Tu się dzielimy pozytywnymi emocjami :)

Cafe dla wszystkich
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Tu się dzielimy pozytywnymi emocjami :)

Post autor: ImaSumak » 28 maja 2018, o 17:18

Z okazji urodzin dostałam min. lekcję próbną jazdy konnej, co przypomniało mi, że od dziecka chciałam robić tylko to. Jak mogłam o tym zapomnieć?

Koń był czarny "niczym sumienie polskiego pana" (przypadek?) i bał się małych, drewnianych taczek, co dodało smaczku mojej bezradności i naszej relacji.
Średnia wieku w szkółce chyba z 10- 12 lat (nie umiem oceniać wieku dzieci, ale najmłodsze mogło mieć ze 4 lata i miało konika wielkości wilczarza). Z ciekawości zapytałam tych większych dzieci ile lat trenują i okazało się, że 5-7 lat.
Postanowiłam cieszyć się tym, że jestem najwyższa oraz że mam największego konia.

Nie mogę chodzić, a jak już to robię, to mam wrażenie, że naśladuję dość udanie Johna Waina. Ogromnie bolą mnie mięśnie wewnętrzne ud, a sądziłam, że jestem wysportowana. Jestem zachwycona!
Zapisałam się na lekcje i zaczynam od przyszłej soboty. Bardzo Wam polecam! :)
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Tu się dzielimy pozytywnymi emocjami :)

Post autor: ImaSumak » 28 maja 2018, o 17:24

Aha i na terenie szkółki i stadniny nie zauważyłam ani jednego przedstawiciela płci męskiej. To chyba bardziej damski sport, choć mogę się mylić.
To tak a propos wygłodniałych łowczyń nauczycielek. :D
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
Lexus-1980
super forma
super forma
Posty: 1015
Rejestracja: 1 lip 2016, o 21:17

Re: Tu się dzielimy pozytywnymi emocjami :)

Post autor: Lexus-1980 » 31 maja 2018, o 12:56

ImaSumak pisze:
28 maja 2018, o 17:24
Aha i na terenie szkółki i stadniny nie zauważyłam ani jednego przedstawiciela płci męskiej. To chyba bardziej damski sport, choć mogę się mylić.
To tak a propos wygłodniałych łowczyń nauczycielek. :D
do ataku zatem drogie Panie. Choć osobiście wolę konie mechaniczne :o
__________________________________________________
Praw­dzi­wa Ko­bieta, jest nies­kończoną tajemnicą
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Tu się dzielimy pozytywnymi emocjami :)

Post autor: ImaSumak » 3 cze 2018, o 17:30

Lexus-1980 pisze:
31 maja 2018, o 12:56
ImaSumak pisze:
28 maja 2018, o 17:24
Aha i na terenie szkółki i stadniny nie zauważyłam ani jednego przedstawiciela płci męskiej. To chyba bardziej damski sport, choć mogę się mylić.
To tak a propos wygłodniałych łowczyń nauczycielek. :D
do ataku zatem drogie Panie. Choć osobiście wolę konie mechaniczne :o
Też lubię, ale tylko pod warunkiem, gdy jest ich dużo pod jedną maską.

Moja końska przygoda trwa. Mam kilka obserwacji: ośrodek jest prowadzony przez kobiety. Hierarchia jest jasna: starsze zarządzają i są trenerkami, młodsze chodzą jak w zegarku. Organizacja: mucha nie siada. Babeczki są ostre, po i przed pięćdziesiątką i ewidentnie znają swoją wartość i swoje już przeżyły, a teraz odcinają kupony od swojej wiedzy i doświadczenia. Są mądre i posiadają ten rodzaj klasy, którą uwielbiam.
Próbowałam dzisiaj polemizować w pewnej kwestii z moją trenerką, gdyż- przecież- azaliż swoje wiem. Bardzo szybko sprowadziła mnie na ziemię, a powiedziała tylko: Nie... Ale jak to powiedziała! Postanowiłam znaleźć sobie odpowiednie miejsce w szeregu i więcej nie wdawać się w dyskusje. Postanowiłam też być czujną i wewnętrznie zwartą, bo nigdy, przenigdy nie chciałabym usłyszeć, tak jak jedna z uczestniczek, by wzięła się w garść, bo wygląda jak pingwin na koniu...
:)
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
Alfa_Omega
super forma
super forma
Posty: 1835
Rejestracja: 9 cze 2012, o 21:54

Re: Tu się dzielimy pozytywnymi emocjami :)

Post autor: Alfa_Omega » 4 cze 2018, o 21:54

ImaSumak pisze:
28 maja 2018, o 17:18
Z okazji urodzin dostałam min. lekcję próbną jazdy konnej, co przypomniało mi, że od dziecka chciałam robić tylko to. Jak mogłam o tym zapomnieć?

