Rejestracja: 17 sty 2006, o 00:00
Lokalizacja: znów gdzieś tam ;)

Re: Tu się dzielimy pozytywnymi emocjami :)

Post autor: osiol » 3 lut 2018, o 00:28

Kupowałyśmy wczoraj wino w tesco, gdy podeszłyśmy do kasy, spam ulotniła się do toalety. Długo czekałam aż podejdzie Pani zatwierdzić zakup "towaru z ograniczeniami" więc stałam jeszcze przy kasie gdy spam wróciła. Podchodzi i pyta: "co jest? masz taki uśmiech jakbyś wygrała milion w totka". Co się stało? Nie wygrałam w totka, ale prawie - Pani poprosiła mnie o pokazanie dowodu :D Za chwilę 40 na karku a tu taka miła sytuacja :) Uśmiech nie schodził mi z twarzy do końca dnia 8)
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Tu się dzielimy pozytywnymi emocjami :)

Post autor: ImaSumak » 3 lut 2018, o 00:47

osiol pisze:Kupowałyśmy wczoraj wino w tesco, gdy podeszłyśmy do kasy, spam ulotniła się do toalety. Długo czekałam aż podejdzie Pani zatwierdzić zakup "towaru z ograniczeniami" więc stałam jeszcze przy kasie gdy spam wróciła. Podchodzi i pyta: "co jest? masz taki uśmiech jakbyś wygrała milion w totka". Co się stało? Nie wygrałam w totka, ale prawie - Pani poprosiła mnie o pokazanie dowodu :D Za chwilę 40 na karku a tu taka miła sytuacja :) Uśmiech nie schodził mi z twarzy do końca dnia 8)
Przyjechałam z Anglikami, żeby pokazać im Podlasie. Dużo zwiedzaliśmy, ale też zaliczyliśmy Biedronkę, by dokonać zakupów wszelakich, min. alkohol. Pani w kasie powiedziała mi stop! I nie sprzedała mi Soplicy malinowej, gdyż nie miałam żadnego dokumentu, który pozwoliłby na zweryfikowanie mojego wieku. Wódkę kupiła mi moja angielska uczennica, młodsza ode mnie jakieś 17 lat.
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
ama
super forma
super forma
Posty: 2783
Rejestracja: 7 kwie 2005, o 00:00
Lokalizacja: z daleka

Re: Tu się dzielimy pozytywnymi emocjami :)

Post autor: ama » 13 lut 2018, o 12:11

ImaSumak pisze:
osiol pisze:Kupowałyśmy wczoraj wino w tesco, gdy podeszłyśmy do kasy, spam ulotniła się do toalety. Długo czekałam aż podejdzie Pani zatwierdzić zakup "towaru z ograniczeniami" więc stałam jeszcze przy kasie gdy spam wróciła. Podchodzi i pyta: "co jest? masz taki uśmiech jakbyś wygrała milion w totka". Co się stało? Nie wygrałam w totka, ale prawie - Pani poprosiła mnie o pokazanie dowodu :D Za chwilę 40 na karku a tu taka miła sytuacja :) Uśmiech nie schodził mi z twarzy do końca dnia 8)
Przyjechałam z Anglikami, żeby pokazać im Podlasie. Dużo zwiedzaliśmy, ale też zaliczyliśmy Biedronkę, by dokonać zakupów wszelakich, min. alkohol. Pani w kasie powiedziała mi stop! I nie sprzedała mi Soplicy malinowej, gdyż nie miałam żadnego dokumentu, który pozwoliłby na zweryfikowanie mojego wieku. Wódkę kupiła mi moja angielska uczennica, młodsza ode mnie jakieś 17 lat.
No widzisz, super, odmłodziła Cię :wink: Ja tak miałam z dwa lata temu, ze mi też w Biedronce nie chciał kasjer sprzedać alkoholu, prosił o dowód ha, ha, a mógłby chyba nawet być moim synem :D
Ludzi coraz więcej, a człowieka coraz mniej.
Edward Stachura, Siekierezada
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Tu się dzielimy pozytywnymi emocjami :)

Post autor: ImaSumak » 14 lut 2018, o 22:08

ama pisze:
ImaSumak pisze:
osiol pisze:Kupowałyśmy wczoraj wino w tesco, gdy podeszłyśmy do kasy, spam ulotniła się do toalety. Długo czekałam aż podejdzie Pani zatwierdzić zakup "towaru z ograniczeniami" więc stałam jeszcze przy kasie gdy spam wróciła. Podchodzi i pyta: "co jest? masz taki uśmiech jakbyś wygrała milion w totka". Co się stało? Nie wygrałam w totka, ale prawie - Pani poprosiła mnie o pokazanie dowodu :D Za chwilę 40 na karku a tu taka miła sytuacja :) Uśmiech nie schodził mi z twarzy do końca dnia 8)
Przyjechałam z Anglikami, żeby pokazać im Podlasie. Dużo zwiedzaliśmy, ale też zaliczyliśmy Biedronkę, by dokonać zakupów wszelakich, min. alkohol. Pani w kasie powiedziała mi stop! I nie sprzedała mi Soplicy malinowej, gdyż nie miałam żadnego dokumentu, który pozwoliłby na zweryfikowanie mojego wieku. Wódkę kupiła mi moja angielska uczennica, młodsza ode mnie jakieś 17 lat.
No widzisz, super, odmłodziła Cię :wink: Ja tak miałam z dwa lata temu, ze mi też w Biedronce nie chciał kasjer sprzedać alkoholu, prosił o dowód ha, ha, a mógłby chyba nawet być moim synem :D
Nie wywołuj wilka z lasu. :)

Nie palę już ponad trzy tygodnie. Nie umiem się do tego ustosunkować. No i wcale nie czuję się dobrze.
Lubię kiedy kobieta...
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Tu się dzielimy pozytywnymi emocjami :)

Post autor: dobranocka14 » 14 lut 2018, o 22:21

ImaSumak pisze:Nie palę już ponad trzy tygodnie. Nie umiem się do tego ustosunkować.
Jestem przekonana, że za to Twoja dziewczyna jest do tego pozytywnie ustosunkowana. :mrgreen:
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Tu się dzielimy pozytywnymi emocjami :)

Post autor: ImaSumak » 18 lut 2018, o 17:30

Sekielski i Smarzowski biorą się za pedofilię w polskim Kościele katolickim! Mam nadzieję, że wstrząsną wreszcie polską opinią publiczną i do tych upośledzonych emocjonalnie katowierców w końcu dotrze, że nie broni się katów, tylko ofiary. To nie dziecko jest winne temu, że gwałci je zboczony facet w czarnej kiecce, a jego koledzy go chronią- to współudział w przestępstwie.
https://film.wp.pl/tomasz-sekielski-chc ... 485480577a
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
Lexus-1980
super forma
super forma
Posty: 1015
Rejestracja: 1 lip 2016, o 21:17

Re: Tu się dzielimy pozytywnymi emocjami :)

Post autor: Lexus-1980 » 18 lut 2018, o 22:39

Zatem idźmy do źródła
https://opinie.wp.pl/ofiara-ksiedza-ped ... 676199041a
I bądźmy obiektywne
80 %-rodzina
19%-nauczyciele
1%-duchowni
Jestem za usuwaniem tych osób
Z roli rodzica
-wychowawcy czy nauczyciela
-stanu duchownego
Wszystkich a nie tylko jednej grupy!!!
__________________________________________________
Praw­dzi­wa Ko­bieta, jest nies­kończoną tajemnicą
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Tu się dzielimy pozytywnymi emocjami :)

Post autor: ImaSumak » 18 lut 2018, o 23:16

Co do karania wszystkich pedofilii w taki sam sposób- zgadzam się całkowicie, to oczywiste.
Problem tkwi w tym, że kościół przez wieki ten temat zamiatał pod dywan i chronił oprawców, zamiast oddawać ich w ręce sprawiedliwości. Kwestie te zostały podjęte w Stanach, Irlandii, kilku krajach Ameryki Południowej, a ostatnio w Australii.
Cieszy mnie, że choć nie drogą prawną, ale przynajmniej w jakikolwiek sposób ten temat zostanie poruszony w Polsce.
Wybacz, ale do zaprezentowanych przez Ciebie wartości liczbowych się nie odniosę, bo nijak się mają do rzeczywistości, a żartować w tym temacie mi się nie chce.
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
Lexus-1980
super forma
super forma
Posty: 1015
Rejestracja: 1 lip 2016, o 21:17

Re: Tu się dzielimy pozytywnymi emocjami :)

Post autor: Lexus-1980 » 19 lut 2018, o 09:21

Dziecko nigdy nie jest winne a najbardziej cierpi :(
__________________________________________________
Praw­dzi­wa Ko­bieta, jest nies­kończoną tajemnicą
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Tu się dzielimy pozytywnymi emocjami :)