Koń był czarny "niczym sumienie polskiego pana" (przypadek?) i bał się małych, drewnianych taczek, co dodało smaczku mojej bezradności i naszej relacji.
Średnia wieku w szkółce chyba z 10- 12 lat (nie umiem oceniać wieku dzieci, ale najmłodsze mogło mieć ze 4 lata i miało konika wielkości wilczarza). Z ciekawości zapytałam tych większych dzieci ile lat trenują i okazało się, że 5-7 lat.
Postanowiłam cieszyć się tym, że jestem najwyższa oraz że mam największego konia.

Nie mogę chodzić, a jak już to robię, to mam wrażenie, że naśladuję dość udanie Johna Waina. Ogromnie bolą mnie mięśnie wewnętrzne ud, a sądziłam, że jestem wysportowana. Jestem zachwycona!
Zapisałam się na lekcje i zaczynam od przyszłej soboty. Bardzo Wam polecam! :)
Brawo Ima :-P
i zazdroszczę, że wszystko co końskie dopiero przed Tobą (ja zaczęłam jeździć 32 lata temu). Wspaniała przygoda, i mam nadzieję, że ten bakcyl, którego łyknęłaś zainfekuje Cię na dobre i na wieki wieków. Co do mięśni to poczekaj, a dowiesz się, że masz mięśnie w takich miejscach, o których nie miałaś pojęcia :cool: a z czasem Twoje uda będą miały siłę imadła. Sądząc z opisu obyczajów w stajni, trafiłaś bardzo dobrze. Pamiętaj - instruktor ma zawsze rację :-) I rzecz najważniejsza (przynajmniej w starej szkole) - w brudnych butach to można iść do ślubu, ale nie na konia :-P
Wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia :-D
Miód jest dla mięczaków, prawdziwi twardziele żują pszczoły :-D
Awatar użytkownika
Alpha
super forma
super forma
Posty: 3548
Rejestracja: 9 cze 2012, o 22:00

Re: Tu się dzielimy pozytywnymi emocjami :)

Post autor: Alpha » 4 cze 2018, o 23:35

Cóż, Imo cieszę się bardzo, że dotkniesz tej magii jaką jest obcowanie z końmi😀 wsłuchuj się w nie, staraj rozumieć, kochaj. Co do ud A_O, oj prawda😉😉😉😉😉. Nie mam takiego długiego stażu jak Ona, ale wierz mi że zabrałam się za "Anatomię człowieka" po pierwszych jazdach bo nie wierzyłam, że mogę mieć mięśnie tam, gdzie je czułam😉 Jakbyś wciągnęła się i chciała dowiedzieć czegoś o relacjach koń-człowiek, chętnie polecę Ci literaturę.
..życie jest wierzchowcem, który nie znosi tchórzliwego jeźdźca
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Tu się dzielimy pozytywnymi emocjami :)

Post autor: ImaSumak » 6 cze 2018, o 20:53

Dzięki Alfy!
O butach nie wiedziałam, o relacjach z chęcią poczytam. :)
Lubię kiedy kobieta...
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Tu się dzielimy pozytywnymi emocjami :)

Post autor: dobranocka14 » 28 cze 2018, o 17:56

Dla odmiany, postanowiłam napisać tu.
1:0
Miło
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Tu się dzielimy pozytywnymi emocjami :)

Post autor: ImaSumak » 5 sie 2018, o 21:22

Wczoraj obkładałam się końmi kilka godzin, a dzisiaj oblazły mnie kozy i mnie sobie zawłaszczyły. Dawno się tak nie uśmiałam i nie było mi tak dobrze!
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
Lexus-1980
super forma
super forma
Posty: 1015
Rejestracja: 1 lip 2016, o 21:17

Re: Tu się dzielimy pozytywnymi emocjami :)

Post autor: Lexus-1980 » 6 sie 2018, o 22:26

ImaSumak pisze:
5 sie 2018, o 21:22
Wczoraj obkładałam się końmi kilka godzin, a dzisiaj oblazły mnie kozy i mnie sobie zawłaszczyły. Dawno się tak nie uśmiałam i nie było mi tak dobrze!
:slonko:
__________________________________________________
Praw­dzi­wa Ko­bieta, jest nies­kończoną tajemnicą
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Tu się dzielimy pozytywnymi emocjami :)

Post autor: ImaSumak » 11 sie 2018, o 18:57

Okazuje się, że we Wroclawiu jest lodziarnia, która przez Guardiama zostala uznana za jedną z najlepszeych w Europie. I wydaje mi się, że koło niej przejeżdżałam, ale nie jestem pewna. Ktoś był?
https://kobieta.wp.pl/polska-lodziarnia ... 952141953a
Lubię kiedy kobieta...
PaniFejkowa
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 69
Rejestracja: 22 cze 2018, o 19:54

Re: Tu się dzielimy pozytywnymi emocjami :)

Post autor: PaniFejkowa » 21 sie 2018, o 10:18

W tym tygodniu nasz dom opuścił tabun gości, który przewijał się od końca poprzedniego miesiąca. Uff!
abecaduo
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 483
Rejestracja: 2 wrz 2015, o 18:55

Re: Tu się dzielimy pozytywnymi emocjami :)

Post autor: abecaduo » 24 sie 2018, o 21:46

Zamawiałam towar na jutro - między innymi kosmetyki. Firmy prześcigają się w wymyślaniu nazw na różne specyfiki, więc dyktuję pani po drugiej stronie słuchawki co bym chciała, literka po literce. Co którąś nazwę chichotała - i bardzo mi tym zrobiła dzień. Chyba jest w tym nowa, bo mnie to już mało co dziwi ; d
nieznana1755
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 35
Rejestracja: 6 maja 2018, o 00:13

Re: Tu się dzielimy pozytywnymi emocjami :)

Post autor: nieznana1755 » 25 sie 2018, o 00:38

Od prawie miesiąca pracuje w nowym zawodzie, codziennie dzieje się coś ciekawego i zaskakującego, mam nadzieję, że do emerytury będzie mi się tak podobało to co robię :D
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Tu się dzielimy pozytywnymi emocjami :)

Post autor: ImaSumak » 27 sie 2018, o 20:42

Przeczytałam dzisiaj:
PiS ubiera się nieadekwatnie do pogody.
I padłam! :lol:
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
osiol
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2193
Rejestracja: 17 sty 2006, o 00:00
Lokalizacja: znów gdzieś tam ;)

Re: Tu się dzielimy pozytywnymi emocjami :)

Post autor: osiol » 28 sie 2018, o 17:43

Po tym jak weterynarze, w grudniu gdy pojawił się przerzut u Kłopota mówili o 2-3 miesiącach, nie śmiałam marzyć o tym, że mała dożyje do swoich urodzin. Ale wczoraj skończyła 13 lat i jakoś nie wybiera się za tęczowy most :) Jest w dobrej kondycji, jest radosna i pełna energii. Ukradłyśmy już dla niej półtora roku od losu, nie zamierzamy zaprzestać procederu ;)
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Tu się dzielimy pozytywnymi emocjami :)

Post autor: ImaSumak » 28 sie 2018, o 18:19

osiol pisze:
28 sie 2018, o 17:43
Po tym jak weterynarze, w grudniu gdy pojawił się przerzut u Kłopota mówili o 2-3 miesiącach, nie śmiałam marzyć o tym, że mała dożyje do swoich urodzin. Ale wczoraj skończyła 13 lat i jakoś nie wybiera się za tęczowy most :) Jest w dobrej kondycji, jest radosna i pełna energii. Ukradłyśmy już dla niej półtora roku od losu, nie zamierzamy zaprzestać procederu ;)
Moje gratulacje!
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
Alpha
super forma
super forma
Posty: 3548
Rejestracja: 9 cze 2012, o 22:00

Re: Tu się dzielimy pozytywnymi emocjami :)

Post autor: Alpha » 29 sie 2018, o 01:18

Alpha pisze:
10 gru 2017, o 00:51
Hej Dziewczęta, mam newsa, no po prostu chcę podzielić się z Wami radością moją i Alfa_Omegi. W sierpniu bierzemy ślub. W Szkocji. :pilka: :cool: :-P :aniolek:
I słowo ciałem się stało :cool:
Dzisiaj szkocki urzędnik City Chambers ogłosił nas żoną i żoną :lol: :pilka: :-P
..życie jest wierzchowcem, który nie znosi tchórzliwego jeźdźca
Awatar użytkownika
sloneczko79
super forma
super forma
Posty: 1589
Rejestracja: 12 sie 2014, o 22:03
Lokalizacja: pomorskie