Post autor: dobranocka14 » 19 lut 2018, o 09:59

Lexus-1980 pisze:Dziecko nigdy nie jest winne a najbardziej cierpi :(
Lexus, to jest tak oczywiste, że aż niedyskutowalne.
Natomiast ważne jest żeby pedofil nie był chroniony systemowo. Zamiatanie pod dywan i przesuwanie pedofila z parafii do parafii było (jest?) ochroną pedofila w imię jakiegoś wyższego instytucjonalnego dobra co i tak - w konsekwencji - okazało się strzałem w stopę. O ile ksiądz to też człowiek, który może mieć zaburzenia na tle seksualnym o tyle KK jako instytucja stojąca na straży moralności swoich owieczek ma w szczególności obowiązek piętnowania nie tylko deklaracjami ale i czynami takiego zachowania.
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Tu się dzielimy pozytywnymi emocjami :)

Post autor: ImaSumak » 19 lut 2018, o 14:28

Lexus-1980 pisze:Dziecko nigdy nie jest winne a najbardziej cierpi :(
Znalazlam taki nr:
116 111,
istnieje też taka strona:
www.116111.pl
Tam są ludzie, którzy mogą pomóc.
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
Lexus-1980
super forma
super forma
Posty: 1015
Rejestracja: 1 lip 2016, o 21:17

Re: Tu się dzielimy pozytywnymi emocjami :)

Post autor: Lexus-1980 » 19 lut 2018, o 16:06

Dobrze że sa takie strony. Szkoda tylko że właśnie tak mało osób wierzy dziecku albo każe mu cicho siedzieć. To moje obserwacje i niestety doświadczenie
__________________________________________________
Praw­dzi­wa Ko­bieta, jest nies­kończoną tajemnicą
Awatar użytkownika
Lexus-1980
super forma
super forma
Posty: 1015
Rejestracja: 1 lip 2016, o 21:17

Re: Tu się dzielimy pozytywnymi emocjami :)

Post autor: Lexus-1980 » 19 lut 2018, o 16:09

dobranocka14 pisze:
Lexus-1980 pisze:Dziecko nigdy nie jest winne a najbardziej cierpi :(
Lexus, to jest tak oczywiste, że aż niedyskutowalne.
Natomiast ważne jest żeby pedofil nie był chroniony systemowo. Zamiatanie pod dywan i przesuwanie pedofila z parafii do parafii było (jest?) ochroną pedofila w imię jakiegoś wyższego instytucjonalnego dobra co i tak - w konsekwencji - okazało się strzałem w stopę. O ile ksiądz to też człowiek, który może mieć zaburzenia na tle seksualnym o tyle KK jako instytucja stojąca na straży moralności swoich owieczek ma w szczególności obowiązek piętnowania nie tylko deklaracjami ale i czynami takiego zachowania.
Dla mnie sprawa jest oczywista, albo przestaje być księdzem albo całkowita izolacja i ja nie mówię na jakiś tam czas ale do końca.
__________________________________________________
Praw­dzi­wa Ko­bieta, jest nies­kończoną tajemnicą
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Tu się dzielimy pozytywnymi emocjami :)

Post autor: dobranocka14 » 19 lut 2018, o 17:55

Lexus-1980 pisze:
dobranocka14 pisze:
Lexus-1980 pisze:Dziecko nigdy nie jest winne a najbardziej cierpi :(
Lexus, to jest tak oczywiste, że aż niedyskutowalne.
Natomiast ważne jest żeby pedofil nie był chroniony systemowo. Zamiatanie pod dywan i przesuwanie pedofila z parafii do parafii było (jest?) ochroną pedofila w imię jakiegoś wyższego instytucjonalnego dobra co i tak - w konsekwencji - okazało się strzałem w stopę. O ile ksiądz to też człowiek, który może mieć zaburzenia na tle seksualnym o tyle KK jako instytucja stojąca na straży moralności swoich owieczek ma w szczególności obowiązek piętnowania nie tylko deklaracjami ale i czynami takiego zachowania.
Dla mnie sprawa jest oczywista, albo przestaje być księdzem albo całkowita izolacja i ja nie mówię na jakiś tam czas ale do końca.
Poza tym, to jest przestępstwo zagrożone odpowiednią karą, zgodnie z kodeksem karnym. Nie widzę powodów żeby pedofil był chroniony z tytułu zawodu (służby nawet) jaki wykonuje.
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Tu się dzielimy pozytywnymi emocjami :)