Re: Tu się dzielimy pozytywnymi emocjami :)

Post autor: sloneczko79 » 29 sie 2018, o 07:35

Alpha pisze:
29 sie 2018, o 01:18
Alpha pisze:
10 gru 2017, o 00:51
Hej Dziewczęta, mam newsa, no po prostu chcę podzielić się z Wami radością moją i Alfa_Omegi. W sierpniu bierzemy ślub. W Szkocji. :pilka: :cool: :-P :aniolek:
I słowo ciałem się stało :cool:
Dzisiaj szkocki urzędnik City Chambers ogłosił nas żoną i żoną :lol: :pilka: :-P
I w noc po ślubną,Ty Alpho na kk siedzisz??? :P

Kochane,gratuluję i powodzenia :slonko:
Najpierw byłam niezdecydowana,a teraz to już nie wiem....
dobranocka14
super forma
super forma
Posty: 2580
Rejestracja: 22 gru 2013, o 22:15

Re: Tu się dzielimy pozytywnymi emocjami :)

Post autor: dobranocka14 » 29 sie 2018, o 08:27

:serducho: Słodkiego, miłego życia!
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Tu się dzielimy pozytywnymi emocjami :)

Post autor: ImaSumak » 29 sie 2018, o 09:15

dobranocka14 pisze:
29 sie 2018, o 08:27
:serducho: Słodkiego, miłego życia!
I pieniędzy! :toast:
Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Tu się dzielimy pozytywnymi emocjami :)

Post autor: ImaSumak » 29 sie 2018, o 19:25

Mieszkam w b. eleganckim hotelu w stylu wiktoriańskim. Wszystko tu takie jest, włącznie z klientelą (niemalże). Średnia wieku nie schodzi poniżej 70. Wi-Fi prawie jest, bo można się połączyć w okolicach recepcji, bądź (podobno) na pierwszym piętrze- tak głosi kartka w moim pokoju. Kartka informuje również, że jeżeli się połączę z internetem, to tylko na własną odpowiedzialność. Powiało grozą. Na szczęście ja mieszkam na piętrze trzecim.
W salonie klubowym oraz w barze wszyscy przesiadują w okularach. Myślę, że to chodzi o to, by móc oceniać "towary". Generalnie atmosfera mocno sanatoryjna. Podoba mi się. :)

A Pani w recepcji uparła się, że w końcu wypowie moje nazwisko, a ja ciagle jestem zdziwiona, że to o mnie chodzi. Przy okazji, gdy podaje mi klucze, mówi jeszcze coś do mnie w jakimś języku, którego kompletnie nie rozpoznaję, a który wg uznania Pani, jest chyba moim językiem ojczystym. Przy czym jest bardzo zadowolona z siebie i promiennie się do mnie uśmiecha, więc ja do niej też. Postanowiłam nie wyprowadzać jej z błędu.

A w pracy otacza mnie stado owiec i jeden kot. Owiec mi się nie udało doliczyć, ale jest ich duuuużo, w tym dwie kulawe. Obserwują mnie bacznie, ale gdy tylko na nie spojrzę, udają że skubią trawę. Po półtorej dnia przyszła do mnie delegacja w postaci czterech sztuk i mocno mi się zaczęły przyglądać z poziomu kolan. Gdy przestały rzuć byłam pewna, że właśnie zapomniały po co przyszły i teraz walczą zaciekle z własnym intelektem (która z Pań czytała Sprawiedliwość owiec, wie o czym piszę). Zaczęłam się śmiać, a one kompletnie straciły wątek wiec na wszelki wypadek się rozeszły, uznajac mnie za nieszkodliwy, nowy element krajobrazu.