Post autor: ImaSumak » 19 lut 2018, o 20:01

Lexus-1980 pisze:Dobrze że sa takie strony. Szkoda tylko że właśnie tak mało osób wierzy dziecku albo każe mu cicho siedzieć. To moje obserwacje i niestety doświadczenie
Bardzo mi przykro. :(
Sama nigdy niczego takiego nie doświadczyłam. Natomiast w moim otoczeniu znalazły się osoby wykorzystywane seksualnie w dzieciństwie. Każda z nich mówiła o potrzebie pomocy w poradzeniu sobie z tym problemem. Z ich doświadczenia wiem, że pomocni okazali się dobrzy psychologowie (np. nie w typie tych z KULu).

Slyszałam też od kilku osób, że jeżeli coś takiego się dzieje, to nie należy informować o tym bliskich, tylko osoby obce, ale biegłe w temacie, np. pedagog szkolny, czy telefony zaufania, lub takie jaki podałam.
Żeby tak się jednak działo, niezbędna jest edukacja. Dzieci powinny być ciagle o tym informowane w szkole i w domu (jeśli jest sprzyjające środowisko). To nie one robią coś złego, tylko ci zboczeńcy, często za przyzwoleniem osób trzecich. I to trzeba tępić i bezlitośnie karać.
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
Lexus-1980
super forma
super forma
Posty: 1015
Rejestracja: 1 lip 2016, o 21:17

Re: Tu się dzielimy pozytywnymi emocjami :)

Post autor: Lexus-1980 » 19 lut 2018, o 21:03

Nie powiem było minęło.
Kilka lat terapii jednak pomogło, ale nawet terapii nie życzę nikomu przechodzić.
To strasznie trudna sytuacja bo tak naprawdę dziecko zostaje z tym same i niestety ale jest takie chore przeświadczenie iż dziecko zapomni, lepiej nie drążyć tematu itp. Problem polega na tym że nie zapomni, pamięta każdy szczegół a przeważnie wykorzystanie nie jest jednorazowe więc jest to dodatkowa trauma.
Dobrze że o tym się mówi, to niejako dodaje nam odwagi, ze nie jestem sama, nie tylko ja zostałam skrzywdzona/y. w pewnym sensie to odjecie (niewiem czy całkowicie można) ciężaru które dźwiga się latami w ogromnym poczuciu winy i wstydu. Lepiej późno niż wcale.
__________________________________________________
Praw­dzi­wa Ko­bieta, jest nies­kończoną tajemnicą
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Tu się dzielimy pozytywnymi emocjami :)

Post autor: ImaSumak » 19 lut 2018, o 21:18

Lexus-1980 pisze:Nie powiem było minęło.
Kilka lat terapii jednak pomogło, ale nawet terapii nie życzę nikomu przechodzić.
To strasznie trudna sytuacja bo tak naprawdę dziecko zostaje z tym same i niestety ale jest takie chore przeświadczenie iż dziecko zapomni, lepiej nie drążyć tematu itp. Problem polega na tym że nie zapomni, pamięta każdy szczegół a przeważnie wykorzystanie nie jest jednorazowe więc jest to dodatkowa trauma.
Dobrze że o tym się mówi, to niejako dodaje nam odwagi, ze nie jestem sama, nie tylko ja zostałam skrzywdzona/y. w pewnym sensie to odjecie (niewiem czy całkowicie można) ciężaru które dźwiga się latami w ogromnym poczuciu winy i wstydu. Lepiej późno niż wcale.
Trzymam za Ciebie kciuki i życzę Ci siły i powodzenia!
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
Lexus-1980
super forma
super forma
Posty: 1015
Rejestracja: 1 lip 2016, o 21:17

Re: Tu się dzielimy pozytywnymi emocjami :)

Post autor: Lexus-1980 » 19 lut 2018, o 21:40

Dzięki
__________________________________________________
Praw­dzi­wa Ko­bieta, jest nies­kończoną tajemnicą
moja_alchemia
super forma
super forma
Posty: 4600
Rejestracja: 27 lis 2007, o 00:00

Re: Tu się dzielimy pozytywnymi emocjami :)

Post autor: moja_alchemia » 11 mar 2018, o 17:45

Idzie wiosna :D
Sezon rowerowy uważam za rozpoczęty 8)
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Tu się dzielimy pozytywnymi emocjami :)

Post autor: dobranocka14 » 25 mar 2018, o 18:05

Drugie podejście wiosny :)
Będzie do trzech razy sztuka? :scratch:
Awatar użytkownika
Lexus-1980
super forma
super forma
Posty: 1015
Rejestracja: 1 lip 2016, o 21:17

Re: Tu się dzielimy pozytywnymi emocjami :)

Post autor: Lexus-1980 » 25 mar 2018, o 22:06

Ma padać śnieg a ja już wiosenną garderobę uzupełniać zaczęłam :(
__________________________________________________
Praw­dzi­wa Ko­bieta, jest nies­kończoną tajemnicą
jasandra
super forma
super forma
Posty: 1755
Rejestracja: 23 sty 2014, o 18:24

Re: Tu się dzielimy pozytywnymi emocjami :)

Post autor: jasandra » 26 mar 2018, o 10:44

Sio, Lexus! Idź do działu z negatywnymi emocjami :sing:
Awatar użytkownika
Lexus-1980
super forma
super forma
Posty: 1015
Rejestracja: 1 lip 2016, o 21:17

Re: Tu się dzielimy pozytywnymi emocjami :)

Post autor: Lexus-1980 » 26 mar 2018, o 11:27

:P za to dziś słońce
__________________________________________________
Praw­dzi­wa Ko­bieta, jest nies­kończoną tajemnicą
Awatar użytkownika
ama
super forma
super forma
Posty: 2783
Rejestracja: 7 kwie 2005, o 00:00
Lokalizacja: z daleka

Re: Tu się dzielimy pozytywnymi emocjami :)

Post autor: ama » 29 mar 2018, o 13:52

ImaSumak pisze:Sekielski i Smarzowski biorą się za pedofilię w polskim Kościele katolickim! Mam nadzieję, że wstrząsną wreszcie polską opinią publiczną i do tych upośledzonych emocjonalnie katowierców w końcu dotrze, że nie broni się katów, tylko ofiary. To nie dziecko jest winne temu, że gwałci je zboczony facet w czarnej kiecce, a jego koledzy go chronią- to współudział w przestępstwie.
https://film.wp.pl/tomasz-sekielski-chc ... 485480577a
Tak, tak, mam nadzieje, że dokument, jak i fabuła powstaną... A wiadomo, że pedofilia w środ księży była, jest i bedzie, najczęściej kurie zamiatają to pod dywan, księdza przenoszą do innej parafii i tyle.

Abp Michalik: Wielu molestowań udałoby się uniknąć, gdyby relacje między rodzicami były zdrowe I mam nadzieję, że takie wypowiedzi nie będą miały miejsca :(
Ludzi coraz więcej, a człowieka coraz mniej.
Edward Stachura, Siekierezada
Sharam
rozgadana foremka
rozgadana foremka
Posty: 130
Rejestracja: 27 maja 2015, o 03:41

Re: Tu się dzielimy pozytywnymi emocjami :)

Post autor: Sharam » 30 mar 2018, o 01:48

Dobrze że siedziałam, bo wypowiedź zwaliła mnie z nóg. Wypowiedź Abp. totalnie oderwana od rzeczywistości. Wielu molestowań dało by się uniknąć gdyby zamiast kryć przestępców wydawali ich w ręce policji. Jestem katolikiem, ale nie popieram tego co próbują zrobić z Kościoła. Zrobili z wiary interes, chronią pedofilów i jeszcze odwracają kota ogonem, że to nie ich wina.
Awatar użytkownika
ama
super forma
super forma
Posty: 2783
Rejestracja: 7 kwie 2005, o 00:00
Lokalizacja: z daleka

Re: Tu się dzielimy pozytywnymi emocjami :)

Post autor: ama » 4 kwie 2018, o 21:15

Ludzi coraz więcej, a człowieka coraz mniej.
Edward Stachura, Siekierezada
Awatar użytkownika
ama
super forma
super forma
Posty: 2783
Rejestracja: 7 kwie 2005, o 00:00
Lokalizacja: z daleka

Re: Tu się dzielimy pozytywnymi emocjami :)

Post autor: ama » 4 kwie 2018, o 22:00

http://bliss.natemat.pl/234715,nasz-chl ... tolerancje to jest o ej kampanii, co wyżej podałam linkal
Ludzi coraz więcej, a człowieka coraz mniej.
Edward Stachura, Siekierezada
ODPOWIEDZ