Co innego kot. Kot nawet nie próbuje ukryć wkurzenia moim pojawieniem się. Pizga złem na lewo i prawo, a jego klątwy i przekleństwa wyczuwam z każdej strony. Łazi za mną wszędzie i mnie obserwuje z poziomu krzaków albo zza owiec. Zawsze z bezpiecznej odległości. Jest przekonany, że go nie widzę. Szczwana bestia.
Lubię kiedy kobieta...
Loupinek
początkująca foremka
początkująca foremka
Posty: 32
Rejestracja: 21 cze 2018, o 21:13

Re: Tu się dzielimy pozytywnymi emocjami :)

Post autor: Loupinek » 29 sie 2018, o 20:37

Nie wiem jaką pracę wykonujesz ale brzmi fascynująco.
Na kota bym uważała sprytne gadziny to są.
Motyl9
natchniona foremka
natchniona foremka
Posty: 333
Rejestracja: 13 kwie 2012, o 23:20
Lokalizacja: z całkiem niedaleka

Re: Tu się dzielimy pozytywnymi emocjami :)

Post autor: Motyl9 » 29 sie 2018, o 22:52

Alpha pisze:
29 sie 2018, o 01:18
Alpha pisze:
10 gru 2017, o 00:51
Hej Dziewczęta, mam newsa, no po prostu chcę podzielić się z Wami radością moją i Alfa_Omegi. W sierpniu bierzemy ślub. W Szkocji. :pilka: :cool: :-P :aniolek:
I słowo ciałem się stało :cool:
Dzisiaj szkocki urzędnik City Chambers ogłosił nas żoną i żoną :lol: :pilka: :-P
Gratulacje i wielu szczęśliwie wspólnie spędzonych lat :)
W życiu są wzloty i upadki
Jeśli ich nie ma znaczy, że nie żyjesz
Awatar użytkownika
ImaSumak
super forma
super forma
Posty: 4354
Rejestracja: 29 paź 2014, o 00:07

Re: Tu się dzielimy pozytywnymi emocjami :)

Post autor: ImaSumak » 6 wrz 2018, o 18:12

Lubię kiedy kobieta...
Awatar użytkownika
osiol
Moderatorka
Moderatorka
Posty: 2193
Rejestracja: 17 sty 2006, o 00:00
Lokalizacja: znów gdzieś tam ;)

Re: Tu się dzielimy pozytywnymi emocjami :)

Post autor: osiol » 22 wrz 2018, o 12:51

Wszystko zaczęło się dziesięć lat temu, chociaż obie bardzo ostrożnie wchodziłyśmy w tę relację. Szybko okazało się jednak, że rzucenie się na głęboką wodę bez zabezpieczenia, to nie jest taki zły pomysł. Przez ten czas były chwile czarne i mroczne, trudne, ale najwięcej było tych dobrych, ciepłych i jasnych. Zmieniałyśmy się my, zmieniały się nasze relacje z rodziną, tylko to, że chcemy być razem pozostało niezmienne. Dziś świętujemy z rodziną, niedługo zaczną się schodzić, więc jeszcze szybki makijaż, przeprasowanie kreacji i bal :)
malina_grey
uzależniona foremka
uzależniona foremka
Posty: 894
Rejestracja: 19 paź 2016, o 22:00

Re: Tu się dzielimy pozytywnymi emocjami :)

Post autor: malina_grey » 22 wrz 2018, o 18:37

Wszystkiego najlepszego i samych szczęśliwych dni :slonko:
mikron
Posty: 4
Rejestracja: 28 wrz 2018, o 11:00

Re: Tu się dzielimy pozytywnymi emocjami :)

Post autor: mikron » 28 wrz 2018, o 11:29

Ja teraz uwielbiam rozmówki francuskie :D
ola990
Posty: 8
Rejestracja: 30 mar 2018, o 10:37

Re: Tu się dzielimy pozytywnymi emocjami :)

Post autor: ola990 » 28 wrz 2018, o 12:59

:czerwononosyrenifer: :slonko: za 3 godziny koncze prace! XDDD
Awatar użytkownika
Lexus-1980
super forma
super forma
Posty: 1015
Rejestracja: 1 lip 2016, o 21:17

Re: Tu się dzielimy pozytywnymi emocjami :)

Post autor: Lexus-1980 » 30 wrz 2018, o 00:11

Alpha pisze:
29 sie 2018, o 01:18
Alpha pisze:
10 gru 2017, o 00:51
Hej Dziewczęta, mam newsa, no po prostu chcę podzielić się z Wami radością moją i Alfa_Omegi. W sierpniu bierzemy ślub. W Szkocji. :pilka: :cool: :-P :aniolek:
I słowo ciałem się stało :cool:
Dzisiaj szkocki urzędnik City Chambers ogłosił nas żoną i żoną :lol: :pilka: :-P
spóźnione gratulacje :-)
__________________________________________________
Praw­dzi­wa Ko­bieta, jest nies­kończoną tajemnicą
ODPOWIEDZ